Cheyenne
2009 4A East Regional
Sheridan - 103.50 Points
02/20/09-02/21/09

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

 103 Jacob Smith Record: 10-11

Result Opponent School How
Lost Andrew Gardner Cheyenne East Fall 0:57
Lost Mike Nelson Cheyenne Central M-Dec 10-0

 112 Justin Amman Record: 4-14

Result Opponent School How
Lost Tanner Olson Campbell County T-Fall
Lost Lance Kailey Cheyenne East M-Dec 13-5

 119 Clay Carter Record: 23-14 3rd Place

Result Opponent School How
Won Jared Sandoval Cheyenne Central Dec 5-3
Lost Tyler Cox Campbell County Fall 1:20
Won Jay Sandvig Sheridan NA 6-3
Won Kacy Townsley Riverton Fall 4:01

 119 Jay Sandvig Record: 11-24 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Dalton Nelson Cheyenne East Dec 8-4
Won Blake Hanzlik Cheyenne East Fall 2:20
Lost Clay Carter Sheridan NA 6-3

 125 Andrew Lobach Record: 0- 3 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Leandro Arias Cheyenne Central Fall 3:07
Lost Cole Crippen Riverton Fall 4:16

 125 Craig Sharpski Record: 10-11

Result Opponent School How
Lost Burke Burgess Campbell County Fall 1:58
Won Kyle Rose Cheyenne East Fall 0:54
Lost Nick Bazemore Campbell County Fall 4:41

 135 Lucas Giesey Record: 16-19 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Tucker Young Campbell County Fall 4:17
Lost Sheldon Buckingham Riverton M-Dec 12-0

 135 Trevor Goss Record: 32-11 1st Place

Result Opponent School How
Won Dalton Swett Laramie Fall 0:31
Won Tucker Young Campbell County T-Fall 22-5
Won Dillon Karajanis Cheyenne Central Dec 10-6

 140 Devan Reilly Record: 23-18 4th Place

Result Opponent School How
Won Kelby Funk Riverton Dec 8-1
Lost Austin Breckenridge Cheyenne Central Fall 1:25
Won Alex Davis Laramie Fall 0:59
Lost Tyler Olson Campbell County Dec 7-1

 140 Levi Stewart Record: 0- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Devon Tutor Campbell County Fall 1:34
Lost Alex Davis Laramie Fall 1:37

 145 Arlen Bruce Record: 10-22

Result Opponent School How
Lost Tucker Collins Cheyenne Central Dec 5-4
Lost Nate Clark Laramie M-Dec 14-1

 145 Levi Hagerott Record: 5-15

Result Opponent School How
Lost Tylor Hanzlik Cheyenne East Fall 1:33
Lost Mac Madsen Campbell County Fall 1:08

 152 Andrew Jones Record: 2- 2

Result Opponent School How
Won Corey Nelson Cheyenne East Fall 2:25
Lost Telbe Storbeck Campbell County Fall 0:50
Won Brodie Van Brunt Riverton Fall 1:47
Lost Matt Spoon Cheyenne Central Fall 1:47

 189 Michael Kirkman Record: 26-12 3rd Place

Result Opponent School How
Won Rafer Cooley Cheyenne Central Fall 3:31
Won Michael Galicia Cheyenne East Dec 11-6
Lost Chris Schultz Campbell County Fall 2:56
Won Kody Brown Campbell County Dec 5-2
Won Kenny Finlayson Riverton Fall 4:08

 189 Stephen Warren Record: 0- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Kody Brown Campbell County Fall 0:44
Lost Taran Triplett Cheyenne East Fall 0:50

 215 Gage Lacek Record: 0- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Taelor Prado Cheyenne Central Fall 1:06
Lost Marcus Hunt Cheyenne Central Fall 4:39

 215 Sam Barney Record: 13-15

Result Opponent School How
Lost Derek Thrall Campbell County Fall 1:00
Won Wes Dalles Laramie M-Dec 8-0
Won James Boylan Campbell County Dec 5-0
Lost Jordan Larsen Riverton Fall 0:55

 285 Bryan McIntyre Record: 33- 8 1st Place

Result Opponent School How
Won Alex Marty Sheridan NA 5:32 FALL
Won Kaleb Howard Riverton Fall 3:04
Won Jacob Edwards Cheyenne East Dec 3-2

 285 Alex Marty Record: 0- 2 (NonScorer)

Result Opponent School How
Lost Bryan McIntyre Sheridan NA 5:32 FALL
Lost Cody Lipps Cheyenne East Fall 2:53


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved