Licensed to Evanston High School    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/7/2016 07:07 AM
                  HS Girls Evanston vs Green River - 9/6/2016                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River  'A'                            1:59.86    1:59.65          8  
     1) King, Alexis SO                 2) Lauze, Jesse JR                
     3) Otto, Avery JR                  4) Jensen, Ashley SO              
       42.10    25.40    29.46    22.69                                    
  2 Evanston High School  'A'                   2:15.89    2:15.90          4  
     1) Guertzgen, Rylee SR             2) Banry, Aedin JR                
     3) Camphouse, McKinzey SO          4) Caves, Jade JR                 
       36.00    40.18    32.58    27.14                                    
  3 Green River  'B'                                 NT    2:21.67          2  
     1) Reyes, Emily FR                 2) Souza, Selena JR               
     3) Mandros, Emilee SO              4) Merrick, Adrienne FR           
       35.35    39.97    34.57    31.78                                    
  4 Green River  'C'                                 NT   x2:29.24        
     1) Hardin, Samantha SO             2) Jordan, Syonia SO              
     3) Olsen, Kaycee FR                4) Mandros, Jarin SO              
       44.85    36.43    26.65    41.31                                    
  5 Green River  'D'                                 NT   x2:29.84        
     1) Foerster, Emily SO              2) Adams, Nevaeh FR               
     3) Clark, Bailee JR                4) Moffatt, Merika FR             
       41.13    52.81    40.35    15.55                                    
  6 Evanston High School  'B'                   2:30.89    2:38.72        
     1) White, Rebeca JR                2) Potter, Kori SO                
     3) Ross, Ozzy JR                   4) Ramirez, Sofia SR              
       37.88    46.68    39.98    34.18                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:17.00  4A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moritz, Cherylann   FR GRV                  2:20.48    2:22.21          6  
      32.79   35.35   37.53   36.54                                
  2 Pierce, Tianna      FR EVN                       NT    2:37.19          4  
      35.19   39.64   41.56   40.80                                
  3 Banry, Aedin        JR EVN                  2:49.84    2:41.36          3  
      36.19   41.61   43.07   40.49                                
  4 Foerster, Emily     SO GRV                  2:37.60    2:45.77          2  
  5 Ross, Ozzy          JR EVN                  2:29.04    2:48.75          1  
      38.60   41.78   44.52   43.85                                
  6 Tyler, Demi         JR GRV                  2:53.96    2:51.48        
      36.83   44.18   45.91   44.56                                
  7 Gomez, Cassidy      SO GRV                  2:53.24   x2:53.57        
      38.95   43.69   45.47   45.46                                
  8 Beachell, Annellie  FR EVN                       NT   x2:53.78        
      38.65   44.48   46.39   44.26                                
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.50  4A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 King, Alexis        SO GRV                  2:30.56    2:30.08 4A       6  
  2 Camphouse, McKinze  SO EVN                  2:35.89    2:42.20          4  
  3 Guertzgen, Rylee    SR EVN                  2:40.89    2:49.29          3  
  4 Davis, Marie        SO EVN                  2:53.89    2:50.35          2  
  5 Olsen, Kaycee       FR GRV                  2:47.42    2:54.17          1  
  6 Souza, Selena       JR GRV                  2:55.30    2:55.47        
      36.74   45.93   50.99   41.81                                
  7 Merrick, Adrienne   FR GRV                  2:50.98   x2:58.94        
  8 Jordan, Syonia      SO GRV                  3:01.45   x3:01.39        
      37.94   49.86   50.43   43.16                                
  9 Clark, Bailee       JR GRV                  3:02.33   x3:14.83        
      48.60   49.68 1:36.55                                        
 10 White, Rebeca       JR EVN                  3:20.64   x3:15.87        
      44.04   46.26 1:04.55   41.02                                
 11 Fryer, Sierra       FR GRV                  3:15.29   x3:22.16        
      44.61   52.64 1:01.86   43.05                                
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.15  4A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sanders, Sydni      FR GRV                    27.34      27.41 4A       6  
  2 Jensen, Ashley      SO GRV                    27.15      28.00 4A       4  
  3 Caves, Jade         JR EVN                    29.27      28.70          3  
  4 Fadden, Charli      JR EVN                    29.89      29.01          2  
  5 Bentley, Patience   SO GRV                    29.63      29.99          1  
  6 Reyes, Emily        FR GRV                    28.77     x30.07        
  6 Lauze, Jesse        JR GRV                    29.63     x30.07        
  8 Mandros, Jarin      SO GRV                    29.67     x30.80        
  9 Wright, Miranda     FR GRV                    30.95     x31.41        
 10 Jashinksky, Rachel  SR EVN                       NT      34.23        
 11 D'Anzi, Celeste     SR EVN                    34.85     x34.68        
 12 Moffatt, Merika     FR GRV                    35.75     x36.38        
 13 Bybee, Alexis       JR GRV                    38.76     x38.48        
 14 Bowen, Josephine    FR GRV                    44.07     x44.65        
 15 Burraston, Syree    JR GRV                    50.15     x47.86        
 16 France, Hailey      FR GRV                    46.84     x50.41        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Stella    SO EVN                       NP     179.70          6  
  2 Allen, Victoria     JR GRV                   150.75     124.70          4  
  3 Pierce, Tianna      FR EVN                       NP      52.50          3  
 -- Fisher, Megan       JR EVN                       NP         DQ        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.50  4A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moritz, Cherylann   FR GRV                  1:10.25    1:12.26 4A       6  
      34.44   37.82                                                
  2 Jensen, Ashley      SO GRV                  1:07.11    1:12.68          4  
      33.96   38.72                                                
  3 Mandros, Emilee     SO GRV                  1:20.37    1:22.06          3  
      39.43   42.63                                                
  4 Guertzgen, Rylee    SR EVN                  1:26.94    1:25.05          2  
      38.83   46.22                                                
  5 Potter, Kori        SO EVN                  1:41.44    1:40.11          1  
      44.47   55.64                                                
  6 Ramirez, Sofia      SR EVN                       NT    1:40.92        
      45.18   55.74                                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.00  4A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 King, Alexis        SO GRV                    58.04    1:01.17 4A       6  
  2 Davis, Marie        SO EVN                  1:03.68    1:03.35          4  
  3 Olsen, Kaycee       FR GRV                  1:06.53    1:06.50          3  
  4 McConnell, Abby     SR EVN                  1:08.01    1:07.64          2  
  5 Wright, Miranda     FR GRV                  1:09.09    1:08.12          1  
  6 Mandros, Jarin      SO GRV                  1:06.94   x1:09.50        
  7 Bentley, Patience   SO GRV                  1:08.10   x1:09.71        
  8 Hardin, Samantha    SO GRV                  1:10.95   x1:11.11        
  9 Foerster, Sarah     SO GRV                  1:13.00   x1:12.10        
 10 Ross, Ozzy          JR EVN                  1:12.37    1:13.72        
 11 Adams, Nevaeh       FR GRV                  1:16.73   x1:17.47        
 12 Tyler, Demi         JR GRV                  1:19.39   x1:18.26        
 13 Gomez, Cassidy      SO GRV                  1:18.85   x1:19.08        
 14 Fryer, Sierra       FR GRV                  1:17.62   x1:23.09        
 15 Beachell, Annellie  FR EVN                  1:17.98   x1:23.56        
 16 Bowen, Josephine    FR GRV                  1:35.10   x1:40.32        
 17 Burraston, Syree    JR GRV                  2:06.54   x1:53.35        
 18 France, Hailey      FR GRV                  1:49.51   x1:53.99        
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:12.50  4A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Otto, Avery         JR GRV                       NT    5:57.56 4A       6  
      30.02   34.87   36.42   37.92   37.48   37.42   37.90   37.43
      35.86   32.24                                                
  2 Fadden, Charli      JR EVN                  6:35.85    6:50.58          4  
      33.21   39.12                   43.45   42.05   43.89   42.04
      42.53   39.13                                                
  3 Merrick, Adrienne   FR GRV                  6:50.08    7:01.09          3  
      36.95   41.97   42.85   43.27   44.26   43.55   43.49   42.48
      42.73   39.54                                                
  4 Caves, Jade         JR EVN                  6:45.06    7:01.15          2  
      33.98   39.77   41.23   43.28   44.25   43.62   44.45   44.27
      45.52   40.78                                                
  5 Foerster, Emily     SO GRV                  7:16.12    7:24.67          1  
      37.52   42.12   44.05   45.54   46.40   45.51   46.89   45.84
      46.17   44.63                                                
  6 Clark, Bailee       JR GRV                  7:11.48   x7:29.52        
      41.54   46.83   47.06   46.77   46.51   46.86   46.14   44.80
      41.72   41.29                                                
  7 D'Anzi, Celeste     SR EVN                  7:35.89    7:40.00        
      38.17   43.63   45.77   47.67   48.09   47.83   49.17   49.41
      48.18   42.08                                                
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River  'A'                            1:46.75    1:55.75          8  
     1) Lauze, Jesse JR                 2) Sanders, Sydni FR              
     3) Otto, Avery JR                  4) Moritz, Cherylann FR           
       30.10    32.73    22.25    30.67                                    
  2 Evanston High School  'A'                   1:56.99    1:59.83          4  
     1) Caves, Jade JR                  2) Fadden, Charli JR              
     3) Camphouse, McKinzey SO          4) Guertzgen, Rylee SR            
       30.82    30.77    28.96    29.28                                    
  3 Green River  'B'                                 NT    2:06.41          2  
     1) Mandros, Jarin SO               2) Olsen, Kaycee FR               
     3) Merrick, Adrienne FR            4) Bentley, Patience SO           
       30.94    31.62    32.78    31.07                                    
  4 Green River  'C'                                 NT   x2:12.91        
     1) Jordan, Syonia SO               2) Mandros, Emilee SO             
     3) Wright, Miranda FR              4) Clark, Bailee JR               
       32.55    32.04    33.35    34.97                                    
  5 Evanston High School  'B'                        NT    2:19.82        
     1) Jashinksky, Rachel SR           2) Beachell, Annellie FR          
     3) Thompson, Stella SO             4) Pierce, Tianna FR              
       37.57    37.24    33.07    31.94                                    
  6 Green River  'D'                                 NT   x2:21.80        
     1) Foerster, Sarah SO              2) Foerster, Emily SO             
     3) Fryer, Sierra FR                4) Tyler, Demi JR                 
       34.06    32.32    42.29    33.13                                    
  7 Green River  'E'                                 NT   x2:52.40        
     1) Moffatt, Merika FR              2) Bowen, Josephine FR            
     3) Burraston, Syree JR             4) Gomez, Cassidy SO              
       38.40    44.30  1:29.70                                             
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.00  4A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sanders, Sydni      FR GRV                  1:08.97    1:09.69 4A       6  
  2 Camphouse, McKinze  SO EVN                  1:11.89    1:14.52          4  
  3 Reyes, Emily        FR GRV                  1:12.96    1:17.55          3  
  4 Foerster, Sarah     SO GRV                  1:21.58    1:22.19          2  
  5 Hardin, Samantha    SO GRV                  1:19.77   x1:22.39        
  6 Fisher, Megan       JR EVN                       NT    1:27.67          1  
      42.37   45.30                                                
  7 White, Rebeca       JR EVN                  1:20.49    1:27.79        
  8 Bybee, Alexis       JR GRV                  1:43.21   x1:43.85        
      51.44   52.41                                                
  9 Moffatt, Merika     FR GRV                  1:41.07   x1:50.06        
      53.66   56.40                                                
 10 Jashinksky, Rachel  SR EVN                       NT   x1:55.43        
      52.25 1:03.18                                                
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.00  4A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauze, Jesse        JR GRV                  1:20.26    1:19.75 4A       6  
      37.70   42.05                                                
  2 Banry, Aedin        JR EVN                  1:28.92    1:26.79          4  
      42.33   44.46                                                
  3 Souza, Selena       JR GRV                  1:28.22    1:27.84          3  
      40.66   47.18                                                
  4 McConnell, Abby     SR EVN                  1:27.42    1:28.01          2  
      41.96   46.05                                                
  5 Mandros, Emilee     SO GRV                  1:26.64    1:29.26          1  
      43.60   45.66                                                
  6 Jordan, Syonia      SO GRV                  1:35.17   x1:30.10        
      42.04   48.06                                                
  7 Ramirez, Sofia      SR EVN                       NT    1:32.76        
      44.23   48.53                                                
  8 Thompson, Stella    SO EVN                       NT   x1:34.66        
      44.01   50.65                                                
  9 Potter, Kori        SO EVN                  1:40.78   x1:41.33        
      48.80   52.53                                                
 10 Adams, Nevaeh       FR GRV                  1:37.48   x1:41.36        
      45.81   55.55                                                
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River  'A'                            3:58.32    4:18.68          8  
     1) King, Alexis SO                 2) Jensen, Ashley SO              
     3) Sanders, Sydni FR               4) Otto, Avery JR                 
       29.13  1:02.47    30.60  1:37.47    32.99  1:03.65    35.09    35.09
  2 Green River  'B'                                 NT    4:45.77          4  
     1) Reyes, Emily FR                 2) Moritz, Cherylann FR           
     3) Bentley, Patience SO            4) Souza, Selena JR               
       33.56  1:08.61    14.41    34.83    37.18  1:11.20    39.89  1:51.13
  3 Evanston High School  'A'                   4:30.76    4:48.94          2  
     1) D'Anzi, Celeste SR              2) McConnell, Abby SR             
     3) Davis, Marie SO                 4) Fadden, Charli JR              
       37.84  1:21.27    32.97  1:11.61    31.47  1:07.47    33.12  1:08.59
  4 Green River  'C'                                 NT   x5:08.31        
     1) Hardin, Samantha SO             2) Wright, Miranda FR             
     3) Fryer, Sierra FR                4) Foerster, Sarah SO             
       36.36  1:14.99    34.35  1:13.36    38.50  1:31.57    28.45  1:08.39
  5 Evanston High School  'B'                   4:45.89    5:11.44        
     1) Fisher, Megan JR                2) Ramirez, Sofia SR              
     3) Banry, Aedin JR                 4) Ross, Ozzy JR                  
       37.23  1:15.30    40.46  2:00.12    45.90  1:17.70    38.32         
  6 Green River  'D'                                 NT   x5:47.36        
     1) Tyler, Demi JR                  2) Adams, Nevaeh FR               
     3) Bybee, Alexis JR                4) Gomez, Cassidy SO              
       39.62  1:24.66    38.96  1:25.16    45.36  1:38.00    36.73  1:19.54
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Green River                         116   2. Evanston High School                 67