Licensed to Riverton High School Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/20/2017 05:18 PM
                          Boys Dual vs NC - 1/20/2017                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riverton High School  'A'                   2:04.34    2:03.70         16  
     1) Fisher, Mathew                  2) Shroyer, Nate                  
     3) Settlemire, Ashton              4) Kraft, Michael                 
       32.55    33.70    28.74    28.71                                    
  2 Natrona County High School  'A'             2:06.48    2:18.29         12  
     1) Calvert, Michael 17             2) Fleming, Steven 17             
     3) Stahl, Caleb 16                 4) Ellison, Matt 15               
       35.98    38.17    31.70    32.44                                    
  3 Riverton High School  'B'                        NT   x2:25.35        
     1) Allen, Josh                     2) Williams, Alex                 
     3) Spearman, Chase                 4) Stevens, Trevon                
       40.05    37.34    35.33    32.63                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.50  4A
        2:15.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Calvert, Michael    17 NCH                  2:19.32    2:21.10          8  
      30.84   35.38   37.99   36.89                                
  2 Kraft, Michael         RIV                  2:17.78    2:22.11          6  
      32.20   37.18   38.70   34.03                                
  3 Stevens, Trevon        RIV                  2:33.88    2:32.14          5  
      33.95   38.33   40.44   39.42                                
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.50  4A
        2:35.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Settlemire, Ashton     RIV                  2:34.07    2:30.07 3A       8  
      31.16   38.36   46.46   34.09                                
  2 Williams, Alex         RIV                       NT    2:57.80          6  
      40.22   48.72   47.71   41.15                                
  3 Fleming, Steven     17 NCH                  3:05.65    3:00.09          5  
      46.85   48.40   47.58   37.26                                
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.65  4A
          26.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Mathew         RIV                    26.96      26.08 3A       8  
  2 Stahl, Caleb        16 NCH                    26.26      26.71          6  
  3 Gorley, Trystan        RIV                    27.96      27.49          5  
  4 Shroyer, Nate          RIV                    28.22      27.92          4  
  5 Forget, Ricky          RIV                    29.22      28.55          3  
  6 Spearman, Chase        RIV                    29.48     x30.23        
  7 Cunningham, Michae     RIV                       NT     x30.38        
  8 Ellison, Matt       15 NCH                    32.50      33.48          2  
  9 Edmunds, Brandon    14 NCH                    38.02      36.57          1  
 10 Shoopman, Ashton       RIV                    39.30     x37.57        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gorley, Trystan        RIV                    95.50     122.00          8  
  2 Cunningham, Michae     RIV                       NP     111.70          6  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:03.50  4A
        1:14.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Settlemire, Ashton     RIV                  1:11.86    1:10.87 3A       8  
      31.09   39.78                                                
  2 Allen, Josh            RIV                       NT    1:38.29          6  
      43.99   54.30                                                
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.50  4A
          59.60  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kraft, Michael         RIV                  1:03.30    1:01.31          8  
      29.97   31.34                                                
  2 Ellison, Matt       15 NCH                  1:18.25    1:24.53          6  
      37.44   47.09                                                
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:37.00  4A
        6:25.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Calvert, Michael    17 NCH                  6:15.28    6:24.79 3A       8  
      31.05   34.32   36.38   38.67   38.78   41.27   41.08   43.02
      42.82   37.40                                                
  2 Forget, Ricky          RIV                  6:30.06    6:39.27          6  
      30.38   34.98   38.88   41.29   42.01   43.29   43.44   43.16
      43.37   38.47                                                
  3 Shoopman, Ashton       RIV                  8:43.05    8:24.91          5  
      39.93   47.84   50.74   52.22   52.90   54.28   51.28   53.41
      51.62   50.69                                                
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riverton High School  'A'                   1:54.67    1:47.62         16  
     1) Settlemire, Ashton              2) Fisher, Mathew                 
     3) Gorley, Trystan                 4) Kraft, Michael                 
       26.83    26.24    27.06    27.49                                    
  2 Natrona County High School  'A'             1:48.92    1:57.29         12  
     1) Stahl, Caleb 16                 2) Ellison, Matt 15               
     3) Fleming, Steven 17              4) Calvert, Michael 17            
       27.67    33.25    27.99    28.38                                    
  3 Riverton High School  'B'                        NT   x2:07.16        
     1) Shroyer, Nate                   2) Cunningham, Michael            
     3) Forget, Ricky                   4) Shoopman, Ashton               
       27.23    30.33    31.07    38.53                                    
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.00  4A
        1:13.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Trevon        RIV                  1:25.50    1:21.83          8  
      39.58   42.25                                                
  2 Edmunds, Brandon    14 NCH                       NT    2:00.08          6  
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.00  4A
        1:19.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shroyer, Nate          RIV                  1:16.25    1:16.33 3A       8  
      35.73   40.60                                                
  2 Fleming, Steven     17 NCH                  1:24.04    1:24.52          6  
      40.43   44.09                                                
  3 Williams, Alex         RIV                  1:23.93    1:24.60          5  
      39.64   44.96                                                
  4 Allen, Josh            RIV                  1:32.88    1:37.24          4  
      46.17   51.07                                                
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riverton High School  'A'                   4:12.87    4:41.41         16  
     1) Forget, Ricky                   2) Stevens, Trevon                
     3) Spearman, Chase                 4) Gorley, Trystan                
       33.38  1:11.18    33.77  1:12.06    32.21  1:12.12    31.24  1:06.05
  2 Riverton High School  'B'                        NT   x5:19.63        
     1) Shoopman, Ashton                2) Cunningham, Michael            
     3) Allen, Josh                     4) Williams, Alex                 
       41.92  1:29.75    35.40  1:15.91    40.24  1:25.02    32.65  1:08.95
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 12                     
 
  1. Riverton High School                165   2. Natrona County High School           72