Licensed to Riverton High School Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/30/2016 05:48 PM
                        RHS Girls Quad 2016 - 9/30/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riverton High School  'A'                   2:01.78    2:01.68        
     1) Gopp, Kaylie                    2) Lewis, Jordan                  
     3) Aguayo, Sonsoles                4) Treber, Aspen                  
       30.15    35.93    27.80    27.80                                    
  2 Worland-WY  'A'                             2:05.85    2:10.89        
     1) Aguilar, Felicia                2) Molitor, Megan                 
     3) McEndree, Hannah                4) Russell, Ellyse                
       33.73    38.41    32.97    25.78                                    
  3 Powell High School  'A'                     2:11.25    2:19.79        
     1) Kannard, Rylie                  2) Fuller, Anna                   
     3) McCaslin, Emily                 4) Miner, Claire                  
       32.48    40.90    37.00    29.41                                    
  4 Powell High School  'B'                     2:19.25   x2:30.91        
     1) Horton, Sydney                  2) Kuntz, Rachel                  
     3) McLain, Gracie                  4) O'Brien, Sidney                
       38.02    42.91    39.96    30.02                                    
  5 Worland-WY  'B'                             2:30.00   x2:42.62        
     1) Martinez, Elizabeth             2) Klinghagen, Kyra               
     3) Wrage, Skyler                   4) Brown, Emily                   
       39.07    41.26    45.69    36.60                                    
  6 Powell High School  'C'                          NT   x2:44.10        
     1) Lejeune, Lauren                 2) Davila, Anamia                 
     3) Aguirre, Ashlyn                 4) McCaslin, Beth                 
       46.69    47.86    43.07    26.48                                    
 -- Riverton High School  'Z'                        NT   X2:06.89        
       29.24    42.52    28.44    26.69                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:17.00  4A
        2:23.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miner, Caitlyn         POW                  2:15.11    2:12.23 4A     
      28.88   32.95   35.65   34.75                                
  2 Warren, Juli           Worland-WY           2:15.35    2:15.35 4A     
      30.70   34.91   35.79   33.95                                
  3 Brown, Katie           POW                  2:23.33    2:23.07 3A     
      31.76   36.79   38.33   36.19                                
  4 Bohlman, Kendyl        POW                  2:20.17    2:23.67        
      31.84   36.29   37.71   37.83                                
  5 O'Neill, Julia Kay     POW                  2:21.92    2:25.15        
      32.17   36.56   38.29   38.13                                
  6 Schumacher, Hailey     Worland-WY           2:30.15    2:30.93        
      33.45   38.80   40.27   38.41                                
  7 Kusel, Emily           RIV                  2:34.72    2:34.06        
      34.90   38.84   41.15   39.17                                
  8 Lejeune, Lauren        POW                  3:08.33   x2:59.07        
      40.54   44.13   47.73   46.67                                
  9 Bryan, Cheyenne        RIV                       NT    3:04.13        
      42.54   47.29   46.81   47.49                                
 10 Rice, Alejandra        Worland-WY           3:17.88    3:17.40        
      40.13   44.76 1:30.86   21.65                                
 11 Montgomery, Emily      Worland-WY           3:24.19    3:21.61        
      44.41   53.02   53.15   51.03                                
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.50  4A
        2:44.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguayo, Sonsoles       RIV                  2:16.59    2:15.82 4A     
      28.76   35.78   39.53   31.75                                
  2 Dike, Josie            RIV                  2:30.56    2:33.03 4A     
      32.02   37.80   48.53   34.68                                
  3 Lewis, Jordan          RIV                  2:39.17    2:38.93 3A     
      33.81   42.11   45.84   37.17                                
  4 Kannard, Rylie         POW                  2:47.25    2:39.33 3A     
      32.33   40.18   49.13   37.69                                
  5 Collingwood, Krist     Worland-WY           2:40.11    2:39.92 3A     
      33.53   40.15   50.35   35.89                                
  6 O'Brien, Sidney        POW                  3:00.11    2:52.15        
      37.70   43.30   52.97   38.18                                
  7 Kuntz, Rachel          POW                  3:03.37    2:57.46        
      41.70   47.90   48.50   39.36                                
  8 Martinez, Elizabet     Worland-WY           2:53.17    3:07.74        
      43.07   45.10   53.27   46.30                                
  9 Brown, Emily           Worland-WY           3:31.16    3:29.41        
      46.52   58.60   54.56   49.73                                
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.15  4A
          28.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Russell, Ellyse        Worland-WY             26.16      26.33 4A     
  2 Treber, Aspen          RIV                    28.60      28.36 3A     
  3 Miner, Claire          POW                    29.60      29.10        
  4 Bentley, Kaci          Worland-WY             28.59      29.17        
  5 Aguilar, Felicia       Worland-WY             31.34      31.62        
  6 McCaslin, Emily        POW                    31.92      31.75        
  7 Aguirre, Ashlyn        POW                    33.67      31.76        
  8 Wrage, Skyler          Worland-WY             31.64      32.13        
  9 McLain, Gracie         POW                    32.34      32.39        
 10 Healy, Meeghan         RIV                    33.68      33.99        
 11 Smith, Sheridan        RIV                    35.07      36.40        
 12 Brion, Matilde         RIV                    37.39      36.70        
 13 Smith, Cheyenne        RIV                    36.56     x36.90        
 14 Whitehurst, Savann     RIV                    40.59     x38.37        
 15 Sisneros, Quirinit     RIV                    38.67     x39.20        
 16 Struna, Secorra        RIV                    49.54     x48.08        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dike, Josie            RIV                   150.05     172.35        
  2 Klinghagen, Kyra       Worland-WY            155.15     155.85        
  3 O'Neill, Julia Kay     POW                   150.85     147.60        
  4 Smith, Cheyenne        RIV                    94.50      97.10        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.50  4A
        1:16.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguayo, Sonsoles       RIV                  1:01.12    1:02.33 4A     
      29.37   32.96                                                
  2 Gopp, Kaylie           RIV                  1:08.71    1:06.44 4A     
      30.51   35.93                                                
  3 Collingwood, Krist     Worland-WY           1:13.18    1:14.13 3A     
      33.34   40.79                                                
  4 Rice, Alejandra        Worland-WY           1:33.34    1:32.55        
      41.00   51.55                                                
  5 Fuller, Anna           POW                  1:31.97    1:37.68        
      43.24   54.44                                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.00  4A
        1:04.25  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miner, Caitlyn         POW                    59.25      59.20 4A     
      28.08   31.12                                                
  2 Treber, Aspen          RIV                  1:04.01    1:02.66 3A     
      30.35   32.31                                                
  3 Molitor, Megan         Worland-WY           1:05.00    1:03.62 3A     
      30.54   33.08                                                
  4 Bentley, Kaci          Worland-WY           1:04.20    1:04.35        
      30.63   33.72                                                
  5 McEndree, Hannah       Worland-WY           1:04.30    1:04.78        
      31.06   33.72                                                
  6 Bohlman, Kendyl        POW                  1:04.74    1:06.42        
      31.80   34.62                                                
  7 McCaslin, Beth         POW                  1:10.29    1:09.35        
      33.03   36.32                                                
  8 Horton, Sydney         POW                  1:11.42    1:09.86        
      32.50   37.36                                                
  9 O'Brien, Sidney        POW                  1:06.25   x1:10.69        
      35.33   35.36                                                
 10 Klinghagen, Kyra       Worland-WY                NT    1:11.57        
      34.99   36.58                                                
 11 Davila, Anamia         POW                  1:20.95   x1:15.97        
      35.91   40.06                                                
 12 Smith, Sheridan        RIV                  1:18.24    1:21.62        
      39.46   42.16                                                
 13 Whitehurst, Savann     RIV                       NT    1:30.11        
      41.64   48.47                                                
 14 Sisneros, Quirinit     RIV                  1:30.93    1:32.00        
      43.26   48.74                                                
 15 Brion, Matilde         RIV                       NT   x1:32.11        
      41.41   50.70                                                
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:12.50  4A
        6:41.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Russell, Ellyse        Worland-WY           5:52.32    5:46.34 4A     
      29.25   32.79   34.79   35.49   35.63   36.40   36.27   36.53
      36.23   32.96                                                
  2 Warren, Juli           Worland-WY           6:07.85    6:13.15 3A     
      32.55   37.00   38.14   38.05   38.03   38.40   39.17   38.36
      37.75   35.70                                                
  3 Miner, Claire          POW                  6:32.66    6:21.55 3A     
      32.80   37.32   37.71   37.86   38.52   39.11   39.73   39.86
      39.35   39.29                                                
  4 Brown, Katie           POW                  6:32.54    6:28.34 3A     
      33.64   38.54   39.56   39.90   39.38   39.80   40.26   40.44
      39.80   37.02                                                
  5 Wrage, Skyler          Worland-WY           7:10.45    7:02.46        
      38.01   41.78   43.65   42.73   43.28   44.20   42.91   43.68
      43.02   39.20                                                
  6 Thomas, Riley          RIV                  7:09.55    7:04.09        
      34.38   38.33   40.59   41.64   44.33   44.91   45.51   46.32
      44.70   43.38                                                
  7 McLain, Gracie         POW                  7:07.76    7:06.55        
      36.67   41.83   43.73   43.36   43.72   43.66   43.82   43.99
      44.22   41.55                                                
  8 Aguirre, Ashlyn        POW                       NT    7:13.04        
      38.82   43.47   44.13   45.09   45.96   44.13   44.15   44.75
      43.88   38.66                                                
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riverton High School  'A'                   1:50.04    1:48.54        
     1) Gopp, Kaylie                    2) Lewis, Jordan                  
     3) Dike, Josie                     4) Aguayo, Sonsoles               
       27.50    28.15    27.49    25.40                                    
  2 Worland-WY  'A'                             1:49.60    1:56.22        
     1) Molitor, Megan                  2) Collingwood, Kristen           
     3) Bentley, Kaci                   4) Warren, Juli                   
       30.02    28.84    30.05    27.31                                    
  3 Powell High School  'A'                     1:58.25    1:59.79        
     1) O'Neill, Julia Kay              2) O'Brien, Sidney                
     3) Bohlman, Kendyl                 4) Miner, Caitlyn                 
       29.69    31.34    31.61    27.15                                    
  4 Powell High School  'B'                     2:11.25   x2:12.42        
     1) Horton, Sydney                  2) Davila, Anamia                 
     3) Kuntz, Rachel                   4) Fuller, Anna                   
       32.44    33.98    34.12    31.88                                    
  5 Worland-WY  'B'                             2:17.22   x2:21.85        
     1) Schumacher, Hailey              2) Martinez, Elizabeth            
     3) Montgomery, Emily               4) Rice, Alejandra                
       32.48    33.16    39.75    36.46                                    
  6 Riverton High School  'B'                   2:49.53   x2:25.10        
     1) Kusel, Emily                    2) Brion, Matilde                 
     3) Smith, Sheridan                 4) Sisneros, Quirinita            
       31.88    37.79    36.09    39.34                                    
  7 Riverton High School  'C'                        NT   x2:25.18        
     1) Bryan, Cheyenne                 2) Whitehurst, Savannah           
     3) Struna, Secorra                 4) Smith, Cheyenne                
       38.66    39.32    51.86    15.34                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.00  4A
        1:13.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gopp, Kaylie           RIV                  1:07.37    1:07.61 4A     
      33.01   34.60                                                
  2 McCaslin, Emily        POW                  1:19.46    1:15.39        
      37.10   38.29                                                
  3 McCaslin, Beth         POW                  1:15.02    1:16.09        
      36.97   39.12                                                
  4 McEndree, Hannah       Worland-WY           1:15.59    1:17.18        
      38.40   38.78                                                
  5 Thomas, Riley          RIV                  1:21.41    1:21.75        
      39.44   42.31                                                
  6 Horton, Sydney         POW                  1:18.88    1:21.92        
      39.71   42.21                                                
  7 Martinez, Elizabet     Worland-WY           1:25.81    1:25.42        
      42.51   42.91                                                
  8 Healy, Meeghan         RIV                  1:30.96    1:26.85        
  9 Lejeune, Lauren        POW                  1:38.29    1:35.51        
      45.51   50.00                                                
 10 Bryan, Cheyenne        RIV                  1:40.60    1:44.30        
      52.48   51.82                                                
 11 Montgomery, Emily      Worland-WY           1:51.44    1:51.18        
      53.54   57.64                                                
 12 Schumacher, Hailey     Worland-WY                NT    1:51.85        
      41.21 1:10.64                                                
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.00  4A
        1:23.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Jordan          RIV                  1:19.34    1:20.58 3A     
      39.11   41.47                                                
  2 Aguilar, Felicia       Worland-WY           1:26.31    1:22.35 3A     
      39.02   43.33                                                
  3 Molitor, Megan         Worland-WY           1:24.36    1:25.89        
      40.98   44.91                                                
  4 Kannard, Rylie         POW                  1:30.38    1:27.81        
      41.80   46.01                                                
  5 Kusel, Emily           RIV                  1:27.72    1:27.97        
      42.15   45.82                                                
  6 Fuller, Anna           POW                  1:27.74    1:28.11        
      41.53   46.58                                                
  7 Kuntz, Rachel          POW                  1:31.24    1:33.16        
      45.26   47.90                                                
  8 Brown, Emily           Worland-WY           1:39.34    1:44.54        
      47.64   56.90                                                
  9 Davila, Anamia         POW                       NT    1:47.06        
      49.68   57.38                                                
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Worland-WY  'A'                             4:03.96    4:07.94        
     1) McEndree, Hannah                2) Collingwood, Kristen           
     3) Warren, Juli                    4) Russell, Ellyse                
       31.37  1:05.00    29.83  1:03.04    28.76  1:00.25    27.62    59.65
  2 Powell High School  'A'                     4:17.25    4:26.84        
     1) O'Neill, Julia Kay              2) Bohlman, Kendyl                
     3) Brown, Katie                    4) Miner, Claire                  
       31.10  1:05.31    31.83  1:08.30    31.15  1:07.00    30.88  1:06.23
  3 Riverton High School  'A'                   4:20.39    4:29.36        
     1) Dike, Josie                     2) Treber, Aspen                  
     3) Thomas, Riley                   4) Kusel, Emily                   
       29.77  1:01.48    30.39  1:02.89    33.58  1:13.53    34.56  1:11.46
  4 Worland-WY  'B'                             4:34.81   x4:48.76        
     1) Bentley, Kaci                   2) Schumacher, Hailey             
     3) Aguilar, Felicia                4) Wrage, Skyler                  
       30.97  1:05.11    33.22  1:13.56    32.41  1:12.18    36.33  1:17.91
  5 Worland-WY  'C'                                  NT   x4:49.28        
     1) Rice, Alejandra                 2) Montgomery, Emily              
     3) Klinghagen, Kyra                4) Brown, Emily                   
       39.32  1:21.68    46.18  1:35.85    34.37  1:11.59    40.16         
  6 Powell High School  'B'                     4:46.25   x4:51.26        
     1) Kannard, Rylie                  2) McCaslin, Beth                 
     3) McCaslin, Emily                 4) Aguirre, Ashlyn                
       32.65  1:08.59    34.75  1:14.05    34.28  1:12.00    37.48  1:16.62