2012 4A East Regional Wrestling Tournament
Gillette, WY
February 17 & 18, 2012
Cheyenne East High School - 215.50 Points Adj: -2.00


106 Brody Cress Record: 40- 4 1st Place
Won Anthony Green Cheyenne East High School Fall 1:07
Won Sammy Moody Cheyenne Central High School Fall 3:58
Won Terrence McDonough Cheyenne Central High School Fall 3:37
 
106 Anthony Green Record: 1-10 (NonScorer)
Lost Brody Cress Cheyenne East High School Fall 1:07
Lost Gage Tyree Sheridan High School Fall 1:45
 
113 Tanner Wickham Record: 32-14 2nd Place
Won Mike Nelson Cheyenne Central High School Fall 5:24
Won Evan Smith Campbell County High School Dec 10-5
Lost Bryce Meredith Cheyenne Central High School Fall 1:17
 
113 Kyle Curby Record: 19-12 (NonScorer)
Won Robert Shirley Campbell County High School Dec 8-6
Lost Jackson Hanify Sheridan High School Fall 3:59
Won Tyler Stauffer Sheridan High School Fall 1:38
Lost Evan Smith Campbell County High School Fall 4:07
 
120 Levi Romsa Record: 1- 2 (NonScorer)
Won Micah Swann Cheyenne South High School Fall 1:02
Lost Austin Vye Cheyenne Central High School Dec 7-6
Lost Kyle Christensen Laramie High School Fall 2:53
 
120 Luis Reyes Record: 21-15 2nd Place
Won Kyle Christensen Laramie High School Dec 5-1
Won Austin Vye Cheyenne Central High School Dec 4-2
Lost Derek Berrettini Sheridan High School M-Dec 15-3
 
126 Lance Kailey Record: 41- 6 1st Place
Won Xavier Evinger Cheyenne South High School Def
Won Alex Brown Cheyenne Central High School T-Fall 16-1
Won Andrew Snow Cheyenne South High School M-Dec 12-1
Won Kris Miller Campbell County High School Dec 8-6
 
126 Trevor Brower Record: 25-16 3rd Place (NonScorer)
Lost Andrew Snow Cheyenne South High School Dec 3-2
Won Collin Cundy Sheridan High School Fall 3:37
Won Alex Brown Cheyenne Central High School Fall 4:14
Won Isaac Garcia Cheyenne Central High School Fall 4:54
Won Andrew Snow Cheyenne South High School Fall 4:08
 
132 Blaze Cress Record: 24-11 2nd Place
Won Joe Nix Laramie High School Fall 1:06
Won Alex Lacasse Campbell County High School Dec 5-3
Lost Clay Carter Sheridan High School Dec 5-2
 
132 Dax Cathcart Record: 3- 2 (NonScorer)
Won JD Crecca Laramie High School Fall 1:25
Lost Clay Carter Sheridan High School Fall :23
Won Cody Smiley Cheyenne South High School Fall 2:29
Won Bailey McHenry Cheyenne Central High School Def
Lost Alex Lacasse Campbell County High School Fall :42
 
138 Hayes Stone Record: 35-17 2nd Place
Won Blake Hanzlik Cheyenne East High School Fall 2:54
Won Haydn Rawlings Campbell County High School Dec 6-1
Lost Lukas Poloncic Campbell County High School Dec 4-2
 
138 Blake Hanzlik Record: 18-26 4th Place (NonScorer)
Won Nick Gill Sheridan High School Fall 1:41
Lost Hayes Stone Cheyenne East High School Fall 2:54
Won Walker Fossett Cheyenne Central High School Fall 1:00
Won Justin Cisneros Cheyenne Central High School M-Dec 14-6
Won Collin Ballard Laramie High School Fall 2:04
Lost Haydn Rawlings Campbell County High School Dec 9-8
 
145 Brandon Mizel Record: 3- 2 (NonScorer)
Won Kevin Gallegos Laramie High School Fall 3:35
Lost Scott Hanify Sheridan High School T-Fall 17-2
Won Corey Ernst Cheyenne South High School M-Dec 13-3
Won Jerry Looney Laramie High School Fall 3:54
Lost Tim Cowan Sheridan High School Fall 2:59
 
145 Dalton Mizel Record: 3- 2
Won Corey Ernst Cheyenne South High School Fall 1:43
Lost Dani Fischer Campbell County High School Fall :16
Won Kevin Gallegos Laramie High School Fall 2:21
Won Austin Wahler Campbell County High School Def
Lost Cade Noble Cheyenne South High School Fall 4:06
 
152 Josh Guillory Record: 2- 2 4th Place
Lost Nathan Johnston Laramie High School Fall 2:32
Won Dakota Kise Cheyenne South High School Fall 2:51
Won Kyler Lunberg Campbell County High School Fall 3:25
Lost Alex Smiley Sheridan High School Fall 2:23
 
160 Corey Nelson Record: 1-14
Lost Tanner Olson Campbell County High School Fall 1:59
Lost Phoenix Robinson Sheridan High School Fall :28
 
170 Miclo Cruz Record: 19-22 3rd Place
Won Domingo Moya Cheyenne South High School M-Dec 19-5
Lost Taylor Bigelow Campbell County High School Fall 1:07
Won Even Forsyth Sheridan High School Def
Won Carson Mock Campbell County High School Dec 9-6
 
182 Tevis Bartlett Record: 43- 4 1st Place
Won Kyle Karajanis Cheyenne Central High School Fall 1:12
Won Brendon MacKearney Campbell County High School Fall 1:00
Won Burke Burgess Campbell County High School Dec 4-1
 
195 Christian Robins Record: 37-14 2nd Place
Won Jesus Eustaquio Cheyenne Central High School Fall :38
Won Jace Jacob Campbell County High School Dec 8-5
Lost Cody Delk Sheridan High School Dec 12-10
 
220 Isaac Taylor Record: 2- 2 (NonScorer)
Won Austin Burleson Cheyenne Central High School Dec 15-8
Won Lucas Sather Campbell County High School Def
Lost Caleb Olson Campbell County High School Fall 1:48
Lost Steven Swainson Cheyenne South High School Fall 3:46
 
220 Brett Schaeffer Record: 13-19 3rd Place
Won Steven Swainson Cheyenne South High School Dec 3-1
Lost Rafer Cooley Cheyenne Central High School Fall :45
Won Dane Chambers Sheridan High School Fall 3:51
Won Steven Swainson Cheyenne South High School Dec 3-1
 
285 DJ Doolin Record: 28-15 2nd Place
Won Schad Wilson Laramie High School Dec 7-3
Lost Alex Marty Sheridan High School Dec 4-3