Licensed to Laramie High School         Hy-Tek's Meet Manager 3/3/2007 07:21 PM
                     Wyoming State Indoor 2007 - 3/3/2007                      
                                 UW Fieldhouse                                 
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Ames, Brendan                Cheyenne Cen            6.76       6.56   2   10  
  2 Michael, Stephen             Laramie High            6.70       6.59   2    8  
  3 Rudkin, Reed                 Kelly Walsh             6.69       6.66   2    6  
  4 Petsch, Duell                Cheyenne Cen            6.70       6.67   2    5  
  5 Verburg, David               Laramie High            6.76       6.70   2    4  
  6 Pickett, Brandt              Cheyenne Cen            6.83       6.75   1    3  
  7 Burden, Trevor               Cheyenne Eas            6.73       6.77   2    2  
  8 Hollinger, Matt              Cody High In            6.99       6.81   1    1  
  9 Beard, Taylor                Sheridan Hig            6.92       6.86   1 
 10 Phillips, Clancey            Sheridan Hig            6.98       6.99   1 
 11 Dooley, Travis               Cody High In            6.98       7.02   1 
 12 Nelson, Malcolm              Campbell County         6.97       7.11   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Michael, Stephen             Laramie High           23.36      22.88  24   10  
  2 Ames, Brendan                Cheyenne Cen           22.96      23.09  24    8  
  3 Walrath, Mike                Laramie High           23.40      23.33  23    6  
  4 Verburg, David               Laramie High           23.38      23.92  23    5  
  5 Rudkin, Reed                 Kelly Walsh            24.18      24.06  22    4  
  6 Jamerson, Jerard             Cheyenne Cen           24.55      24.54  21    2.5
  6 Smith, Kenny                 Cody High In           24.50      24.54  21    2.5
  8 Bozner, Jazz                 Rock Springs           24.56      24.60  21    1  
  9 Villegas, Taylor             Natrona Indo           24.44      24.67  22 
 10 Fitzgerald, Logan            Star Valley            24.69      24.70  20 
 10 Petsch, Duell                Cheyenne Cen           23.79      24.70  23 
 12 Beard, Taylor                Sheridan Hig           25.65      24.94  17 
 13 Dach, Josh                   Natrona Indo           24.06      24.95  23 
 14 McLaughlin, Matt             Cheyenne Cen           25.41      25.03  17 
 14 Abrams, Jordan               Star Valley            25.90      25.03  16 
 16 Loveland, Michael            Kelly Walsh            24.75      25.05  20 
 17 Sexton, Lee                  Cheyenne Eas           24.31      25.11  22 
 18 Bellefleur, Brandon          Cheyenne Cen           25.14      25.22  19 
 19 Misay, Rome                  Kelly Walsh            26.00      25.32  15 
 20 Neely, Darren                Cheyenne Eas                      25.36   2 
 21 Wilson, Colton               Laramie High           24.50      25.53  21 
 22 Dooley, Travis               Cody High In           25.10      25.56  19 
 23 Baker, Jake                  Natrona Indo           25.39      25.60  18 
 24 Talbott, Kyle                Rock Springs           25.75      25.63  16 
 25 Wilson, Matt                 Cody High In           25.30      25.64  19 
 26 Wynn, Trevor                 Evanston Hs-                      25.76   3 
 27 Pitta, John                  Riverton                          25.82   1 
 28 Hepner, Kyle                 Cheyenne Eas           26.36      25.85  14 
 29 White, Mark                  Star Valley            26.69      25.86  14 
 30 Drewey, Trevor               Riverton                          25.88   2 
 31 Wilson, David                Cody High In           25.30      25.90  18 
 32 Nelson, Malcolm              Campbell County        25.90      25.93  16 
 33 Jenkins, Chris               Cheyenne Cen           25.78      26.03  16 
 34 Cunningham, Evan             Campbell County        25.40      26.06  17 
 35 Hendrickson, Will            Sheridan Hig           26.06      26.15  15 
 36 Hoopes, Chris                Star Valley            26.76      26.40  13 
 36 Igo, Mike                    Campbell County        26.90      26.40  12 
 38 Foster, Clint                Sheridan Hig           26.00      26.52  15 
 39 Manchester, Schuyler         Evanston Hs-                      26.57   4 
 40 Wang, Eugene                 Sheridan Hig           27.54      26.61   9 
 41 Sexton, Tyler                Cheyenne Eas                      26.65   1 
 41 Cathy, Amos                  Campbell County        26.50      26.65  14 
 43 Walters, Chris               Glenrock Tra           26.90      26.66  12 
 44 Benson, Mike                 Cheyenne Cen           26.72      26.70  13 
 45 Barnett, Cass                Star Valley            26.04      26.76  15 
 46 Van Syoc, Thomas             Evanston Hs-                      26.85   3 
 47 Gale, Jon                    Cheyenne Eas           27.00      26.89  11 
 48 Schellinger, Cody            Sheridan Hig           27.18      26.98  11 
 49 Lynch, Ted                   Cheyenne Eas           25.36      26.99  18 
 50 Muller, Greg                 Kelly Walsh            27.45      27.02  10 
 51 Stein, Ivan                  Star Valley            27.26      27.10  10 
 52 McComas, Aaron               Kelly Walsh            26.80      27.11  12 
 53 Korpela, Keegan              Sheridan Hig           26.91      27.35  12 
 54 Renner, Casey                Campbell County        27.90      27.41   9 
 55 West, Dj                     Star Valley            28.68      27.50   7 
 56 Allred, Mitch                Star Valley            26.98      27.51  11 
 57 Phipps, Jordan               Natrona Indo           26.76      27.56  13 
 58 Dyess, Kiever                Laramie High           28.70      27.60   7 
 59 Lee, Adam                    Cheyenne Eas           27.30      27.86  10 
 60 Petek, Andy                  Rock Springs           28.91      27.98   6 
 61 Tschimpere, Tyler            Cheyenne Eas           28.57      28.03   8 
 62 Mortenson, Chris             Star Valley            29.86      28.14   5 
 63 Carlson, Taylor              Campbell County        28.00      28.19   9 
 64 Knight, Hunter               Cheyenne Cen           27.50      28.28  10 
 65 Gerrits, Pieter              Campbell County        28.40      28.55   8 
 66 Mordhorst, Trevor            Cheyenne Cen           28.72      28.58   6 
 67 Larsen, Branden              Campbell County        28.20      28.71   9 
 68 Berberick, Nathan            Sheridan Hig           29.00      28.80   5 
 69 Robins, Sean                 Campbell County        29.00      28.87   6 
 70 Vondenkamp, Christian        Rock Springs           28.23      28.91   8 
 71 Wang, Young                  Sheridan Hig           28.44      29.67   8 
 72 Edwards, Danny               Thermopolis            30.80      30.71   4 
 73 Reed, Skylar                 Rock Springs           30.28      30.91   5 
 74 Reed, Rex                    Rock Springs           31.25      32.45   4 
 -- Hoggan, Rain                 Star Valley                         SCR   3 
 -- McCallum, Reid               Riverton                            SCR   1 
 -- Ivy, Ryan                    Laramie High           24.40        SCR  22 
 -- Burden, Trevor               Cheyenne Eas           23.38        SCR  24 
 -- Cercy, Cuyler                Natrona Indo           25.39        SCR  18 
 -- Asey, Morgan                 Laramie High           26.70        SCR  13 
 -- Weinrich, Cody               Natrona Indo           26.94        SCR  11 
 -- Fowler, John                 Kelly Walsh            26.55        SCR  14 
 -- Pulver, James                Riverton                            SCR   3 
 -- Simon, Adam                  Riverton                            SCR   2 
 -- Strand, Eric                 Campbell County        23.30        SCR  24 
 -- Stephanick, Shane            Campbell County        35.00        SCR   4 
 -- Reese, Ben                   Natrona Indo           25.05        SCR  19 
 -- Rude, Christian              Natrona Indo           30.71        SCR   5 
 -- Shadakofsky, Brandon         Laramie High           28.80        SCR   6 
 -- Unangst, Jaryd               Kelly Walsh            28.62        SCR   7 
 -- Phillips, Clancey            Sheridan Hig           24.84        SCR  20 
 -- Mendes, Clark                Riverton                            SCR   2 
 -- Proctor, Colton              Laramie High           28.60        SCR   7 
 -- Strand, Evan                 Campbell County        25.00        SCR  20 
 -- Tollis, Eric                 Cheyenne Cen           25.43        SCR  17 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walrath, Mike                Laramie High           51.30      50.53  14   10  
  2 Strand, Eric                 Campbell County        51.10      51.21  14    8  
  3 Wells, Trever                Cheyenne Cen           53.40      54.50  14    6  
  4 Rathburn, Devin              Cheyenne Cen           54.60      54.64  12    5  
  5 Lassiter, Kegan              Cody High In           53.10      54.95  14    4  
  6 Sexton, Lee                  Cheyenne Eas           54.40      55.18  13    3  
  7 Phillips, Clancey            Sheridan Hig           54.34      55.50  13    2  
  8 Noonan, Patrick              Cheyenne Cen           54.53      55.58  13    1  
  9 Brough, Kevin                Star Valley            55.71      55.69  11 
 10 Jamerson, Jerard             Cheyenne Cen           56.42      55.83  10 
 11 Loveland, Michael            Kelly Walsh            54.89      55.97  12 
 12 Neuman, Wesley               Sheridan Hig           55.90      56.09  11 
 13 Strand, Evan                 Campbell County        54.00      56.19  13 
 14 Miller, Mike                 Sheridan Hig           56.87      56.24  10 
 15 Abrams, Jordan               Star Valley            57.03      56.31   9 
 16 Misay, Rome                  Kelly Walsh                       56.53   1 
 17 Lynch, Ted                   Cheyenne Eas           57.52      56.78   9 
 18 Maestas, Eric                Cheyenne Eas           55.00      57.64  12 
 19 Cunningham, Evan             Campbell County        58.20      58.11   8 
 20 Waetzig, Greg                Campbell County        56.00      58.29  11 
 21 Talbott, Kyle                Rock Springs           56.81      58.30  10 
 22 McLaughlin, Matt             Cheyenne Cen           58.27      58.49   8 
 23 Walters, Chris               Glenrock Tra         1:00.23      58.58   6 
 24 White, Mark                  Star Valley            58.30      58.69   8 
 25 Call, Stephen                Star Valley            57.10      59.45   9 
 26 Lee, Adam                    Cheyenne Eas         1:00.00      59.48   6 
 27 Wynn, Trevor                 Evanston Hs-                      59.66   2 
 28 Benson, Mike                 Cheyenne Cen         1:03.47    1:00.31   5 
 29 McComas, Aaron               Kelly Walsh                     1:00.79   2 
 30 Stein, Ivan                  Star Valley          1:05.74    1:01.44   4 
 31 Madina, Dontee               Riverton                        1:01.61   3 
 32 Foster, Clint                Sheridan Hig           59.68    1:01.74   7 
 33 Gerrits, Pieter              Campbell County      1:04.00    1:03.31   5 
 34 Tollis, Eric                 Cheyenne Cen           56.14    1:03.46  11 
 35 Knight, Hunter               Cheyenne Cen         1:04.44    1:04.62   4 
 36 Hueman, Cory                 Riverton                        1:05.33   2 
 37 George, Jacob                Glenrock Tra         1:02.37    1:06.18   6 
 38 Larsen, Branden              Campbell County      1:08.00    1:06.48   3 
 39 Hardy, Samuel                Natrona Indo         1:07.10    1:07.73   4 
 40 Barett, Braden               Rock Springs         1:03.68    1:07.90   5 
 41 Blare, Sean                  Lander Valle           59.78    1:08.33   7 
 42 Sampson, David               Sheridan Hig         1:11.02    1:17.77   3 
 -- Murphy, Griffin              Laramie High         1:01.40         NT   6 
 -- Burden, Trevor               Cheyenne Eas           56.41        SCR  10 
 -- Aguilar, Jose'               Lovell High          1:03.00        SCR   5 
 -- Depew, Kyle                  Cheyenne Cen           59.17        SCR   7 
 -- Byram, Jordan                Laramie High           54.80        SCR  12 
 -- Hoopes, Chris                Star Valley                         SCR   2 
 -- Rees, Mike                   Star Valley                         SCR   1 
 -- Mendes, Clark                Riverton                            SCR   1 
 -- Orr, Justin                  Natrona Indo         1:04.10        SCR   4 
 -- Rude, Christian              Natrona Indo         1:11.75        SCR   3 
 -- Reese, Ben                   Natrona Indo           59.59        SCR   7 
 -- Richardson, Brian            Cody High In           58.99        SCR     
 -- Blair, Tj                    Cody High In           57.05        SCR     
 
Boys 800 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carey, Matt                  Cheyenne Cen         1:59.36    2:06.14    10  
  2 Strand, Eric                 Campbell County      1:55.60    2:08.88     8  
  3 Shuler, Tucker               Cody High In         2:06.10    2:08.90     6  
  4 Call, Joseph                 Star Valley          2:05.91    2:12.53     5  
  5 Rathburn, Devin              Cheyenne Cen         2:03.59    2:14.21     4  
  6 Waetzig, Greg                Campbell County      2:12.00    2:14.30     3  
  7 Schulmeyer, Kyle             Laramie High         2:15.00    2:14.34     2  
  8 Powers, Kirk                 Cheyenne Cen         2:24.20    2:16.26     1  
  9 Yarbro, Robert               Kelly Walsh          2:23.52    2:16.75  
 10 Nachtigal, Al                Laramie High         2:18.00    2:18.04  
 11 Heath, Jacob                 Laramie High         2:19.00    2:18.57  
 12 Johnson, Devon               Laramie High         2:18.00    2:19.34  
 13 Mayes, Kris                  Laramie High         2:18.00    2:19.81  
 14 Woodard, Matt                Cheyenne Eas         2:19.00    2:20.43  
 15 Rogers, Sean                 Cody High In         2:08.87    2:21.53  
 16 Brough, Cody                 Star Valley                     2:24.12  
 17 Beaver, Chris                Cheyenne Eas         2:30.00    2:26.03  
 18 Underwood, Dalton            Cheyenne Eas         2:32.00    2:26.58  
 19 Asire, Josh                  Natrona Indo         2:26.20    2:26.67  
 20 Melchior, Nate               Cheyenne Cen         2:26.00    2:26.74  
 21 Lehnerz, Frank               Kelly Walsh          2:30.60    2:30.74  
 22 Mickelson, Brock             Riverton             2:25.00    2:31.61  
 23 Ulvastadt, Seth              Sheridan Hig         2:25.00    2:32.27  
 24 Skinner, Tyler               Star Valley                     2:32.61  
 25 Moyer, Steven                Sheridan Hig         2:21.00    2:33.01  
 26 Meier, Mike                  Cheyenne Cen                    2:33.30  
 27 Heggie, Braz                 Laramie High         2:33.00    2:33.80  
 28 Lavato, Dave                 Lander Valle                    2:34.29  
 29 Potthoff, Henning            Kelly Walsh          2:43.71    2:34.43  
 30 Carey, Daniel                Cheyenne Cen         2:39.45    2:34.91  
 31 Plotner, Brodie              Lander Valle         2:25.60    2:35.39  
 32 Meeks, Josh                  Cheyenne Cen         2:37.42    2:41.01  
 33 Foster, Evan                 Cheyenne Cen         2:35.85    2:41.58  
 34 Wolfinbarger, Aaron          Laramie High         2:42.00    2:42.26  
 35 Rathburn, Jordan             Cheyenne Cen         2:43.91    2:43.13  
 36 Madina, Dontee               Riverton                        2:44.27  
 37 Pearce, Brent                Laramie High         2:37.00    2:45.00  
 38 Cole, Luke                   Cheyenne Cen         2:39.85    2:47.33  
 39 Barett, Braden               Rock Springs         2:26.30    2:47.84  
 40 Stark, Tom                   Cheyenne Eas         2:36.00    2:48.25  
 41 Vogel, Sam                   Cheyenne Cen         2:49.68    2:50.04  
 42 Cook, Zach                   Cheyenne Cen         2:49.55    2:50.94  
 43 Londe, Tom                   Cheyenne Cen         2:41.98    2:53.58  
 44 Lane, Cassidy                Cheyenne Cen         2:54.18    2:59.50  
 45 Lanka, Aaron                 Laramie High         2:45.00    3:04.63  
 46 Meyer, Jim                   Natrona Indo         2:56.54    3:22.33  
 -- Griego, Enrico               Cheyenne Cen         2:40.45        SCR  
 -- Hardy, Taylor                Campbell County      2:25.00        SCR  
 -- Berrett, Blain               Rock Springs         2:16.10        SCR  
 -- Foley, Scott                 Cheyenne Cen         2:07.47        SCR  
 -- George, Jacob                Glenrock Tra         2:46.00        SCR  
 -- George, Josh                 Lander Valle                        SCR  
 -- Walrath, Mike                Laramie High         1:55.90        SCR  
 -- Molder, Sam                  Campbell County      2:20.00        SCR  
 -- Domman, Andy                 Cheyenne Cen         2:33.14        SCR  
 -- Harvey, Bradyn               Thermopolis          2:40.50        SCR  
 -- Rangitsch, Paul              Cheyenne Cen         2:25.18        SCR  
 -- Meissner, Maximilian         Kelly Walsh          2:28.96        SCR  
 -- Dunham, Ted                  Laramie High         2:24.00        SCR  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kelting, Taylor              Campbell County      4:30.00    4:32.22    10  
  2 Foley, Scott                 Cheyenne Cen         4:33.91    4:34.18     8  
  3 Franke, Josh                 Cheyenne Cen         4:48.54    4:41.58     6  
  4 Wilde, Sean                  Cheyenne Cen         4:37.15    4:43.20     5  
  5 Huff, Austin                 Cheyenne Eas         4:35.00    4:43.24     4  
  6 Robinson, Dominick           Campbell County      4:45.00    4:48.18     3  
  7 Parrish, Laine               Cheyenne Cen         4:54.00    4:50.87     2  
  8 Call, Joseph                 Star Valley          4:40.83    4:52.01     1  
  9 Pecha, Spencer               Campbell County      4:49.00    4:55.85  
 10 Magill, Charlie              Cheyenne Eas         4:56.00    4:56.99  
 11 Ricks, Trevor                Star Valley          4:55.12    4:58.76  
 12 Secrest, Kelis               Cheyenne Eas         4:59.00    4:59.19  
 13 McCort, Taylor               Rock Springs         4:55.80    5:01.42  
 14 Rodekohr, Ryan               Cheyenne Cen         4:49.85    5:04.65  
 15 Mayes, Kris                  Laramie High         5:05.00    5:06.88  
 16 Evans, Gabe                  Cheyenne Eas         5:00.90    5:07.22  
 17 Schulmeyer, Kyle             Laramie High         4:55.00    5:08.09  
 18 Parker, William              Rock Springs         4:48.24    5:08.52  
 19 Dyess, Nate                  Laramie High         5:00.00    5:09.80  
 20 Slight, Ethan                Cody High In         4:52.00    5:10.36  
 21 Zollinger, Mark              Campbell County      5:04.00    5:10.54  
 22 Rotellini, John              Sheridan Hig         5:02.54    5:10.94  
 23 McLeod, Peter                Cheyenne Eas         5:00.00    5:11.61  
 24 Woodard, Matt                Cheyenne Eas         5:19.00    5:13.74  
 25 Southard, Connor             Laramie High         5:03.00    5:14.41  
 26 Berrett, Blain               Rock Springs         4:55.50    5:17.79  
 27 Heath, Jacob                 Laramie High         5:05.00    5:18.45  
 28 Johnson, Devon               Laramie High         5:10.00    5:19.09  
 29 Renner, Tyler                Cheyenne Eas         5:10.00    5:19.99  
 30 Dickey, Lyle                 Star Valley          5:19.00    5:20.74  
 31 Nachtigal, Al                Laramie High         5:10.00    5:20.83  
 32 Ulvastadt, Seth              Sheridan Hig         5:10.00    5:20.84  
 33 Hermes, Skye                 Lander Valle                    5:22.94  
 34 Dustin, Josh                 Star Valley          5:16.30    5:24.80  
 35 Crowell, Dylan               Natrona Indo         5:40.91    5:31.80  
 36 Evans, Jordan                Cheyenne Eas         5:20.00    5:33.54  
 37 Lehnerz, Frank               Kelly Walsh          5:36.36    5:35.12  
 38 Rogina, Dan                  Cody High In         5:20.00    5:38.50  
 39 Heggie, Braz                 Laramie High         5:42.00    5:39.70  
 40 Miller, Chris                Star Valley          5:29.00    5:39.98  
 41 Carey, Daniel                Cheyenne Cen         5:35.96    5:41.73  
 42 Gibson, Ian                  Natrona Indo         5:48.00    5:41.78  
 43 Pearce, Brent                Laramie High         6:00.00    5:43.36  
 44 Hasely, Steven               Natrona Indo         5:48.90    5:44.53  
 45 Rangitsch, Paul              Cheyenne Cen         5:45.58    5:45.24  
 46 Zollinger, Nathan            Campbell County      5:30.00    5:46.45  
 47 Hardy, Taylor                Campbell County      5:20.00    5:47.60  
 48 Stryker, Chris               Campbell County      5:45.00    5:48.58  
 49 Foster, Evan                 Cheyenne Cen         5:24.60    5:52.43  
 50 Wolfinbarger, Aaron          Laramie High         5:55.00    5:55.93  
 51 Meeks, Josh                  Cheyenne Cen         6:03.25    6:09.95  
 52 Rathburn, Jordan             Cheyenne Cen         5:36.19    6:10.42  
 53 Stark, Tom                   Cheyenne Eas         5:55.00    6:17.73  
 54 Meyer, Jim                   Natrona Indo         6:48.30    6:25.06  
 55 Lane, Cassidy                Cheyenne Cen         6:41.23    6:25.28  
 56 Lanka, Aaron                 Laramie High         6:20.00    6:30.80  
 57 Vogel, Sam                   Cheyenne Cen         6:13.00    6:34.19  
 58 Londe, Tom                   Cheyenne Cen         5:44.62    6:39.15  
 59 Cook, Zach                   Cheyenne Cen         6:33.79    6:39.43  
 -- Cole, Luke                   Cheyenne Cen         6:29.84         NT  
 -- Jennings, James              Sheridan Hig         5:10.00        SCR  
 -- Powers, Kirk                 Cheyenne Cen         5:24.00        SCR  
 -- Molder, Sam                  Campbell County      5:05.00        SCR  
 -- Dunham, Ted                  Laramie High         5:19.00        SCR  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kelting, Taylor              Campbell County      9:33.00   10:16.96    10  
  2 Wilde, Sean                  Cheyenne Cen        10:03.15   10:25.19     8  
  3 Franke, Josh                 Cheyenne Cen        10:13.80   10:27.06     6  
  4 Foley, Scott                 Cheyenne Cen        10:01.00   10:32.27     5  
  5 Parrish, Laine               Cheyenne Cen        10:17.00   10:32.74     4  
  6 Griesbach, Ryan              Laramie High        10:28.00   10:34.55     3  
  7 Robinson, Dominick           Campbell County     10:15.00   10:35.45     2  
  8 Ricks, Trevor                Star Valley         10:32.02   10:37.28     1  
  9 Franke, Micah                Cheyenne Cen        10:48.22   11:06.81  
 10 Parker, William              Rock Springs        10:48.24   11:07.94  
 11 Riggle, Tyler                Cody High In        10:52.00   11:18.84  
 12 Southard, Connor             Laramie High        10:45.00   11:19.64  
 13 Zollinger, Mark              Campbell County     11:00.00   11:36.14  
 14 Dickey, Lyle                 Star Valley         11:43.24   11:43.57  
 15 Jennings, James              Sheridan Hig        11:15.00   11:46.50  
 16 Sing, James                  Rock Springs        10:57.38   11:52.13  
 17 Zollinger, Nathan            Campbell County     11:45.00   11:55.37  
 18 Crowell, Dylan               Natrona Indo        11:43.10   11:59.02  
 19 Hermes, Skye                 Lander Valle                   12:21.32  
 20 Rogina, Dan                  Cody High In        11:32.00   12:25.93  
 21 Dewey, Adam                  Rock Springs        12:18.14   12:26.79  
 22 Stryker, Chris               Campbell County     12:00.00   12:57.94  
 -- Sorenson, Ryan               Sheridan Hig        10:40.00         NT  
 -- McCort, Taylor               Rock Springs        10:29.55         NT  
 -- Huff, Austin                 Cheyenne Eas        10:30.00         NT  
 -- Allington, Nick              Glenrock Tra        10:40.00         NT  
 -- Hueckstaedt, Todd            Rock Springs        10:28.76         NT  
 -- Rodekohr, Ryan               Cheyenne Cen        10:24.00         NT  
 -- Pecha, Spencer               Campbell County     10:25.00         NT  
 -- Secrest, Kelis               Cheyenne Eas        10:33.00         NT  
 -- Dyess, Nate                  Laramie High        10:58.00        SCR  
 -- Pate, Jeremiah               Cheyenne Cen        12:05.00        SCR  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Ames, Brendan                Cheyenne Cen            7.45       7.37   2   10  
  2 Lassiter, Kegan              Cody High In            7.82       7.86   2    8  
  3 Pickett, Brandt              Cheyenne Cen            7.88       7.92   2    6  
  4 Hollinger, Matt              Cody High In            8.15       7.95   2    5  
  5 Smith, Kenny                 Cody High In            8.54       8.01   1    4  
  6 Loveland, Michael            Kelly Walsh             8.13       8.21   2    3  
  7 Villegas, Taylor             Natrona Indo            8.41       8.33   1    2  
  8 Storie, Jed                  Campbell County         8.34       8.36   2    1  
  9 McKen, Chad                  Star Valley             8.66       8.60   1 
 10 Ivy, Ryan                    Laramie High            8.60       8.61   1 
 11 Wilson, Colton               Laramie High            8.97       8.83   1 
 -- Fedore, Cale                 Natrona Indo            8.43         NT   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Laramie High School  'A'                          3:45.20    3:35.58   2   10  
     1) Ivy, Ryan                       2) Sullivan, Tommy                
     3) Verburg, David                  4) Wilson, Colton                 
  2 Cheyenne Central HS - Boys  'A'                   3:35.00    3:35.88   3    8  
  3 Campbell County  'A'                              3:33.00    3:37.74   3    6  
  4 Kelly Walsh High School  'A'                      3:33.89    3:41.93   3    5  
  5 Cody High Indoor  'A'                             3:38.01    3:45.17   3    4  
     1) Hollinger, Matt                 2) Lassiter, Kegan                
     3) Neddermeyer, Matt               4) Shuler, Tucker                 
  6 Natrona Indoor  'A'                               3:45.08    3:45.97   2    3  
  7 Sheridan High School  'A'                         3:45.78    3:47.95   2    2  
  8 Star Valley Hs-Wy  'A'                            3:45.86    3:48.86   1    1  
     1) Brough, Kevin                   2) Call, Joseph                   
     3) Call, Stephen                   4) McKen, Chad                    
  9 Cheyenne East  'A'                                3:51.00    3:54.75   1 
     1) Burden, Trevor                  2) Lynch, Ted                     
     3) Maestas, Eric                   4) Sexton, Lee                    
 10 Rock Springs Hs-Wy  'A'                           3:45.72    4:05.19   2 
     1) Bozner, Jazz                    2) McCort, Taylor                 
     3) Parker, William                 4) Talbott, Kyle                  
 -- Cheyenne Central HS - Boys  'B'                                  XNT   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cheyenne Central HS - Boys  'A'                   8:45.00    8:53.58   2   10  
  2 Cody High Indoor  'A'                             8:58.01    8:55.90   2    8  
     1) Riggle, Tyler                   2) Rogers, Sean                   
     3) Rogina, Dan                     4) Slight, Ethan                  
  3 Campbell County  'A'                              9:18.00    9:06.31   1    6  
  4 Laramie High School  'A'                          9:04.00    9:13.07   2    5  
     1) Dyess, Nate                     2) Johnson, Devon                 
     3) Nachtigal, Al                   4) Southard, Connor               
  5 Cheyenne East  'A'                                           9:15.06   1    4  
     1) Evans, Jordan                   2) Evans, Gabe                    
     3) McLeod, Peter                   4) Renner, Tyler                  
  6 Sheridan High School  'A'                         9:06.00    9:21.46   2    3  
  7 Star Valley Hs-Wy  'A'                                       9:49.23   1    2  
     1) Brough, Cody                    2) Dustin, Josh                   
     3) Miller, Chris                   4) Skinner, Tyler                 
  8 Riverton  'A'                                                9:58.91   1    1  
     1) Hueman, Cory                    2) Madina, Dontee                 
     3) McCallum, Reid                  4) Mickelson, Brock               
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rose, Andrew                 Campbell County      6-04.00    6-02.00    10  
  2 Hollinger, Matt              Cody High In         5-08.00   J5-10.00     8  
  3 Jesse, Eric                  Cody High In         5-08.00   J5-10.00     6  
  4 Gebicki, Justin              Cheyenne Eas         5-04.00   J5-10.00     5  
  5 Fedore, Cale                 Natrona Indo         5-10.00   J5-08.00     4  
  6 Watt, Beau                   Kelly Walsh          5-08.00   J5-08.00     3  
  7 Depew, Kyle                  Cheyenne Cen         5-06.00    5-06.00     1.5
  7 Welch, Derek                 Cody High In         5-10.00    5-06.00     1.5
  9 Stebbing, Bryan              Sheridan Hig         5-06.00    5-04.00  
 -- Sexton, Lee                  Cheyenne Eas         5-02.00         NH  
 -- Beaver, Chris                Cheyenne Eas                         NH  
 -- Watt, Ogden                  Kelly Walsh          5-00.00         NH  
 -- Sorenson, Jon                Laramie High         5-04.00         NH  
 -- Hepner, Kyle                 Cheyenne Eas                         NH  
 -- Cercy, Cuyler                Natrona Indo         5-02.00         NH  
 -- Gale, Brady                  Cheyenne Eas         5-00.00         NH  
 -- Orr, Justin                  Natrona Indo         5-02.00         NH  
 -- McGee, Sean                  Laramie High         5-02.00         NH  
 -- Lewis, Chad                  Cody High In         5-09.00        SCR  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gebicki, Justin              Cheyenne Eas        15-07.00  J14-00.00    10  
  2 Pettit, Scott                Sheridan Hig        14-03.00  J14-00.00     8  
  3 Clinton, Glenn               Cody High In        13-00.00  J12-06.00     6  
  4 Sullivan, Tommy              Laramie High                  J12-06.00     5  
  5 Watt, Beau                   Kelly Walsh         12-06.00  J12-00.00     4  
  6 Sexton, Tyler                Cheyenne Eas        11-00.00  J11-06.00     3  
  7 Blanchard, Landon            Cody High In        12-00.00  J11-06.00     2  
  8 Carlson, Ethan               Cheyenne Eas        12-00.00  J11-06.00     1  
  9 Schilling, Garrett           Campbell County     11-06.00   11-00.00  
  9 Cathy, Amos                  Campbell County     10-06.00   11-00.00  
 11 Muller, Greg                 Kelly Walsh         10-06.00   10-06.00  
 11 Rees, Mike                   Star Valley         10-06.00   10-06.00  
 13 Ryder, Sean                  Lander Valle                    9-06.00  
 14 VanWagoneer, Caleb           Cody High In        10-00.00    9-00.00  
 -- Stevenson, Austin            Cheyenne Cen        10-00.00         NH  
 -- Melchior, Matt               Cheyenne Cen         8-00.00         NH  
 -- Birt, Justin                 Cheyenne Cen        11-00.00         NH  
 -- Birt, Ethan                  Cheyenne Cen         8-00.00         NH  
 -- Proctor, Colton              Laramie High                         NH  
 -- Melchior, Nate               Cheyenne Cen        10-00.00         NH  
 -- Mordhorst, Trevor            Cheyenne Cen         8-00.00         NH  
 -- Morgan, Jarrod               Campbell County      9-00.00        SCR  
 -- Watt, Ogden                  Kelly Walsh                         SCR  
 -- Goss, Daryl                  Cheyenne Cen         7-06.00        SCR  
 -- Rhinesmith, Ben              Sheridan Hig        12-06.00        SCR  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ames, Brendan                Cheyenne Cen        23-09.00   23-08.50    10  
  2 Michael, Stephen             Laramie High        22-09.00   22-09.00     8  
  3 Rudkin, Reed                 Kelly Walsh         21-05.50   21-05.75     6  
  4 Neddermeyer, Matt            Cody High In        21-00.00   21-02.75     5  
  5 Gebicki, Justin              Cheyenne Eas        21-08.50   21-02.50     4  
  6 Smith, Kenny                 Cody High In        21-00.00   20-05.00     3  
  7 Villegas, Taylor             Natrona Indo        20-00.00   19-09.50     2  
  8 Verburg, David               Laramie High        19-04.00   19-05.50     1  
  9 Dach, Josh                   Natrona Indo        19-11.00   19-04.75  
 10 Storie, Jed                  Campbell County     18-03.00   19-01.00  
 11 Baker, Jake                  Natrona Indo        17-11.00   19-00.50  
 12 Kmetz, Kyle                  Laramie High        18-02.00   19-00.00  
 13 Welch, Derek                 Cody High In        19-06.00   18-08.25  
 14 Stebbing, Bryan              Sheridan Hig        18-06.00   18-07.00  
 15 Weinrich, Cody               Natrona Indo        19-01.00   18-06.00  
 16 Igo, Mike                    Campbell County     17-03.00   18-04.50  
 16 Gale, Brady                  Cheyenne Eas        17-05.00   18-04.50  
 18 Watt, Ogden                  Kelly Walsh         17-10.00   18-03.50  
 19 Asire, Josh                  Natrona Indo        17-11.00   18-03.00  
 20 Grammens, Kyle               Sheridan Hig        17-10.00   18-02.50  
 21 Pitta, John                  Riverton                       17-11.50  
 22 Bates, Corey                 Cheyenne Cen        16-02.00   17-10.50  
 23 Reese, Ben                   Natrona Indo        18-01.00   17-09.00  
 24 Pendleton, Dave              Lander Valle        18-05.00   17-05.75  
 25 Phipps, Jordan               Natrona Indo        16-09.00   17-04.00  
 26 Murphy, Griffin              Laramie High        17-06.00   17-03.50  
 27 Korpela, Keegan              Sheridan Hig        16-04.00   17-02.75  
 28 Turner, Scott                Natrona Indo                   17-00.75  
 29 Simon, Adam                  Riverton                       16-05.25  
 30 Gale, Jon                    Cheyenne Eas        16-00.00   16-02.25  
 31 Zhou, Jesse                  Laramie High        16-02.00   15-10.75  
 32 Cathy, Amos                  Campbell County     15-09.00   15-10.25  
 33 Hardy, Samuel                Natrona Indo        14-01.00   15-02.50  
 34 Gibson, Ian                  Natrona Indo        14-03.00   15-00.75  
 35 Hasely, Steven               Natrona Indo        15-11.00   14-09.75  
 36 Harvey, Bradyn               Thermopolis         14-00.00   13-04.75  
 -- Tschimpere, Tyler            Cheyenne Eas        13-00.00         ND  
 -- Miller, Mike                 Sheridan Hig        17-04.00         ND  
 -- Asey, Morgan                 Laramie High        17-02.00         ND  
 -- Nelson, Malcolm              Campbell County     16-00.00         ND  
 -- Shadakofsky, Brandon         Laramie High        15-06.00         ND  
 -- Drewey, Trevor               Riverton            17-05.00        SCR  
 -- Jesse, Eric                  Cody High In        19-00.00        SCR  
 -- Hepner, Kyle                 Cheyenne Eas        17-00.00        SCR  
 -- Mordhorst, Trevor            Cheyenne Cen        15-00.00        SCR  
 -- Neely, Darren                Cheyenne Eas                        SCR  
 -- Meissner, Maximilian         Kelly Walsh                         SCR  
 -- Lewis, Chad                  Cody High In        21-00.00        SCR  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael, Stephen             Laramie High        46-03.00   46-11.00    10  
  2 Neddermeyer, Matt            Cody High In        42-00.00   43-06.00     8  
  3 Storie, Jed                  Campbell County     41-06.00   41-09.00     6  
  4 Fedore, Cale                 Natrona Indo        42-05.00   41-05.00     5  
  5 Gebicki, Justin              Cheyenne Eas        41-04.00   41-04.50     4  
  6 Baker, Jake                  Natrona Indo        39-09.00   41-00.75     3  
  7 Smith, Kenny                 Cody High In        41-00.00   40-10.00     2  
  8 Stebbing, Bryan              Sheridan Hig        39-02.00   40-03.50     1  
  9 Ivy, Ryan                    Laramie High        39-00.00   40-00.25  
 10 Turner, Scott                Natrona Indo        38-03.00   39-09.00  
 11 Murphy, Griffin              Laramie High        35-11.00   39-01.50  
 12 Jamerson, Jerard             Cheyenne Cen        38-06.00   38-07.00  
 13 Igo, Mike                    Campbell County     38-03.00   38-06.50  
 14 Stoner, Kolton               Thermopolis         36-04.00   38-00.00  
 14 Kline, Pete                  Cheyenne Cen        38-09.00   38-00.00  
 16 Pitta, John                  Riverton                       37-11.00  
 17 Orr, Justin                  Natrona Indo                   37-10.25  
 18 Kmetz, Kyle                  Laramie High        38-04.00   37-09.50  
 19 Watt, Beau                   Kelly Walsh                    37-07.50  
 20 Weinrich, Cody               Natrona Indo        36-05.00   37-07.00  
 21 Asire, Josh                  Natrona Indo        35-08.00   37-00.50  
 22 Bellefleur, Brandon          Cheyenne Cen        37-06.00   36-00.75  
 23 Gale, Brady                  Cheyenne Eas        35-06.00   35-00.00  
 24 Gale, Jon                    Cheyenne Eas        33-00.00   34-09.00  
 25 Zhou, Jesse                  Laramie High        36-06.00   34-01.50  
 26 Hasely, Steven               Natrona Indo                   33-08.00  
 27 Phipps, Jordan               Natrona Indo        33-04.00   33-02.75  
 -- Pendleton, Dave              Lander Valle        33-11.00         ND  
 -- Bates, Corey                 Cheyenne Cen                         ND  
 -- Fowler, John                 Kelly Walsh         39-06.00         ND  
 -- Lynch, Ted                   Cheyenne Eas        34-00.00         ND  
 -- Carlson, Taylor              Campbell County     33-04.00        SCR  
 -- Pickett, Brandt              Cheyenne Cen        37-06.00        SCR  
 -- Jesse, Eric                  Cody High In        38-00.00        SCR  
 -- Mock, Cameron                Campbell County     40-00.00        SCR  
 -- Lewis, Chad                  Cody High In        39-00.00        SCR  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Belcher, John                Cheyenne Cen        56-07.00   56-09.50    10  
  2 Roberts, Justin              Cheyenne Cen        49-05.00   51-04.50     8  
  3 Rowley, Carson               Natrona Indo        49-11.00   49-05.00     6  
  4 York, Robbie                 Campbell County     46-03.00   48-05.00     5  
  5 O'Farrell, Mike              Rock Springs        46-10.00   47-02.50     4  
  6 Cook, Matt                   Cheyenne Cen        45-07.00   46-08.50     3  
  7 Usry, Ben                    Cheyenne Cen        46-03.00   46-02.50     2  
  8 Cain, Sean                   Cody High In        46-00.00   44-03.00     1  
  9 O'Farrell, Matt              Rock Springs        45-02.50   43-10.00  
 10 Collins, David               Cheyenne Cen        45-01.00   43-00.50  
 11 Beisner, Bryson              Rock Springs        37-01.75   42-01.50  
 12 Hoy, Mitch                   Sheridan Hig        42-06.00   41-06.50  
 13 Haynes, Brad                 Cody High In        40-00.00   41-03.00  
 14 Sullivan, Casey              Campbell County     38-02.00   41-02.50  
 15 Kulhavy, Travis              Natrona Indo        39-11.00   40-08.50  
 16 Jenkins, Chris               Laramie High                   39-03.00  
 17 Walters, Chris               Glenrock Tra        38-01.00   39-02.00  
 18 Kaiser, Brandon              Cheyenne Cen        38-08.00   38-10.00  
 19 Meidinger, Justin            Kelly Walsh         42-04.00   38-09.50  
 20 Hughes, Drew                 Riverton            34-02.00   38-02.00  
 21 Norris, Kirby                Campbell County     39-06.00   37-05.50  
 22 Bond, Mike                   Rock Springs        38-07.75   37-04.50  
 23 Anderson, Tyler              Lovell High         39-03.00   36-09.50  
 24 Vandersloot, Tyler           Campbell County     40-09.00   36-06.00  
 25 Garnish, Blake               Laramie High        38-08.00   35-01.50  
 26 Barker, Daniel               Laramie High        32-08.00   34-08.00  
 27 Sampson, David               Sheridan Hig        34-00.00   33-09.00  
 28 Whipps, Jonathon             Kelly Walsh         32-04.50   33-04.00  
 29 Barella, Christian           Natrona Indo        35-00.00   33-01.50  
 30 Johnson, Jordan              Kelly Walsh         31-05.00   32-11.50  
 31 Johnson, Trace               Rock Springs        31-07.50   32-10.50  
 31 Rhodine, Jordan              Laramie High        30-00.00   32-10.50  
 33 Weber, John                  Kelly Walsh         32-07.00   32-04.00  
 34 McLain, Kyle                 Star Valley         34-11.00   32-02.00  
 35 Francis, Stephen             Cheyenne Eas        31-00.00   31-09.50  
 36 Simon, Adam                  Riverton                       31-08.50  
 37 Runge, Chris                 Cheyenne Cen        32-09.00   31-07.50  
 38 Aguilar, Jose'               Lovell High         30-00.00   30-07.00  
 39 McConnell, Josh              Laramie High        36-02.00   30-06.00  
 40 Burns, Matt                  Cheyenne Eas        30-00.00   30-00.00  
 41 Bennett, Dillion             Riverton            32-08.00   29-06.00  
 42 Unangst, Jaryd               Kelly Walsh         31-05.50   29-05.00  
 43 Woodin, Chris                Glenrock Tra        29-03.00   29-00.00  
 44 Mowry, Zach                  Cheyenne Cen        29-00.00   27-08.50  
 45 Felt, Michael                Lovell High         29-02.00   27-06.00  
 46 Leonhardt, Jake              Lovell High         30-03.00   24-09.00  
 47 Roberts, Billy               Cheyenne Cen        22-00.00   21-08.50  
 -- Feusner, Trevor              Cody High In        42-00.00         ND  
 -- Acoysta, Kenyon              Riverton                            SCR  
 -- Limpy, Shawn                 Riverton                            SCR  
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Cheyenne Central HS - Boys 168        2) Laramie High School          87   
    3) Cody High Indoor            85        4) Campbell County            78   
    5) Cheyenne East               40        6) Kelly Walsh High School    31   
    7) Natrona Indoor              25        8) Sheridan High School       16   
    9) Star Valley HS-WY           10       10) Rock Springs HS-WY          5   
   11) Riverton                     1                                           

 

 

Licensed to Laramie High School         Hy-Tek's Meet Manager 3/3/2007 08:11 PM
                     Wyoming State Indoor 2007 - 3/3/2007                      
                                 UW Fieldhouse                                 
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Reaser, Alisha               Cody High In            7.51       7.46   2   10  
  2 Ochsner, Maggie              Cheyenne Cen            7.63       7.47   2    8  
  3 Ferguson, Kelly              Campbell County         7.61       7.57   2    6  
  4 Patch, Trae                  Cheyenne Cen            7.73       7.59   2    5  
  5 Snell, Meghan                Nchs Girls I            7.70       7.67   2    4  
  6 Hedlund, Shanae              Kelly Walsh             7.77       7.72   1    3  
  7 Smith, Shaundra              Cheyenne Cen            7.77       7.73   1    2  
  8 Harrington, Rachel           Rock Springs            7.72       7.76   2    1  
  9 Uranker, Kayla               Rock Springs            7.82       7.81   1 
 10 Cruz, Gaby                   Cheyenne Cen            7.83       7.82   1 
 11 Hunt, Jaclyn                 Glenrock Tra            7.81       7.87   1 
 -- Sambrooks, Bonnie            Laramie High            7.78         DQ   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elseroad-Wall, Veronica      Kelly Walsh            26.60      26.03  21   10  
  2 Ditto, Rebecca               Cheyenne Cen           27.48      27.02  21    8  
  3 Jamerson, Miki               Cheyenne Cen           27.66      27.20  21    6  
  4 Ochsner, Maggie              Cheyenne Cen           27.82      27.21  20    5  
  5 West, Audrey                 Star Valley                       27.60   4    4  
  6 Patch, Trae                  Cheyenne Cen           28.24      27.91  20    3  
  7 Sambrooks, Hollie            Laramie High           27.60      28.03  21    2  
  8 Hedlund, Shanae              Kelly Walsh            28.56      28.07  19    1  
  9 Schroff, Andie               Cheyenne Eas           28.60      28.12  19 
 10 Propes, Kayla                Nchs Girls I           28.21      28.40  20 
 11 Uranker, Kayla               Rock Springs           28.31      28.41  19 
 12 Smith, Shaundra              Cheyenne Cen           27.76      28.55  20 
 13 Perry, Teka                  Kelly Walsh            28.78      28.77  18 
 14 Laib, Kelsey                 Cody High In           28.99      29.01  17 
 15 Asay, Meredith               Lovell High            30.11      29.36  14 
 16 Shutts, Sara                 Nchs Girls I           30.18      29.37  14 
 17 Sambrooks, Bonnie            Laramie High           28.90      29.39  18 
 18 Jones, Nicole                Campbell County        29.20      29.55  17 
 19 Cruz, Gaby                   Cheyenne Cen           29.49      29.66  16 
 20 Conrad, Ashley               Campbell County        29.80      29.68  16 
 21 Rust, Jhordan                Cheyenne Eas                      29.74   3 
 22 Pettit, Stephanie            Sheridan Hig           29.45      29.86  17 
 23 Pickett, Haleigh             Cheyenne Cen           29.90      29.98  15 
 24 Jones, Megan                 Kelly Walsh            30.46      30.01  13 
 25 Bozner, Shelby               Rock Springs           28.70      30.11  19 
 26 Hartigan, Morgan             Cheyenne Eas           30.32      30.15  14 
 27 George, Chelsea              Sheridan Hig           31.24      30.21  10 
 28 Rodekuhr, Chelsea            Cheyenne Cen           29.87      30.30  15 
 29 Vetter, Kayla                Campbell County        31.28      30.32  10 
 30 Wheeler, Shannon             Cheyenne Eas                      30.41   2 
 31 Hayes, Dez                   Cheyenne Cen           30.68      30.45  12 
 32 Crowe, Brianna               Nchs Girls I           30.51      30.60  13 
 33 Weber, Kahla                 Cheyenne Cen           31.23      30.61  10 
 34 Hulse, Ashlee                Evanston Hs-                      30.70   1 
 35 Green, Brielle               Sheridan Hig           30.84      30.71  12 
 36 Rhinesmith, Sadie            Sheridan Hig           29.14      30.84  17 
 37 Rosechandler, Robyn          Cody High In           29.99      31.01  15 
 38 Steir, Alecia                Sheridan Hig           31.98      31.08   9 
 39 Urhammer, Caitlyn            Nchs Girls I           31.16      31.14  11 
 40 Wolpert, Olivia              Riverton                          31.17   2 
 41 Black, Kim                   Cheyenne Cen           32.22      31.27   9 
 42 Egan Wright, Dori            Cheyenne Cen           29.91      31.40  15 
 43 Brown, Kearstin              Sheridan Hig           32.56      31.43   8 
 44 Abulashvili, Katya           Rock Springs           30.71      31.47  12 
 45 Berg, Jennifer               Nchs Girls I           31.47      31.52  10 
 46 Sims, Erin                   Cheyenne Cen                      31.57   3 
 47 Mitchell, Kara               Cheyenne Cen           31.01      31.66  11 
 48 Tatman, Holland              Nchs Girls I           33.37      31.69   6 
 49 Ringler, Shaina              Cody High In           30.50      31.81  13 
 50 McCluskey, Alyssa            Nchs Girls I           32.11      31.88   9 
 51 Heck, Jessica                Nchs Girls I           32.81      32.10   7 
 51 Wragge, Meaghen              Nchs Girls I           32.47      32.10   8 
 53 Hardin, Alisha               Rock Springs           31.19      32.17  11 
 54 Lanich, Meagan               Campbell County        33.00      32.29   7 
 55 Dunleavy, Lauren             Cody High In           30.22      32.35  14 
 56 Pickinpaugh, Stacey          Nchs Girls I           33.50      32.52   6 
 57 Ellison, Kristine            Rock Springs           32.74      32.54   8 
 58 Shaw, Virginia               Kelly Walsh            35.07      32.62   5 
 59 Milatzo, Emili               Cheyenne Eas           32.65      32.69   8 
 60 Calderon, Elizabeth          Cheyenne Cen           31.20      33.01  11 
 61 Bader, Alex                  Nchs Girls I           33.54      33.26   6 
 62 O'Brien, Erin                Cheyenne Eas           34.02      33.29   6 
 63 Percival, Lana               Campbell County        32.90      33.58   7 
 64 Sutherlund, Sarah            Cheyenne Eas                      33.97   2 
 65 Tatman, Autumn               Nchs Girls I           34.81      34.74   5 
 66 Merwin, Shandra              Cheyenne Eas           34.63      35.27   5 
 67 Schroff, Aspen               Cheyenne Cen                      35.32   1 
 68 Ehlebracht, Maggie           Glenrock Tra                      35.86   1 
 69 Martin, Mara                 Cheyenne Eas           35.00      36.74   5 
 70 Perryman, Sady               Cheyenne Cen                      37.85   3 
 71 Zollinger, Jessica           Campbell County        38.00      38.09   4 
 -- Brown, Iesha                 Cheyenne Cen                         DQ   4 
 -- Strom, Nicole                Rock Springs           29.50         DQ  16 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elseroad-Wall, Veronica      Kelly Walsh            57.90      59.12  11   10  
  2 Blankenship, Carli           Cody High In         1:01.55    1:01.20  11    8  
  3 West, Audrey                 Star Valley          1:02.90    1:02.08  11    6  
  4 Hedlund, Shanae              Kelly Walsh          1:03.16    1:02.83  10    5  
  5 Crockett, Victoria           Cheyenne Cen                    1:03.04   3    4  
  6 Meredith, Ciara              Cheyenne Cen         1:01.54    1:03.09  11    3  
  7 Schmidt, Veronica            Kelly Walsh                     1:04.41   1    2  
  8 Schroff, Andie               Cheyenne Eas         1:04.00    1:04.46  10    1  
  9 Polen, Veronica              Cheyenne Cen         1:04.25    1:05.64  10 
 10 Brus, Cate                   Cody High In         1:06.55    1:06.12   9 
 11 Brown, Stephanie             Sheridan Hig         1:06.21    1:06.19   9 
 12 Pollock, Jonelle             Cody High In         1:06.42    1:06.31   9 
 13 Harrington, Rachel           Rock Springs         1:04.17    1:06.40  10 
 14 Schmitz, Amy                 Campbell County      1:07.00    1:06.60   8 
 14 Wheeler, Shannon             Cheyenne Eas                    1:06.60   2 
 16 Lankford, Nicole             Cheyenne Eas         1:11.07    1:07.22   6 
 17 Undesser, Emily              Star Valley          1:07.17    1:07.67   8 
 18 Escamillo, Brittany          Cheyenne Eas         1:09.81    1:08.23   7 
 19 Robinson, Randi              Star Valley                     1:09.16   1 
 20 Reece, Amy                   Campbell County      1:07.00    1:09.98   9 
 21 Dunleavy, Lauren             Cody High In         1:09.99    1:11.20   6 
 22 Hessenthaler, Shareena       Thermopolis                     1:11.83   2 
 23 Fisher, Charli               Star Valley          1:08.16    1:12.08   8 
 24 Rodekuhr, Chelsea            Cheyenne Cen         1:09.68    1:13.53   7 
 25 Baugh, Lisa                  Star Valley          1:10.11    1:13.94   6 
 26 Berg, Jennifer               Nchs Girls I         1:13.36    1:14.03   5 
 27 Wolpert, Olivia              Riverton             1:20.00    1:14.79   3 
 28 Tatman, Autumn               Nchs Girls I         1:16.16    1:14.98   4 
 29 Mingus, Kristi               Cody High In         1:21.22    1:15.25   3 
 30 Anderson, Cashmere           Cheyenne Eas                    1:15.68   1 
 31 Cooper, Alexis               Evanston Hs-                    1:16.04   1 
 32 Lanich, Meagan               Campbell County      1:13.00    1:16.33   5 
 33 Ringler, Shaina              Cody High In         1:08.65    1:16.47   7 
 34 Brown, Sarah                 Cheyenne Cen                    1:17.53   2 
 35 Beffert, Jenni               Cheyenne Cen         1:14.12    1:17.86   5 
 36 Merwin, Shandra              Cheyenne Eas         1:22.00    1:18.96   3 
 37 King, Amanda                 Cheyenne Cen         1:18.00    1:20.22   4 
 38 Andress, Shelby              Nchs Girls I         1:15.22    1:20.24   4 
 39 Taylor, Mikenzie             Riverton                        1:21.18   2 
 -- Sutherlund, Sarah            Cheyenne Eas         1:20.00        DNF   4 
 
Girls 800 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blankenship, Carli           Cody High In         2:16.00    2:26.53    10  
  2 Lovato, Melissa              Rock Springs         2:27.50    2:29.55     8  
  3 Helmerick, Kathryn           Cheyenne Cen         2:30.12    2:32.37     6  
  4 Young, Brittany              Nchs Girls I         2:38.00    2:34.48     5  
  5 Zancanella, Annie            Rock Springs         2:27.40    2:35.90     4  
  6 Jenkins, Kristen             Cheyenne Cen         2:34.94    2:37.07     3  
  7 Weber, Amanda                Campbell County      2:33.00    2:37.10     2  
  8 Rosechandler, Robyn          Cody High In         2:34.00    2:38.18     1  
  9 Kougl, Kelly                 Cheyenne Eas         2:29.00    2:38.24  
 10 Schmidt, Veronica            Kelly Walsh                     2:39.13  
 11 Brugger, Lindsay             Cheyenne Cen         2:44.00    2:40.45  
 12 Yancnek, Anna                Cheyenne Cen         2:39.78    2:42.00  
 13 Reiner, Heather              Cheyenne Eas         2:50.00    2:44.64  
 14 Martinez, Maya               Cheyenne Cen         2:44.63    2:45.05  
 15 Hollenbeck, Cassa            Campbell County      2:39.00    2:48.27  
 16 McKen, Kirsten               Star Valley          2:53.53    2:48.87  
 17 Hensel, Michelle             Cheyenne Eas         3:01.00    2:49.78  
 18 Duncan, Shelby               Cheyenne Cen         2:51.00    2:50.35  
 19 Fahlgren, Jessie             Campbell County      2:59.00    2:52.32  
 20 McLoed, Niki                 Cheyenne Cen                    2:55.91  
 21 Harrelson, Jessica           Sheridan Hig         2:54.23    2:58.02  
 22 Bever, Amanda                Cheyenne Eas         2:45.00    2:58.32  
 23 Bennett, Shelby              Kelly Walsh          3:04.72    2:59.11  
 24 Donaldson, Brittany          Cheyenne Cen         3:04.00    3:00.74  
 25 Albert, Skye                 Cody High In         2:55.00    3:03.50  
 26 Thunselle, Karissa           Kelly Walsh          3:00.12    3:03.69  
 27 Brooks, Helen                Cheyenne Cen                    3:04.16  
 28 Ball, Kelsey                 Kelly Walsh          3:10.68    3:05.45  
 29 Cooper, Alexis               Evanston Hs-                    3:05.46  
 30 Chuman, Maddie               Kelly Walsh                     3:05.60  
 31 Clikeman, Nicole             Campbell County      3:03.00    3:06.88  
 32 Butterfield, Hannah          Rock Springs         3:16.24    3:06.97  
 33 Beffert, Jenni               Cheyenne Cen         3:00.22    3:07.93  
 34 Edwards, Kelsie              Cheyenne Cen         3:10.00    3:08.36  
 35 Roman, Erica                 Sheridan Hig         2:58.00    3:09.40  
 36 Walker, Kaitlin              Campbell County      3:10.00    3:10.14  
 37 Nelson, Mary                 Glenrock Tra         3:21.00    3:13.61  
 38 Taylor, Mikenzie             Riverton                        3:14.81  
 39 Oliveri, Sierra              Campbell County      3:22.00    3:39.57  
 -- Robinson, Randi              Star Valley                         DNF  
 -- Diller, Taylor               Kelly Walsh                         DNF  
 -- Gray, Alicia                 Rock Springs         2:46.27        DNF  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kougl, Kelly                 Cheyenne Eas         5:23.00    5:37.90    10  
  2 Abraham, Levia               Cheyenne Cen         5:27.00    5:38.07     8  
  3 Peterson, Nicole             Rock Springs         5:29.87    5:38.17     6  
  4 Miller, Alyssa               Cheyenne Cen                    5:41.46     5  
  5 Allias, Jenna                Rock Springs         5:28.52    5:42.23     4  
  6 Byra, Emily                  Laramie High         5:31.00    5:44.46     3  
  7 Carpenter, Lela              Sheridan Hig         5:33.45    5:56.33     2  
  8 Lane, Carissa                Cheyenne Cen         5:55.03    6:02.42     1  
  9 Yancnek, Anna                Cheyenne Cen         5:58.46    6:05.18  
 10 Winter, Emily                Campbell County      5:53.60    6:05.79  
 11 Vike, Raven                  Campbell County      5:53.00    6:09.24  
 12 Byra, Madelyn                Laramie High         5:58.00    6:09.56  
 13 Barrera, Jessica             Campbell County      5:52.00    6:11.58  
 14 Morin, Dana                  Sheridan Hig         5:55.00    6:12.34  
 15 Ritter, Kelly                Rock Springs         6:29.03    6:13.95  
 16 Derr, Jillian                Cheyenne Cen         6:30.00    6:19.43  
 17 Reiner, Heather              Cheyenne Eas         6:30.00    6:20.63  
 18 Bobinchak, Emily             Sheridan Hig         5:52.00    6:21.00  
 19 Bohnenblust, Kelly           Cheyenne Cen         6:02.30    6:21.95  
 20 Martinez, Maya               Cheyenne Cen         6:02.00    6:22.58  
 21 Harrelson, Jessica           Sheridan Hig         6:32.21    6:25.05  
 22 Duncan, Shelby               Cheyenne Cen         6:43.00    6:29.79  
 23 Sharp, Stormy                Thermopolis          6:41.00    6:31.93  
 24 Gray, Alicia                 Rock Springs         6:17.84    6:35.23  
 25 Inskeep, Alicia              Star Valley          6:50.10    6:36.22  
 26 Mestas, Jordan               Kelly Walsh          5:58.03    6:36.30  
 27 Nelson, Mary                 Glenrock Tra         7:00.00    6:39.80  
 28 Clikeman, Nicole             Campbell County      6:29.00    6:41.19  
 29 O'Lexey, Misty               Rock Springs         6:33.61    6:41.71  
 30 Bever, Amanda                Cheyenne Eas         5:50.00    6:44.14  
 31 Brooks, Helen                Cheyenne Cen                    6:46.36  
 32 Roman, Erica                 Sheridan Hig         6:45.00    6:46.89  
 33 Porras, Jessica              Campbell County      6:50.00    6:48.28  
 34 Engdahl, Kylie               Campbell County      6:34.00    6:54.72  
 35 Herget, Kristen              Cheyenne Cen         7:04.00    6:55.22  
 36 Keener, Santana              Thermopolis          7:04.00    6:55.82  
 37 Edwards, Kelsie              Cheyenne Cen         7:10.00    6:57.74  
 38 Poffenbarger, Katherine      Cheyenne Cen         6:44.00    6:58.79  
 39 Mathis, Chelsea              Cheyenne Eas         6:32.00    7:04.46  
 40 Jackson, Felina              Thermopolis          7:31.00    7:16.39  
 41 Oliveri, Sierra              Campbell County      7:20.00    7:38.99  
 42 Materi, Justine              Thermopolis          7:34.00    7:39.29  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carrick, Chelsea             Nchs Girls I        12:03.00   12:23.23    10  
  2 Abraham, Levia               Cheyenne Cen        11:50.14   12:28.08     7  
  2 Miller, Alyssa               Cheyenne Cen        12:00.14   12:28.08     7  
  4 Byra, Emily                  Laramie High        12:05.00   12:32.00     5  
  5 Carpenter, Lela              Sheridan Hig        12:10.00   12:34.79     4  
  6 Helmerick, Kathryn           Cheyenne Cen        12:45.32   12:51.95     3  
  7 Winter, Emily                Campbell County     13:00.00   12:54.50     2  
  8 Barrera, Jessica             Campbell County     13:00.00   13:10.63     1  
  9 Lane, Carissa                Cheyenne Cen        12:45.11   13:17.83  
 10 Vike, Raven                  Campbell County     13:05.00   13:39.23  
 11 Bever, Abi                   Cheyenne Eas        12:53.00   13:39.76  
 12 Byra, Madelyn                Laramie High        12:45.00   13:41.04  
 13 Bohnenblust, Kelly           Cheyenne Cen        13:53.21   13:53.27  
 14 Parady, Annalise             Rock Springs        13:37.18   13:54.53  
 15 Jenkins, Kristen             Cheyenne Cen        13:00.41   13:55.08  
 16 Sharp, Stormy                Thermopolis         15:05.00   14:25.02  
 17 Inskeep, Alicia              Star Valley         13:55.00   14:29.41  
 18 McLoed, Niki                 Cheyenne Cen                   14:37.35  
 19 Poffenbarger, Katherine      Cheyenne Cen                   15:03.35  
 20 Keener, Santana              Thermopolis         15:21.00   15:05.06  
 21 Herget, Kristen              Cheyenne Cen        15:02.00   15:14.21  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Ochsner, Maggie              Cheyenne Cen            8.89       8.54   2   10  
  2 Merback, Jordan              Kelly Walsh             8.83       8.56   2    8  
  3 Elseroad-Wall, Veronica      Kelly Walsh             8.86       8.69   2    6  
  4 Ebner, Kylie                 Campbell County         9.26       9.14   2    5  
  5 Reaser, Alisha               Cody High In            9.02       9.19   2    4  
  6 Metzler, Michaela            Cheyenne Cen            9.31       9.23   1    3  
  7 Bozner, Shelby               Rock Springs            9.28       9.25   1    2  
  8 Vassar, Tanya                Cheyenne Eas            9.34       9.49   1    1  
  9 Strom, Nickole               Kelly Walsh             9.76       9.57   1 
 10 Whisonant, Betsey            Cody High In            9.18       9.63   2 
 11 Lensert, Sephanie            Kelly Walsh             9.66       9.65   1 
 12 Stevens, Audrey              Kelly Walsh             9.80       9.72   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cheyenne Central HS - Girls  'A'                  4:10.38    4:12.35   4   10  
  2 Kelly Walsh High School  'A'                      4:08.90    4:15.29   4    8  
  3 Cody High Indoor  'A'                             4:17.01    4:18.59   4    6  
     1) Blankenship, Carli              2) Pollock, Jonelle               
     3) Reaser, Alisha                  4) Whisonant, Betsey              
  4 Rock Springs Hs-Wy  'A'                           4:25.30    4:23.78   3    5  
     1) Harrington, Rachel              2) Lovato, Melissa                
     3) Uranker, Kayla                  4) Zancanella, Annie              
  5 Cheyenne East  'A'                                4:30.62    4:28.62   3    4  
     1) Kougl, Kelly                    2) Lankford, Nicole               
     3) Schroff, Andie                  4) Vassar, Tanya                  
  6 Nchs Girls Indoor  'A'                            4:16.00    4:30.47   4    3  
     1) Angelo, Jayde                   2) Mayhue, Ashlee                 
     3) Propes, Kayla                   4) Snell, Meghan                  
  7 Sheridan High School  'A'                         4:33.45    4:42.48   2    2  
 -- Campbell County  'A'                              4:33.00         DQ   3 
 -- Star Valley Hs-Wy  'A'                            4:27.29         DQ   3 
     1) Baugh, Lisa                     2) Fisher, Charli                 
     3) McKen, Kirsten                  4) Undesser, Emily                
 -- Cheyenne Central HS - Girls  'B'                            X4:38.09   2 
 -- Cheyenne East  'B'                                          X4:38.28   1 
     1) Anderson, Cashmere              2) Hensel, Michelle               
     3) Prejean, Alix                   4) Wheeler, Shannon               
 -- Cheyenne East  'C'                                          X5:05.83   2 
     1) Escamillo, Brittany             2) Milatzo, Emili                 
     3) Rehm, Brittany                  4) Sutherlund, Sarah              
 
Girls 4x800 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cheyenne Central HS - Girls  'A'                 10:15.17   10:08.41   2   10  
  2 Rock Springs Hs-Wy  'A'                          10:19.04   10:14.98   2    8  
     1) Allias, Jenna                   2) Lovato, Melissa                
     3) Peterson, Nicole                4) Zancanella, Annie              
  3 Sheridan High School  'A'                        10:45.00   10:38.60   2    6  
  4 Campbell County  'A'                             10:50.00   10:39.92   2    5  
  5 Nchs Girls Indoor  'A'                                      10:54.08   1    4  
     1) Berg, Jennifer                  2) Carrick, Chelsea               
     3) Mayhue, Ashlee                  4) Young, Brittany                
  6 Cheyenne East  'A'                                          11:43.72   1    3  
     1) Bever, Amanda                   2) Bever, Abi                     
     3) Mathis, Chelsea                 4) Reiner, Heather                
  7 Cody High Indoor  'A'                            11:30.00   12:11.31   1    2  
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clark, Stephanie             Kelly Walsh          5-03.00    5-04.00    10  
  2 Vassar, Tanya                Cheyenne Eas         5-01.00   J5-04.00     8  
  3 Jamerson, Miki               Cheyenne Cen         5-02.00    5-00.00     6  
  4 Merback, Jordan              Kelly Walsh          5-00.00   J5-00.00     5  
  5 Strom, Nickole               Kelly Walsh          5-02.00   J5-00.00     4  
  6 Brus, Cate                   Cody High In         5-00.00   J5-00.00     3  
  7 Perry, Teka                  Kelly Walsh          4-10.00    4-10.00     2  
  8 Whisonant, Betsey            Cody High In         5-00.00   J4-10.00     1  
  9 McAdams, Mykelle             Campbell County      4-10.00    4-08.00  
 10 Ferguson, Kelly              Campbell County      5-00.00    4-06.00  
 10 Depew, Kayla                 Cheyenne Cen         4-08.00    4-06.00  
 10 Rust, Jhordan                Cheyenne Eas                    4-06.00  
 10 Hayes, Dez                   Cheyenne Cen         4-08.00    4-06.00  
 10 Clark, Kayla                 Kelly Walsh          4-04.00    4-06.00  
 15 Ellis, Mariah                Cheyenne Cen         4-06.00    4-04.00  
 15 Dvorak, Mallory              Laramie High         4-08.00    4-04.00  
 15 Carlson, Maddie              Campbell County      4-08.00    4-04.00  
 15 Miller, Ali                  Kelly Walsh          4-06.00    4-04.00  
 -- Wegner, Aubrey               Sheridan Hig         4-06.00         NH  
 -- Weber, Kahla                 Cheyenne Cen         4-06.00         NH  
 -- Halsey, Becca                Laramie High         4-06.00         NH  
 -- George, Chelsea              Sheridan Hig         4-06.00         NH  
 -- Sargent, Megan               Cheyenne Cen         5-06.00         NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ferguson, Kelly              Campbell County     10-06.00   10-00.00    10  
  2 Whisonant, Betsey            Cody High In        10-03.00  J10-00.00     8  
  3 Hartigan, Morgan             Cheyenne Eas        10-06.00  J10-00.00     6  
  4 Fauber, Kayla                Sheridan Hig         9-00.00    9-00.00     5  
  5 Jones, Chelsea               Cody High In         9-00.00    8-00.00     4  
  6 Sambrooks, Hollie            Laramie High         7-06.00   J8-00.00     3  
  7 Brown, Kearstin              Sheridan Hig         7-06.00   J8-00.00     2  
  8 Lensert, Sephanie            Kelly Walsh          7-06.00    7-06.00     0.5
  8 Pollock, Jonelle             Cody High In         8-06.00    7-06.00     0.5
 10 Stolpe, Hanna                Campbell County      7-00.00   J7-06.00  
 11 Butcher, Stacey              Cheyenne Cen         7-06.00    7-00.00  
 11 Eldridge, Brittany           Campbell County      7-06.00    7-00.00  
 11 Curtis, Jessi                Laramie High         7-06.00    7-00.00  
 11 Kelly, Gabby                 Campbell County      7-00.00    7-00.00  
 -- Yancnek, Anna                Cheyenne Cen         6-06.00         NH  
 -- Smith, Chandy                Cody High In         7-00.00         NH  
 -- Shriner, Maddi               Cheyenne Cen         6-00.00         NH  
 -- Bagley, Tenny                Star Valley          8-09.00         NH  
 -- Smith, Randi                 Cheyenne Cen         7-00.00         NH  
 -- Howe, Jesse                  Cheyenne Eas        11-06.50         NH  
 -- Barker, Alex                 Cheyenne Cen         6-00.00         NH  
 -- Heck, Jessica                Nchs Girls I         6-06.00         NH  
 -- Ridley, Lydia                Laramie High                         NH  
 -- Reaser, Alisha               Cody High In        11-06.00         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ditto, Rebecca               Cheyenne Cen                   17-03.25    10  
  2 Ferguson, Kelly              Campbell County     16-03.00   16-03.75     8  
  3 Jamerson, Miki               Cheyenne Cen        15-09.00   16-01.25     6  
  4 Ebner, Kylie                 Campbell County     16-01.00   16-00.00     5  
  5 Cruz, Gaby                   Cheyenne Cen        15-06.00  J16-00.00     4  
  6 Snell, Meghan                Nchs Girls I        15-04.00   15-10.75     3  
  7 Crowe, Brianna               Nchs Girls I        15-01.00   15-09.50     2  
  8 West, Audrey                 Star Valley                    15-09.25     1  
  9 Propes, Kayla                Nchs Girls I        15-11.00   15-03.50  
 10 Sambrooks, Bonnie            Laramie High        15-02.00   15-02.75  
 11 Olson, Jordan                Rock Springs        15-03.50   14-11.25  
 12 Rust, Jhordan                Cheyenne Eas        14-00.00   14-10.25  
 13 Stephens, Stefanie           Cheyenne Cen        14-11.00   14-10.00  
 14 Dill, Janelle                Nchs Girls I        13-10.00   14-08.75  
 15 Angelo, Jayde                Nchs Girls I        14-07.00   14-04.00  
 16 Mayhue, Ashlee               Nchs Girls I        14-07.00   14-03.75  
 16 Elliott, Morgan              Nchs Girls I        13-09.00   14-03.75  
 18 McAdams, Mykelle             Campbell County     15-00.00   14-02.25  
 19 Kerney, Keri                 Rock Springs        13-04.00   13-10.25  
 19 Hagen, Katie                 Riverton            15-00.00   13-10.25  
 21 Shutts, Sara                 Nchs Girls I        14-02.00   13-09.50  
 21 Halsey, Becca                Laramie High        13-07.00   13-09.50  
 23 Wolpert, Olivia              Riverton            14-09.00   13-04.50  
 24 Martin, Alyssa               Cheyenne Cen                   13-00.75  
 25 Stibitz, Jordyne             Laramie High        13-01.00   13-00.50  
 26 Tyson, Brittany              Laramie High        13-09.00   12-11.50  
 27 Swierczek, Jessica           Laramie High        13-05.00   12-08.50  
 28 Andress, Shelby              Nchs Girls I        12-00.00   12-06.50  
 29 Walde, Jillian               Cheyenne Cen                   12-06.00  
 30 Baker, Samantha              Cody High In        14-00.00   12-03.25  
 31 Jones, Chelsea               Cody High In        14-00.00   12-02.50  
 32 Dinneen, Claire              Cheyenne Cen        12-06.00   12-00.75  
 33 Smith, Shaundra              Cheyenne Cen                   11-10.50  
 34 Thunselle, Karissa           Kelly Walsh                    11-09.00  
 35 Prejean, Alix                Cheyenne Eas        13-11.50   11-08.25  
 36 Ridley, Lydia                Laramie High        12-06.00   11-07.75  
 37 Ringler, Shaina              Cody High In        14-00.00   11-07.25  
 38 Walsh, Sheryl                Cheyenne Cen        12-00.00   11-05.25  
 39 Baker, Kaylan                Riverton                        9-00.50  
 40 Chuman, Maddie               Kelly Walsh                     8-05.25  
 -- Hessenthaler, Shareena       Thermopolis         13-00.00         ND  
 -- Cassel, Ashley               Kelly Walsh         10-08.50         ND  
 -- Curtis, Jessi                Laramie High        13-02.00         ND  
 -- Diller, Taylor               Kelly Walsh                          ND  
 -- Urhammer, Caitlyn            Nchs Girls I        14-04.00         ND  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Merback, Jordan              Kelly Walsh         36-01.25   36-07.75    10  
  2 Ebner, Kylie                 Campbell County     36-00.00   36-01.00     8  
  3 Ditto, Rebecca               Cheyenne Cen        33-11.00   35-03.00     6  
  4 Jamerson, Miki               Cheyenne Cen        33-03.00   34-01.50     5  
  5 Snell, Meghan                Nchs Girls I        32-01.00   32-10.50     4  
  6 Fauber, Kayla                Sheridan Hig        31-06.00   32-07.75     3  
  7 Olson, Jordan                Rock Springs        31-08.50   32-04.50     2  
  8 Strom, Nickole               Kelly Walsh                    32-02.00     1  
  9 Vassar, Tanya                Cheyenne Eas        32-04.00   32-00.50  
 10 Stevens, Audrey              Kelly Walsh         30-08.00   31-08.00  
 11 Shutts, Sara                 Nchs Girls I        29-05.00   31-06.00  
 12 Salas, Taylor                Cheyenne Cen        30-09.00   31-05.00  
 13 Patch, Trae                  Cheyenne Cen        31-06.00   31-00.50  
 14 Dill, Janelle                Nchs Girls I        30-01.00   31-00.25  
 15 Fisher, Charli               Star Valley         28-10.00   30-03.50  
 16 Wragge, Meaghen              Nchs Girls I        27-04.00   30-01.00  
 17 Schroeder, Julianne          Campbell County     30-00.00   29-02.75  
 18 Segal, Marrissa              Cheyenne Cen        28-10.00   28-09.25  
 19 Clark, Stephanie             Kelly Walsh                    28-08.50  
 20 Ringler, Shaina              Cody High In        28-00.00   28-06.00  
 21 Dvorak, Mallory              Laramie High        28-08.00   28-03.25  
 22 Curtis, Jessi                Laramie High        29-04.00   28-02.75  
 23 Abulashvili, Katya           Rock Springs                   27-10.50  
 24 Clark, Kayla                 Kelly Walsh         21-03.25   27-07.00  
 25 Carlson, Maddie              Campbell County     25-00.00   27-01.25  
 26 Percival, Lana               Campbell County     26-00.00   27-00.50  
 27 Baker, Samantha              Cody High In        28-00.00   26-10.50  
 28 Mingus, Kristi               Cody High In        28-00.00   26-08.00  
 29 Ball, Kelsey                 Kelly Walsh                    26-05.00  
 30 Oliveri, Sierra              Campbell County     23-00.00   25-10.00  
 31 Walde, Jillian               Cheyenne Cen                   25-09.00  
 32 Fisch, Kristine              Cheyenne Cen        27-00.00   25-08.50  
 33 Stibitz, Jordyne             Laramie High        27-08.00   24-03.50  
 34 Culjat, Reanna               Campbell County     25-00.00   23-11.00  
 35 Flesner, Candice             Campbell County     25-00.00   23-09.50  
 36 Ridley, Lydia                Laramie High        24-04.00   23-08.00  
 -- Sambrooks, Bonnie            Laramie High        30-06.00         ND  
 -- Tyson, Brittany              Laramie High        27-08.00         ND  
 -- Kerney, Keri                 Rock Springs        28-01.00         ND  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Milbourn, Cody               Cheyenne Cen        37-01.00   38-04.25    10  
  2 Gray, Kelly                  Rock Springs        37-03.00   37-11.75     8  
  3 Cottier, Macie               Campbell County     39-00.00   37-06.25     6  
  4 Rodgers, Lacy                Campbell County     36-00.00   36-07.00     5  
  5 Gruver, Deanna               Cheyenne Eas        37-09.00   35-03.25     4  
  6 Heck, Melissa                Nchs Girls I        36-02.00   33-09.50     3  
  7 Kuhrt, Heather               Campbell County     34-11.00   32-10.00     2  
  8 Beddes, Kaylee               Nchs Girls I        34-09.00   32-05.00     1  
  9 Albertini, Christina         Rock Springs        30-07.00   31-05.50  
 10 Bracht, Holly                Cheyenne Cen        29-01.00   31-03.00  
 11 McLane, Jessica              Cheyenne Eas        32-11.00   31-00.00  
 12 Carr, Megan                  Rock Springs        30-04.50   30-11.50  
 13 Falk, Andrea                 Cheyenne Cen        33-08.00   30-11.25  
 14 Alm, Katie                   Campbell County     33-00.00   30-11.00  
 15 Osterkamp, Jennifer          Cody High In        32-00.00   30-03.25  
 16 Klepperick, Kelli            Sheridan Hig        30-09.00   30-00.50  
 17 Gengocian, Mariah            Campbell County     30-09.00   29-08.00  
 18 Lensert, Sephanie            Kelly Walsh                    29-05.50  
 19 Valenzeaula, Kristine        Cody High In        30-00.00   28-07.50  
 20 Lindhorst, Jessica           Campbell County     28-00.00   28-03.00  
 21 Christensen, Michah          Riverton                       27-06.00  
 22 Mulcaly, Abby                Cheyenne Cen        29-10.00   27-04.25  
 23 Thorson, Chelcie             Kelly Walsh         27-01.00   27-01.50  
 24 Miller, Ali                  Kelly Walsh         25-09.50   27-00.00  
 25 Crofts, Jessica              Riverton                       26-08.00  
 26 Jones, Jacque                Kelly Walsh         25-11.00   26-06.50  
 27 Cook, Katie                  Cheyenne Cen        25-08.00   26-01.00  
 28 White, Hilary                Cheyenne Cen        24-11.00   25-10.00  
 29 Carpenter, Breanna           Cheyenne Cen        24-07.00   25-07.50  
 30 Tetherow, Amanda             Kelly Walsh         26-03.50   25-01.00  
 31 Hilman, Joann                Laramie High        25-06.00   24-09.50  
 32 Mayer, Molly                 Kelly Walsh         27-06.00   24-06.00  
 33 Hawkins, Shanae              Cheyenne Cen                   24-05.50  
 34 Jones, Brittney              Sheridan Hig        30-03.00   23-02.00  
 35 Schroff, Aspen               Cheyenne Cen        23-10.00   22-11.00  
 36 Davis, Erica                 Rock Springs        28-00.50   22-07.00  
 37 Trujillo, Stephanie          Sheridan Hig        24-05.00   22-04.00  
 38 Cuch, Stephanie              Lovell High         18-00.00   21-10.00  
 39 O'Brien, Erin                Cheyenne Eas        23-06.00   21-09.00  
 40 Skala, Tiffany               Cheyenne Cen        19-07.00   19-11.00  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Cheyenne Central HS - Girl 164        2) Kelly Walsh High School    85.50
    3) Campbell County             65        4) Cody High Indoor           57.50
    5) Rock Springs HS-WY          48        6) NCHS Girls Indoor          39   
    7) Cheyenne East               37        8) Sheridan High School       24   
    9) Laramie High School         13       10) Star Valley HS-WY          11