Licensed to Green River High School Aquatic Center - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/21/2017 12:56 PM
                     HS Boys Invite  Jan 2017 - 1/21/2017                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 1:40.68        2015 Kelly Walsh, Kelly Walsh                   
 Sch Rec 11D: S 1:37.86        2001                                            
                         A. Golden, T. Castillion, E. MaClean, T. Cook     
    School                                                  Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River  'A'                                      1:45.66         32  
       25.65    55.54  1:21.35  1:45.66                                    
  2 Lyman High School  'A'                                1:46.32         26  
     1) Haycock, Cooper                 2) Olguin, Stone                  
     3) Walker, Carson                  4) Legault, Konner                
       26.60    57.18  1:23.28  1:46.32                                    
  3 Rock Springs High School-WY  'A'                      1:47.61         24  
     1) DeFauw, Ron                     2) Thomas, Kade                   
     3) Spicer, James                   4) Anderson, Darwin               
       27.68    59.12  1:24.86  1:47.61                                    
  4 Khs Boys 2016-17  'A'                                 1:58.95         22  
     1) Krell, Carl                     2) Rydstrom, Easton               
     3) Wergin, Benjamin                4) Smith, Brandon                 
       26.00  1:03.30  1:31.63  1:58.95                                    
  5 Sublette Swimming and Diving-WY  'A'                  2:00.64         20  
     1) Tonkin, Milan                   2) Maxfield, Benjamin             
     3) Mahaffey, Marcus                4) Seeman, Justin                 
       28.39  1:04.69  1:34.06  2:00.64                                    
  6 Green River  'B'                                     x2:03.72        
       33.64  1:06.52  1:36.74  2:03.72                                    
  7 Lyman High School  'B'                               x2:06.23        
     1) Officer, Wynn                   2) Legault, Kyler                 
     3) Saxton, Braydon                 4) Crook, Conner                  
       31.61  1:08.29  1:37.84  2:06.23                                    
  8 Sublette Swimming and Diving-WY  'B'                 x2:08.72        
     1) Gudino, Ed                      2) Douglas, Levi                  
     3) Moller, Trevor                  4) Jessen, Corbin                 
       34.29  1:11.22  1:41.84  2:08.72                                    
  9 Green River  'C'                                     x2:10.21        
       35.78  1:10.06  1:41.80  2:10.21                                    
 10 Khs Boys 2016-17  'B'                                x2:13.65        
     1) Aase, Adam                      2) Killian, Grady                 
     3) Rydstrom, Colton                4) Smith, Collin                  
       34.39  1:13.82  1:28.19  2:13.65                                    
 11 Sublette Swimming and Diving-WY  'C'                 x2:22.13        
     1) Covill, Toby                    2) Primanis, Nicholas             
     3) Todd, Ivan                      4) Gutierrez, Senddey             
       38.75  1:18.73  1:53.15  2:22.13                                    
 12 Rock Springs High School-WY  'B'                     x2:33.84        
       46.95  1:30.12  2:02.36  2:33.84                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 1:49.72        2017 Michael Richmond, Green River              
 Sch Rec 11D: S 1:45.94        2009 A. Anderson                                
                2:02.50  4A
                2:15.00  3A
    Name               Age School                           Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Darwin       Rshs-WY                        1:50.56 4A      16  
       25.44    54.13  1:22.78  1:50.56                                    
  2 Monzon, Bryan          Rshs-WY                        1:55.84 4A      13  
       26.58    55.13  1:25.12  1:55.84                                    
  3 Lyon, Dean             GRV                            2:00.28 4A      12  
       26.87    57.69  1:29.69  2:00.28                                    
  4 Hicks, Trevor          LYM                            2:01.39 4A      11  
       27.06    56.96  1:28.86  2:01.39                                    
  5 Moore, Brastin         GRV                            2:06.05 3A      10  
       28.49    59.93  1:33.20  2:06.05                                    
  6 Debebe, Nile           Sublette-WY                    2:12.37 3A       9  
       29.39  1:03.24  1:38.06  2:12.37                                    
  7 Officer, Wynn          LYM                            2:13.96 3A       7  
       28.63  1:02.51  1:38.19  2:13.96                                    
  8 Lucero, Dade           GRV                            2:15.94          5  
       30.07  1:04.46  1:40.29  2:15.94                                    
  9 Erramouspe, Anthon     Rshs-WY                        2:22.99          4  
       32.15  1:10.24  1:46.78  2:22.99                                    
 10 Moller, Trevor         Sublette-WY                    2:23.87          3  
       30.81  1:05.87  1:44.27  2:23.87                                    
 11 Ratliff, Devin         GRV                            2:24.90          2  
       32.29  1:09.81  1:48.38  2:24.90                                    
 12 Jessen, Corbin         Sublette-WY                    2:27.37          1  
       29.17  2:27.37                                                      
 13 Moser, Trevor          GRV                           x2:29.12        
       33.91  1:11.72  1:52.28  2:29.12                                    
 14 Smith, Collin          KEM                            2:31.00        
       32.07  1:10.85  1:52.79  2:31.00                                    
 15 Strange, Dylan         GRV                           x2:40.45        
       34.76  1:15.04  1:57.98  2:40.45                                    
 16 Grimes, Michael        KEM                            2:40.74        
       35.04  1:15.69  1:58.69  2:40.74                                    
 17 Covill, Toby           Sublette-WY                    2:41.56        
                       2:01.46  2:41.56                                    
 18 Todd, Ivan             Sublette-WY                   x2:44.36        
       35.19  1:16.86  2:00.49  2:44.36                                    
 19 Gudino, Ed             Sublette-WY                   x2:55.87        
       36.84  1:22.72  2:10.69  2:55.87                                    
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 2:01.36        2015 Jeremy Young, Kelly Walsh                  
 Sch Rec 11D: S 2:01.05        2016 M. Richmond                                
                2:21.50  4A
                2:35.00  3A
    Name               Age School                           Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Michael      GRV                            2:08.08 4A      16  
       26.42    58.75  1:36.39  2:08.08                                    
  2 DeFauw, Ron            Rshs-WY                        2:12.86 4A      13  
       28.71  1:01.71  1:42.86  2:12.86                                    
  3 Newberg, Parker        Rshs-WY                        2:16.61 4A      12  
       29.13  1:05.97  1:45.21  2:16.61                                    
  4 Bloomquist, Brenda     GRV                            2:19.55 4A      11  
       28.39  1:08.56  1:46.98  2:19.55                                    
  5 Walker, Carson         LYM                            2:22.19 3A      10  
       28.41  1:03.88  1:48.82  2:22.19                                    
  6 Thomas, Kade           Rshs-WY                        2:23.32 3A       9  
       30.95  1:06.32  1:48.37  2:23.32                                    
  7 Olguin, Stone          LYM                            2:25.62 3A       7  
       30.57  1:08.60  1:50.31  2:25.62                                    
  8 Mahaffey, Marcus       Sublette-WY                    2:26.79 3A       5  
       30.26  1:06.35  1:51.91  2:26.79                                    
  9 Wergin, Benjamin       KEM                            2:31.52 3A       4  
       32.27  1:10.33  1:57.19  2:31.52                                    
 10 Maxfield, Benjamin     Sublette-WY                    2:40.06          3  
       32.87  1:13.47  2:02.47  2:40.06                                    
 11 Deribeev, Venelin      Sublette-WY                    2:46.31          2  
       33.34  1:15.49  2:04.47  2:46.31                                    
 12 Hughes, Gavin          Sublette-WY                    2:56.11          1  
       35.82  1:21.56  2:18.68  2:56.11                                    
 -- Wiscabage, Josh        Sublette-WY                         DQ        
       33.69  1:20.55  2:23.63       DQ                                    
 -- Lund, Jared            GRV                                 DQ        
       33.72  1:18.51  2:16.90       DQ                                    
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 22.37        2016 Marquad Talon/Lailton Charles, Kelly Walsh/Ly
 Sch Rec 11D: S 21.32        1998 B. Britton                                   
                24.65  4A
                26.50  3A
    Name               Age School                           Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haycock, Cooper        LYM                              23.58 4A      16  
  2 Legault, Konner        LYM                              23.62 4A      13  
  3 Spicer, James          Rshs-WY                          23.98 4A      12  
  4 Hutchison, Lane        GRV                              24.78 3A      11  
  5 Smith, Brandon         KEM                              25.48 3A      10  
  6 Seeman, Justin         Sublette-WY                      25.72 3A       9  
  7 Saxton, Braydon        LYM                              25.78 3A       7  
  8 Moore, Keyan           GRV                              26.30 3A       5  
  9 Rydstrom, Colton       KEM                              26.88          4  
 10 Boldt, Nick            GRV                              26.96          3  
 11 Rydstrom, Easton       KEM                              27.32          2  
 12 Searle, Conley         Rshs-WY                          27.72          1  
 13 Crook, Conner          LYM                              28.02        
 14 Bracken, Macen         GRV                              28.29        
 15 Aase, Adam             KEM                              28.51        
 16 Clarke, Michael        KEM                             x29.07        
 17 Primanis, Nicholas     Sublette-WY                      29.48        
 18 Erickson, Tucker       KEM                             x29.51        
 19 Grajeda, Alejandro     GRV                             x29.58        
 20 Douglas, Levi          Sublette-WY                      29.70        
 21 Ross, Zakary           Rshs-WY                          29.78        
 22 Gutierrez, Senddey     Sublette-WY                      30.18        
 23 Nelson, Steven         KEM                             x31.64        
 24 Todd, Makiah           Sublette-WY                     x31.73        
 25 Belcher, Brody         GRV                             x33.18        
 26 Conover, Bradyn        Rshs-WY                          33.31        
 27 Smith, Sam             Rshs-WY                         x33.55        
 28 Hanson, Phillip        Sublette-WY                     x35.03        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 434.05   1/21/2017 Keyan Moore, Green River                    
 Sch Rec 11D: S 445.15        1992 D. Kooym                                    
    Name               Age School                           Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moore, Keyan           GRV                             434.05S        16  
  2 Spalding, Coleton      GRV                             360.20         13  
  3 Even, Johnathan        Rshs-WY                         322.60         12  
  4 Moffat, Miles          GRV                             307.05         11  
  5 Grajeda, Alejandro     GRV                             300.95         10  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 55.47        2015 Marquad Talon, Kelly Walsh                   
 Sch Rec 11D: S 51.94        2001 E. Maclean                                   
              1:03.50  4A
              1:14.00  3A
    Name               Age School                           Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spicer, James          Rshs-WY                          59.53 4A      16  
       27.54    59.53                                                      
  2 Walker, Carson         LYM                            1:01.09 4A      13  
       28.53  1:01.09                                                      
  3 Lyon, Dean             GRV                            1:02.95 4A      12  
       29.86  1:02.95                                                      
  4 Johnson, Logan         GRV                            1:03.10 4A      11  
       29.12  1:03.10                                                      
  5 Tonkin, Milan          Sublette-WY                    1:05.59 3A      10  
       28.07  1:05.59                                                      
  6 Sturlaugson, Ty        GRV                            1:12.44 3A       9  
       31.65  1:12.44                                                      
  7 Moser, Trevor          GRV                            1:13.94 3A       7  
       33.21  1:13.94                                                      
  8 Searle, Conley         Rshs-WY                        1:17.89          5  
       35.04  1:17.89                                                      
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 49.13        2015 Jeremy Young, Kelly Walsh                    
 Sch Rec 11D: S 47.53        2001 T. Castillion                                
                54.50  4A
                59.60  3A
    Name               Age School                           Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Michael      GRV                              50.47 4A      16  
       24.64    50.47                                                      
  2 Krell, Carl            KEM                              50.57 4A      13  
       24.61    50.57                                                      
  3 Monzon, Bryan          Rshs-WY                          53.26 4A      12  
       25.72    53.26                                                      
  4 Moffatt, Ethan         GRV                              54.77 3A      11  
       26.77    54.77                                                      
  5 Legault, Konner        LYM                              55.40 3A      10  
       25.74    55.40                                                      
  6 Wergin, Benjamin       KEM                              55.50 3A       9  
       26.50    55.50                                                      
  7 Debebe, Nile           Sublette-WY                      58.91 3A       7  
       27.92    58.91                                                      
  8 Ziegler, Kade          Sublette-WY                      59.65          5  
       27.37    59.65                                                      
  9 Rydstrom, Colton       KEM                            1:01.74          4  
       29.84  1:01.74                                                      
 10 Jessen, Corbin         Sublette-WY                    1:02.13          3  
       29.37  1:02.13                                                      
 11 Aase, Adam             KEM                            1:03.12          2  
       29.34  1:03.12                                                      
 12 Erramouspe, Anthon     Rshs-WY                        1:04.73          1  
       31.05  1:04.73                                                      
 13 Wiscabage, Josh        Sublette-WY                    1:05.13        
       31.96  1:05.13                                                      
 14 Mondragon, Jacob       GRV                            1:07.16        
       32.19  1:07.16                                                      
 15 Covill, Toby           Sublette-WY                   x1:08.90        
       33.17  1:08.90                                                      
 16 Bracken, Macen         GRV                            1:08.95        
       32.45  1:08.95                                                      
 17 Lansberry, Trevor      Rshs-WY                        1:09.78        
       32.25  1:09.78                                                      
 18 Primanis, Nicholas     Sublette-WY                   x1:10.45        
       32.68  1:10.45                                                      
 19 Grimes, Michael        KEM                           x1:11.98        
       34.77  1:11.98                                                      
 20 Clarke, Michael        KEM                           x1:13.21        
       33.24  1:13.21                                                      
 21 Gutierrez, Senddey     Sublette-WY                   x1:14.67        
       33.17  1:14.67                                                      
 22 Nelson, Steven         KEM                           x1:17.28        
       35.91  1:17.28                                                      
 23 Conover, Bradyn        Rshs-WY                        1:18.76        
       35.54  1:18.76                                                      
 24 Belcher, Brody         GRV                           x1:21.56        
 25 Killian, Grady         KEM                           x1:21.96        
       36.05  1:21.96                                                      
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 4:56.51   1/21/2017 Darwin Anderson, Rock Springs              
 Sch Rec 11D: S 4:48.01        2009 A. Anderson                                
                5:37.00  4A
                6:25.00  3A
    Name               Age School                           Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Darwin       Rshs-WY                        4:56.51S4A      16  
       25.34    54.47  1:25.21  1:55.36  2:25.99  2:57.31  3:27.78  3:58.39
     4:28.51  4:56.51                                                      
  2 Newberg, Parker        Rshs-WY                        5:32.12 4A      13  
       29.37  1:02.01  1:35.74  2:09.53  2:43.10  3:17.36  3:51.29  4:25.65
     4:58.78  5:32.12                                                      
  3 Seeman, Justin         Sublette-WY                    5:47.54 3A      12  
       28.85  1:02.52  1:38.53  2:14.16  2:50.22  3:26.31  4:03.61  4:39.11
     5:14.60  5:47.54                                                      
  4 Saxton, Braydon        LYM                            5:48.22 3A      11  
       29.04  1:03.03  1:38.36  2:14.20  2:50.56  3:26.39  4:03.44  4:39.71
     5:15.03  5:48.22                                                      
  5 Smith, Brandon         KEM                            5:54.16 3A      10  
       29.10  1:03.21  1:39.03  2:15.24  2:52.40  3:29.69  4:07.67  4:44.86
     5:20.20  5:54.16                                                      
  6 Moore, Brastin         GRV                            5:55.84 3A       9  
       30.08  1:03.71  1:39.58  2:16.16  2:53.07  3:30.31  4:07.65  4:45.23
     5:21.50  5:55.84                                                      
  7 Crook, Conner          LYM                            6:05.96 3A       7  
       31.21  1:06.34  1:41.72  2:18.68  2:56.73  3:35.38  4:13.89  4:52.81
     5:30.59  6:05.96                                                      
  8 Lucero, Dade           GRV                            6:09.87 3A       5  
       31.65  1:07.37  1:44.75  2:22.73  3:00.34  3:38.25  4:16.41  4:55.31
     5:33.79  6:09.87                                                      
  9 Officer, Wynn          LYM                            6:28.60          4  
       30.54  1:06.92  1:45.43  2:24.39  3:04.06  3:44.92  4:26.28  5:08.04
     5:49.37  6:28.60                                                      
 10 Maxfield, Benjamin     Sublette-WY                    6:34.65          3  
       33.02  1:11.81  1:51.59  2:32.94  3:14.83  3:56.38  4:38.11  5:18.78
     5:58.74  6:34.65                                                      
 11 Legault, Kyler         LYM                            6:39.67          2  
       31.91  1:09.19  1:49.39  2:29.94  3:11.71  3:54.26  4:36.86  5:18.73
     6:00.65  6:39.67                                                      
 12 Ratliff, Devin         GRV                            6:49.81          1  
       32.58  1:12.06  1:53.70  2:35.98  3:19.74  4:00.86  4:42.66  5:26.61
     6:09.29  6:49.81                                                      
 13 Smith, Collin          KEM                            6:59.16        
       32.58  1:13.09  1:56.09  2:39.98  3:23.49  4:06.02  4:50.22  5:34.40
     6:18.62  6:59.16                                                      
 14 Strange, Dylan         GRV                            7:16.49        
       37.89  1:22.48  2:09.05  2:54.27  3:39.84  4:24.31  5:09.19  5:53.48
     6:38.15  7:16.49                                                      
 15 Moller, Trevor         Sublette-WY                    7:26.06        
       37.89  1:21.52  2:07.16  2:53.42  4:27.31  5:14.10  6:01.19  6:45.20
     7:26.06  7:26.06                                                      
 16 Schurman, John         Sublette-WY                    8:00.42        
       36.35  1:23.25  3:52.08  8:00.42                                    
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 1:32.36        2015 Campbell County, Gillette                  
                         J. Brandon, A. Vance, J. Albers, T. Jesson        
 Sch Rec 11D: S 1:26.90        1997                                            
                         M. Docktor, M. Moody, B. Britton, D. Robbins      
    School                                                  Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyman High School  'A'                                1:38.04         32  
     1) Hicks, Trevor                   2) Haycock, Cooper                
     3) Olguin, Stone                   4) Legault, Konner                
       25.35    49.66  1:14.12  1:38.04                                    
  2 Rock Springs High School-WY  'A'                      1:39.36         26  
     1) Monzon, Bryan                   2) Thomas, Kade                   
     3) Newberg, Parker                 4) Spicer, James                  
       24.84    51.11  1:15.45  1:39.36                                    
  3 Green River  'A'                                      1:40.83         24  
       24.87    48.03  1:13.08  1:40.83                                    
  4 Green River  'B'                                     x1:50.89        
       26.66    54.92  1:22.73  1:50.89                                    
  5 Sublette Swimming and Diving-WY  'A'                  1:53.16         22  
     1) Deribeev, Venelin               2) Wiscabage, Josh                
     3) Hughes, Gavin                   4) Debebe, Nile                   
       26.96    56.11  1:26.47  1:53.16                                    
  6 Sublette Swimming and Diving-WY  'B'                 x1:53.21        
     1) Jessen, Corbin                  2) Gudino, Ed                     
     3) Douglas, Levi                   4) Ziegler, Kade                  
       27.27    55.91  1:26.06  1:53.21                                    
  7 Khs Boys 2016-17  'A'                                 1:54.48         20  
     1) Rydstrom, Easton                2) Smith, Collin                  
     3) Clarke, Michael                 4) Aase, Adam                     
       28.02    56.81  1:27.44  1:54.48                                    
  8 Rock Springs High School-WY  'B'                     x1:57.73        
       28.17    59.33  1:29.35  1:57.73                                    
  9 Green River  'C'                                     x2:10.09        
       31.50  1:03.89  1:36.74  2:10.09                                    
 10 Khs Boys 2016-17  'B'                                x2:16.75        
     1) Grimes, Michael                 2) Nelson, Steven                 
     3) Killian, Grady                  4) Erickson, Tucker               
       29.97  1:06.04  1:41.52  2:16.75                                    
 -- Sublette Swimming and Diving-WY  'C'                       DQ        
     1) Hanson, Phillip                 2) Schurman, John                 
     3) Todd, Makiah                    4) Gutierrez, Senddey             
       37.17  1:14.97  1:47.26       DQ                                    
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 55.44        2015 Colin O;Neil, Kelly Walsh                    
 Sch Rec 11D: S 51.75        2001 E. Maclean                                   
              1:04.00  4A
              1:13.00  3A
    Name               Age School                           Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haycock, Cooper        LYM                              57.98 4A      16  
       27.89    57.98                                                      
  2 DeFauw, Ron            Rshs-WY                        1:00.56 4A      13  
       29.36  1:00.56                                                      
  3 Hicks, Trevor          LYM                            1:01.37 4A      12  
       29.67  1:01.37                                                      
  4 Mahaffey, Marcus       Sublette-WY                    1:07.42 3A      11  
       32.97  1:07.42                                                      
  5 Hutchison, Lane        GRV                            1:07.81 3A      10  
       32.72  1:07.81                                                      
  6 Sturlaugson, Ty        GRV                            1:10.97 3A       9  
       34.03  1:10.97                                                      
  7 Ziegler, Kade          Sublette-WY                    1:14.04          7  
  8 Todd, Ivan             Sublette-WY                    1:14.45          5  
       37.08  1:14.45                                                      
  9 Mondragon, Jacob       GRV                            1:15.83          4  
       36.49  1:15.83                                                      
 10 Ross, Zakary           Rshs-WY                        1:16.30          3  
       36.80  1:16.30                                                      
 11 Deribeev, Venelin      Sublette-WY                    1:17.71          2  
       36.81  1:17.71                                                      
 12 Hughes, Gavin          Sublette-WY                   x1:19.37        
       39.43  1:19.37                                                      
 13 Lund, Jared            GRV                            1:19.64          1  
 14 Gudino, Ed             Sublette-WY                   x1:20.32        
       37.16  1:20.32                                                      
 15 Erickson, Tucker       KEM                            1:22.17        
       39.85  1:22.17                                                      
 16 Todd, Makiah           Sublette-WY                   x1:31.71        
 17 Hanson, Phillip        Sublette-WY                   x1:32.89        
 18 Schurman, John         Sublette-WY                   x1:51.13        
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 1:01.94   1/21/2017 Brendan Bloomquist, Green River            
 Sch Rec 11D: S   58.07        1997 D. Robbins                                 
                1:11.00  4A
                1:19.50  3A
    Name               Age School                           Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bloomquist, Brenda     GRV                            1:01.94S4A      16  
       29.12  1:01.94                                                      
  2 Krell, Carl            KEM                            1:06.93 4A      13  
       31.35  1:06.93                                                      
  3 Moffatt, Ethan         GRV                            1:07.22 4A      12  
       31.59  1:07.22                                                      
  4 Olguin, Stone          LYM                            1:08.11 4A      11  
       31.69  1:08.11                                                      
  5 Thomas, Kade           Rshs-WY                        1:10.51 4A      10  
       32.72  1:10.51                                                      
  6 Johnson, Logan         GRV                            1:12.13 3A       9  
       33.77  1:12.13                                                      
  7 Tonkin, Milan          Sublette-WY                    1:16.40 3A       7  
       34.96  1:16.40                                                      
  8 Moffat, Miles          GRV                            1:16.42 3A       5  
       34.88  1:16.42                                                      
  9 Legault, Kyler         LYM                            1:19.93          4  
       37.38  1:19.93                                                      
 10 Douglas, Levi          Sublette-WY                    1:20.25          3  
       37.05  1:20.25                                                      
 11 Spalding, Coleton      GRV                           x1:21.78        
       38.38  1:21.78                                                      
 12 Boldt, Nick            GRV                           x1:22.44        
       37.54  1:22.44                                                      
 13 Rydstrom, Easton       KEM                            1:26.36          2  
       40.31  1:26.36                                                      
 14 Killian, Grady         KEM                            1:27.58          1  
       40.67  1:27.58                                                      
 15 Lansberry, Trevor      Rshs-WY                        1:29.16        
       41.00  1:29.16                                                      
 16 Smith, Sam             Rshs-WY                        1:41.23        
       45.60  1:41.23                                                      
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Pool Rec 11D: S 3:24.75        2015 , Campbell County                          
 Sch Rec 11D: S 3:17.92        2001                                            
                         A. Golden, T. Castillion, E. Maclean, D. Weeks    
    School                                                  Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rock Springs High School-WY  'A'                      3:33.51         32  
     1) Anderson, Darwin                2) DeFauw, Ron                    
     3) Newberg, Parker                 4) Monzon, Bryan                  
       24.19    50.24  1:16.22  1:44.95  2:10.90  2:40.44  3:05.81  3:33.51
  2 Green River  'A'                                      3:44.37         26  
       26.54    55.73  1:22.79  1:53.71  2:22.49  2:53.52  3:17.63  3:44.37
  3 Khs Boys 2016-17  'A'                                 3:51.03         24  
     1) Smith, Brandon                  2) Wergin, Benjamin               
     3) Krell, Carl                     4) Rydstrom, Colton               
       28.05    59.30  1:25.99  1:56.14  2:20.97  2:48.75  3:17.90  3:51.03
  4 Sublette Swimming and Diving-WY  'A'                  3:53.50         22  
     1) Debebe, Nile                    2) Mahaffey, Marcus               
     3) Seeman, Justin                  4) Tonkin, Milan                  
       28.85  1:01.30  1:28.50  1:59.64  2:26.96  2:57.61  3:23.72  3:53.50
  5 Lyman High School  'A'                                3:58.72         20  
     1) Walker, Carson                  2) Saxton, Braydon                
     3) Legault, Kyler                  4) Hicks, Trevor                  
       27.87    58.14  1:25.47  1:55.84  2:25.72  3:00.67  3:28.09  3:58.72
  6 Sublette Swimming and Diving-WY  'B'                 x4:20.58        
     1) Maxfield, Benjamin              2) Moller, Trevor                 
     3) Wiscabage, Josh                 4) Ziegler, Kade                  
       28.77  1:01.87  1:33.37  2:08.25  2:39.86  3:16.23  3:46.05  4:20.58
  7 Green River  'B'                                     x4:29.37        
       31.27  1:07.49  1:39.32  2:15.60  2:48.32  3:24.07  3:54.82  4:29.37
  8 Sublette Swimming and Diving-WY  'C'                 x4:45.34        
     1) Deribeev, Venelin               2) Hughes, Gavin                  
     3) Todd, Makiah                    4) Primanis, Nicholas             
       31.43  1:06.51  1:38.63  2:15.39  2:54.52  3:35.36  4:06.90  4:45.34
  9 Khs Boys 2016-17  'B'                                x4:56.22        
     1) Erickson, Tucker                2) Grimes, Michael                
     3) Clarke, Michael                 4) Nelson, Steven                 
       32.44  1:10.23  1:43.25  2:20.89  2:55.59  3:36.48  4:14.01  4:56.22
 10 Green River  'C'                                     x4:59.25        
       32.27  1:08.07  1:42.24  2:22.12           3:43.81  3:58.00  4:59.25
 11 Sublette Swimming and Diving-WY  'D'                 x5:18.43        
     1) Covill, Toby                    2) Hanson, Phillip                
     3) Schurman, John                  4) Todd, Ivan                     
       34.53  1:14.48  1:52.42  2:37.51  3:18.07  4:03.60  4:38.72  5:18.43
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 12                     
 
  1. Green River                         354   2. Rock Springs High School            263
  3. Lyman High School                   239   4. Sublette Swimming and Diving        172
  5. Khs Boys 2016-17                    140