Licensed to Riverton High School Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/22/2016 05:31 PM
                    RHS Girls Lander Dual 2016 - 9/22/2016                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riverton High School  'B'                         2:15.44    1:43.45   10  
  2 Lander  'A'                                       1:56.02    1:44.07    5  
     1) Fowler, Olivia                  2) Nielsen, Jenny                 
     3) Kauffman, Rachel                4) Fehringer, Molly               
  3 Riverton High School  'A'                         2:08.44   x2:06.18  
     1) Gopp, Kaylie                    2) Kusel, Emily                   
     3) Aguayo, Sonsoles                4) Dike, Josie                    
  4 Lander  'B'                                       1:56.03   x2:06.49  
     1) Brown, Leah                     2) Lilygren, McKenzie             
     3) McPherson, Makayla              4) Hamilton, Abby                 
  5 Lander  'C'                                       1:56.04   x2:09.47  
     1) Kulow, Maria                    2) McConnell, Kiley               
     3) Platz, Li                       4) Cox, Avery                     
  6 Lander  'D'                                       1:57.00   x2:23.63  
     1) Cecrle, Becky                   2) Fontaine, Alexis               
     3) Fontaine, Lauren                4) Haase, Elise                   
  7 Lander  'E'                                            NT   x2:37.38  
     1) Winn, Krysten                   2) Baron, Maria                   
     3) Remer, Mikayla                  4) Stigers, Andrea                
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McPherson, Makayla           LAN                  2:25.55    2:30.28    8  
  2 Brown, Leah                  LAN                  3:15.83    2:32.32    6  
  3 Thomas, Riley                RIV                  2:36.54    2:34.09    5  
  4 McConnell, Kiley             LAN                       NT    2:38.32    4  
  5 Hamilton, Abby               LAN                  2:28.97    2:38.62    3  
  6 Platz, Li                    LAN                  2:42.11   x2:40.30  
  7 Fehringer, Molly             LAN                  2:30.40   x2:40.31  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguayo, Sonsoles             RIV                  2:16.59    2:23.19    8  
  2 Nielsen, Jenny               LAN                  2:40.45    2:42.16    6  
  3 Baron, Maria                 LAN                  3:02.03    3:00.50    5  
  4 Williams, Kaylee             LAN                  2:59.22    3:01.69    4  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lilygren, McKenzie           LAN                    27.53      27.54    8  
  2 Cox, Avery                   LAN                    27.57      28.64    6  
  3 Gose, Lily                   LAN                    29.76      29.68    5  
  4 Harris, Noelle               LAN                    30.75      29.89    4  
  5 Stigers, Andrea              LAN                    29.47     x30.09  
  6 Kauffman, Rachel             LAN                    29.42     x30.97  
  7 Fallin, Emily                LAN                    31.47     x31.03  
  8 Healy, Meeghan               RIV                    34.29      34.11    3  
  9 Smith, Sheridan              RIV                    36.03      35.07    2  
 10 Bryan, Cheyenne              RIV                    36.92      36.06    1  
 11 Winn, Krysten                LAN                    35.25     x37.34  
 12 Remer, Mikayla               LAN                    36.39     x37.71  
 13 Whitehurst, Savannah         RIV                    43.45      40.59  
 14 Struna, Secorra              RIV                    54.51     x49.54  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fontaine, Lauren             LAN                   309.50     154.05    8  
  2 Dike, Josie                  RIV                   150.05     146.60    6  
  3 Fontaine, Alexis             LAN                   149.85     135.60    5  
  4 Cecrle, Becky                LAN                   120.65     110.25    4  
  5 Smith, Cheyenne              RIV                    94.50      80.25    3  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguayo, Sonsoles             RIV                  1:01.53    1:01.12    8  
  2 Kulow, Maria                 LAN                  1:13.28    1:13.91    6  
  3 Fowler, Olivia               LAN                  1:12.99    1:14.31    5  
  4 Fehringer, Molly             LAN                  1:24.27    1:20.39    4  
  5 Thomas, Riley                RIV                  1:30.95    1:26.02    3  
  6 Brown, Leah                  LAN                  1:28.02    1:27.52    2  
  7 Remer, Mikayla               LAN                  1:29.59   x1:34.72  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lilygren, McKenzie           LAN                  1:00.82      59.63    8  
  2 Gose, Lily                   LAN                  1:05.17    1:06.00    6  
  3 McPherson, Makayla           LAN                  1:06.97    1:06.38    5  
  4 Haase, Elise                 LAN                  1:05.13    1:06.75    4  
  5 McConnell, Kiley             LAN                  1:06.97   x1:08.14  
  6 Cecrle, Becky                LAN                  1:07.85   x1:08.89  
  7 Fontaine, Alexis             LAN                  1:15.68   x1:14.05  
  8 Baron, Maria                 LAN                  1:08.27   x1:14.67  
  9 Smith, Sheridan              RIV                  1:23.90    1:18.24    3  
 10 Winn, Krysten                LAN                  1:22.20   x1:18.42  
 11 Healy, Meeghan               RIV                  1:19.65    1:18.66    2  
 12 Bryan, Cheyenne              RIV                  1:26.39    1:24.93    1  
 13 Smith, Cheyenne              RIV                  1:20.53    1:28.07  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kauffman, Rachel             LAN                  6:41.17    6:25.18    8  
  2 Cox, Avery                   LAN                  6:40.95    6:42.19    6  
  3 Williams, Kaylee             LAN                  6:27.44    6:55.65    5  
  4 Kusel, Emily                 RIV                  6:57.09    7:00.55    4  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riverton High School  'C'                         2:33.50    1:52.11   10  
     1) Bryan, Cheyenne                 2) Whitehurst, Savannah           
     3) Smith, Sheridan                 4) Healy, Meeghan                 
  2 Riverton High School  'A'                         1:53.73   x1:53.22  
     1) Gopp, Kaylie                    2) Thomas, Riley                  
     3) Dike, Josie                     4) Aguayo, Sonsoles               
  3 Lander  'A'                                       1:54.00    2:01.84    5  
     1) Gose, Lily                      2) Platz, Li                      
     3) McPherson, Makayla              4) Stigers, McKella               
  4 Lander  'B'                                       1:54.01   x2:05.33  
     1) Haase, Elise                    2) Stigers, Andrea                
     3) Cecrle, Becky                   4) Fontaine, Lauren               
  5 Lander  'C'                                       1:54.05   x2:13.85  
     1) Harris, Noelle                  2) Baron, Maria                   
     3) McConnell, Kiley                4) Fallin, Emily                  
 -- Riverton High School  'B'                         1:55.73         DQ  
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gopp, Kaylie                 RIV                  1:07.37    1:08.97    8  
  2 Nielsen, Jenny               LAN                  1:12.98    1:13.44    6  
  3 Hamilton, Abby               LAN                  1:18.26    1:18.39    5  
  4 Fontaine, Lauren             LAN                  1:13.89    1:18.76    4  
  5 Harris, Noelle               LAN                  1:20.55    1:20.28    3  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulow, Maria                 LAN                  1:19.77    1:19.26    8  
  2 Fowler, Olivia               LAN                  1:23.52    1:23.51    6  
  3 Kusel, Emily                 RIV                  1:27.72    1:28.72    5  
  4 Haase, Elise                 LAN                  1:28.22    1:29.61    4  
  5 Platz, Li                    LAN                  1:32.78    1:36.26    3  
  6 Fallin, Emily                LAN                  1:39.09   x1:40.19  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                       4:01.00    4:12.29   10  
     1) Kulow, Maria                    2) Nielsen, Jenny                 
     3) Cox, Avery                      4) Brown, Leah                    
  2 Lander  'B'                                       4:01.01   x4:16.54  
     1) Fowler, Olivia                  2) Lilygren, McKenzie             
     3) Hamilton, Abby                  4) Fehringer, Molly               
  3 Riverton High School  'A'                         4:20.39    4:27.98    5  
     1) Dike, Josie                     2) Thomas, Riley                  
     3) Gopp, Kaylie                    4) Kusel, Emily                   
  4 Lander  'C'                                       7:06.66   x4:42.83  
     1) Williams, Kaylee                2) Fallin, Emily                  
     3) Kauffman, Rachel                4) Baron, Maria                   
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Lander                              194   2. Riverton High School                 87