Licensed to Rawlins High School       HY-TEK's Meet Manager 12/10/2016 02:37 PM
                    2016 RHS Boys Pentathalon - 12/10/2016                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:03.50  4A
        1:14.00  3A
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Darwin             Rshs-WY                57.50      56.53 4A     
      26.74   29.79                                                
  2 Spicer, James                Rshs-WY                55.63      57.22 4A     
      26.08   31.14                                                
  3 DeFauw, Ron                  Rshs-WY                56.11      58.19 4A     
      26.93   31.26                                                
  4 Newberg, Parker              Rshs-WY              1:00.26      58.59 4A     
      27.14   31.45                                                
  5 Legault, Konner              LYM                  1:02.71    1:01.94 4A     
      27.20   34.74                                                
  6 Haycock, Cooper              LYM                  1:10.79    1:02.54 4A     
      28.09   34.45                                                
  7 Monzon, Bryan                Rshs-WY              1:04.81    1:02.98 4A     
      28.71   34.27                                                
  8 Harshman, Taylor          15 Rhs-WY               1:01.18    1:03.20 4A     
      28.14   35.06                                                
  9 Thomas, Kade                 Rshs-WY              1:04.55    1:04.52 3A     
      29.45   35.07                                                
 10 Olguin, Stone                LYM                  1:10.70    1:04.84 3A     
      29.66   35.18                                                
 11 Cooper, Zayne                Whs-WY               1:05.05    1:05.56 3A     
      30.48   35.08                                                
 12 Nielson, Garrett             Sublette             1:12.55    1:05.90 3A     
      29.48   36.42                                                
 13 Hicks, Trevor                LYM                  1:07.68    1:05.94 3A     
      29.21   36.73                                                
 14 Saxton, Braydon              LYM                  1:10.17    1:06.76 3A     
      30.33   36.43                                                
 15 Jeffries, Dalton             Whs-WY               1:03.03    1:08.60 3A     
      31.08   37.52                                                
 16 Mendoza, Jesse            15 Rhs-WY               1:10.27    1:08.65 3A     
      31.30   37.35                                                
 17 Epp, Evan                 16 Rhs-WY               1:07.56    1:10.06 3A     
      29.96   40.10                                                
 18 Wergin, Benjamin             KEM                  1:12.00    1:10.10 3A     
      30.28   39.82                                                
 19 Phillips, Dylan              EVN                  1:22.54    1:10.52 3A     
      33.11   37.41                                                
 20 Sitz, Brandon                EVN                  1:10.73    1:10.68 3A     
      30.05   40.63                                                
 21 Horn, Joseph              16 Rhs-WY               1:08.69    1:11.10 3A     
      32.83   38.27                                                
 22 Maxfield, Ben                Sublette             1:14.14    1:11.77 3A     
      31.41   40.36                                                
 23 Smith, Brandon               KEM                  1:11.59    1:13.32 3A     
      31.92   41.40                                                
 24 Mahaffey, Marcus             Sublette             1:07.32    1:13.69 3A     
      32.81   40.88                                                
 25 Camphouse, Colter            EVN                       NT    1:15.41        
      34.52   40.89                                                
 26 Klatka, Pawel                Rshs-WY              1:10.71    1:16.76        
      34.48   42.28                                                
 27 Officer, Wynn                LYM                  1:31.55    1:17.12        
      32.58   44.54                                                
 28 Richins, Caleb               EVN                  1:25.07    1:17.50        
      34.89   42.61                                                
 29 Wiscavage, Josh              Sublette                  NT    1:18.70        
      32.77   45.93                                                
 30 Legault, Kyler               LYM                  1:29.39    1:19.75        
      32.38   47.37                                                
 31 Moller, Trevor               Sublette             1:19.70    1:21.11        
      35.96   45.15                                                
 32 Cramer, Matthew              LYM                  1:30.18    1:23.72        
      34.74   48.98                                                
 33 Crook, Conner                LYM                  1:18.17    1:27.27        
      35.38   51.89                                                
 34 Boespflug, Tanner            Sublette             1:24.21    1:27.94        
      35.58   52.36                                                
 35 Gudino, Ed                   Sublette                  NT    1:30.16        
      35.69   54.47                                                
 36 Rydstrom, Colton             KEM                       NT    1:30.17        
      34.81   55.36                                                
 37 Ziegler, Kade                Sublette             1:29.81    1:30.38        
      37.25   53.13                                                
 38 Erramouspe, Anthony          Rshs-WY              1:58.46    1:30.77        
      37.39   53.38                                                
 39 Smith, Collin                KEM                       NT    1:30.81        
      38.38   52.43                                                
 40 Lloyd, Devin              15 Rhs-WY               1:27.66    1:31.34        
      37.37   53.97                                                
 41 Hughes, Gavin                Sublette                  NT    1:34.51        
      37.83   56.68                                                
 42 Todd, Ivan                   Sublette             1:43.46    1:34.63        
      37.67   56.96                                                
 43 Beltran, Erick            15 Rhs-WY                    NT    1:36.39        
      33.71 1:02.68                                                
 44 Erickson, Tucker             KEM                       NT    1:39.16        
      41.87   57.29                                                
 45 Deribeev, Venelin            Sublette                  NT    1:41.99        
      33.54 1:08.45                                                
 46 Robinson, William         17 Rhs-WY                    NT    1:46.64        
      47.23   59.41                                                
 47 Brown, Carter                Whs-WY                    NT    1:46.83        
      39.90 1:06.93                                                
 48 Dunford, Brendon             KEM                  1:43.76    1:47.72        
      48.29   59.43                                                
 49 Durrant, Gabe                Whs-WY                    NT    1:53.03        
      45.75 1:07.28                                                
 50 Killian, Grady               KEM                       NT    1:53.74        
      45.78 1:07.96                                                
 51 Clarke, Michael              KEM                       NT    1:55.30        
      46.55 1:08.75                                                
 52 Robinson, Reed               EVN                  1:45.19    1:56.99        
      42.71 1:14.28                                                
 53 Padilla, Anthony             Whs-WY                    NT    1:57.21        
      51.31 1:05.90                                                
 54 Erickson, Eli                KEM                  1:52.10    2:00.38        
      49.63 1:10.75                                                
 55 Douglas, Levi                Sublette             1:58.63    2:05.37        
      49.08 1:16.29                                                
 56 Grimes, Michael              KEM                       NT    2:13.26        
      44.80 1:28.46                                                
 57 Nelson, Steven               KEM                       NT    2:39.26        
      54.14 1:45.12                                                
 
Event 2  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.00  4A
        1:13.00  3A
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeFauw, Ron                  Rshs-WY                56.59      57.61 4A     
      28.12   29.49                                                
  2 Haycock, Cooper              LYM                  1:01.40      58.04 4A     
      27.31   30.73                                                
  3 Anderson, Darwin             Rshs-WY                58.51      59.01 4A     
      29.39   29.62                                                
  4 Spicer, James                Rshs-WY                58.35    1:00.42 4A     
      29.31   31.11                                                
  5 Monzon, Bryan                Rshs-WY              1:05.98    1:03.13 4A     
      30.57   32.56                                                
  6 Hicks, Trevor                LYM                  1:06.33    1:03.15 4A     
      30.42   32.73                                                
  7 Newberg, Parker              Rshs-WY              1:02.08    1:04.04 3A     
      31.16   32.88                                                
  8 Wergin, Benjamin             KEM                  1:06.00    1:04.93 3A     
      31.23   33.70                                                
  9 Legault, Konner              LYM                  1:07.24    1:05.14 3A     
      30.92   34.22                                                
 10 Thomas, Kade                 Rshs-WY              1:02.94    1:05.26 3A     
      32.07   33.19                                                
 11 Olguin, Stone                LYM                  1:15.35    1:05.81 3A     
      30.67   35.14                                                
 12 Phillips, Dylan              EVN                  1:14.65    1:06.06 3A     
      33.07   32.99                                                
 13 Officer, Wynn                LYM                  1:12.40    1:07.80 3A     
      33.07   34.73                                                
 14 Saxton, Braydon              LYM                  1:10.90    1:08.50 3A     
      33.08   35.42                                                
 15 Harshman, Taylor          15 Rhs-WY               1:07.89    1:08.88 3A     
      33.77   35.11                                                
 16 Seeman, Justin               Sublette             1:10.97    1:09.59 3A     
      34.16   35.43                                                
 17 Jeffries, Dalton             Whs-WY               1:14.14    1:09.76 3A     
      34.42   35.34                                                
 18 Cooper, Zayne                Whs-WY               1:10.10    1:09.91 3A     
      34.67   35.24                                                
 19 Epp, Evan                 16 Rhs-WY               1:09.95    1:09.97 3A     
      33.75   36.22                                                
 20 Maxfield, Ben                Sublette             1:08.78    1:10.16 3A     
      34.22   35.94                                                
 21 Camphouse, Colter            EVN                       NT    1:10.53 3A     
      34.59   35.94                                                
 22 Mahaffey, Marcus             Sublette             1:11.40    1:11.05 3A     
      34.03   37.02                                                
 23 Sitz, Brandon                EVN                  1:11.54    1:13.58        
      35.15   38.43                                                
 24 Nielson, Garrett             Sublette             1:24.31    1:13.94        
    1:14.30                                                        
 25 Cramer, Matthew              LYM                  1:15.37    1:14.54        
      35.32   39.22                                                
 26 Boespflug, Tanner            Sublette             1:11.24    1:15.55        
      36.74   38.81                                                
 27 Horn, Joseph              16 Rhs-WY               1:25.30    1:16.34        
    1:16.34                                                        
 28 Smith, Brandon               KEM                  1:08.41    1:16.57        
      36.79   39.78                                                
 29 Crook, Conner                LYM                       NT    1:17.89        
      38.22   39.67                                                
 30 Richins, Caleb               EVN                  1:19.32    1:18.20        
      38.33   39.87                                                
 31 Legault, Kyler               LYM                  1:29.49    1:19.27        
      38.28   40.99                                                
 32 Todd, Ivan                   Sublette             1:16.38    1:20.76        
      40.10   40.66                                                
 33 Ziegler, Kade                Sublette             1:22.47    1:20.87        
    1:21.05                                                        
 34 Lloyd, Devin              15 Rhs-WY               1:20.06    1:21.61        
      40.13   41.48                                                
 35 Smith, Collin                KEM                  1:20.00    1:21.65        
      39.41   42.24                                                
 36 Klatka, Pawel                Rshs-WY              1:25.81    1:21.72        
      38.64   43.08                                                
 37 Erickson, Tucker             KEM                       NT    1:22.80        
      39.39   43.41                                                
 38 Gudino, Ed                   Sublette             1:18.03    1:23.55        
      41.01   42.54                                                
 39 Rydstrom, Colton             KEM                       NT    1:23.74        
      39.15   44.59                                                
 40 Mendoza, Jesse            15 Rhs-WY               1:35.17    1:23.98        
      40.59   43.39                                                
 41 Hughes, Gavin                Sublette                  NT    1:24.08        
    1:24.16                                                        
 42 Deribeev, Venelin            Sublette                  NT    1:24.17        
      39.79   44.38                                                
 43 Moller, Trevor               Sublette             1:32.95    1:25.26        
      41.04   44.22                                                
 44 Wiscavage, Josh              Sublette                  NT    1:25.60        
    1:25.71                                                        
 45 Rellstab, Josh               Sublette                  NT    1:26.20        
      41.81   44.39                                                
 46 Robinson, Reed               EVN                  1:27.38    1:28.10        
    1:28.27                                                        
 47 Erickson, Eli                KEM                  1:42.63    1:28.29        
      42.50   45.79                                                
 48 Jessen, Corbin               Sublette                  NT    1:28.34        
      39.96   48.38                                                
 49 Beltran, Erick            15 Rhs-WY               1:22.24    1:29.32        
    1:29.33                                                        
 50 Robinson, William         17 Rhs-WY               1:39.70    1:29.49        
      44.41   45.08                                                
 51 Douglas, Levi                Sublette             1:27.77    1:29.65        
    1:29.45    0.20                                                
 52 Killian, Grady               KEM                       NT    1:30.83        
      42.40   48.43                                                
 53 Nelson, Steven               KEM                  1:28.31    1:32.34        
      43.96   48.38                                                
 54 Hansen, Phillipm             Sublette                  NT    1:33.34        
      43.36   49.98                                                
 55 Clarke, Michael              KEM                       NT    1:34.45        
      45.32   49.13                                                
 56 Russell, Christian        17 Rhs-WY               1:48.79    1:34.59        
      43.60   50.99                                                
 57 Erramouspe, Anthony          Rshs-WY              1:34.54    1:34.72        
      41.90   52.82                                                
 58 Washburne, Caleb          16 Rhs-WY                    NT    1:34.97        
      38.19   56.78                                                
 59 Durrant, Gabe                Whs-WY                    NT    1:36.42        
      46.24   50.18                                                
 60 Brown, Carter                Whs-WY                    NT    1:39.63        
      48.44   51.19                                                
 61 Dunford, Brendon             KEM                       NT    1:41.16        
    1:41.36                                                        
 62 Flack, Dylan              16 Rhs-WY                    NT    1:41.51        
      44.72   56.79                                                
 63 Martinez, Gabriel         15 Rhs-WY               1:45.82    1:46.80        
      48.81   57.99                                                
 64 Smith, Sam                   Rshs-WY                   NT    1:46.89        
      50.79   56.10                                                
 65 Schurman, Jon                Sublette             1:47.27    1:47.30        
      50.34   56.96                                                
 66 Grimes, Michael              KEM                       NT    1:47.44        
      47.58   59.86                                                
 67 Mayer, Gunner             15 Rhs-WY                    NT    1:50.08        
      44.21 1:05.87                                                
 68 Padilla, Anthony             Whs-WY                    NT    1:55.70        
      56.32   59.38                                                
 69 Todd, Mikiah                 Sublette                  NT    2:03.48        
      46.02 1:17.46                                                
 70 Schutterle, Dylan         15 Rhs-WY                    NT    2:05.33        
      49.73 1:15.60                                                
 71 Sanders, Jordan              Rshs-WY                   NT    2:06.20        
    1:01.36 1:04.84                                                
 
Event 3  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.65  4A
          26.50  3A
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Darwin             Rshs-WY                23.24      23.53 4A     
  2 Legault, Konner              LYM                    24.41      24.23 4A     
  3 Spicer, James                Rshs-WY                23.93      24.29 4A     
  4 Newberg, Parker              Rshs-WY                24.22      24.65 4A     
  5 Haycock, Cooper              LYM                    25.74      24.68 3A     
  6 Sitz, Brandon                EVN                    24.65      24.97 3A     
  7 DeFauw, Ron                  Rshs-WY                24.40      25.01 3A     
  8 Nielson, Garrett             Sublette               25.82      25.26 3A     
  9 Cooper, Zayne                Whs-WY                 25.50      25.50 3A     
 10 Epp, Evan                 16 Rhs-WY                 25.10      25.56 3A     
 11 Wergin, Benjamin             KEM                    28.00      25.58 3A     
 12 Olguin, Stone                LYM                    27.14      25.73 3A     
 13 Smith, Brandon               KEM                    25.25      25.77 3A     
 14 Monzon, Bryan                Rshs-WY                24.75      25.86 3A     
 15 Hicks, Trevor                LYM                    26.27      25.95 3A     
 16 Seeman, Justin               Sublette               24.83      26.00 3A     
 17 Harshman, Taylor          15 Rhs-WY                 25.86      26.12 3A     
 18 Saxton, Braydon              LYM                    27.01      26.17 3A     
 19 Ziegler, Kade                Sublette               25.05      26.24 3A     
 19 Thomas, Kade                 Rshs-WY                25.74      26.24 3A     
 21 Jeffries, Dalton             Whs-WY                 25.50      26.41 3A     
 22 Mahaffey, Marcus             Sublette               27.44      26.79        
 23 Mendoza, Jesse            15 Rhs-WY                 26.77      26.90        
 24 Horn, Joseph              16 Rhs-WY                 26.97      26.92        
 25 Cramer, Matthew              LYM                    28.23      27.02        
 26 Officer, Wynn                LYM                    28.31      27.14        
 27 Phillips, Dylan              EVN                    28.68      27.15        
 28 Beltran, Erick            15 Rhs-WY                 27.28      27.16        
 29 Maxfield, Ben                Sublette               27.15      27.19        
 30 Rydstrom, Colton             KEM                       NT      27.43        
 31 Legault, Kyler               LYM                    29.80      28.02        
 32 Klatka, Pawel                Rshs-WY                25.96      28.06        
 33 Crook, Conner                LYM                    27.58      28.54        
 34 Richins, Caleb               EVN                    29.77      28.76        
 35 Jessen, Corbin               Sublette                  NT      28.90        
 36 Moller, Trevor               Sublette               29.09      29.17        
 37 Deribeev, Venelin            Sublette                  NT      29.27        
 37 Erickson, Eli                KEM                    29.62      29.27        
 39 Camphouse, Colter            EVN                       NT      29.32        
 40 Wiscavage, Josh              Sublette                  NT      29.37        
 41 Erramouspe, Anthony          Rshs-WY                31.50      29.63        
 42 Hughes, Gavin                Sublette                  NT      29.71        
 43 Boespflug, Tanner            Sublette               28.28      29.79        
 44 Smith, Collin                KEM                    29.00      29.84        
 45 Martinez, Gabriel         15 Rhs-WY                 30.82      29.89        
 46 Clarke, Michael              KEM                       NT      30.40        
 47 Erickson, Tucker             KEM                       NT      30.74        
 48 Douglas, Levi                Sublette               30.33      30.80        
 49 Rellstab, Josh               Sublette                  NT      31.09        
 50 Russell, Christian        17 Rhs-WY                 31.37      31.12        
 51 Lloyd, Devin              15 Rhs-WY                 30.57      31.22        
 52 Todd, Ivan                   Sublette               30.34      31.69        
 53 Robinson, William         17 Rhs-WY                 32.37      31.98        
 54 Robinson, Reed               EVN                    30.29      32.13        
 55 Brown, Carter                Whs-WY                    NT      32.25        
 56 Mayer, Gunner             15 Rhs-WY                    NT      32.74        
 57 Washburne, Caleb          16 Rhs-WY                    NT      32.91        
 58 Gudino, Ed                   Sublette               30.23      33.22        
 59 Grimes, Michael              KEM                       NT      33.71        
 60 Nelson, Steven               KEM                    32.21      33.77        
 61 Flack, Dylan              16 Rhs-WY                    NT      34.34        
 62 Todd, Mikiah                 Sublette                  NT      34.81        
 63 Schutterle, Dylan         15 Rhs-WY                    NT      35.21        
 64 Hansen, Phillipm             Sublette                  NT      35.62        
 65 Killian, Grady               KEM                       NT      35.68        
 66 Padilla, Anthony             Whs-WY                    NT      36.29        
 67 Smith, Sam                   Rshs-WY                   NT      36.61        
 68 Durrant, Gabe                Whs-WY                    NT      36.86        
 69 Schurman, Jon                Sublette               32.36      37.40        
 70 Dunford, Brendon             KEM                    33.63      37.70        
 71 Walker, Carson               LYM                    28.27      41.15        
 72 Sanders, Jordan              Rshs-WY                   NT      43.64        
 
Event 4  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.00  4A
        1:19.50  3A
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Kade                 Rshs-WY              1:03.25    1:07.92 4A     
      31.09   36.83                                                
  2 Newberg, Parker              Rshs-WY              1:09.00    1:08.10 4A     
      32.19   35.91                                                
  3 Anderson, Darwin             Rshs-WY              1:07.93    1:08.19 4A     
      32.02   36.17                                                
  4 Olguin, Stone                LYM                  1:20.66    1:08.73 4A     
      31.70   37.03                                                
  5 Sitz, Brandon                EVN                  1:08.74    1:10.48 4A     
      32.10   38.38                                                
  6 DeFauw, Ron                  Rshs-WY              1:12.28    1:10.77 4A     
      33.02   37.75                                                
  7 Cooper, Zayne                Whs-WY              11:04.14    1:12.92 3A     
      33.87   39.05                                                
  8 Monzon, Bryan                Rshs-WY              1:16.55    1:13.79 3A     
      35.58   38.21                                                
  9 Hicks, Trevor                LYM                  1:17.24    1:14.08 3A     
      34.81   39.27                                                
 10 Haycock, Cooper              LYM                  1:19.17    1:15.20 3A     
      34.61   40.59                                                
 11 Epp, Evan                 16 Rhs-WY               1:18.64    1:16.67 3A     
      35.33   41.34                                                
 12 Legault, Konner              LYM                  1:17.53    1:17.59 3A     
      35.01   42.58                                                
 13 Smith, Brandon               KEM                  1:15.86    1:17.87 3A     
      35.98   41.89                                                
 14 Saxton, Braydon              LYM                  1:23.91    1:17.94 3A     
      36.55   41.39                                                
 15 Horn, Joseph              16 Rhs-WY               1:15.43    1:18.15 3A     
      36.52   41.63                                                
 16 Harshman, Taylor          15 Rhs-WY               1:21.15    1:18.26 3A     
      37.41   40.85                                                
 17 Maxfield, Ben                Sublette             1:20.35    1:18.81 3A     
      37.16   41.65                                                
 18 Lloyd, Devin              15 Rhs-WY               1:16.18    1:19.07 3A     
      36.42   42.65                                                
 19 Seeman, Justin               Sublette             1:18.55    1:19.29 3A     
      38.22   41.07                                                
 20 Legault, Kyler               LYM                  1:25.39    1:19.71        
      37.18   42.53                                                
 21 Spicer, James                Rshs-WY              1:29.73    1:19.76        
      36.65   43.11                                                
 22 Phillips, Dylan              EVN                  1:24.46    1:19.96        
      38.61   41.35                                                
 23 Mahaffey, Marcus             Sublette             1:22.58    1:20.55        
      37.92   42.63                                                
 24 Jeffries, Dalton             Whs-WY               1:20.20    1:21.91        
      38.32   43.59                                                
 24 Wergin, Benjamin             KEM                  1:32.00    1:21.91        
      37.41   44.50                                                
 26 Klatka, Pawel                Rshs-WY              1:22.43    1:22.30        
      38.30   44.00                                                
 27 Officer, Wynn                LYM                  1:37.96    1:22.49        
      38.61   43.88                                                
 28 Nielson, Garrett             Sublette             1:20.93    1:23.81        
      38.43   45.38                                                
 29 Cramer, Matthew              LYM                  1:25.78    1:24.17        
      39.45   44.72                                                
 30 Richins, Caleb               EVN                  1:27.87    1:24.35        
      39.04   45.31                                                
 31 Douglas, Levi                Sublette             1:22.74    1:26.37        
      40.78   45.59                                                
 32 Mendoza, Jesse            15 Rhs-WY                    NT    1:26.94        
      40.03   46.91                                                
 33 Deribeev, Venelin            Sublette                  NT    1:26.98        
      37.07   49.91                                                
 34 Rellstab, Josh               Sublette                  NT    1:27.11        
      39.48   47.63                                                
 35 Jessen, Corbin               Sublette                  NT    1:27.63        
      40.12   47.51                                                
 36 Erickson, Eli                KEM                  1:30.23    1:27.67        
      40.95   46.72                                                
 37 Boespflug, Tanner            Sublette             1:30.95    1:28.30        
      41.37   46.93                                                
 38 Robinson, William         17 Rhs-WY               1:26.97    1:29.33        
      41.74   47.59                                                
 39 Camphouse, Colter            EVN                       NT    1:29.91        
      43.46   46.45                                                
 40 Crook, Conner                LYM                       NT    1:32.62        
      43.82   48.80                                                
 41 Killian, Grady               KEM                       NT    1:33.01        
      43.85   49.16                                                
 42 Beltran, Erick            15 Rhs-WY                    NT    1:33.23        
      43.39   49.84                                                
 43 Moller, Trevor               Sublette             1:33.01    1:33.85        
      42.90   50.95                                                
 44 Smith, Collin                KEM                       NT    1:35.77        
      45.50   50.27                                                
 45 Ziegler, Kade                Sublette             1:35.29    1:38.73        
      44.29   54.44                                                
 46 Rydstrom, Colton             KEM                       NT    1:40.79        
      45.58   55.21                                                
 47 Hughes, Gavin                Sublette                  NT    1:42.44        
      46.25   56.19                                                
 48 Erramouspe, Anthony          Rshs-WY              1:47.31    1:42.54        
      47.87   54.67                                                
 49 Robinson, Reed               EVN                  1:53.54    1:42.61        
      49.00   53.61                                                
 50 Brown, Carter                Whs-WY                    NT    1:44.81        
      48.16   56.65                                                
 51 Gudino, Ed                   Sublette             1:54.77    1:47.18        
      44.54 1:02.64                                                
 52 Erickson, Tucker             KEM                       NT    1:49.72        
      50.90   58.82                                                
 53 Padilla, Anthony             Whs-WY                    NT    1:51.28        
      51.91   59.37                                                
 54 Smith, Sam                   Rshs-WY                   NT    1:55.53        
      48.95 1:06.58                                                
 55 Todd, Ivan                   Sublette             1:48.22    1:56.26        
      51.94 1:04.32                                                
 56 Dunford, Brendon             KEM                       NT    1:57.10        
      50.46 1:06.64                                                
 57 Nelson, Steven               KEM                       NT    1:57.59        
      56.90 1:00.69                                                
 58 Clarke, Michael              KEM                       NT    1:59.81        
      51.09 1:08.72                                                
 59 Wiscavage, Josh              Sublette                  NT    2:00.39        
      55.17 1:05.22                                                
 60 Todd, Mikiah                 Sublette                  NT    2:01.01        
      55.17 1:05.84                                                
 61 Durrant, Gabe                Whs-WY                    NT    2:07.21        
      57.11 1:10.10                                                
 62 Grimes, Michael              KEM                       NT    2:09.32        
      50.39 1:18.93                                                
 63 Hansen, Phillipm             Sublette                  NT    2:19.60        
    1:01.85 1:17.75                                                
 
Event 5  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.50  4A
          59.60  3A
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Darwin             Rshs-WY                50.09      50.72 4A     
      24.58   26.14                                                
  2 Spicer, James                Rshs-WY                51.89      52.96 4A     
      25.35   27.61                                                
  3 Haycock, Cooper              LYM                    58.27      53.76 4A     
      25.17   28.59                                                
  4 DeFauw, Ron                  Rshs-WY                52.11      54.21 4A     
      26.00   28.21                                                
  5 Legault, Konner              LYM                    54.62      54.44 4A     
      25.29   29.15                                                
  6 Monzon, Bryan                Rshs-WY                52.57      54.47 4A     
      26.05   28.42                                                
  7 Newberg, Parker              Rshs-WY                52.24      54.82 3A     
      26.33   28.49                                                
  8 Nielson, Garrett             Sublette               55.33      55.50 3A     
      26.22   29.28                                                
  9 Olguin, Stone                LYM                  1:02.63      56.28 3A     
      26.86   29.42                                                
 10 Hicks, Trevor                LYM                    57.32      56.35 3A     
      26.75   29.60                                                
 11 Epp, Evan                 16 Rhs-WY                 58.35      56.83 3A     
      27.10   29.73                                                
 12 Harshman, Taylor          15 Rhs-WY                 56.76      56.91 3A     
      27.49   29.42                                                
 13 Phillips, Dylan              EVN                  1:03.54      57.20 3A     
      27.73   29.47                                                
 14 Wergin, Benjamin             KEM                    59.00      57.26 3A     
      26.63   30.63                                                
 15 Saxton, Braydon              LYM                  1:02.04      57.42 3A     
      27.42   30.00                                                
 16 Sitz, Brandon                EVN                    54.43      57.52 3A     
      26.56   30.96                                                
 17 Smith, Brandon               KEM                    56.20      57.57 3A     
      27.62   29.95                                                
 18 Cooper, Zayne                Whs-WY                 56.56      57.81 3A     
      27.55   30.26                                                
 19 Seeman, Justin               Sublette               57.46      57.93 3A     
      27.73   30.20                                                
 20 Thomas, Kade                 Rshs-WY                56.98      58.24 3A     
      27.86   30.38                                                
 21 Horn, Joseph              16 Rhs-WY               1:01.95      59.06 3A     
      59.19                                                        
 22 Cramer, Matthew              LYM                  1:03.78    1:00.14        
      28.61   31.53                                                
 23 Mahaffey, Marcus             Sublette             1:00.82    1:00.15        
      28.71   31.44                                                
 24 Officer, Wynn                LYM                  1:09.15    1:00.77        
      28.92   31.85                                                
 25 Crook, Conner                LYM                    59.32    1:00.78        
      29.66   31.12                                                
 26 Jeffries, Dalton             Whs-WY                 55.55    1:00.92        
      28.62   32.30                                                
 27 Mendoza, Jesse            15 Rhs-WY               1:01.76    1:02.27        
      29.83   32.44                                                
 28 Klatka, Pawel                Rshs-WY              1:01.05    1:03.12        
      29.55   33.57                                                
 29 Maxfield, Ben                Sublette             1:09.15    1:03.28        
      30.14   33.14                                                
 30 Ziegler, Kade                Sublette             1:00.87    1:03.69        
      29.83   33.86                                                
 31 Richins, Caleb               EVN                  1:04.60    1:03.89        
      30.37   33.52                                                
 32 Camphouse, Colter            EVN                       NT    1:04.90        
      32.23   32.67                                                
 33 Boespflug, Tanner            Sublette             1:03.04    1:05.59        
      31.14   34.45                                                
 34 Legault, Kyler               LYM                  1:07.60    1:05.69        
      30.54   35.15                                                
 35 Wiscavage, Josh              Sublette                  NT    1:05.72        
      31.71   34.01                                                
 36 Beltran, Erick            15 Rhs-WY               1:06.82    1:06.16        
      30.57   35.59                                                
 37 Moller, Trevor               Sublette             1:08.99    1:06.32        
      31.77   34.55                                                
 38 Martinez, Gabriel         15 Rhs-WY               1:05.74    1:07.27        
      31.01   36.26                                                
 39 Erramouspe, Anthony          Rshs-WY              1:09.48    1:07.88        
      32.62   35.26                                                
 40 Hughes, Gavin                Sublette                  NT    1:08.06        
      31.95   36.11                                                
 41 Smith, Collin                KEM                  1:00.00    1:08.57        
      32.38   36.19                                                
 42 Robinson, Reed               EVN                  1:17.60    1:09.23        
      32.61   36.62                                                
 42 Russell, Christian        17 Rhs-WY               1:11.62    1:09.23        
      31.66   37.57                                                
 44 Rydstrom, Colton             KEM                       NT    1:09.48        
      32.39   37.09                                                
 45 Jessen, Corbin               Sublette                  NT    1:09.88        
      32.09   37.79                                                
 46 Lloyd, Devin              15 Rhs-WY               1:13.34    1:11.06        
      33.75   37.31                                                
 47 Erickson, Tucker             KEM                       NT    1:11.80        
      33.43   38.37                                                
 48 Robinson, William         17 Rhs-WY               1:11.38    1:11.86        
      34.46   37.40                                                
 49 Erickson, Eli                KEM                  1:03.37    1:12.85        
      33.64   39.21                                                
 50 Brown, Carter                Whs-WY                    NT    1:13.31        
      34.71   38.60                                                
 51 Deribeev, Venelin            Sublette                  NT    1:15.84        
      34.32   41.52                                                
 52 Todd, Ivan                   Sublette             1:08.40    1:16.15        
      34.55   41.60                                                
 53 Douglas, Levi                Sublette             1:16.44    1:17.65        
      36.84   40.81                                                
 54 Washburne, Caleb          16 Rhs-WY                    NT    1:17.79        
      35.15   42.64                                                
 55 Gudino, Ed                   Sublette             1:19.19    1:18.32        
      37.09   41.23                                                
 56 Clarke, Michael              KEM                       NT    1:18.84        
      34.28   44.56                                                
 57 Mayer, Gunner             15 Rhs-WY                    NT    1:19.03        
      35.34   43.69                                                
 58 Schurman, Jon                Sublette             1:16.84    1:20.11        
      37.42   42.69                                                
 59 Grimes, Michael              KEM                       NT    1:20.90        
      37.81   43.09                                                
 60 Rellstab, Josh               Sublette                  NT    1:21.13        
      36.93   44.20                                                
 61 Hansen, Phillipm             Sublette                  NT    1:22.05        
      37.87   44.18                                                
 62 Nelson, Steven               KEM                  1:18.92    1:24.18        
      39.44   44.74                                                
 63 Flack, Dylan              16 Rhs-WY                    NT    1:25.01        
      38.50   46.51                                                
 64 Todd, Mikiah                 Sublette                  NT    1:26.43        
      41.11   45.32                                                
 65 Durrant, Gabe                Whs-WY                    NT    1:26.57        
      40.69   45.88                                                
 66 Smith, Sam                   Rshs-WY                   NT    1:26.73        
      39.31   47.42                                                
 67 Padilla, Anthony             Whs-WY                    NT    1:27.62        
      40.93   46.69                                                
 68 Dunford, Brendon             KEM                  1:20.41    1:29.50        
    1:30.22                                                        
 69 Killian, Grady               KEM                       NT    1:30.06        
      39.56   50.50                                                
 70 Schutterle, Dylan         15 Rhs-WY                    NT    1:33.75        
      38.53   55.22                                                
 71 Sanders, Jordan              Rshs-WY                   NT    1:43.24        
      46.06   57.18                                                
 
Event 6  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truman, Caleb                Whs-WY                    NT     340.85        
  2 Sponenburgh, Brock           EVN                       NT     330.30        
  3 Saavedra, Isayah             EVN                       NT     316.80        
  4 Even, Johnathan              Rshs-WY               205.55     195.10        
 -- Poyer, Steven                Rshs-WY                   NT         DQ        
 
Event 7  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monson, Kevin             16 Rhs-WY                124.90     101.60        
  2 Wang, Jason                  Whs-WY                    NT      66.50        

Licensed to Rawlins High School                HY-TEK's Meet Manager 12/10/2016
                    2016 RHS Boys Pentathalon - 12/10/2016                     
                                Combined Events                                
 
                               Boys  Pentathlon                                
 
  Place Name                    School      Total   100FLY     50FR    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      1 Anderson, Darwin        RSP-WY    4:18.46    56.53    23.53    59.38  1:08.30    50.72
      2 DeFauw, Ron             RSP-WY    4:25.79    58.19    25.01    57.61  1:10.77    54.21
      3 Newberg, Parker         RSP-WY    4:30.20    58.59    24.65  1:04.04  1:08.10    54.82
      4 Haycock, Cooper         LYM       4:34.22  1:02.54    24.68    58.04  1:15.20    53.76
      5 Spicer, James           RSP-WY    4:34.65    57.22    24.29  1:00.42  1:19.76    52.96
      6 Monzon, Bryan           RSP-WY    4:40.23  1:02.98    25.86  1:03.13  1:13.79    54.47
      7 Olguin, Stone           LYM       4:41.39  1:04.84    25.73  1:05.81  1:08.73    56.28
      8 Thomas, Kade            RSP-WY    4:42.18  1:04.52    26.24  1:05.26  1:07.92    58.24
      9 Legault, Konner         LYM       4:43.34  1:01.94    24.23  1:05.14  1:17.59    54.44
     10 Hicks, Trevor           LYM       4:45.47  1:05.94    25.95  1:03.15  1:14.08    56.35
     11 Cooper, Zayne           WOR-WY    4:51.70  1:05.56    25.50  1:09.91  1:12.92    57.81
     12 Harshman, Taylor 15     RAW-WY    4:53.37  1:03.20    26.12  1:08.88  1:18.26    56.91
     13 Saxton, Braydon         LYM       4:56.79  1:06.76    26.17  1:08.50  1:17.94    57.42
     14 Sitz, Brandon           EVN       4:57.23  1:10.68    24.97  1:13.58  1:10.48    57.52
     15 Epp, Evan 16            RAW-WY    4:59.09  1:10.06    25.56  1:09.97  1:16.67    56.83
     16 Wergin, Benjamin        KEM       4:59.78  1:10.10    25.58  1:04.93  1:21.91    57.26
     17 Phillips, Dylan         EVN       5:00.89  1:10.52    27.15  1:06.06  1:19.96    57.20
     18 Nielson, Garrett        SUB       5:04.41  1:05.90    25.26  1:13.94  1:23.81    55.50
     19 Jeffries, Dalton        WOR-WY    5:07.60  1:08.60    26.41  1:09.76  1:21.91  1:00.92
     20 Smith, Brandon          KEM       5:11.10  1:13.32    25.77  1:16.57  1:17.87    57.57
     21 Maxfield, Ben           SUB       5:11.21  1:11.77    27.19  1:10.16  1:18.81  1:03.28
     22 Horn, Joseph 16         RAW-WY    5:11.57  1:11.10    26.92  1:16.34  1:18.15    59.06
     23 Mahaffey, Marcus        SUB       5:12.23  1:13.69    26.79  1:11.05  1:20.55  1:00.15
     24 Officer, Wynn           LYM       5:15.32  1:17.12    27.14  1:07.80  1:22.49  1:00.77
     25 Mendoza, Jesse 15       RAW-WY    5:28.74  1:08.65    26.90  1:23.98  1:26.94  1:02.27
     26 Cramer, Matthew         LYM       5:29.59  1:23.72    27.02  1:14.54  1:24.17  1:00.14
     27 Camphouse, Colter       EVN       5:30.07  1:15.41    29.32  1:10.53  1:29.91  1:04.90
     28 Klatka, Pawel           RSP-WY    5:31.96  1:16.76    28.06  1:21.72  1:22.30  1:03.12
     29 Legault, Kyler          LYM       5:32.44  1:19.75    28.02  1:19.27  1:19.71  1:05.69
     30 Richins, Caleb          EVN       5:32.70  1:17.50    28.76  1:18.20  1:24.35  1:03.89
     31 Crook, Conner           LYM       5:47.10  1:27.27    28.54  1:17.89  1:32.62  1:00.78
     32 Boespflug, Tanner       SUB       5:47.17  1:27.94    29.79  1:15.55  1:28.30  1:05.59
     33 Lloyd, Devin 15         RAW-WY    5:54.30  1:31.34    31.22  1:21.61  1:19.07  1:11.06
     34 Moller, Trevor          SUB       5:55.71  1:21.11    29.17  1:25.26  1:33.85  1:06.32
     35 Ziegler, Kade           SUB       5:59.91  1:30.38    26.24  1:20.87  1:38.73  1:03.69
     36 Smith, Collin           KEM       6:06.64  1:30.81    29.84  1:21.65  1:35.77  1:08.57
     37 Rydstrom, Colton        KEM       6:11.61  1:30.17    27.43  1:23.74  1:40.79  1:09.48
     38 Beltran, Erick 15       RAW-WY    6:12.26  1:36.39    27.16  1:29.32  1:33.23  1:06.16
     39 Deribeev, Venelin       SUB       6:18.25  1:41.99    29.27  1:24.17  1:26.98  1:15.84
     40 Hughes, Gavin           SUB       6:18.80  1:34.51    29.71  1:24.08  1:42.44  1:08.06
     41 Wiscavage, Josh         SUB       6:19.78  1:18.70    29.37  1:25.60  2:00.39  1:05.72
     42 Erramouspe, Anthony     RSP-WY    6:25.54  1:30.77    29.63  1:34.72  1:42.54  1:07.88
     43 Robinson, William 17    RAW-WY    6:29.30  1:46.64    31.98  1:29.49  1:29.33  1:11.86
     44 Gudino, Ed              SUB       6:32.43  1:30.16    33.22  1:23.55  1:47.18  1:18.32
     45 Erickson, Tucker        KEM       6:34.22  1:39.16    30.74  1:22.80  1:49.72  1:11.80
     46 Erickson, Eli           KEM       6:38.46  2:00.38    29.27  1:28.29  1:27.67  1:12.85
     47 Todd, Ivan              SUB       6:39.49  1:34.63    31.69  1:20.76  1:56.26  1:16.15
     48 Robinson, Reed          EVN       6:49.06  1:56.99    32.13  1:28.10  1:42.61  1:09.23
     49 Douglas, Levi           SUB       6:49.84  2:05.37    30.80  1:29.65  1:26.37  1:17.65
     50 Brown, Carter           WOR-WY    6:56.83  1:46.83    32.25  1:39.63  1:44.81  1:13.31
     51 Killian, Grady          KEM       7:03.32  1:53.74    35.68  1:30.83  1:33.01  1:30.06
     52 Clarke, Michael         KEM       7:18.80  1:55.30    30.40  1:34.45  1:59.81  1:18.84
     53 Dunford, Brendon        KEM       7:33.18  1:47.72    37.70  1:41.16  1:57.10  1:29.50
     54 Durrant, Gabe           WOR-WY    7:40.09  1:53.03    36.86  1:36.42  2:07.21  1:26.57
     55 Padilla, Anthony        WOR-WY    7:48.10  1:57.21    36.29  1:55.70  1:51.28  1:27.62
     56 Grimes, Michael         KEM       8:04.63  2:13.26    33.71  1:47.44  2:09.32  1:20.90
     57 Nelson, Steven          KEM       8:07.14  2:39.26    33.77  1:32.34  1:57.59  1:24.18
      - Russell, Christian 17   RAW-WY         NA       NT    31.12  1:34.59       NT  1:09.23
      - Martinez, Gabriel 15    RAW-WY         NA       NT    29.89  1:46.80       NT  1:07.27
      - Hansen, Phillipm        SUB            NA       NT    35.62  1:33.34  2:19.60  1:22.05
      - Todd, Mikiah            SUB            NA       NT    34.81  2:03.48  2:01.01  1:26.43
      - Schutterle, Dylan 15    RAW-WY         NA       NT    35.21  2:05.33       NT  1:33.75
      - Washburne, Caleb 16     RAW-WY         NA       NT    32.91  1:34.97       NT  1:17.79
      - Flack, Dylan 16         RAW-WY         NA       NT    34.34  1:41.51       NT  1:25.01
      - Mayer, Gunner 15        RAW-WY         NA       NT    32.74  1:50.08       NT  1:19.03
      - Seeman, Justin          SUB            NA       NT    26.00  1:09.59  1:19.29    57.93
      - Smith, Sam              RSP-WY         NA       NT    36.61  1:46.89  1:55.53  1:26.73
      - Walker, Carson          LYM            NA       NS    41.15       NS       NS       NS
      - Schurman, Jon           SUB            NA       NT    37.40  1:47.30       NS  1:20.11
      - Jessen, Corbin          SUB            NA       NT    28.90  1:28.34  1:27.63  1:09.88
      - Rellstab, Josh          SUB            NA       NT    31.09  1:26.20  1:27.11  1:21.13
      - Sanders, Jordan         RSP-WY         NA       NT    43.64  2:06.20       NT  1:43.24