2012 4A East Regional Wrestling Tournament
Gillette, WY
February 17 & 18, 2012
Campbell County High School - 235.00 Points


106 Deavon Mauch Record: 35-13 4th Place
Won Triston McKinsey Campbell County High School Dec 7-0
Lost Terrence McDonough Cheyenne Central High School Dec 4-0
Won Gage Tyree Sheridan High School Dec 9-6
Lost Sammy Moody Cheyenne Central High School Dec 3-1
 
106 Triston McKinsey Record: 22-15 (NonScorer)
Lost Deavon Mauch Campbell County High School Dec 7-0
Lost Braxton Cooper Sheridan High School Dec 12-7
 
113 Evan Smith Record: 32-15 3rd Place
Won Jonathan Mills Cheyenne South High School Fall 1:15
Lost Tanner Wickham Cheyenne East High School Dec 10-5
Won Kyle Curby Cheyenne East High School Fall 4:07
Won Jackson Hanify Sheridan High School Dec 8-1
 
113 Robert Shirley Record: 18-19 (NonScorer)
Lost Kyle Curby Cheyenne East High School Dec 8-6
Lost Mike Nelson Cheyenne Central High School M-Dec 10-2
 
120 Daniel Provost Record: 12-23
Lost Kholin Harmon Sheridan High School Fall 3:31
Won Jacob Johnston Laramie High School Fall 1:24
Lost Austin Vye Cheyenne Central High School Def
 
126 Kris Miller Record: 29- 7 2nd Place
Won Jeff Zdziarski Sheridan High School M-Dec 14-2
Won Isaac Garcia Cheyenne Central High School Dec 9-3
Lost Lance Kailey Cheyenne East High School Dec 8-6
 
132 Alex Lacasse Record: 31-17 3rd Place
Won Josh Allen Campbell County High School M-Dec 13-0
Lost Blaze Cress Cheyenne East High School Dec 5-3
Won Dax Cathcart Cheyenne East High School Fall :42
Won Gabe Legler Sheridan High School M-Dec 10-0
 
132 Josh Allen Record: 24-17 (NonScorer)
Won Clay Schaffner Cheyenne South High School T-Fall 16-0
Lost Alex Lacasse Campbell County High School M-Dec 13-0
Won Jackie Steele Cheyenne Central High School Fall 2:01
Won JD Crecca Laramie High School Fall 1:50
Lost Gabe Legler Sheridan High School Dec 3-0
 
138 Lukas Poloncic Record: 31- 6 1st Place
Won Walker Fossett Cheyenne Central High School Fall 1:37
Won Benden Sailors Laramie High School M-Dec 16-7
Won Collin Ballard Laramie High School Dec 8-1
Won Hayes Stone Cheyenne East High School Dec 4-2
 
138 Haydn Rawlings Record: 36-12 3rd Place (NonScorer)
Won Daniel Hammond Cheyenne South High School Fall 3:05
Won Reno Skinner Sheridan High School Fall 1:40
Lost Hayes Stone Cheyenne East High School Dec 6-1
Won Joseph Romero Cheyenne South High School M-Dec 9-0
Won Blake Hanzlik Cheyenne East High School Dec 9-8
 
145 Dani Fischer Record: 36- 1 1st Place
Won Dalton Mizel Cheyenne East High School Fall :16
Won Tim Cowan Sheridan High School Fall :30
Won Scott Hanify Sheridan High School M-Dec 16-5
 
145 Austin Wahler Record: 15-26 (NonScorer)
Lost Tim Cowan Sheridan High School Def
Lost Dalton Mizel Cheyenne East High School Def
 
152 Jordan Fischer Record: 28-13 1st Place
Won Jerimiah Bershinsky Laramie High School M-Dec 18-5
Won Kyler Lunberg Campbell County High School Fall 3:54
Won Nathan Johnston Laramie High School Dec 7-4
 
152 Kyler Lunberg Record: 10-15 (NonScorer)
Won Colton Borm Cheyenne Central High School Fall 1:09
Lost Jordan Fischer Campbell County High School Fall 3:54
Lost Josh Guillory Cheyenne East High School Fall 3:25
 
160 Tanner Olson Record: 38- 1 1st Place
Won Corey Nelson Cheyenne East High School Fall 1:59
Won Cody Dunn Cheyenne South High School T-Fall 15-0
Won Dillon Titnesor Laramie High School Fall 1:41
 
160 Robert Perry Record: 11-13 4th Place (NonScorer)
Lost Luke Melchior Cheyenne Central High School Fall 1:08
Won Cody Dunn Cheyenne South High School M-Dec 14-4
Lost Luke Melchior Cheyenne Central High School Dec 11-7
 
170 Taylor Bigelow Record: 17-14 2nd Place
Won Joe Baldivia Laramie High School Fall 1:12
Won Miclo Cruz Cheyenne East High School Fall 1:07
Lost Lucas Giesey Sheridan High School Fall 2:45
 
170 Carson Mock Record: 12-21 4th Place (NonScorer)
Won Even Forsyth Sheridan High School Fall 1:38
Lost Lucas Giesey Sheridan High School Fall 1:55
Won Domingo Moya Cheyenne South High School Fall :51
Lost Miclo Cruz Cheyenne East High School Dec 9-6
 
182 Burke Burgess Record: 29- 2 2nd Place
Won Joseph Munoz Cheyenne South High School Fall :57
Won Dalton Swett Laramie High School T-Fall 17-2
Lost Tevis Bartlett Cheyenne East High School Dec 4-1
 
182 Brendon MacKearn Record: 13- 8 (NonScorer)
Won Cody Welborn Sheridan High School Fall :34
Lost Tevis Bartlett Cheyenne East High School Fall 1:00
Lost Tory Music Sheridan High School Fall 2:22
 
195 Jace Jacob Record: 24-18 3rd Place
Lost Christian Robinson Cheyenne East High School Dec 8-5
Won Devin Walker Cheyenne South High School Fall :59
Won Logan Anderson Campbell County High School Fall 2:14
 
195 Logan Anderson Record: 20-16 4th Place (NonScorer)
Won Jon Chizever Laramie High School Fall :54
Lost Cody Delk Sheridan High School Fall :53
Won Jesus Eustaquio Cheyenne Central High School Fall :37
Lost Jace Jacob Campbell County High School Fall 2:14
 
220 Caleb Olson Record: 17-18 2nd Place
Won Dane Chambers Sheridan High School Fall 5:31
Won Isaac Taylor Cheyenne East High School Fall 1:48
Lost Rafer Cooley Cheyenne Central High School Fall 3:35
 
220 Lucas Sather Record: 18- 8 (NonScorer)
Lost Isaac Taylor Cheyenne East High School Def
Lost Dane Chambers Sheridan High School Def
 
285 Taylor Barbour Record: 28-19 3rd Place
Lost Tyler Colley Cheyenne South High School Fall 2:42
Won Arthur McArthur Laramie High School Fall :56
Won Schad Wilson Laramie High School Fall 2:02
Won Tyler Colley Cheyenne South High School Fall 2:12