Cheyenne
2009 4A East Regional
Campbell County - 285.50 Points
02/20/09-02/21/09

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

 103 Allen Keith Record: 22-13 3rd Place (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Jarrett David Riverton Fall 1:17
Lost Taylor Bear Campbell County NA 1:22 FALL
Won Mike Nelson Cheyenne Central Fall 1:19
Won Andrew Gardner Cheyenne East Dec 6-5

 103 Taylor Bear Record: 16- 3 1st Place

Result Opponent School How
Won Bill Dalles Laramie Fall 1:04
Won Allen Keith Campbell County NA 1:22 FALL
Won Austin Vye Cheyenne Central M-Dec 13-2

 112 Brandon Izatt Record: 28- 8 4th Place (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Lance Kailey Cheyenne East Fall 2:53
Lost Tanner Olson Campbell County NA 1:34 FALL
Won Miles Blehm Cheyenne Central Fall 3:34
Lost Joe Best Cheyenne East T-Fall 16-0 2:21

 112 Tanner Olson Record: 31-11 1st Place

Result Opponent School How
Won Justin Amman Sheridan T-Fall
Won Brandon Izatt Campbell County NA 1:34 FALL
Won Devin Oldman Riverton Dec 10-9

 119 Casey McKim Record: 8-11 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Kacy Townsley Riverton Fall 1:20
Won Clark Eliason Laramie Fall 0:47
Won Jared Sandoval Cheyenne Central Dec 4-1
Lost Kacy Townsley Riverton Fall 0:55

 119 Tyler Cox Record: 37- 1 1st Place

Result Opponent School How
Won Clark Eliason Laramie Fall 2:24
Won Clay Carter Sheridan Fall 1:20
Won Dalton Nelson Cheyenne East Fall 3:39

 125 Burke Burgess Record: 20- 8 3rd Place

Result Opponent School How
Won Craig Sharpski Sheridan Fall 1:58
Lost Eric Maestas Cheyenne East Dec 4-3
Won Cole Crippen Riverton Fall 2:07
Won Nick Bazemore Campbell County Dec 5-0

 125 Nick Bazemore Record: 20-16 4th Place (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Cole Crippen Riverton Fall 0:28
Lost Leandro Arias Cheyenne Central Fall 0:40
Won Craig Sharpski Sheridan Fall 4:41
Lost Burke Burgess Campbell County Dec 5-0

 130 JT Zigray Record: 11-14 4th Place (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Skyler Carver Riverton Dec 7-2
Lost Marc Madsen Campbell County NA 9-1
Won Chris Nelson Cheyenne Central Fall 4:27
Lost Clayton Hanger Riverton Dec 12-7

 130 Marc Madsen Record: 39- 6 1st Place

Result Opponent School How
Won Dru Burr Laramie Fall 0:58
Won JT Zigray Campbell County NA 9-1
Won Joe Baca Cheyenne Central Dec 3-0

 135 Tucker Young Record: 23-19 3rd Place

Result Opponent School How
Won Trevor Allen Riverton Fall 1:28
Won Lucas Giesey Sheridan Fall 4:17
Lost Trevor Goss Sheridan T-Fall 22-5
Won Nathan Johnston Laramie Dec 5-4
Won Kendall Nuss Cheyenne Central Dec 1-0

 135 Tyler Young Record: 32-15 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Dillon Karajanis Cheyenne Central Fall 1:20
Won Dalton Swett Laramie Fall 1:15
Won Sheldon Buckingham Riverton Fall 3:42
Lost Kendall Nuss Cheyenne Central M-Dec 16-3

 140 Devon Tutor Record: 23- 5 2nd Place

Result Opponent School How
Won Jesse Olson Riverton Fall 4:52
Won Levi Stewart Sheridan Fall 1:34
Won Tyler Olson Campbell County NA 5-3
Lost Austin Breckenridge Cheyenne Central M-Dec 14-3

 140 Tyler Olson Record: 23- 8 3rd Place (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Alex Davis Laramie Fall 1:07
Lost Devon Tutor Campbell County NA 5-3
Won Kelby Funk Riverton M-Dec 8-0
Won Devan Reilly Sheridan Dec 7-1

 145 Mac Madsen Record: 15-13 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Joey Kozlowski Laramie Fall 0:21
Won Levi Hagerott Sheridan Fall 1:08
Lost Bob Helmerick Cheyenne Central Fall 3:37

 145 Tyler Juby Record: 39- 1 1st Place

Result Opponent School How
Won Drew Leach Riverton Fall 2:22
Won Tucker Collins Cheyenne Central Fall 2:57
Won Nick Wilson Riverton Fall 2:42

 152 Telbe Storbeck Record: 27- 7 1st Place

Result Opponent School How
Won Andrew Jones Sheridan Fall 0:50
Won Dan Wallace Cheyenne East Fall 0:31
Won Derek Griffin Riverton M-Dec 11-2

 152 Tyler Pownall Record: 15-15 4th Place (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Matt Spoon Cheyenne Central Dec 14-8
Won Shad Wilson Laramie Fall 0:47
Won Kyle Green Cheyenne Central Dec 5-1
Won Dan Wallace Cheyenne East Fall 2:14
Lost Matt Spoon Cheyenne Central Dec 9-4

 160 Alex Coolidge Record: 24- 8 1st Place

Result Opponent School How
Won Gage Handley Laramie Fall 1:10
Won Blaine Backman Cheyenne East Dec 14-5
Won Jordan Odowd Campbell County NA 16-4
Won Hayden Jones Cheyenne Central Dec 8-6

 160 Jordan Odowd Record: 26-11 3rd Place (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Will Schilt Riverton Dec 11-8
Lost Alex Coolidge Campbell County NA 16-4
Won Mike Wehr Riverton Fall 3:23
Won Jason Christensen Laramie Fall 4:17

 171 Brady Burgess Record: 36- 2 1st Place

Result Opponent School How
Won Carson Pollat Laramie Fall 1:52
Won Taylor Pownall Campbell County NA 4:31 FALL
Won Derek Miller Riverton Dec 8-2

 171 Taylor Pownall Record: 22-18 4th Place (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Caleb Workman Cheyenne Central Fall 3:42
Lost Brady Burgess Campbell County NA 4:31 FALL
Won Nate Alverson Cheyenne East Dec 2-1
Lost Jordan Jenkins Cheyenne Central Dec 8-4

 189 Chris Schultz Record: 12- 7 2nd Place

Result Opponent School How
Won Taran Triplett Cheyenne East Fall 3:32
Won Michael Kirkman Sheridan Fall 2:56
Lost Brad Ramsey Cheyenne Central Fall 5:08

 189 Kody Brown Record: 22-16 (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Stephen Warren Sheridan Fall 0:44
Lost Brad Ramsey Cheyenne Central Dec 7-5
Won Austin Ontiveroz Laramie Dec 9-7
Lost Michael Kirkman Sheridan Dec 5-2

 215 Derek Thrall Record: 28-12 2nd Place

Result Opponent School How
Won Sam Barney Sheridan Fall 1:00
Won Taelor Prado Cheyenne Central Dec 8-1
Lost Nathan Massie Cheyenne East Dec 7-3

 215 James Boylan Record: 17-20 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Taelor Prado Cheyenne Central Dec 12-5
Lost Sam Barney Sheridan Dec 5-0

 285 Lance Chase Record: 3-25

Result Opponent School How
Lost Jacob Edwards Cheyenne East Fall 4:32
Lost Colby Douglas Cheyenne Central Dec 2-1


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved