Glenrock High School
3A East Regional Wrestling Tournament
Finals
Feb. 18-19, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 103

Winner School How Opponent School Result
Colby Murphy Rawlins Dec Jordan McClintick, (9) Glenrock 8 - 6
Alex Rettinghouse Newcastle Fall Jordan Pingrey, (9) Douglas 3.40


 Weight Class: 112

Winner School How Opponent School Result
Wyatt Murphy Rawlins Dec Zack Larson, (9) Thermopolis 8 - 6
Jonathon Land Buffalo M-Dec Jonathan Gomez, (11) Rawlins 1 - 13


 Weight Class: 119

Winner School How Opponent School Result
Jhett Eike Wheatland M-Dec Andrew Snow, (9) Cheyenne South 0 - 10
Josh Materi Thermopolis Dec Raymond Geho, (10) Douglas 7 - 2


 Weight Class: 125

Winner School How Opponent School Result
Joel Dappen Wheatland Dec Cody Estes, (11) Douglas 5 - 8
Ryan Lewandowski Torrington Dec Colter Brown, (11) Thermopolis 9 - 4


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Blake Sanderson Douglas Fall Ivan Varela, (10) Rawlins 4.28
Thomas Carr Torrington Fall Taylor Bell, (11) Buffalo 5.59


 Weight Class: 135

Winner School How Opponent School Result
Isidro Cortez Torrington Dec Cody Shinost, (11) Thermopolis 9 - 2
Andrew Blumer Wheatland Fall Austin Nicholson, (11) Rawlins 4.52


 Weight Class: 140

Winner School How Opponent School Result
Jacob Hatley Torrington Fall Cade Noble, (10) Cheyenne South 3.25
Reed Burgener Douglas Fall Zack Talbot, (12) Newcastle 5.00


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Matt Widiker Glenrock Fall Dillon Cotterman, (12) Wheatland 3.21
Tanner Miller Douglas Fall Jesse Larralde, (12) Newcastle 3.17


 Weight Class: 152

Winner School How Opponent School Result
Benjamin Loya Torrington T-Fall Muhammad Khan, (12) Buffalo 0 - 16
Lane Read Douglas Fall Merritt Crabtree, (9) Newcastle 3.37


 Weight Class: 160

Winner School How Opponent School Result
Cody Dunn Cheyenne South Fall Dalton Smith, (10) Torrington 4.23
Kyle Larson Thermopolis Fall Zak Owens, (11) Douglas 4.45


 Weight Class: 171

Winner School How Opponent School Result
Paul Foy Douglas Fall JT Harper, (10) Newcastle 2.06
Jace Jensen Buffalo Fall Tim Harris, (11) Douglas 1.41


 Weight Class: 189

Winner School How Opponent School Result
Evan Ponce Torrington Def Jake Lake, (11) Douglas
Trent Boner Douglas Fall Tyler VanAntwerp, (11) Glenrock 3.38


 Weight Class: 215

Winner School How Opponent School Result
Chase Irvine Wheatland Fall Tanner Nauta, (12) Douglas 3.47
Joe Lake Douglas M-Dec Troy Pinkerton, (11) Glenrock 9 - 1


 Weight Class: 285

Winner School How Opponent School Result
Zeb Rose Wheatland Fall Curran Irvine, (11) Wheatland 1.45
Juan Deleon Torrington Fall Matt Myrick, (12) Buffalo .14


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved