Cheyenne
2009 4A East Regional
Riverton - 155.50 Points
02/20/09-02/21/09

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

 103 Dustin Manor Record: 0- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Andrew Gardner Cheyenne East Fall 0:56
Lost Jarrett David Riverton NA 15-0

 103 Jarrett David Record: 16-14

Result Opponent School How
Lost Allen Keith Campbell County Fall 1:17
Won Dustin Manor Riverton NA 15-0
Won Bill Dalles Laramie Fall 2:14
Lost Andrew Gardner Cheyenne East Fall 0:27

 112 Devin Oldman Record: 37-20 2nd Place

Result Opponent School How
Won Mark Holley Laramie T-Fall 15-0
Won Joe Best Cheyenne East Dec 5-3
Lost Tanner Olson Campbell County Dec 10-9

 119 Kacy Townsley Record: 33-21 4th Place

Result Opponent School How
Won Casey McKim Campbell County Fall 1:20
Won Blake Hanzlik Cheyenne East Fall 3:11
Lost Dalton Nelson Cheyenne East Dec 12-6
Won Casey McKim Campbell County Fall 0:55
Lost Clay Carter Sheridan Fall 4:01

 125 Cole Crippen Record: 11-34

Result Opponent School How
Lost Nick Bazemore Campbell County Fall 0:28
Won Drew Choal Laramie Dec 9-2
Won Andrew Lobach Sheridan Fall 4:16
Lost Burke Burgess Campbell County Fall 2:07

 130 Clayton Hanger Record: 17-12 3rd Place

Result Opponent School How
Won Chris Nelson Cheyenne Central Dec 10-7
Lost Joe Baca Cheyenne Central Fall 4:18
Won Skyler Carver Riverton NA 8-1
Won JT Zigray Campbell County Dec 12-7

 130 Skyler Carver Record: 15-24 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost JT Zigray Campbell County Dec 7-2
Won Dru Burr Laramie Fall 2:29
Lost Clayton Hanger Riverton NA 8-1

 135 Sheldon Buckingh Record: 18-22

Result Opponent School How
Lost Kendall Nuss Cheyenne Central Dec 6-2
Won Lucas Giesey Sheridan M-Dec 12-0
Lost Tyler Young Campbell County Fall 3:42

 135 Trevor Allen Record: 5- 9 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Tucker Young Campbell County Fall 1:28
Lost Nathan Johnston Laramie Dec 17-12

 140 Jesse Olson Record: 7-11 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Devon Tutor Campbell County Fall 4:52
Won Jacob Guidry Cheyenne Central Fall 5:00
Lost Kelby Funk Riverton NA DEFAULT

 140 Kelby Funk Record: 28-24

Result Opponent School How
Lost Devan Reilly Sheridan Dec 8-1
Won Jesse Olson Riverton NA DEFAULT
Lost Tyler Olson Campbell County M-Dec 8-0

 145 Drew Leach Record: 2- 6 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Tyler Juby Campbell County Fall 2:22
Lost Bob Helmerick Cheyenne Central Fall 0:36

 145 Nick Wilson Record: 35-15 2nd Place

Result Opponent School How
Won Nick Haller Cheyenne East Fall 0:50
Won Tylor Hanzlik Cheyenne East Fall 2:57
Lost Tyler Juby Campbell County Fall 2:42

 152 Derek Griffin Record: 41-13 2nd Place

Result Opponent School How
Won Kyle Green Cheyenne Central Fall 0:36
Won Matt Spoon Cheyenne Central Dec 11-4
Lost Telbe Storbeck Campbell County M-Dec 11-2

 152 Brodie Van Brunt Record: 0- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Dan Wallace Cheyenne East Fall 1:23
Lost Andrew Jones Sheridan Fall 1:47

 160 Mike Wehr Record: 27-22

Result Opponent School How
Lost Jason Christensen Laramie M-Dec 15-6
Won Marcus Phippin Cheyenne East Dec 11-5
Lost Jordan Odowd Campbell County Fall 3:23

 160 Will Schilt Record: 8-10 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Jordan Odowd Campbell County Dec 11-8
Lost Blaine Backman Cheyenne East Dec 12-10

 171 Derek Miller Record: 49- 6 2nd Place

Result Opponent School How
Won Nate Alverson Cheyenne East M-Dec 15-4
Won Jordan Jenkins Cheyenne Central Dec 8-3
Lost Brady Burgess Campbell County Dec 8-2

 171 Matt Hitt Record: 9-10 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Jordan Jenkins Cheyenne Central T-Fall 15-0
Lost Nate Alverson Cheyenne East Fall 4:11

 189 Kenny Finlayson Record: 36-19 4th Place

Result Opponent School How
Won Austin Ontiveroz Laramie Fall 5:47
Lost Brad Ramsey Cheyenne Central Dec 9-6
Won Michael Galicia Cheyenne East Dec 3-2
Lost Michael Kirkman Sheridan Fall 4:08

 215 Jordan Larsen Record: 24-13 3rd Place

Result Opponent School How
Won Marcus Hunt Cheyenne Central Fall 2:59
Lost Nathan Massie Cheyenne East Fall 1:58
Won Sam Barney Sheridan Fall 0:55
Won Taelor Prado Cheyenne Central Fall 0:59

 285 Kaleb Howard Record: 27-23 4th Place

Result Opponent School How
Won Cody Lipps Cheyenne East Fall 3:21
Lost Bryan McIntyre Sheridan Fall 3:04
Won Colby Douglas Cheyenne Central Fall 0:14
Lost Dillon Elliott Laramie Fall 1:38


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved