Glenrock High School
3A East Regional Wrestling Tournament
Consolation - 3rd round
Feb. 18-19, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 103

Winner School How Opponent School Result
Garrett Ayers Wheatland Fall Elijah Salas, (9) Cheyenne South 2.14
Michael Lebeck Cheyenne South Fall Darby Scantling, (9) Buffalo 1.34


 Weight Class: 112

Winner School How Opponent School Result
Chase Patrick Torrington Fall Matt Shuessler, (9) Newcastle 2.07
Zack Larson Thermopolis M-Dec Weston Bradshaw, (9) Douglas 9 - 0


 Weight Class: 119

Winner School How Opponent School Result
Ramon Herrera Torrington M-Dec Justis Reynolds, (9) Rawlins 3 - 13
Wyatt Summers Glenrock Fall Branden Hawley, (10) Newcastle .21


 Weight Class: 125

Winner School How Opponent School Result
Seth Harris Douglas Fall Chaz McAuley, (11) Wheatland 2.27
Erik Fair Cheyenne South Fall Jacob Castilleja, (10) Rawlins 2.27


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Layne Eike Wheatland Fall Austin Hall, (9) Glenrock .46
Wyatt Ivie Newcastle Fall Clay Schaffner, (9) Cheyenne South 1.45


 Weight Class: 135

Winner School How Opponent School Result
Isidro Cortez Torrington Dec Joseph Romero, (9) Cheyenne South 7 - 2
Garrett Boner Douglas Fall R.J. Shmidl, (12) Wheatland .45


 Weight Class: 140

Winner School How Opponent School Result
Raider Nelson Glenrock Dec JD Pittsley, (10) Glenrock 5 - 0
Jeddrick Reitz Wheatland Fall Andy Adams, (11) Wheatland 3.51


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Tyler Berge Glenrock Fall Dylan Raffl, (10) Cheyenne South .48
Andrew Jarvis Torrington Fall Dakota Kise, (10) Cheyenne South .27


 Weight Class: 152

Winner School How Opponent School Result
Muhammad Khan Buffalo Dec David Chesser, (11) Wheatland 8 - 13
Clint Dewald Glenrock Dec Austin Dunn, (9) Cheyenne South 8 - 2


 Weight Class: 160

Winner School How Opponent School Result
Sam Lewman Rawlins Fall Caleb Thompson, (12) Douglas 1.26
Jac Klaahsen Buffalo Fall Tyrel Smith, (9) Rawlins 1.25


 Weight Class: 171

Winner School How Opponent School Result
JT Harper Newcastle Fall Riggen McIntosh, (10) Torrington .42
Tyler Colley Cheyenne South Fall Che' Roberts, (10) Rawlins 2.38


 Weight Class: 189

Winner School How Opponent School Result
Avery Jamerman Wheatland Fall Cody Sanburn, (11) Buffalo 1.34
Brandon Osche Newcastle M-Dec Taylor Yingling, (10) Glenrock 3 - 11


 Weight Class: 215

Winner School How Opponent School Result
Jesus Perez Wheatland Fall Bryton Ramos, (9) Torrington .39
Steven Swainson Cheyenne South Fall Lawson Liggett, (11) Newcastle .57


 Weight Class: 285

Winner School How Opponent School Result
Zeb Rose Wheatland Fall CJ Allen, (10) Douglas .21
Woodrow Davidson Rawlins Dec Sean Petersen, (11) Newcastle 4 - 7


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved