Licensed to Campbell County High School Camels
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/6/2017 06:54 PM
                              GILLETTE vs LARAMIE                              
                       GILLETTE, WY     JANUARY 6, 2017                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Campbell County High School  'A'            1:44.58    1:40.44          8  
     1) Poley, Gunnar SO                2) Morton, Trevor SR              
     3) Bonar, Austin JR                4) Conklin, Ty JR                 
       26.11    27.86    24.76    21.71                                    
  2 Laramie High School  'A'                    1:44.33    1:43.95          4  
     1) DeYoung, Max FR                 2) Richardson, Noah SO            
     3) Franc, Jesse JR                 4) Richardson, Jacob FR           
       25.87    29.92    24.73    23.43                                    
  3 Campbell County High School  'B'            1:52.32    1:52.72          2  
     1) Jessen, Thayne SO               2) Jessen, Tanner JR              
     3) Christensen, Corte FR           4) Barton, Cole JR                
       30.59    31.39    26.81    23.93                                    
  4 Laramie High School  'B'                    1:56.13    2:00.49        
     1) Bury, Chris SO                  2) Hodson, Zach JR                
     3) Buckman, Alex SR                4) Bienz, Bryce FR                
       31.02    34.53    29.28    25.66                                    
  5 Campbell County High School  'C'                 NT   x2:00.82        
     1) Willardson, Elijah FR           2) Glaser, Nick JR                
     3) Vargas, Nathan SO               4) Pilon, Colton SO               
                                  55.83                                    
  6 Laramie High School  'C'                         NT   x2:20.00        
     1) Wilcox, Carlton SR              2) Coleman, Isaac JR              
     3) Hamel, Trenton FR               4) Jackson, Chance SO             
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        4A Q: # 2:02.50                                                        
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Poley, Gunnar       SO CAM                  1:53.04    1:51.28#         6  
      24.56   27.89   29.53   29.30                                
  2 Mittelstaedt, Matt  SR LAR                  1:55.23    1:51.37#         4  
      25.64   28.00   29.28   28.45                                
  3 Brandon, Jordan     JR CAM                  2:04.19    2:04.78          3  
      27.21   32.00   33.17   32.40                                
  4 Fontana, Connor     SO LAR                  2:01.76    2:06.51          2  
      27.94   31.19   33.71   33.67                                
  5 Glaser, Nick        JR CAM                  2:07.12    2:06.82          1  
      28.62   32.38   33.93   31.89                                
  6 Clerkin, Sean       FR LAR                  2:07.34    2:07.27        
      28.90   31.96   33.33   33.08                                
  7 Jessen, Thayne      SO CAM                  2:27.79   x2:24.20        
      31.08   36.21   38.74   38.17                                
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        4A Q: # 2:21.50                                                        
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonar, Austin       JR CAM                  2:10.48    2:09.96#         6  
      26.28   34.21   39.18   30.29                                
  2 Morton, Trevor      SR CAM                  2:15.13    2:10.50#         4  
      29.21   36.32   35.43   29.54                                
  3 Hoffmann, Landon    FR CAM                  2:15.44    2:10.59#         3  
      26.80   32.97   40.39   30.43                                
  4 DeYoung, Max        FR LAR                  2:08.97    2:11.40#         2  
      27.76   31.74   41.37   30.53                                
  5 Pickard, Logan      JR LAR                  2:18.21    2:22.39          1  
      29.87   35.23   43.53   33.76                                
  6 Kelly, Rowan        FR LAR                       NT    2:32.35        
      32.56   39.48   46.24   34.07                                
  7 Coleman, Isaac      JR LAR                  2:38.33   x2:37.56        
      33.15   44.35   43.51   36.55                                
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        4A Q: # 24.65                                                          
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conklin, Ty         JR CAM                    22.36      22.33#         6  
  2 Franc, Jesse        JR LAR                    23.32      23.04#         4  
  3 Barton, Cole        JR CAM                    24.60      24.11#         3  
  4 Richardson, Jacob   FR LAR                    23.97      24.47#         2  
  5 Jessen, Tanner      JR CAM                    25.50      24.70          1  
  6 Pilon, Colton       SO CAM                    26.47     x25.53        
  7 Hodson, Zach        JR LAR                    25.92      25.66        
  8 Bienz, Bryce        FR LAR                    25.87     x25.78        
  9 Willardson, Elijah  FR CAM                    27.96     x26.86        
 10 Vargas, Nathan      SO CAM                    28.42     x27.98        
 11 Baird, Grady        FR CAM                    30.19     x28.17        
 12 Wilcox, Carlton     SR LAR                    29.77     x29.06        
 13 Wordan, Chord       SO LAR                    31.29     x30.14        
 14 Jackson, Chance     SO LAR                    30.69     x30.57        
 15 Gauthier, Spencer   FR CAM                    33.26     x31.14        
 16 Muentzer, Jacob     JR LAR                    31.21     x31.67        
 17 Batey, Darren       FR CAM                    33.53     x31.83        
 18 Jackson, Cooper     SO LAR                    35.10     x33.24        
 19 Davis, Mackie       JR LAR                    40.15     x41.93        
 -- Michael-Young, X    SO LAR                    33.14         NS        
 -- Scheidemantel, Jor  SR LAR                    35.10         NS        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
        4A Q: # 180.00                                                         
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Tyler     JR CAM                       NP     264.60#         6  
  2 Vaughn, Corben      SO CAM                   245.20     225.20#         4  
  3 Bury, Chris         SO LAR                   218.55     194.45#         3  
  4 Westervelt, Mason   FR CAM                   159.00     158.40          2  
  5 Bienz, Bryce        FR LAR                   159.55     155.00          1  
  6 McCoy, Daniel       SO CAM                   180.50    x153.15        
  7 Deaton, Brayden     SO CAM                   156.00    x151.15        
  8 Hamel, Trenton      FR LAR                   143.10     138.25        
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        4A Q: # 1:03.50                                                        
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Noah    SO LAR                    57.21      56.25#         6  
      26.19   30.06                                                
  2 Bonar, Austin       JR CAM                    57.40      56.62#         4  
      26.09   30.53                                                
  3 Franc, Jesse        JR LAR                    59.76      58.34#         3  
      26.55   31.79                                                
  4 Hoffmann, Landon    FR CAM                    58.14      58.50#         2  
      26.72   31.78                                                
  5 Christensen, Corte  FR CAM                  1:04.81    1:02.08#         1  
      28.35   33.73                                                
  6 Buckman, Alex       SR LAR                  1:05.99    1:03.90        
      29.50   34.40                                                
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        4A Q: # 54.50                                                          
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conklin, Ty         JR CAM                    49.38      49.66#         6  
      23.43   26.23                                                
  2 Pickard, Logan      JR LAR                    50.99      51.84#         4  
      24.56   27.28                                                
  3 Fontana, Connor     SO LAR                    51.25      53.09#         3  
      25.12   27.97                                                
  4 Barton, Cole        JR CAM                    54.50      53.81#         2  
      25.81   28.00                                                
  5 Albers, JR          SO CAM                    54.98      53.97#         1  
      25.54   28.43                                                
  6 Richardson, Jacob   FR LAR                    54.98      54.37#       
      26.29   28.08                                                
  7 Pilon, Colton       SO CAM                  1:00.93     x58.07        
      28.04   30.03                                                
  8 Vargas, Nathan      SO CAM                  1:04.87   x1:02.17        
      29.41   32.76                                                
  9 Muentzer, Jacob     JR LAR                  1:14.03   x1:12.18        
      34.14   38.04                                                
 10 Jackson, Chance     SO LAR                  1:16.46   x1:12.76        
      33.18   39.58                                                
 11 Batey, Darren       FR CAM                  1:11.64   x1:13.09        
      35.30   37.79                                                
 12 Davis, Mackie       JR LAR                  1:30.47   x1:29.04        
      42.62   46.42                                                
 -- Michael-Young, X    SO LAR                  1:19.19         NS        
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4A Q: # 5:37.00                                                        
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mittelstaedt, Matt  SR LAR                  5:32.75    5:26.96#         6  
      27.94   31.49   32.42   33.07   34.02   34.71   33.55   33.55
      33.73   32.48                                                
  2 Glaser, Nick        JR CAM                  5:47.02    5:35.50#         4  
      29.81   31.85   33.65   34.50   34.90   34.50   34.58   35.17
      34.20   32.34                                                
  3 Brandon, Jordan     JR CAM                  5:39.46    5:36.48#         3  
      30.27   33.97   34.85   34.97   34.45   34.42   33.82   34.25
      33.27   32.21                                                
  4 Kelly, Rowan        FR LAR                  5:50.02    5:40.50          2  
      30.36   33.34   34.33   34.90   35.13   35.01   34.86   35.00
      34.47   33.10                                                
  5 Clerkin, Sean       FR LAR                  5:49.73    5:48.05          1  
      30.74   34.06   35.53   35.62   36.02   35.60   36.03   35.22
      35.48   33.75                                                
  6 Willardson, Elijah  FR CAM                  6:14.75    5:54.42        
      30.90   34.34   35.85   36.44   37.23   36.88   36.49   36.31
      36.18   33.80                                                
  7 Baird, Grady        FR CAM                       NT   x6:50.41        
      35.24   40.32   40.85   40.98   41.50   42.16   42.35   42.23
      44.08   40.70                                                
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Campbell County High School  'A'            1:32.73    1:31.09          8  
     1) Poley, Gunnar SO                2) Albers, JR SO                  
     3) Bonar, Austin JR                4) Conklin, Ty JR                 
       22.66    23.81    22.80    21.82                                    
  2 Laramie High School  'A'                    1:32.65    1:31.21          4  
     1) Richardson, Noah SO             2) Franc, Jesse JR                
     3) Pickard, Logan JR               4) Mittelstaedt, Matt SR          
       23.17    22.31    23.15    22.58                                    
  3 Campbell County High School  'B'            1:41.54    1:40.63          2  
     1) Hoffmann, Landon FR             2) Christensen, Corte FR          
     3) Jessen, Tanner JR               4) Brandon, Jordan JR             
       24.92    24.72    24.80    26.19                                    
  4 Laramie High School  'B'                    1:44.13    1:43.15        
     1) Fontana, Connor SO              2) Hodson, Zach JR                
     3) Bienz, Bryce FR                 4) Buckman, Alex SR               
       24.67    25.62    26.16    26.70                                    
  5 Campbell County High School  'C'                 NT   x2:01.03        
     1) Gauthier, Spencer FR            2) Baird, Grady FR                
     3) Batey, Darren FR                4) Williams, Tyler JR             
       31.87    28.31    33.70    27.15                                    
  6 Laramie High School  'C'                    1:56.13   x2:03.64        
     1) Hamel, Trenton FR               2) Wordan, Chord SO               
     3) Clerkin, Sean FR                4) Kelly, Rowan FR                
       37.77    30.25    27.49    28.13                                    
  7 Laramie High School  'D'                         NT   x2:15.76        
     1) Davis, Mackie JR                2) Jackson, Cooper SO             
     3) Muentzer, Jacob JR              4) Jackson, Chance SO             
       41.19    33.39    31.56    29.62                                    
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        4A Q: # 1:04.00                                                        
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Poley, Gunnar       SO CAM                    55.67      55.41#         6  
      26.48   28.93                                                
  2 DeYoung, Max        FR LAR                    55.09      55.96#         4  
      26.94   29.02                                                
  3 Jessen, Thayne      SO CAM                  1:04.70    1:03.95#         3  
      31.24   32.71                                                
  4 Albers, JR          SO CAM                  1:01.23    1:04.37          2  
      30.81   33.56                                                
  5 Bury, Chris         SO LAR                  1:10.73    1:10.01          1  
      33.59   36.42                                                
  6 Wilcox, Carlton     SR LAR                  1:21.32    1:20.82        
      38.50   42.32                                                
  7 Gauthier, Spencer   FR CAM                       NT   x1:29.54        
      45.11   44.43                                                
  8 Wordan, Chord       SO LAR                       NT   x1:33.17        
      42.04   51.13                                                
 -- Hamel, Trenton      FR LAR                       NT         DQ        
 -- Scheidemantel, Jor  SR LAR                       NT         NS        
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        4A Q: # 1:11.00                                                        
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morton, Trevor      SR CAM                  1:03.89    1:03.02#         6  
      29.23   33.79                                                
  2 Christensen, Corte  FR CAM                  1:09.23    1:07.56#         4  
      31.56   36.00                                                
  3 Jessen, Tanner      JR CAM                  1:09.88    1:09.90#         3  
      33.01   36.89                                                
  4 Richardson, Noah    SO LAR                  1:09.43    1:10.65#         2  
      32.69   37.96                                                
  5 Hodson, Zach        JR LAR                  1:19.70    1:17.05          1  
      35.82   41.23                                                
  6 Coleman, Isaac      JR LAR                  1:20.63    1:19.83        
      36.82   43.01                                                
  7 Jackson, Cooper     SO LAR                  1:41.21   x1:39.35        
      44.37   54.98                                                
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Laramie High School  'A'                    3:27.10    3:31.07          8  
     1) Mittelstaedt, Matt SR           2) Fontana, Connor SO             
     3) Pickard, Logan JR               4) DeYoung, Max FR                
       24.85    51.79    24.91    52.62    25.39    53.98    24.35    52.68
  2 Laramie High School  'B'                    3:53.13    4:02.31          4  
     1) Richardson, Jacob FR            2) Buckman, Alex SR               
     3) Clerkin, Sean FR                4) Kelly, Rowan FR                
       27.09    56.84    28.54  1:00.79    29.97  1:02.04    29.67  1:02.64
  3 Laramie High School  'C'                         NT   x4:44.53        
     1) Muentzer, Jacob JR              2) Wordan, Chord SO               
     3) Wilcox, Carlton SR              4) Coleman, Isaac JR              
       33.99  1:13.15    34.86  1:15.87    32.73  1:10.28    30.60  1:05.23
 -- Campbell County High School  'A'            3:24.43   X3:44.23        
     1) Hoffmann, Landon FR             2) Glaser, Nick JR                
     3) Barton, Cole JR                 4) Willardson, Elijah FR          
       25.63    53.74    27.30    57.31    25.43    54.03    28.23    59.15
 -- Campbell County High School  'B'            3:53.46   X3:50.66        
     1) Brandon, Jordan JR              2) Pilon, Colton SO               
     3) Albers, JR SO                   4) Morton, Trevor SR              
       28.10    59.96  1:26.75  1:57.91    17.40                      58.62
       54.13                                                               
 -- Campbell County High School  'C'                 NT   X4:29.97        
     1) Baird, Grady FR                 2) Jessen, Thayne SO              
     3) Vargas, Nathan SO               4) Gauthier, Spencer FR           
       31.42  1:06.15    32.29  1:09.59    28.45  1:02.32    35.59  1:11.91
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 12                     
 
  1. Campbell County High School         112   2. Laramie High School                  72