Licensed to Big Piney High School Pool - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/15/2016 03:20 PM
                   BPHS Girls Swim Meet Template - 9/9/2016                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sublette County  'A'                        2:23.60    2:22.14         32  
     1) Bennett, Alexis                 2) Rule, Shantelle                
     3) Wright, Paige                   4) Davison, McKenzie              
       36.92    41.47    34.23    29.52                                    
  2 Rock Springs High School-WY  'A'            2:31.95    2:25.05         26  
     1) Hawkins, Kyra                   2) Miller, Tanner                 
     3) Anderson, Rebecka               4) Smith, Jessyka                 
       37.31    41.25    32.04    34.45                                    
  3 Lyman High School Girls 2016  'A'           2:27.64    2:35.00         24  
     1) Johnson, Aysha                  2) Hewitt, Harper                 
     3) Busskohl, Brooklyn              4) Weston, Samantha               
       40.11    43.35    37.25    34.29                                    
  4 Lyman High School Girls 2016  'B'                NT   x2:42.59        
     1) Buratti, Carlotta               2) McCreath, Madison              
     3) Garner, Nikayla                 4) Anson, Kaitlyn                 
       38.13    16.19  1:48.27                                             
  5 Rock Springs High School-WY  'B'                 NT   x3:19.89        
     1) Haselhuhn, Holly                2) Regulski, Cheyanne             
     3) Keelin, Celeste                 4) Glover, Aliah                  
       48.80    53.77    57.15    40.17                                    
 -- Khs Girls 2015  'A'                         2:45.00         DQ        
     1) Despain, Eliza                  2) Hagler, Kaylee                 
     3) Walker, Allison                 4) Walker, Sierra                 
       45.32    51.03  1:02.09    41.37                                    
 
Event 2  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Whitney      Rshs Girls-WY        2:43.17    2:33.83         16  
      35.73   39.10   39.14   39.86                                
  2 Day, Kaylee            Sublette             2:38.14    2:39.30         13  
      36.11   39.61   41.45   42.13                                
  3 Weston, Abby           LYM                  2:45.13    2:45.62         12  
      36.14   41.97   44.00   43.51                                
  4 Bennett, Adalyn        Sublette             2:51.86    2:46.51         11  
      37.98   42.29   43.41   42.83                                
  5 Wilson, Beatrice       Rshs Girls-WY        2:55.56    2:50.02         10  
      38.25   43.81   44.99   42.97                                
  6 Flake, Maura           LYM                  2:57.36    2:51.74          9  
      37.70   47.06   46.07   40.91                                
  7 Johnson, Aysha         LYM                  2:57.20    2:53.52          7  
      38.00   46.49   47.46   41.57                                
  8 Thatcher, Teryn        KEM                       NT    2:58.30          5  
      39.54   44.71   47.74   46.31                                
  9 Regulski, Cheyanne     Rshs Girls-WY        3:04.25    3:00.51          4  
      40.76   45.58   44.81   49.36                                
 10 Morgan, Skylar         KEM                  2:52.83    3:02.13          3  
      41.03   45.57   48.24   47.29                                
 11 Nielson, Paige         Sublette                  NT    3:08.63          2  
      39.61   47.75   51.01   50.26                                
 12 Harford, Aaliyah       Sublette             3:46.65    3:28.84          1  
      44.34   53.74   56.15   54.61                                
 13 Deeds, Madelynn        Sublette                  NT   x3:30.60        
      44.42 2:42.45    3.73                                        
 14 Walker, Allison        KEM                  3:52.72    3:59.57        
      51.55 1:03.40 1:03.04 1:01.58                                
 15 Walker, Sierra         KEM                       NT    4:06.45        
      51.63 1:02.66 1:01.33 1:10.83                                
 
Event 3  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Tanner         Rshs Girls-WY        2:55.87    2:49.56         16  
      38.47   42.59   48.46   40.04                                
  2 Wright, Paige          Sublette             2:53.67    2:57.62         13  
      36.90   44.32   54.56   41.84                                
  3 Miller, Payton         Rshs Girls-WY        3:15.37    2:58.66         12  
      39.47   46.03   51.97   41.19                                
  4 Hunt, Natalie          Sublette             2:56.99    3:05.82         11  
      36.88   47.32   59.70   41.92                                
  5 Bennett, Alexis        Sublette                  NT    3:09.64         10  
      43.35   45.00 1:00.44   40.85                                
  6 Ruckman, Taylor        Sublette                  NT    3:17.06          9  
      43.44   48.77 1:03.06   41.79                                
  7 Porter, Paytan         LYM                  3:25.14    3:32.62          7  
      47.27   52.24 1:03.91   49.20                                
  8 Chamberlain, Chari     KEM                       NT    3:37.99          5  
      45.76   57.48 1:00.34   54.41                                
  9 Shauers, Mikayla       Rshs Girls-WY             NT    3:43.08          4  
      54.42   55.03 1:02.50   51.13                                
 10 Despain, Eliza         KEM                       NT    3:46.13          3  
      50.55   56.29 1:08.42   50.87                                
 
Event 4  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Rebecka      Rshs Girls-WY          27.99      28.97         16  
  2 Davison, McKenzie      Sublette               30.21      29.76         13  
  3 Gray, Aimee            Sublette               30.07      30.78         12  
  4 Hewitt, Dallie         LYM                    31.70      32.14         11  
  5 Seeman, Israel         Sublette               31.55      32.37         10  
  6 Hagler, Brooklynn      KEM                    33.23      32.92          9  
  7 Hewitt, Harper         LYM                    32.57      33.12          7  
  8 Moyles, Stevie         KEM                    32.58      33.16          5  
  9 Buratti, Carlotta      LYM                       NT      33.34          4  
 10 Garner, Nikayla        LYM                    33.58      34.39          3  
 11 Covill, Meleah         Sublette               33.66      34.50          2  
 12 Smith, Jessyka         Rshs Girls-WY          37.78      34.79          1  
 13 Martinez, Aubrie       Rshs Girls-WY          37.71      35.13        
 14 Chandler, Lillian      LYM                    35.70     x35.51        
 15 McCreath, Madison      LYM                    35.88     x36.04        
 16 Nelson, Amoree         LYM                    34.17     x36.78        
 17 McAdams, Holli         Sublette               36.91     x38.07        
 18 Hagler, Kaylee         KEM                    38.90      40.20        
 19 Meeker, Veronica       Sublette               42.20     x42.11        
 20 Brage, Maria           Sublette                  NT     x42.62        
 21 Keelin, Celeste        Rshs Girls-WY          50.18      44.13        
 22 Haselhuhn, Holly       Rshs Girls-WY          46.63     x45.02        
 23 Castillo, Ana          LYM                       NT     x45.26        
 24 Herjevik, Sofia        Sublette               46.03     x49.18        
 25 Hunter, Jocelynn       Sublette               50.74     x52.72        
 26 Hill, Britt            Sublette               53.60     x53.62        
 27 Johnson, Brianna       Rshs Girls-WY          56.61     x55.15        
 28 McCreath, Kaila        LYM                    47.29     x58.54        
 -- Glover, Aliah          Rshs Girls-WY          45.69         DQ        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lange, Ali             Rshs Girls-WY         284.22     236.45         16  
  2 Rule, Shantelle        Sublette              194.10     200.60         13  
  3 Paulson, Darbie        Sublette              132.25     123.55         12  
 
Event 6  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Natalie          Sublette             1:19.85    1:23.47         16  
      37.39   46.08                                                
  2 Wright, Paige          Sublette             1:22.54    1:26.29         13  
      37.73   48.56                                                
  3 Hawkins, Kyra          Rshs Girls-WY        1:30.04    1:26.51         12  
      39.64   46.87                                                
  4 Wilson, Beatrice       Rshs Girls-WY        1:29.81    1:30.06         11  
      40.22   49.84                                                
  5 Bennett, Alexis        Sublette             1:36.67    1:37.84         10  
      44.09   53.75                                                
 
Event 7  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Rebecka      Rshs Girls-WY        1:03.00    1:03.87         16  
      30.66   33.21                                                
  2 Davison, McKenzie      Sublette             1:06.89    1:07.39         13  
      32.28   35.11                                                
  3 Krall, Alexis          KEM                  1:14.43    1:13.92         12  
      34.81   39.11                                                
  4 Moyles, Stevie         KEM                  1:13.41    1:14.91         11  
      34.90   40.01                                                
  5 Busskohl, Brooklyn     LYM                  1:16.88    1:16.64         10  
      35.21   41.43                                                
  6 Smith, Jessyka         Rshs Girls-WY        1:25.05    1:17.29          9  
      37.02   40.27                                                
  7 Martinez, Aubrie       Rshs Girls-WY        1:25.47    1:19.10          7  
      38.27   40.83                                                
  8 Burris, Aubree         KEM                  1:16.79    1:20.35          5  
      37.78   42.57                                                
  9 Porter, Paytan         LYM                  1:19.28    1:22.01          4  
      38.65   43.36                                                
 10 Anson, Kaitlyn         LYM                  1:27.88    1:22.66          3  
      38.21   44.45                                                
 11 Meeker, Veronica       Sublette             1:38.88    1:37.17          2  
      46.44   50.73                                                
 12 Glover, Aliah          Rshs Girls-WY        1:51.00    1:37.66          1  
      42.44   55.22                                                
 13 Keelin, Celeste        Rshs Girls-WY        1:51.07   x1:39.04        
      47.70   51.34                                                
 14 Harford, Aaliyah       Sublette             1:39.47    1:39.35        
      47.90   51.45                                                
 15 Deeds, Madelynn        Sublette             1:28.57    1:39.88        
    1:39.83    0.05                                                
 16 Brage, Maria           Sublette                  NT   x1:41.53        
      45.39   56.14                                                
 17 Walker, Sierra         KEM                       NT    1:46.55        
      50.88   55.67                                                
 18 Johnson, Brianna       Rshs Girls-WY        2:02.10   x2:00.46        
      58.35 1:02.11                                                
 -- McAdams, Holli         Sublette             1:34.06         DQ        
 
Event 8  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Whitney      Rshs Girls-WY        4:44.93    5:30.40         16  
      36.86   41.71   42.09   43.37   42.80   42.28   41.22   40.07
  2 Day, Kaylee            Sublette                  NT    5:41.56         13  
      38.04   42.41   44.09   44.19   44.57   44.55   42.81   40.90
  3 Hagler, Brooklynn      KEM                  5:54.14    5:59.52         12  
      38.65   43.81   46.17   46.22   47.29   46.32   47.32   43.74
  4 Weston, Samantha       LYM                  6:08.13    6:02.04         11  
      39.94   45.92   48.05   47.39   47.09   47.54   45.03   41.08
  5 Seeman, Israel         Sublette                  NT    6:10.10         10  
      40.07   46.72   49.03   48.73   48.47   48.06   48.18   40.84
  6 Bennett, Adalyn        Sublette                  NT    6:11.81          9  
      41.72   46.25   46.58   47.60   47.65   47.82   47.12   47.07
  7 Regulski, Cheyanne     Rshs Girls-WY        5:39.17    6:32.07          7  
      40.09   46.09   51.24   51.18   52.79   49.19   51.47   50.02
  8 Garner, Nikayla        LYM                       NT    6:37.48          5  
      37.92   46.31   49.81   52.13   53.80   54.86   52.34   50.31
  9 Morgan, Skylar         KEM                  6:41.11    6:46.01          4  
      41.50   50.32   51.70   54.65   52.66   53.18   56.18   45.82
 10 Hagler, Kaylee         KEM                       NT    6:57.19          3  
      43.08   51.21   54.88   53.38   54.88   55.91   54.09   49.76
 11 Shauers, Mikayla       Rshs Girls-WY             NT    6:59.37          2  
      48.99   53.41   54.28   53.83   54.11   54.03   52.83   47.89
 
Event 9  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sublette County  'A'                        2:02.27    2:03.49         32  
     1) Davison, McKenzie               2) Seeman, Israel                 
     3) Hunt, Natalie                   4) Gray, Aimee                    
       30.24    32.26    30.94    30.05                                    
  2 Lyman High School Girls 2016  'A'           2:08.45    2:12.32         26  
     1) Hewitt, Dallie                  2) Busskohl, Brooklyn             
     3) Hewitt, Harper                  4) Weston, Abby                   
       33.04    34.20    33.52    31.56                                    
  3 Khs Girls 2015  'A'                         2:13.20    2:13.32         24  
     1) Moyles, Stevie                  2) Hagler, Brooklynn              
     3) Krall, Alexis                   4) Thatcher, Teryn                
       33.36    33.68    33.42    32.86                                    
  4 Rock Springs High School-WY  'A'            2:24.30    2:20.94         22  
     1) Miller, Payton                  2) Smith, Jessyka                 
     3) Martinez, Aubrie                4) Wilson, Beatrice               
       36.38    35.34    34.63    34.59                                    
  5 Sublette County  'B'                        2:11.49   x2:22.84        
     1) Ruckman, Taylor                 2) Covill, Meleah                 
     3) Paulson, Darbie                 4)                                
       33.64    34.57    38.70    35.93                                    
  6 Lyman High School Girls 2016  'B'                NT   x2:30.25        
     1) Flake, Maura                    2) Nelson, Amoree                 
     3) Castillo, Ana                   4) Buratti, Carlotta              
       33.24    38.68    45.98    32.35                                    
  7 Khs Girls 2015  'B'                         2:23.97   x2:30.88        
     1) Morgan, Skylar                  2) Burris, Aubree                 
     3) Chamberlain, Charity            4) Hagler, Kaylee                 
       35.45    37.34    37.12    40.97                                    
  8 Lyman High School Girls 2016  'C'                NT   x2:36.34        
     1) McCreath, Madison               2) McCreath, Kaila                
     3) Porter, Paytan                  4) Chandler, Lillian              
       37.61    47.07    35.92    35.74                                    
  9 Sublette County  'C'                        2:37.66   x2:45.38        
     1) Day, Kaylee                     2) Bennett, Adalyn                
     3) Nielson, Paige                  4) Hunter, Jocelynn               
       48.43    37.00    38.79    41.16                                    
 10 Sublette County  'D'                        2:36.16   x2:49.20        
     1) Deeds, Madelynn                 2)                                
     3) Brage, Maria                    4) McAdams, Holli                 
       41.61    44.41    43.36    39.82                                    
 
Event 10  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hawkins, Kyra          Rshs Girls-WY        1:28.42    1:22.40         16  
      40.09   42.31                                                
  2 Gray, Aimee            Sublette             1:19.92    1:22.84         13  
      39.98   42.86                                                
  3 Buratti, Carlotta      LYM                       NT    1:25.31         12  
      40.94   44.37                                                
  4 Ruckman, Taylor        Sublette             1:26.28    1:26.97         11  
      41.65   45.32                                                
  5 Johnson, Aysha         LYM                  1:29.27    1:27.17         10  
      42.58   44.59                                                
  6 Krall, Alexis          KEM                  1:32.58    1:31.52          9  
  7 Chandler, Lillian      LYM                  1:36.54    1:34.90          7  
      45.50   49.40                                                
  8 Thatcher, Teryn        KEM                  1:36.09    1:37.14          5  
  9 Despain, Eliza         KEM                  1:38.92    1:39.68          4  
 10 Haselhuhn, Holly       Rshs Girls-WY        1:51.00    1:43.22          3  
      50.25   52.97                                                
 11 Lange, Ali             Rshs Girls-WY        1:42.12    1:45.70          2  
      47.48   58.22                                                
 12 Paulson, Darbie        Sublette             1:49.00    1:50.47          1  
 13 Walker, Allison        KEM                  2:00.43    1:59.04        
      53.65 1:05.39                                                
 14 Hunter, Jocelynn       Sublette             2:20.65    2:16.78        
 15 Hill, Britt            Sublette             2:25.29   x2:25.01        
    1:12.58 1:12.43                                                
 -- McCreath, Kaila        LYM                  2:15.10         DQ        
    1:03.92 1:07.84                                                
 -- Castillo, Ana          LYM                       NT         DQ        
 
Event 11  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Tanner         Rshs Girls-WY        1:31.15    1:28.20         16  
      41.60   46.60                                                
  2 Miller, Payton         Rshs Girls-WY        1:40.70    1:34.98         13  
      44.90   50.08                                                
  3 Weston, Abby           LYM                  1:38.78    1:35.35         12  
      46.26   49.09                                                
  4 Weston, Samantha       LYM                  1:38.21    1:35.65         11  
      46.48   49.17                                                
  5 Hewitt, Harper         LYM                  1:34.85    1:36.62         10  
      45.71   50.91                                                
  6 Rule, Shantelle        Sublette             1:34.89    1:36.83          9  
      44.21   52.62                                                
  7 Busskohl, Brooklyn     LYM                       NT    1:42.60          7  
      48.04   54.56                                                
  8 Nielson, Paige         Sublette             1:43.45    1:42.71          5  
      47.69   55.02                                                
  9 Burris, Aubree         KEM                  1:47.05    1:44.53          4  
      48.81   55.72                                                
 10 Chamberlain, Chari     KEM                  1:46.39    1:44.56          3  
      49.55   55.01                                                
 11 Flake, Maura           LYM                       NT   x1:49.17        
      51.78   57.39                                                
 12 McCreath, Madison      LYM                  1:47.29   x1:49.32        
      50.74   58.58                                                
 13 Herjevik, Sofia        Sublette             1:50.87    1:50.72          2  
      52.14   58.58                                                
 14 Nelson, Amoree         LYM                  1:46.65   x1:55.03        
      52.96 1:02.07                                                
 
Event 12  Girls 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rock Springs High School-WY  'A'            5:13.20    4:45.47         32  
     1) Anderson, Rebecka               2) Anderson, Whitney              
     3) Wilson, Beatrice                4) Miller, Tanner                 
       30.52  1:03.58    34.52  1:12.85    35.84  1:16.42    34.91  1:12.62
  2 Lyman High School Girls 2016  'A'           4:54.21    5:00.59         26  
     1) Johnson, Aysha                  2) Weston, Abby                   
     3) Flake, Maura                    4) Weston, Samantha               
       35.42  1:15.42    36.27  1:14.03    35.42  1:17.09    35.46  1:14.05
  3 Khs Girls 2015  'A'                         4:57.23    5:01.87         24  
     1) Krall, Alexis                   2) Moyles, Stevie                 
     3) Hagler, Brooklynn               4) Thatcher, Teryn                
       34.49  1:14.68    31.76  1:12.59    35.97  1:16.73    36.50  1:17.87
  4 Rock Springs High School-WY  'B'                 NT   x5:17.54        
     1) Hawkins, Kyra                   2) Martinez, Aubrie               
     3) Miller, Payton                  4) Regulski, Cheyanne             
              1:19.23    37.15  1:19.63    36.60  1:16.02    39.03  1:22.66
  5 Khs Girls 2015  'B'                         5:32.58   x5:43.45        
     1) Burris, Aubree                  2) Chamberlain, Charity           
     3) Despain, Eliza                  4) Morgan, Skylar                 
       39.08  1:24.12    40.93  1:28.78    44.16  1:32.20    37.30  1:18.35
  6 Sublette County  'C'                        5:19.14    5:57.21         22  
     1) Seeman, Israel                  2) Bennett, Adalyn                
     3) Paulson, Darbie                 4) Day, Kaylee                    
       35.99  1:15.90    40.91  1:25.72    43.74  1:34.95  1:40.64         
  7 Lyman High School Girls 2016  'B'                NT   x6:20.11        
     1) Porter, Paytan                  2) Garner, Nikayla                
     3) Chandler, Lillian               4) Anson, Kaitlyn                 
       38.76  1:25.87    54.25  2:03.00    39.82  1:27.95    38.98  1:23.29
  8 Sublette County  'D'                        6:17.69   x6:22.07        
     1) McAdams, Holli                  2) Meeker, Veronica               
     3) Nielson, Paige                  4) Deeds, Madelynn                
       44.63  1:39.63    47.56  1:38.46    41.90  1:28.47    42.48  1:35.51
 -- Sublette County  'A'                        4:43.71         DQ        
     1) Gray, Aimee                     2) Hunt, Natalie                  
     3) Wright, Paige                   4) Bennett, Alexis                
       34.85  1:17.08    35.27  1:11.69    33.00  1:09.99    35.42  1:14.22
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Sublette County                     345   2. Rock Springs High School            306
  3. Lyman High School Girls 2016        238   4. Khs Girls 2015                      150