Licensed to Casper Swim Club        HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 9/2/2016 10:29 AM
                            Worland Dual - 9/1/2016                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worland-WY  'A'                                   2:08.00    2:07.30   10  
     1) Molitor, Megan                  2) Warren, Juli                   
     3) Collingwood, Kristen            4) Russell, Ellyse                
       34.51  1:08.60  1:40.41  2:07.30                                    
  2 Cody High School  'A'                             2:10.14    2:08.86    5  
     1) Baumstarck, Cindy               2) Williams, Miranda              
     3) Rosenbaum, Marissa              4) Morgenweck, Holly              
       33.22  1:06.82  1:41.14  2:08.86                                    
  3 Worland-WY  'B'                                   2:12.00    2:20.91    3  
     1) Aguilar, Felicia                2) Klinghagen, Kyra               
     3) McEndree, Hannah                4) Wrage, Skyler                  
       35.77  1:15.25  1:47.20  2:20.91                                    
  4 Worland-WY  'C'                                        NT    2:47.68  
     1) Schumacher, Hailey              2) Brown, Emily                   
     3) Rice, Alejandra                 4) Montgomery, Emily              
       43.21  1:32.37  2:03.14  2:47.68                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley, Kaci                Worland-WY                NT    2:20.43    8  
       31.12  1:07.08  1:44.32  2:20.43                                    
  2 Molitor, Megan               Worland-WY                NT    2:31.55    6  
       33.47  1:12.32  1:53.00  2:31.55                                    
  3 Selby, Bethany               COD                  2:27.37    2:42.57    5  
       36.30  1:18.06  2:01.68  2:42.57                                    
  4 Johnson, Sidney              COD                  2:53.00    2:50.93    4  
       38.27  1:21.18  2:06.78  2:50.93                                    
  5 Martinez, Elizabeth          Worland-WY                NT    2:51.79    3  
       38.77  1:23.06  2:09.22  2:51.79                                    
  6 Hoopes, Sunny                COD                       NT    3:01.95    2  
       40.76  1:26.54  2:16.56  3:01.95                                    
  7 Rice, Alejandra              Worland-WY                NT    3:17.88    1  
       45.67  2:28.45  3:17.88                                             
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Ellyse              Worland-WY                NT    2:33.78    8  
       33.24  1:11.32  1:59.49  2:33.78                                    
  2 Warren, Juli                 Worland-WY                NT    2:33.99    6  
       34.70  1:16.06  1:59.93  2:33.99                                    
  3 Baumstarck, Cindy            COD                  2:42.83    2:41.69    5  
       36.66  1:17.02  2:07.27  2:41.69                                    
  4 Collingwood, Kristen         Worland-WY                NT    2:41.96    4  
       34.83  1:16.15  2:05.69  2:41.96                                    
  5 Aguilar, Felicia             Worland-WY                NT    2:59.56    3  
       38.06  1:22.87  2:14.35  2:59.56                                    
  6 Sndyer, Maya                 COD                       NT    3:23.25    2  
       49.73  1:45.75  2:38.68  3:23.25                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Miranda            COD                    28.08      27.98    8  
  2 Rosenbaum, Marissa           COD                       NT      28.78    6  
  3 Schumacher, Hailey           Worland-WY                NT      31.95    5  
  4 Selby, Accalia               COD                    35.77      34.50    4  
  5 Ozmon, Hannah                Worland-WY                NT      34.95    3  
  6 Brown, Emily                 Worland-WY                NT      38.82    2  
  7 Bogardus, Samantha           COD                    42.18      44.95    1  
  8 Montgomery, Emily            Worland-WY                NT      46.99  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klinghagen, Kyra             Worland-WY            118.80     147.60    8  
  2 Morgenweck, Holly            COD                    66.50     104.65    6  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warren, Juli                 Worland-WY                NT    1:14.96    8  
       34.96  1:14.96                                                      
  2 Collingwood, Kristen         Worland-WY                NT    1:14.97    6  
       34.11  1:14.97                                                      
  3 McEndree, Hannah             Worland-WY                NT    1:16.32    5  
       34.60  1:16.32                                                      
  4 Rosenbaum, Marissa           COD                       NT    1:22.30    4  
       37.03  1:22.30                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Miranda            COD                  1:01.05    1:01.02    8  
       29.40  1:01.02                                                      
  2 Bentley, Kaci                Worland-WY           1:04.41    1:05.47    6  
       30.64  1:05.47                                                      
  3 Molitor, Megan               Worland-WY                NT    1:05.76    5  
       31.70  1:05.76                                                      
  4 Wrage, Skyler                Worland-WY                NT    1:16.40    4  
       35.98  1:16.40                                                      
  5 Hoopes, Sunny                COD                       NT    1:24.37    3  
       42.03  1:24.37                                                      
  6 Ozmon, Hannah                Worland-WY                NT    1:24.68    2  
       38.99  1:24.68                                                      
  7 Bogardus, Samantha           COD                  1:36.28    1:47.95    1  
       49.19  1:47.95                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Ellyse              Worland-WY                NT    5:52.32    8  
       30.88  1:06.01  1:42.31  2:17.94  2:53.90  3:30.54  4:06.78  4:43.69
     5:19.61  5:52.32                                                      
  2 Schumacher, Hailey           Worland-WY                NT    6:45.92    6  
       35.63  1:16.44  1:58.13  2:39.97  3:22.01  4:03.94  4:45.73  5:27.06
     6:07.23  6:45.92                                                      
  3 Selby, Bethany               COD                  6:47.10    7:20.22    5  
       36.69           2:03.66           3:36.47  4:22.26  5:52.42  6:37.83
     7:20.22                                                               
  4 Martinez, Elizabeth          Worland-WY                NT    7:56.07    4  
       38.75  1:23.69  2:11.69  3:01.50  3:50.98  4:41.25  5:31.35  6:22.98
     7:13.03  7:56.07                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worland-WY  'A'                                   1:52.08    2:12.81   10  
     1) Bentley, Kaci                   2) Ozmon, Hannah                  
     3) Aguilar, Felicia                4) Wrage, Skyler                  
       30.10  1:06.05  1:39.44  2:12.81                                    
  2 Cody High School  'A'                             2:21.72    2:18.08    5  
     1) Johnson, Sidney                 2) Sndyer, Maya                   
     3) Selby, Accalia                  4) Selby, Bethany                 
       35.63  1:09.89  1:44.79  2:18.08                                    
  3 Worland-WY  'B'                                        NT    2:32.10    3  
     1) Montgomery, Emily               2) Rice, Alejandra                
     3) Brown, Emily                    4) Martinez, Elizabeth            
       46.87  1:18.22  1:55.53  2:32.10                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgenweck, Holly            COD                  1:19.51    1:16.03    8  
       36.11  1:16.03                                                      
  2 McEndree, Hannah             Worland-WY           1:17.08    1:17.67    6  
       38.34  1:17.67                                                      
  3 Aguilar, Felicia             Worland-WY                NT    1:20.23    5  
       39.95  1:20.23                                                      
  4 Johnson, Sidney              COD                       NT    1:38.46    4  
       47.48  1:38.46                                                      
  5 Selby, Accalia               COD                  1:43.35    1:53.51    3  
       52.08  1:53.51                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumstarck, Cindy            COD                  1:27.65    1:27.74    8  
       41.84  1:27.74                                                      
  2 Klinghagen, Kyra             Worland-WY                NT    1:28.89    6  
       42.03  1:28.89                                                      
  3 Sndyer, Maya                 COD                       NT    1:37.05    5  
       46.25  1:37.05                                                      
  4 Wrage, Skyler                Worland-WY                NT    1:43.78    4  
       49.76  1:43.78                                                      
  5 Brown, Emily                 Worland-WY                NT    1:44.35    3  
       47.92  1:44.35                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worland-WY  'A'                                   4:00.00    4:15.42   10  
     1) Molitor, Megan                  2) Collingwood, Kristen           
     3) Warren, Juli                    4) Russell, Ellyse                
       32.44  1:07.23  1:37.66  2:12.70  2:43.14  3:16.80  3:44.47  4:15.42
  2 Cody High School  'A'                             4:26.14    4:28.40    5  
     1) Morgenweck, Holly               2) Rosenbaum, Marissa             
     3) Williams, Miranda               4) Baumstarck, Cindy              
       34.78  1:14.77  1:44.73  2:19.70  2:49.06  3:22.29  3:53.38  4:28.40
  3 Worland-WY  'B'                                        NT    4:55.15    3  
     1) Bentley, Kaci                   2) McEndree, Hannah               
     3) Ozmon, Hannah                   4) Schumacher, Hailey             
       31.52  1:06.93  1:39.42  2:15.68  2:54.86  3:44.37  4:00.16  4:55.15
  4 Cody High School  'B'                             5:20.85    5:31.49  
     1) Selby, Bethany                  2) Johnson, Sidney                
     3) Selby, Accalia                  4) Sndyer, Maya                   
       37.65  1:20.09  1:59.04  2:43.09  4:12.90  4:50.43  5:31.49         
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Worland                             174   2. Cody High School                    107