Licensed to Lander Valley High School
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 9/23/2016 06:16 PM
                        Lander Rawlins Dual - 9/23/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 1:56.02    2:04.13          8  
     1) Kulow, Maria                    2) McConnell, Kiley               
     3) Kauffman, Rachel                4) Lilygren, McKenzie             
       31.03    35.25    30.75    27.10                                    
  2 Lander  'B'                                      NT    2:15.18          4  
     1) McPherson, Makayla              2) Gose, Lily                     
     3) Platz, Li                       4) Brown, Leah                    
       34.03    39.67    33.19    28.29                                    
  3 Lander  'D'                                      NT   x2:20.97        
     1) Fontaine, Lauren                2) Baron, Maria                   
     3) Cecrle, Becky                   4) Fontaine, Alexis               
       37.88    37.56    33.10    32.43                                    
  4 Lady Outlaw Swim/Dive-WY  'A'               2:18.13    2:21.04          2  
     1) Olson, Amy 17                   2) McDaniel, Kaitlin 16           
     3) Carnes, Dakota                  4) Shepard, Haili 16              
       36.13    39.36    35.66    29.89                                    
  5 Lander  'C'                                      NT   x2:29.48        
     1) Williams, Kaylee                2) Baron, Anne                    
     3) Haase, Elise                    4) Stigers, Andrea                
       39.66    43.84    36.36    29.62                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:23.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lilygren, McKenzie     LAN                  2:15.60    2:10.63 3A       6  
      29.60   32.96   34.16   33.91                                
  2 Johansson, Kysa     16 Lady Outlaw's-WY     2:21.64    2:22.35 3A       4  
                      37.24   34.36                                
  3 Fallin, Emily          LAN                  2:18.31    2:24.85          3  
      33.72   37.28   37.61   36.24                                
  4 Gose, Lily             LAN                  2:23.11    2:25.65          2  
      33.63   38.49   37.41   36.12                                
  5 Fontaine, Lauren       LAN                  2:19.37   x2:35.26        
      33.35   39.50   42.27   40.14                                
  6 Winn, Krysten          LAN                  3:01.31   x2:52.83        
      37.38   43.71   46.54   45.20                                
  7 Schoel, DeNae       15 Lady Outlaw's-WY     2:58.39    2:55.46          1  
      38.93   43.85   46.55   46.13                                
  8 Trevizo, Alexandra     Lady Outlaw's-WY     2:52.01    2:56.58        
      40.77   45.57   46.03   44.21                                
  9 Eidenschink, Savan     Lady Outlaw's-WY     2:54.29   x3:01.67        
      41.08   47.47   49.33   43.79                                
 10 Baldwin, Brooke        Lady Outlaw's-WY     3:25.28   x3:22.11        
      45.18   53.14   54.23   49.56                                
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:44.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia         LAN                  2:31.38    2:33.90 3A       6  
      34.23   37.49   47.66   34.52                                
  2 Kauffman, Rachel       LAN                  2:41.11    2:39.61 3A       4  
      38.22   49.24   58.83   13.32                                
  3 Nielsen, Jenny         LAN                  2:40.45    2:41.16 3A       3  
      37.30   39.43   47.22   37.21                                
  4 Cox, Avery             LAN                  2:40.15   x2:43.47 3A     
      35.15   43.12   48.94   36.26                                
  5 McConnell, Kiley       LAN                  2:49.31   x2:46.64        
      37.98   45.15   54.53   28.98                                
  6 McDaniel, Kaitlin   16 Lady Outlaw's-WY     2:45.97    2:49.16          2  
      36.23   42.86   51.17   38.90                                
  7 Novota, Taylor      17 Lady Outlaw's-WY     2:50.67    3:00.45          1  
      41.34   43.33   54.95   40.83                                
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kulow, Maria           LAN                    27.71      27.20 3A       6  
  2 Brown, Leah            LAN                    28.22      28.47 3A       4  
  3 Shepard, Haili      16 Lady Outlaw's-WY       28.54      28.56          3  
  4 Robins, Emily          LAN                    28.34      28.61          2  
  5 Stigers, Andrea        LAN                    29.47     x29.43        
  6 McMullen, Aspen Ba  16 Lady Outlaw's-WY       29.73      29.78          1  
  7 Carnes, Dakota         Lady Outlaw's-WY       30.45      30.87        
  8 Platz, Li              LAN                    30.53     x31.08        
  9 Bald Eagle, Shayli     LAN                    32.49     x33.33        
 10 Paulsen, Whitney    15 Lady Outlaw's-WY       33.43     x34.93        
 11 Remer, Mikayla         LAN                    36.39     x36.03        
 12 Porter, Emily       14 Lady Outlaw's-WY       39.17     x40.24        
 13 Romero, Alexandrea  15 Lady Outlaw's-WY       45.22     x44.53        
 -- Haase, Elise           LAN                    28.85         DQ        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fontaine, Lauren       LAN                   309.50     175.15          6  
  2 Mendez, Jordan         Lady Outlaw's-WY      161.00     149.55          4  
  3 Fontaine, Alexis       LAN                   149.85     143.95          3  
  4 Shepard, Haili      16 Lady Outlaw's-WY      138.50     141.85          2  
  5 Cecrle, Becky          LAN                   120.65     130.15          1  
  6 Baron, Anne            LAN                   133.20    x120.05        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olson, Amy          17 Lady Outlaw's-WY     1:12.89    1:11.18 3A       6  
      33.15   38.03                                                
  2 McPherson, Makayla     LAN                  1:15.91    1:17.47          4  
      35.58   41.89                                                
  3 Harris, Noelle         LAN                  1:27.71    1:18.58          3  
      35.78   42.80                                                
  4 Cecrle, Becky          LAN                  1:13.09    1:19.18          2  
      35.58   43.60                                                
  5 McConnell, Kiley       LAN                       NT   x1:23.21        
      38.59   44.62                                                
  6 Novota, Taylor      17 Lady Outlaw's-WY     1:25.42    1:28.42          1  
      41.20   47.22                                                
  7 Williams, Kaylee       LAN                  1:22.55   x1:29.28        
      41.13   48.15                                                
  8 McMullen, Aspen Ba  16 Lady Outlaw's-WY          NT    1:30.48        
      39.63   50.85                                                
  9 Eidenschink, Savan     Lady Outlaw's-WY          NT   x1:48.16        
      47.44 1:00.72                                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.25  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johansson, Kysa     16 Lady Outlaw's-WY     1:02.04    1:03.72 3A       6  
      30.51   33.21                                                
  2 Brown, Leah            LAN                  1:04.40    1:04.36          4  
      30.35   34.01                                                
  3 Robins, Emily          LAN                  1:05.00    1:04.53          3  
      31.07   33.46                                                
  4 Kauffman, Rachel       LAN                  1:06.53    1:06.56          2  
      32.10   34.46                                                
  5 Fallin, Emily          LAN                  1:05.24   x1:06.89        
      31.88   35.01                                                
  6 Stigers, Andrea        LAN                  1:07.28   x1:07.85        
      32.48   35.37                                                
  7 Baron, Maria           LAN                  1:08.27   x1:11.06        
      33.05   38.01                                                
  8 Carnes, Dakota         Lady Outlaw's-WY     1:22.09    1:11.86          1  
      34.28   37.58                                                
  9 Bald Eagle, Shayli     LAN                  1:14.53   x1:15.42        
      34.89   40.53                                                
 10 Romero, Alexandrea  15 Lady Outlaw's-WY     1:41.46    1:39.12        
      44.85   54.27                                                
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:41.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haase, Elise           LAN                  7:09.38    6:38.17 3A       6  
      34.65   38.61   41.03   41.46   41.23   41.17   41.37   41.45
      40.19   37.01                                                
  2 Platz, Li              LAN                       NT    7:08.80          4  
      34.76   39.98   43.31   44.31   45.05   45.39   45.61   44.97
      44.11   41.31                                                
  3 Paulsen, Whitney    15 Lady Outlaw's-WY     7:30.10    7:32.43          3  
      40.37   45.96   45.89   46.06   46.88   46.86   45.92   46.46
      45.26   42.77                                                
  4 Fontaine, Alexis       LAN                       NT    7:37.59          2  
      38.41   43.78   45.87   46.99   47.69   48.19   48.91   48.00
      46.47   43.28                                                
  5 Winn, Krysten          LAN                       NT   x7:47.75        
      38.99   45.02   46.82   46.52   46.73   48.42   50.01   50.92
      48.55   45.77                                                
  6 Remer, Mikayla         LAN                       NT   x7:47.93        
      40.17   44.65   47.39   46.89   47.77   48.36   48.79   48.97
      47.36   47.58                                                
  7 Trevizo, Alexandra     Lady Outlaw's-WY     7:56.23    7:50.51          1  
      41.83   46.37                                           49.78
    1:34.61                                                        
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 1:34.49    1:51.17          8  
     1) Nielsen, Jenny                  2) Lilygren, McKenzie             
     3) Cox, Avery                      4) Fowler, Olivia                 
       28.41    26.91    27.80    28.05                                    
  2 Lander  'B'                                      NT    1:56.44          4  
     1) Haase, Elise                    2) Stigers, Andrea                
     3) Cecrle, Becky                   4) Brown, Leah                    
       30.52    29.42    28.16    28.34                                    
  3 Lady Outlaw Swim/Dive-WY  'A'               2:02.50    1:58.28          2  
     1) Johansson, Kysa 16              2) McMullen, Aspen Baley 16       
     3) Carnes, Dakota                  4) Olson, Amy 17                  
       29.08    29.91    30.23    29.06                                    
  4 Lander  'C'                                      NT   x2:06.46        
     1) Fallin, Emily                   2) Platz, Li                      
     3) McConnell, Kiley                4) Harris, Noelle                 
       31.34    31.48    31.63    32.01                                    
  5 Lady Outlaw Swim/Dive-WY  'B'                    NT    2:17.85        
     1) Eidenschink, Savannah           2) Baldwin, Brooke                
     3) Schoel, DeNae 15                4) Novota, Taylor 17              
       32.80    38.82    33.23    33.00                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:13.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia         LAN                  1:08.09    1:07.76 3A       6  
      33.61   34.15                                                
  2 Kulow, Maria           LAN                  1:06.98    1:08.00 3A       4  
      33.10   34.90                                                
  3 McPherson, Makayla     LAN                  1:11.16    1:14.03          3  
      36.36   37.67                                                
  4 Nielsen, Jenny         LAN                  1:12.98   x1:14.35        
      36.67   37.68                                                
  5 Cox, Avery             LAN                  1:13.04   x1:15.23        
      36.11   39.12                                                
  6 Gose, Lily             LAN                  1:18.08   x1:15.62        
      37.21   38.41                                                
  7 McDaniel, Kaitlin   16 Lady Outlaw's-WY     1:17.70    1:15.65          2  
      36.90   38.75                                                
  8 Williams, Kaylee       LAN                  1:23.60   x1:24.03        
      41.43   42.60                                                
  9 Porter, Emily       14 Lady Outlaw's-WY     2:20.59    1:53.82          1  
      52.45 1:01.37                                                
 10 Baldwin, Brooke        Lady Outlaw's-WY     1:52.19    1:55.62        
      57.50   58.12                                                
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olson, Amy          17 Lady Outlaw's-WY     1:17.10    1:20.91 3A       6  
      38.34   42.57                                                
  2 Schoel, DeNae       15 Lady Outlaw's-WY     1:33.35    1:30.14          4  
      42.71   47.43                                                
 -- Lilygren, McKenzie     LAN                  1:13.24   X1:12.90 3A     
      34.69   38.21                                                
 -- Baron, Maria           LAN                  1:22.36   X1:25.42        
      40.02   45.40                                                
 -- Harris, Noelle         LAN                  1:31.50   X1:28.37        
      42.03   46.34                                                
 -- Baron, Anne            LAN                  1:36.17   X1:40.39        
      47.12   53.27                                                
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 4:00.45    4:04.50          8  
     1) Fowler, Olivia                  2) Cox, Avery                     
     3) Kulow, Maria                    4) Nielsen, Jenny                 
       29.18  1:00.85    30.41  1:03.65    28.38    59.73    28.59  1:00.27
  2 Lady Outlaw Swim/Dive-WY  'A'               4:24.67    4:27.10          4  
     1) Shepard, Haili 16               2) McMullen, Aspen Baley 16       
     3) Johansson, Kysa 16              4) McDaniel, Kaitlin 16           
       30.19  1:03.91    32.21  1:09.81    31.12  1:06.46    31.72  1:06.92
  3 Lander  'B'                                      NT    4:37.05          2  
     1) Fontaine, Lauren                2) Gose, Lily                     
     3) Harris, Noelle                  4) McPherson, Makayla             
       33.36  1:12.17    31.51  1:06.82    33.03  1:09.33    32.65  1:08.73
  4 Lander  'C'                                      NT   x4:48.94        
     1) Fallin, Emily                   2) Kauffman, Rachel               
     3) Baron, Maria                    4) Williams, Kaylee               
       32.64  1:07.72    32.70  1:09.51    37.87  1:20.10    34.37  1:11.61
  5 Lady Outlaw Swim/Dive-WY  'B'                    NT    5:16.50        
     1) Novota, Taylor 17               2) Trevizo, Alexandra             
     3) Eidenschink, Savannah           4) Paulsen, Whitney 15            
       35.14  1:13.35    39.39  1:25.48    34.63  1:20.79    36.47  1:16.88