Licensed to Powell Swim Club       HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/23/2016 09:02 AM
                           Cody @ Powell - 9/22/2016                           
                         Good Luck Senior Athletes!!!                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     2:07.25    2:10.56          8  
     1) Kannard, Rylie JR               2) Miner, Caitlyn SO              
     3) O'Neill, Julia Kay JR           4) O'Brien, Sidney FR             
       33.05  1:06.38  1:40.47  2:10.56                                    
  2 Cody High School  'A'                       2:15.17    2:22.34          4  
     1) Baumstarck, Cindy SO            2) Williams, Miranda SR           
     3) Rosenbaum, Marissa FR           4) Kight, Sarah FR                
       33.35  1:08.41  1:44.67  2:22.34                                    
  3 Powell High School  'B'                     2:20.25    2:27.82          2  
     1) McCaslin, Beth SR               2) McLain, Gracie SO              
     3) McCaslin, Emily JR              4) Fuller, Anna FR                
       36.16  1:24.03  1:56.83  2:27.82                                    
  4 Powell High School  'C'                          NT   x2:34.12        
     1) Horton, Sydney JR               2) Kuntz, Rachel FR               
     3) Aguirre, Ashlyn FR              4) Karhu, Eliana SR               
       41.04  1:24.31  2:02.50  2:34.12                                    
  5 Cody High School  'B'                            NT    2:51.99        
     1) Selby, Accalia SO               2) Sndyer, Maya FR                
     3) Johnson, Sidney FR              4) Bogardus, Samantha FR          
       44.22  1:27.17  2:51.99                                             
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:17.00  4A
        2:23.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Aspen      JR POW                  2:17.15    2:21.97 3A       6  
       30.22  1:05.09  1:44.60  2:21.97                                    
  2 Twitchell, Katrina  SO POW                  2:30.26    2:25.01          4  
       32.03  1:07.18  1:46.43  2:25.01                                    
  3 Bohlman, Kendyl     JR POW                  2:20.17    2:26.83          3  
       32.32  1:08.76  1:48.23  2:26.83                                    
 -- Davila, Anamia      SO POW                  3:06.52         DQ        
       39.47  1:25.03  2:14.01       DQ                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.50  4A
        2:44.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Miranda   SR COD                  2:26.19    2:35.29 4A       6  
       32.66  1:15.80  1:58.14  2:35.29                                    
  2 McCaslin, Emily     JR POW                  2:42.36    2:42.04 3A       4  
       37.67  1:18.55  2:05.21  2:42.04                                    
  3 Rosenbaum, Marissa  FR COD                  2:46.16    2:43.38 3A       3  
       37.82  1:18.86  2:07.18  2:43.38                                    
  4 Kannard, Rylie      JR POW                  2:35.28    2:47.85          2  
       34.10  1:15.73  2:07.30  2:47.85                                    
  5 O'Brien, Sidney     FR POW                       NT    3:00.11          1  
       40.68  1:26.72  2:21.51  3:00.11                                    
  6 Aguirre, Ashlyn     FR POW                  3:00.70   x3:00.68        
       39.94  1:30.67  2:20.84  3:00.68                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.15  4A
          28.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baumstarck, Cindy   SO COD                    29.62      29.11          6  
  2 Fuller, Anna        FR POW                    32.63      30.77          4  
  3 McCaslin, Beth      SR POW                    31.43      31.32          3  
  4 Kuntz, Rachel       FR POW                    33.36      32.33          2  
  5 McLain, Gracie      SO POW                    32.34     x32.34        
  6 Horton, Sydney      JR POW                    32.06     x32.75        
  7 Johnson, Sidney     FR COD                    33.76      34.18          1  
  8 Selby, Accalia      SO COD                    34.50      36.01        
  9 Kight, Sarah        FR COD                    38.34     x39.63        
 10 Bogardus, Samantha  FR COD                    42.18     x45.17        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving 3A-145 points
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miner, Caitlyn      SO POW                   165.85     152.05          6  
  2 O'Neill, Julia Kay  JR POW                   150.85     128.50          4  
  3 Hume, Cheyenne      SO COD                   128.30      99.55          3  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.50  4A
        1:16.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Miranda   SR COD                 10:09.89    1:11.97 4A       6  
       33.21  1:11.97                                                      
  2 O'Neill, Julia Kay  JR POW                  1:09.69    1:15.34 3A       4  
       34.44  1:15.34                                                      
  3 McCaslin, Emily     JR POW                  1:17.68    1:24.03          3  
       39.42  1:24.03                                                      
  4 O'Brien, Sidney     FR POW                  1:39.92    1:31.61          2  
       41.63  1:31.61                                                      
  5 Selby, Bethany      JR COD                  1:47.05    1:39.06          1  
       44.74  1:39.06                                                      
  6 Davila, Anamia      SO POW                       NT   x1:42.18        
       47.72  1:42.18                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.00  4A
        1:04.25  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Aspen      JR POW                  1:02.54    1:03.29 3A       6  
       30.24  1:03.29                                                      
  2 Baumstarck, Cindy   SO COD                  1:02.56    1:04.63          4  
       30.90  1:04.63                                                      
  3 Bohlman, Kendyl     JR POW                  1:04.74    1:05.19          3  
       31.02  1:05.19                                                      
  4 Twitchell, Katrina  SO POW                  1:05.92    1:06.12          2  
       30.92  1:06.12                                                      
  5 Sndyer, Maya        FR COD                  1:14.67    1:14.21          1  
       35.07  1:14.21                                                      
  6 Hoopes, Sunny       SO COD                  1:21.51    1:22.57        
       39.64  1:22.57                                                      
  7 Hume, Cheyenne      SO COD                  1:18.85   x1:22.79        
       40.01  1:22.79                                                      
  8 Bogardus, Samantha  FR COD                  1:36.28   x1:44.15        
       47.63  1:44.15                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:12.50  4A
        6:41.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miner, Caitlyn      SO POW                  6:14.29    6:12.91 3A       6  
       30.95  1:07.89  1:46.79  2:26.32  3:03.97  3:42.36  4:20.93  4:59.51
     5:38.04  6:12.91                                                      
  2 Fuller, Anna        FR POW                       NT    6:37.07 3A       4  
       34.57  1:13.57  1:53.49  2:33.50  3:14.11  3:55.58  4:36.48  5:17.92
     5:57.96  6:37.07                                                      
  3 Horton, Sydney      JR POW                  6:39.42    6:45.18          3  
       36.56  1:16.08  1:56.99  2:38.00  3:19.71  4:01.46  4:43.23  5:24.91
     6:06.63  6:45.18                                                      
  4 Karhu, Eliana       SR POW                  7:01.98   x6:54.55        
       36.28  1:16.63  1:58.95  2:41.33  3:23.74  4:06.97  4:49.80  5:32.80
     6:14.83  6:54.55                                                      
  5 McLain, Gracie      SO POW                  7:16.11   x7:07.76        
       36.82  1:17.80  2:01.30  2:45.17  3:29.71  4:14.35  4:58.03  5:41.53
     6:25.75  7:07.76                                                      
  6 Kight, Sarah        FR COD                       NT    8:38.09          2  
       45.03  1:35.26  2:26.50  3:18.82  4:12.29  5:07.12  6:00.56  6:54.17
     7:49.31  8:38.09                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cody High School  'A'                       1:58.98    1:59.66          8  
     1) Rosenbaum, Marissa FR           2) Baumstarck, Cindy SO           
     3) Sndyer, Maya FR                 4) Williams, Miranda SR           
       28.90    58.68  1:59.66                                             
  2 Powell High School  'A'                     1:58.25    1:59.84          4  
     1) McCaslin, Emily JR              2) Twitchell, Katrina SO          
     3) Aguirre, Aspen JR               4) Brown, Katie SR                
       32.40  1:01.77  1:30.67  1:59.84                                    
  3 Powell High School  'B'                          NT    2:04.22          2  
     1) Bohlman, Kendyl JR              2) Davila, Anamia SO              
     3) Kuntz, Rachel FR                4) Miner, Claire SR               
       29.89  1:03.67  2:04.22                                             
  4 Cody High School  'B'                       2:30.26    2:39.59        
     1) Bogardus, Samantha FR           2) Johnson, Sidney FR             
     3) Hume, Cheyenne SO               4) Kight, Sarah FR                
       52.54  1:22.64  2:04.11  2:39.59                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.00  4A
        1:13.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kannard, Rylie      JR POW                  1:11.60    1:12.14 3A       6  
       35.49  1:12.14                                                      
  2 Miner, Claire       SR POW                  1:10.51    1:15.27          4  
       35.78  1:15.27                                                      
  3 McCaslin, Beth      SR POW                  1:15.02    1:16.27          3  
       36.34  1:16.27                                                      
  4 Brown, Katie        SR POW                  1:14.37   x1:19.53        
       38.28  1:19.53                                                      
  5 Karhu, Eliana       SR POW                  1:19.69   x1:20.85        
       39.30  1:20.85                                                      
  6 Selby, Bethany      JR COD                  1:41.11    1:37.37          2  
       48.19  1:37.37                                                      
  7 Hoopes, Sunny       SO COD                  1:43.04    1:41.31          1  
       49.62  1:41.31                                                      
  8 Selby, Accalia      SO COD                  1:43.35    1:43.75        
       50.44  1:43.75                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.00  4A
        1:23.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Marissa  FR COD                  1:29.77    1:28.08          6  
       42.71  1:28.08                                                      
  2 Brown, Katie        SR POW                  1:19.63    1:29.24          4  
       42.85  1:29.24                                                      
  3 Kuntz, Rachel       FR POW                  1:34.99    1:31.24          3  
       44.81  1:31.24                                                      
  4 Miner, Claire       SR POW                  1:32.32    1:33.25          2  
       42.98  1:33.25                                                      
  5 Sndyer, Maya        FR COD                  1:35.07    1:34.09          1  
       46.04  1:34.09                                                      
  6 Aguirre, Ashlyn     FR POW                  1:44.09   x1:35.12        
       45.60  1:35.12                                                      
 -- Johnson, Sidney     FR COD                       NT         DQ        
       51.57       DQ                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cody High School  'A'                       5:22.87    5:35.77          8  
     1) Selby, Bethany JR               2) Hume, Cheyenne SO              
     3) Selby, Accalia SO               4) Hoopes, Sunny SO               
       36.62  1:16.79  1:58.46  2:44.28  3:25.44  4:13.01  4:53.44  5:35.77
 -- Powell High School  'A'                     4:21.25   X4:24.45        
     1) Miner, Claire SR                2) Bohlman, Kendyl JR             
     3) O'Neill, Julia Kay JR           4) Miner, Caitlyn SO              
       32.58  1:09.60  1:41.26  2:16.66  2:48.06  3:23.65  3:52.39  4:24.45
 -- Powell High School  'B'                     4:22.25   X4:35.39        
     1) Brown, Katie SR                 2) Aguirre, Aspen JR              
     3) Twitchell, Katrina SO           4) O'Brien, Sidney FR             
       35.23  1:11.85  1:44.29  2:29.15  2:51.78  3:28.02  4:00.19  4:35.39
 -- Powell High School  'D'                          NT   X4:50.08        
     1) McLain, Gracie SO               2) Davila, Anamia SO              
     3) Aguirre, Ashlyn FR              4) Kannard, Rylie JR              
       34.63           1:49.51  2:29.55  3:05.21  3:41.75  4:14.34  4:50.08
 -- Powell High School  'C'                     4:39.25   X5:01.65        
     1) Fuller, Anna FR                 2) Horton, Sydney JR              
     3) McCaslin, Beth SR               4) Karhu, Eliana SR               
       33.77  1:11.00  1:46.14  2:27.12  3:03.05  3:45.13  4:21.28  5:01.65
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Powell High School                  110   2. Cody High School                     63