Cheyenne
2009 4A East Regional
Cheyenne Central - 207.50 Points Ded: 1.00
02/20/09-02/21/09

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

 103 Austin Vye Record: 24- 9 2nd Place

Result Opponent School How
Won Mike Nelson Cheyenne Central NA 5:08 FALL
Won Andrew Gardner Cheyenne East Dec 12-6
Lost Taylor Bear Campbell County M-Dec 13-2

 103 Mike Nelson Record: 1- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Austin Vye Cheyenne Central NA 5:08 FALL
Won Jacob Smith Sheridan M-Dec 10-0
Lost Allen Keith Campbell County Fall 1:19

 112 Miles Blehm Record: 4-13

Result Opponent School How
Lost Joe Best Cheyenne East Fall 1:23
Won Mark Holley Laramie Dec 8-3
Lost Brandon Izatt Campbell County Fall 3:34

 119 Jared Sandoval Record: 4-14

Result Opponent School How
Lost Clay Carter Sheridan Dec 5-3
Lost Casey McKim Campbell County Dec 4-1

 125 Leandro Arias Record: 33- 4 1st Place

Result Opponent School How
Won Andrew Lobach Sheridan Fall 3:07
Won Nick Bazemore Campbell County Fall 0:40
Won Eric Maestas Cheyenne East Dec 10-3

 130 Chris Nelson Record: 2- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Clayton Hanger Riverton Dec 10-7
Won Collin Ballard Laramie Fall 3:30
Lost JT Zigray Campbell County Fall 4:27

 130 Joe Baca Record: 8- 8 2nd Place

Result Opponent School How
Won Collin Ballard Laramie Fall 0:30
Won Clayton Hanger Riverton Fall 4:18
Lost Marc Madsen Campbell County Dec 3-0

 135 Dillon Karajanis Record: 27-13 2nd Place

Result Opponent School How
Won Tyler Young Campbell County Fall 1:20
Won Kyle Struna Cheyenne East Fall 1:57
Won Kendall Nuss Cheyenne Central NA 9-3
Lost Trevor Goss Sheridan Dec 10-6

 135 Kendall Nuss Record: 21-14 4th Place (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Sheldon Buckingham Riverton Dec 6-2
Won Nathan Johnston Laramie Dec 9-7
Lost Dillon Karajanis Cheyenne Central NA 9-3
Won Tyler Young Campbell County M-Dec 16-3
Lost Tucker Young Campbell County Dec 1-0

 140 Austin Breckenri Record: 40- 4 1st Place

Result Opponent School How
Won Jacob Guidry Cheyenne Central NA 2:43 FALL
Won Devan Reilly Sheridan Fall 1:25
Won Devon Tutor Campbell County M-Dec 14-3

 140 Jacob Guidry Record: 1- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Austin Breckenridge Cheyenne Central NA 2:43 FALL
Lost Jesse Olson Riverton Fall 5:00

 145 Tucker Collins Record: 11-11 (NonScorer)

Result Opponent School How
Won Arlen Bruce Sheridan Dec 5-4
Won Bob Helmerick Cheyenne Central NA 9-5
Lost Tyler Juby Campbell County Fall 2:57
Lost Joey Kozlowski Laramie Dec 5-3

 145 Bob Helmerick Record: 15-10 3rd Place

Result Opponent School How
Won Nate Clark Laramie Dec 7-3
Lost Tucker Collins Cheyenne Central NA 9-5
Won Mac Madsen Campbell County Fall 3:37
Won Drew Leach Riverton Fall 0:36
Won Tylor Hanzlik Cheyenne East Fall 2:27
Won Joey Kozlowski Laramie Dec 9-5

 152 Kyle Green Record: 2- 8 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Derek Griffin Riverton Fall 0:36
Won Corey Nelson Cheyenne East Fall 0:41
Lost Tyler Pownall Campbell County Dec 5-1

 152 Matt Spoon Record: 27-12 3rd Place

Result Opponent School How
Won Tyler Pownall Campbell County Dec 14-8
Lost Derek Griffin Riverton Dec 11-4
Won Andrew Jones Sheridan Fall 1:47
Won Tyler Pownall Campbell County Dec 9-4

 160 Hayden Jones Record: 33- 7 2nd Place

Result Opponent School How
Won Marcus Phippin Cheyenne East Fall 0:43
Won Jason Christensen Laramie M-Dec 20-5
Lost Alex Coolidge Campbell County Dec 8-6

 171 Caleb Workman Record: 6-11 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Taylor Pownall Campbell County Fall 3:42
Won Tanner Hinds Cheyenne East Dec 12-9
Lost Jordan Jenkins Cheyenne Central NA 14-10

 171 Jordan Jenkins Record: 27-15 3rd Place

Result Opponent School How
Won Matt Hitt Riverton T-Fall 15-0
Lost Derek Miller Riverton Dec 8-3
Won Caleb Workman Cheyenne Central NA 14-10
Won Taylor Pownall Campbell County Dec 8-4

 189 Brad Ramsey Record: 24- 5 1st Place

Result Opponent School How
Won Kody Brown Campbell County Dec 7-5
Won Kenny Finlayson Riverton Dec 9-6
Won Chris Schultz Campbell County Fall 5:08

 189 Rafer Cooley Record: 0- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Michael Kirkman Sheridan Fall 3:31
Lost Austin Ontiveroz Laramie Dec 7-4

 215 Marcus Hunt Record: 14-14 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Jordan Larsen Riverton Fall 2:59
Won Gage Lacek Sheridan Fall 4:39
Won Cheyton Vermillion Cheyenne East Fall 2:49
Lost Taelor Prado Cheyenne Central Dec 7-4

 215 Taelor Prado Record: 12-12 4th Place

Result Opponent School How
Won Gage Lacek Sheridan Fall 1:06
Won James Boylan Campbell County Dec 12-5
Lost Derek Thrall Campbell County Dec 8-1
Won Marcus Hunt Cheyenne Central Dec 7-4
Lost Jordan Larsen Riverton Fall 0:59

 285 Colby Douglas Record: 1- 2

Result Opponent School How
Lost Dillon Elliott Laramie Fall 1:31
Won Lance Chase Campbell County Dec 2-1
Lost Kaleb Howard Riverton Fall 0:14


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved