Licensed to Powell Swim Club       HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/16/2016 09:16 AM
                         Worland @ Powell - 9/15/2016                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     2:06.25    2:08.07          8  
     1) O'Neill, Julia Kay JR           2) Miner, Caitlyn SO              
     3) Miner, Claire SR                4) Aguirre, Aspen JR              
  2 Worland-WY  'A'                             2:07.30    2:09.40          4  
     1) Russell, Ellyse SO              2) McEndree, Hannah SR            
     3) Collingwood, Kristen JR         4) Warren, Juli SO                
  3 Powell High School  'B'                     2:12.25    2:14.96          2  
     1) Kannard, Rylie JR               2) McCaslin, Emily JR             
     3) Brown, Katie SR                 4) Twitchell, Katrina SO          
  4 Worland-WY  'B'                                  NT    2:24.94        
     1) Wrage, Skyler JR                2) Klinghagen, Kyra SO            
     3) Haley, Morgan SO                4) Bentley, Kaci SO               
  5 Powell High School  'C'                          NT   x2:36.58        
     1) McCaslin, Beth SR               2) Lejeune, Lauren FR             
     3) McLain, Gracie SO               4) Horton, Sydney JR              
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:17.00  4A
        2:23.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Warren, Juli        SO Worland-WY           2:15.35    2:15.77 4A       6  
       31.41  1:06.35  1:41.95  2:15.77                                    
  2 Bohlman, Kendyl     JR POW                  2:20.17    2:27.97          4  
       32.54  1:09.64  1:48.34  2:27.97                                    
  3 Fuller, Anna        FR POW                       NT    2:28.66          3  
       33.14  1:11.45  1:51.10  2:28.66                                    
  4 Aguilar, Felicia    JR Worland-WY           2:40.02    2:34.17          2  
       34.62  1:13.65  1:54.18  2:34.17                                    
  5 McCaslin, Beth      SR POW                  2:41.42    2:39.79          1  
       35.50  1:16.13  1:58.34  2:39.79                                    
  6 Karhu, Eliana       SR POW                  2:35.48   x2:44.93        
       36.43  1:18.04  2:01.52  2:44.93                                    
  7 Kuntz, Rachel       FR POW                       NT   x2:48.43        
       37.18  1:19.81  2:05.56  2:48.43                                    
  8 Martinez, Elizabet  SR Worland-WY           2:51.79    2:52.66        
       37.79  1:22.90  2:09.00  2:52.66                                    
  9 Brown, Emily        JR Worland-WY           3:18.78   x3:17.76        
       41.77  1:33.49  2:27.36  3:17.76                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.50  4A
        2:44.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Julia Kay  JR POW                  2:36.53    2:38.10 3A       6  
       33.72  1:12.82  1:58.98  2:38.10                                    
  2 McEndree, Hannah    SR Worland-WY           2:43.14    2:43.20 3A       4  
       36.44  1:18.23  2:07.63  2:43.20                                    
  3 Molitor, Megan      SR Worland-WY           2:49.57    2:43.51 3A       3  
       36.20  1:17.47  2:06.57  2:43.51                                    
  4 McCaslin, Emily     JR POW                  2:42.36    2:44.89          2  
       38.52  1:19.57  2:08.13  2:44.89                                    
  5 Schumacher, Hailey  SR Worland-WY                NT    2:57.86          1  
       42.54  1:27.90  2:19.12  2:57.86                                    
  6 Aguirre, Ashlyn     FR POW                  3:00.70    3:02.24        
       39.79  1:28.34  2:21.06  3:02.24                                    
  7 Davila, Anamia      SO POW                       NT   x3:18.82        
       44.95  1:38.18  2:34.44  3:18.82                                    
  8 Lejeune, Lauren     FR POW                       NT   x3:22.16        
       43.28  1:37.53  2:37.16  3:22.16                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.15  4A
          28.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Russell, Ellyse     SO Worland-WY             26.25      26.53 4A       6  
  2 Bentley, Kaci       SO Worland-WY             28.59      28.95          4  
  3 Twitchell, Katrina  SO POW                    29.63      29.55          3  
  4 Haley, Morgan       SO Worland-WY             35.00      30.65          2  
  5 Horton, Sydney      JR POW                    32.15      32.06          1  
  6 McLain, Gracie      SO POW                    32.34      32.99        
  7 Montgomery, Emily   SO Worland-WY             39.93     x40.65        
 -- Aguirre, Aspen      JR POW                    28.16         DQ        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving 3A-145 pts.
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Julia Kay  JR POW                   142.30     150.85          6  
  2 Klinghagen, Kyra    SO Worland-WY            147.60     132.90          4  
  3 Miner, Caitlyn      SO POW                   165.85     131.65          3  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.50  4A
        1:16.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miner, Claire       SR POW                  1:10.86    1:12.96 3A       6  
       32.79  1:12.96                                                      
  2 Collingwood, Krist  JR Worland-WY           1:13.95    1:13.18 3A       4  
       33.37  1:13.18                                                      
  3 Kannard, Rylie      JR POW                  1:16.54    1:13.63 3A       3  
       34.08  1:13.63                                                      
  4 Brown, Katie        SR POW                  1:14.88    1:17.77          2  
       35.01  1:17.77                                                      
  5 McEndree, Hannah    SR Worland-WY           1:16.32    1:18.46          1  
       36.32  1:18.46                                                      
  6 Aguilar, Felicia    JR Worland-WY                NT    1:26.46        
  7 Rice, Alejandra     FR Worland-WY                NT   x1:33.34        
       41.66  1:33.34                                                      
  8 Kuntz, Rachel       FR POW                  1:41.93   x1:41.29        
       45.27  1:41.29                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.00  4A
        1:04.25  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Russell, Ellyse     SO Worland-WY             57.36      58.32 4A       6  
       27.82    58.32                                                      
  2 Miner, Caitlyn      SO POW                  1:00.18      59.38 4A       4  
       28.43    59.38                                                      
  3 Bentley, Kaci       SO Worland-WY           1:04.41    1:04.64          3  
       31.17  1:04.64                                                      
  4 Molitor, Megan      SR Worland-WY           1:05.00    1:06.73          2  
  5 Aguirre, Aspen      JR POW                  1:02.54    1:08.15          1  
       31.64  1:08.15                                                      
  6 Wrage, Skyler       JR Worland-WY           1:16.12   x1:14.99        
       35.92  1:14.99                                                      
  7 Aguirre, Ashlyn     FR POW                  1:16.83    1:16.20        
       37.32  1:16.20                                                      
  8 Davila, Anamia      SO POW                  1:22.89   x1:20.95        
       38.43  1:20.95                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:12.50  4A
        6:41.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Warren, Juli        SO Worland-WY           6:45.50    6:07.85 4A       6  
       33.11  1:11.08  1:48.78  2:26.52  3:04.03  3:41.26  4:18.80  4:56.88
     5:33.30  6:07.85                                                      
  2 Twitchell, Katrina  SO POW                  6:28.78    6:38.84 3A       4  
       35.21  1:14.39  1:52.05  2:30.52  3:11.15  3:51.71  4:33.79  5:16.22
     5:58.29  6:38.84                                                      
  3 Schumacher, Hailey  SR Worland-WY           6:45.92    6:44.35          3  
       35.39  1:14.85  1:55.27  2:36.04  3:17.44  3:59.07  4:42.30  5:24.70
     6:05.89  6:44.35                                                      
  4 Horton, Sydney      JR POW                  6:39.42    6:45.09          2  
       35.99  1:15.99  1:57.34  2:38.79  3:20.75  4:02.63  4:44.52  5:26.06
     6:07.18  6:45.09                                                      
  5 Haley, Morgan       SO Worland-WY           7:15.00    6:59.77          1  
                       1:57.00  2:39.05  3:20.92  4:03.30  4:46.43  5:31.47
     6:15.43  6:59.77                                                      
  6 Karhu, Eliana       SR POW                  7:01.98    7:19.38        
       38.49  1:22.99  2:07.75  2:53.21  3:38.43  4:24.48  5:10.37  5:54.59
     6:38.02  7:19.38                                                      
  7 McLain, Gracie      SO POW                  7:16.11   x7:22.01        
       38.78  1:22.46  2:08.18  2:53.46  3:39.23  4:25.18  5:11.65  5:57.08
     6:41.27  7:22.01                                                      
  8 Martinez, Elizabet  SR Worland-WY           7:56.07   x7:54.65        
       39.16  1:24.25  2:10.85  2:58.21  3:47.50  4:36.96  5:27.30  6:17.75
     7:07.64  7:54.65                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     2:03.25    2:01.73          8  
     1) Bohlman, Kendyl JR              2) Brown, Katie SR                
     3) Fuller, Anna FR                 4) McCaslin, Emily JR             
       29.87    59.65  1:30.88  2:01.73                                    
  2 Worland-WY  'A'                             1:50.89    2:03.74          4  
     1) Molitor, Megan SR               2) Klinghagen, Kyra SO            
     3) Schumacher, Hailey SR           4) Haley, Morgan SO               
       29.91  1:02.05  2:03.74                                             
  3 Powell High School  'B'                          NT    2:18.88          2  
     1) Lejeune, Lauren FR              2) Kuntz, Rachel FR               
     3) Davila, Anamia SO               4) Aguirre, Ashlyn FR             
       36.69  1:10.55  1:45.29  2:18.88                                    
  4 Worland-WY  'B'                                  NT    2:25.90        
     1) Aguilar, Felicia JR             2) Montgomery, Emily SO           
     3) Brown, Emily JR                 4) Martinez, Elizabeth SR         
       32.89  1:13.95  1:50.40  2:25.90                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.00  4A
        1:13.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miner, Claire       SR POW                  1:10.51    1:11.73 3A       6  
       34.56  1:11.73                                                      
  2 Collingwood, Krist  JR Worland-WY           1:18.00    1:11.82 3A       4  
       34.89  1:11.82                                                      
  3 McCaslin, Beth      SR POW                  1:15.02    1:15.12          3  
       36.42  1:15.12                                                      
  4 Kannard, Rylie      JR POW                  1:11.60    1:16.21          2  
       37.02  1:16.21                                                      
  5 Bohlman, Kendyl     JR POW                  1:18.32   x1:21.38        
       38.98  1:21.38                                                      
  6 Wrage, Skyler       JR Worland-WY           1:27.82    1:26.42          1  
       43.32  1:26.42                                                      
  7 Montgomery, Emily   SO Worland-WY           1:54.34    1:59.28        
       54.43  1:59.28                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.00  4A
        1:23.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Katie        SR POW                  1:19.63    1:25.08          6  
       41.08  1:25.08                                                      
  2 McCaslin, Emily     JR POW                  1:27.66    1:27.50          4  
       42.69  1:27.50                                                      
  3 Fuller, Anna        FR POW                  1:27.74    1:27.89          3  
       41.64  1:27.89                                                      
  4 Klinghagen, Kyra    SO Worland-WY           1:28.89    1:31.22          2  
       44.24  1:31.22                                                      
  5 Rice, Alejandra     FR Worland-WY                NT    1:42.91          1  
     2:14.74  1:42.91                                                      
  6 Brown, Emily        JR Worland-WY           1:44.35    1:46.49        
       47.85  1:46.49                                                      
 -- Lejeune, Lauren     FR POW                  1:57.05         DQ        
       54.05       DQ                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Worland-WY  'A'                             4:08.83    4:09.13          8  
     1) Molitor, Megan SR               2) Collingwood, Kristen JR        
     3) Warren, Juli SO                 4) Russell, Ellyse SO             
       31.13  1:05.50  1:35.87  2:10.00  2:38.71  3:10.15  3:37.88  4:09.13
  2 Powell High School  'A'                     4:12.25    4:17.81          4  
     1) Miner, Caitlyn SO               2) Miner, Claire SR               
     3) O'Neill, Julia Kay JR           4) Aguirre, Aspen JR              
       28.24    59.98  1:30.94  2:07.07  2:37.07  3:11.74  3:42.46  4:17.81
  3 Powell High School  'B'                     4:29.25    4:36.51          2  
     1) Twitchell, Katrina SO           2) Horton, Sydney JR              
     3) Kannard, Rylie JR               4) Bohlman, Kendyl JR             
       31.01  1:05.92  1:39.73  2:18.67  2:52.08  3:28.60  4:00.70  4:36.51
  4 Worland-WY  'B'                             4:41.71    4:47.55        
     1) Bentley, Kaci SO                2) Aguilar, Felicia JR            
     3) Schumacher, Hailey SR           4) Martinez, Elizabeth SR         
       30.69  1:05.00  1:38.56  2:15.46  2:49.04  3:26.74  4:04.47  4:47.55
  5 Powell High School  'C'                          NT   x5:10.67        
     1) Davila, Anamia SO               2) Aguirre, Ashlyn FR             
     3) McLain, Gracie SO               4) Karhu, Eliana SR               
       38.04  1:23.08  1:57.67  2:37.82  3:14.04           4:31.73  5:10.67
  6 Worland-WY  'C'                             5:22.75   x5:23.64        
     1) McEndree, Hannah SR             2) Wrage, Skyler JR               
     3) Rice, Alejandra FR              4) Montgomery, Emily SO           
       31.50  1:05.47  1:41.06  2:21.00  2:59.78  3:43.14  4:30.96  5:23.64
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Powell High School                  101   2. Worland                              82