Licensed to Lander Valley High School
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/20/2016 06:30 PM
                     Last Chance vs. Riverton - 10/20/2016                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 2:04.34    2:01.15          8  
     1) Kulow, Maria                    2) Lilygren, McKenzie             
     3) Kauffman, Rachel                4) Hamilton, Abby                 
       31.51    33.31    29.64    26.69                                    
  2 Riverton High School  'A'                   2:01.68    2:03.44          4  
     1) Gopp, Kaylie                    2) Lewis, Jordan                  
     3) Aguayo, Sonsoles                4) Dike, Josie                    
       32.76    36.03    27.91    26.74                                    
  3 Lander  'C'                                 2:05.00    2:08.89          2  
     1) Cecrle, Becky                   2) McConnell, Kiley               
     3) Haase, Elise                    4) Fehringer, Molly               
       31.87    34.71    35.16    27.15                                    
  4 Lander  'E'                                 2:04.56   x2:09.58        
       32.95    34.69    32.59    29.35                                    
  5 Lander  'B'                                 2:05.67   x2:11.61        
     1) Brown, Leah                     2) Gose, Lily                     
     3) Platz, Li                       4) McPherson, Makayla             
       32.12    38.37    32.24    28.88                                    
  6 Lander  'D'                                      NT   x2:30.44        
     1) Winn, Krysten                   2) Stigers, McKella               
     3) Remer, Mikayla                  4) Bald Eagle, Shaylissa          
       39.85    37.62    42.63    30.34                                    
 -- Riverton High School  'B'                        NT         DQ        
     1) Smith, Cheyenne                 2) Smith, Sheridan                
     3) Healy, Meeghan                  4) Brion, Matilde                 
       44.31    47.90    42.44    33.66                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:23.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kulow, Maria           LAN                  2:07.93    2:11.53 3A       6  
      30.48   33.66   34.26   33.13                                
  2 Kauffman, Rachel       LAN                  2:24.41    2:24.62          4  
      32.62   36.54   38.04   37.42                                
  3 Thomas, Riley          RIV                  2:34.09    2:27.53          3  
      31.84   37.22   39.34   39.13                                
  4 Bryan, Cheyenne        RIV                  2:55.90    2:48.43          2  
      38.44   42.86   44.22   42.91                                
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:44.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lilygren, McKenzie     LAN                  2:24.42    2:23.84 3A       6  
      31.76   36.11   41.91   34.06                                
  2 Gopp, Kaylie           RIV                  2:29.79    2:34.30 3A       4  
      33.76   38.34   46.62   35.58                                
  3 Cox, Avery             LAN                  2:38.25    2:40.01 3A       3  
      34.28   40.84   47.37   37.52                                
  4 Harris, Noelle         LAN                  2:42.41    2:43.24 3A       2  
      34.16   41.41   49.46   38.21                                
  5 Platz, Li              LAN                  2:47.14   x2:49.73        
      35.39   41.75   54.01   38.58                                
  6 Fallin, Emily          LAN                       NT   x3:01.34        
      44.41   46.19   54.08   36.66                                
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nielsen, Jenny         LAN                    27.85      26.99 3A       6  
  2 Gose, Lily             LAN                    28.85      28.19 3A       4  
  3 Treber, Aspen          RIV                    28.36      28.21 3A       3  
  4 Brown, Leah            LAN                    28.38      28.62          2  
  5 Stigers, Andrea        LAN                    28.73     x29.28        
  6 Williams, Kaylee       LAN                    31.55     x31.53        
  7 Stigers, McKella       LAN                    31.44     x32.04        
  8 Bald Eagle, Shayli     LAN                    32.49     x33.30        
  9 Healy, Meeghan         RIV                    32.67      33.34          1  
 10 Smith, Sheridan        RIV                    35.07      34.96        
 11 Winn, Krysten          LAN                    35.13     x35.64        
 12 Sisneros, Quirinit     RIV                    36.32     x36.56        
 13 Whitehurst, Savann     RIV                    38.37     x37.34        
 14 Brion, Matilde         RIV                    35.96     x39.86        
 15 Struna, Secorra        RIV                    48.08     x46.23        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dike, Josie            RIV                   172.35     196.20          6  
  2 Fontaine, Lauren       LAN                   309.50     179.70          4  
  3 Fontaine, Alexis       LAN                   149.85     168.75          3  
  4 Baron, Anne            LAN                   146.85     151.95          2  
  5 Cecrle, Becky          LAN                   137.30    x129.20        
  6 Smith, Cheyenne        RIV                    97.10     118.30          1  
 -- Flint, Grace           LAN                    81.35     X98.05        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguayo, Sonsoles       RIV                  1:00.74    1:02.16 3A       6  
      30.02   32.14                                                
  2 McPherson, Makayla     LAN                  1:13.83    1:15.53 3A       4  
      35.16   40.37                                                
  3 Fehringer, Molly       LAN                  1:20.39    1:19.08          3  
      35.91   43.17                                                
  4 Haase, Elise           LAN                  1:19.50    1:19.09          2  
      37.03   42.06                                                
  5 McConnell, Kiley       LAN                  1:22.51   x1:19.69        
      37.90   41.79                                                
  6 Remer, Mikayla         LAN                  1:29.59   x1:29.34        
      41.31   48.03                                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.25  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia         LAN                    58.68      58.61 3A       6  
      28.23   30.38                                                
  2 Nielsen, Jenny         LAN                    59.52      59.12 3A       4  
      28.11   31.01                                                
  3 Hamilton, Abby         LAN                  1:01.98    1:00.39 3A       3  
      29.05   31.34                                                
  4 Gopp, Kaylie           RIV                  1:01.55    1:00.61 3A       2  
      29.22   31.39                                                
  5 Robins, Emilee         LAN                  1:01.45   x1:01.72 3A     
      28.92   32.80                                                
  6 Cox, Avery             LAN                  1:01.40   x1:01.88 3A     
      29.31   32.57                                                
  7 Lewis, Jordan          RIV                  1:04.36    1:02.37 3A       1  
      30.62   31.75                                                
  8 Harris, Noelle         LAN                  1:04.71   x1:05.10        
      31.29   33.81                                                
  9 Stigers, Andrea        LAN                  1:06.63   x1:06.24        
      31.59   34.65                                                
 10 Fallin, Emily          LAN                  1:05.24   x1:08.25        
      32.45   35.80                                                
 11 Baron, Maria           LAN                  1:08.27   x1:08.37        
      32.06   36.31                                                
 12 Healy, Meeghan         RIV                  1:18.24    1:14.13        
      35.40   38.73                                                
 13 Smith, Sheridan        RIV                  1:17.23   x1:17.29        
      36.28   41.01                                                
 14 Bryan, Cheyenne        RIV                  1:22.86   x1:18.51        
      37.66   40.85                                                
 15 Sisneros, Quirinit     RIV                  1:23.89   x1:22.34        
      39.22   43.12                                                
 16 Whitehurst, Savann     RIV                  1:30.11   x1:29.14        
      41.01   48.13                                                
 17 Brion, Matilde         RIV                  1:27.94   x1:33.19        
      42.83   50.36                                                
 18 Struna, Secorra        RIV                  1:49.26   x1:46.16        
      48.91   57.25                                                
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:41.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treber, Aspen          RIV                  6:26.49    6:17.24 3A       6  
      33.35   35.71   37.82   38.31   38.65   39.15   39.19   39.51
      39.29   36.26                                                
  2 Williams, Kaylee       LAN                  6:27.44    6:41.92          4  
      32.75   37.99   39.82   41.17   42.24   42.81   42.82   43.29
      40.36   38.67                                                
  3 Kusel, Emily           RIV                  6:53.73    6:45.38          3  
      33.31   38.64   41.15   41.48   41.57   40.90   42.93   42.13
      42.63   40.64                                                
  4 Bald Eagle, Shayli     LAN                  7:24.09    7:17.11          2  
      36.17   43.00   45.16   45.85   45.78   44.89   44.13   45.52
      44.29   42.32                                                
  5 Remer, Mikayla         LAN                  7:47.93    7:48.23          1  
      39.40   45.14   46.35   47.54   47.77   49.35   47.77   49.45
      48.56   46.90                                                
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riverton High School  'A'                   1:48.54    1:48.69          8  
     1) Dike, Josie                     2) Treber, Aspen                  
     3) Aguayo, Sonsoles                4) Gopp, Kaylie                   
       35.92    19.94    25.40    27.43                                    
  2 Lander  'A'                                 1:48.53    1:48.73          4  
     1) Fowler, Olivia                  2) Nielsen, Jenny                 
     3) Cox, Avery                      4) Hamilton, Abby                 
       27.80    26.80    27.40    26.73                                    
  3 Lander  'F'                                 2:00.00    1:56.83          2  
       34.21    30.35    25.65    26.62                                    
  4 Lander  'B'                                 1:50.00   x2:00.72        
     1) Stigers, Andrea                 2) Robins, Emilee                 
     3) Brown, Leah                     4) Fontaine, Lauren               
       30.55    31.24    29.06    29.87                                    
  5 Lander  'E'                                      NT   x2:03.12        
     1) Gose, Lily                      2) McConnell, Kiley               
     3) McPherson, Makayla              4) Fontaine, Alexis               
       28.20    31.43    31.25    32.24                                    
  6 Lander  'C'                                      NT   x2:09.39        
     1) Kauffman, Rachel                2) Fallin, Emily                  
     3) Williams, Kaylee                4) Baron, Maria                   
       30.98    36.17    30.43    31.81                                    
  7 Riverton High School  'B'                   2:25.15    2:25.82        
     1) Healy, Meeghan                  2) Bryan, Cheyenne                
     3) Brion, Matilde                  4) Smith, Sheridan                
       34.50    36.06    38.75    36.51                                    
  8 Lander  'D'                                      NT   x2:27.25        
     1) Winn, Krysten                   2) Remer, Mikayla                 
     3) Stigers, McKella                4) Bald Eagle, Shaylissa          
       36.26    41.56    32.27    37.16                                    
  9 Riverton High School  'C'                   2:54.00   x2:50.75        
     1) Sisneros, Quirinita             2) Whitehurst, Savannah           
     3) Struna, Secorra                 4) Smith, Cheyenne                
       40.07    46.05    47.71    36.92                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:13.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguayo, Sonsoles       RIV                  1:06.61    1:05.00 3A       6  
      32.41   32.59                                                
  2 Lilygren, McKenzie     LAN                  1:07.75    1:07.24 3A       4  
      32.76   34.48                                                
  3 Kulow, Maria           LAN                  1:05.86    1:08.25 3A       3  
      33.24   35.01                                                
  4 Brown, Leah            LAN                  1:10.12    1:10.14 3A       2  
      33.72   36.42                                                
  5 Cecrle, Becky          LAN                  1:10.16   x1:10.70 3A     
      33.85   36.85                                                
  6 McPherson, Makayla     LAN                  1:11.16   x1:10.96 3A     
      35.53   35.43                                                
  7 Kauffman, Rachel       LAN                  1:11.92   x1:11.97 3A     
      35.95   36.02                                                
  8 Gose, Lily             LAN                  1:15.62   x1:14.10        
      36.36   37.74                                                
  9 Haase, Elise           LAN                  1:13.62   x1:14.31        
      36.36   37.95                                                
 10 Platz, Li              LAN                  1:14.95   x1:15.97        
      37.54   38.43                                                
 11 Fehringer, Molly       LAN                  1:16.36   x1:17.06        
      37.96   39.10                                                
 12 Thomas, Riley          RIV                  1:21.23    1:17.49          1  
      37.13   40.36                                                
 13 Fontaine, Alexis       LAN                  1:24.74   x1:24.30        
      41.37   42.93                                                
 14 Baron, Anne            LAN                  1:28.27   x1:25.41        
      41.54   43.87                                                
 15 Winn, Krysten          LAN                  1:29.05   x1:28.29        
      41.38   46.91                                                
 16 Flint, Grace           LAN                       NT   x1:39.10        
      44.04   55.06                                                
 17 Smith, Cheyenne        RIV                  1:34.01    1:39.25        
      48.18   51.07                                                
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Jordan          RIV                  1:19.06    1:19.11 3A       6  
      38.12   40.99                                                
  2 McConnell, Kiley       LAN                  1:16.74    1:19.15 3A       4  
      37.87   41.28                                                
  3 Fontaine, Lauren       LAN                  1:19.41    1:21.74 3A       3  
      39.37   42.37                                                
  4 Dike, Josie            RIV                  1:25.57    1:22.15 3A       2  
      38.63   43.52                                                
  5 Hamilton, Abby         LAN                  1:18.66    1:22.17 3A       1  
      38.86   43.31                                                
  6 Stigers, McKella       LAN                  1:21.92   x1:22.88 3A     
      40.06   42.82                                                
  7 Baron, Maria           LAN                  1:22.36   x1:22.93 3A     
      38.68   44.25                                                
  8 Fowler, Olivia         LAN                  1:23.51   x1:23.75        
      39.94   43.81                                                
  9 Robins, Emilee         LAN                  1:18.98   x1:25.13        
      40.25   44.88                                                
 10 Kusel, Emily           RIV                  1:27.72    1:26.50        
      41.64   44.86                                                
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 3:56.56    3:57.90          8  
     1) Lilygren, McKenzie              2) Nielsen, Jenny                 
     3) Fowler, Olivia                  4) Kulow, Maria                   
       28.19    59.39    27.69    58.30    28.72  1:00.33    28.58    59.88
  2 Lander  'B'                                 4:02.00    4:27.44          4  
     1) Haase, Elise                    2) Robins, Emilee                 
     3) Fehringer, Molly                4) Cox, Avery                     
       31.12  1:04.26    37.15  1:17.09    30.01  1:05.00    29.31  1:01.09
  3 Riverton High School  'A'                   4:20.39    4:29.48          2  
     1) Treber, Aspen                   2) Thomas, Riley                  
     3) Kusel, Emily                    4) Lewis, Jordan                  
       31.54  1:05.42    30.79  1:06.32    34.40  1:11.84    32.16  1:05.90
  4 Lander  'C'                                      NT   x4:39.91        
     1) Harris, Noelle                  2) Williams, Kaylee               
     3) Fallin, Emily                   4) Stigers, Andrea                
       32.36  1:07.70    34.04  1:11.38    33.44  1:11.48    32.04  1:09.35
  5 Lander  'D'                                      NT   x5:07.78        
     1) Cecrle, Becky                   2) Baron, Maria                   
     3) Platz, Li                       4) Flint, Grace                   
       31.99  1:10.13    34.91  1:13.99    33.12  1:11.10    42.47  1:32.56
  6 Riverton High School  'B'                   5:42.43    6:14.81        
     1) Bryan, Cheyenne                 2) Sisneros, Quirinita            
     3) Struna, Secorra                 4) Whitehurst, Savannah           
       38.69  1:20.91    41.98  1:32.44    51.97  1:52.91    41.89  1:28.55