Licensed to Wyoming H.S. State Championship Meet
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/18/2014 10:13 AM
        2014 WY State Indoor Track Championships - 3/7/2014 to 3/8/2014        
                                 Gillette, WY                                  
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
============================================================================
State Record:    7.10  3/2/2013    Jerayah Davis, Kelly Walsh                  
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Jerayah               Kelly Walsh                        7.20q  8 
  2 Pzinski, Makayla             Campbell Co             7.41       7.40q  9 
  3 Harris, Melina               Cheyenne Cen            7.33       7.48q 10 
  4 Dodds, Ashley                Laramie High            7.49       7.54q  8 
  5 Williamson, Allee            Cheyenne Cen                       7.65q 10 
  6 Merryman, Mercedes           Cheyenne Cen            7.74       7.72q  6 
  7 Carter, Hannah               Rock Springs            7.93       7.74q  7 
  8 Adsit, Bre                   Campbell Co             7.91       7.75q  5 
  9 Edeen, Gabby                 Sheridan Hig            7.86       7.76   3 
 10 Timberman, Dayanera          Kelly Walsh             7.83       7.80   2 
 11 Villarreal, Greta            Campbell Co             8.14       7.82   1 
 11 Taylor, Alexis               Cheyenne Sou            7.82       7.82   3 
 13 Sifuma, Ruth                 Campbell Co             7.73       7.83   7 
 14 Parker, Bobbi                Rock Springs            8.06       7.84   6 
 14 Ice, Emily                   Rock Springs            7.96       7.84   9 
 16 Mitchell, LeAnna             Sheridan Hig            7.85       7.85   2 
 16 Sather, Maddy                Campbell Co             7.94       7.85   8 
 18 Dicks, Jasmine               Cheyenne Sou            7.83       7.86   1 
 19 Nelson, Abby                 Big Piney HS            7.91       7.89   6 
 20 Czellecz, Grace              Kelly Walsh             8.01       7.90  10 
 21 Reynolds, Katie              Laramie High            8.07       7.92   5 
 22 Withers, Carolina            Cheyenne Eas            7.99       7.95  10 
 23 Heward, Aspen                Star Valley                        7.96   7 
 24 Moffitt, Kelsey              Green River             8.10       7.97   2 
 25 Derrick, Kimberly            Evanston Hig            8.20       8.00   4 
 26 Keller, Emily                Worland High            7.82       8.02   4 
 27 Wanke, Kassidy               Campbell Co             8.02       8.03   9 
 28 Grant, Mariah                Sheridan Hig            8.06       8.08   7 
 29 Fisher, Makaella             Laramie High            8.18       8.10   2 
 30 Mayer, Lydia                 Sheridan Hig            8.22       8.12   7 
 30 Smith, Elisha                Cody                    8.04       8.12   8 
 32 Clark, Mary                  Laramie High            8.30       8.14   7 
 33 Swanson, Jade                Cheyenne Cen            8.22       8.15   8 
 33 Buss, Tatum                  Cody                    8.33       8.15   4 
 35 Anderson, Ameesha            Lovell Indoo            8.47       8.16   2 
 35 Christensen, Siri            Nchs Girls I            7.90       8.16   4 
 37 Stehlin, Zoe                 Thermopolis             7.80       8.19   5 
 38 Lucas, McKenzie              Green River             8.07       8.20   4 
 38 Drake, Kenzie                Cheyenne Eas            8.29       8.20   8 
 40 Maddox, Halie                Nchs Girls I            8.13       8.21   1 
 41 Robbins, Faith               Star Valley                        8.24   1 
 42 Gagne, Cecelia               Kelly Walsh             8.28       8.26  10 
 43 Garland, Jordan              Cheyenne Eas            8.44       8.28   1 
 43 Charron, Jessica             Nchs Girls I            8.19       8.28   3 
 43 Pischer, Devyn               Laramie High            8.35       8.28   3 
 46 Dwire, Danielle              Cody                    8.28       8.29   9 
 46 Trujillo, Faith              Rock Springs            8.31       8.29   5 
 48 Denhert, Sasha               Kelly Walsh             8.39       8.30   1 
 49 Wilson, Sierra               Nchs Girls I            8.07       8.31   3 
 50 Lapp, Emma                   Rock Springs            8.25       8.32   9 
 51 Belving, Mia                 Cheyenne Cen            8.58       8.35   5 
 52 Aloisio, Amy                 Glenrock Hig                       8.39   6 
 53 Culver, Megan                Sheridan Hig            8.26       8.40  10 
 53 Sanchez, Sierra              Nchs Girls I            8.30       8.40   6 
 55 Merritt, Savannah            Cheyenne Eas            8.21       8.41   6 
 56 Adamson, Heidi               Cody                    8.56       8.44   4 
 57 Jones, Angie                 Laramie High            8.39       8.45   2 
 58 Dance, Shawni                Star Valley                        8.46   3 
 59 Rhodes, Liz                  Thermopolis             8.75       8.47   7 
 59 Casados, Lindsey             Nchs Girls I            8.21       8.47   5 
 61 Yorgason, Kyli               Riverton Hig            8.83       8.57   9 
 62 Balance, Kylie               Rock Springs            8.55       8.65   3 
 62 Kechter, Michaela            Riverton Hig                       8.65   2 
 64 Langlois, JeNay              Big Piney HS            9.51       8.69   4 
 64 Herrera, Yesenia             Worland High            8.77       8.69   9 
 66 Brant, Maddie                Glenrock Hig                       8.71   4 
 67 Neil, Jessica                landervalley            8.76       8.75   8 
 68 Welch, Maddie                Cody                    8.80       8.76  10 
 69 DePorter, Autumn             Cheyenne Eas            8.80       8.79  10 
 70 Withers, Eryka               Cheyenne Eas            8.59       8.85   6 
 71 Warren, Shelby               Glenrock Hig                       8.88   9 
 72 Gilford, Elizabeth           Lovell Indoo            9.27       8.97   6 
 73 Derrick, Tiffany             Evanston Hig                       8.99   5 
 73 Benavidez, Sirena            Cheyenne Cen            8.88       8.99   8 
 75 Gracia, Jicell               Cheyenne Sou            9.24       9.16   7 
 76 Wesley, Alyx                 Big Piney HS            9.38       9.18   5 
 77 Wimp, Annie                  Big Piney HS            9.57       9.19   3 
 78 Sambrano, Alexis             Big Piney HS            9.80       9.34   1 
 79 Heseltine, Katie             Big Piney HS            9.68       9.77   2 
 -- Richards, Crystal            Sheridan Hig            7.85         FS   1 
 
Girls 55 Meter Dash
================================================================================
State Record:    7.10  3/2/2013    Jerayah Davis, Kelly Walsh                  
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Davis, Jerayah               Kelly Walsh             7.20       7.16   10   
  2 Pzinski, Makayla             Campbell Co             7.40       7.42    8   
  3 Harris, Melina               Cheyenne Cen            7.48       7.43    6   
  4 Dodds, Ashley                Laramie High            7.54       7.52    5   
  5 Williamson, Allee            Cheyenne Cen            7.65       7.72    4   
  6 Merryman, Mercedes           Cheyenne Cen            7.72       7.77    3   
  7 Carter, Hannah               Rock Springs            7.74       7.78    2   
  8 Adsit, Bre                   Campbell Co             7.75       7.80    1   
 
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
State Record:   25.28  3/2/2013    Jerayah Davis, Kelly Walsh                  
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Jerayah               Kelly Walsh                       26.23q 11 
  2 Weidle, Mesa                 Rock Springs           26.94      26.44q 13 
  3 Harris, Melina               Cheyenne Cen           26.72      27.03q 14 
  4 Farnham, Phoenix             Laramie High           27.31      27.11q 11 
  5 Williamson, Allee            Cheyenne Cen                      27.30q 12 
  6 Pzinski, Makayla             Campbell Co            27.13      27.45q 12 
  7 Mccann, Olivia               Campbell Co            28.31      27.75q  7 
  8 Ice, Emily                   Rock Springs           28.51      27.96q  2 
  9 Dicks, Jasmine               Cheyenne Sou           28.37      27.99q  5 
 10 Gibb, Cayley                 Cheyenne Cen           29.27      28.12q 14 
 11 Sather, Maddy                Campbell Co            28.42      28.23q  4 
 12 Wassum, Sadie                Worland High           27.74      28.24q 10 
 13 Edeen, Gabby                 Sheridan Hig           27.97      28.25   9 
 14 Nelson, Abby                 Big Piney HS           28.76      28.26   3 
 15 Fox, Ashley                  Sheridan Hig           28.99      28.27   7 
 16 Johnson, Cassie              Rock Springs           28.93      28.29   6 
 17 Timberman, Dayanera          Kelly Walsh            28.74      28.31   2 
 18 Heward, Aspen                Star Valley            28.72      28.39   1 
 19 Joyner, Sarah                Green River            29.13      28.42  10 
 20 Reynolds, Katie              Laramie High           28.71      28.55   1 
 21 Leisy, Ashtyn                Riverton Hig           29.47      28.56   8 
 21 Arsaga, Taylor               Laramie High           29.24      28.56  13 
 23 Mitchell, LeAnna             Sheridan Hig           29.43      28.64  11 
 24 Turner, Caitlyn              Star Valley            28.44      28.72   3 
 25 Carter, Hannah               Rock Springs           28.35      28.79   6 
 26 Clark, Mary                  Laramie High           29.03      28.89   8 
 27 Sepos, Abigail               Evanston Hig           29.21      29.05  11 
 28 Woffinden, Kylie             Worland High           30.44      29.07   8 
 29 Wilson, Sierra               Nchs Girls I           29.21      29.09  12 
 30 Derrick, Kimberly            Evanston Hig           29.29      29.10  14 
 31 Spiegelberg, Nevada          Laramie High           29.61      29.12   6 
 31 Parker, Bobbi                Rock Springs           28.27      29.12   8 
 31 Grant, Mariah                Sheridan Hig           29.12      29.12   9 
 34 Withers, Carolina            Cheyenne Eas           30.06      29.22   3 
 35 Charron, Jessica             Nchs Girls I           29.96      29.23   1 
 36 Wanke, Kassidy               Campbell Co            28.85      29.29   4 
 37 Moffitt, Kelsey              Green River            29.42      29.34  12 
 38 Sesley, Tori                 Nchs Girls I           29.55      29.35   7 
 39 Sanchez, Sierra              Nchs Girls I           29.46      29.53   9 
 40 Manchester, Micaela          Cody                   29.91      29.60   2 
 41 Lucas, McKenzie              Green River            29.65      29.61   5 
 42 Stepanski, Anisa             Campbell Co            29.32      29.66  13 
 42 Garland, Jordan              Cheyenne Eas           30.64      29.66  11 
 44 Merritt, Savannah            Cheyenne Eas           30.54      29.67  10 
 44 Sifuma, Ruth                 Campbell Co            28.89      29.67   5 
 46 Pischer, Devyn               Laramie High           30.41      29.75   7 
 47 Smith, Elisha                Cody                   29.89      29.81   3 
 48 Lapp, Emma                   Rock Springs           30.45      29.88   9 
 49 Edeen, Gracie                Sheridan Hig           30.07      29.94   4 
 50 Stehlin, Zoe                 Thermopolis            29.87      29.99   4 
 51 Maddox, Halie                Nchs Girls I           29.44      30.01  10 
 52 Stone, Ashton                Kelly Walsh            30.85      30.06  13 
 53 Robbins, Faith               Star Valley            30.26      30.10   5 
 54 Klahn, Kaitlyn               Cheyenne Eas           30.67      30.14  12 
 54 Dwire, Danielle              Cody                   29.98      30.14   2 
 56 Casados, Lindsey             Nchs Girls I           30.31      30.20   6 
 57 Wells, Jackie                Sheridan Hig           32.40      30.35   2 
 58 Anderson, Ameesha            Lovell Indoo           31.00      30.46  13 
 59 Buss, Tatum                  Cody                   31.52      30.50   5 
 59 Mager, Clara                 Big Piney HS           32.30      30.50   1 
 61 Czellecz, Grace              Kelly Walsh            29.91      30.62   1 
 62 Salamacha, Stephanie         Cheyenne Cen           31.18      30.83   8 
 63 Beaver, Amanda               Cheyenne Cen           30.90      30.85  14 
 64 Maddock, Tammy               Riverton Hig           31.64      30.93   4 
 65 Adamson, Heidi               Cody                   31.51      31.05   6 
 66 Gagne, Cecelia               Kelly Walsh            31.17      31.07   9 
 67 Grantz, Lindsey              Cheyenne Eas           31.85      31.20   2 
 68 Kite, Jamie                  Lovell Indoo           31.03      31.24  10 
 69 Kechter, Michaela            Riverton Hig                      31.39  10 
 70 Brant, Maddie                Glenrock Hig                      31.43   9 
 71 Grossman, Heather            Big Piney HS           31.00      31.57  14 
 72 Welch, Maddie                Cody                   32.43      31.67   3 
 73 Ott, Ashley                  Evanston Hig           32.65      31.70   4 
 74 Langlois, JeNay              Big Piney HS           33.00      31.75   5 
 75 Rhodes, Liz                  Thermopolis            31.50      31.76   7 
 76 Yorgason, Kyli               Riverton Hig           31.90      32.00   1 
 77 Withers, Eryka               Cheyenne Eas           31.75      32.14   3 
 78 Sambrano, Alexis             Big Piney HS           31.00      32.21  12 
 79 Derrick, Tiffany             Evanston Hig           34.03      32.70   6 
 80 Gilford, Elizabeth           Lovell Indoo                      33.22  14 
 81 Colegate, Serena             Cheyenne Sou           34.16      33.44   7 
 82 Goffena, Codi                Thermopolis            35.30      34.07   8 
 83 Mayer, Taryn                 Evanston Hig                      34.52  13 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
State Record:   25.28  3/2/2013    Jerayah Davis, Kelly Walsh                  
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Davis, Jerayah               Kelly Walsh            26.23      26.20   2  10   
  2 Weidle, Mesa                 Rock Springs           26.44      26.33   2   8   
  3 Pzinski, Makayla             Campbell Co            27.45      26.41   2   6   
  4 Farnham, Phoenix             Laramie High           27.11      26.91   2   5   
  5 Harris, Melina               Cheyenne Cen           27.03      27.18   2   4   
  6 Wassum, Sadie                Worland High           28.24      27.40   1   3   
  7 Ice, Emily                   Rock Springs           27.96      27.70   1   2   
  8 Mccann, Olivia               Campbell Co            27.75      27.95   1   1   
  9 Williamson, Allee            Cheyenne Cen           27.30      28.07   2 
 10 Dicks, Jasmine               Cheyenne Sou           27.99      28.21   1 
 11 Sather, Maddy                Campbell Co            28.23      28.30   1 
 12 Gibb, Cayley                 Cheyenne Cen           28.12      28.55   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
State Record:   58.98  3/2/2013    Cassidy Meade, Laramie                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Weidle, Mesa                 Rock Springs           59.68      59.23  12  10   
  2 Farnham, Phoenix             Laramie High         1:02.33    1:00.62  12   8   
  3 Wassum, Sadie                Worland High         1:01.90    1:01.19  12   6   
  4 Holiday, Kim                 Cody                 1:01.81    1:01.43  12   5   
  5 Sherrodd, Kayla              Laramie High         1:04.17    1:01.84  11   4   
  6 Pfoor, Heidi                 Cheyenne Cen         1:02.94    1:02.65  12   3   
  7 DeWolf, Ella                 Laramie High         1:03.67    1:02.87  11   2   
  8 Fox, Ashley                  Sheridan Hig         1:04.13    1:03.09  11   1   
  9 Waltari, Mishayla            Cody                 1:02.92    1:03.45  12 
 10 Mcclure, Sydney              Campbell Co          1:03.18    1:03.52  11 
 11 Johnson, Cassie              Rock Springs         1:04.07    1:03.76  11 
 12 Turner, Caitlyn              Star Valley          1:04.35    1:04.41  11 
 13 McGinley, Claire             Kelly Walsh          1:04.78    1:04.52  10 
 14 Anderson, Teresa             Campbell Co          1:06.73    1:04.90   9 
 15 Christensen, Siri            Nchs Girls I         1:05.82    1:05.30  10 
 16 Wiley, Grace                 Campbell Co          1:06.12    1:05.43  10 
 17 Givens, Josie                Green River          1:06.07    1:05.90  10 
 18 Powers, McKenna              Worland High         1:05.85    1:06.05  10 
 19 Sanchez, Sierra              Nchs Girls I         1:08.18    1:06.60   7 
 20 Lapp, Emma                   Rock Springs         1:07.40    1:06.67   8 
 21 Casados, Lindsey             Nchs Girls I         1:06.17    1:06.86  10 
 22 Robbins, Faith               Star Valley          1:06.23    1:07.11   9 
 23 Dicks, Jasmine               Cheyenne Sou         1:07.07    1:07.43   8 
 24 Snow, Emma                   Cheyenne Cen         1:08.40    1:07.45   7 
 25 Henderson, Hayley            Green River          1:07.79    1:07.88   8 
 26 Sanders, Alyssa              Green River          1:06.66    1:07.95   9 
 27 Clark, Mary                  Laramie High         1:08.10    1:07.96   8 
 28 Edeen, Gracie                Sheridan Hig         1:08.83    1:07.98   7 
 29 Heward, Aspen                Star Valley          1:06.75    1:08.34   9 
 30 Stehlin, Zoe                 Thermopolis          1:09.00    1:08.39   6 
 31 Stepanski, Anisa             Campbell Co          1:07.50    1:08.62   8 
 32 Smith, Elisha                Cody                 1:09.28    1:08.88   6 
 33 Draney, Jenna                Star Valley          1:10.79    1:09.08   5 
 34 Weber, Sydne                 Cheyenne Eas         1:10.80    1:09.14   5 
 35 Withers, Eryka               Cheyenne Eas         1:07.68    1:09.26   8 
 36 Dwire, Danielle              Cody                 1:10.58    1:09.27   5 
 37 Redding, Sheryl              Nchs Girls I         1:09.15    1:09.29   6 
 38 Maddock, Tammy               Riverton Hig         1:08.36    1:09.35   7 
 39 Sepos, Abigail               Evanston Hig                    1:09.47   1 
 40 Elliot, Zoey                 Big Piney HS         1:08.55    1:09.71   7 
 41 Copeland, Caitlin            Big Piney HS         1:09.00    1:10.12   6 
 42 Emery, Raien                 Sheridan Hig         1:11.17    1:10.23   4 
 43 Jurkowski, Sammi             Cheyenne Eas         1:11.05    1:10.40   4 
 44 Beaver, Amanda               Cheyenne Cen         1:10.25    1:10.46   5 
 45 Buckler, Brittany            Sheridan Hig         1:10.10    1:10.52   5 
 46 Gillins, M'Kynlee            Rock Springs         1:13.02    1:10.84   3 
 47 Balance, Kylie               Rock Springs         1:12.91    1:11.04   4 
 48 Eldred, Ashley               Glenrock Hig                    1:11.18   1 
 49 Culver, Megan                Sheridan Hig         1:10.95    1:11.20   5 
 50 Sweeney, Ellie               Sheridan Hig         1:11.99    1:11.69   4 
 51 Daniels, Cecilea             Glenrock Hig                    1:11.94   2 
 52 Traverso, Katy               Campbell Co          1:11.74    1:12.16   4 
 53 Prelle, Camille              Campbell Co          1:12.56    1:12.17   4 
 54 Mager, Clara                 Big Piney HS         1:15.00    1:12.97   3 
 55 Gagne, Cecelia               Kelly Walsh          1:14.42    1:13.07   3 
 56 DePorter, Autumn             Cheyenne Eas                    1:14.02   2 
 57 Colegate, Serena             Cheyenne Sou         1:14.00    1:14.19   3 
 58 Conway, Rebekah              Kelly Walsh          1:14.24    1:14.33   3 
 59 Eaves, Hallie                Worland High         1:10.00    1:14.56   6 
 60 Rhodes, Liz                  Thermopolis          1:17.00    1:15.21   2 
 61 O'Malley, Anna               Kelly Walsh          1:14.46    1:15.22   3 
 62 Taylor, Alexis               Cheyenne Sou         1:10.00    1:15.23   6 
 63 Holler, Autumn               Glenrock Hig                    1:17.08   1 
 64 Clymer, Emma                 Nchs Girls I         1:17.30    1:18.43   2 
 65 Goffena, Codi                Thermopolis          1:19.00    1:18.96   2 
 66 Winter-Chavez, Brenna        Evanston Hig                    1:20.34   2 
 67 Johnson, Kayla               Cheyenne Eas                    1:24.11   1 
 68 Denning, Grace               Cheyenne Eas                    1:25.01   1 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================================
State Record:   2:16.92  3/2/2013    Sadie Wassum, Worland                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wassum, Sadie                Worland High         2:16.44    2:19.12   6  10   
  2 Holiday, Kim                 Cody                 2:21.72    2:21.28   6   8   
  3 Ausmann, Calbi               Campbell Co          2:32.06    2:21.93   6   6   
  4 Weidle, Mesa                 Rock Springs         2:27.11    2:22.26   6   5   
  5 Wendt, Sydney                Campbell Co          2:29.60    2:22.67   6   4   
  6 DeWolf, Ella                 Laramie High         2:26.44    2:25.55   6   3   
  7 Sherrodd, Kayla              Laramie High         2:33.51    2:26.52   5   2   
  8 Waltari, Mishayla            Cody                 2:34.80    2:27.07   5   1   
  9 Olsen, Molly                 Nchs Girls I         2:31.76    2:28.49   6 
 10 Givens, Josie                Green River          2:31.68    2:29.98   6 
 11 Maston, Makenna              Nchs Girls I         2:28.81    2:31.04   6 
 12 McGinley, Claire             Kelly Walsh          2:35.32    2:32.14   5 
 13 Henry, Alyse                 Rock Springs         2:30.09    2:32.19   6 
 14 Smethurst, Alicia            Nchs Girls I         2:29.83    2:32.20   6 
 15 Fredrick, Abbie              Cheyenne Eas         2:35.13    2:32.42   5 
 16 Yager, Madison               Cheyenne Cen         2:34.35    2:33.70   5 
 17 England, Casey               Cheyenne Cen         2:38.51    2:34.72   5 
 18 Turner, Caitlyn              Star Valley          2:37.38    2:35.36   5 
 19 Sheffield, Skylar            Kelly Walsh          2:38.80    2:37.17   5 
 20 Jackson, Celestial           Cheyenne Cen         2:40.28    2:37.68   4 
 21 Goodrich, Katheryn           Cheyenne Cen         2:43.61    2:38.74   4 
 22 Lane, Hanna                  Cheyenne Cen         2:43.00    2:39.73   4 
 23 Copeland, Caitlin            Big Piney HS         2:42.00    2:40.09   4 
 24 French, Jordan               Laramie High         2:48.53    2:41.16   3 
 25 Lake, Jonna                  Green River          2:45.34    2:41.54   4 
 26 Rotellini, Katie             Sheridan Hig         2:39.33    2:41.66   5 
 27 Krysl, Sarah                 Cheyenne Cen                    2:41.82   1 
 28 Paris, Ivy                   Thermopolis          2:40.00    2:42.03   5 
 29 Atkinson, Brittany           Rock Springs         2:43.82    2:42.55   4 
 30 Blake, Chelsea               Campbell Co          2:43.27    2:42.98   4 
 31 Whitman, Josie               Laramie High         2:42.93    2:44.07   4 
 32 Joyner, Sarah                Green River          2:47.05    2:44.43   4 
 33 Buckler, Brittany            Sheridan Hig         2:43.09    2:44.50   4 
 34 Neumann, Dakota              Green River          2:46.96    2:44.93   4 
 35 Monahan, Jessee              Cheyenne Sou         2:55.09    2:46.00   3 
 36 Hills, Izzy                  Rock Springs         2:45.92    2:46.06   4 
 37 Reece, Naomi                 Cheyenne Sou         2:47.39    2:46.67   3 
 37 Hamerlinck, Claire           Laramie High         2:52.84    2:46.67   1 
 39 Dewey, Ashley                Rock Springs         2:55.74    2:47.00   3 
 40 Cannon, Kiley                Cody                 2:59.87    2:47.37   2 
 41 Elliot, Zoey                 Big Piney HS         2:51.64    2:47.57   3 
 42 Draney, Jenna                Star Valley          2:56.08    2:47.61   3 
 43 Lewis, Stacy                 Thermopolis          2:50.00    2:49.22   3 
 44 Smith, Kaisha                Kelly Walsh          2:56.16    2:50.94   3 
 45 Knox, Makala                 Cheyenne Sou         2:57.90    2:50.99   2 
 46 Hutchinson, Emily            Evanston Hig         2:55.79    2:51.57   3 
 46 Hughes, Abby                 Big Piney HS         2:51.55    2:51.57   3 
 48 Daniels, Cecilea             Glenrock Hig                    2:52.44   1 
 49 O'Malley, Anna               Kelly Walsh          3:00.96    2:52.67   2 
 50 Anderson, Charisma           Cody                 3:07.17    2:53.29   2 
 51 Conway, Rebekah              Kelly Walsh          3:01.22    2:53.90   2 
 52 Corsi, Cambria               Cheyenne Eas         3:06.33    2:54.33   2 
 53 Vigil, DesiRae               Cheyenne Sou         2:56.32    2:54.39   2 
 54 Robinson, Cassandra          Sheridan Hig         2:49.54    2:54.74   3 
 55 Silbaugh, Savannah           Campbell Co          2:51.68    2:55.72   3 
 56 Starkjohann, Sasa            Big Piney HS         2:56.51    2:56.53   2 
 57 Smith, Brooke                Laramie High         3:01.04    2:57.11   2 
 58 Berger, Rylee                Evanston Hig         3:11.37    3:08.43   2 
 59 Madrid, Ricki                Cheyenne Sou         3:11.58    3:09.28   2 
 60 Morales, Junueth             Cheyenne Sou         3:10.00    3:09.45   2 
 61 Winter-Chavez, Brenna        Evanston Hig         3:17.90    3:35.52   1 
 -- Mayer, Taryn                 Evanston Hig                         DQ   1 
 
Girls 1600 Meter Run
===================================================================================
State Record:   5:17.19  3/4/2011    Jessica Lemaster, Cheyenne Central        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Simmons, Tabitha             Campbell Co          5:18.46    5:13.61   4  10   
  2 Sondag, Ashley               Nchs Girls I         5:19.51    5:14.63   4   8   
  3 Destefano, Quinn             Campbell Co          5:21.61    5:15.00   4   6   
  4 Wendt, Sydney                Campbell Co          5:18.39    5:15.24   4   5   
  5 Olsen, Molly                 Nchs Girls I         5:26.27    5:16.05   4   4   
  6 Phillips, Abby               Campbell Co          5:20.69    5:16.29   4   3   
  7 Brinegar, Anne               Cody                 5:25.96    5:20.67   4   2   
  8 Ausmann, Calbi               Campbell Co          5:33.07    5:23.62   4   1   
  9 Yager, Madison               Cheyenne Cen         5:35.72    5:27.57   4 
 10 Maston, Makenna              Nchs Girls I         5:42.85    5:34.70   4 
 11 Piaia, Karli                 Rock Springs         5:24.68    5:35.21   4 
 12 Demler, Hannah               Star Valley          5:22.70    5:35.98   4 
 13 Jeffries, Jessi              Campbell Co          5:37.47    5:36.58   4 
 14 Henry, Alyse                 Rock Springs         5:45.34    5:40.27   4 
 15 Smith-Lopez, Maria           Laramie High         5:45.83    5:40.74   4 
 16 Sheffield, Skylar            Kelly Walsh          5:55.11    5:42.23   3 
 17 Asay, Austin                 Cheyenne Cen         5:50.59    5:43.90   3 
 18 Fredrick, Abbie              Cheyenne Eas         5:51.00    5:43.91   3 
 19 Saylor, Andie                Laramie High         6:03.49    5:48.14   3 
 20 Klingensmith, Sheridan       Rock Springs         5:59.79    5:50.27   3 
 21 Lake, Jonna                  Green River          5:59.05    5:50.48   3 
 22 Sheffield, Jade              Kelly Walsh          5:57.84    5:51.99   3 
 23 Ashworth, Madison            Star Valley          6:01.71    5:52.11   3 
 24 Baskaran, Mrudhula           Laramie High         5:56.34    5:52.33   3 
 25 French, Jordan               Laramie High         6:14.68    5:53.84   2 
 26 England, Casey               Cheyenne Cen         5:57.64    5:55.35   3 
 27 Robinson, Xiomara            Sheridan Hig         6:15.77    5:56.81   3 
 28 Urlacher, Shanna             Kelly Walsh          6:03.57    5:59.32   3 
 29 Hageman, Kia                 Kelly Walsh          5:37.59    6:00.08   4 
 30 Hills, Izzy                  Rock Springs         6:04.12    6:05.89   3 
 31 Hughes, Abby                 Big Piney HS         6:16.81    6:07.78   2 
 32 Whitman, Josie               Laramie High         6:11.37    6:09.62   2 
 33 Jolovich, Courtney           Sheridan Hig         6:17.21    6:10.14   2 
 34 Hamerlinck, Claire           Laramie High         6:27.11    6:11.37   2 
 35 O'Neal, Jesse                Rock Springs         6:15.22    6:12.11   2 
 36 Robinson, Cassandra          Sheridan Hig         6:00.12    6:13.07   2 
 37 Cannon, Kiley                Cody                 6:07.33    6:13.18   3 
 38 Cogley-Huntington, Kenda     Cheyenne Cen         6:30.25    6:13.70   2 
 39 Wilcox, Andee                Kelly Walsh                     6:13.71   1 
 40 Hampton, Hannah              Rock Springs         6:15.85    6:14.63   2 
 41 Hutchinson, Emily            Evanston Hig         6:28.25    6:15.35   2 
 42 Paris, Ivy                   Thermopolis          6:25.00    6:17.32   2 
 43 Neumann, Dakota              Green River          6:15.28    6:18.40   2 
 44 Smith, Courtney              Star Valley          6:09.91    6:19.53   3 
 45 Vigil, DesiRae               Cheyenne Sou         6:38.02    6:19.68   1 
 46 McMicheal, Cheyenne          Green River          6:15.19    6:19.78   2 
 47 Knox, Makala                 Cheyenne Sou         6:42.00    6:20.18   1 
 48 Humphries, Shannon           Cheyenne Cen         6:40.68    6:20.89   1 
 49 Monahan, Jessee              Cheyenne Sou         6:29.00    6:21.80   2 
 50 Starkjohann, Sasa            Big Piney HS         6:33.18    6:29.80   2 
 51 Corsi, Cambria               Cheyenne Eas         6:45.69    6:33.19   1 
 52 Anderson, Charisma           Cody                 6:21.20    6:33.96   2 
 53 Smith, Kaisha                Kelly Walsh          6:46.76    6:34.31   1 
 54 Lewis, Stacy                 Thermopolis          6:50.00    6:35.88   1 
 55 Morales, Junueth             Cheyenne Sou         7:08.00    6:48.34   1 
 56 Berger, Rylee                Evanston Hig         7:11.78    6:51.42   1 
 57 Willyerd, Jessica            Cheyenne Cen         7:00.11    6:53.84   1 
 58 Aquirre, Bernadette          Cheyenne Sou                    6:58.04   1 
 59 Madrid, Ricki                Cheyenne Sou                    6:59.07   1 
 60 Materi, Jamie                Thermopolis          7:35.00    7:11.97   1 
 
Girls 3200 Meter Run
===================================================================================
State Record:   11:24.90  3/2/2013    Hailey Ricks, Star Valley                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Simmons, Tabitha             Campbell Co         11:30.58   11:13.92   2  10   
  2 Sondag, Ashley               Nchs Girls I        11:35.22   11:19.45   2   8   
  3 Destefano, Quinn             Campbell Co         11:39.89   11:30.24   2   6   
  4 Phillips, Abby               Campbell Co         11:45.46   11:33.34   2   5   
  5 Brinegar, Anne               Cody                11:25.52   11:37.16   2   4   
  6 Olsen, Molly                 Nchs Girls I        11:51.53   11:39.98   2   3   
  7 Demler, Hannah               Star Valley         11:54.60   11:45.30   2   2   
  8 Piaia, Karli                 Rock Springs        11:40.92   11:54.84   2   1   
  9 Smith-Lopez, Maria           Laramie High        12:33.50   11:55.23   2 
 10 Jeffries, Jessi              Campbell Co         12:28.03   12:05.25   2 
 11 Asay, Austin                 Cheyenne Cen        12:43.83   12:09.34   2 
 12 Klingensmith, Sheridan       Rock Springs        12:35.19   12:27.98   2 
 13 Saylor, Andie                Laramie High        13:27.05   12:39.44   1 
 14 Borchers, Karley             Campbell Co         12:58.38   12:39.57   2 
 15 Hageman, Kia                 Kelly Walsh         12:52.42   12:39.64   2 
 16 Baskaran, Mrudhula           Laramie High        13:17.63   12:52.24   1 
 17 Sheffield, Jade              Kelly Walsh         13:29.10   12:57.81   1 
 18 Ashworth, Madison            Star Valley         12:54.17   12:58.38   2 
 19 Robinson, Xiomara            Sheridan Hig        12:55.28   12:59.36   2 
 20 Sheffield, Skylar            Kelly Walsh         13:29.11   13:06.49   1 
 21 Hampton, Hannah              Rock Springs        13:14.31   13:17.97   1 
 22 Smith, Courtney              Star Valley         13:03.32   13:18.67   2 
 23 Cogley-Huntington, Kenda     Cheyenne Cen        13:12.93   13:22.16   1 
 24 Urlacher, Shanna             Kelly Walsh                    13:24.66   1 
 25 McMicheal, Cheyenne          Green River         13:46.19   13:29.65   1 
 26 Smith, Kaisha                Kelly Walsh                    14:58.44   1 
 
Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
State Record:    8.25  3/2/2013    Jessie Eaves, Worland                       
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Pfoor, Heidi                 Cheyenne Cen            8.58       8.71q  7 
  2 Huber, Holly                 Green River             9.08       9.05q  5 
  3 Reed, Emily                  Cody                    9.23       9.08q  4 
  4 Sifuma, Ruth                 Campbell Co             8.82       9.12q  6 
  5 Rudolph, Jordan              Cheyenne Cen            9.45       9.36q  2 
  6 Fisher, Makaella             Laramie High            9.62       9.42q  2 
  7 Bomar, Peyton                Sheridan Hig            9.52       9.55q  1 
  8 Dodds, Ashley                Laramie High            9.77       9.61q  4 
  9 Sepos, Jessica               Evanston Hig           10.10       9.64   4 
 10 Nelson, Abby                 Big Piney HS            9.72       9.75   3 
 11 Arsaga, Taylor               Laramie High            9.54       9.78   1 
 12 Robertson, Brittany          Laramie High            9.88       9.84   6 
 13 Salamacha, Stephanie         Cheyenne Cen           10.21       9.88   2 
 14 Swanson, Jade                Cheyenne Cen           10.17       9.91   1 
 15 Stedillie, Addison           Sheridan Hig            9.80       9.94   5 
 15 Belving, Mia                 Cheyenne Cen            9.94       9.94   7 
 17 Thomas, Jaysie               Campbell Co             9.95       9.95   7 
 17 Doherty, Marie               Campbell Co            10.10       9.95   3 
 19 Shackelford, Jandey          Campbell Co             9.97       9.98   6 
 20 Klahn, Kaitlyn               Cheyenne Eas           10.15       9.99   2 
 21 Carver, Abby                 Worland High           10.02      10.00   5 
 22 Robbins, Faith               Star Valley            10.36      10.04   6 
 23 Denhert, Sasha               Kelly Walsh            10.53      10.10   2 
 24 Crawford, Haley              Cody                   10.20      10.14   1 
 25 Delano, Jordan               Nchs Girls I           10.43      10.20   7 
 26 Adamson, Heidi               Cody                   10.35      10.31   4 
 27 Davis, Natalie               Laramie High           10.22      10.33   3 
 28 Charron, Jessica             Nchs Girls I           10.55      10.38   1 
 29 Maddox, Halie                Nchs Girls I           10.36      10.39   5 
 30 Herd, Sarah                  Green River            10.47      10.41   5 
 31 Dance, Shawni                Star Valley            10.51      10.44   3 
 32 Morin, Eliza                 Green River            10.56      10.45   2 
 33 Blake, Chelsea               Campbell Co            10.45      10.49   6 
 34 Howard, Erika                Campbell Co            10.54      10.50   1 
 35 Trujillo, Faith              Rock Springs           10.49      10.67   4 
 36 Weber, Sydne                 Cheyenne Eas           10.63      10.78   3 
 37 Clymer, Emma                 Nchs Girls I           10.82      10.99   6 
 38 Murphy, Emma                 Laramie High           10.37      11.03   7 
 39 Czellecz, Grace              Kelly Walsh            10.81      11.07   5 
 40 Benavidez, Sirena            Cheyenne Cen           11.25      11.21   6 
 41 Jurkowski, Sammi             Cheyenne Eas           10.77      11.22   4 
 42 Boothe, Kristin              Kelly Walsh            11.47      11.24   5 
 43 Smith, Jade                  Kelly Walsh            11.49      11.28   4 
 44 Sweeney, Ellie               Sheridan Hig           11.81      11.29   3 
 45 Warren, Shelby               Glenrock Hig                      11.32   2 
 46 Stone, Ashton                Kelly Walsh            11.10      11.44   7 
 47 Sesley, Tori                 Nchs Girls I           11.23      11.67   7 
 48 Heward, Aspen                Star Valley             9.38      14.56   3 
 
Girls 55 Meter Hurdles
================================================================================
State Record:    8.25  3/2/2013    Jessie Eaves, Worland                       
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Pfoor, Heidi                 Cheyenne Cen            8.71       8.56   10   
  2 Sifuma, Ruth                 Campbell Co             9.12       8.86    8   
  3 Huber, Holly                 Green River             9.05       8.98    6   
  4 Reed, Emily                  Cody                    9.08       9.10    5   
  5 Fisher, Makaella             Laramie High            9.42       9.40    4   
  6 Bomar, Peyton                Sheridan Hig            9.55       9.47    3   
  7 Rudolph, Jordan              Cheyenne Cen            9.36       9.64    2   
  8 Dodds, Ashley                Laramie High            9.61      10.88    1   
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
State Record:   1:46.64  3/2/2013    Campbell County, Campbell County          
                         R. Erb, D. Fischer, M. McGeary, M. Pzinski        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sheridan  'A'                                     1:50.56    1:50.48   3  10   
     1) Mitchell, LeAnna                2) Edeen, Gabby                   
     3) Fox, Ashley                     4) Grant, Mariah                  
  2 Laramie  'A'                                      1:51.87    1:50.79   3   8   
     1) Dodds, Ashley                   2) Farnham, Phoenix               
     3) Reynolds, Katie                 4) Arsaga, Taylor                 
  3 Campbell County  'A'                              1:50.94    1:50.84   3   6   
     1) Pzinski, Makayla                2) Mccann, Olivia                 
     3) Sather, Maddy                   4) Wanke, Kassidy                 
  4 Rock Springs  'A'                                 1:50.35    1:51.77   3   5   
  5 Green River  'A'                                  1:54.35    1:53.48   3   4   
     1) Givens, Josie                   2) Joyner, Sarah                  
     3) Moffitt, Kelsey                 4) Sanders, Alyssa                
  6 Natrona Girls  'A'                                1:57.02    1:54.06   2   3   
     1) Christensen, Siri               2) Maddox, Halie                  
     3) Wilson, Sierra                  4) Sesley, Tori                   
  7 Worland  'A'                                      1:57.35    1:54.51   2   2   
     1) Eaves, Hallie                   2) Keller, Emily                  
     3) Wassum, Sadie                   4) Powers, McKenna                
  8 Cody  'A'                                         1:55.27    1:55.16   3   1   
     1) Lewis, Taylor                   2) Manchester, Micaela            
     3) Lewis, Toni                     4) Crawford, Haley                
  9 Cheyenne South  'A'                                          1:55.69   1 
     1) Smith, Shermane                 2) Taylor, Alexis                 
     3) Reece, Naomi                    4) Dicks, Jasmine                 
 10 Kelly Walsh  'A'                                  1:58.93    1:56.56   2 
     1) Czellecz, Grace                 2) Gagne, Cecelia                 
     3) Denhert, Sasha                  4) Stone, Ashton                  
 11 Big Piney  'A'                                    2:01.58    2:02.07   2 
     1) Grossman, Heather               2) Langlois, JeNay                
     3) Mager, Clara                    4) Taylor, Emily                  
 12 Evanston  'A'                                                2:03.78   1 
     1) Ott, Ashley                     2) Sepos, Abigail                 
     3) Winter-Chavez, Brenna           4) Derrick, Tiffany               
 13 Glenrock  'A'                                                2:04.38   1 
     1) Holler, Autumn                  2) Aloisio, Amy                   
     3) Brant, Maddie                   4) Daniels, Cecilea               
 -- Cheyenne Central  'A'                             2:02.17         DQ   2 
     1) Gibb, Cayley                    2) Pfoor, Heidi                   
     3) Merryman, Mercedes              4) Williamson, Allee              
 -- Cheyenne East  'A'                                1:58.76         DQ   2 
     1) Merritt, Savannah               2) Drake, Kenzie                  
     3) Klahn, Kaitlyn                  4) Withers, Carolina              
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
State Record:   4:09.35  3/1/2008    Cheyenne Central, Cheyenne Central        
                         V. Crockett, C. Meredith, R. Ditto, C. Wollert    
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Laramie  'A'                                      4:14.07    4:11.04   2  10   
     1) Dodds, Ashley                   2) Sherrodd, Kayla                
     3) Farnham, Phoenix                4) DeWolf, Ella                   
  2 Cody  'A'                                         4:20.01    4:14.36   2   8   
     1) Waltari, Mishayla               2) Lewis, Taylor                  
     3) Reed, Emily                     4) Holiday, Kim                   
  3 Campbell County  'A'                              4:20.87    4:16.00   2   6   
     1) Ausmann, Calbi                  2) Mccann, Olivia                 
     3) Wiley, Grace                    4) Mcclure, Sydney                
  4 Sheridan  'A'                                     4:30.10    4:16.71   2   5   
     1) Fox, Ashley                     2) Edeen, Gracie                  
     3) Bomar, Peyton                   4) Edeen, Gabby                   
  5 Natrona Girls  'A'                                4:28.76    4:22.87   2   4   
     1) Christensen, Siri               2) Casados, Lindsey               
     3) Sanchez, Sierra                 4) Sesley, Tori                   
  6 Rock Springs  'A'                                 4:39.64    4:24.66   1   3   
  7 Cheyenne Central  'A'                             4:36.27    4:25.18   1   2   
  8 Kelly Walsh  'A'                                  4:49.69    4:29.43   1   1   
     1) McGinley, Claire                2) Hageman, Kia                   
     3) Stone, Ashton                   4) Sheffield, Jade                
  9 Cheyenne East  'A'                                4:42.76    4:32.27   1 
     1) Merritt, Savannah               2) Klahn, Kaitlyn                 
     3) Fredrick, Abbie                 4) Jurkowski, Sammi               
 10 Green River  'A'                                  4:29.03    4:32.60   2 
     1) Givens, Josie                   2) Henderson, Hayley              
     3) Sanders, Alyssa                 4) Lucas, McKenzie                
 11 Big Piney  'A'                                    4:52.00    4:33.35   1 
     1) Copeland, Caitlin               2) Nelson, Abby                   
     3) Elliot, Zoey                    4) Mager, Clara                   
 
Girls 4x800 Meter Relay
===================================================================================
State Record:   9:56.64  3/2/2013    Laramie, Laramie                          
                         A. Dodds, S. Levene, E. DeWolf, C. Meade          
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Campbell County  'A'                              9:47.07    9:49.40   2  10   
     1) Simmons, Tabitha                2) Phillips, Abby                 
     3) Destefano, Quinn                4) Wendt, Sydney                  
  2 Natrona Girls  'A'                                9:59.54   10:02.80   2   8   
     1) Sondag, Ashley                  2) Maston, Makenna                
     3) Smethurst, Alicia               4) Olsen, Molly                   
  3 Laramie  'A'                                     10:24.86   10:13.08   2   6   
     1) DeWolf, Ella                    2) Sherrodd, Kayla                
     3) Robertson, Brittany             4) Smith-Lopez, Maria             
  4 Rock Springs  'A'                                10:46.56   10:27.26   1   5   
  5 Cody  'A'                                        10:02.47   10:30.88   2   4   
     1) Brinegar, Anne                  2) Holiday, Jessica               
     3) Waltari, Mishayla               4) Holiday, Kim                   
  6 Cheyenne Central  'A'                            10:23.40   10:36.31   2   3   
     1) Yager, Madison                  2) Jackson, Celestial             
     3) Lane, Hanna                     4)                                
  7 Kelly Walsh  'A'                                 10:33.72   10:36.48   2   2   
     1) McGinley, Claire                2) Hageman, Kia                   
     3) Sheffield, Skylar               4) Sheffield, Jade                
  8 Sheridan  'A'                                    10:37.40   10:45.42   1   1   
     1) Robinson, Cassandra             2) Robinson, Xiomara              
     3) Rotellini, Katie                4) Hegy, Marissa                  
  9 Star Valley  'A'                                 10:48.29   10:50.73   1 
     1) Ashworth, Madison               2) Demler, Hannah                 
     3) Smith, Courtney                 4) Turner, Caitlyn                
 10 Big Piney  'A'                                   11:20.00   11:22.24   1 
     1) Copeland, Caitlin               2) Elliot, Zoey                   
     3) Hughes, Abby                    4) Starkjohann, Sasa              
 
Girls High Jump
================================================================================
State Record:    5-08  3/2/2013    Ann Wingeleth, Evanston                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mccann, Olivia               Campbell Co          5-04.00    5-00.00   10   
  2 Stellern, Sasha              Cheyenne Cen         5-01.00   J5-00.00    8   
  3 Massman, Mckenna             Campbell Co          5-03.00    4-10.00    5.50
  3 Grantz, Lindsey              Cheyenne Eas         4-08.00    4-10.00    5.50
  5 Doherty, Marie               Campbell Co          4-10.00   J4-10.00    3.50
  5 Mcclure, Sydney              Campbell Co          4-08.00   J4-10.00    3.50
  7 Sepos, Jessica               Evanston Hig         5-02.00   J4-10.00    2   
  8 Roesch, Whitney              Cody                 4-08.00   J4-10.00    1   
  9 Traverso, Katy               Campbell Co          4-08.00   J4-10.00  
 10 Orton, Jodi Rae              Green River          4-10.00   J4-10.00  
 11 Morin, Eliza                 Green River          4-06.00   J4-10.00  
 12 Keller, Emily                Worland High         4-10.00    4-08.00  
 13 Cattles, Amanda              Laramie High         4-10.00   J4-08.00  
 13 Richards, Ally               Kelly Walsh          4-08.00   J4-08.00  
 15 Sanders, Kelsie              Campbell Co          4-08.00   J4-08.00  
 16 Taylor, Emily                Big Piney HS         4-06.00    4-06.00  
 16 Crawford, Haley              Cody                 4-10.00    4-06.00  
 16 Davis, Natalie               Laramie High         4-08.00    4-06.00  
 16 Ashworth, Madison            Star Valley          4-10.25    4-06.00  
 20 Swearingen, Ashley           Cheyenne Cen         4-06.00    4-04.00  
 20 Murphy, Emma                 Laramie High         4-06.00    4-04.00  
 20 Lewis, Toni                  Cody                 4-06.00    4-04.00  
 20 Welch, Maddie                Cody                 4-06.00    4-04.00  
 24 Kite, Jamie                  Lovell Indoo         4-04.00    4-02.00  
 24 Smith, Jade                  Kelly Walsh          4-02.00    4-02.00  
 -- Kosta, BreAnna               Kelly Walsh          4-00.00       FAIL  
 -- Denning, Grace               Cheyenne Eas         4-00.00       FAIL  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
State Record:   12-06  3/4/2011    Paula Andrie, Campbell County               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sturtz, Chandra              Campbell Co         10-00.00   10-06.00   10   
  2 Ballek, Taylor               Sheridan Hig        10-03.00   10-00.00    8   
  3 Erickson, Sam                Cheyenne Cen         9-06.00    9-06.00    6   
  4 Carver, Abby                 Worland High         9-00.00   J9-06.00    5   
  5 Hardsocg, Jordan             Cheyenne Cen         9-00.00    9-00.00    4   
  6 Sepos, Abigail               Evanston Hig         7-05.75    8-06.00    2.50
  6 Crawford, Haley              Cody                 9-00.00    8-06.00    2.50
  7 Zigray, Megan                Campbell Co          8-06.00   J8-06.00    1   
  8 Johnson, Kayla               Cheyenne Eas         9-00.00   J8-06.00  
  9 Hegy, Marissa                Sheridan Hig         7-06.00   J8-00.00  
 10 Capron, Anna                 Campbell Co          8-00.00    8-00.00  
 12 Delano, Jordan               Nchs Girls I         7-06.00    7-06.00  
 12 Neil, Jessica                landervalley         8-06.00    7-06.00  
 12 Stevenson, Alayna            Cheyenne Cen         8-00.00    7-06.00  
 12 Emery, Raien                 Sheridan Hig         7-06.00    7-06.00  
 12 Edstrom, Brooklyn            Sheridan Hig         7-08.00    7-06.00  
 17 Hiepler, Kia                 Sheridan Hig         7-02.00    7-00.00  
 17 Elvestad, Chelsey            Kelly Walsh          7-06.00    7-00.00  
 17 Derrick, Kimberly            Evanston Hig         6-06.00    7-00.00  
 -- Tozer, Bennie                Cheyenne Cen         8-00.00         NH  
 -- Yorgason, Kyli               Riverton Hig         7-06.00         NH  
 -- Wright, Olivia               Cheyenne Eas         7-00.00         NH  
 -- Richards, Ally               Kelly Walsh          7-00.00         NH  
 -- Holler, Autumn               Glenrock Hig                         NH  
 -- Clark, Mary                  Laramie High         8-06.00         NH  
 -- Sepos, Jessica               Evanston Hig         6-11.75         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
State Record:   18-08.50  3/2/2013    Jerayah Davis, Kelly Walsh               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hardsocg, Jordan             Cheyenne Cen        16-09.00   17-05.75   10   
  2 Reed, Emily                  Cody                           17-02.00    8   
  3 Timberman, Dayanera          Kelly Walsh         16-11.00   17-01.25    6   
  4 Leisy, Ashtyn                Riverton Hig        15-10.50   16-02.50    5   
  5 Merryman, Mercedes           Cheyenne Cen        16-00.50   16-01.00    4   
  6 Richards, Crystal            Sheridan Hig        15-05.00  J16-01.00    3   
  7 Grant, Mariah                Sheridan Hig        15-04.00   15-10.25    2   
  8 Adsit, Bre                   Campbell Co         15-08.00   15-09.75    1   
  9 Espinoza, Aysia              Cheyenne Cen        14-08.00   15-03.50  
 10 Eaves, Hallie                Worland High        12-07.00   15-03.00  
 10 Mitchell, LeAnna             Sheridan Hig        14-11.00   15-03.00  
 12 Shackelford, Jandey          Campbell Co         14-07.00   14-10.50  
 13 Wilde, Hannah                Green River         14-06.75   14-08.50  
 14 Roesch, Whitney              Cody                14-08.00   14-08.00  
 15 Edstrom, Brooklyn            Sheridan Hig        14-09.75   14-07.00  
 15 Bomar, Peyton                Sheridan Hig        15-01.00   14-07.00  
 17 Wilson, Sierra               Nchs Girls I        14-03.00   14-05.00  
 18 Spiegelberg, Nevada          Laramie High        13-02.25   14-03.00  
 19 Mcclure, Sydney              Campbell Co         15-11.00   14-02.50  
 20 Drake, Kenzie                Cheyenne Eas        13-11.50   14-01.50  
 21 Thomas, Jaysie               Campbell Co         14-08.00   14-01.00  
 21 Stedillie, Addison           Sheridan Hig        14-04.75   14-01.00  
 23 Kechter, Michaela            Riverton Hig        13-02.50   13-11.00  
 24 Allen, Kaitlynn              Campbell Co         14-00.00   13-08.00  
 25 Woffinden, Kylie             Worland High        13-07.00   13-07.75  
 26 Gorman, Mary Kate            Cody                12-02.00   13-05.50  
 27 Grossman, Heather            Big Piney HS        12-06.00   13-05.25  
 28 Balance, Kylie               Rock Springs        13-09.00   13-05.00  
 29 Armstrong, Andreanna         Campbell Co         13-03.00   13-03.25  
 30 Withers, Carolina            Cheyenne Eas        13-11.00   13-01.50  
 31 Jones, Angie                 Laramie High        13-01.00   12-11.00  
 32 Lewis, Stacy                 Thermopolis         12-06.00   12-07.50  
 33 Tuttle, Kaylee               Rock Springs        13-04.00   12-06.50  
 34 Rhodes, Liz                  Thermopolis         12-02.00   12-06.00  
 35 Robertson, Brittany          Laramie High        13-07.00   12-05.50  
 36 Powles, Kendall              Laramie High        13-10.00   12-05.00  
 37 Kosta, BreAnna               Kelly Walsh         12-07.50   11-11.75  
 38 Langlois, JeNay              Big Piney HS        12-02.00   11-10.00  
 39 Derrick, Tiffany             Evanston Hig        10-05.25   11-07.00  
 40 Gilford, Elizabeth           Lovell Indoo         9-07.25   10-05.50  
 41 Sambrano, Alexis             Big Piney HS        11-00.00   10-00.00  
 42 Wesley, Alyx                 Big Piney HS         9-02.00    9-08.50  
 -- Wimp, Annie                  Big Piney HS        10-05.00       FOUL  
 -- King, Brooke                 Cheyenne Eas        13-09.00       FOUL  
 -- Ott, Ashley                  Evanston Hig        12-04.50       FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
State Record:   38-01  3/1/2008    Jordan Merback, Kelly Walsh                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Timberman, Dayanera          Kelly Walsh         35-06.50   36-00.00   10   
  2 Reed, Emily                  Cody                           35-05.00    8   
  3 Smith, Shermane              Cheyenne Sou        35-04.00   34-11.25    6   
  4 Pfoor, Heidi                 Cheyenne Cen        33-10.00   34-05.75    5   
  5 Hardsocg, Jordan             Cheyenne Cen                   33-09.00    4   
  6 Ice, Emily                   Rock Springs        33-09.00   33-04.00    3   
  7 MacMillan, Taylor            Cheyenne Cen        31-09.00   33-01.00    2   
  8 Derrick, Kimberly            Evanston Hig        32-03.00   32-10.50    1   
  9 Sifuma, Ruth                 Campbell Co         32-11.75   32-03.75  
 10 Powers, McKenna              Worland High        31-09.00   32-02.00  
 11 Snow, Emma                   Cheyenne Cen        30-08.00   31-11.50  
 12 Richards, Crystal            Sheridan Hig        31-06.75   31-11.25  
 13 Wilde, Hannah                Green River         29-10.00   31-07.25  
 14 Adsit, Bre                   Campbell Co         31-03.50   31-04.50  
 15 Eldred, Ashley               Glenrock Hig                   31-04.00  
 16 Espinoza, Aysia              Cheyenne Cen        29-08.00   31-01.00  
 16 Sather, Maddy                Campbell Co         30-06.00   31-01.00  
 18 Stedillie, Addison           Sheridan Hig        31-01.00   31-00.75  
 19 Eaves, Hallie                Worland High        31-00.00   31-00.25  
 20 Bomar, Peyton                Sheridan Hig        31-01.75   30-11.25  
 21 Lewis, Toni                  Cody                           30-05.75  
 22 Thomas, Jaysie               Campbell Co         31-04.00   29-10.75  
 23 Ott, Ashley                  Evanston Hig                   29-09.50  
 24 Redding, Sheryl              Nchs Girls I        29-07.00   29-09.00  
 24 Gorman, Mary Kate            Cody                29-00.00   29-09.00  
 26 Spiegelberg, Nevada          Laramie High        28-09.25   29-08.75  
 27 Taylor, Alexis               Cheyenne Sou        29-09.00   29-08.50  
 28 Cattles, Amanda              Laramie High        30-03.25   29-01.50  
 29 Allen, Kaitlynn              Campbell Co         29-01.00   28-05.50  
 30 Robertson, Brittany          Laramie High        27-10.00   27-10.50  
 31 Maddock, Tammy               Riverton Hig        27-02.25   27-05.00  
 32 Delano, Jordan               Nchs Girls I        26-07.00   25-09.50  
 33 Goffena, Codi                Thermopolis         26-02.00   24-07.50  
 34 Jones, Angie                 Laramie High        26-05.00   24-06.50  
 -- Shackelford, Jandey          Campbell Co         32-10.00       FOUL  
 
Girls Shot Put
=========================================================================
State Record:   47-00.50  3/6/2012    Baillie Gibson, Natrona County           
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Maller, Elizabeth            Campbell Co         40-00.00   40-00.00q 
  2 Crouch, Maliya               Rock Springs        39-07.00   39-07.00q 
  3 Jensen, Leesa                Thermopolis         38-10.00   38-10.00q 
  4 Christensen, Shayla          Sheridan Hig        38-07.00   38-07.00q 
  5 Gorsuch, Megan               Campbell Co         38-00.00   38-00.00q 
  6 Smith, Shermane              Cheyenne Sou        35-05.50   35-05.50q 
  7 Logan, Courtney              Nchs Girls I        35-03.00   35-03.00q 
  8 Beaver, Natasha              Rock Springs        34-07.00   34-07.00q 
  9 Nunley, Miranda              Laramie High        33-11.00   33-11.00q 
 10 Bacon, Sarah                 Sheridan Hig        33-02.25   33-02.25q 
 11 Brady, Lex                   Cody                33-02.00   33-02.00q 
 12 Schulte, Richele             Kelly Walsh         33-01.50   33-01.50q 
 13 Frazee, Hiedi                Campbell Co         32-00.00   32-00.00q 
 14 Ballek, Taylor               Sheridan Hig        31-02.25   31-02.25q 
 15 Snell, Haley                 Riverton Hig        31-01.00   31-01.00q 
 16 Stellern, Sasha              Cheyenne Cen        30-04.00   30-04.00q 
 17 Grossman, Heather            Big Piney HS        30-10.00   30-01.00q 
 18 Clutter, Katie               Nchs Girls I        29-09.00   29-09.00q 
 19 Heward, Tinsley              Star Valley         29-06.25   29-06.25q 
 20 Barney, Josie                Big Piney HS        29-02.00   29-02.00q 
 21 Trujillo, Holly              Sheridan Hig        29-00.25   29-00.25q 
 22 Day, Kristen                 Cheyenne Sou        29-00.00   29-00.00q 
 23 Flores, Elsa                 Kelly Walsh         28-05.00   28-05.00q 
 24 Arrington, Justa             Cody                28-03.00   28-03.00q 
 25 Minard, Mylee                Green River         28-00.00   28-00.00q 
 26 Barbour, Elizabeth           Cheyenne Cen        27-10.00   27-10.00q 
 -- Smith, Taylor                Campbell Co         26-00.00       FOUL  
 -- Balls, Kirstin               Rock Springs        28-00.00       FOUL  
 -- Deaton, Tori                 Campbell Co         24-00.00       FOUL  
 -- Pooler, Brittany             Laramie High        27-02.00       FOUL  
 -- Skinner, Emily               Star Valley         27-09.00       FOUL  
 -- Devries, Megan               Riverton Hig        21-03.00       FOUL  
 -- Stevens, Sami                Lovell Indoo        25-10.00       FOUL  
 -- Wilson, Ashley               Cody                               FOUL  
 -- Soto, Erikka                 Rock Springs        23-11.00       FOUL  
 -- Docter, Lexi                 Laramie High        19-08.00       FOUL  
 -- Camacho, JoJo                Cheyenne Sou        15-00.00       FOUL  
 -- King, Brooke                 Cheyenne Eas        24-00.00       FOUL  
 -- Brown, Meagan                Laramie High        26-01.00       FOUL  
 -- Henderson, Destinee          Star Valley         20-06.50       FOUL  
 -- Heseltine, Katie             Big Piney HS        25-02.00       FOUL  
 -- Carlson, Samantha            Kelly Walsh         25-07.50       FOUL  
 -- Barrus, Gabbi                Cody                26-00.00       FOUL  
 -- Mullen, Brandie              Laramie High        26-03.00       FOUL  
 -- Patterson, Audrey            Cheyenne Sou        24-08.00       FOUL  
 -- Gracia, Jicell               Cheyenne Sou        18-09.00       FOUL  
 -- Montanez, Sierra             Lovell Indoo        27-02.50       FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================================
State Record:   47-00.50  3/6/2012    Baillie Gibson, Natrona County           
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Jensen, Leesa                Thermopolis         38-10.00   41-11.00   10   
  2 Maller, Elizabeth            Campbell Co         40-00.00   40-09.25    8   
  3 Gorsuch, Megan               Campbell Co         38-00.00   38-01.50    6   
  4 Christensen, Shayla          Sheridan Hig        38-07.00  J38-01.50    5   
  5 Crouch, Maliya               Rock Springs        39-07.00   38-00.25    4   
  6 Nunley, Miranda              Laramie High        33-11.00   35-03.00    3   
  7 Beaver, Natasha              Rock Springs        34-07.00   34-09.50    2   
  8 Logan, Courtney              Nchs Girls I        35-03.00   34-03.25    1   
  9 Bacon, Sarah                 Sheridan Hig        33-02.25   34-01.25  
 10 Schulte, Richele             Kelly Walsh         33-01.50   32-10.25  
 11 Smith, Shermane              Cheyenne Sou        35-05.50   32-01.25  
 12 Frazee, Hiedi                Campbell Co         32-00.00   31-10.50  
 13 Flores, Elsa                 Kelly Walsh         28-05.00   31-03.75  
 14 Snell, Haley                 Riverton Hig        31-01.00   30-00.00  
 15 Day, Kristen                 Cheyenne Sou        29-00.00   29-10.75  
 16 Barbour, Elizabeth           Cheyenne Cen        27-10.00   29-07.00  
 17 Clutter, Katie               Nchs Girls I        29-09.00   29-02.25  
 18 Ballek, Taylor               Sheridan Hig        31-02.25   29-00.00  
 19 Minard, Mylee                Green River         28-00.00   28-10.50  
 19 Barney, Josie                Big Piney HS        29-02.00   28-10.50  
 21 Grossman, Heather            Big Piney HS        30-01.00   28-08.50  
 22 Heward, Tinsley              Star Valley         29-06.25   28-07.00  
 23 Trujillo, Holly              Sheridan Hig        29-00.25   27-08.50  
 23 Stellern, Sasha              Cheyenne Cen        30-04.00   27-08.50  
 25 Brady, Lex                   Cody                33-02.00   27-06.25  
 25 Arrington, Justa             Cody                28-03.00   27-06.25  
 
Boys 55 Meter Dash
============================================================================
State Record:    6.51  3/1/2008    Stephen Michel, Laramie                     
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Cloward, Tristin             Natrona Indo            6.71       6.63q  6 
  2 Watts, Sean                  Riverton Hig            6.71       6.67q  7 
  3 Andersen, Chase              Natrona Indo            6.77       6.71q  4 
  4 Czellecz, Joey               Kelly Walsh             6.67       6.73q  9 
  4 Jones, Chance                Natrona Indo            6.57       6.73q 10 
  6 Rogi, Sai                    Laramie High            6.68       6.76q  8 
  7 Zook, Sam                    Kelly Walsh             6.78       6.78q  3 
  8 Aipperspach, Tichun          Campbell Co             6.71       6.81q  5 
  9 Singson, Prinz               Cheyenne Cen            6.78      J6.81   2 
 10 Blume, Nick                  Rock Springs            6.81      J6.81   1 
 11 Marx, Jace                   Big Piney HS            6.83       6.82   1 
 12 Szymczak, Blake              Kelly Walsh             6.90       6.85   4 
 13 Romsa, Seth                  Kelly Walsh             6.87       6.89   2 
 14 Ravert, Garrett              Natrona Indo            6.98       6.93   9 
 15 Mehalick, Ryan               Cheyenne Eas            6.91       6.94   5 
 15 Suchor, Dalton               Campbell Co             6.96       6.94   8 
 17 Hill, Chastin                Cheyenne Cen            6.94       6.95   7 
 18 Erickson, Caden              Campbell Co             6.92       6.97   6 
 18 Wilson, Garrett              Green River             7.07       6.97   7 
 18 Brooks, Blake                Laramie High            7.13       6.97   1 
 21 England, Chris               Cody                    7.00       6.99  10 
 22 Mores, Nick                  Cheyenne Cen            6.99       7.03  10 
 22 Fanto, John                  Kelly Walsh             7.04       7.03   9 
 24 Greer, Kade                  Campbell Co             7.05       7.04   8 
 25 Machalek, Max                Laramie High            7.38       7.10   5 
 26 Welch, Drake                 Lovell Indoo            7.15       7.11   3 
 26 Bryant, Bobby                Worland High            7.09       7.11   5 
 28 Langi, Isaac                 Natrona Indo            7.12       7.12   2 
 28 Bruney, Colby                Sheridan Hig            7.13       7.12   1 
 30 Bobenmyer, Jacob             Cheyenne Eas            7.15       7.13   2 
 31 Williams, Walker             Cody                    7.26       7.14   6 
 31 Roscoe, Dawson               Kelly Walsh             7.17       7.14   4 
 33 Martinsen, Jacob             Riverton Hig            7.11       7.18   4 
 34 Mossey, Carter               Cheyenne Cen            7.34       7.19   9 
 35 Kjerstad, Brian              Sheridan Hig            7.28       7.24   7 
 35 Dickson, David               Cody                    7.41       7.24   4 
 37 Formo, Garrett               Big Piney HS            7.33       7.25   8 
 38 Munson, Chris                Sheridan Hig            7.24       7.27   5 
 39 Bjorhus, Cody                Thermopolis             7.35       7.29  10 
 40 Cooper, Levi                 Cheyenne Cen            7.36       7.30  10 
 40 Clingenpeel, Reece           Green River             7.46       7.30   2 
 42 Snyder, Tristen              Lovell Indoo            7.47       7.31   1 
 42 Obrocto,, Douglas            Rock Springs            7.38       7.31   7 
 44 McAdams, Jake                Big Piney HS            7.37       7.35   8 
 45 Yeager, Riley                Green River             7.51       7.36   4 
 46 Wirick, Brycen               Evanston Hig                       7.40   4 
 47 Snider, Noah                 Laramie High            7.36       7.41   9 
 48 Prete, Logan                 Evanston Hig                       7.45   5 
 48 Woody, Britton               Lovell Indoo            7.57       7.45   8 
 50 Vigil, Rico                  Cheyenne Sou            7.38       7.47   6 
 51 McBee, Troy                  Natrona Indo            7.43       7.48   3 
 51 Kroger, Blake                Worland High            7.52       7.48   5 
 53 Halsel, Joe                  Cheyenne Eas            7.49       7.50   3 
 54 Cady, Andrew                 Worland High            7.46       7.51   1 
 55 Gracia, Uriah                Cheyenne Sou            7.69       7.52   8 
 56 Kroger, Blaine               Worland High            7.65       7.53  10 
 57 Moffitt, Austin              Green River             7.56       7.58   6 
 58 Alcon, Nick                  Cheyenne Cen            7.59       7.60   9 
 58 Ash, Beau                    Star Valley             8.25       7.60   2 
 60 Simpson, Justin              Cheyenne Sou                       7.64   6 
 60 Hart, Jacob                  Thermopolis             7.49       7.64   2 
 60 Garcia, Daniel               Cheyenne Sou            7.73       7.64   7 
 63 Lamb, Kyle                   Worland High            7.61       7.66  10 
 64 Woods, Riley                 landervalley            8.21       7.67   3 
 65 Tocco, Chase                 Cody                    7.67       7.70   9 
 65 Field, Brian                 Laramie High            7.56       7.70   7 
 67 Phelps, Derek                Lovell Indoo            7.82       7.72   5 
 68 Bennett, Coy                 Riverton Hig            7.86       7.80   4 
 69 Hall, Richard                Cody                               8.01   6 
 70 Amos, Matt                   Riverton Hig                       8.35   8 
 71 Lange, Eion                  Riverton Hig            8.75       8.72   1 
 72 Plush, Sam                   Riverton Hig                       8.98   3 
 -- Tippetts, Hunter             Lovell Indoo            8.47         FS   1 
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================================
State Record:    6.51  3/1/2008    Stephen Michel, Laramie                     
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Cloward, Tristin             Natrona Indo            6.63       6.65   10   
  2 Jones, Chance                Natrona Indo            6.73       6.65    8   
  3 Watts, Sean                  Riverton Hig            6.67       6.70    6   
  4 Rogi, Sai                    Laramie High            6.76       6.75    5   
  5 Andersen, Chase              Natrona Indo            6.71       6.80    4   
  6 Zook, Sam                    Kelly Walsh             6.78       6.81    3   
  7 Czellecz, Joey               Kelly Walsh             6.73       6.83    2   
  8 Aipperspach, Tichun          Campbell Co             6.81       6.85    1   
 
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
State Record:   22.55  3/1/2008    Stephen Michel, Laramie                     
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Czellecz, Joey               Kelly Walsh            22.70      23.11q 16 
  2 Andersen, Chase              Natrona Indo           24.06      23.27q  1 
  3 Counts, Robert               Natrona Indo           23.07      23.31q 13 
  3 Cloward, Tristin             Natrona Indo           23.63      23.31q  6 
  5 Zook, Sam                    Kelly Walsh            23.22      23.51q 12 
  6 Aipperspach, Tichun          Campbell Co            22.87      23.55q 14 
  7 Fort, Austin                 Campbell Co            23.92      23.57q  3 
  8 Marx, Jace                   Big Piney HS           23.27      23.64q 11 
  9 Carlson, Clay                Kelly Walsh            23.53      23.65q 10 
  9 Singson, Prinz               Cheyenne Cen           24.84      23.65q 14 
 11 Ravert, Garrett              Natrona Indo           23.59      23.73q  8 
 12 Watts, Sean                  Riverton Hig           23.54      23.74q  9 
 13 Rogi, Sai                    Laramie High           24.12      23.78   1 
 14 Jones, Chance                Natrona Indo           23.62      23.84   7 
 15 Wilkinson, Zach              Cheyenne Sou           24.24      23.87   2 
 16 Brost, Trevor                Natrona Indo           23.90      23.89   5 
 17 Salcido, Carlos              Rock Springs           22.81      23.96  15 
 18 Romsa, Seth                  Kelly Walsh            24.01      23.98   2 
 19 Allred, Tyler                Star Valley            23.92      24.13   4 
 20 Fanto, John                  Kelly Walsh            24.66      24.26  10 
 21 Szymczak, Blake              Kelly Walsh            24.30      24.28   3 
 22 England, Chris               Cody                   24.84      24.33  13 
 23 Hill, Chastin                Cheyenne Cen           25.00      24.43  15 
 24 Adams, Joe                   Laramie High           24.34      24.44   4 
 25 Greer, Kade                  Campbell Co            24.38      24.50   5 
 26 Suchor, Dalton               Campbell Co            24.44      24.62   7 
 27 Wilson, Garrett              Green River            24.63      24.77   9 
 28 Blume, Nick                  Rock Springs           24.79      24.81  12 
 29 Brooks, Blake                Laramie High           26.08      24.92   6 
 30 Sanders, Jessie              Star Valley            24.89      24.97  16 
 30 Blethen, Trent               Cody                   26.05      24.97   3 
 32 Myers, Logan                 Campbell Co            24.92      25.01  16 
 33 Flock, Kyler                 Worland High           24.86      25.02  15 
 34 Obrocto,, Douglas            Rock Springs           24.70      25.10  11 
 35 Kjerstad, Brian              Sheridan Hig           25.69      25.16   7 
 36 Welch, Drake                 Lovell Indoo           25.05      25.35  14 
 37 Williams, Walker             Cody                   25.69      25.36   8 
 38 Salitrik,, Cory              Rock Springs           25.06      25.38  13 
 39 Bugbee, Andrew               Laramie High           25.33      25.39  11 
 40 Munson, Chris                Sheridan Hig           25.76      25.48   6 
 41 Bruney, Colby                Sheridan Hig           26.19      25.67  10 
 42 Becker, Blaise               Laramie High           25.49      25.68   9 
 43 Formo, Garrett               Big Piney HS           25.24      25.69  12 
 44 Bjorhus, Cody                Thermopolis            26.10      25.74   8 
 44 Bobenmyer, Jacob             Cheyenne Eas           25.97      25.74   2 
 46 Hart, Jacob                  Thermopolis            25.87      25.79   5 
 46 Cooper, Levi                 Cheyenne Cen           25.92      25.79   3 
 48 Johnson, McCade              Laramie High           25.35      25.87  10 
 49 Prete, Logan                 Evanston Hig           26.47      25.95  14 
 50 Jensen, Dominic              Thermopolis            26.00      26.00   1 
 51 Lovato, Elias                Cheyenne Sou           26.01      26.02   2 
 52 Cady, Andrew                 Worland High           26.32      26.07  11 
 53 Wirick, Brycen               Evanston Hig           25.98      26.12   1 
 54 Garcia, Daniel               Cheyenne Sou           28.70      26.23   5 
 54 Skinner, Gerald              Star Valley            26.64      26.23  15 
 56 Halsel, Joe                  Cheyenne Eas           26.13      26.26   9 
 56 Woody, Britton               Lovell Indoo           26.45      26.26  12 
 58 Martinsen, Jacob             Riverton Hig           27.12      26.33   8 
 59 Clingenpeel, Reece           Green River            26.07      26.34   5 
 60 Moffitt, Austin              Green River            26.51      26.43  16 
 61 Dickson, David               Cody                   26.56      26.46  16 
 62 Rawson, Joshua               Rock Springs           26.83      26.48  11 
 63 Hughes, Devin                Big Piney HS           26.09      26.49   7 
 64 White, Bridger               Cheyenne Eas           26.88      26.57  10 
 65 Yeager, Riley                Green River            26.48      26.60  15 
 66 Alcon, Nick                  Cheyenne Cen           26.70      26.67  13 
 67 Kroger, Blaine               Worland High           27.59      26.72   2 
 68 Farvstveet, Brandon          Sheridan Hig           26.46      26.82  13 
 68 Finch, Benjamin              Glenrock Hig                      26.82  13 
 70 Phelps, Derek                Lovell Indoo           28.15      26.90   4 
 71 Jirovec, Jan                 Sheridan Hig           26.70      26.96  12 
 72 Berry, Joshua                Cheyenne Cen           27.69      26.98   1 
 73 Kroger, Blake                Worland High           27.31      27.10   5 
 74 McAdams, Jake                Big Piney HS           26.07      27.13   4 
 75 Newell, Cody                 Worland High           27.20      27.23   7 
 76 Snyder, Tristen              Lovell Indoo           27.22      27.31   6 
 77 Woods, Riley                 landervalley           24.56      27.38   8 
 78 Love, Justin                 Glenrock Hig                      27.40  12 
 79 Simpson, Justin              Cheyenne Sou           28.00      27.45   2 
 80 Vigil, Rico                  Cheyenne Sou           27.38      27.49   4 
 81 Bennett, Coy                 Riverton Hig           27.08      27.57   9 
 81 Gracia, Uriah                Cheyenne Sou           27.38      27.57   3 
 83 Ash, Beau                    Star Valley            26.69      27.83  14 
 84 Tocco, Chase                 Cody                   27.96      27.85   1 
 85 Hall, Richard                Cody                   28.07      27.86   3 
 86 Sellers, Raymond             Evanston Hig                      29.91   9 
 87 Harvey, Nyckalas             Lovell Indoo           31.07      30.06   6 
 88 Degroat, Chase               Lovell Indoo                      30.08  11 
 89 Amos, Matt                   Riverton Hig           31.10      30.31   7 
 90 Plush, Sam                   Riverton Hig                      31.01  10 
 91 Lange, Eion                  Riverton Hig           32.79      32.14   8 
 -- Erickson, Caden              Campbell Co            24.40         DQ   6 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
State Record:   22.55  3/1/2008    Stephen Michel, Laramie                     
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Czellecz, Joey               Kelly Walsh            23.11      22.77   2  10   
  2 Carlson, Clay                Kelly Walsh            23.65      22.81   1   8   
  3 Counts, Robert               Natrona Indo           23.31      22.82   2   6   
  4 Watts, Sean                  Riverton Hig           23.74      23.03   1   5   
  5 Andersen, Chase              Natrona Indo           23.27      23.15   2   4   
  6 Aipperspach, Tichun          Campbell Co            23.55      23.23   2   3   
  7 Cloward, Tristin             Natrona Indo           23.31      23.27   2   2   
  8 Marx, Jace                   Big Piney HS           23.64      23.29   1   1   
  9 Fort, Austin                 Campbell Co            23.57      23.33   1 
 10 Zook, Sam                    Kelly Walsh            23.51      23.88   2 
 11 Singson, Prinz               Cheyenne Cen           23.65      23.98   1 
 12 Ravert, Garrett              Natrona Indo           23.73      24.00   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
State Record:   50.53  3/3/2007    Mike Walrath, Laramie                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Carlson, Clay                Kelly Walsh            50.85      50.17  11  10   
  2 Salcido, Carlos              Rock Springs           50.16      50.39  11   8   
  3 Counts, Robert               Natrona Indo           50.38      50.61  11   6   
  4 Schwieger, Ryan              Natrona Indo           51.97      51.61  11   5   
  5 Hartford, Josh               Green River            50.70      52.07  11   4   
  6 Kepler, Calum                Kelly Walsh            51.85      52.14  11   3   
  7 Brost, Trevor                Natrona Indo           53.45      53.02  10   2   
  8 Marx, Jace                   Big Piney HS           53.23      53.68  10   1   
  9 Wilkinson, Zach              Cheyenne Sou           53.58      53.75  10 
 10 Abraham, Matthew             Cody                   54.94      54.01   9 
 11 Wagner, Dalton               Campbell Co            53.94      54.10  10 
 12 Allred, Tyler                Star Valley            54.48      54.12   9 
 13 Morgan, Nathan               Laramie High           54.61      54.99   9 
 14 Myers, Logan                 Campbell Co            56.02      55.01   8 
 15 Mores, Nick                  Cheyenne Cen           56.16      55.08   8 
 16 Sanders, Jessie              Star Valley            53.35      55.25  10 
 17 Wood, Jackson                Cheyenne Cen                      55.47   2 
 18 Beliaj, Gabe                 Cheyenne Sou           55.79      55.75   8 
 19 Salitrik,, Cory              Rock Springs           55.54      55.76   8 
 20 Rupe, Tyler                  Riverton Hig                      55.83   3 
 21 Flock, Kyler                 Worland High           56.84      55.88   7 
 22 Johnson, McCade              Laramie High           55.06      55.97   9 
 23 Edwards, Angus               Kelly Walsh            55.12      56.01   9 
 24 Dierenfeldt, Luke            Kelly Walsh            55.76      56.05   8 
 25 Yeradi, Michael              Campbell Co            56.23      56.14   7 
 26 Myers, Corey                 Campbell Co            57.21      56.61   7 
 27 Hart, Jacob                  Thermopolis          1:01.20      56.86   4 
 28 Trujillo, Miles              Evanston Hig           56.14      57.05   8 
 29 Lovato, Elias                Cheyenne Sou           59.76      57.08   5 
 30 Becker, Blaise               Laramie High           57.46      57.11   7 
 31 Snider, Noah                 Laramie High           57.34      57.23   7 
 31 Kinder, Mark                 Natrona Indo           58.54      57.23   6 
 31 Rawson, Joshua               Rock Springs         1:00.58      57.23   4 
 34 Jensen, Dominic              Thermopolis          1:01.80      57.24   4 
 35 Cummings, Joshua             Natrona Indo           57.83      57.31   6 
 36 Andrade, Lorenzo             Natrona Indo           58.25      57.45   6 
 37 Rentz, Kaleb                 Cody                   58.52      57.66   6 
 37 Spaulding, Jared             Kelly Walsh            58.35      57.66   6 
 39 Means, Sam                   Campbell Co            58.62      58.11   5 
 40 Smith, Cody                  Star Valley            57.32      58.77   7 
 41 Farvstveet, Brandon          Sheridan Hig           59.29      58.95   5 
 42 Skinner, Gerald              Star Valley          1:00.10      59.02   5 
 43 Jirovec, Jan                 Sheridan Hig           59.92      59.12   5 
 44 Hughes, Devin                Big Piney HS           58.50      59.31   6 
 45 Campbell, Brian              Star Valley                       59.73   1 
 46 Lamb, Kyle                   Worland High                    1:00.26   1 
 47 Vigil, Rico                  Cheyenne Sou           58.79    1:01.15   5 
 48 Berry, Joshua                Cheyenne Cen                    1:01.51   3 
 49 Ohman, Dylan                 Lovell Indoo         1:01.25    1:01.52   4 
 50 Newell, Cody                 Worland High         1:02.10    1:01.53   4 
 51 Spangler, Harley             Glenrock Hig                    1:02.59   1 
 52 Tocco, Chase                 Cody                 1:05.00    1:03.62   4 
 53 Saenz, Jose                  Cheyenne Sou                    1:03.77   2 
 54 Love, Justin                 Glenrock Hig                    1:03.85   2 
 55 Lamb, Andrew                 Worland High                    1:04.98   2 
 56 Bindl, Holden                Evanston Hig                    1:05.27   1 
 57 Withers, Jerry               Cheyenne Eas         1:06.90    1:05.39   3 
 58 Tippetts, Hunter             Lovell Indoo                    1:05.55   3 
 59 Harvey, Nyckalas             Lovell Indoo                    1:07.94   1 
 60 Degroat, Chase               Lovell Indoo                    1:08.15   2 
 61 Sellers, Raymond             Evanston Hig                    1:08.51   1 
 62 Amos, Matt                   Riverton Hig         1:10.26    1:11.18   3 
 63 Peterson, Chett              Big Piney HS         1:11.73    1:11.47   3 
 64 Eaton, Trevor                Evanston Hig                    1:14.15   2 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================================
State Record:   1:54.25  3/2/2013    Ricky Faure, Rock Springs                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Davila, Hunter               Kelly Walsh          2:00.01    1:54.64   8  10   
  2 Hartford, Josh               Green River          1:57.32    1:56.85   8   8   
  3 Simmons, Harrison            Campbell Co          2:04.70    1:57.56   8   6   
  4 Kepler, Calum                Kelly Walsh          1:58.96    1:58.88   8   5   
  5 Scarlett, Matt               Sheridan Hig         2:04.19    2:00.70   8   4   
  6 Freeman, John                Laramie High         2:00.01    2:00.78   8   3   
  7 Miller, Elliott              Cheyenne Cen         2:03.96    2:01.71   8   2   
  8 Strong, Jacob                Cheyenne Eas         2:06.61    2:02.74   7   1   
  9 Greener, Tyler               Campbell Co          2:05.29    2:03.07   8 
 10 Allen, Jesse                 Natrona Indo         2:09.69    2:04.43   7 
 11 Williamson, Austin           Natrona Indo         2:04.60    2:04.84   8 
 12 Willyerd, Josh               Cheyenne Cen         2:10.19    2:04.92   7 
 13 Rembacz, Elijah              Rock Springs         2:04.52    2:05.22   8 
 14 Fredrick, Nate               Cheyenne Eas         2:04.07    2:05.78   8 
 15 Forkner, Jacob               Cheyenne Cen         2:12.27    2:06.13   6 
 16 Herr, Tristen                landervalley         2:08.24    2:07.19   7 
 17 Glasscock, Steven            Green River          2:12.67    2:07.84   6 
 18 Ellerton, Ryan               Campbell Co          2:10.76    2:08.30   7 
 19 Bird, Edward                 Cheyenne Cen         2:07.97    2:08.55   7 
 20 Baldwin, Kevin               Laramie High         2:11.16    2:08.70   7 
 21 Mills, Garrett               Campbell Co          2:11.54    2:08.93   6 
 22 Nunez, Kenyon                Campbell Co          2:16.99    2:09.08   5 
 23 Abraham, Matthew             Cody                 2:09.17    2:09.15   7 
 24 Rhodes, Harley               Thermopolis          2:13.00    2:09.18   6 
 25 Yeradi, Michael              Campbell Co          2:13.40    2:09.57   6 
 26 Robinson, Nate               Kelly Walsh          2:07.80    2:10.54   7 
 27 Miller, Andrew               Cheyenne Sou         2:18.09    2:11.02   5 
 28 Portillo, Preston            Rock Springs         2:13.98    2:11.68   6 
 29 Bell, Jeff                   Big Piney HS         2:14.54    2:12.06   6 
 30 Szatkowski, Rion             Sheridan Hig         2:13.14    2:12.07   6 
 31 Shafe, Josh                  Green River          2:17.77    2:12.19   5 
 32 Richards, Jace               Evanston Hig         2:15.68    2:12.32   5 
 33 Barnhart, Tyler              Cheyenne Cen         2:19.88    2:14.33   4 
 34 Choma, Michael               Kelly Walsh          2:14.82    2:14.45   6 
 35 Rentz, Kaleb                 Cody                 2:19.27    2:14.59   4 
 36 Beasley, Thomas              Riverton Hig         2:23.64    2:15.01   4 
 37 Depoyster, Joe               Rock Springs         2:15.70    2:15.10   5 
 38 Dierenfeldt, Luke            Kelly Walsh          2:08.08    2:15.18   7 
 39 Petersburg, Zack             Sheridan Hig         2:18.00    2:15.31   5 
 40 Jensen, Dominic              Thermopolis          2:20.00    2:15.35   4 
 41 Robinson, Draper             Evanston Hig                    2:15.65   2 
 42 Gaulke, Wyatt                Cheyenne Cen         2:18.18    2:16.05   5 
 43 Sweeney, Micah               Sheridan Hig         2:18.05    2:16.16   5 
 44 Winder, Trent                Worland High         2:13.00    2:16.95   6 
 45 Allsop, Brandon              Cheyenne Eas         2:18.28    2:17.45   5 
 46 Baur, Martin                 landervalley         2:16.46    2:18.08   5 
 47 Condelario, Garrett          Natrona Indo         2:17.30    2:18.50   5 
 48 Campbell, Brian              Star Valley          2:16.52    2:18.66   5 
 49 GrandPre, Parker             Cheyenne Eas         2:32.87    2:19.04   3 
 50 McGuire, Shawn               Green River          2:13.05    2:19.12   6 
 51 Olson, Brady                 Evanston Hig         2:18.90    2:19.65   4 
 52 Richins, Sam                 Evanston Hig         2:21.33    2:21.18   4 
 53 Wirick, Brayden              Rock Springs         2:24.64    2:21.76   4 
 54 Huack, Hyrum                 Evanston Hig         2:20.60    2:22.13   4 
 55 Montgomery, Kylan            Glenrock Hig                    2:22.83   2 
 56 Spangler, Harley             Glenrock Hig                    2:24.01   1 
 57 Mayes, Andrew                Lovell Indoo                    2:24.07   1 
 58 Lupher, Dane                 Riverton Hig         2:35.60    2:24.15   3 
 59 Bench, Jacob                 Riverton Hig         2:35.07    2:24.16   3 
 60 Robinson, Tysen              Star Valley                     2:24.97   1 
 61 Settlemire, Gavin            Riverton Hig                    2:25.84   2 
 62 Bocchino, Joseph             Cheyenne Eas         2:38.63    2:25.95   3 
 63 Rothlentner, Mitch           Worland High         2:27.00    2:26.77   4 
 64 Hughes, Devin                Big Piney HS         2:29.95    2:27.18   3 
 65 Lamb, Andrew                 Worland High         2:27.00    2:27.37   4 
 66 Johnson, Clay                Cheyenne Sou         2:28.00    2:27.44   3 
 67 Boss, Cody                   Thermopolis          2:25.00    2:27.59   4 
 68 Sawaya, Alex                 Lovell Indoo                    2:27.96   2 
 69 Saenz, Jose                  Cheyenne Sou                    2:29.70   2 
 70 Treadway, Jason              Riverton Hig         2:35.20    2:30.86   3 
 71 Withers, Jerry               Cheyenne Eas         2:43.42    2:32.21   3 
 72 Henderson, Ryan              Star Valley          2:39.71    2:32.94   3 
 73 Weinand, Wyatt               Glenrock Hig                    2:34.49   2 
 74 Corson, Dean                 Riverton Hig         2:38.93    2:35.00   3 
 75 Steiner, Michael             Cody                 2:35.09    2:35.53   3 
 76 Call, Parker                 Star Valley          2:37.39    2:38.41   3 
 77 Sorenson, Nathaniel          Evanston Hig         2:50.47    2:42.20   2 
 78 Christoffersen, Dane         Worland High         2:46.00    2:42.57   2 
 79 Kraft, Ethen                 Glenrock Hig                    2:45.68   2 
 80 Weber, Quinton               Cheyenne Sou         2:52.00    2:46.96   2 
 81 Peterson, Chett              Big Piney HS         2:57.54    2:58.57   2 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================================
State Record:   4:18.98  3/2/2013    Ricky Faure, Rock Springs                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Faure, Ricky                 Rock Springs         4:10.22    4:15.14   6  10   
  2 Davila, Hunter               Kelly Walsh          4:31.45    4:16.51   6   8   
  3 Henry, Jonah                 Laramie High         4:32.17    4:23.15   6   6   
  4 Ramsey, Krey                 Rock Springs         4:25.52    4:25.22   6   5   
  5 Scarlett, Matt               Sheridan Hig         4:26.36    4:26.77   6   4   
  6 Simmons, Harrison            Campbell Co          4:31.59    4:27.78   6   3   
  7 Henry, Chris                 Laramie High         4:26.18    4:28.49   6   2   
  8 Freeman, John                Laramie High         4:37.95    4:30.72   6   1   
  9 Morgan, Jacob                Laramie High         4:42.92    4:32.97   6 
 10 Baldwin, Kevin               Laramie High         4:41.81    4:33.44   6 
 11 Allen, Jesse                 Natrona Indo         4:40.87    4:35.04   6 
 12 Mehrer, Justin               Campbell Co          4:44.15    4:36.91   6 
 13 Peck, Cody                   Star Valley          4:29.28    4:37.96   6 
 14 Demler, Nic                  Star Valley          4:41.54    4:38.42   6 
 15 Downey, Michael              Cheyenne Eas         4:31.90    4:40.22   6 
 16 Myers, Derek                 Campbell Co          4:48.78    4:42.45   6 
 17 Williamson, Austin           Natrona Indo         4:54.64    4:44.28   5 
 18 Portillo, Preston            Rock Springs         4:52.82    4:44.44   5 
 19 Andreason, Zander            Cody                 4:50.62    4:47.59   5 
 20 Rhodes, Harley               Thermopolis          4:58.00    4:48.09   5 
 21 Smith, Brody                 Cody                            4:48.40   1 
 22 Robinson, Nate               Kelly Walsh          4:52.36    4:50.01   5 
 23 Bruso, Taylor                Sheridan Hig         4:59.49    4:50.28   5 
 24 Thomas, Kody                 Rock Springs         4:57.47    4:53.36   5 
 25 Robinson, Draper             Evanston Hig         5:00.47    4:54.80   5 
 26 Miller, Andrew               Cheyenne Sou         4:55.00    4:55.42   5 
 27 Hill, Chris                  Campbell Co          5:02.27    4:55.66   5 
 28 Nunez, Kenyon                Campbell Co          5:02.99    4:55.72   4 
 29 Richards, Jace               Evanston Hig         4:52.79    4:56.45   5 
 30 Condelario, Garrett          Natrona Indo         5:04.36    4:56.58   4 
 31 Kim, Nathan                  Cheyenne Cen         5:03.75    4:56.84   4 
 32 Glasscock, Steven            Green River          4:58.00    4:57.10   5 
 33 Zoller, Ben                  Riverton Hig         5:02.64    4:57.80   5 
 34 Branscom, Austin             Campbell Co          5:09.55    4:58.62   4 
 35 Rider, Mitch                 Star Valley          5:13.64    4:58.99   3 
 36 Sturdivant, Wesley           Laramie High         5:09.11    4:59.10   4 
 37 Bell, Jeff                   Big Piney HS         5:02.24    4:59.13   5 
 38 Sweeney, Micah               Sheridan Hig         5:03.35    4:59.68   4 
 39 Wright, Daniel               Green River          5:04.23    5:01.05   4 
 40 McGuire, Shawn               Green River          5:04.04    5:01.19   4 
 41 Winder, Trent                Worland High         5:06.86    5:03.63   4 
 42 Garcia, Jorge                Cheyenne Cen         5:22.29    5:04.15   3 
 43 Gaulke, Wyatt                Cheyenne Cen         5:21.74    5:04.26   3 
 44 Johnson, Clay                Cheyenne Sou         5:17.00    5:04.36   3 
 45 Spoonhunter, Brytan          Riverton Hig         5:17.65    5:05.45   3 
 46 Depoyster, Joe               Rock Springs         5:16.42    5:05.68   3 
 47 Allsop, Brandon              Cheyenne Eas         5:05.20    5:05.87   4 
 48 Petersburg, Zack             Sheridan Hig         5:12.99    5:06.65   4 
 49 Olson, Brady                 Evanston Hig         5:22.78    5:10.02   3 
 50 Richins, Sam                 Evanston Hig         5:02.90    5:10.08   5 
 51 Hirschi, Coulton             Star Valley          5:07.35    5:10.97   4 
 52 Shafe, Josh                  Green River          4:55.58    5:11.15   5 
 52 Sims, Lawson                 Natrona Indo         5:13.31    5:11.15   3 
 54 Turner, Connor               Star Valley          5:08.80    5:11.41   4 
 55 Frank, Ethan                 Natrona Indo         5:23.67    5:11.76   3 
 56 Barnhart, Tyler              Cheyenne Cen         5:26.72    5:12.08   2 
 57 Smith, Kade                  Star Valley          5:06.47    5:12.35   4 
 58 McCafferty, Jered            Sheridan Hig         5:12.05    5:12.54   4 
 59 Settlemire, Gavin            Riverton Hig         5:17.02    5:15.41   3 
 60 Starnes, Daniel              Kelly Walsh                     5:16.43   1 
 61 Asmus, James                 Evanston Hig         5:22.58    5:17.01   3 
 62 Butterfield, Call            Rock Springs         5:13.75    5:17.81   3 
 63 Montgomery, Kylan            Glenrock Hig                    5:18.01   1 
 64 GrandPre, Parker             Cheyenne Eas         5:31.17    5:19.59   2 
 65 Beasley, Thomas              Riverton Hig         5:30.76    5:20.81   2 
 66 Hauk, Casey                  Kelly Walsh          5:22.76    5:21.15   3 
 67 Waltari, Jeron               Cody                 5:22.26    5:21.41   3 
 68 Horton, Sam                  Cheyenne Cen                    5:25.15   1 
 69 Boss, Cody                   Thermopolis          5:59.00    5:25.71   1 
 70 Huack, Hyrum                 Evanston Hig         5:27.89    5:26.27   2 
 71 Bocchino, Joseph             Cheyenne Eas         5:38.05    5:26.99   2 
 72 Sawaya, Alex                 Lovell Indoo         5:29.40    5:29.41   2 
 73 Yager, Jackson               Cheyenne Cen         5:42.14    5:30.24   2 
 74 Pierantoni, Jason            Kelly Walsh          5:40.84    5:30.51   2 
 75 Cundy, Collin                Sheridan Hig         5:34.41    5:31.94   2 
 76 C'Hair, Russel               Riverton Hig         5:36.25    5:33.05   2 
 77 Mayes, Andrew                Lovell Indoo         5:38.46    5:33.06   2 
 78 Steiner, Michael             Cody                 5:57.54    5:40.61   1 
 79 Makin, Duncan                Riverton Hig         5:46.56    5:43.22   2 
 80 Weinand, Wyatt               Glenrock Hig                    5:49.18   1 
 81 Kraft, Ethen                 Glenrock Hig                    5:56.08   1 
 82 Weber, Quinton               Cheyenne Sou         6:40.00    5:56.26   1 
 
Boys 3200 Meter Run
===================================================================================
State Record:   9:38.63  3/5/2011    Dylan Morin, Sheridan                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Davila, Hunter               Kelly Walsh          9:20.97    9:30.77   3  10   
  2 Henry, Jonah                 Laramie High         9:21.30    9:31.68   3   8   
  3 Henry, Chris                 Laramie High         9:54.46    9:44.05   3   6   
  4 Morgan, Jacob                Laramie High         9:51.82    9:46.78   3   5   
  5 Myers, Derek                 Campbell Co         10:49.92    9:55.01   3   4   
  6 Peck, Cody                   Star Valley          9:44.01    9:55.45   3   3   
  7 Demler, Nic                  Star Valley          9:55.90    9:56.90   3   2   
  8 Mehrer, Justin               Campbell Co         10:24.52    9:59.76   3   1   
  9 Downey, Michael              Cheyenne Eas        10:27.28   10:04.11   3 
 10 Ramsey, Krey                 Rock Springs         9:52.73   10:04.79   3 
 11 Simmons, Harrison            Campbell Co         10:07.90   10:06.66   3 
 12 Williamson, Austin           Natrona Indo        10:17.30   10:06.79   3 
 13 Thomas, Kody                 Rock Springs        10:29.59   10:16.67   3 
 14 Bruso, Taylor                Sheridan Hig        10:32.05   10:17.73   3 
 15 Andreason, Zander            Cody                11:00.06   10:38.09   2 
 16 Hill, Chris                  Campbell Co         10:59.06   10:38.13   2 
 17 Robinson, Nate               Kelly Walsh         10:49.52   10:42.50   3 
 18 Smith, Brody                 Cody                           10:44.43   1 
 19 Rhodes, Harley               Thermopolis         11:05.00   10:48.63   2 
 20 Wright, Daniel               Green River         10:46.82   10:48.85   3 
 21 Kim, Nathan                  Cheyenne Cen        11:00.32   10:52.13   2 
 22 Zoller, Ben                  Riverton Hig        11:38.30   10:52.97   2 
 23 Dickson, Aj                  Lovell Indoo        10:48.29   10:53.05   3 
 24 Branscom, Austin             Campbell Co         11:00.73   10:53.66   2 
 25 Sims, Lawson                 Natrona Indo        11:07.72   10:54.39   2 
 26 Spoonhunter, Brytan          Riverton Hig        11:21.09   10:54.63   2 
 27 Hirschi, Coulton             Star Valley         11:02.86   10:56.21   2 
 28 Turner, Connor               Star Valley         11:19.97   10:56.97   2 
 29 McCafferty, Jered            Sheridan Hig        11:49.58   10:58.92   2 
 30 Condelario, Garrett          Natrona Indo        10:54.00   11:00.79   3 
 31 Rider, Mitch                 Star Valley         11:18.47   11:06.71   2 
 32 Smith, Kade                  Star Valley         11:23.18   11:10.87   2 
 33 Sturdivant, Wesley           Laramie High        11:07.58   11:12.38   2 
 34 Borrego, Austin              Campbell Co         11:51.28   11:18.32   2 
 35 Depoyster, Joe               Rock Springs                   11:22.74   1 
 36 Starnes, Daniel              Kelly Walsh                    11:28.01   1 
 37 Frank, Ethan                 Natrona Indo        11:40.65   11:29.69   2 
 38 Garcia, Jorge                Cheyenne Cen        11:45.06   11:34.09   2 
 39 Asmus, James                 Evanston Hig        12:12.85   11:37.28   1 
 40 Waltari, Jeron               Cody                11:46.95   11:38.58   2 
 41 Pierantoni, Jason            Kelly Walsh         12:12.95   11:41.30   1 
 42 Butterfield, Call            Rock Springs                   11:44.47   1 
 43 Bindl, Holden                Evanston Hig        11:58.89   11:47.06   1 
 44 Cundy, Collin                Sheridan Hig        12:09.09   11:57.84   1 
 45 Makin, Duncan                Riverton Hig        12:22.42   12:01.66   1 
 46 Sorenson, Nathaniel          Evanston Hig        12:00.45   12:27.89   1 
 47 Hauk, Casey                  Kelly Walsh         12:35.94   12:29.08   1 
 48 Bench, Jacob                 Riverton Hig        13:02.03   12:34.99   1 
 49 C'Hair, Russel               Riverton Hig        12:22.42   12:42.39   1 
 50 Kraft, Ethen                 Glenrock Hig                   13:34.63   1 
 
Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
State Record:    7.37  3/3/2007    Brendan Ames, Cheyenne Central              
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Czellecz, Joey               Kelly Walsh             7.74       7.72q  5 
  2 Newell, Walker               Campbell Co             8.03       7.97q  4 
  3 Leman, Justin                Laramie High            8.27       8.20q  3 
  4 Andersen, Chase              Natrona Indo            8.44       8.30q  1 
  5 Kovar, Seth                  Sheridan Hig            8.34       8.33q  2 
  6 Langi, Isaac                 Natrona Indo            8.44       8.36q  1 
  7 Julian, Tyler                Sheridan Hig            8.55       8.48q  2 
  7 Croft, Eston                 Lovell Indoo            8.63       8.48q  3 
  9 Thorvaldson, Trevor          Kelly Walsh             8.83       8.53   1 
  9 Worden, Gavin                Laramie High            9.05       8.53   3 
 11 Huff, Miciah                 Sheridan Hig            8.81       8.73   2 
 12 Trout, Tyler                 Natrona Indo            8.84       8.75   1 
 13 Hughes, Josh                 Campbell Co             8.70       8.76   5 
 14 Bullerdick, Matthew          Cody                    9.16       8.83   5 
 15 Formo, Garrett               Big Piney HS            8.80       8.91   3 
 16 Winkler, Jonathan            Campbell Co             8.63       9.02   4 
 17 Salinas, Jeff                Cheyenne Cen            8.78       9.15   4 
 18 Zeigler, Zack                Laramie High            9.02       9.16   2 
 19 Olson, Zach                  Campbell Co             9.58       9.30   1 
 20 Campbell, Shepp              Riverton Hig            9.35       9.31   2 
 21 Phelps, Derek                Lovell Indoo            9.56       9.46   1 
 22 Finch, Benjamin              Glenrock Hig                       9.50   2 
 23 Fuller, Colter               Campbell Co             8.69       9.54   5 
 24 Blethen, Trent               Cody                    9.23       9.57   5 
 25 Johnson, McCade              Laramie High            9.14       9.58   4 
 26 White, Bridger               Cheyenne Eas            9.62       9.72   2 
 27 Mayes, McKay                 Lovell Indoo           11.38       9.81   3 
 28 Meike, Cord                  Natrona Indo            9.33       9.88   3 
 29 Dunn, Wyatt                  Campbell Co             9.77       9.98   3 
 30 Newell, Cody                 Worland High           10.26      10.07   4 
 31 Mirich, Cooper               Cheyenne Cen            9.27      10.09   4 
 32 Martinsen, Jacob             Riverton Hig           10.70      10.18   5 
 33 Mortimer, Will               Worland High           10.53      10.40   5 
 34 Hester, Bryce                Kelly Walsh            10.84      10.89   4 
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================================
State Record:    7.37  3/3/2007    Brendan Ames, Cheyenne Central              
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Czellecz, Joey               Kelly Walsh             7.72       7.60   10   
  2 Newell, Walker               Campbell Co             7.97       7.91    8   
  3 Kovar, Seth                  Sheridan Hig            8.33       8.19    6   
  4 Leman, Justin                Laramie High            8.20       8.20    5   
  5 Andersen, Chase              Natrona Indo            8.30       8.39    4   
  6 Langi, Isaac                 Natrona Indo            8.36       8.43    3   
  7 Julian, Tyler                Sheridan Hig            8.48       8.52    2   
  8 Croft, Eston                 Lovell Indoo            8.48       8.79    1   
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
State Record:   1:32.93  3/3/2012    Campbell County, Campbell County          
                         T. Aipperspach, B. Larson, N. Bazemore, D. Allegre
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Natrona Boys  'A'                                 1:32.54    1:33.15   3  10   
     1) Ravert, Garrett                 2) Jones, Chance                  
     3) Brost, Trevor                   4) Schwieger, Ryan                
  2 Campbell County  'A'                              1:34.28    1:34.05   3   8   
     1) Hughes, Josh                    2) Erickson, Caden                
     3) Fort, Austin                    4) Erisman, Dustin                
  3 Kelly Walsh  'A'                                  1:34.77    1:34.98   3   6   
     1) Thorvaldson, Trevor             2) Zook, Sam                      
     3) Fanto, John                     4) Szymczak, Blake                
  4 Rock Springs  'A'                                 1:38.13    1:37.23   3   5   
  5 Cheyenne Central  'A'                             1:38.38    1:37.38   3   4   
     1) Hill, Chastin                   2) Wood, Jackson                  
     3) Mores, Nick                     4) Singson, Prinz                 
  6 Laramie  'A'                                      1:39.08    1:39.44   2   3   
     1) Adams, Joe                      2) Becker, Blaise                 
     3) Johnson, McCade                 4) Rogi, Sai                      
  7 Star Valley  'A'                                  1:38.88    1:39.87   3   2   
     1) Allred, Tyler                   2) Gertsch, Sam                   
     3) Smith, Cody                     4) Sanders, Jessie                
  8 Sheridan  'A'                                     1:39.21    1:40.34   2   1   
     1) Kovar, Seth                     2) Kjerstad, Brian                
     3) Munson, Chris                   4) Huff, Miciah                   
  9 Cody  'A'                                         1:43.50    1:40.45   2 
     1) England, Chris                  2) Williams, Walker               
     3) Rentz, Kaleb                    4) Dickson, David                 
 10 Cheyenne East  'A'                                           1:40.76   1 
     1) Halsel, Joe                     2) Mehalick, Ryan                 
     3) White, Bridger                  4) Bobenmyer, Jacob               
 11 Riverton  'A'                                                1:42.23   2 
     1) Martinsen, Jacob                2) Campbell, Shepp                
     3) Bennett, Coy                    4) Watts, Sean                    
 12 Worland  'A'                                      1:43.30    1:43.55   2 
     1) Bryant, Bobby                   2) Cady, Andrew                   
     3) Flock, Kyler                    4) Winder, Trent                  
 13 Evanston  'A'                                                1:43.85   1 
     1) Prete, Logan                    2) Odde, Kye                      
     3) Wirick, Brycen                  4) Trujillo, Miles                
 -- Glenrock  'A'                                                     DQ   1 
     1) Love, Justin                    2) Kraft, Ethen                   
     3) Spangler, Harley                4) Weinand, Wyatt                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
State Record:   3:29.39  3/2/2013    Campbell County, Campbell County          
                         E. Strand, T. Aipperspach, D. Erisman, D. Erisman 
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kelly Walsh  'A'                                  3:25.32    3:26.76   3  10   
     1) Czellecz, Joey                  2) Kepler, Calum                  
     3) Zook, Sam                       4) Carlson, Clay                  
  2 Natrona Boys  'A'                                 3:26.62    3:27.24   3   8   
     1) Schwieger, Ryan                 2) Cloward, Tristin               
     3) Brost, Trevor                   4) Counts, Robert                 
  3 Campbell County  'A'                              3:35.91    3:31.25   3   6   
     1) Hughes, Josh                    2) Newell, Walker                 
     3) Wagner, Dalton                  4) Erisman, Dustin                
  4 Cheyenne Central  'A'                             3:42.66    3:37.35   2   5   
     1) Salinas, Jeff                   2) Willyerd, Josh                 
     3) Miller, Elliott                 4)                                
  5 Cody  'A'                                         3:41.38    3:37.68   3   4   
     1) Pehringer, Tate                 2) Phister, Brendan               
     3) Blethen, Trent                  4) Abraham, Matthew               
  6 Laramie  'A'                                      3:40.30    3:38.69   3   3   
     1) Adams, Joe                      2) Freeman, John                  
     3) Morgan, Nathan                  4) Henry, Jonah                   
  7 Cheyenne South  'A'                               3:49.32    3:40.47   2   2   
     1) Nolan, William                  2) Wilkinson, Zach                
     3) Schallert, Michael              4) Beliaj, Gabe                   
  8 Rock Springs  'A'                                 3:38.23    3:41.40   3   1   
  9 Cheyenne East  'A'                                3:47.18    3:41.80   2 
     1) Downey, Michael                 2) Fredrick, Nate                 
     3) Mehalick, Ryan                  4) Strong, Jacob                  
 10 Sheridan  'A'                                     3:50.18    3:44.19   2 
     1) Jirovec, Jan                    2) Szatkowski, Rion               
     3) Kjerstad, Brian                 4)                                
 11 Star Valley  'A'                                             3:46.31   1 
     1) Allred, Tyler                   2) Smith, Cody                    
     3) Sanders, Jessie                 4) Gertsch, Sam                   
 12 Big Piney  'A'                                    4:00.40    3:50.95   1 
     1) Bell, Jeff                      2) Formo, Garrett                 
     3) Hughes, Devin                   4) Marx, Jace                     
 13 Riverton  'A'                                                4:06.09   1 
     1) Treadway, Jason                 2) Lupher, Dane                   
     3) Rupe, Tyler                     4) Settlemire, Gavin              
 
Boys 4x800 Meter Relay
===================================================================================
State Record:   8:14.11  3/2/2013    Kelly Walsh, Kelly Walsh                  
                         H. Davila, N. Spaulding, R. Blair, J. Craig       
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kelly Walsh  'A'                                  8:11.62    8:10.57   2  10   
     1) Kepler, Calum                   2) Carlson, Clay                  
     3) Robinson, Nick                  4) Davila, Hunter                 
  2 Laramie  'A'                                      8:23.48    8:12.32   2   8   
     1) Henry, Jonah                    2) Henry, Chris                   
     3) Freeman, John                   4) Morgan, Nathan                 
  3 Campbell County  'A'                              8:33.10    8:18.63   2   6   
     1) Simmons, Harrison               2) Myers, Derek                   
     3) Mehrer, Justin                  4) Greener, Tyler                 
  4 Rock Springs  'A'                                 8:34.56    8:20.56   2   5   
  5 Cheyenne Central  'A'                             8:43.43    8:28.51   2   4   
     1) Miller, Elliott                 2) Bird, Edward                   
     3) Forkner, Jacob                  4) Willyerd, Josh                 
  6 Cheyenne East  'A'                                8:37.00    8:28.73   2   3   
     1) Strong, Jacob                   2) Allsop, Brandon                
     3) Downey, Michael                 4) Fredrick, Nate                 
  7 Sheridan  'A'                                     8:43.76    8:41.78   1   2   
     1) Bruso, Taylor                   2) Jerney, Kyle                   
     3) Szatkowski, Rion                4) Scarlett, Matt                 
  8 Natrona Boys  'A'                                 8:55.11    8:46.55   1   1   
     1) Williamson, Austin              2) Allen, Jesse                   
     3) Schwieger, Ryan                 4) Condelario, Garrett            
  9 Star Valley  'A'                                  8:55.74    8:49.92   1 
     1) Demler, Nic                     2) Peck, Cody                     
     3) Rider, Mitch                    4) Campbell, Brian                
 10 Cody  'A'                                         9:13.00    8:55.05   1 
     1) Abraham, Matthew                2) Rentz, Kaleb                   
     3) Smith, Brody                    4) Andreason, Zander              
 11 Evanston  'A'                                                9:10.41   1 
     1) Richards, Jace                  2) Robinson, Draper               
     3) Richins, Sam                    4) Trujillo, Miles                
 12 Riverton  'A'                                     9:45.42    9:23.17   1 
     1) Zoller, Ben                     2) Spoonhunter, Brytan            
     3) Beasley, Thomas                 4) Lupher, Dane                   
 
Boys High Jump
================================================================================
State Record:    6-09  3/7/2009    Bommer McLauglin, Sheridan                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Creager, Robert              Natrona Indo         6-02.00    6-04.00   10   
  2 Campbell, Aaron              Sheridan Hig         6-02.00    6-02.00    8   
  3 Englert, Kade                Lovell Indoo         5-09.00    6-00.00    6   
  4 Craft, Cameron               Sheridan Hig         6-00.00   J6-00.00    5   
  5 Hodge, Colton                Worland High         6-02.00    5-10.00    4   
  6 Mayhue, Tyler                Natrona Indo         5-10.00   J5-10.00    3   
  7 Pehringer, Tate              Cody                 5-10.00   J5-10.00    2   
  8 Trout, Tyler                 Natrona Indo         5-10.00   J5-10.00    1   
  9 Bugbee, Andrew               Laramie High         5-10.00    5-08.00  
 10 Campbell, Shepp              Riverton Hig         6-00.00   J5-08.00  
 11 Wagner, Dalton               Campbell Co          6-00.00   J5-08.00  
 12 Stokes, Cobi                 Campbell Co          5-10.00   J5-08.00  
 13 Harrold, Kenny               Kelly Walsh          6-00.00    5-06.00  
 14 Snider, Noah                 Laramie High         5-06.00   J5-06.00  
 15 Yeradi, Michael              Campbell Co          5-08.00   J5-06.00  
 16 Edwards, Angus               Kelly Walsh          5-08.00   J5-06.00  
 17 Myers, Corey                 Campbell Co          5-04.00    5-04.00  
 18 Rawson, Joshua               Rock Springs         5-08.00   J5-04.00  
 19 Knight, Taten                Green River          5-06.00   J5-04.00  
 -- Bekke, Tanner                Kelly Walsh          5-06.00         NH  
 -- Weatherill, Cole             Laramie High         6-00.00         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
State Record:   16-05  3/4/2006    Ben Peterson, Cody                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erisman, Dustin              Campbell Co         14-02.00   14-06.00   10   
  2 Adams, Kris                  Campbell Co         13-03.00   14-00.00    8   
  3 Newell, Walker               Campbell Co         13-08.00   13-06.00    6   
  4 Phister, Brendan             Cody                14-00.00  J13-06.00    5   
  5 Mehalick, Ryan               Cheyenne Eas        13-00.00   13-00.00    4   
  6 Pehringer, Tate              Cody                12-00.00  J13-00.00    3   
  7 Hunsicker, Lane              Natrona Indo        13-08.00  J13-00.00    2   
  8 Jennings, Trey               Kelly Walsh         13-00.00   12-06.00    1   
  9 Englert, Kade                Lovell Indoo                   11-06.00  
 10 Rexius, Adam                 Cheyenne Cen        11-06.00  J11-06.00  
 11 Blackwell, Morgan            Sheridan Hig        10-09.00   10-06.00  
 11 Odde, Kye                    Evanston Hig        10-06.00  J10-00.00  
 11 Fernandez, Montel            Natrona Indo        10-06.00  J10-00.00  
 14 Blethen, Trent               Cody                10-00.00  J10-00.00  
 14 Galambas, Colten             Campbell Co         10-06.00  J10-00.00  
 16 Jerney, Kyle                 Sheridan Hig        10-09.00  J10-00.00  
 -- Richards, Jace               Evanston Hig        10-06.00         NH  
 -- Devries, Taylor              Riverton Hig        10-06.00         NH  
 -- Wallace, Decklin             Kelly Walsh          8-06.00         NH  
 -- Manasco, Kenneth             Kelly Walsh          9-00.00         NH  
 -- Prete, Logan                 Evanston Hig         8-06.00         NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
State Record:   23-08.50  3/3/2007    Brendan Ames, Cheyenne Central           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cloward, Tristin             Natrona Indo        21-10.00   21-07.75   10   
  2 Romsa, Seth                  Kelly Walsh         18-09.75   21-06.25    8   
  3 Creager, Robert              Natrona Indo        21-03.00   21-00.00    6   
  4 Taylor, Jordan               Cody                20-09.00   20-09.00    5   
  5 Andersen, Chase              Natrona Indo        19-09.00   20-06.75    4   
  6 Counts, Robert               Natrona Indo        20-05.00   20-04.50    3   
  7 Szymczak, Blake              Kelly Walsh         19-00.75   20-03.00    2   
  8 Jackson, Joe                 Cheyenne Cen        20-01.00   19-11.25    1   
  9 Harrold, Kenny               Kelly Walsh                    19-10.00  
 10 Fanto, John                  Kelly Walsh         20-07.50   19-09.25  
 11 Peel, Bryson                 Kelly Walsh                    19-07.00  
 12 Welch, Drake                 Lovell Indoo        19-08.75   19-05.50  
 13 Mayhue, Tyler                Natrona Indo        18-09.00   19-03.00  
 14 Bye, Hunter                  Laramie High        20-02.00   19-02.25  
 15 Craft, Cameron               Sheridan Hig        18-01.75   18-11.50  
 16 Schallert, Michael           Cheyenne Sou        18-00.00   18-11.25  
 17 Nolan, William               Cheyenne Sou        19-07.00   18-11.00  
 18 Mossey, Carter               Cheyenne Cen                   18-10.00  
 19 Skinner, Gerald              Star Valley         17-10.25   18-09.75  
 20 Englert, Kade                Lovell Indoo        18-11.00   18-09.00  
 21 Hughes, Josh                 Campbell Co         19-10.00   18-08.50  
 22 Olson, Zach                  Campbell Co         18-03.00   18-07.50  
 23 Brooks, Blake                Laramie High        19-11.00   18-07.00  
 24 Fuller, Alex                 Kelly Walsh         18-05.00   18-05.00  
 25 Smith, Cody                  Star Valley         18-07.75   18-04.50  
 26 England, Chris               Cody                18-06.00   18-03.50  
 26 Knight, Taten                Green River         18-05.00   18-03.50  
 28 Mayes, McKay                 Lovell Indoo        13-08.25   18-00.50  
 29 Weatherill, Cole             Laramie High                   18-00.00  
 30 Dickson, David               Cody                18-09.00   17-10.00  
 31 Dunn, Wyatt                  Campbell Co         19-06.00   17-09.00  
 32 Kovar, Seth                  Sheridan Hig        18-09.75   17-07.50  
 33 Yeager, Riley                Green River         17-08.75   17-03.50  
 34 Kroger, Blake                Worland High        16-11.75   17-02.50  
 35 Lamb, Kyle                   Worland High        17-04.00   17-01.50  
 36 Williams, Walker             Cody                17-02.00   17-00.00  
 37 Woody, Britton               Lovell Indoo        17-05.75   16-11.50  
 38 Chenoweth, Trevor            Natrona Indo        16-03.00   16-11.00  
 39 Rawson, Joshua               Rock Springs        17-10.00   16-10.00  
 40 Bjorhus, Cody                Thermopolis         17-01.00   16-09.00  
 41 Ohman, Dylan                 Lovell Indoo        17-00.75   16-08.25  
 42 Ash, Beau                    Star Valley         16-04.75   16-03.50  
 43 Hart, Jacob                  Thermopolis         16-06.00   16-03.00  
 44 Machalek, Max                Laramie High        16-11.00   16-01.00  
 44 Wirick, Brayden              Rock Springs        16-06.00   16-01.00  
 46 Love, Justin                 Glenrock Hig                   15-09.50  
 47 Trujillo, Miles              Evanston Hig        16-10.00   15-08.50  
 47 Snyder, Tristen              Lovell Indoo        14-10.00   15-08.50  
 49 Bennett, Coy                 Riverton Hig        16-00.75   14-11.50  
 50 Penning, Story               Campbell Co         20-08.00   14-09.00  
 51 Zeigler, Zack                Laramie High        16-06.00   13-07.50  
 -- Bugbee, Andrew               Laramie High        16-10.00         ND  
 -- Wirick, Brycen               Evanston Hig                         ND  
 -- Odde, Kye                    Evanston Hig        16-10.00         ND  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
State Record:   47-00.50  3/1/2008    Stephen Michel, Laramie                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mayhue, Tyler                Natrona Indo        39-05.00   42-11.50   10   
  2 Creager, Robert              Natrona Indo        43-01.00   42-11.00    8   
  3 Alexander, Kyle              Cheyenne Cen        42-03.00   41-11.00    6   
  4 Bullock, Talon               Cheyenne Cen        41-00.00   41-10.75    5   
  5 Nolan, William               Cheyenne Sou        40-05.00   41-04.25    4   
  6 Leman, Justin                Laramie High        40-06.50   41-01.50    3   
  7 Welch, Drake                 Lovell Indoo        37-07.75   40-06.75    2   
  8 Mossey, Carter               Cheyenne Cen        38-07.00   40-04.50    1   
  9 Jackson, Joe                 Cheyenne Cen                   40-03.50  
 10 Taylor, Jordan               Cody                40-08.00   39-09.25  
 11 Campbell, Shepp              Riverton Hig        39-05.00   39-02.50  
 12 Skinner, Gerald              Star Valley         37-03.00   38-03.50  
 13 Bye, Hunter                  Laramie High        37-03.25   38-02.50  
 13 Schallert, Michael           Cheyenne Sou        35-07.00   38-02.50  
 15 Kovar, Seth                  Sheridan Hig        39-10.75   38-00.00  
 16 Craft, Cameron               Sheridan Hig        39-03.75   37-05.00  
 17 Halsel, Joe                  Cheyenne Eas        37-07.50   36-10.50  
 18 Myers, Corey                 Campbell Co         34-10.00   36-07.00  
 19 Croft, Eston                 Lovell Indoo                   35-10.50  
 20 Bjorhus, Cody                Thermopolis         35-02.00   35-09.00  
 21 Myers, Logan                 Campbell Co         33-04.00   35-08.25  
 22 Bekke, Tanner                Kelly Walsh         34-09.00   34-09.25  
 23 Wirick, Brayden              Rock Springs        35-10.00   34-05.25  
 24 Julian, Tyler                Sheridan Hig        34-07.50   33-11.50  
 25 Henderson, Ryan              Star Valley         32-05.00   33-06.25  
 26 Woods, Riley                 landervalley        37-05.00   32-11.25  
 27 Fuller, Colter               Campbell Co         32-01.75   31-01.50  
 28 Lange, Eion                  Riverton Hig        26-08.75   26-11.50  
 -- Romsa, Seth                  Kelly Walsh         40-11.75       FOUL  
 -- Odde, Kye                    Evanston Hig                       FOUL  
 -- Peel, Bryson                 Kelly Walsh                        FOUL  
 
Boys Shot Put
=========================================================================
State Record:   57-00  3/6/2009    Justin Roberts, Cheyenne Central            
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Lynch, Garrett               Cody                58-11.00   58-11.00q 
  2 Bailey, Michael              Natrona Indo        52-09.00   52-09.00q 
  3 Sims, Isaiah                 Cheyenne Sou        52-04.00   52-04.00q 
  4 Geil, Jake                   Kelly Walsh         51-11.00   51-11.00q 
  5 Gertsch, Sam                 Star Valley         50-04.00   50-04.00q 
  6 Fleming, Grayson             Cheyenne Cen        49-10.50   49-10.50q 
  7 Wilkinson, Cole              Evanston Hig        49-03.00   49-03.00q 
  8 McGuire, Layne               Laramie High        49-00.25   49-00.25q 
  9 Fuller, Zack                 Cheyenne Cen        48-09.50   48-09.50q 
 10 Wilson, Jacob                Rock Springs        48-02.00   48-02.00q 
 11 Gray, Jake                   Kelly Walsh         47-01.25   47-01.25q 
 12 Pietrzak, Alex               Kelly Walsh         46-07.00   46-07.00q 
 13 Haulkup, Chandler            Cheyenne Eas        45-07.50   45-07.50q 
 14 Bobenmyer, Jacob             Cheyenne Eas        45-03.50   45-03.50q 
 15 Jones, Morgan                Natrona Indo        45-02.00   45-02.00q 
 16 Savage, Casey                Riverton Hig        44-11.50   44-11.50q 
 17 Bonness, Dylan               Cheyenne Cen        44-04.00   44-04.00q 
 18 Lupher, Joe                  Riverton Hig        42-10.00   42-10.00q 
 19 Macleary, Damon              Cheyenne Cen        42-02.00   42-02.00q 
 -- Smith, Derek                 Evanston Hig        33-05.50       FOUL  
 -- Morrison, Virgil             Riverton Hig        36-01.50       FOUL  
 -- Nelson, Chris                Kelly Walsh         36-05.75       FOUL  
 -- Parks, Bay                   Laramie High        43-00.25       FOUL  
 -- Muro, Julian                 Kelly Walsh         36-05.50       FOUL  
 -- White, Kris                  Rock Springs        40-10.00       FOUL  
 -- Monterde, Aaron              Lovell Indoo        36-02.00       FOUL  
 -- Moede, Kail                  Laramie High        39-04.00       FOUL  
 -- Morrison, Sean               Riverton Hig        29-11.00       FOUL  
 -- Teers, Blaine                Cheyenne Sou        24-10.00       FOUL  
 -- Stewart, Judd                Cheyenne Cen        49-08.50       FOUL  
 -- Schroer, Matt                Natrona Indo        42-03.00       FOUL  
 -- Strong, Zach                 Cheyenne Sou        33-03.00       FOUL  
 -- Simpson, Justin              Cheyenne Sou        30-00.00       FOUL  
 -- Stack, Dalton                Natrona Indo        37-02.00       FOUL  
 -- Seui, Nik                    Cheyenne Sou        38-06.00       FOUL  
 -- Rauterkus, Hank              Star Valley         34-05.75       FOUL  
 -- Sipe, Grayson                Cheyenne Cen        39-07.00       FOUL  
 -- Powers, Chase                Cheyenne Sou        20-00.00       FOUL  
 -- Rice, Robert                 Laramie High        32-09.00       FOUL  
 -- Williams, Chris              landervalley        43-07.00       FOUL  
 -- Reichert, Riley              Riverton Hig        42-02.00       FOUL  
 -- Carlson, Jared               Kelly Walsh         41-02.50       FOUL  
 -- Colvin, Sloan                Lovell Indoo        31-03.00       FOUL  
 -- Cady-Kimble, Roy             Kelly Walsh         39-04.00       FOUL  
 -- Campbell, Keanu              Worland High        30-00.00       FOUL  
 -- Eagleroad, Andrew            Cheyenne Sou        36-06.00       FOUL  
 -- Eva, Casey                   Laramie High        32-09.00       FOUL  
 -- Diaz, Anthony                Rock Springs        36-11.00       FOUL  
 -- Bacon, Kyle                  Kelly Walsh         37-05.50       FOUL  
 -- Baxendale, McKay             Lovell Indoo        31-08.50       FOUL  
 -- Acton, Ethan                 Cody                29-06.00       FOUL  
 -- Anderson, Kyle               Campbell Co         39-00.00       FOUL  
 -- Branscum, Dustin             Laramie High        38-10.00       FOUL  
 -- Cady, Andrew                 Worland High        40-08.50       FOUL  
 -- Bliss, Daniel                Natrona Indo        41-05.00       FOUL  
 -- Jorgensen, Colton            Natrona Indo        44-00.00       FOUL  
 -- Kelly, Justin                Natrona Indo        46-10.00       FOUL  
 -- Johnson, Kris                Sheridan Hig        40-01.50       FOUL  
 -- Johnson, Kaden               Star Valley         26-01.75       FOUL  
 -- McAdams, Jake                Big Piney HS        38-04.00       FOUL  
 -- Mirich, Cooper               Cheyenne Cen        43-06.50       FOUL  
 -- Lee, David                   Cody                36-00.00       FOUL  
 -- Grindle, Jacob               Riverton Hig        35-10.00       FOUL  
 -- Hall, Ethan                  Sheridan Hig        44-05.50       FOUL  
 -- Fowler, Garet                Lovell Indoo        37-10.00       FOUL  
 -- Hoffman, Jacob               Cody                28-09.00       FOUL  
 -- Hunt, Tucker                 Campbell Co         43-00.00       FOUL  
 -- Hetland, Payton              Lovell Indoo        28-02.50       FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================================
State Record:   57-00  3/6/2009    Justin Roberts, Cheyenne Central            
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Lynch, Garrett               Cody                58-11.00   59-06.50   10   
  2 Geil, Jake                   Kelly Walsh         51-11.00   53-02.00    8   
  3 Sims, Isaiah                 Cheyenne Sou        52-04.00   51-11.75    6   
  4 Gertsch, Sam                 Star Valley         50-04.00   50-11.50    5   
  5 Fuller, Zack                 Cheyenne Cen        48-09.50   50-07.75    4   
  6 Pietrzak, Alex               Kelly Walsh         46-07.00   49-05.50    3   
  7 Bobenmyer, Jacob             Cheyenne Eas        45-03.50   48-09.50    2   
  8 Bailey, Michael              Natrona Indo        52-09.00   48-00.75    1   
  9 Wilkinson, Cole              Evanston Hig        49-03.00   47-11.00  
 10 Wilson, Jacob                Rock Springs        48-02.00   47-10.25  
 11 Fleming, Grayson             Cheyenne Cen        49-10.50   47-00.00  
 12 Lupher, Joe                  Riverton Hig        42-10.00   46-05.75  
 13 Haulkup, Chandler            Cheyenne Eas        45-07.50   45-04.00  
 14 Savage, Casey                Riverton Hig        44-11.50   45-02.50  
 15 Jones, Morgan                Natrona Indo        45-02.00   44-05.00  
 15 Gray, Jake                   Kelly Walsh         47-01.25   44-05.00  
 17 Macleary, Damon              Cheyenne Cen        42-02.00   42-03.75  
 -- Bonness, Dylan               Cheyenne Cen        44-04.00       FOUL  
 -- McGuire, Layne               Laramie High        49-00.25       FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Campbell County            150.50     2) Cheyenne Central           80   
    3) Laramie                     61        4) Cody                       57.50
    5) Rock Springs                50        6) Kelly Walsh                39   
    6) Natrona Girls               39        8) Sheridan                   38   
    9) Worland                     26       10) Thermopolis                10   
   10) Green River                 10       12) Cheyenne South              6   
   13) Cheyenne East                5.50    13) Evanston                    5.50
   15) Riverton                     5       16) Star Valley                 2   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Natrona Boys               131        2) Kelly Walsh               127   
    3) Campbell County             70        4) Laramie                    58   
    5) Rock Springs                34        6) Cheyenne Central           32   
    6) Sheridan                    32        8) Cody                       29   
    9) Star Valley                 12        9) Green River                12   
    9) Cheyenne South              12       12) Riverton                   11   
   13) Cheyenne East               10       14) Lovell                      9   
   15) Worland                      4       16) Big Piney                   2