Navigation Bar
- All-State Music
- Art
- D.E.C.A.
- F.B.L.A.
- F.C.C.L.A.
- F.F.A.
- Journalism
- Marching Band
- Music
- SkillsUSA
- Speech
- Spirit Groups
- Student Council
- Thespian Festival
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Indoor Track
- Alpine Skiing
- Nordic Skiing
- Soccer
- Softball
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Indoor Track
- Skiing
- Soccer
- Softball
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Indoor Track
- Journalism
- Marching Band
- Music
- Skiing
- Soccer
- Softball
- Speech
- Spirit Groups
- Swimming
- Tennis
- Thespian Festival
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Calendar
- Forms
- Games Wanted
- Handbook
- Officials Wanted
- Related Links
- School Information
- School Rosters
- Sports Medicine
- W.I.A.A.A.
- Transportation Summit
- Officials Dept.
- Official's Education
- Officials Forms
- Officials Wanted
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Gymnastics
- Indoor Track
- Alpine Skiing
- Nordic Skiing
- Soccer
- Softball
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling

- All-State Music
- Journalism
- Marching Band
- Speech
- Spirit Groups
- Thespian Festival
- Alpine Skiing
- Band
- Basketball
- Cross Country
- Drama
- Football
- Boys Swimming
- Girls Swimming
- Golf
- Indoor Track
- Nordic Skiing
- Soccer
- Softball
- Spirit Groups
- Student Council
- Tennis
- Thespian Festival
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Join The Ride
- Videos
 

1985 4A Individual Results
Place
Name
School
98
1
George Sanchez
Rawlins
2
Frank Sanchez
Cheyenne Central
3
Scott Zanetti
Rock Springs
4
Robert Yoak
Green River
105
1
Steve Murphy
Rawlins
2
Joe Hamel
Green River
3
Joe Yovich
Laramie
4
Rod Lawrence
Lander
112
1
Kirt Snyder
Gillette
2
Ed Atencio
Laramie
3
Troy Gunter
Green River
4
Wilbur Mathews
Cody
119
1
Corey White
Gillette
2
Mike Candelaria
Laramie
3
Craig Johnson
Green River
4
LeRoy Garcia
Cheyenne Central
126
1
Scott Ruff
Riverton
2
Andy Mascarenas
Rawlins
3
Jeff Cathcart
Cheyenne East
4
Bob Meredith
Lander
132
1
Kevin Griffin
Riverton
2
Jeff Kinder
Natrona County
3
Shawn Waters
Green River
4
Keith Heikes
Rock Springs
138
1
Jeff Heuer
Sheridan
2
John Miller
Natrona County
3
Alan Chapman
Green River
4
Don Carraveau
Riverton
145
1
Todd Taylor
Cheyenne Central
2
Sawley Wilde
Sheridan
3
Randy Skiles
Natrona County
4
Mike Mulinix
Green River
155
1
Marvin Egbert
Rock Springs
2
Matt Honeycutt
Green River
3
Don Popeck
Lander
4
Kevin Dennis
Sheridan
167
1
Gavin Green
Natrona County
2
Lee Prime
Green River
3
Tom Radosevich
Rock Springs
4
Eric Thurston
Riverton
185
1
Brian Spaulding
Natrona County
2
Eric Garwood
Lander
3
Brad Nicholson
Gillette
4
Jack Burgess
Rawlins
HWT
1
Troy Lake
Gillette
2
Glade Shaffer
Laramie
3
Jeff Folkers
Natrona County
4
Jarvis Bliss
Cheyenne East

 

Return to 1985 Wrestling Archive

 

  Untitled Document

Thanks To Our Corporate Sponsors



Untitled Document
HOME - STAFF - BOARD OF DIRECTORS - BACKGROUND
WHSAA
6571 E. 2nd Street
Casper, WY 82609
PH: (307) 577-0614 - FAX: (307) 577-0637

Copyright 2019. All rights reserved. Contact: Webmaster