Licensed to Riverton High School Swim Team
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/16/2016 05:59 PM
                       Boys Pre Invite 2016 - 12/16/2016                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Campbell County High School-WY  'A'         1:44.58    1:45.49         32  
       27.90    28.61    25.05    23.93                                    
  2 Laramie High School  'A'                    1:49.41    1:47.58         26  
       26.56    32.27    25.65    23.10                                    
  3 Campbell County High School-WY  'B'         1:53.21   x1:58.88        
       31.98    32.06    28.59    26.25                                    
  4 Laramie High School  'B'                    2:05.13   x2:03.16        
       31.54    37.39    28.01    26.22                                    
  5 Riverton High School  'A'                   2:08.76    2:07.64         24  
     1) Fisher, Mathew                  2) Shroyer, Nate                  
     3) Settlemire, Ashton              4) Kraft, Michael                 
       32.02    34.57    32.14    28.91                                    
  6 Campbell County High School-WY  'C'              NT   x2:15.42        
       33.76    39.71    33.49    28.46                                    
  7 Riverton High School  'B'                        NT   x2:17.28        
     1) Gorley, Trystan                 2) Williams, Alex                 
     3) Spearman, Chase                 4) Stevens, Trevon                
       34.85    37.48    33.41    31.54                                    
 -- Laramie High School  'C'                         NT         DQ        
       34.68  1:00.77    38.94    32.48                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.50  4A
        2:15.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conklin, Ty D       17 Camels-WY            1:55.21    1:53.89 4A      16  
      24.51   28.33   30.37   30.68                                
  2 Mittelstaedt, Matt     LAR                  1:59.13    1:58.13 4A      13  
      27.00   30.69   30.79   29.65                                
  3 Bonar, Austin L     16 Camels-WY            1:58.43    2:00.17 4A      12  
      26.56   30.01   31.99   31.61                                
  4 Morton, Trevor L    17 Camels-WY            1:58.32    2:00.41 4A      11  
      26.79   29.98   30.89   32.75                                
  5 Albers, JR A        15 Camels-WY            2:02.50    2:04.55 3A      10  
      27.69   32.76   33.66   30.44                                
  6 Clerkin, Sean       14 LAR                  2:12.10    2:08.45 3A       9  
      28.21   32.38   34.63   33.23                                
  7 Buckman, Alex       17 LAR                  2:15.07    2:12.88 3A       7  
      29.81   34.35   34.85   33.87                                
  8 Fisher, Mathew         RIV                  2:14.19    2:12.94 3A       5  
      29.47   33.03   35.50   34.94                                
  9 Kelly, Rowan        14 LAR                  2:20.13    2:13.50 3A       4  
      31.07   33.81   34.08   34.54                                
 10 Jessen, Thayne A    15 Camels-WY            2:18.77   x2:27.79        
      32.99   37.93   38.14   38.73                                
 11 Kraft, Michael         RIV                  2:24.93    2:31.98          3  
      34.33   40.59   39.99   37.07                                
 12 Gauthier, Spencer   14 Camels-WY                 NT   x2:48.61        
      37.31   45.05   45.46   40.79                                
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.50  4A
        2:35.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Poley, Gunnar D     15 Camels-WY            2:15.60    2:14.43 4A      16  
      28.02   32.06   44.08   30.27                                
  2 Hoffmann, Landon J  15 Camels-WY            2:20.15    2:15.44 4A      13  
      27.52   34.34   43.35   30.23                                
  3 Richardson, Noah    16 LAR                  2:17.13    2:18.22 4A      12  
      28.41   34.72   42.64   32.45                                
  4 Fontana, Connor A   15 LAR                  2:23.13    2:22.98 3A      11  
      29.96   37.14   43.17   32.71                                
  5 Glaser, Nick P      16 Camels-WY            2:35.34    2:29.86 3A      10  
      33.89   38.90   43.47   33.60                                
  6 Vincent, Paul       17 Camels-WY                 NT    2:45.09          9  
      33.74   39.32   53.71   38.32                                
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.65  4A
          26.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeYoung, Max        14 LAR                    25.05      23.78 4A      16  
  2 Barton, Cole J      16 Camels-WY              25.35      25.17 3A      13  
  3 Brandon, Jordan     16 Camels-WY              25.50      25.56 3A      12  
  4 Bienz, Bryce        14 LAR                    26.37      26.21 3A      11  
  5 Pilon, Colton       15 Camels-WY              27.98      26.53         10  
  6 Christensen, Corte  15 Camels-WY              26.03      26.65          9  
  6 Deaton, Brayden     16 Camels-WY              27.65     x26.65        
  8 Willardson, Elijah  14 Camels-WY              29.64     x27.96        
  9 Vargas, Nathan      16 Camels-WY              28.74     x28.58        
 10 Gorley, Trystan        RIV                    30.65      29.12          7  
 11 Shroyer, Nate          RIV                    29.89      29.24          5  
 12 Spearman, Chase        RIV                    29.62      29.48          4  
 13 Vaughn, Corben C    15 Camels-WY              28.40     x29.83        
 14 Wilcox, Carlton        LAR                    30.74      30.16          3  
 15 Williams, Alex         RIV                    31.78      30.51          2  
 16 Baird, Grady M      14 Camels-WY              32.66     x30.76        
 17 Wordan, Chord          LAR                    31.29      31.31          1  
 18 Muentzer, Jacob        LAR                    32.06     x31.98        
 19 McCoy, Daniel       15 Camels-WY              34.09     x32.31        
 20 Skagen, DJ             LAR                    34.43     x32.59        
 21 Westervelt, Mason   14 Camels-WY              32.70     x32.87        
 22 Jackson, Chance        LAR                    33.43     x34.11        
 23 Munda, Cesar           RIV                    38.95     x34.84        
 24 Hamel, Trenton      14 LAR                       NT     x35.34        
 25 Jackson, Cooper        LAR                       NT     x41.34        
 26 Shoopman, Ashton       RIV                    47.13     x42.21        
 27 Davis, Mackie          LAR                    44.27     x43.17        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
         180.00  4A
         145.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vaughn, Corben C    15 Camels-WY             245.20     210.35 4A      16  
  2 Bury, Chris         15 LAR                   218.55     193.35 4A      13  
  3 Westervelt, Mason   14 Camels-WY             157.60     149.80 3A      12  
  4 Bienz, Bryce        14 LAR                   154.65     136.00         11  
  5 McCoy, Daniel       15 Camels-WY             180.50     134.45         10  
  6 Deaton, Brayden     16 Camels-WY             156.00     129.25          9  
  7 Hamel, Trenton      14 LAR                   133.35     116.50          7  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:03.50  4A
        1:14.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conklin, Ty D       17 Camels-WY              58.53      56.15 4A      16  
      25.47   30.68                                                
  2 Pickard, Logan      17 LAR                  1:03.61    1:00.75 4A      13  
      27.44   33.31                                                
  3 Albers, JR A        15 Camels-WY            1:03.86    1:01.94 4A      12  
      28.74   33.20                                                
  4 Fontana, Connor A   15 LAR                  1:04.74    1:03.85 3A      11  
      29.43   34.42                                                
  5 Richardson, Jacob   15 LAR                  1:05.48    1:05.77 3A      10  
      29.74   36.03                                                
  6 Settlemire, Ashton     RIV                  1:15.43    1:15.92          9  
      33.78   42.14                                                
  7 Coleman, Isaac      17 LAR                  1:24.57    1:17.09          7  
      33.49   43.60                                                
  8 Vincent, Paul       17 Camels-WY            1:31.71    1:25.51          5  
      35.92   49.59                                                
  9 Spearman, Chase        RIV                  1:19.87    1:26.51          4  
      37.34   49.17                                                
 10 Stevens, Trevon        RIV                       NT    1:41.25          3  
      41.28   59.97                                                
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.50  4A
          59.60  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonar, Austin L     16 Camels-WY              52.21      52.02 4A      16  
      24.94   27.08                                                
  2 DeYoung, Max        14 LAR                    54.21      52.21 4A      13  
      24.55   27.66                                                
  3 Mittelstaedt, Matt     LAR                    53.40      52.41 4A      12  
      25.41   27.00                                                
  4 Franc, Jesse        16 LAR                    52.79      52.81 4A      11  
      24.93   27.88                                                
  5 Barton, Cole J      16 Camels-WY              55.20      55.12 3A      10  
      26.33   28.79                                                
  6 Jessen, Tanner A    16 Camels-WY              59.43      58.20 3A       9  
      27.54   30.66                                                
  7 Christensen, Corte  15 Camels-WY              57.22      59.26 3A       7  
      27.39   31.87                                                
  8 Kraft, Michael         RIV                  1:04.41    1:03.45          5  
      30.88   32.57                                                
  9 Vargas, Nathan      16 Camels-WY            1:05.45   x1:04.87        
      31.19   33.68                                                
 10 Muentzer, Jacob        LAR                  1:17.98    1:16.51          4  
      35.08   41.43                                                
 11 Munda, Cesar           RIV                  1:27.36    1:19.15          3  
      39.32   39.83                                                
 12 Allen, Josh            RIV                  1:37.15    1:19.25          2  
      36.53   42.72                                                
 13 Jackson, Chance        LAR                  1:22.00   x1:19.60        
      34.75   44.85                                                
 14 Skagen, DJ             LAR                  1:22.85   x1:20.47        
      37.35   43.12                                                
 15 Davis, Mackie          LAR                  1:33.98   x1:36.09        
      46.13   49.96                                                
 16 Shoopman, Ashton       RIV                  1:42.81    1:41.12          1  
      46.66   54.46                                                
 17 Jackson, Cooper        LAR                       NT   x1:53.09        
      53.82   59.27                                                
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:37.00  4A
        6:25.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Poley, Gunnar D     15 Camels-WY            5:13.02    5:15.17 4A      16  
      25.83   29.78   30.43   31.92   32.51   32.93   33.10   33.10
      32.89   32.68                                                
  2 Morton, Trevor L    17 Camels-WY            5:10.43    5:37.84 3A      13  
      27.64   31.50   33.59   33.90   35.02   35.10   35.24   36.15
      35.03   34.67                                                
  3 Fisher, Mathew         RIV                  5:38.03    5:55.92 3A      12  
      29.58   33.48   35.40   36.99   36.45   37.23   37.71   36.60
      37.50   34.98                                                
  4 Clerkin, Sean       14 LAR                  6:03.49    5:57.21 3A      11  
      31.15   34.93   36.39   36.16   37.83   36.45   36.49   36.49
      37.15   34.17                                                
  5 Kelly, Rowan        14 LAR                  6:06.35    6:09.27 3A      10  
      32.27   36.51   38.17   38.62   37.93   38.00   37.71   37.84
      36.70   35.52                                                
  6 Buckman, Alex       17 LAR                  6:10.13    6:10.83 3A       9  
      31.48   35.59   37.20   37.69   37.63   38.20   37.97   38.47
      38.28   38.32                                                
  7 Yorgeson, Holden       RIV                       NT    7:52.74          7  
      34.79   39.35   43.54   47.08   50.16   52.62   51.96   51.65
      52.76   48.83                                                
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Campbell County High School-WY  'A'         1:34.70    1:34.15         32  
       22.85    24.29    24.84    22.17                                    
  2 Laramie High School  'A'                    1:34.90    1:34.55         26  
       24.56    23.97    22.73    23.29                                    
  3 Campbell County High School-WY  'B'         1:43.72   x1:42.78        
       25.33    26.39    26.29    24.77                                    
  4 Campbell County High School-WY  'C'         1:54.32   x1:47.69        
       31.41    23.61    27.09    25.58                                    
  5 Laramie High School  'B'                    1:49.13   x1:49.02        
       26.85    26.53    28.52    27.12                                    
  6 Riverton High School  'A'                   1:54.63    1:57.24         24  
     1) Settlemire, Ashton              2) Shroyer, Nate                  
     3) Williams, Alex                  4) Spearman, Chase                
       27.29    28.81    30.49    30.65                                    
  7 Laramie High School  'C'                    2:04.13   x2:04.74        
       27.53    31.19    32.86    33.16                                    
  8 Riverton High School  'B'                        NT   x2:27.26        
     1) Munda, Cesar                    2) Shoopman, Ashton               
     3) Allen, Josh                     4) Yorgeson, Holden               
       36.00    44.48    33.84    32.94                                    
  9 Laramie High School  'D'                         NT   x2:34.75        
       32.46    36.94    42.87    42.48                                    
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.00  4A
        1:13.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoffmann, Landon J  15 Camels-WY            1:01.42    1:01.87 4A      16  
      29.38   32.49                                                
  2 Pickard, Logan      17 LAR                  1:00.91    1:02.26 4A      13  
      30.59   31.67                                                
  3 Richardson, Jacob   15 LAR                  1:04.06    1:03.38 4A      12  
      30.78   32.60                                                
  4 Jessen, Thayne A    15 Camels-WY            1:05.39    1:05.51 3A      11  
      32.06   33.45                                                
  5 Bury, Chris         15 LAR                  1:12.13    1:12.24 3A      10  
      34.18   38.06                                                
  6 Pilon, Colton       15 Camels-WY            1:12.71    1:12.83 3A       9  
      34.21   38.62                                                
  7 Gorley, Trystan        RIV                  1:24.97    1:15.20          7  
      36.73   38.47                                                
  8 Wilcox, Carlton        LAR                  1:23.50    1:21.65          5  
      37.82   43.83                                                
  9 Stevens, Trevon        RIV                  1:26.02    1:25.50          4  
      42.13   43.37                                                
 10 Allen, Josh            RIV                  1:33.82    1:29.85          3  
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.00  4A
        1:19.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brandon, Jordan     16 Camels-WY            1:08.34    1:09.56 4A      16  
      33.34   36.22                                                
  2 Richardson, Noah    16 LAR                  1:12.10    1:11.51 3A      13  
      34.01   37.50                                                
  3 Jessen, Tanner A    16 Camels-WY            1:13.14    1:12.15 3A      12  
      33.91   38.24                                                
  4 Glaser, Nick P      16 Camels-WY            1:15.55    1:14.73 3A      11  
      34.66   40.07                                                
  5 Franc, Jesse        16 LAR                  1:14.09    1:15.13 3A      10  
      34.29   40.84                                                
  6 Shroyer, Nate          RIV                  1:24.13    1:18.35 3A       9  
      37.34   41.01                                                
  7 Willardson, Elijah  14 Camels-WY            1:22.73    1:19.51          7  
      36.82   42.69                                                
  8 Coleman, Isaac      17 LAR                  1:22.63    1:22.06          5  
      38.55   43.51                                                
  9 Williams, Alex         RIV                  1:26.97    1:26.47          4  
      39.47   47.00                                                
 10 Settlemire, Ashton     RIV                  1:23.32    1:26.62          3  
      40.54   46.08                                                
 11 Baird, Grady M      14 Camels-WY                 NT   x1:28.02        
      41.31   46.71                                                
 12 Wordan, Chord          LAR                  1:31.82    1:28.31          2  
      40.74   47.57                                                
 -- Gauthier, Spencer   14 Camels-WY                 NT         DQ        
    1:06.76 1:16.43                                                
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Campbell County High School-WY  'A'         3:28.16    3:27.51         32  
       23.62    50.51    25.11    52.54    25.40    53.94    23.16    50.52
  2 Laramie High School  'A'                    3:27.18    3:31.82         26  
       25.53    53.82    24.09    51.69    24.89    52.78    25.14    53.53
  3 Campbell County High School-WY  'B'         3:52.21   x4:04.85        
       28.95  1:00.50    30.56  1:06.78    28.05    59.68    26.76    57.89
  4 Laramie High School  'B'                    3:53.13   x4:05.13        
       26.59    56.75    15.26  1:03.31    29.77  1:02.52    30.07  1:02.55
  5 Campbell County High School-WY  'C'         4:24.59   x4:34.12        
       29.61  1:02.72    31.92  1:08.16    36.44  1:17.73    31.39  1:05.51
  6 Riverton High School  'A'                   4:18.65    4:34.31         24  
     1) Fisher, Mathew                  2) Gorley, Trystan                
     3) Yorgeson, Holden                4) Kraft, Michael                 
       29.20  1:01.86    32.77  1:10.22    35.17  1:14.91    31.72  1:07.32
  7 Laramie High School  'C'                         NT   x4:55.29        
       32.96  1:11.41    31.44  1:06.77    36.03  1:19.48    34.74  1:17.63
  8 Riverton High School  'B'                        NT   x5:51.05        
     1) Stevens, Trevon                 2) Munda, Cesar                   
     3) Allen, Josh                     4) Shoopman, Ashton               
       35.76  1:15.44    40.35  1:25.05    41.15  1:29.70    45.39  1:40.86
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 12                     
 
  1. Campbell County High School         470   2. Laramie High School                 377
  3. Riverton High School                174