Licensed to Worland High School    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/21/2017 02:46 PM
                       Worland Invitational - 1/21/2017                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  9 1-1 Powell High School  'C'                            NT   x2:08.09  
     1) Cox, Jay                        2) Magill, Nate                   
     3) Cannizzaro, Ben                 4) Henderson, Garret              
       34.30    32.31    36.04    25.44                                    
 13 1-2 Riverton High School  'B'                          NT   x2:30.22  
     1) Allen, Josh                     2) Williams, Alex                 
     3) Spearman, Chase                 4) Shoopman, Ashton               
       40.20    38.35    34.80    36.87                                    
 15 1-3 Lander  'C'                                        NT   x2:50.81  
     1) Edinger, Kyle                   2) Kinney, Mason                  
     3) Winn, Wilson                    4) Wright, Ricky                  
       41.17    39.01    38.24    52.39                                    
  6 2-1 Powell High School  'B'                            NT   x2:02.94  
     1) Fuller, Jared                   2) Wilkerson, Dillinger           
     3) Asay, Gavin                     4) Schiller, Braden               
       32.21    32.77    30.31    27.65                                    
  8 2-2 Buffalo High School-WY  'A'                        NT    2:07.38   14  
     1) Rogers, Enoch                   2) Velasquez, Jacob               
     3) Cohoon, Ian                     4) Rogers, Obadiah                
       35.05    35.89    26.53    29.91                                    
 10 2-3 Lander  'B'                                        NT   x2:16.90  
     1) Kreager, Noah                   2) Wright, Brendan                
     3) Blunck, Erik                    4) Whiting, Ian                   
       35.02    40.76    31.70    29.42                                    
 11 2-4 Cody High School  'A'                         2:10.12    2:22.35   10  
     1) Curtis, Colton                  2) Walton, Ethan                  
     3) Yao, Anbo                       4) Campbell, Luke                 
       30.57    46.27    34.55    30.96                                    
 12 2-5 Worland High School-WY  'B'                        NT   x2:28.57  
     1) Durrant, Gabe                   2) Wang, Jason                    
     3) Nelson, Andrew                  4) Padilla, Anthony               
       40.50    38.52    36.47    33.08                                    
 14 2-6 Newcaslte Dogies  'A'                         2:29.98    2:37.90    8  
     1) Parsons, Dalton                 2) Merchen, Garrett               
     3) Benshoof, Zach                  4) Curren, Kaden                  
       38.09    40.04    41.94    37.83                                    
  1 3-1 Worland High School-WY  'A'                   1:53.29    1:51.23   32  
     1) Sanchez, Josiah                 2) Warren, Tristan                
     3) Cooper, Zayne                   4) Jeffries, Dalton               
       31.06    29.33    26.40    24.44                                    
  2 3-2 Lander  'A'                                   1:52.10    1:53.53   26  
     1) Brinda, Ryan                    2) Kinney, Colin                  
     3) Kulow, Nick                     4) Larson, Chris                  
       27.76    31.92    26.51    27.34                                    
  3 3-3 Powell High School  'A'                       1:43.77    1:54.12   24  
     1) Spann, Richard                  2) Creed, Kacey                   
     3) Kuntz, Joe                      4) Lopez, Chris                   
       29.39    29.72    28.85    26.16                                    
  4 3-4 Douglas Bearcats-WY  'A'                      2:00.09    2:00.61   22  
     1) Aguirre, Alano                  2) Weiss, Trentn                  
     3) Romberg, Spencer                4) Layher, Sawyer                 
       33.00    30.06    30.93    26.62                                    
  5 3-5 Rawlins Outlaws-WY  'A'                       2:04.66    2:01.69   20  
     1) Horn, Joseph 16                 2) Epp, Evan 16                   
     3) Chavez, Israel 16               4) Beltran, Erick 15              
       32.60    34.45    29.51    25.13                                    
  7 3-6 Riverton High School  'A'                     2:04.56    2:05.42   18  
     1) Gorley, Trystan                 2) Shroyer, Nate                  
     3) Settlemire, Ashton              4) Kraft, Michael                 
       34.35    33.73    29.54    27.80                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 24 1-1 Rask, Christian          COD                       NT    2:51.92  
      38.43 2:13.49                                                
 26 1-2 Hansen, TC               COD                       NT    3:27.00  
      38.21   50.99   59.32   58.48                                
 17 2-1 Allard, Kyle             NEW                  2:51.74    2:32.86  
      35.98 1:56.88                                                
 19 2-2 Mayer, Gunner         15 Rhs-WY               2:47.92    2:41.51  
      35.11   40.71   43.12   42.57                                
 21 2-3 Parsons, Dalton          NEW                  2:48.40    2:41.70  
      35.71   41.00   43.39   41.60                                
 22 2-4 Flack, Dylan          16 Rhs-WY               2:43.03   x2:45.39  
      33.96   39.75   45.09   46.59                                
 23 2-5 Edinger, Kyle            LAN                  2:43.11    2:48.57  
      36.85   44.63   45.01   42.08                                
 25 2-6 Delgado, Kevin        16 Rhs-WY               2:37.80   x3:10.98  
      39.80   51.09   51.69   48.40                                
 11 3-1 Mendoza, Jesse        15 Rhs-WY               2:23.16    2:17.81    2  
      31.46   35.67   36.23   34.45                                
 14 3-2 Langenderfer, Braxto  15 Rhs-WY               2:21.54    2:19.19  
      32.20   35.41   37.13   34.45                                
 15 3-3 Forget, Ricky            RIV                  2:22.67    2:24.42  
      30.52   35.80   39.36   38.74                                
 16 3-4 Stevens, Trevon          RIV                  2:33.88    2:31.35  
      33.09   37.82   39.89   40.55                                
 18 3-5 Rogers, Obadiah          Bison-WY             2:29.00    2:34.21  
      33.56   38.85   41.49   40.31                                
 20 3-6 Patrick, Wes             POW                  2:28.29    2:41.66  
      33.89   40.85   44.39   42.53                                
  4 4-1 Asay, Gavin              POW                  2:15.24    2:02.07   11  
      29.39   34.15   35.16   23.37                                
  7 4-2 Ellis, Richard           LAN                  2:09.47    2:08.52    7  
      29.53   32.90   34.25   31.84                                
  8 4-3 Romberg, Spencer         DOU-WY               2:11.11    2:10.45    5  
      30.35   32.81   33.97   33.32                                
 10 4-4 Wilson, Trenton          POW                  2:09.48    2:13.70    3  
      28.63   32.79   35.97   36.31                                
 12 4-5 Schiller, Braden         POW                  2:17.61    2:18.56    1  
      29.95   34.96   36.79   36.86                                
 13 4-6 Velasquez, Jacob         Bison-WY             2:10.00    2:18.65  
      30.57   35.45   36.88   35.75                                
  1 5-1 Huelskamp, Caleb         LAN                  1:49.94    1:55.23   16  
      25.11   29.06   31.36   29.70                                
  2 5-2 Cooper, Zayne            Whs-WY               2:01.45    2:00.51   13  
      26.95   30.11   31.93   31.52                                
  3 5-3 Weiss, Trentn            DOU-WY               2:02.46    2:01.69   12  
      27.17   30.01   31.83   32.68                                
  5 5-4 Harshman, Taylor      15 Rhs-WY               2:02.47    2:03.49   10  
      28.18   30.93   32.60   31.78                                
  6 5-5 Cohoon, Ian              Bison-WY             2:04.00    2:07.00    9  
      27.93   31.03   33.79   34.25                                
  9 5-6 Yeatman, Jacob S         NEW                  2:09.00    2:12.35    4  
      29.80   33.36   35.15   34.04                                
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  8 1-1 Robinson, William     17 Rhs-WY                    NT    2:55.23    5  
      40.88   46.12   49.60   38.63                                
 11 1-2 Allen, Josh              RIV                       NT    3:12.23    2  
      43.80   50.70   54.27   43.46                                
 14 1-3 Padilla, Anthony         Whs-WY               3:24.37    3:29.04  
      49.25   54.68 1:02.68   42.43                                
  6 2-1 Blunck, Erik             LAN                  2:45.14    2:38.77    9  
      31.19   42.81   46.31   38.46                                
  9 2-2 Yao, Anbo                COD                  2:51.15    2:57.29    4  
      38.18   47.55   53.72   37.84                                
 10 2-3 Wing, Porter             Bison-WY             3:12.00    3:05.31    3  
      45.03   46.71   55.38   38.19                                
 12 2-4 Campbell, Luke           COD                  3:09.76    3:16.23    1  
      38.17   51.49 1:04.08   42.49                                
 13 2-5 Walton, Ethan            COD                  3:18.97    3:23.10  
      38.35   53.89 1:04.87   45.99                                
  1 3-1 Creed, Kacey             POW                  2:13.42    2:10.34   16  
      27.32   33.60   38.13   31.29                                
  2 3-2 Brinda, Ryan             LAN                  2:19.15    2:13.54   13  
      27.44   33.73   41.79   30.58                                
  3 3-3 Horn, Joseph          16 Rhs-WY               2:33.29    2:25.99   12  
      32.08   37.45   43.00   33.46                                
  4 3-4 Kuntz, Joe               POW                  2:27.86    2:28.02   11  
      30.42   37.30   46.53   33.77                                
  5 3-5 Aguirre, Alano           DOU-WY               2:31.99    2:31.04   10  
      33.69   38.40   44.66   34.29                                
  7 3-6 Rogers, Joe              POW                  2:43.58    2:42.10    7  
      34.61   42.31   48.17   37.01                                
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  8 1-1 Henderson, Garret        POW                       NT      26.73    5  
 31 1-2 Curren, Kaden            NEW                       NT      38.87  
 32 1-3 Wright, Ricky            LAN                    57.80     x56.32  
 21 2-1 Cannizzaro, Ben          POW                    33.98     x31.13  
 24 2-2 Merchen, Garrett         NEW                    34.50      31.80  
 28 2-3 Allred, Dallin           POW                    35.74     x35.43  
 29 2-4 Mikesell, Trevor         Rhs-WY                 34.50      35.44  
 30 2-5 Peters, Max              COD                    42.35      36.14  
 18 3-1 Wright, Brendan          LAN                    29.98     x29.34  
 22 3-2 Williams, Alex           RIV                    30.21      31.19  
 23 3-3 Laing, Porter            COD                    32.25      31.79  
 25 3-4 Winn, Wilson             LAN                    31.97     x32.05  
 26 3-5 Nelson, Tim              LAN                    33.20     x32.60  
 27 3-6 Kinney, Mason            LAN                    30.71     x32.76  
 10 4-1 Back, Tony               DOU-WY                 28.19      26.94    3  
 11 4-2 Whiting, Ian             LAN                    28.49      27.11    2  
 16 4-3 Hanson, Alex             POW                    29.18     x27.75  
 17 4-4 Madewell, Braedon        DOU-WY                 28.83      28.59  
 19 4-5 Kenney, Austen           NEW                    29.53      29.50  
 20 4-6 Nelson, Andrew           Whs-WY                 29.34      30.34  
  7 5-1 Wilkerson, Dillinger     POW                    27.25      26.57    7  
  9 5-2 Kraft, Michael           RIV                    26.89      26.81    4  
 12 5-3 Wilkerson, Hudson        POW                    27.50      27.19    1  
 13 5-4 Larson, Chris            LAN                    26.33      27.44  
 14 5-5 Plaisted, Preston        LAN                    28.15      27.46  
 15 5-6 Lopez, Chris             POW                    26.47      27.57  
  1 6-1 Martinsen, Treyton       LAN                    23.02      23.93   16  
  2 6-2 Curtis, Colton           COD                    24.51      24.59   13  
  3 6-3 Warren, Tristan          Whs-WY                 25.41      25.01   12  
  4 6-4 Jeffries, Dalton         Whs-WY                 24.88      25.30   11  
  5 6-5 Beltran, Erick        15 Rhs-WY                 25.95      25.66   10  
  6 6-6 Layher, Sawyer           DOU-WY                 26.24      26.42    9  
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Truman, Caleb            Whs-WY                263.40     257.20   16  
  2 1-2 Wilkerson, Hudson        POW                   217.45     246.50   13  
  3 1-3 Magill, Nate             POW                   196.15     200.65   12  
  4 1-4 Kreager, Noah            LAN                   204.35     195.05   11  
  5 1-5 Chavez, Israel        16 Rhs-WY                304.10     181.85   10  
  6 1-6 Henderson, Garret        POW                       NP     173.35    9  
  7 1-7 Rogers, Enoch            Bison-WY              187.40     170.35    7  
  8 1-8 Hogen, Bryce             POW                   129.45     165.20    5  
  9 1-9 Hatfield, Mitch          DOU-WY                152.35     158.45    4  
 10 1-10 Plaisted, Preston       LAN                   165.40     154.25    3  
 11 1-11 Hanson, Alex            POW                   131.05    x151.35  
 12 1-12 Monson, Kevin        16 Rhs-WY                126.60     134.15    2  
 13 1-13 Wang, Jason             Whs-WY                 96.70     126.45    1  
 14 1-14 Gorley, Trystan         RIV                    95.50     117.40  
 15 1-15 Whiting, Ian            LAN                   111.15     105.20  
 16 1-16 Cunningham, Michael     RIV                       NP      90.60  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 12 1-1 Spearman, Chase          RIV                  1:26.51    1:29.24    1  
      37.25   51.99                                                
 -- 1- Kenney, Austen            NEW                       NT         DQ  
      42.12   57.65                                                
 -- 1- Russell, Christian     17 Rhs-WY                    NT         DQ  
      32.99   52.14                                                
  7 2-1 Aguirre, Alano           DOU-WY               1:08.80    1:10.41    7  
      32.67   37.74                                                
  8 2-2 Fuller, Jared            POW                  1:21.70    1:12.58    5  
      31.73   40.85                                                
  9 2-3 Cannizzaro, Ben          POW                  1:13.16    1:16.39    4  
      35.36   41.03                                                
 10 2-4 Yao, Anbo                COD                  1:20.74    1:23.79    3  
      39.27   44.52                                                
 11 2-5 Campbell, Luke           COD                  1:23.25    1:24.10    2  
      37.59   46.51                                                
  1 3-1 Creed, Kacey             POW                    57.98      58.29   16  
      27.46   30.83                                                
  2 3-2 Brinda, Ryan             LAN                    58.14      58.36   13  
      27.42   30.94                                                
  3 3-3 Harshman, Taylor      15 Rhs-WY               1:01.18    1:01.10   12  
      27.93   33.17                                                
  4 3-4 Sanchez, Josiah          Whs-WY               1:04.94    1:04.98   11  
      29.53   35.45                                                
  5 3-5 Kuntz, Joe               POW                  1:04.21    1:06.09   10  
      30.06   36.03                                                
  6 3-6 Epp, Evan             16 Rhs-WY               1:07.04    1:08.62    9  
      31.26   37.36                                                
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 22 1-1 Cunningham, Michael      RIV                       NT    1:17.82  
      34.99   42.83                                                
 23 1-2 Peters, Max              COD                  1:40.43    1:21.07  
      37.80   43.27                                                
 26 1-3 Wright, Ricky            LAN                  2:21.57    2:02.43  
      52.67 1:09.76                                                
 12 2-1 Hogen, Bryce             POW                  1:15.27    1:04.07    1  
      29.84   34.23                                                
 19 2-2 Laing, Porter            COD                  1:18.57    1:11.26  
      33.56   37.70                                                
 20 2-3 Durrant, Gabe            Whs-WY               1:16.44    1:12.05  
      33.52   38.53                                                
 20 2-3 Mayer, Gunner         15 Rhs-WY               1:19.03    1:12.05  
      33.96   38.09                                                
 24 2-5 Allred, Dallin           POW                  1:24.98   x1:22.29  
      38.28   44.01                                                
 25 2-6 Mikesell, Trevor         Rhs-WY               1:18.27    1:25.50  
      39.72   45.78                                                
  9 3-1 Shroyer, Nate            RIV                  1:07.23    1:00.19    4  
      29.23   30.96                                                
 13 3-2 Allard, Kyle             NEW                  1:06.32    1:04.68  
 15 3-3 Hiser, Sean              DOU-WY               1:06.91    1:05.85  
      31.54   34.31                                                
 16 3-4 Hossfeld, Flint          NEW                  1:11.63    1:06.03  
      31.75   34.28                                                
 17 3-5 Benshoof, Zach           NEW                  1:12.70    1:08.02  
      32.01   36.01                                                
 18 3-6 Cox, Jay                 POW                  1:14.40    1:08.41  
      31.94   36.47                                                
  3 4-1 Spann, Richard           POW                    59.22      55.99   12  
      26.58   29.41                                                
  7 4-2 Settlemire, Ashton       RIV                  1:01.42      58.31    7  
      27.90   30.41                                                
  8 4-3 Lopez, Chris             POW                    59.76      58.85    5  
      28.27   30.58                                                
 10 4-4 Beltran, Erick        15 Rhs-WY               1:00.83    1:00.66    3  
      28.16   32.50                                                
 11 4-5 Back, Tony               DOU-WY               1:02.83    1:01.04    2  
      28.70   32.34                                                
 14 4-6 Monson, Kevin         16 Rhs-WY               1:01.23    1:05.13  
      29.95   35.18                                                
  1 5-1 Martinsen, Treyton       LAN                    51.50      53.54   16  
      25.46   28.08                                                
  2 5-2 Kinney, Colin            LAN                    51.50      54.91   13  
      26.59   28.32                                                
  4 5-3 Truman, Caleb            Whs-WY                 55.49      56.09   11  
      26.45   29.64                                                
  5 5-4 Jeffries, Dalton         Whs-WY                 56.20      56.25   10  
      27.16   29.09                                                
  6 5-5 Layher, Sawyer           DOU-WY                 58.06      58.22    9  
      28.05   30.17                                                
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 13 1-1 Rask, Christian          COD                       NT    7:31.69  
      38.88   44.57   45.90   47.92   47.46   47.00                
      41.02                                                        
 14 1-2 Spearman, Chase          RIV                       NT    8:07.07  
      38.46   45.86   48.58   49.70   50.74   51.36   51.45   51.95
      51.17   47.80                                                
 -- 1- Nelson, Tim               LAN                  7:56.99         DQ  
      38.60   44.88   46.85   47.74   50.13   51.22   48.25   47.19
      50.82   45.98                                                
  7 2-1 Forget, Ricky            RIV                  6:39.27    6:32.96    7  
      32.68   37.35   39.32   40.97   40.82   39.98   40.91   41.02
      41.71   38.20                                                
  8 2-2 Rogers, Joe              POW                  6:46.35    6:34.91    5  
      32.80   36.50   37.51   39.51   40.69   41.54   43.58   42.28
      41.97   38.53                                                
  9 2-3 Stevens, Trevon          RIV                  7:13.78    6:49.85    4  
      34.03   39.35   40.24   41.96   41.53   42.72   42.91   43.36
      43.01   40.74                                                
 10 2-4 Wright, Brendan          LAN                  7:02.73    6:57.78    3  
      36.99   41.54   43.46   42.73   42.73   43.26   42.63   46.08
      40.76   37.60                                                
 11 2-5 Patrick, Wes             POW                  7:04.53    7:22.03    2  
      36.14   42.19   45.41   46.10   45.84   46.21   46.66   44.52
      46.59   42.37                                                
 12 2-6 Parsons, Dalton          NEW                  7:15.00    7:23.01    1  
      36.47   43.74   45.97   44.62                   46.30   46.33
      45.79   43.90                                                
  1 3-1 Kulow, Nick              LAN                  5:34.65    5:28.64   16  
      28.43   32.70   32.81   32.94   33.65   33.39   33.34   33.57
      34.89   32.92                                                
  2 3-2 Cooper, Zayne            Whs-WY               5:44.14    5:41.89   13  
      29.63   32.58   33.07   34.70   34.87   35.52   35.80   35.75
      35.84   34.13                                                
  3 3-3 Romberg, Spencer         DOU-WY               5:48.02    5:53.12   12  
      31.12   33.78   35.58   36.56   36.48   35.97   36.61   36.65
      36.24   34.13                                                
  4 3-4 Epp, Evan             16 Rhs-WY               5:57.84    5:58.01   11  
      30.12   35.33   36.56   37.36   37.81   37.81   37.14   36.91
      36.07   32.90                                                
  5 3-5 Asay, Gavin              POW                  5:58.72    6:04.49   10  
      30.53   34.89   35.70   36.30   37.49   37.75   38.06   38.54
      38.31   36.92                                                
  6 3-6 Yeatman, Jacob S         NEW                  6:15.10    6:20.28    9  
      31.57   36.04   37.06   39.24   40.27   40.96   40.87   40.48
      38.73   35.06                                                
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
 14 1- Riverton High School  'B'                           NT   x2:13.15  
     1) Williams, Alex                  2) Cunningham, Michael            
     3) Shoopman, Ashton                4) Stevens, Trevon                
       31.17    32.96    38.46    30.56                                    
 13 1-1 Powell High School  'C'                       2:09.27   x2:01.95  
     1) Henderson, Garret               2) Cannizzaro, Ben                
     3) Patrick, Wes                    4) Hanson, Alex                   
       25.71    32.22    35.32    28.70                                    
 15 1-2 Lander  'C'                                   2:27.81   x2:23.65  
     1) Ellis, Richard                  2) Kinney, Mason                  
     3) Winn, Wilson                    4) Wright, Ricky                  
       26.92    31.09    33.25    52.39                                    
  3 2-1 Douglas Bearcats-WY  'A'                      1:47.93    1:46.84   24  
     1) Layher, Sawyer                  2) Back, Tony                     
     3) Aguirre, Alano                  4) Weiss, Trentn                  
       26.41    28.38    27.23    24.82                                    
  7 2-2 Riverton High School  'A'                     1:54.34    1:52.51   14  
     1) Settlemire, Ashton              2) Shroyer, Nate                  
     3) Forget, Ricky                   4) Kraft, Michael                 
       26.37    28.39    30.20    27.55                                    
  8 2-3 Newcaslte Dogies  'A'                         1:58.65    1:53.08   10  
     1) Kenney, Austen                  2) Allard, Kyle                   
     3) Hossfeld, Flint                 4) Yeatman, Jacob S               
       29.51    29.77    29.11    24.69                                    
  9 2-4 Lander  'B'                                   1:55.87   x1:53.80  
     1) Blunck, Erik                    2) Plaisted, Preston              
     3) Whiting, Ian                    4) Wright, Brendan                
       27.30    28.08    27.69    30.73                                    
 10 2-5 Powell High School  'B'                       1:53.40   x1:54.17  
     1) Rogers, Joe                     2) Asay, Gavin                    
     3) Magill, Nate                    4) Hogen, Bryce                   
       28.32    29.45    28.32    28.08                                    
 12 2-6 Cody High School  'A'                         1:59.44    2:00.15    8  
     1) Curtis, Colton                  2) Laing, Porter                  
     3) Campbell, Luke                  4) Yao, Anbo                      
       25.73    31.88    31.75    30.79                                    
  1 3-1 Lander  'A'                                   1:38.03    1:38.63   32  
     1) Martinsen, Treyton              2) Kinney, Colin                  
     3) Larson, Chris                   4) Huelskamp, Caleb               
       26.67    24.62    23.85    23.49                                    
  2 3-2 Worland High School-WY  'A'                   1:40.23    1:40.04   26  
     1) Truman, Caleb                   2) Jeffries, Dalton               
     3) Warren, Tristan                 4) Cooper, Zayne                  
       25.49    25.23    24.71    24.61                                    
  4 3-3 Rawlins Outlaws-WY  'A'                       1:43.25    1:46.99   22  
     1) Chavez, Israel 16               2) Horn, Joseph 16                
     3) Mendoza, Jesse 15               4) Harshman, Taylor 15            
       27.39    26.36    26.31    26.93                                    
  5 3-4 Buffalo High School-WY  'A'                   1:43.19    1:48.25   20  
     1) Velasquez, Jacob                2) Cohoon, Ian                    
     3) Rogers, Enoch                   4) Rogers, Obadiah                
       26.65    24.32    27.79    29.49                                    
  6 3-5 Powell High School  'A'                       1:47.90    1:49.87   18  
     1) Wilson, Trenton                 2) Wilkerson, Hudson              
     3) Wilkerson, Dillinger            4) Lopez, Chris                   
       27.20    28.16    27.35    27.16                                    
 11 3-6 Rawlins Outlaws-WY  'B'                       1:46.99   x1:57.98  
     1) Monson, Kevin 16                2) Langenderfer, Braxton 15       
     3) Mayer, Gunner 15                4) Russell, Christian 17          
       28.70    26.87    32.37    30.04                                    
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  9 1-1 Wilkerson, Dillinger     POW                       NT    1:15.17    4  
      35.87   39.30                                                
 20 1-2 Delgado, Kevin        16 Rhs-WY                    NT   x1:47.87  
 21 1-3 Hansen, TC               COD                       NT    1:49.01  
      49.09   59.92                                                
 22 1-4 Curren, Kaden            NEW                  1:55.41    1:49.60  
      50.64   58.96                                                
 -- 1- Merchen, Garrett          NEW                       NT         DQ  
      42.13   47.84                                                
 14 2-1 Wing, Porter             Bison-WY             1:25.00    1:20.57  
      39.76   40.81                                                
 15 2-2 Durrant, Gabe            Whs-WY               1:28.21    1:25.88  
      41.16   44.72                                                
 16 2-3 Edinger, Kyle            LAN                  1:30.01    1:27.48  
      43.05   44.43                                                
 17 2-4 Allen, Josh              RIV                  1:29.18    1:30.06  
      45.35   44.71                                                
 18 2-5 Flack, Dylan          16 Rhs-WY               1:37.21    1:31.14  
      43.18   47.96                                                
 19 2-6 Russell, Christian    17 Rhs-WY               1:34.59    1:33.09  
      45.33   47.76                                                
  6 3-1 Ellis, Richard           LAN                  1:13.89    1:12.51    9  
      35.79   36.72                                                
  7 3-2 Wilson, Trenton          POW                  1:14.74    1:13.05    7  
      36.23   36.82                                                
  8 3-3 Gorley, Trystan          RIV                  1:11.75    1:14.99    5  
    1:14.85    0.14                                                
 11 3-4 Hiser, Sean              DOU-WY               1:18.20    1:19.09    2  
      39.10   39.99                                                
 12 3-5 Chavez, Israel        16 Rhs-WY               1:18.75    1:19.34    1  
      38.59   40.75                                                
 13 3-6 Nelson, Andrew           Whs-WY               1:18.24    1:20.50  
  1 4-1 Kulow, Nick              LAN                  1:01.48    1:01.98   16  
      30.81   31.17                                                
  2 4-2 Curtis, Colton           COD                  1:05.47    1:06.64   13  
      32.87   33.77                                                
  3 4-3 Sanchez, Josiah          Whs-WY               1:07.48    1:07.12   12  
      32.54   34.58                                                
  4 4-4 Langenderfer, Braxto  15 Rhs-WY               1:07.70    1:09.38   11  
      35.06   34.32                                                
  5 4-5 Schiller, Braden         POW                  1:08.17    1:10.67   10  
      34.16   36.51                                                
 10 4-6 Kreager, Noah            LAN                  1:10.49    1:15.47    3  
      36.45   39.02                                                
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 22 1-1 Wang, Jason              Whs-WY                    NT    1:30.24  
      40.85   49.39                                                
 23 1-2 Padilla, Anthony         Whs-WY               1:51.28    1:38.49  
      45.84   52.65                                                
 24 1-3 Walton, Ethan            COD                       NT    1:45.29  
      48.19   57.10                                                
 11 2-1 Cox, Jay                 POW                  1:27.66    1:20.01    1.5
      37.39   42.62                                                
 20 2-2 Kinney, Mason            LAN                  1:31.86   x1:25.85  
      40.76   45.09                                                
 21 2-3 Robinson, William     17 Rhs-WY               1:26.97    1:26.30  
      40.50   45.80                                                
 -- 2- Benshoof, Zach            NEW                  1:28.72         DQ  
      41.85   51.16                                                
 -- 2- Rogers, Obadiah           Bison-WY             1:40.90         DQ  
      43.46   50.48                                                
 -- 2- Winn, Wilson              LAN                  1:36.95         DQ  
      43.98   52.01                                                
 11 3-1 Mendoza, Jesse        15 Rhs-WY               1:26.94    1:20.01    1.5
      37.77   42.24                                                
 13 3-2 Settlemire, Ashton       RIV                  1:23.32    1:20.54  
      38.18   42.36                                                
 14 3-3 Hossfeld, Flint          NEW                  1:21.40    1:21.04  
      37.79   43.25                                                
 15 3-4 Blunck, Erik             LAN                  1:22.21    1:21.67  
      38.91   42.76                                                
 16 3-5 Madewell, Braedon        DOU-WY               1:24.20    1:23.05  
      39.49   43.56                                                
 19 3-6 Williams, Alex           RIV                  1:23.93    1:25.33  
      39.89   45.44                                                
  5 4-1 Horn, Joseph          16 Rhs-WY               1:15.43    1:12.24   10  
      34.39   37.85                                                
  6 4-2 Spann, Richard           POW                  1:14.60    1:14.24    9  
      34.50   39.74                                                
  8 4-3 Shroyer, Nate            RIV                  1:16.25    1:16.79    5  
      35.84   40.95                                                
 10 4-4 Velasquez, Jacob         Bison-WY             1:17.60    1:17.90    3  
      36.17   41.73                                                
 17 4-5 Fuller, Jared            POW                  1:19.12    1:23.42  
      39.22   44.20                                                
 18 4-6 Cohoon, Ian              Bison-WY             1:19.50    1:24.59  
      39.61   44.98                                                
  1 5-1 Huelskamp, Caleb         LAN                  1:05.29    1:04.94   16  
      31.17   33.77                                                
  2 5-2 Weiss, Trentn            DOU-WY               1:04.70    1:05.39   13  
      30.57   34.82                                                
  3 5-3 Warren, Tristan          Whs-WY               1:06.45    1:07.66   12  
      31.23   36.43                                                
  4 5-4 Kinney, Colin            LAN                  1:06.98    1:10.45   11  
      33.33   37.12                                                
  7 5-5 Magill, Nate             POW                  1:11.99    1:15.11    7  
      34.53   40.58                                                
  9 5-6 Larson, Chris            LAN                  1:13.50    1:17.16    4  
      37.17   39.99                                                
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
 12 1-1 Newcaslte Dogies  'B'                              NT   x5:11.35  
     1) Allard, Kyle                    2) Merchen, Garrett               
     3) Benshoof, Zach                  4) Curren, Kaden                  
     1:07.30  1:43.57    45.86                               41.34  1:28.24
 13 1-2 Riverton High School  'B'                          NT   x5:20.23  
     1) Spearman, Chase                 2) Cunningham, Michael            
     3) Shoopman, Ashton                4) Allen, Josh                    
       34.77  1:16.93    36.56  1:17.86    40.44  1:28.18    37.34  1:17.26
 14 1-3 Cody High School  'A'                         5:45.24    5:28.50   10  
     1) Peters, Max                     2) Rask, Christian                
     3) Laing, Porter                   4) Hansen, TC                     
       39.35  1:22.20    35.37  1:14.40    34.99  1:15.70    43.14  1:36.20
  4 2-1 Powell High School  'B'                       4:14.38   x4:10.76  
     1) Fuller, Jared                   2) Wilson, Trenton                
     3) Schiller, Braden                4) Wilkerson, Hudson              
       28.97  1:00.23    29.29  1:01.48    30.74  1:05.69    29.02  1:03.36
  5 2-2 Worland High School-WY  'A'                   4:27.07    4:24.07   22  
     1) Truman, Caleb                   2) Wang, Jason                    
     3) Sanchez, Josiah                 4) Nelson, Andrew                 
       26.97    56.46    34.19  1:14.10    34.52  1:12.47    28.61  1:01.04
  9 2-3 Newcaslte Dogies  'A'                         4:49.01    4:35.39   14  
     1) Parsons, Dalton                 2) Kenney, Austen                 
     3) Yeatman, Jacob S                4) Hossfeld, Flint                
       33.68  1:12.97    32.87  1:09.52    30.20  1:00.70    33.51  1:12.20
 10 2-4 Lander  'B'                                   4:39.91   x4:42.38  
     1) Ellis, Richard                  2) Nelson, Tim                    
     3) Edinger, Kyle                   4) Kreager, Noah                  
       28.45    58.71    35.04  1:16.79    36.85  1:17.63    33.63  1:09.25
 11 2-5 Powell High School  'C'                       5:01.91   x5:04.56  
     1) Hanson, Alex                    2) Cox, Jay                       
     3) Patrick, Wes                    4) Allred, Dallin                 
       32.30  1:07.89    32.29  1:11.95    37.59  1:19.35    40.40  1:25.37
  1 3-1 Lander  'A'                                   3:32.15    3:35.76   32  
     1) Martinsen, Treyton              2) Brinda, Ryan                   
     3) Kulow, Nick                     4) Huelskamp, Caleb               
       25.36    54.32    24.73    51.81    25.74    54.87    25.83    54.76
  2 3-2 Powell High School  'A'                       3:48.74    3:54.75   26  
     1) Kuntz, Joe                      2) Spann, Richard                 
     3) Rogers, Joe                     4) Creed, Kacey                   
       27.53    58.08    26.52    57.17    30.59  1:03.85    25.82    55.65
  3 3-3 Rawlins Outlaws-WY  'A'                       3:51.32    4:00.75   24  
     1) Beltran, Erick 15               2) Epp, Evan 16                   
     3) Mendoza, Jesse 15               4) Harshman, Taylor 15            
       29.41  1:02.93    27.81    59.09    28.48  1:01.75    27.68    56.98
  6 3-4 Rawlins Outlaws-WY  'B'                       4:04.20   x4:25.77  
     1) Langenderfer, Braxton 15        2) Flack, Dylan 16                
     3) Monson, Kevin 16                4) Russell, Christian 17          
       30.36  1:02.53    32.30  1:10.81    29.30  1:03.31    31.57  1:09.12
  7 3-5 Douglas Bearcats-WY  'A'                      4:05.77    4:25.99   20  
     1) Back, Tony                      2) Madewell, Braedon              
     3) Hiser, Sean                     4) Romberg, Spencer               
       30.34  1:03.13    32.72  1:07.67    34.92  1:11.65    30.08  1:03.54
  8 3-6 Riverton High School  'A'                     4:09.34    4:32.74   18  
     1) Forget, Ricky                   2) Gorley, Trystan                
     3) Stevens, Trevon                 4) Kraft, Michael                 
       32.49  1:08.83    32.69  1:09.76    34.22  1:12.37    29.76  1:01.78
 
                    Combined Team Scores - Through Event 12                    
 
  1. Lander                              287   2. Powell High School                277.5
  3. Worland High School                 202   4. Rawlins Outlaws                   175.5
  5. Douglas Bearcats                    154   6. Riverton High School                 89
  7. Cody High School                     64   8. Buffalo High School                  56
  9. Newcaslte Dogies                     46