Licensed to Lander Swim Club       HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/16/2017 06:33 PM
                        Non Qualifiers Meet - 2/16/2017                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                       1:38.97    1:47.95  
  2 Lander  'B'                                            NT    2:02.68  
  3 Lander  'C'                                            NT    2:26.43  
  4 Riverton High School  'A'                         2:00.05    2:39.84  
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, Richard               LAN                  2:04.59    2:05.05  
  2 Settlemire, Ashton           RIV                  2:10.58    2:06.06  
  3 Stevens, Trevon              RIV                  2:25.72    2:28.48  
  4 Nelson, Tim                  LAN                  2:37.87    2:39.21  
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulow, Nick                  LAN                    23.79      23.61  
  2 Huelskamp, Caleb             LAN                    23.61      23.86  
  3 Martinsen, Treyton           LAN                    22.97      24.13  
  4 Brinda, Ryan                 LAN                    23.72      24.15  
  5 Kinney, Colin                LAN                    24.23      25.04  
  6 Hulme, Lucas                 LAN                    25.17      25.28  
  7 Fisher, Mathew               RIV                    26.08      25.52  
  8 Blunck, Erik                 LAN                    27.30      26.30  
  9 Ratliff, Bryce               LAN                    27.33      26.50  
 10 Shroyer, Nate                RIV                    26.92      27.02  
 11 Kistemann, Micah             LAN                    28.76      27.38  
 12 Gorley, Trystan              RIV                    26.20      27.39  
 13 Whiting, Ian                 LAN                    27.11      27.75  
 14 Womack, Wyatt                LAN                    27.80      27.83  
 15 Kreager, Noah                LAN                    28.38      28.11  
 16 Munda, Cesar                 RIV                    32.21      31.55  
 17 Shoopman, Ashton             RIV                    37.30      37.51  
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreager, Noah                LAN                   204.35     223.60  
  2 Womack, Wyatt                LAN                   173.55     177.45  
  3 Plaisted, Preston            LAN                   165.40     168.30  
  4 Whiting, Ian                 LAN                   131.90     162.55  
  5 Hulme, Lucas                 LAN                   190.40     149.20  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brinda, Ryan                 LAN                    57.72    1:00.18  
      28.09   32.09                                                
  2 Fisher, Mathew               RIV                  1:07.86    1:04.23  
      30.43   33.80                                                
  3 Roy, Gavin                   LAN                  1:01.25    1:06.35  
      30.84   35.51                                                
  4 Ellis, Richard               LAN                  1:08.71    1:06.82  
      30.65   36.17                                                
  5 Campbell, Luke               COD                  1:15.46    1:12.38  
      33.75   38.63                                                
  6 Larson, Chris                LAN                  1:15.62    1:16.09  
      34.56   41.53                                                
  7 Wright, Brendan              LAN                  1:32.22    1:19.38  
      36.87   42.51                                                
  8 Edinger, Kyle                LAN                  1:25.01    1:21.52  
      37.91   43.61                                                
  9 Winn, Wilson                 LAN                  1:32.64    1:24.75  
      35.60   49.15                                                
 10 Kinney, Mason                LAN                  1:23.59    1:25.03  
      40.43   44.60                                                
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ratliff, Bryce               LAN                  1:00.03      58.33  
      28.50   29.83                                                
  2 Gorley, Trystan              RIV                  1:05.33    1:00.18  
      28.61   31.57                                                
  3 Williams, Alex               RIV                  1:03.09    1:03.37  
      30.61   32.76                                                
  4 Stevens, Trevon              RIV                  1:08.82    1:05.94  
      31.85   34.09                                                
  5 Shoopman, Ashton             RIV                  1:24.20    1:21.45  
      38.95   42.50                                                
  6 Wright, Ricky                LAN                  1:48.28    1:43.75  
      41.17 1:02.58                                                
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edinger, Kyle                LAN                  6:44.55    7:05.31  
      36.37   41.02   42.84   44.59   43.41   43.79   45.06   44.46
      43.13   40.64                                                
  2 Winn, Wilson                 LAN                  7:05.90    7:22.84  
      35.39   45.70   44.55                   45.69   46.82   46.00
      43.93   42.24                                                
  3 Allen, Josh                  RIV                       NT    7:23.32  
      35.64   44.86   45.76   45.64   48.42   45.51   45.65   45.85
      45.77   40.22                                                
  4 Munda, Cesar                 RIV                  8:13.89    7:27.43  
      36.65   43.24   44.88   46.01   47.43   46.01   48.23   47.06
      46.88   41.04                                                
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riverton High School  'B'                              NT    1:45.10  
       26.74    26.95    25.62    25.79                                    
  2 Lander  'C'                                       1:45.16    1:46.90  
       28.19    24.37    28.03    26.31                                    
  3 Lander  'B'                                       1:49.57    1:49.36  
       31.45    26.12    27.91    23.88                                    
  4 Lander  'A'                                       1:51.35    1:52.73  
       27.12    28.13    26.93    30.55                                    
  5 Lander  'D'                                       1:55.34    1:54.20  
       39.45    24.69    26.19    23.87                                    
  6 Riverton High School  'A'                         2:01.23    2:18.37  
       30.43    38.81    34.71    34.42                                    
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huelskamp, Caleb             LAN                    57.97    1:01.81  
      30.07   31.74                                                
  2 Roy, Gavin                   LAN                    59.64    1:04.41  
      31.79   32.62                                                
  3 Plaisted, Preston            LAN                  1:15.30    1:09.67  
      33.47   36.20                                                
  4 Wright, Brendan              LAN                  1:16.33    1:16.02  
      38.02   38.00                                                
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kinney, Colin                LAN                  1:06.98    1:10.32  
      33.75   36.57                                                
  2 Shroyer, Nate                RIV                  1:11.87    1:12.37  
      33.98   38.39                                                
  3 Blunck, Erik                 LAN                  1:20.25    1:15.70  
      36.52   39.18                                                
  4 Larson, Chris                LAN                  1:13.50    1:17.26  
      36.97   40.29                                                
  5 Settlemire, Ashton           RIV                  1:19.60    1:20.24  
      38.36   41.88                                                
  6 Kinney, Mason                LAN                  1:24.41    1:20.47  
      38.08   42.39                                                
  7 Williams, Alex               RIV                  1:20.97    1:21.24  
      38.95   42.29                                                
  8 Kistemann, Micah             LAN                  1:27.94    1:22.89  
      39.19   43.70                                                
  9 Nelson, Tim                  LAN                  1:27.17    1:26.35  
      40.82   45.53                                                
 10 Wright, Ricky                LAN                  2:00.27    2:02.11  
      55.96 1:06.15                                                
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                       3:48.53    3:53.52  
  2 Riverton High School  'A'                         4:00.45    4:01.62  
  3 Lander  'C'                                       3:50.76    4:17.80  
  4 Lander  'B'                                            NT    4:21.62  
  5 Riverton High School  'B'                              NT    4:54.76