Licensed to Casper Swim Club       HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 9/12/2016 09:19 AM
                   Kemmerer Girls Invite 9-10-16 - 9/10/2016                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sublette County  'A'                                   NT    2:32.84   32  
     1) Ruckman, Taylor SR              2) Hunt, Natalie FR               
     3) Davison, McKenzie SR            4) Seeman, Israel FR              
       39.91  1:26.36  1:59.87  2:32.84                                    
  2 Lyman High School Girls 2016  'A'                 2:35.00    2:33.93   26  
     1) Buratti, Carlotta SR            2) Hewitt, Harper FR              
     3) Weston, Abby SR                 4) Flake, Maura SO                
       38.70  1:21.90  2:01.18  2:33.93                                    
  3 Khs Girls 2015  'B'                               2:30.00    2:35.08   24  
     1) Krall, Alexis SO                2) Thatcher, Teryn FR             
     3) Chamberlain, Charity FR         4) Hagler, Brooklynn SO           
       41.67  1:21.88  2:03.22  2:35.08                                    
  4 Lyman High School Girls 2016  'B'                 2:42.59   x2:50.88  
     1) McCreath, Madison SR            2) Nelson, Amoree SO              
     3) Anson, Kaitlyn FR               4) Weston, Samantha FR            
       43.99  1:35.64  2:16.32  2:50.88                                    
  5 Lyman High School Girls 2016  'C'                 2:48.12   x2:53.98  
     1) Chandler, Lillian SO            2) Castillo, Ana SR               
     3) Garner, Nikayla SO              4) Porter, Paytan SO              
       44.29  1:36.80  2:20.11  2:53.98                                    
  6 Sublette County  'B'                                   NT   x2:58.43  
     1) Day, Kaylee FR                  2) Herjevik, Sofia JR             
     3) Bennett, Adalyn FR              4) Brage, Maria                   
       43.14  1:32.84  2:15.57  2:58.43                                    
 -- Khs Girls 2015  'A'                               2:40.00         DQ  
     1) Hall, Savannah FR               2) Burris, Aubree SR              
     3) Walker, Allison JR              4) Walker, Sierra FR              
       50.61  1:37.63  2:32.75       DQ                                    
 
Event 2  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Paige             SR Sublette             2:35.99    2:36.94   16  
       35.29  1:13.87  1:55.34  2:36.94                                    
  2 Bennett, Alexis           SR Sublette             2:36.40    2:41.24   13  
       36.52  1:16.73  1:58.95  2:41.24                                    
  3 Hagler, Brooklynn         SO KEM                  2:45.99    2:47.05   12  
       37.33  1:18.65  2:03.22  2:47.05                                    
  4 Day, Kaylee               FR Sublette             2:38.14    2:50.29   11  
       38.79  1:22.25  2:07.15  2:50.29                                    
  5 Ruckman, Taylor           SR Sublette             2:52.19    2:51.52   10  
       38.09  1:21.17  2:06.63  2:51.52                                    
  6 Morgan, Skylar            JR KEM                  2:52.83    2:54.70    9  
       39.24  1:21.15  2:08.94  2:54.70                                    
  7 Bennett, Adalyn           FR Sublette             2:51.86   x2:56.18  
       40.17  1:24.47  2:10.63  2:56.18                                    
  8 Burris, Aubree            SR KEM                  2:57.34    3:07.44    7  
       42.74  1:29.95  2:21.70  3:07.44                                    
  9 Chandler, Lillian         SO LYM                       NT    3:18.95    5  
       41.86  1:33.59  2:27.83  3:18.95                                    
 10 Hall, Savannah            FR KEM                  3:44.40    4:10.28    4  
       53.29  3:08.78  4:10.28                                             
 
Event 3  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Natalie             FR Sublette             2:56.99    3:03.96   16  
       36.66  1:23.21  2:21.42  3:03.96                                    
  2 Thatcher, Teryn           FR KEM                  3:36.45    3:17.73   13  
       41.30  1:34.27  2:29.09  3:17.73                                    
  3 Garner, Nikayla           SO LYM                       NT    3:33.19   12  
       45.21  1:38.93  2:44.69  3:33.19                                    
 
Event 4  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davison, McKenzie         SR Sublette               30.21      30.74   16  
  2 Gray, Aimee               SR Sublette               30.07      30.86   13  
  3 Seeman, Israel            FR Sublette               31.55      31.99   12  
  4 Weston, Samantha          FR LYM                    32.94      32.80   11  
  5 Krall, Alexis             SO KEM                    33.66      33.24   10  
  6 Hewitt, Harper            FR LYM                    32.57      33.33    9  
  7 Flake, Maura              SO LYM                    33.24      34.06    7  
  8 Busskohl, Brooklyn        FR LYM                    33.23      34.47    5  
  9 Covill, Meleah            SO Sublette               33.66      35.04    4  
 10 Porter, Paytan            SO LYM                    36.56     x35.75  
 11 Anson, Kaitlyn            FR LYM                    35.45     x36.90  
 12 Hagler, Kaylee            SR KEM                    38.90      38.10    3  
 13 Despain, Eliza            FR KEM                    39.48      38.55    2  
 14 Harford, Aaliyah          FR Sublette               41.84     x39.71  
 15 Nelson, Amoree            SO LYM                    34.17     x39.82  
 16 McAdams, Holli            SR Sublette               36.91     x41.38  
 17 Brage, Maria                 Sublette                  NT     x43.10  
 18 Meeker, Veronica          SR Sublette               42.20     x43.45  
 19 Walker, Allison           JR KEM                    37.80      44.68    1  
 20 Walker, Sierra            FR KEM                       NT     x45.46  
 21 Castillo, Ana             SR LYM                    45.26     x48.57  
 22 Herjevik, Sofia           JR Sublette               46.03     x49.10  
 23 McCreath, Kaila           SO LYM                    47.29     x49.58  
 24 Hill, Britt               SO Sublette               53.60     x59.43  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rule, Shantelle           SR Sublette              194.10     369.20   16  
  2 Paulson, Darbie           SO Sublette              132.25     270.25   13  
 
Event 6  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Natalie             FR Sublette             1:19.85    1:24.39   16  
       37.34  1:24.39                                                      
  2 Wright, Paige             SR Sublette             1:22.54    1:28.51   13  
       39.16  1:28.51                                                      
  3 Busskohl, Brooklyn        FR LYM                  1:27.61    1:33.20   12  
       39.98  1:33.20                                                      
  4 Anson, Kaitlyn            FR LYM                  1:37.54    1:37.28   11  
       42.53  1:37.28                                                      
  5 Walker, Allison           JR KEM                  2:04.58    2:09.41   10  
       55.12  2:09.41                                                      
 -- Chamberlain, Charity      FR KEM                       NT         DQ  
       47.64       DQ                                                      
 
Event 7  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagler, Brooklynn         SO KEM                  1:11.40    1:12.17   16  
       34.71  1:12.17                                                      
  2 Weston, Abby              SR LYM                  1:11.42    1:14.01   13  
       35.93  1:14.01                                                      
  3 Krall, Alexis             SO KEM                  1:14.43    1:14.26   12  
       35.78  1:14.26                                                      
  4 Buratti, Carlotta         SR LYM                  1:16.42    1:15.07   11  
       36.14  1:15.07                                                      
  5 Day, Kaylee               FR Sublette                  NT    1:17.41   10  
       37.19  1:17.41                                                      
  6 Bennett, Adalyn           FR Sublette                  NT    1:17.94    9  
       37.27  1:17.94                                                      
  7 Burris, Aubree            SR KEM                  1:16.79    1:18.05    7  
       37.65  1:18.05                                                      
  8 McCreath, Madison         SR LYM                  1:26.78    1:23.36    5  
       41.19  1:23.36                                                      
  9 Garner, Nikayla           SO LYM                  1:24.88    1:23.38    4  
       38.34  1:23.38                                                      
 10 Nielson, Paige            FR Sublette                  NT    1:24.99    3  
       40.01  1:24.99                                                      
 11 Chandler, Lillian         SO LYM                  1:23.24   x1:27.04  
       39.03  1:27.04                                                      
 12 Harford, Aaliyah          FR Sublette             1:39.47    1:39.97    2  
       46.82  1:39.97                                                      
 13 Walker, Sierra            FR KEM                       NT    1:45.81    1  
       49.88  1:45.81                                                      
 14 McCreath, Kaila           SO LYM                  2:17.53   x1:59.18  
       53.00  1:59.18                                                      
 15 Hill, Britt               SO Sublette             2:06.43   x2:08.88  
     1:01.98  2:08.88                                                      
 
Event 8  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porter, Paytan            SO LYM                  6:31.50    6:17.71   16  
       39.51  1:25.86  2:15.28  3:04.45  3:53.65  4:44.01  5:32.40  6:17.71
  2 Flake, Maura              SO LYM                       NT    6:35.28   13  
       40.13  1:27.14  2:18.68  3:11.22  4:04.87  4:58.45  5:51.03  6:35.28
  3 Morgan, Skylar            JR KEM                  6:41.11    7:00.80   12  
       43.50  1:35.17  2:30.08  3:27.48  4:24.01  5:18.26  6:13.02  7:00.80
  4 Meeker, Veronica          SR Sublette                  NT    7:38.04   11  
       49.07  1:45.70  2:45.30  3:45.43  4:47.01  5:47.58  6:46.77  7:38.04
 
Event 9  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sublette County  'A'                              2:07.50    2:08.46   32  
     1) Wright, Paige SR                2) Seeman, Israel FR              
     3) Rule, Shantelle SR              4) Hunt, Natalie FR               
       32.48  1:05.32  1:37.69  2:08.46                                    
  2 Khs Girls 2015  'A'                               2:15.04    2:14.41   26  
     1) Hagler, Brooklynn SO            2) Krall, Alexis SO               
     3) Thatcher, Teryn FR              4) Burris, Aubree SR              
       33.87  1:07.00  1:39.84  2:14.41                                    
  3 Lyman High School Girls 2016  'A'                 2:12.32    2:17.18   24  
     1) Hewitt, Harper FR               2) Weston, Samantha FR            
     3) Buratti, Carlotta SR            4) Busskohl, Brooklyn FR          
       34.03  1:07.88  1:41.89  2:17.18                                    
  4 Khs Girls 2015  'B'                               2:29.03   x2:29.95  
     1) Chamberlain, Charity FR         2) Morgan, Skylar JR              
     3) Despain, Eliza FR               4) Hagler, Kaylee SR              
       37.62  1:12.94  1:51.47  2:29.95                                    
  5 Lyman High School Girls 2016  'B'                 2:36.34   x2:42.09  
     1) Nelson, Amoree SO               2) McCreath, Kaila SO             
     3) McCreath, Madison SR            4) Anson, Kaitlyn FR              
       38.83  1:28.58  2:04.49  2:42.09                                    
  6 Sublette County  'B'                                   NT   x2:46.02  
     1) Paulson, Darbie SO              2) Nielson, Paige FR              
     3) Meeker, Veronica SR             4)                                
       37.73  1:25.71  2:09.42  2:46.02                                    
  7 Sublette County  'C'                                   NT   x3:01.19  
     1) Hill, Britt SO                  2) Herjevik, Sofia JR             
     3) Harford, Aaliyah FR             4) Covill, Meleah SO              
       54.46  1:43.91  2:27.19  3:01.19                                    
 
Event 10  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Alexis           SR Sublette             1:20.57    1:21.82   16  
       38.87  1:21.82                                                      
  2 Gray, Aimee               SR Sublette                  NT    1:22.40   13  
       39.09  1:22.40                                                      
  3 Ruckman, Taylor           SR Sublette             1:26.28    1:24.87   12  
       41.25  1:24.87                                                      
  4 Weston, Abby              SR LYM                  1:20.81    1:25.29   11  
       41.53  1:25.29                                                      
  5 Hewitt, Harper            FR LYM                  1:24.12    1:28.67   10  
       42.52  1:28.67                                                      
  6 Seeman, Israel            FR Sublette             1:25.56    1:28.72    9  
  7 Despain, Eliza            FR KEM                  1:38.92    1:42.25    7  
  8 Paulson, Darbie           SO Sublette             1:49.00   x1:52.90  
       53.84  1:52.90                                                      
  9 Hagler, Kaylee            SR KEM                  1:50.42    1:54.67    5  
 10 Castillo, Ana             SR LYM                  2:03.87    2:03.37    4  
 
Event 11  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thatcher, Teryn           FR KEM                  1:31.74    1:31.42   16  
       41.80  1:31.42                                                      
  2 Davison, McKenzie         SR Sublette                  NT    1:34.08   13  
       43.73  1:34.08                                                      
  3 Weston, Samantha          FR LYM                  1:35.65    1:36.34   12  
       45.51  1:36.34                                                      
  4 Rule, Shantelle           SR Sublette             1:34.89    1:37.79   11  
       45.54  1:37.79                                                      
  5 Buratti, Carlotta         SR LYM                       NT    1:42.34   10  
       48.39  1:42.34                                                      
  6 Nielson, Paige            FR Sublette             1:43.45    1:42.68    9  
       47.14  1:42.68                                                      
  7 Chamberlain, Charity      FR KEM                  1:46.39    1:47.65    7  
       49.77  1:47.65                                                      
  8 McCreath, Madison         SR LYM                  1:47.29    1:49.54    5  
       51.55  1:49.54                                                      
  9 Herjevik, Sofia           JR Sublette             1:50.87    1:54.31    4  
       53.71  1:54.31                                                      
 10 Hall, Savannah            FR KEM                  2:08.14    2:05.20    3  
       59.05  2:05.20                                                      
 -- Brage, Maria                 Sublette                  NT         DQ  
     1:02.01       DQ                                                      
 
Event 12  Girls 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sublette County  'A'                                   NT    5:02.83   32  
     1) Wright, Paige SR                2) Ruckman, Taylor SR             
     3) Davison, McKenzie SR            4) Bennett, Alexis SR             
       34.53  1:11.95  1:49.16  2:30.32  3:05.40  3:44.01  4:21.20  5:02.83
  2 Lyman High School Girls 2016  'A'                 5:00.59    5:34.08   26  
     1) Busskohl, Brooklyn FR           2) Flake, Maura SO                
     3) Porter, Paytan SO               4) Weston, Abby SR                
       38.67  1:24.84  2:01.85  2:43.15  3:21.91  4:06.54  5:34.08         
  3 Sublette County  'B'                                   NT   x5:47.40  
     1) Bennett, Adalyn FR              2) Day, Kaylee FR                 
     3) Rule, Shantelle SR              4)                                
       39.77  1:23.97  2:01.99  2:44.13  3:26.70  4:16.55  5:00.09  5:47.40
  4 Khs Girls 2015  'A'                               5:30.00    6:38.06   24  
     1) Despain, Eliza FR               2) Hagler, Kaylee SR              
     3) Walker, Sierra FR               4) Hall, Savannah FR              
       45.63  1:35.40  2:18.95  3:07.34  3:56.70  4:55.77  5:41.80  6:38.06
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Sublette County                     387   2. Lyman High School Girls 2016        262
  3. Khs Girls 2015                      231