Licensed to Wyoming H.S. State Championship Meet
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/8/2009 12:34 PM
      WHSAA State Indoor Track Championships 2009 - 3/6/2009 to 3/7/2009       
                             University of Wyoming                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
  State Meet: @ 5:30.49  3/3/2006    Emily Higgins, Cody                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Peterson, Nicole             Rock Springs         5:23.74    5:30.02@  10   
  2 Carpenter, Lela              Sheridan             5:27.44    5:31.24    8   
  3 Lemaster, Jessica            Cheyenne Cen         5:28.80    5:32.62    6   
  4 Morin, Dana                  Sheridan             5:31.72    5:35.35    5   
  5 Carrick, Chelsea             Natrona Girls        5:42.97    5:41.53    4   
  6 Bever, Abi                   Cheyenne Eas         5:39.96    5:48.02    3   
  7 Yanchek, Anna                Cheyenne Cen         5:51.20    5:50.36    2   
  8 Kinsey, Erin                 Sheridan             6:10.34    5:54.50    1   
  9 Lane, Ashley                 Laramie High         5:35.00    5:56.37  
 10 Bullinger, Brandy            Lovell               5:59.44    5:59.18  
 11 Honaker, Alysha              Cheyenne Cen         5:56.10    6:01.51  
 12 Bever, Alyssa                Cheyenne Eas         5:57.25    6:02.54  
 13 Gajda, Erica                 Cheyenne Cen         6:01.46    6:02.58  
 14 Byra, Madelyn                Laramie High         5:45.00    6:04.63  
 15 Ahrenholtz, Haley            Laramie High         5:49.00    6:06.01  
 16 Kozlowski, Mary              Laramie High         6:01.00    6:10.06  
 17 Tallabas, Tyler              Cheyenne Cen         6:10.30    6:10.99  
 18 Adams, Angel                 Laramie High         6:12.00    6:11.31  
 19 Lane, Carissa                Cheyenne Cen         5:58.30    6:12.49  
 20 Sharp, Stormy                Thermopolis          6:29.00    6:16.04  
 21 Reiner, Heather              Cheyenne Eas         6:06.71    6:22.40  
 22 Inskeep, Alicia              Star Valley          6:04.42    6:25.41  
 23 Kapeller, Leah               Cheyenne Eas         6:26.16    6:28.10  
 24 Basse, Sarah                 Thermopolis          6:30.00    6:33.56  
 25 Lewis, Aislinn               Star Valley          6:28.72    6:33.65  
 26 Ramsey, Jessica              Rock Springs                    6:33.79  
 27 Capron, Mallory              Campbell County      6:35.37    6:34.91  
 28 Noblin, Brittany             Campbell County      5:54.43    6:36.50  
 29 McArthur, Abby               Star Valley          6:20.81    6:37.98  
 30 Michel, Jessica              Rock Springs         6:42.58    6:39.61  
 31 Anderson, Cashmere           Cheyenne Eas         6:49.94    6:40.27  
 32 Barrowman, Ashley            Cheyenne Eas         6:52.51    6:42.56  
 33 Salas, Ale                   Campbell County      6:07.62    6:44.46  
 34 Skaggs, Bre                  Riverton             6:35.00    7:02.23  
 35 Voss, Shaina                 Natrona Girls        6:58.68    7:14.16  
 36 Butterfield, Hannah          Rock Springs         7:06.54    7:20.42  
 37 Butterfield, Megan           Rock Springs                    7:25.73  
 38 Wooldridge, Meagan           Star Valley          6:51.16    7:30.14  
 39 Beck, McKenzie               Lovell               7:35.12    7:33.06  
 40 Hoversland, Rachel           KW Women                        7:41.89  
 41 Anderson, Victoria           Sheridan             7:27.00    7:42.65  
 42 Hammond, Mariah              Sheridan             8:26.00    8:41.88  
 
Event 2  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
  State Meet: @ 4:32.22  3/3/2007    Taylor Kelting, Campbell County           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robinson, Dominick           Campbell County      4:33.62    4:37.86   10   
  2 Gilbert, Luke                Natrona Boys         4:39.37    4:49.32    8   
  3 Martinez, Nicolas            Natrona Boys         4:46.67    4:50.53    6   
  4 Brough, Cody                 Star Valley          4:46.23    4:51.08    5   
  5 Reitsma, Austin              Laramie High         4:55.00    4:52.21    4   
  6 Slight, Ethan                Cody                 4:55.00    4:55.85    3   
  7 Ulvestad, Seth               Sheridan             4:53.71    4:55.87    2   
  8 Waetzig, Greg                Campbell County      4:55.68    4:56.82    1   
  9 Phillips, Andy               Star Valley          4:57.44    4:56.85  
 10 Hueckstaedt, Todd            Rock Springs         4:51.24    4:57.18  
 11 Stewart, James               Cheyenne Cen         4:43.78    4:57.68  
 12 Morin, Dylan                 Sheridan             4:47.10    4:57.73  
 13 Burke, Zach                  Rock Springs         4:50.55    5:02.16  
 14 Mickelson, Brock             Riverton             4:50.00    5:06.11  
 15 Domman, Andy                 Cheyenne Cen         4:54.81    5:08.20  
 16 Rognoni, Jason               Cheyenne Eas         4:59.29    5:08.90  
 17 Hunsicker, Kc                Natrona Boys         5:16.47    5:12.23  
 18 Rembacz, Andrew              Rock Springs         5:02.57    5:12.93  
 19 Luhr, Michael                Campbell County      4:55.58    5:14.72  
 20 Heath, Jacob                 Laramie High         4:38.00    5:15.42  
 21 Wall, Tyler                  Evanston             5:08.78    5:15.95  
 22 Henry, Josh                  Laramie High         5:19.00    5:16.62  
 23 Call, Josh                   Star Valley          5:15.57    5:18.30  
 24 Gieselman, Garrett           Sheridan             5:30.44    5:18.39  
 25 Kendall, Alex                Rock Springs         5:03.87    5:19.61  
 26 Heath, Aaron                 Laramie High         5:34.00    5:22.62  
 27 Londe, David                 Cheyenne Cen         5:12.99    5:22.69  
 28 Pethel, Trent                Evanston             5:13.56    5:22.70  
 29 Rider, Mike                  Star Valley          5:21.77    5:22.95  
 30 Byron, Brendan               Sheridan             5:08.43    5:25.72  
 31 Wolfinbarger, Aaron          Laramie High         5:27.00    5:28.80  
 32 Aragon, Mckennon             Campbell County      5:01.77    5:30.25  
 33 Degenfelder, Brian           Natrona Boys         5:07.59    5:32.71  
 34 Dewey, Adam                  Rock Springs                    5:34.93  
 35 Moncur, Kenneth              Lovell               5:37.84    5:42.29  
 36 Vernon, Alex                 Cheyenne Eas         5:42.56    5:44.07  
 37 Earnshaw, Dylan              Cheyenne Eas         5:42.63    5:44.44  
 38 Henderson, Matt              Sheridan             5:43.85    5:44.55  
 39 Goodell, Patrick             Sheridan             5:47.10    5:44.98  
 40 Cox, Andrew                  Cheyenne Cen         5:49.57    5:49.92  
 41 Hardy, Taylor                Campbell County      5:36.97    5:50.95  
 42 Bobbitt, Jeremy              Campbell County      5:51.46    5:51.09  
 43 Robertson, Tanner            Star Valley          5:46.34    5:51.10  
 44 Jamieson, Jordan             Thermopolis                     5:51.59  
 45 Coleman, Jordan              Natrona Boys         6:06.61    5:52.94  
 46 DeBoer, Cody                 Laramie High         5:37.00    5:54.62  
 47 Cho, Moseh                   Cheyenne Eas         5:48.37    5:55.14  
 48 Mathis, Riley                Cheyenne Eas         5:45.32    5:57.53  
 49 Freeman, Thomas              Cheyenne Eas         5:51.63    6:00.42  
 50 Overbeeke, Stephen           Cody                 5:40.00    6:04.83  
 51 Kuel, Johnas                 Lovell               5:46.67    6:05.03  
 52 Dewey, Tyler                 Rock Springs         5:52.46    6:07.28  
 53 Emerson, Joe                 Thermopolis                     6:08.97  
 54 Miller, Arlon                Natrona Boys         6:05.58    6:09.02  
 55 Baca, Isaac                  Cheyenne Cen         5:58.81    6:33.28  
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
  State Meet: @ 59.12  3/3/2007    Veronica Elseroad-Wall, Kelly Walsh         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 West, Audrey                 Star Valley          1:01.82    1:00.63  13  10   
  2 Crockett, Victoria           Cheyenne Cen         1:01.90    1:00.64  13   8   
  3 Wollert, Candace             Cheyenne Cen         1:00.01    1:00.86  13   6   
  4 Young, Brittany              Natrona Girls        1:03.00    1:02.51  12   5   
  5 Brus, Cate                   Cody                 1:02.85    1:03.35  13   4   
  6 Buyan, Lauren                Sheridan             1:05.51    1:03.80  11   3   
  7 Mestas, Jordan               KW Women             1:09.00    1:05.53   9   2   
  8 Brown, Stephanie             Sheridan             1:08.24    1:05.85  10   1   
  9 Saxton, Bailey               Laramie High         1:03.60    1:05.96  12 
 10 Eichenberger, Kim            Campbell County      1:10.09    1:06.44   8 
 11 Paul, Stephanie              Cody                 1:05.72    1:06.48  11 
 12 Waetzig, Lindsey             Campbell County      1:09.00    1:06.70   9 
 13 Johnson, Dani                Riverton             1:04.00    1:06.96  12 
 14 Tatman, Holland              Natrona Girls        1:10.61    1:07.37   7 
 15 Bullinger, Brandy            Lovell               1:05.35    1:07.81  11 
 16 Aschenbrenner, Heidi         Cheyenne Cen         1:09.81    1:07.95   8 
 17 Villegas, Laurel             Natrona Girls        1:10.99    1:08.10   6 
 18 Brown, Staylee               Natrona Girls        1:10.15    1:08.72   8 
 19 Ortegon, Amanda              Laramie High         1:09.77    1:08.83   9 
 20 Honaker, Alysha              Cheyenne Cen         1:08.82    1:09.12  10 
 21 O'Donnel, Sara               Cheyenne Cen         1:08.70    1:09.20  10 
 22 Whilhite, Ashlyn             Campbell County      1:08.95    1:09.61  10 
 23 Gapter, Kristi               Laramie High         1:11.22    1:10.11   6 
 24 Merwin, Shandra              Cheyenne Eas         1:12.70    1:10.26   4 
 25 Frieze, Hannah               Natrona Girls        1:12.30    1:10.58   5 
 26 Schultz, Tori                Campbell County      1:10.00    1:10.84   8 
 27 Weinrich, Jordin             Natrona Girls        1:11.00    1:10.93   6 
 28 Hungerford, Libby            Campbell County      1:10.52    1:11.72   7 
 29 Jensen, Chelsea              Cody                 1:11.55    1:11.85   5 
 30 Durcholz, Dakota             Sheridan             1:10.40    1:11.85   7 
 31 Miller, Nikkita              Laramie High         1:05.00    1:11.94  12 
 32 Walker, Kaitlin              Campbell County      1:11.80    1:12.46   5 
 33 Basse, Sarah                 Thermopolis          1:13.00    1:12.52   4 
 34 Laker, McKayla               Star Valley          1:11.05    1:14.50   6 
 35 Kuskie, Kara                 Cheyenne Cen         1:10.26    1:14.84   7 
 36 Hessenthaler, Sharena        Thermopolis          1:14.00    1:15.60   4 
 37 Barent, Danielle             Sheridan             1:13.11    1:15.78   4 
 38 Ballard, Paige               Thermopolis          1:14.00    1:16.16   3 
 39 Holbrook, Misty              Star Valley          1:17.33    1:16.56   3 
 40 Beck, McKenzie               Lovell               1:16.66    1:17.89   3 
 41 Phelps, Sierra               Lovell               1:15.13    1:18.54   3 
 42 Pacheco, Yelena              Sheridan                        1:20.22   1 
 43 Robertson, Aryen             KW Women                        1:20.34   1 
 44 Kelley, Danielle             Cody                 1:18.00    1:22.71   2 
 45 Brown, Michelle              Sheridan             1:17.58    1:22.85   2 
 46 Cannon, Jamie                Star Valley          1:24.52    1:24.94   2 
 
Event 4  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
  State Meet: @ 50.53  3/3/2007    Mike Walrath, Laramie                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bozner, Jazz                 Rock Springs           50.89      52.14  13  10   
  2 Brough, Kevin                Star Valley            51.31      52.58  13   8   
  3 Walker, Alex                 Laramie High           54.10      52.98  11   6   
  4 Nimmo, Brandon               Cheyenne Eas           53.85      53.19  12   5   
  5 Mann, Randall                Lovell                 55.22      53.64  10   4   
  6 Strand, Evan                 Campbell County        52.37      53.83  13   3   
  7 McCallum, Reid               Riverton               53.00      53.89  12   2   
  8 Fischer, Lane                KW Men                 52.46      54.12  13   1   
  9 Skinner, Tyler               Star Valley            53.44      54.13  12 
 10 Hayden, Nathan               Cheyenne Cen           55.81      54.69   9 
 11 Braunsweig, Josh             Cheyenne Cen           55.13      54.73  10 
 12 Berry, Lance                 Cheyenne Cen           54.25      54.81  11 
 13 Sullivan, Partick            Cody                   54.97      54.95  10 
 14 Smith, Shane                 Cody                   56.17      54.96   9 
 15 Radomsky, Colter             Cheyenne Eas           54.74      55.14  11 
 16 Noisyhawk, Kyle              Lander                 53.87      55.64  12 
 17 Krueger, Codi                Sheridan               56.50      55.78   8 
 18 Sanchez, Chance              Natrona Boys           56.30      56.16   9 
 19 Cunningham, Evan             Campbell County        56.89      56.29   7 
 20 Igo, Mike                    Campbell County        55.86      56.43   9 
 21 Telkamp, Josh                Campbell County        56.83      56.44   8 
 22 Dyess, Kiever                Laramie High           57.37      56.58   7 
 23 Slight, Ethan                Cody                   54.63      56.70  11 
 24 Carrel, Seth                 Sheridan               56.39      57.05   8 
 25 Schellinger, Cody            Sheridan               59.16      57.12   5 
 26 Gieselman, Taylor            Sheridan               57.22      57.24   7 
 27 Brown, Jake                  Thermopolis            59.00      57.49   5 
 28 Lain, Zach                   Cheyenne Cen           59.51      57.52   5 
 29 Prochazka, Mattj             Rock Springs           55.12      57.63  10 
 30 Jones, Christian             Cheyenne Cen           56.31      57.88   8 
 31 Gerrits, Pieter              Campbell County      1:00.00      58.07   4 
 32 McBride, Andy                Star Valley            58.29      58.25   6 
 33 Zimmerman, Collin            KW Men                            58.46   1 
 34 Orchard, Andrew              Sheridan             1:01.48      59.27   3 
 35 Sessions, Chris              Star Valley            58.78      59.49   6 
 36 Serlin, Devin                Cody                   57.80      59.67   7 
 37 Schneider, Dakota            Rock Springs           59.64    1:00.26   4 
 38 Strom, Aaron                 Rock Springs           59.30    1:00.38   5 
 39 Carv, Abel                   Cheyenne Cen           58.31    1:00.43   6 
 40 Nelson, Dalton               Cheyenne Eas         1:00.37    1:01.25   4 
 41 Gaddis, Matt                 Natrona Boys         1:01.21    1:03.12   4 
 42 Mortenson, Chris             Star Valley          1:01.60    1:03.15   3 
 43 Powell, Jake                 Natrona Boys         1:03.22    1:04.18   2 
 44 Korpela, Keegan              Sheridan                        1:04.49   1 
 45 Beck, Adam                   Lovell                          1:05.26   1 
 46 Rude, Christian              Natrona Boys         1:09.57    1:07.65   1 
 47 Emerson, Joe                 Thermopolis          1:03.00    1:08.07   2 
 48 Jamieson, Jordan             Thermopolis          1:03.00    1:09.07   3 
 49 McArthur, Ben                Star Valley          1:07.46    1:10.73   2 
 
Event 5  Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
  State Meet: @  8.43  3/1/2008    Maggie Ochsner, Cheyenne Central            
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Romsa, Hannah                Natrona Girls           8.77       8.76q  3 
  2 Brus, Cate                   Cody                    9.02       8.98q  7 
  3 Metzler, Michaela            Cheyenne Cen            7.46       9.03q  1 
  4 Andrie, Paula                Campbell County         9.47       9.13q  8 
  5 Smith, Gabbi                 Evanston                9.72       9.34q  5 
  6 Lashley, Danielle            Cheyenne Cen            9.75       9.42q  8 
  7 Depew, Kayla                 Cheyenne Cen            9.79       9.54q  4 
  8 Pettinger, Natasha           Laramie High            9.38       9.70q  4 
  9 Palmer, Jessica              Laramie High            9.30       9.71q  6 
 10 Case, Samantha               KW Women                9.76       9.79q  2 
 11 Robbins, Sierra              Laramie High           10.90       9.83q  1 
 12 Urhammer, Caitlyn            Natrona Girls          10.06       9.84q  3 
 13 Dahmke, Marissa              Sheridan               10.23       9.87   3 
 14 Stevens, Audrey              KW Women                9.81       9.90   6 
 15 Friedlan, Karlina            Campbell County        10.18       9.93   1 
 16 Buyan, Lauren                Sheridan                9.55       9.93   5 
 17 Yarter, McKenzie             Cheyenne Cen           10.26      10.04   6 
 18 Percival, Lana               Campbell County        10.24      10.07   7 
 19 Pehringer, Josey             Cody                    9.40      10.12   2 
 20 Hugus, Stephanie             Riverton               10.50      10.23   4 
 21 Fisher, Kelly                Cheyenne Cen                      10.24   2 
 22 Korpela, Claire              Sheridan               10.28      10.25   2 
 23 Knight, Hannah               Laramie High           10.48      10.26   8 
 24 Miller, Paige                Sheridan               10.38      10.26   8 
 25 Meckel, Megan                Laramie High           10.27      10.28   4 
 26 Tatman, Holland              Natrona Girls          10.40      10.40   5 
 27 Heck, Jessica                Natrona Girls          10.78      10.47   1 
 28 Santistevan, Myriah          Natrona Girls          10.74      10.53   3 
 29 Weddle, Haley                Lander                 10.95      10.55   7 
 30 Hays, Angela                 Campbell County        10.57      10.61   7 
 31 Nimick, Lindsay              Sheridan               11.19      10.64   4 
 32 Casteel, Brittany            Campbell County        10.51      10.75   6 
 33 Lewis, Maggie                Cheyenne Eas           11.02      10.83   6 
 34 Hoffmann, Nicole             Campbell County        10.41      10.87   5 
 35 Villegas, Laurel             Natrona Girls          10.48      10.92   2 
 36 Laker, McKayla               Star Valley            10.17      10.93   1 
 37 Harnsberger, Kelly           Laramie High           10.92      11.00   3 
 38 Wood, Cheyenne               Cody                   11.47      11.08   5 
 39 Phelps, Sierra               Lovell                 11.24      11.12   2 
 40 West, Chloe                  Cheyenne Cen                      11.21   8 
 41 Oates, Effie                 KW Women               10.06      11.21   7 
 42 Rosalez, Christina           KW Women               11.36      11.78   8 
 43 Cisneros, Rianna             KW Women               11.99      16.52   5 
 
Event 5  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
  State Meet: @  8.43  3/1/2008    Maggie Ochsner, Cheyenne Central            
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Romsa, Hannah                Natrona Girls           8.76       8.64   2  10   
  2 Brus, Cate                   Cody                    8.98       8.70   2   8   
  3 Andrie, Paula                Campbell County         9.13       8.80   2   6   
  4 Metzler, Michaela            Cheyenne Cen            9.03       9.01   2   5   
  5 Smith, Gabbi                 Evanston                9.34       9.20   2   4   
  6 Depew, Kayla                 Cheyenne Cen            9.54       9.23   1   3   
  7 Pettinger, Natasha           Laramie High            9.70       9.41   1   2   
  8 Lashley, Danielle            Cheyenne Cen            9.42       9.53   2   1   
  9 Palmer, Jessica              Laramie High            9.71       9.55   1 
 10 Robbins, Sierra              Laramie High            9.83       9.79   1 
 11 Case, Samantha               KW Women                9.79       9.81   1 
 12 Urhammer, Caitlyn            Natrona Girls           9.84      10.42   1 
 
Event 6  Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
  State Meet: @  7.37  3/3/2007    Brendan Ames, Cheyenne Central              
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Villegas, Taylor             Natrona Boys            7.74       7.61q  3 
  2 Douglass, Brandon            KW Men                  7.65       7.85q  4 
  3 Myrick, Rustin               Cody                    8.14       8.02q  2 
  4 Turpin, Steve                Campbell County         8.16       8.09q  5 
  5 Asay, Morgan                 Laramie High            8.27       8.41q  1 
  6 Vazquez, Jonathan            Evanston                8.54       8.46q  1 
  7 Graham, Josh                 Laramie High            8.60       8.50q  5 
  8 Roberts, Kyle                Sheridan                8.83       8.55q  3 
  9 Kilpatrick, Christian        Sheridan                9.15       8.62q  3 
 10 Sullivan, Kyle               Cody                    8.63       8.76q  2 
 11 Rieker, Jon                  Natrona Boys            8.98       8.80q  4 
 12 Callahan, Phillip            Laramie High                       8.99q  1 
 13 Billin, Zackary              Riverton                9.00       9.00   4 
 14 Sell, Andy                   Rock Springs            9.79       9.02   1 
 15 Ortegon, Joe                 Laramie High           10.27       9.03   2 
 16 Mathis, Riley                Cheyenne Eas            9.19       9.25   2 
 17 White, Pat                   Cheyenne Eas            9.72       9.33   1 
 18 Ibarra, Ryne                 Laramie High            9.51       9.66   5 
 19 Roberts, Jordan              Campbell County        10.51       9.73   4 
 20 Davis, Deondre               Cheyenne Cen            9.80       9.83   5 
 21 Hysong, Billy                Laramie High           10.67      10.32   3 
 22 Eller, Logan                 Campbell County        10.57      10.51   4 
 23 Keller, Taylor               Star Valley                       10.88   5 
 24 Powell, Jake                 Natrona Boys           10.97      11.80   2 
 -- Sheets, Michael              Campbell County        10.43         DQ   3 
 
Event 6  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
  State Meet: @  7.37  3/3/2007    Brendan Ames, Cheyenne Central              
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Villegas, Taylor             Natrona Boys            7.61       7.48   2  10   
  2 Douglass, Brandon            KW Men                  7.85       7.59   2   8   
  3 Myrick, Rustin               Cody                    8.02       8.00   2   6   
  4 Turpin, Steve                Campbell County         8.09       8.06   2   5   
  5 Asay, Morgan                 Laramie High            8.41       8.28   2   4   
  6 Roberts, Kyle                Sheridan                8.55       8.44   1   3   
  7 Kilpatrick, Christian        Sheridan                8.62       8.50   1   2   
  8 Rieker, Jon                  Natrona Boys            8.80       8.52   1   1   
  9 Sullivan, Kyle               Cody                    8.76       8.63   1 
 10 Vazquez, Jonathan            Evanston                8.46       8.77   2 
 11 Graham, Josh                 Laramie High            8.50       8.83   1 
 12 Callahan, Phillip            Laramie High            8.99       9.07   1 
 
Event 7  Girls 55 Meter Dash
============================================================================
  State Meet: @  7.35  3/1/2008    Maggie Ochsner, Cheyenne Central            
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Popish, Julia                KW Women                7.69       7.53q  1 
  2 Bales, Anna                  Cody                    7.61       7.58q  8 
  3 West, Audrey                 Star Valley             7.70       7.67q  4 
  4 Pettit, Stephanie            Sheridan                8.06       7.71q  8 
  5 Schroff, Andie               Cheyenne Eas            7.79       7.74q 10 
  6 Smith, Gabbi                 Evanston                7.84       7.74q  2 
  7 Ditto, Rebecca               Cheyenne Cen                       7.79q  8 
  8 Brown, Staylee               Natrona Girls           7.87       7.79q  5 
  9 Urhammer, Caitlyn            Natrona Girls           7.85       7.83q  9 
 10 Dozier, Melissa              Laramie High            7.92       7.84q  6 
 11 Hartigan, Morgan             Cheyenne Eas            7.88       7.86q  6 
 12 Sambrooks, Hollie            Laramie High            7.85       7.87q  7 
 13 Osland, Ashlee               Laramie High            7.94       7.89   5 
 14 Rodekuhr, Chelsea            Cheyenne Cen            8.01       7.90  10 
 15 Metzler, Michaela            Cheyenne Cen            8.01       7.93   2 
 16 Conrad, Ashley               Campbell County         8.00       7.96   7 
 17 Robbins, Sierra              Laramie High            8.25       7.97   5 
 18 Case, Samantha               KW Women                8.03       7.99   4 
 19 Budd, Maggie                 Lander                  7.56       8.00   3 
 20 Will, Mikayla                Sheridan                8.18       8.01   1 
 21 Hamlin, Erika                Cheyenne Eas            8.20       8.02  10 
 22 Lashley, Danielle            Cheyenne Cen            8.17       8.02   8 
 23 Bain, Jade                   Evanston                           8.02  10 
 24 Green, Samantha              Cheyenne Cen            7.99       8.03   9 
 25 Palmer, Jessica              Laramie High            8.12       8.04   3 
 26 Swierczek, Jessica           Laramie High            8.06       8.05   1 
 27 Porter, Dani                 Cheyenne Cen            8.10       8.05   3 
 28 Paul, Stephanie              Cody                    8.24       8.06   9 
 29 Howe, Kali                   Rock Springs            8.21       8.09   7 
 30 Green, Brielle               Sheridan                8.33       8.14   9 
 31 Wellard, McKenzie            Star Valley             8.21       8.15   2 
 32 Morgan, Maddy                Campbell County         8.35       8.17   7 
 33 Pope, Nicole                 Campbell County         8.41       8.22   8 
 34 Frieze, Hannah               Natrona Girls           8.41       8.26   1 
 35 Rhinesmith, Sadie            Sheridan                8.38       8.27   2 
 36 Gamblin, Haley               Sheridan                8.19       8.29   4 
 37 Thomas, Britney              Cheyenne Eas            8.49       8.29   1 
 38 Wollenzien, Paige            Sheridan                8.42       8.31   3 
 39 Villegas, Laurel             Natrona Girls           8.45       8.31   8 
 40 Hunt, Jaclyn                 Glenrock                8.32       8.32   5 
 41 Wheeler, Shannon             Cheyenne Eas            8.40       8.35   4 
 42 Wilkes, Madison              Star Valley             8.44       8.36   3 
 43 Washburn, Kacie              Cheyenne Eas            8.40       8.38  10 
 43 Tatman, Holland              Natrona Girls           8.54       8.38  10 
 45 Perry, Justene               Star Valley             8.98       8.39   6 
 46 Thorne, Sydney               Campbell County         8.25       8.45   6 
 47 Waetzig, Lindsey             Campbell County         8.27       8.46   6 
 48 Santistevan, Myriah          Natrona Girls           8.55       8.47   2 
 49 Roberts, Sylvan              Cody                    8.60       8.47   7 
 50 Jones, Megan                 KW Women                8.64       8.50   5 
 51 Oates, Effie                 KW Women                           8.51   4 
 52 Hays, Angela                 Campbell County         8.50       8.56   4 
 53 Rosalez, Christina           KW Women                8.76       8.68   6 
 54 Byrd, Gina                   Glenrock                9.45       8.82   9 
 55 Haines, Lindsey              Rock Springs            9.73       9.09   7 
 56 Alred, Rebecca               Rock Springs           10.67       9.17   2 
 57 Perry, Kortney               Star Valley             9.28       9.25   5 
 -- Cisneros, Rianna             KW Women                8.62         FS   9 
 
Event 7  Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
  State Meet: @  7.35  3/1/2008    Maggie Ochsner, Cheyenne Central            
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Popish, Julia                KW Women                7.53       7.52   2  10   
  2 West, Audrey                 Star Valley             7.67       7.65   2   8   
  3 Bales, Anna                  Cody                    7.58       7.68   2   6   
  4 Pettit, Stephanie            Sheridan                7.71       7.73   2   5   
  5 Hartigan, Morgan             Cheyenne Eas            7.86       7.76   1   4   
  6 Urhammer, Caitlyn            Natrona Girls           7.83       7.79   1   3   
  7 Smith, Gabbi                 Evanston                7.74       7.80   2   2   
  8 Schroff, Andie               Cheyenne Eas            7.74       7.82   2   1   
  9 Ditto, Rebecca               Cheyenne Cen            7.79       7.85   1 
 10 Brown, Staylee               Natrona Girls           7.79       7.86   1 
 11 Dozier, Melissa              Laramie High            7.84       7.91   1 
 12 Sambrooks, Hollie            Laramie High            7.87       7.96   1 
 
Event 8  Boys 55 Meter Dash
============================================================================
  State Meet: @  6.51  3/3/2008    Stephan Michel, Laramie                     
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Coulter, Dillon              Campbell County         6.68       6.61q  3 
  2 Hendrickson, Will            Sheridan                6.86       6.73q  5 
  3 Villegas, Taylor             Natrona Boys            6.80       6.75q 10 
  4 Petsch, Duell                Cheyenne Cen            6.72       6.77q 11 
  5 Vogel, Jake                  Laramie High            6.84       6.78q  4 
  6 Spellman, Dakota             Campbell County         6.90       6.78q  6 
  7 Brooks, Wylie                Cheyenne Cen            6.91       6.79q  1 
  8 Nimmo, Brandon               Cheyenne Eas            6.95       6.79q  9 
  9 Blanchard, Landon            Cody                    6.80       6.83q  8 
 10 Bozner, Jazz                 Rock Springs            7.08       6.83q 10 
 11 Fischer, Lane                KW Men                  6.96       6.83q  7 
 12 Brough, Kevin                Star Valley             7.05       6.85q  2 
 13 Walker, Alex                 Laramie High            6.89       6.86   9 
 14 Fuhr, Brandon                Natrona Boys            7.10       6.88   4 
 15 Hilgenkamp, Brody            Laramie High            7.09       6.89   8 
 16 Spriggs, Justice             Riverton                7.00       6.91   4 
 17 Turpin, Steve                Campbell County         7.06       6.91   3 
 18 Underwood, Dalton            Cheyenne Eas            7.07       6.92  11 
 19 Giarizzo, Gianlucca          Cody                    7.08       6.93   2 
 20 Clinton, Glen                Cody                    6.87       6.97   7 
 21 Means, Colton                Campbell County         7.06       6.98  11 
 22 Asay, Morgan                 Laramie High            7.01       7.02   8 
 23 Cathey, Amos                 Campbell County         7.05       7.03  10 
 24 Wiggins, Jamie               Natrona Boys            7.00       7.04   5 
 25 Benson, Mike                 Cheyenne Cen            7.06       7.05   3 
 26 McCallum, Reid               Riverton                7.10       7.06   5 
 27 Hunt, Derek                  Campbell County         7.11       7.08   7 
 28 Lanich, Michel               Laramie High            7.30       7.15   5 
 29 Fertig, Royce                Cheyenne Eas            7.37       7.15  10 
 30 Korpela, Keegan              Sheridan                7.34       7.17   8 
 31 Whitmire, Joe                Cheyenne Eas            7.14       7.18   9 
 32 Kilpatrick, Christian        Sheridan                7.38       7.18   2 
 33 Rieker, Jon                  Natrona Boys            7.25       7.18   7 
 34 Cane, Hawk                   Lander                  6.72       7.21   2 
 35 Gentleman, Tyler             Cheyenne Cen            7.51       7.22   3 
 36 Archard, Chris               Cody                    7.22       7.24   6 
 37 Huntley, Cory                Evanston                7.15       7.24   6 
 38 Stephenson, Garrick          Evanston                7.23       7.27   9 
 39 Long, Ben                    Lovell                  7.43       7.30  11 
 40 Conklin, Cody                KW Men                  7.22       7.31   1 
 41 Haderlie, Logan              Star Valley             7.62       7.32   5 
 42 Benson, Bryce                Cheyenne Cen            7.45       7.32   3 
 43 Reid, Josh                   Cheyenne Cen            7.31       7.37   4 
 44 Candelaria, Dillon           Lander                  6.92       7.39   6 
 45 Munson, Eric                 Sheridan                7.55       7.39  10 
 46 Binder, Matt                 KW Men                  7.53       7.40   2 
 47 Bowen, Ethan                 Evanston                           7.45   8 
 48 Whitby, Kyle                 Star Valley             7.65       7.46   9 
 49 May, Macayen                 Cody                               7.54   4 
 50 Dickey, Cortland             Star Valley             7.62       7.55   7 
 51 Zimmerman, Collin            KW Men                  7.61       7.56   4 
 52 Ramirez, Mario               Evanston                7.56       7.59   8 
 53 Keller, Taylor               Star Valley             7.87       7.60   1 
 54 Patina, Dimas                Lovell                             7.72   2 
 55 Mortenson, Chris             Star Valley             7.65       7.76   6 
 56 Billin, Zackary              Riverton                           7.86  11 
 57 Jones, Jesper                Rock Springs            8.50       7.88   7 
 58 Francis, Tommy               Cheyenne Eas            7.92       7.92   6 
 59 Gaddis, Matt                 Natrona Boys            7.71       7.93   1 
 60 Rude, Christian              Natrona Boys            8.18       8.41   9 
 61 Herman, Ryan                 Rock Springs            8.72       8.66   5 
 -- Galloway, Mark               Sheridan                7.16         DQ   1 
 
Event 8  Boys 55 Meter Dash
===================================================================================
  State Meet: @  6.51  3/3/2008    Stephan Michel, Laramie                     
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Coulter, Dillon              Campbell County         6.61       6.70   2  10   
  2 Vogel, Jake                  Laramie High            6.78       6.73   2   8   
  3 Villegas, Taylor             Natrona Boys            6.75       6.75   2   6   
  4 Hendrickson, Will            Sheridan                6.73       6.79   2   5   
  5 Brough, Kevin                Star Valley             6.85       6.80   1   4   
  6 Blanchard, Landon            Cody                    6.83       6.83   1   3   
  7 Petsch, Duell                Cheyenne Cen            6.77       6.83   2   2   
  8 Brooks, Wylie                Cheyenne Cen            6.79       6.86   1   1   
  9 Bozner, Jazz                 Rock Springs            6.83       6.86   1 
 10 Nimmo, Brandon               Cheyenne Eas            6.79       6.87   1 
 11 Spellman, Dakota             Campbell County         6.78       6.90   2 
 
Event 9  Girls 200 Meter Dash
============================================================================
  State Meet: @ 26.03  3/3/2007    Veronica Elseroad-Wall, Kelly Walsh         
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Popish, Julia                KW Women               27.30      26.81q  3 
  2 Bales, Anna                  Cody                              26.89q 13 
  3 Crockett, Victoria           Cheyenne Cen           27.62      27.46q  8 
  4 Snell, Meghan                Natrona Girls          28.74      27.73q 12 
  5 Sambrooks, Hollie            Laramie High           27.77      27.83q 11 
  6 Wollert, Candace             Cheyenne Cen           28.36      27.90q 13 
  7 Smith, Gabbi                 Evanston               28.42      28.00q 16 
  8 West, Audrey                 Star Valley            27.71      28.05q 17 
  9 Johnson, Dani                Riverton               28.50      28.24q  1 
 10 Green, Samantha              Cheyenne Cen           29.79      28.26q 12 
 11 Korpela, Claire              Sheridan               29.91      28.30q  1 
 12 Hartigan, Morgan             Cheyenne Eas           29.18      28.61q  7 
 13 Metzler, Michaela            Cheyenne Cen           29.23      28.76   4 
 14 Robbins, Sierra              Laramie High           29.20      28.79  15 
 15 Paul, Stephanie              Cody                   28.50      28.81   5 
 16 Urhammer, Caitlyn            Natrona Girls          29.21      28.83  14 
 17 Pettit, Stephanie            Sheridan               29.56      28.89  10 
 18 Dozier, Melissa              Laramie High           28.96      28.92   9 
 19 Rodekuhr, Chelsea            Cheyenne Cen           29.16      29.05  10 
 20 Bain, Jade                   Evanston                          29.23   1 
 21 Case, Samantha               KW Women               29.45      29.30  14 
 22 Swierczek, Jessica           Laramie High           29.36      29.36   4 
 23 Brown, Staylee               Natrona Girls          29.46      29.39  15 
 24 Hamlin, Erika                Cheyenne Eas           29.48      29.48   6 
 25 Osland, Ashlee               Laramie High           30.09      29.52  11 
 26 Eichenberger, Kim            Campbell County        30.71      29.52  11 
 27 Frieze, Hannah               Natrona Girls          30.33      29.67   2 
 28 Fisher, Charli               Star Valley            30.14      29.79  17 
 29 Waetzig, Lindsey             Campbell County        30.06      29.85  13 
 30 Wellard, McKenzie            Star Valley            30.00      29.87   5 
 31 Will, Mikayla                Sheridan               30.37      29.95   3 
 32 Budd, Maggie                 Lander                 27.63      30.06   2 
 33 Morgan, Maddy                Campbell County        30.34      30.10   8 
 34 Oliver, Lauren               Star Valley            31.43      30.16  10 
 35 Gamblin, Haley               Sheridan               30.62      30.19  17 
 36 Wollenzien, Paige            Sheridan               31.07      30.30   1 
 37 Tillack, Kelsey              Thermopolis            30.00      30.32  16 
 38 Conrad, Ashley               Campbell County        29.58      30.54   9 
 39 Hugus, Stephanie             Riverton                          30.57  17 
 40 Jensen, Chelsea              Cody                   32.55      30.77   6 
 41 Wheeler, Shannon             Cheyenne Eas           31.43      30.78   7 
 42 Weinrich, Jordin             Natrona Girls          30.54      30.82   2 
 43 Thomas, Britney              Cheyenne Eas           31.77      30.83  14 
 44 Jones, Megan                 KW Women               30.41      30.95   3 
 45 Wilkes, Madison              Star Valley            30.50      30.95   8 
 46 Santistevan, Myriah          Natrona Girls          31.51      31.04  14 
 47 Hunt, Jaclyn                 Glenrock               32.97      31.10  10 
 48 Durcholz, Dakota             Sheridan               30.93      31.19  13 
 49 Hungerford, Libby            Campbell County        31.31      31.20   9 
 50 Fegler, Jamie                Riverton                          31.23  11 
 51 Oates, Effie                 KW Women               31.30      31.24  12 
 52 Wood, Cheyenne               Cody                              31.28   5 
 53 Linthicum, Melanie           Riverton                          31.35  16 
 54 Merwin, Shandra              Cheyenne Eas           31.75      31.37   4 
 55 Schultz, Tori                Campbell County        31.45      31.38   6 
 55 Byrd, Gina                   Glenrock               35.78      31.38  12 
 57 Howe, Kali                   Rock Springs           31.67      31.41   4 
 58 Laker, McKayla               Star Valley            30.96      31.75  16 
 59 Ballard, Paige               Thermopolis            31.00      31.80   5 
 60 Alred, Rebecca               Rock Springs           32.07      33.30  15 
 61 Haines, Lindsey              Rock Springs           32.71      33.50   7 
 62 Kelley, Danielle             Cody                   33.55      33.90   9 
 
Event 9  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
  State Meet: @ 26.03  3/3/2007    Veronica Elseroad-Wall, Kelly Walsh         
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Popish, Julia                KW Women               26.81      26.60   3  10   
  2 West, Audrey                 Star Valley            28.05      26.99   2   8   
  3 Wollert, Candace             Cheyenne Cen           27.90      27.06   2   6   
  4 Bales, Anna                  Cody                   26.89      27.10   3   5   
  5 Sambrooks, Hollie            Laramie High           27.83      27.38   2   4   
  6 Snell, Meghan                Natrona Girls          27.73      27.48   3   3   
  7 Crockett, Victoria           Cheyenne Cen           27.46      27.56   3   2   
  8 Johnson, Dani                Riverton               28.24      27.92   1   1   
  9 Green, Samantha              Cheyenne Cen           28.26      27.98   1 
 10 Korpela, Claire              Sheridan               28.30      28.31   1 
 11 Smith, Gabbi                 Evanston               28.00      28.42   2 
 12 Hartigan, Morgan             Cheyenne Eas           28.61      28.48   1 
 
Event 10  Boys 200 Meter Dash
============================================================================
  State Meet: @ 22.55  3/1/2008    Stephan Michel, Laramie                     
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Villegas, Taylor             Natrona Boys           23.83      23.53q  7 
  2 Coulter, Dillon              Campbell County        23.82      23.65q  8 
  3 Walker, Alex                 Laramie High           24.10      23.71q 17 
  4 Fischer, Lane                KW Men                 25.00      23.79q 13 
  5 Nimmo, Brandon               Cheyenne Eas           24.43      23.94q  3 
  6 Petsch, Duell                Cheyenne Cen           24.29      24.00q  9 
  7 Hendrickson, Will            Sheridan               23.95      24.05q 10 
  8 Blanchard, Landon            Cody                              24.09q 12 
  9 Brough, Kevin                Star Valley            24.59      24.11q 15 
 10 Spellman, Dakota             Campbell County        24.64      24.18q  2 
 11 Bozner, Jazz                 Rock Springs           23.71      24.23q  6 
 12 Brooks, Wylie                Cheyenne Cen           24.39      24.25q  4 
 13 Vazquez, Jonathan            Evanston               23.97      24.28   5 
 14 Clinton, Glen                Cody                   24.56      24.29  13 
 15 Espinoza, Nicholias          Cheyenne Cen           24.16      24.47  12 
 16 Carrel, Seth                 Sheridan               24.96      24.54  15 
 17 Radomsky, Colter             Cheyenne Eas           24.61      24.59  14 
 18 Smith, Shane                 Cody                              24.59   7 
 19 Fuhr, Brandon                Natrona Boys           25.11      24.72  16 
 20 Sanchez, Chance              Natrona Boys                      24.80   9 
 21 Hilgenkamp, Brody            Laramie High           25.58      24.85   8 
 22 Giarizzo, Gianlucca          Cody                   24.83      24.94   1 
 23 Shinkle, Cody                Riverton               24.50      24.99  16 
 24 Galloway, Mark               Sheridan               25.52      25.01  10 
 25 Means, Colton                Campbell County        24.90      25.08   2 
 26 Gardea, Sean                 Laramie High           25.97      25.11  17 
 27 Payne, Josh                  Natrona Boys           25.57      25.12   7 
 28 Underwood, Dalton            Cheyenne Eas           25.51      25.16   5 
 29 Morris, Jordan               Campbell County        25.14      25.20   4 
 30 Cunningham, Evan             Campbell County        25.18      25.21  11 
 31 Grace, Jon                   Natrona Boys           25.70      25.21   8 
 32 Telkamp, Josh                Campbell County        25.14      25.28   3 
 33 Archard, Chris               Cody                              25.33  10 
 34 Stephenson, Garrick          Evanston               24.92      25.40  14 
 35 Prochazka, Mattj             Rock Springs           25.50      25.40  17 
 36 Huntley, Cory                Evanston               25.23      25.45   9 
 37 Lanich, Michel               Laramie High           26.49      25.49   3 
 38 Schellinger, Cody            Sheridan               26.38      25.71   4 
 39 Munson, Eric                 Sheridan               26.06      25.85   9 
 40 Zuniga, Alexis               Laramie High           25.66      25.88   6 
 41 Brown, Jake                  Thermopolis            27.00      26.04  16 
 42 Sell, Andy                   Rock Springs           25.85      26.09   7 
 43 Haderlie, Logan              Star Valley            26.14      26.10  11 
 44 McCormick, Mathias           Laramie High           25.93      26.15  10 
 45 Binder, Matt                 KW Men                 26.83      26.28   1 
 46 Whitby, Kyle                 Star Valley            25.67      26.41   6 
 47 Carver, Brent                Cheyenne Cen           26.84      26.47  14 
 48 Sessions, Chris              Star Valley            26.95      26.53  13 
 49 Conklin, Cody                KW Men                 26.81      27.13   2 
 50 Zimmerman, Collin            KW Men                 26.53      27.20  16 
 51 Reid, Josh                   Cheyenne Cen           25.99      27.25  12 
 52 Nelson, Dalton               Cheyenne Eas           26.84      27.28  15 
 53 Whitmire, Joe                Cheyenne Eas           25.94      27.42   5 
 54 Francis, Tommy               Cheyenne Eas           27.92      27.42   4 
 55 Rich, Cody                   Star Valley            26.62      27.43  13 
 56 Dickey, Cortland             Star Valley            26.70      27.43  14 
 57 Ramirez, Mario               Evanston               26.68      27.50  15 
 58 Patina, Dimas                Lovell                            27.90  17 
 59 Jones, Jesper                Rock Springs           28.52      28.07  11 
 60 Ketterling, Chase            Cheyenne Cen           27.26      28.41   3 
 61 Strom, Aaron                 Rock Springs           26.82      28.59   1 
 -- Wiggins, Jamie               Natrona Boys           25.47         DQ  12 
 
Event 10  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
  State Meet: @ 22.55  3/1/2008    Stephan Michel, Laramie                     
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Villegas, Taylor             Natrona Boys           23.53      23.21   3  10   
  2 Coulter, Dillon              Campbell County        23.65      23.23   3   8   
  3 Nimmo, Brandon               Cheyenne Eas           23.94      23.57   2   6   
  4 Spellman, Dakota             Campbell County        24.18      23.66   1   5   
  5 Hendrickson, Will            Sheridan               24.05      23.71   2   4   
  6 Walker, Alex                 Laramie High           23.71      23.80   3   3   
  7 Brough, Kevin                Star Valley            24.11      23.89   1   2   
  8 Blanchard, Landon            Cody                   24.09      23.92   2   1   
  9 Bozner, Jazz                 Rock Springs           24.23      23.95   1 
 10 Petsch, Duell                Cheyenne Cen           24.00      24.09   2 
 -- Brooks, Wylie                Cheyenne Cen           24.25         DQ   1 
 
Event 11  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
  State Meet: @ 10:08.41  3/3/2007    , Cheyenne Central                       
                          Crockett,Wollert,Meredith, Miller                 
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheridan High School  'A'                        10:35.00   10:23.91   10   
     1) Buyan, Lauren                   2) Morin, Dana                    
     3) Carpenter, Lela                 4) Brown, Stephanie               
  2 Cheyenne Central HS  'A'                         10:20.00   10:39.04    8   
     1) Yanchek, Anna                   2) Gajda, Erica                   
     3) Honaker, Alysha                 4) Lemaster, Jessica              
  3 Natrona Girls  'A'                               10:52.00   10:40.83    6   
     1) Carrick, Chelsea                2) Romsa, Hannah                  
     3) Snell, Meghan                   4) Young, Brittany                
  4 Laramie High School  'A'                         10:44.00   10:44.19    5   
     1) Dozier, Melissa                 2) Sambrooks, Hollie              
     3) Saxton, Bailey                  4) Robbins, Sierra                
  5 Cheyenne East  'A'                                          10:59.22    4   
     1) Bever, Abi                      2) Bever, Alyssa                  
     3) Carr, Mallory                   4) Reiner, Heather                
  6 Campbell County  'A'                             10:53.00   11:00.57    3   
     1) Waetzig, Lindsey                2) Hungerford, Libby              
     3) Eichenberger, Kim               4) Whilhite, Ashlyn               
  7 KW Women  'A'                                               11:24.53    2   
     1) Mestas, Jordan                  2) Rosalez, Allysa                
     3) Lattimer, Meghann               4)                                
  8 Star Valley  'A'                                            11:52.32    1   
     1) Fisher, Charli                  2) Inskeep, Alicia                
     3) Lewis, Aislinn                  4) McArthur, Abby                 
  9 Cody High Indoor  'A'                            12:30.00   12:53.11  
     1) Briesmeister, Ashley            2) Jensen, Chelsea                
     3) Kelley, Danielle                4) Wetzel, Claire                 
 
Event 12  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
  State Meet: @ 8:37.20  3/4/2006    , Cheyenne Central                        
                         MacLellan, Rathbun, Carey, Herrold                
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Campbell County  'A'                              8:25.00    8:23.98@  10   
     1) Pecha, Spencer                  2) Robinson, Dominick             
     3) Strand, Evan                    4) Waetzig, Greg                  
  2 Cheyenne Central HS  'A'                          8:44.61    8:51.23    8   
     1) Hull, Chris                     2) Strong, Noah                   
     3) Berry, Lance                    4) Stewart, James                 
  3 Natrona Boys  'A'                                 8:47.77    8:51.67    6   
     1) Martinez, Nicolas               2) Hunsicker, Kc                  
     3) Sanchez, Chance                 4) Gilbert, Luke                  
  4 Sheridan High School  'A'                         8:58.00    9:07.59    5   
     1) Krueger, Codi                   2) Heaps, Taylor                  
     3) Morin, Dylan                    4) Ulvestad, Seth                 
  5 Cheyenne East  'A'                                           9:28.08    4   
     1) Carlson, Ethan                  2) Janzen, Cole                   
     3) Ogle, Eric                      4) Rognoni, Jason                 
  6 Star Valley  'A'                                             9:42.06    3   
     1) Call, Josh                      2) McBride, Andy                  
     3) Rider, Mike                     4) Robertson, Tanner              
 -- Cody High Indoor  'A'                                            DNF  
     1) Overbeeke, Stephen              2) Rhodes, Ethan                  
     3) Serlin, Devin                   4) Haynes, Brad                   
 -- Rock Springs Hs-Wy  'A'                                           DQ  
     1) Schneider, Dakota               2)                                
     3) Kendall, Alex                   4)                                
 -- Laramie High School  'A'                                          DQ  
     1) Heath, Aaron                    2) Henry, Josh                    
     3) Lopez, Tino                     4) Wolfinbarger, Aaron            
 
Event 13  Girls 800 Meter Run
================================================================================
  State Meet: @ 2:26.09  3/4/2006    Stacy Slight, Cody                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Young, Brittany              Natrona Girls        2:19.26    2:29.06   10   
  2 Wollert, Candace             Cheyenne Cen         2:27.95    2:29.61    8   
  3 Lemaster, Jessica            Cheyenne Cen         2:27.00    2:32.97    6   
  4 Brown, Stephanie             Sheridan             2:26.62    2:33.35    5   
  5 Bullinger, Brandy            Lovell               2:32.09    2:34.16    4   
  6 Crockett, Victoria           Cheyenne Cen         2:32.40    2:34.99    3   
  7 Ahrenholtz, Haley            Laramie High         2:32.00    2:36.56    2   
  8 Noblin, Brittany             Campbell County      2:41.01    2:40.51    1   
  9 Yanchek, Anna                Cheyenne Cen         2:34.69    2:41.58  
 10 Byra, Madelyn                Laramie High         2:40.00    2:42.42  
 11 Lane, Ashley                 Laramie High         2:38.00    2:42.70  
 12 Rosalez, Allysa              KW Women             2:38.40    2:45.75  
 13 Bever, Alyssa                Cheyenne Eas         2:45.59    2:46.06  
 14 Mestas, Jordan               KW Women             2:31.03    2:46.22  
 15 Basse, Sarah                 Thermopolis          2:46.00    2:46.29  
 16 Ramsey, Jessica              Rock Springs         2:42.18    2:47.99  
 17 Sharp, Stormy                Thermopolis          2:52.00    2:48.49  
 18 Whilhite, Ashlyn             Campbell County      2:44.61    2:48.75  
 19 Brugger, Lindsay             Cheyenne Cen         2:42.22    2:49.08  
 20 Kozlowski, Mary              Laramie High         2:50.00    2:51.44  
 21 Capron, Mallory              Campbell County      2:41.69    2:52.65  
 22 Salas, Ale                   Campbell County      2:44.95    2:53.00  
 23 McArthur, Abby               Star Valley          2:53.44    2:55.09  
 24 Reiner, Heather              Cheyenne Eas         2:46.55    2:56.13  
 25 Beck, McKenzie               Lovell               2:56.63    2:56.75  
 26 Hensel, Michelle             Cheyenne Eas         2:59.71    2:57.11  
 27 Walker, Kaitlin              Campbell County      2:57.83    2:59.94  
 28 Anderson, Cashmere           Cheyenne Eas         3:07.18    3:00.07  
 29 Folkman, Rebecca             Cheyenne Eas         3:12.12    3:02.38  
 30 Michel, Jessica              Rock Springs                    3:02.80  
 31 Manker, Mimi                 Laramie High         3:06.00    3:03.59  
 32 Kapeller, Leah               Cheyenne Eas         3:04.42    3:03.69  
 33 Phelps, Sierra               Lovell               2:50.89    3:04.82  
 34 Briesmeister, Ashley         Cody                 3:05.00    3:07.72  
 35 Bennett, Shelby              KW Women             2:58.00    3:08.94  
 36 Voss, Shaina                 Natrona Girls        3:12.94    3:09.65  
 37 Robertson, Aryen             KW Women             3:26.87    3:13.86  
 38 Frazier, Maggie              Laramie High         3:15.00    3:14.41  
 39 Brown, Michelle              Sheridan                        3:14.86  
 40 Butterfield, Megan           Rock Springs         2:54.46    3:18.86  
 41 Hoversland, Rachel           KW Women             3:10.17    3:19.41  
 42 Hammond, Mariah              Sheridan             3:28.00    3:27.55  
 43 Anderson, Victoria           Sheridan             3:31.00    3:31.44  
 44 Gustafson, Jenny             Star Valley                     3:37.85  
 
Event 14  Boys 800 Meter Run
================================================================================
  State Meet: @ 2:05.98  3/4/2006    Bob Hewitt-Gaffney, Campbell County       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robinson, Dominick           Campbell County      2:04.93    2:02.57@  10   
  2 Slight, Ethan                Cody                 2:05.12    2:03.50@   8   
  3 Waetzig, Greg                Campbell County      2:04.91    2:04.79@   6   
  4 Strand, Evan                 Campbell County      2:00.78    2:05.21@   5   
  5 Brough, Cody                 Star Valley          2:06.44    2:07.31    4   
  6 Burke, Zach                  Rock Springs         2:05.50    2:08.63    3   
  7 Phillips, Andy               Star Valley          2:11.00    2:09.30    2   
  8 Martinez, Nicolas            Natrona Boys         2:01.25    2:10.75    1   
  9 Gilbert, Luke                Natrona Boys         2:13.30    2:10.98  
 10 Carlson, Ethan               Cheyenne Eas         2:12.95    2:12.19  
 11 Hull, Chris                  Cheyenne Cen         2:08.12    2:12.50  
 12 Mickelson, Brock             Riverton             2:08.00    2:12.61  
 13 Heath, Jacob                 Laramie High         2:05.00    2:13.83  
 14 Strong, Noah                 Cheyenne Cen         2:13.56    2:15.63  
 15 Gieselman, Garrett           Sheridan             2:18.97    2:15.92  
 16 Krempels, Brandon            Cheyenne Cen         2:16.57    2:15.97  
 17 Hunsicker, Kc                Natrona Boys         2:16.69    2:16.63  
 18 Kendall, Alex                Rock Springs         2:16.44    2:16.93  
 19 Degenfelder, Brian           Natrona Boys         2:15.61    2:17.87  
 20 McBride, Andy                Star Valley          2:18.00    2:18.76  
 21 Noisyhawk, Kyle              Lander               2:09.46    2:19.12  
 22 Henry, Josh                  Laramie High         2:22.00    2:19.42  
 23 Kline, Ian                   Cheyenne Cen         2:23.25    2:19.57  
 24 Adams, Gabe                  Laramie High         2:19.00    2:21.53  
 25 Call, Josh                   Star Valley          2:24.75    2:21.79  
 26 Krueger, Codi                Sheridan             2:18.37    2:22.09  
 27 Heaps, Taylor                Sheridan             2:20.71    2:22.12  
 28 Barker, Nick                 Cheyenne Cen         2:28.89    2:24.21  
 29 Gieselman, Taylor            Sheridan             2:30.77    2:24.63  
 30 DeBoer, Cody                 Laramie High         2:24.00    2:25.11  
 31 Ogle, Eric                   Cheyenne Eas         2:16.13    2:26.80  
 32 Vernon, Alex                 Cheyenne Eas         2:29.67    2:27.09  
 33 Bell, Chris                  Sheridan             2:23.85    2:27.13  
 34 Moncur, Kenneth              Lovell               2:18.45    2:27.28  
 35 Odtiambo, Sete               Cheyenne Eas         2:33.72    2:27.59  
 36 Heath, Aaron                 Laramie High         2:27.00    2:28.25  
 37 Lopez, Tino                  Laramie High         2:25.00    2:28.32  
 38 Schneider, Dakota            Rock Springs         2:16.54    2:28.45  
 39 Neilsen, Eric                Rock Springs         2:32.07    2:30.24  
 40 Robertson, Tanner            Star Valley          2:37.39    2:31.43  
 41 Serlin, Devin                Cody                 2:39.00    2:32.45  
 42 Henderson, Matt              Sheridan             2:33.85    2:32.87  
 43 Pethel, Trent                Evanston             2:13.37    2:33.55  
 44 Andrew, Thomas               Campbell County      2:20.73    2:34.38  
 45 Beck, Adam                   Lovell                          2:35.47  
 46 Jamieson, Jordan             Thermopolis          2:40.00    2:37.63  
 47 Kuel, Johnas                 Lovell               2:41.36    2:38.05  
 48 Emerson, Joe                 Thermopolis                     2:38.92  
 49 Overbeeke, Stephen           Cody                 2:38.00    2:44.55  
 50 Rhodes, Ethan                Cody                 2:48.00    2:53.46  
 
Event 15  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
  State Meet: @ 12:21.21  3/4/2006    Emily Higgins, Cody                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carpenter, Lela              Sheridan            11:21.17   11:56.31@  10   
  2 Carrick, Chelsea             Natrona Girls       12:09.05   11:58.28@   8   
  3 Morin, Dana                  Sheridan            11:23.04   11:59.05@   6   
  4 Peterson, Nicole             Rock Springs        11:26.58   12:51.57    5   
  5 Bever, Abi                   Cheyenne Eas        12:00.39   12:51.70    4   
  6 Byra, Madelyn                Laramie High        12:35.00   12:57.59    3   
  7 Lemaster, Jessica            Cheyenne Cen        13:08.00   12:57.87    2   
  8 Kinsey, Erin                 Sheridan            12:51.05   13:00.55    1   
  9 Lane, Ashley                 Laramie High        12:38.00   13:02.12  
 10 Goetz, Mary                  Laramie High        12:58.00   13:14.33  
 11 Ahrenholtz, Haley            Laramie High        12:35.00   13:31.39  
 12 Kozlowski, Mary              Laramie High        12:50.00   13:33.03  
 13 Inskeep, Alicia              Star Valley         12:56.55   13:38.52  
 14 Gajda, Erica                 Cheyenne Cen        12:48.00   13:38.58  
 15 Adams, Angel                 Laramie High        12:55.00   13:42.90  
 16 Sharp, Stormy                Thermopolis         14:00.00   13:49.08  
 17 England, Devon               Cheyenne Cen        13:38.00   13:52.20  
 18 Butt, Kristin                Cheyenne Cen        13:34.00   14:04.38  
 19 Peterson, Abby               Cheyenne Cen        13:47.30   14:06.14  
 20 Carr, Mallory                Cheyenne Eas        13:24.20   14:06.89  
 21 Salas, Ale                   Campbell County     14:00.50   14:31.40  
 22 Peth, Torrie                 Cheyenne Cen        13:58.00   14:31.74  
 23 Noblin, Brittany             Campbell County     13:55.00   14:46.18  
 24 Capron, Mallory              Campbell County     14:00.93   14:46.80  
 25 Skaggs, Bre                  Riverton            14:30.00   15:10.91  
 26 Wooldridge, Meagan           Star Valley         15:53.14   16:49.54  
 27 Freeman, Emily               Cheyenne Eas        15:00.30   18:08.03  
 
Event 16  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
  State Meet: @ 10:04.09  3/1/2008    Laine Parish, Cheyenne Central           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robinson, Dominick           Campbell County      9:30.42   10:23.99   10   
  2 Gilbert, Luke                Natrona Boys        10:35.69   10:36.28    8   
  3 Morin, Dylan                 Sheridan            10:46.00   10:40.13    6   
  4 Hueckstaedt, Todd            Rock Springs        10:09.97   10:42.56    5   
  5 Brough, Cody                 Star Valley         10:40.00   10:56.39    4   
  6 Luhr, Michael                Campbell County     10:57.98   11:07.01    3   
  7 Stewart, James               Cheyenne Cen        10:48.31   11:13.00    2   
  8 Ulvestad, Seth               Sheridan            10:56.00   11:13.50    1   
  9 Heath, Jacob                 Laramie High        10:40.00   11:22.87  
 10 Domman, Andy                 Cheyenne Cen        11:14.81   11:24.99  
 11 Londe, David                 Cheyenne Cen        11:12.64   11:38.58  
 12 Rembacz, Andrew              Rock Springs                   11:44.66  
 13 Heath, Aaron                 Laramie High                   11:47.95  
 14 Wilmetti, Joey               Rock Springs        11:27.74   11:51.36  
 15 Wolfinbarger, Aaron          Laramie High        11:40.00   11:54.43  
 16 Dewey, Adam                  Rock Springs        11:03.75   11:57.76  
 17 Bell, Chris                  Sheridan                       12:00.65  
 18 Janzen, Cole                 Cheyenne Eas        10:56.96   12:02.42  
 19 Swank, Clifford              Cheyenne Cen        12:22.05   12:06.66  
 20 Andrew, Thomas               Campbell County     12:37.18   12:06.83  
 21 Bobbitt, Jeremy              Campbell County     12:34.67   12:12.28  
 22 Coleman, Jordan              Natrona Boys        13:05.53   12:12.54  
 23 Dewey, Tyler                 Rock Springs        12:35.49   12:16.12  
 24 Lopez, Tino                  Laramie High                   12:19.33  
 25 Rider, Mike                  Star Valley         10:59.78   12:19.41  
 26 Byron, Brendan               Sheridan            11:15.00   12:19.67  
 27 Smith, Derek                 Cheyenne Eas        13:00.50   12:22.57  
 28 Hardy, Taylor                Campbell County     11:43.90   12:24.72  
 29 Tyrrell, Brandon             Cheyenne Cen        13:12.56   12:30.57  
 30 Wall, Tyler                  Evanston            11:43.37   12:45.05  
 31 Cox, Andrew                  Cheyenne Cen        12:58.31   12:48.55  
 32 Cook, Adam                   Star Valley                    12:48.61  
 33 Elison, Joel                 Laramie High        11:50.00   12:49.69  
 34 Miller, Arlon                Natrona Boys        12:28.47   12:54.45  
 35 Degenfelder, Brian           Natrona Boys        12:18.50   13:28.43  
 36 Overbeeke, Stephen           Cody                12:30.00   13:54.09  
 -- Moncur, Kenneth              Lovell                               DQ  
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
  State Meet: @ 4:09.35  3/1/2008    , Cheyenne Central                        
                         Crockett,Meredith,Ditto, Wollert                  
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cheyenne Central HS  'A'                          4:18.00    4:12.26   3  10   
     1) Crockett, Victoria              2) Metzler, Michaela              
     3) Ditto, Rebecca                  4) Wollert, Candace               
  2 Sheridan High School  'A'                         4:27.35    4:18.36   3   8   
     1) Brown, Stephanie                2) Korpela, Claire                
     3) Pettit, Stephanie               4) Buyan, Lauren                  
  3 Natrona Girls  'A'                                4:13.42    4:19.61   3   6   
     1) Carrick, Chelsea                2) Romsa, Hannah                  
     3) Snell, Meghan                   4) Young, Brittany                
  4 Cody High Indoor  'A'                             4:21.54    4:24.31   3   5   
     1) Bales, Anna                     2) Brus, Cate                     
     3) Paul, Stephanie                 4) Whisonant, Betsey              
  5 KW Women  'A'                                                4:28.89   2   4   
     1) Rosalez, Allysa                 2) Popish, Julia                  
     3) Mestas, Jordan                  4) Lattimer, Meghann              
  6 Laramie High School  'A'                                     4:29.65   1   3   
     1) Sambrooks, Hollie               2) Dozier, Melissa                
     3) Saxton, Bailey                  4) Robbins, Sierra                
  7 Campbell County  'A'                              4:38.00    4:31.49   2   2   
     1) Eichenberger, Kim               2) Hungerford, Libby              
     3) Waetzig, Lindsey                4) Whilhite, Ashlyn               
  8 Riverton High School  'A'                                    4:42.30   2   1   
     1) Fegler, Jamie                   2) Hugus, Stephanie               
     3) Johnson, Dani                   4) Linthicum, Melanie             
  9 Star Valley  'A'                                             4:50.69   1 
     1) Fisher, Charli                  2) Laker, McKayla                 
     3) Oliver, Lauren                  4) Wellard, McKenzie              
 10 Rock Springs Hs-Wy  'A'                                      4:55.27   1 
     1) Howe, Kali                      2) Michel, Jessica                
     3) Ramsey, Jessica                 4) Peterson, Nicole               
 11 Thermopolis  'A'                                             5:01.88   2 
     1) Hessenthaler, Sharena           2) Ballard, Paige                 
     3) Sharp, Stormy                   4) Basse, Sarah                   
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
  State Meet: @ 3:34.54  3/1/2008    , Cody                                    
                         Grifford,Neddermeyer,Slight, Lassiter             
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Campbell County  'A'                              3:31.61    3:33.98@  3  10   
     1) Coulter, Dillon                 2) Igo, Mike                      
     3) Strand, Evan                    4) Waetzig, Greg                  
  2 Cheyenne Central HS  'A'                          3:36.94    3:34.62   3   8   
     1) Espinoza, Nicholias             2) Strong, Noah                   
     3) Berry, Lance                    4) Petsch, Duell                  
  3 Cheyenne East  'A'                                           3:40.86   1   6   
     1) Carlson, Ethan                  2) Nimmo, Brandon                 
     3) Radomsky, Colter                4) Rognoni, Jason                 
  4 Laramie High School  'A'                                     3:41.35   1   5   
     1) Walker, Alex                    2) Hilgenkamp, Brody              
     3) Dyess, Kiever                   4) Hayward, Issac                 
  5 Rock Springs Hs-Wy  'A'                           3:42.24    3:43.95   2   4   
     1) Bozner, Jazz                    2) Burke, Zach                    
     3) Prochazka, Mattj                4)                                
  6 Natrona Boys  'A'                                 3:41.35    3:44.05   3   3   
     1) Martinez, Nicolas               2) Sanchez, Chance                
     3) Grace, Jon                      4) Payne, Josh                    
  7 Sheridan High School  'A'                         3:44.34    3:44.17   2   2   
     1) Hendrickson, Will               2) Galloway, Mark                 
     3) Carrel, Seth                    4) Krueger, Codi                  
  8 Star Valley  'A'                                             3:44.51   2   1   
     1) Skinner, Tyler                  2) McBride, Andy                  
     3) Phillips, Andy                  4) Sessions, Chris                
  9 Cody High Indoor  'A'                             3:35.72    3:44.96   3 
     1) Smith, Shane                    2) Myrick, Rustin                 
     3) Slight, Ethan                   4) Sullivan, Partick              
 10 Riverton High School  'A'                                    3:53.03   1 
     1) Billin, Zackary                 2) McCallum, Reid                 
     3) Mickelson, Brock                4) Shinkle, Cody                  
 
Event 19  Girls Long Jump
================================================================================
  State Meet: @ 17-03.50  3/4/2006    Kelly Ferguson, Campbell County          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Romsa, Hannah                Natrona Girls       16-11.25   17-07.00@  10   
  2 Snell, Meghan                Natrona Girls       16-03.00   16-06.50    8   
  3 Ditto, Rebecca               Cheyenne Cen        16-01.00   16-04.25    6   
  4 West, Audrey                 Star Valley         16-07.25   15-11.00    5   
  5 Andrie, Paula                Campbell County     15-10.00   15-11.00    4   
  6 Johnson, Dani                Riverton            15-05.00   15-00.00    3   
  7 Bonifas, Margot              KW Women            13-04.25   14-10.75    2   
  8 Salas, Taylor                Cheyenne Cen        14-05.00   14-08.75    1   
  9 Woods, Ashley                Cheyenne Eas        13-08.00   14-06.50  
 10 Smith, Gabbi                 Evanston            14-07.00   14-02.75  
 11 Will, Mikayla                Sheridan            14-02.50   14-00.25  
 12 Miller, Nikkita              Laramie High        14-00.00   13-11.00  
 13 Pehringer, Josey             Cody                15-10.00   13-10.75  
 14 Hoffmann, Nicole             Campbell County     14-04.00   13-09.00  
 15 Halsey, Becca                Laramie High        14-01.00   13-08.75  
 16 Pfoor, Chloe                 Cheyenne Cen        13-02.00   13-07.50  
 17 Oliver, Lauren               Star Valley         13-09.25   13-07.25  
 18 Gorman, Kelsey               Cheyenne Cen        14-02.00   13-06.50  
 19 Galey, Ali                   Laramie High        14-02.00   13-06.25  
 20 Ball, Kelsey                 KW Women            13-01.50   13-05.25  
 20 Budd, Maggie                 Lander              16-04.00   13-05.25  
 22 Tillack, Kelsey              Thermopolis         13-00.00   13-05.00  
 23 Hessenthaler, Sharena        Thermopolis         13-00.00   13-04.00  
 24 Pope, Nicole                 Campbell County     13-09.00   13-03.50  
 25 Ballard, Paige               Thermopolis         12-00.00   12-10.50  
 26 Hugus, Stephanie             Riverton            14-05.00   12-10.00  
 26 Meeks, Samia                 Cheyenne Cen                   12-10.00  
 28 Thomas, Britney              Cheyenne Eas        13-02.00   12-09.75  
 29 Fegler, Jamie                Riverton            14-05.00   12-07.50  
 30 Thorne, Sydney               Campbell County     13-03.00   12-06.50  
 31 Wellard, McKenzie            Star Valley         13-07.00   12-05.25  
 32 Casteel, Brittany            Campbell County     13-00.00   12-03.25  
 33 Clark, Kayla                 KW Women                       11-08.75  
 34 Gustafson, Jenny             Star Valley                    10-08.25  
 35 Long, Mckenzie               Cheyenne Cen                   10-02.75  
 36 Holbrook, Misty              Star Valley         12-06.75    9-07.00  
 
Event 20  Boys Long Jump
================================================================================
  State Meet: @ 23-08.50  3/3/2007    Brendan Ames, Cheyenne Central           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Villegas, Taylor             Natrona Boys        21-03.00   21-09.50   10   
  2 Douglass, Brandon            KW Men              21-06.50   21-06.00    8   
  3 Mann, Randall                Lovell              20-03.00   21-00.75    6   
  4 Brough, Kevin                Star Valley                    20-05.00    5   
  5 Vogel, Jake                  Laramie High        20-02.00   20-01.50    4   
  6 Calkins, Jake                Sheridan            20-09.00   20-00.75    3   
  7 Grace, Jon                   Natrona Boys        20-03.00   20-00.00    2   
  8 Payne, Josh                  Natrona Boys        19-08.00   19-09.50    1   
  9 Whitby, Kyle                 Star Valley                    19-09.25  
 10 Repasky, Phillip             Natrona Boys        19-03.00   19-08.00  
 11 Stanek, Cameron              KW Men              20-00.00   19-06.75  
 12 Wiggins, Jamie               Natrona Boys        19-03.00   19-06.25  
 13 Vazquez, Jonathan            Evanston            21-00.00   19-05.75  
 14 Shinkle, Cody                Riverton            19-00.00   19-05.00  
 15 Miller, Kody                 Laramie High        20-00.00   19-04.50  
 16 Asay, Morgan                 Laramie High        19-06.00   19-04.00  
 17 Espinoza, Zachariah          Cheyenne Cen        18-08.00   19-03.00  
 18 Igo, Mike                    Campbell County     19-07.00   19-02.75  
 19 Telkamp, Josh                Campbell County     19-01.00   19-02.25  
 20 Williams, Tanner             Laramie High        18-03.00   19-00.25  
 21 Fuhr, Brandon                Natrona Boys        19-02.00   18-11.25  
 22 Stephenson, Garrick          Evanston            18-09.00   18-11.00  
 23 Gale, Brady                  Cheyenne Eas        18-10.00   18-10.25  
 24 McMillan, Dayton             Cody                19-00.00   18-10.00  
 25 Long, Ben                    Lovell              18-10.50   18-05.50  
 26 Westbrook, J.J.              Cheyenne Eas                   18-01.50  
 27 Miller, Matt                 Sheridan            18-02.00   17-11.50  
 28 Roberts, Jordan              Campbell County     17-04.00   17-05.50  
 29 Hayden, Nathan               Cheyenne Cen        18-06.00   17-03.75  
 30 Zimmerman, Collin            KW Men              17-08.50   17-01.75  
 31 McCallum, Reid               Riverton            18-02.00   17-01.25  
 32 Guthrie, Zach                Cody                18-00.00   17-01.00  
 33 Binder, Matt                 KW Men              18-07.00   17-00.50  
 34 Kirk, Devin                  Campbell County     17-00.00   16-11.25  
 34 Robinson, Ramon              Cheyenne Eas                   16-11.25  
 36 Brown, Jake                  Thermopolis         18-00.00   16-08.00  
 37 Huntley, Cory                Evanston            17-10.00   16-06.75  
 38 Hunt, Derek                  Campbell County     16-00.00   16-05.75  
 39 Gerrits, Pieter              Campbell County     16-02.00   16-03.75  
 40 Deaver, Shyenne              Lander              18-04.00   16-02.00  
 41 Rich, Cody                   Star Valley                    15-06.00  
 42 Patina, Dimas                Lovell                         14-10.25  
 43 Orchard, Andrew              Sheridan            17-07.00   14-07.25  
 44 Mortenson, Chris             Star Valley                    13-07.25  
 
Event 21  Girls Pole Vault
================================================================================
  State Meet: @ 11-06  3/1/2008    Alisha Reaser, Cody                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whisonant, Betsey            Cody                11-06.00   11-09.50@  10   
  2 Bales, Anna                  Cody                12-00.00   11-00.00    8   
  3 Andrie, Paula                Campbell County     10-09.00   10-06.00    6   
  4 Hartigan, Morgan             Cheyenne Eas        11-03.00   10-06.00    5   
  5 Barent, Danielle             Sheridan             8-06.00    9-06.00    3.50
  5 Pehringer, Josey             Cody                 8-06.00    9-06.00    3.50
  7 Lashley, Danielle            Cheyenne Cen         9-00.00    9-00.00    2   
  8 Bain, Jade                   Evanston             8-06.00    9-00.00    1   
  9 Washburn, Kacie              Cheyenne Eas         8-06.00    8-06.00  
  9 Popish, Julia                KW Women             9-06.00    8-06.00  
 11 Friedlan, Karlina            Campbell County      7-06.00    8-00.00  
 11 Hamlin, Erika                Cheyenne Eas         8-00.00    8-00.00  
 -- Melia, Julia                 Cheyenne Cen         8-06.00         NH  
 -- Schultz, Tori                Campbell County      7-00.00         NH  
 -- Rhinesmith, Sadie            Sheridan             8-00.00         NH  
 -- Case, Samantha               KW Women             7-00.00         NH  
 -- Halsey, Becca                Laramie High         7-06.00         NH  
 -- Campbell, Carrie             Laramie High         7-06.00         NH  
 -- King, Amanda                 Cheyenne Cen         7-06.00         NH  
 -- Lanouette, Shaye             Natrona Girls        7-06.00         NH  
 -- Heck, Jessica                Natrona Girls        8-00.00         NH  
 
Event 22  Boys Pole Vault
================================================================================
  State Meet: @ 16-05  3/4/2006    Ben Peterson, Cody                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bales, Hayden                Cody                14-03.00   15-00.00   10   
  2 Blanchard, Landon            Cody                15-00.00   15-00.00    8   
  3 Clinton, Glen                Cody                14-06.00   14-06.00    6   
  4 Douglass, Brandon            KW Men              14-09.00   14-06.00    5   
  5 Fertig, Royce                Cheyenne Eas        14-00.00   14-06.00    4   
  6 Turpin, Steve                Campbell County     14-06.00   14-00.00    3   
  7 Carlson, Ethan               Cheyenne Eas        13-06.00   13-06.00    2   
  8 Forister, Brandon            Sheridan            12-06.00   12-06.00    1   
  9 Schilling, Garrett           Campbell County     13-00.00   12-06.00  
 10 Chartier, Tristan            Sheridan            12-06.00   12-00.00  
 10 Spriggs, Justice             Riverton            12-00.00   12-00.00  
 10 Cathey, Amos                 Campbell County     12-00.00   12-00.00  
 13 Kirk, Devin                  Campbell County     12-00.00   11-06.00  
 13 Melchior, Matt               Cheyenne Cen        11-00.00   11-06.00  
 13 Coggins, Sawyer              Cody                12-03.00   11-06.00  
 16 Kmetz, Bryce                 Laramie High         9-00.00      10.00  
 16 McCormick, Mathias           Laramie High        10-00.00      10.00  
 16 Bowen, Ethan                 Evanston                          10.00  
 16 Eden, Tanner                 Cody                              10.00  
 16 Sheets, Michael              Campbell County     10-00.00      10.00  
 -- Turcato, Blaise              Laramie High         9-00.00         NH  
 -- Eller, Logan                 Campbell County     10-00.00         NH  
 -- Goldstien, Mathias           Laramie High         8-06.00         NH  
 -- Choal, Drew                  Laramie High         9-06.00         NH  
 -- Howe, Walker                 Cheyenne Eas                         NH  
 -- Gore, Jacob                  Cheyenne Cen                         NH  
 
Event 23  Girls High Jump
================================================================================
  State Meet: @  5-04  3/3/2007    Stephanie Clark, Kelly Walsh                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brus, Cate                   Cody                 5-06.00    5-06.25@  10   
  2 Rehm, Brittany               Cheyenne Eas         5-03.00    5-02.00    8   
  3 Whisonant, Betsey            Cody                 5-02.00    5-02.00    6   
  4 Bonifas, Margot              KW Women             5-00.00    5-00.00    5   
  5 McCloud, Deb                 KW Women             4-10.00    4-10.00    4   
  6 Pfoor, Chloe                 Cheyenne Cen         4-10.00    4-10.00    3   
  7 Woodard, Emily               Cheyenne Cen         4-10.00    4-10.00    2   
  8 Clark, Kayla                 KW Women             4-08.00    4-08.00    1   
  9 Depew, Kayla                 Cheyenne Cen         4-10.00    4-08.00  
 10 Weinrich, Jordin             Natrona Girls        4-10.00    4-06.00  
 10 Wood, Cheyenne               Cody                 4-08.00    4-06.00  
 10 Miller, Nikkita              Laramie High         4-08.00    4-06.00  
 10 Halsey, Becca                Laramie High         4-02.00    4-06.00  
 -- Scheer, Tanya                KW Women             4-04.00         NH  
 -- Galey, Ali                   Laramie High         4-00.00         NH  
 -- Rangitsch, Sara              Cheyenne Cen         4-04.00         NH  
 
Event 24  Boys High Jump
================================================================================
  State Meet: @  6-05  3/4/2006    Lucas Strawn, Campbell County               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McLaughlin, Boomer           Sheridan             6-05.00    6-09.00@  10   
  2 Skinner, Tyler               Star Valley          6-04.00    6-02.00    8   
  3 Sullivan, Kyle               Cody                 6-02.00    6-02.00    6   
  4 Grace, Jon                   Natrona Boys         5-11.00    6-00.00    5   
  5 Gale, Brady                  Cheyenne Eas         5-10.00    6-00.00    4   
  6 Robinson, Ramon              Cheyenne Eas                    6-00.00    2.50
  6 Payne, Josh                  Natrona Boys         5-11.00    6-00.00    2.50
  8 Myrick, Rustin               Cody                 6-00.00    5-10.00    1   
  9 Stanek, Cameron              KW Men               5-10.00    5-10.00  
 10 Repasky, Phillip             Natrona Boys         6-01.00    5-10.00  
 11 Miller, Kody                 Laramie High         5-10.00    5-10.00  
 12 May, Macayen                 Cody                 5-08.00    5-08.00  
 13 Davis, Deondre               Cheyenne Cen         5-06.00    5-06.00  
 13 Stephenson, Garrick          Evanston             5-10.00    5-06.00  
 13 Miller, Matt                 Sheridan             5-04.00    5-06.00  
 16 Howe, Walker                 Cheyenne Eas                    5-04.00  
 16 Hayward, Issac               Laramie High         5-06.00    5-04.00  
 16 McGee, Sean                  Cheyenne Eas         5-04.00    5-04.00  
 16 Asay, Morgan                 Laramie High         5-06.00    5-04.00  
 -- Nelson, Dalton               Cheyenne Eas         5-06.00         NH  
 -- McCormick, Mathias           Laramie High         5-04.00         NH  
 -- Frey, Aspen                  Sheridan             5-00.00         NH  
 
Event 25  Girls Shot Put
================================================================================
  State Meet: @ 42-08.50  3/4/2006    Amanda Rollin, Rock Springs              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Kelli               Cheyenne Cen        38-10.00   39-07.50   10   
  2 Chittim, Rachel              Natrona Girls       39-02.00   39-04.00    8   
  3 Kuhrt, Heather               Campbell County     37-02.00   38-06.00    6   
  4 Wilkes, Madison              Star Valley         37-00.00   37-10.50    5   
  5 Ellingford, Skylar           Evanston            35-05.00   36-00.50    4   
  6 Odell, Jennifer              Campbell County     34-09.00   33-05.00    3   
  7 Thar, Shaylee                Campbell County     32-01.00   33-02.00    2   
  8 McLane, Jessica              Cheyenne Eas        32-10.00   32-09.50    1   
  9 Mendoza, Elizabeth           Sheridan            32-06.00   32-01.50  
 10 White, Hilary                Cheyenne Cen        28-08.00   31-06.00  
 11 Hilman, Joann                Laramie High        31-06.00   31-05.50  
 12 Greenewold, Alena            Cheyenne Cen        32-02.00   30-07.00  
 13 Hunte, Holly                 Rock Springs        28-06.50   30-04.00  
 14 Koski, Cassidy               Campbell County     28-02.00   30-01.50  
 15 Underwood, Emily             Cheyenne Eas        29-03.00   29-07.50  
 16 Jackson, Emerald             Cheyenne Cen        28-06.00   29-01.00  
 17 Wellard, Nicole              Star Valley         26-10.25   28-09.00  
 17 Albertini, Christina         Rock Springs        27-06.00   28-09.00  
 19 Roberts, Sylvan              Cody                30-00.00   27-03.00  
 19 Mulcaly, Abby                Cheyenne Cen        27-10.00   27-03.00  
 21 Adams, Ashlee                Cheyenne Eas        27-08.00   27-00.00  
 22 Elder, Ericka                Star Valley         25-08.00   26-08.00  
 23 Greaham, Elise               Cheyenne Eas        27-02.50   26-07.50  
 23 Trujillo, Stephanie          Sheridan            27-05.50   26-07.50  
 25 Nordwall, Jeannie            Rock Springs        24-08.50   26-05.00  
 26 Perry, Kortney               Star Valley         26-03.50   26-03.50  
 27 Sullivan, Crysta             Campbell County     27-03.00   26-02.00  
 28 Perry, Justene               Star Valley         25-05.25   25-10.00  
 29 Cook, Katie                  Cheyenne Cen        28-02.00   25-05.00  
 30 Phillips, Brittany           Sheridan            26-05.00   24-08.50  
 31 Burrell, Sara                Sheridan            24-00.00   24-06.00  
 32 Galey, Ali                   Laramie High        23-04.00   24-03.50  
 33 Saylor, Haylee               Natrona Girls       22-05.00   24-03.00  
 34 Martin, Mariah               Cody                25-00.00   23-09.00  
 35 Robertson, Aryen             KW Women            23-07.00   22-06.00  
 36 Slominski, Hannah            Natrona Girls       21-04.00   22-05.50  
 37 Pratt, Sam                   Laramie High        22-03.00   21-09.00  
 38 Bulgrin, Christine           Laramie High        25-04.00   21-05.00  
 39 Skala, Tiffany               Cheyenne Cen        27-07.00   21-04.00  
 40 Dory, Michelle               Laramie High        22-04.00   19-10.00  
 41 Anibiloni, Pasca             Laramie High        20-03.00   16-04.00  
 
Event 26  Boys Shot Put
================================================================================
  State Meet: @ 56-09.50  3/3/2007    John Belcher, Cheyenne Central           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberts, Justin              Cheyenne Cen        56-02.00   57-00.00@  10   
  2 O'Farrell, Mike              Rock Springs        52-04.25   54-06.50    8   
  3 Anderson, Tyler              Lovell              50-03.00   52-01.00    6   
  4 O'Farrell, Matt              Rock Springs        54-01.50   51-11.00    5   
  5 Sittner, Adam                Laramie High        50-02.00   51-05.50    4   
  6 Haynes, Brad                 Cody                48-00.00   48-10.50    3   
  7 Looney, Zach                 Campbell County     45-04.00   47-11.00    2   
  8 Bushnell, James              Cody                44-06.00   45-02.50    1   
  9 Melgaard, Sean               Campbell County     44-02.00   45-02.50  
 10 Montanez, A.J.               Lovell                         43-07.00  
 11 Whittle, Bill                Cheyenne Eas        43-02.00   43-02.00  
 12 Whipps, Jonathon             KW Men              43-07.00   41-09.50  
 13 Kent, C.J.                   Campbell County     42-11.00   41-07.50  
 14 Casey, Nick                  Cheyenne Eas        41-00.50   41-07.00  
 15 Gill, Jake                   Campbell County     40-10.00   40-04.50  
 16 English, Tyler               Laramie High        40-04.00   39-10.50  
 17 Francis, Stephen             Cheyenne Eas        40-03.50   39-09.50  
 18 Crank, Kevin                 Natrona Boys        39-06.00   39-08.50  
 19 Creel, Noah                  KW Men              42-11.00   39-06.00  
 19 Calkin, Travis               Cody                38-00.00   39-06.00  
 21 Ellerder, Zach               Cheyenne Eas        37-00.50   38-07.00  
 22 Petras, Stephen              Cody                35-00.00   38-04.50  
 22 Everheart, Scotty            Lovell              40-02.00   38-04.50  
 22 Garcia, Devin                Laramie High        37-04.00   38-04.50  
 25 Richardson, Gary             Evanston            38-05.00   37-07.50  
 26 Andreas, Tyler               Evanston            40-04.00   37-07.00  
 27 Rooney, Shea                 Cheyenne Cen        38-05.00   37-05.50  
 28 McPherson, Keith             Thermopolis         40-00.00   37-03.00  
 29 Smith, Sean                  Star Valley         36-05.75   37-00.50  
 30 Sierocki, Jacob              Cheyenne Cen        39-02.00   36-07.00  
 31 Saunders, Alan               Laramie High        38-09.00   36-01.00  
 32 Weir, George                 Laramie High        36-09.00   35-10.00  
 33 Menzel, Hunter               Natrona Boys        34-02.00   35-07.50  
 34 Botten, Cal                  Sheridan            35-08.00   35-02.00  
 35 Stanek, Cameron              KW Men              29-00.00   35-01.50  
 36 Connour, Brayden             Cheyenne Eas        34-00.00   34-07.50  
 37 Yelton, Nick                 Laramie High        38-02.00   34-07.00  
 38 Armijo, Nick                 Laramie High        37-03.00   34-04.50  
 39 March, Chad                  Laramie High        35-04.00   33-10.50  
 40 Rehm, Blake                  Cheyenne Eas        32-06.50   33-04.00  
 41 Aaron, Grant                 Evanston            33-11.00   32-08.00  
 42 Brooks, Cole                 Cheyenne Eas        32-05.00   31-08.00  
 43 Stellern, Zach               Cheyenne Cen        31-00.00   31-03.50  
 44 Bird, Matt                   Thermopolis         30-00.00   30-11.00  
 45 McDougal, Kevin              Cheyenne Eas        31-03.00   30-05.00  
 46 Vogel, Chase                 Cheyenne Cen        29-03.00   29-00.00  
 47 Schumaker, Forrest           Sheridan            30-07.00   26-08.00  
 
Event 27  Girls Triple Jump
================================================================================
  State Meet: @ 38-11  3/1/2008    Jordon Merback, Kelly Walsh                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ditto, Rebecca               Cheyenne Cen        35-01.00   34-09.25   10   
  2 Romsa, Hannah                Natrona Girls       34-11.00   34-02.50    8   
  3 Snell, Meghan                Natrona Girls       34-08.00   34-00.50    6   
  4 Pehringer, Josey             Cody                33-04.00   33-09.00    5   
  5 Andrie, Paula                Campbell County     31-00.00   33-03.75    4   
  6 Salas, Taylor                Cheyenne Cen        31-02.00   31-11.50    3   
  7 Pfoor, Chloe                 Cheyenne Cen        30-01.00   31-08.75    2   
  8 Morgan, Maddy                Campbell County     30-03.00   31-06.75    1   
  9 Bonifas, Margot              KW Women            31-00.00   31-04.75  
 10 Oliver, Lauren               Star Valley         28-01.00   31-02.25  
 11 Hoffmann, Nicole             Campbell County     31-08.00   30-11.25  
 12 Will, Mikayla                Sheridan            30-07.25   30-05.75  
 13 Pettinger, Natasha           Laramie High        30-02.00   29-11.00  
 14 Fisher, Charli               Star Valley         29-06.50   29-10.25  
 15 Woods, Ashley                Cheyenne Eas        28-06.50   29-05.75  
 16 Hessenthaler, Sharena        Thermopolis         29-00.00   29-04.25  
 17 Stolpe, Hannah               Campbell County     29-05.00   29-02.00  
 18 Holbrook, Misty              Star Valley         27-04.50   28-11.50  
 19 Gorman, Kelsey               Cheyenne Cen        26-10.00   28-07.50  
 20 Ball, Kelsey                 KW Women            30-01.00   28-07.25  
 21 Hensel, Michelle             Cheyenne Eas        28-06.00   28-03.25  
 22 Hungerford, Libby            Campbell County     29-01.00   28-01.00  
 23 Jones, Megan                 KW Women            27-05.00   27-11.00  
 24 Woodard, Emily               Cheyenne Cen        28-02.00   27-10.75  
 25 Fegler, Jamie                Riverton            28-03.00   27-10.25  
 26 Clark, Kayla                 KW Women            28-01.00   27-09.00  
 27 Weddle, Haley                Lander              29-07.00   27-02.75  
 28 Harnsberger, Kelly           Laramie High        24-00.00   26-05.75  
 29 Byrd, Gina                   Glenrock            27-00.00   25-07.50  
 30 Long, Mckenzie               Cheyenne Cen        27-08.00   25-03.50  
 
Event 28  Boys Triple Jump
================================================================================
  State Meet: @ 47-00.50  3/1/2008    Stephan Michel, Laramie                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 King, Julian                 Laramie High        42-00.00   43-07.00   10   
  2 Skinner, Tyler               Star Valley         38-11.00   41-02.50    8   
  3 Espinoza, Nicholias          Cheyenne Cen        39-08.00   40-09.00    6   
  4 Igo, Mike                    Campbell County     42-04.00   40-06.50    5   
  5 Shinkle, Cody                Riverton            42-00.00   40-05.00    4   
  6 Lanich, Michel               Laramie High        39-09.00   39-06.50    3   
  7 Mann, Randall                Lovell              38-04.00   39-03.75    2   
  8 Coggins, Sawyer              Cody                38-08.00   38-11.00    1   
  9 Long, Ben                    Lovell              38-09.00   38-11.00  
 10 Repasky, Phillip             Natrona Boys        38-09.00   38-08.50  
 11 Robinson, Ramon              Cheyenne Eas                   38-02.75  
 12 Wiggins, Jamie               Natrona Boys        38-03.00   37-11.00  
 13 Espinoza, Zachariah          Cheyenne Cen        38-07.00   37-06.00  
 14 Morgan, Josh                 Laramie High        34-06.00   37-04.00  
 15 Orchard, Andrew              Sheridan            37-08.00   37-02.50  
 16 McMillan, Dayton             Cody                37-00.00   36-08.75  
 17 Hayden, Nathan               Cheyenne Cen        38-06.00   36-02.75  
 18 Ramirez, Mario               Evanston            33-07.00   36-00.50  
 19 Brown, Jake                  Thermopolis         36-00.00   35-11.25  
 20 Cunningham, Evan             Campbell County     37-02.00   35-01.50  
 21 Deaver, Shyenne              Lander              38-05.00   33-05.50  
 -- Vazquez, Jonathan            Evanston                             ND  

 

Licensed to Wyoming H.S. State Championship Meet HY-TEK's Meet Manager 3/8/2009
      WHSAA State Indoor Track Championships 2009 - 3/6/2009 to 3/7/2009       
                             University of Wyoming                             
                       Team Rankings - Through Event 28                        
 
                              Female Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Cheyenne Central HS                CEN             115  
                2 Natrona Girls                      NCH              95  
                3 Cody High Indoor                   COD              70.5
                4 Sheridan High School               SHE              66.5
                5 KW Women                           KWW              40  
                6 Campbell County                    CAM              38  
                7 Star Valley                        STV              37  
                8 Cheyenne East                      CEH              30  
                9 Laramie High School                LAR              19  
               10 Rock Springs Hs-Wy                 RSP              15  
               11 Evanston                           EVA              11  
               12 Riverton High School               RIV               5  
               13 Lovell Indoor Track                LOV               4  
 
                               Male Team Scores                                
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Campbell County                    CAM             106  
                2 Natrona Boys                       NAT              79.5
                3 Cody High Indoor                   COD              57  
                4 Star Valley                        STV              54  
                5 Laramie High School                LAR              51  
                6 Sheridan High School               SHE              44  
                7 Cheyenne Central HS                CEN              37  
                8 Rock Springs Hs-Wy                 RSP              35  
                9 Cheyenne East                      CEH              33.5
               10 KW Men                             KWM              22  
               11 Lovell Indoor Track                LOV              18  
               12 Riverton High School               RIV               6