Licensed to Rock Springs High School
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/16/2017 06:04 PM
                         Last Chance Meet - 2/16/2017                          
                                    Results                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   4A Q time:   2:02.50                                                        
   3A Q Time:   2:15.00                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haycock, Cooper              LYM                  2:09.71    1:59.28        
      27.06   29.96   31.71   30.55                                
  2 Olguin, Stone                LYM                  2:05.02    2:03.87        
      26.69   30.28   32.94   33.96                                
  3 Sturlaugson, Ty              GRV                  2:12.96    2:12.33        
      28.32   32.71   35.66   35.64                                
  4 Cramer, Matthew              LYM                  2:15.32    2:13.29        
      28.07   32.50   36.19   36.53                                
  5 Officer, Wynn                LYM                  2:13.96   x2:14.79        
      28.29   33.10   36.30   37.10                                
  6 Young, Jeremiah              EVN                  2:22.01    2:23.72        
      32.71   36.15   37.96   36.90                                
  7 Lund, Jared                  GRV                  2:38.42    2:32.77        
      32.28   37.78   41.36   41.35                                
  8 Spalding, Coleton            GRV                       NT    2:44.46        
      33.14   39.94   45.11   46.27                                
 
Event 3  Men 200 Yard IM
===============================================================================
   4A Q time:   2:21.50                                                        
   3A Q Time:   2:35.00                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hicks, Trevor                LYM                  2:16.46    2:15.94        
      29.50   32.75   41.19   32.50                                
  2 Legault, Konner              LYM                  2:20.03    2:22.83        
      26.94   33.52   48.19   34.18                                
  3 Phillips, Dylan              EVN                  2:26.40    2:25.95        
      32.82   36.66   44.37   32.10                                
  4 Johnson, Logan               GRV                  2:29.90    2:26.61        
      30.05   41.06   40.55   34.95                                
  5 Crook, Conner                LYM                       NT    2:38.37        
      33.81   40.18   48.83   35.55                                
  6 Moser, Trevor                GRV                  2:50.66    2:48.42        
      32.58   43.45   54.70   37.69                                
  7 Lucero, Dade                 GRV                  2:31.26    2:49.11        
      36.94   44.96   51.66   35.55                                
  8 Moffat, Miles                GRV                       NT   x2:59.45        
      33.70   45.92   51.69   48.14                                
  9 Moore, Keyan                 GRV                       NT   x3:31.03        
      32.88   49.11 1:09.92   59.12                                
 
Event 4  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   4A Q time:   24.65                                                          
   3A Q Time:   26.50                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Darwin             Rshs-WY                23.07      23.01        
  2 Newberg, Parker              Rshs-WY                24.30      24.35        
  3 Monzon, Bryan                Rshs-WY                24.43      24.71        
  4 DeFauw, Ron                  Rshs-WY                24.77     x24.81        
  4 Saavedra, Isayah             EVN                    24.27      24.81        
  6 Spicer, James                Rshs-WY                23.98     x24.84        
  7 Moffatt, Ethan               GRV                    24.68      24.93        
  8 Lyon, Dean                   GRV                    25.55      25.11        
  9 Walker, Carson               LYM                    25.79      25.44        
 10 Saxton, Braydon              LYM                    25.78      25.64        
 11 Thomas, Kade                 Rshs-WY                25.74     x25.81        
 12 Moore, Brastin               GRV                    27.99      26.09        
 13 Legault, Kyler               LYM                    26.54      26.15        
 14 Searle, Conley               Rshs-WY                26.38     x26.33        
 15 Ratliff, Devin               GRV                    28.12     x26.52        
 16 Sponenburgh, Brock           EVN                    28.62      27.87        
 17 Ross, Zakary                 Rshs-WY                29.02     x28.27        
 18 Conover, Bradyn              Rshs-WY                29.70     x28.59        
 19 Robinson, Reed               EVN                    28.72      29.18        
 20 Lansberry, Trevor            Rshs-WY                29.25     x29.27        
 21 Smith, Sam                   Rshs-WY                30.04     x29.77        
 22 Belcher, Brody               GRV                    32.18     x30.06        
 23 Boldt, Nick                  GRV                    25.90     x30.59        
 
Event 5  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
   4A Q time:   180.00                                                         
   3A Q Time:   145.00                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffat, Miles                GRV                   319.00     152.02        
  2 Sponenburgh, Brock           EVN                   397.10     136.05        
  3 Saavedra, Isayah             EVN                   426.55     125.15        
  4 Spalding, Coleton            GRV                   360.20     117.00        
  5 Grajeda, Alejandro           GRV                   300.95     109.50        
  6 Even, Johnathan              Rshs-WY               322.60     104.45        
 
Event 6  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   4A Q time:   1:03.50                                                        
   3A Q Time:   1:14.00                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richins, Caleb               EVN                  1:11.50    1:10.55        
      31.03   39.52                                                
  2 Moser, Trevor                GRV                  1:13.94    1:10.98        
      32.30   38.68                                                
 
Event 7  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   4A Q time:   54.50                                                          
   3A Q Time:   59.60                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond, Michael            GRV                    50.17      51.83        
      24.50   27.33                                                
  2 Saxton, Braydon              LYM                    55.04      56.66        
      26.96   29.70                                                
  3 Moore, Brastin               GRV                    59.25      58.07        
      28.23   29.84                                                
  4 Phillips, Dylan              EVN                    57.20      58.23        
      27.98   30.25                                                
  5 Legault, Kyler               LYM                    58.49      58.42        
      27.65   30.77                                                
  6 Ratliff, Devin               GRV                  1:02.22      58.78        
      28.57   30.21                                                
  6 Searle, Conley               Rshs-WY              1:02.33      58.78        
      28.22   30.56                                                
  8 Officer, Wynn                LYM                    58.99      58.85        
      27.88   30.97                                                
  9 Crook, Conner                LYM                  1:00.78   x1:00.24        
      29.37   30.87                                                
 10 Camphouse, Colter            EVN                  1:04.07    1:03.71        
      30.78   32.93                                                
 11 Lund, Jared                  GRV                  1:04.99   x1:04.30        
      30.20   34.10                                                
 12 Robinson, Reed               EVN                  1:04.05    1:06.06        
 13 Conover, Bradyn              Rshs-WY              1:07.66    1:07.88        
      30.85   37.03                                                
 14 Smith, Sam                   Rshs-WY              1:13.99    1:10.82        
      31.53   39.29                                                
 15 Belcher, Brody               GRV                  1:18.15   x1:12.31        
      33.94   38.37                                                
 
Event 8  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   4A Q time:   5:37.00                                                        
   3A Q Time:   6:25.00                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erramouspe, Anthony          Rshs-WY              5:47.86    5:37.82        
      29.28   33.02   33.90   34.42   34.58   34.30   34.05   34.80
      35.03   34.44                                                
  2 Bloomquist, Brendan          GRV                  5:48.00    5:46.05        
      28.76   32.35   33.15   33.99   34.46   35.78   36.99   37.96
      36.68   35.93                                                
  3 Young, Jeremiah              EVN                  7:09.82    6:37.64        
      33.04   38.33   39.92   38.83   40.82   41.39   41.35   41.45
      41.71   40.80                                                
  4 Strange, Dylan               GRV                  6:52.60    6:51.79        
      33.21   40.20   41.32   41.81   43.12   44.69   44.24   44.21
      40.11   38.88                                                
 
Event 9  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green River  'A'                                  1:32.20    1:45.56        
       26.09    26.27    30.10    23.10                                    
  2 Evanston High School  'A'                         1:47.58    1:48.32        
     1) Saavedra, Isayah                2) Richins, Caleb                 
     3) Phillips, Dylan                 4) Young, Jeremiah                
       24.95    26.80    26.72    29.85                                    
  3 Rock Springs High School-WY  'B'                       NT    1:49.94        
       30.46    27.01    26.50    25.97                                    
  4 Rock Springs High School-WY  'C'                       NT    1:50.11        
       31.17    28.87    22.91    27.16                                    
  5 Rock Springs High School-WY  'A'                  1:31.57   x1:51.39        
       29.63    27.77    25.53    28.46                                    
  6 Green River  'C'                                       NT    1:59.79        
       29.95    29.51    33.68    26.65                                    
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   4A Q time:   1:04.00                                                        
   3A Q Time:   1:13.00                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyon, Dean                   GRV                  1:09.20    1:05.86        
      31.69   34.17                                                
  2 Sturlaugson, Ty              GRV                  1:07.13    1:06.84        
      31.03   35.81                                                
  3 Camphouse, Colter            EVN                  1:09.01    1:09.98        
      34.41   35.57                                                
  4 Moffatt, Ethan               GRV                  1:11.50    1:10.34        
      34.79   35.55                                                
  5 Ross, Zakary                 Rshs-WY              1:11.18    1:11.01        
      33.28   37.73                                                
  6 Bloomquist, Brendan          GRV                  1:07.08   x1:11.07        
      33.77   37.30                                                
  7 Johnson, Logan               GRV                  1:20.96   x1:16.81        
      37.92   38.89                                                
  8 Lucero, Dade                 GRV                  1:19.31   x1:20.79        
      39.00   41.79                                                
 
Event 11  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   4A Q time:   1:11.00                                                        
   3A Q Time:   1:19.50                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond, Michael            GRV                  1:07.15    1:07.93        
      31.69   36.24                                                
  2 Cramer, Matthew              LYM                  1:20.00    1:18.08        
      36.32   41.76                                                
  3 Richins, Caleb               EVN                  1:19.56    1:19.54        
      37.51   42.03                                                
  4 Boldt, Nick                  GRV                  1:19.75    1:20.86        
      37.54   43.32                                                
  5 Walker, Carson               LYM                  1:21.47    1:22.10        
      38.45   43.65                                                
  6 Lansberry, Trevor            Rshs-WY              1:26.38    1:29.81        
      39.83   49.98                                                
 
Event 12  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rock Springs High School-WY  'A'                  3:23.77    3:30.72        
       25.64    54.04    25.22    53.01    25.05    52.82    23.87    50.85
  2 Lyman High School  'A'                            3:30.21    3:34.80        
     1) Legault, Konner                 2) Haycock, Cooper                
     3) Hicks, Trevor                   4) Olguin, Stone                  
       25.06    54.05    24.73    52.61    25.71    54.52    24.95    53.62
  3 Green River  'A'                                  3:37.32    3:57.24        
       27.38    58.72    28.48  1:00.43    29.84  1:02.86    25.69    55.23
  4 Rock Springs High School-WY  'B'                       NT    4:03.76        
       25.63    53.36    30.57  1:04.37    29.16  1:01.41    31.17  1:04.62
  5 Green River  'B'                                       NT    4:09.27        
       28.64  1:02.38    30.57  1:05.28    28.72  1:00.42    28.72  1:01.19
  6 Green River  'C'                                       NT   x4:38.61        
       36.08  1:16.76  1:10.58                               32.82  1:12.21
  7 Green River  'D'                                       NT   x4:39.62        
       32.96  1:09.77    31.82  1:08.73    32.57  1:08.26    33.09  1:12.86
  8 Rock Springs High School-WY  'C'                       NT   x4:49.86        
       33.26  1:11.94    34.25  1:13.10    16.22    33.05    37.72  1:51.77