Navigation Bar
- All-State Music
- Art
- D.E.C.A.
- F.B.L.A.
- F.C.C.L.A.
- F.F.A.
- Journalism
- Marching Band
- Music
- SkillsUSA
- Speech
- Spirit Groups
- Student Council
- Thespian Festival
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Indoor Track
- Alpine Skiing
- Nordic Skiing
- Soccer
- Softball
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Indoor Track
- Skiing
- Soccer
- Softball
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Indoor Track
- Journalism
- Marching Band
- Music
- Skiing
- Soccer
- Softball
- Speech
- Spirit Groups
- Swimming
- Tennis
- Thespian Festival
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Calendar
- Forms
- Games Wanted
- Handbook
- Officials Wanted
- Related Links
- School Information
- School Rosters
- Sports Medicine
- W.I.A.A.A.
- Transportation Summit
- Officials Dept.
- Officials Forms
- Officials Wanted
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Gymnastics
- Indoor Track
- Alpine Skiing
- Nordic Skiing
- Soccer
- Softball
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling

- All-State Music
- FCCLA
- Journalism
- Marching Band
- Speech
- Spirit Groups
- Thespian Festival
- Alpine Skiing
- Band
- Basketball
- Cross Country
- Drama
- Football
- Boys Swimming
- Girls Swimming
- Golf
- Indoor Track
- Nordic Skiing
- Soccer
- Softball
- Spirit Groups
- Student Council
- Tennis
- Thespian Festival
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Join The Ride
- Videos
 

2000 4A Individual Results
Place
Name
School
103
1
Bryce Leonhardt
Natrona
2
Dillon Stone
Central
3
Sterling Oglesby
Campbell County
4
Carter Downing
Evanston
5
Curtis Christenson
Green River
6
Mike Ausdal
East
112
1
Kyle Dye
Kelly Walsh
2
Reynold Candelaria
Laramie
3
Tony Lopez
Green River
4
Patrick Bettolo
Rock Springs
5
Josh Smith
Riverton
6
Yanci Sabin
Cody
119
1
Justin Gomez
Rock Springs
2
Micah Schuch
Laramie
3
Thomas Huntington
Green River
4
Tyler Apodaca
Riverton
5
Clyde Barella
Natrona
6
Dustin Hill
Kelly Walsh
125
1
Steve Harmon
Green River
2
Jacob Buchanan
East
3
Joey Puettman
Natrona
4
Remington Trabing
Laramie
5
Kirby Degraw
Evanston
6
Josh Tolin
Kelly Walsh
130
1
Dennis Taylor
Campbell County
2
Clayton Wright
Green River
3
Kevin Pecolar
Rock Springs
4
Lyle Hebel
Sheridan
5
Danny Castaneda
East
6
Benny Roberts
Natrona
135
1
Jason Weede
Campbell County
2
Ricky Gardea
Green River
3
Ryan Bodine
Evanston
4
Josh Cook
Laramie
5
Garth Yeates
Riverton
6
Kyle Bales
Cody
140
1
Jake Arnold
Sheridan
2
Danny Carroll
Rock Springs
3
Bryce Davis
Green River
4
Nate Lonsway
Evanston
5
Jon Butler
Kelly Walsh
6
Joe Green
Campbell County
145
1
Zach Gerguson
Campbell County
2
Mick Novotny
Natrona
3
Beau Hill
Kelly Walsh
4
Scott Crane
Sheridan
5
Jake Staley
Evanston
6
Jack Betters
Cody
152
1
Loren Hutchins
Sheridan
2
Peter Vandrheidn
Laramie
3
Jessie Whiteley
central
4
Josh Taylor
Cody
5
Anthony Cordova
Rock Springs
6
Jake Owens
Green River
160
1
Justin Salas
Green River
2
Paul Tafoya
Central
3
Josh Johnson
Rock Springs
4
Quentin Gwynn
Cody
5
Tony Larsen
Sheridan
6
Chris Leisy
Campbell County
171
1
Jeremy Pollock
Cody
2
Ryan Brown
Central
3
Austin Hall
Sheridan
4
Joe Vincent
Evanston
5
Jake Bartz
Kelly Walsh
6
Shaun Swiger
Natrona
189
1
Brian Dye
Kelly Walsh
2
Bruce Applegate
Cody
3
Scot Brady
Green River
4
Nick Small
Evanston
5
Daniel Peak
Campbell County
6
Josh Elliott
Natrona
215
1
West Busha
Green River
2
David Bennett
Evanston
3
Joe Fiumara
Natrona
4
Chris Dunks
Cody
5
Brock Duin
Sheridan
6
Seth Conine
Central
275
1
John Haass
Natrona
2
Wilson Gilmore
Green River
3
Brian Walker
Central
4
Brady Nielson
Laramie
5
Gilbert Salazar
Rock Springs
6
Cory Wallace
Campbell County

 

Return to 2000 Wrestling Archive

 

  Untitled Document

Thanks To Our Corporate Sponsors



Untitled Document
HOME - STAFF - BOARD OF DIRECTORS - BACKGROUND
WHSAA
6571 E. 2nd Street
Casper, WY 82609
PH: (307) 577-0614 - FAX: (307) 577-0637

Copyright 2020. All rights reserved. Contact: Webmaster