Licensed to Evanston High School    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/7/2019 02:52 PM

                      HS Boys Evanston Invite - 1/5/2019                       

                                    Results                                    

 

Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    School                                         Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Green River High School  'A'                1:45.45    1:49.23         32  

     1) Richmond, Michael SR            2) Kraft, Elijah SO               

     3) Moser, Trevor JR                4) Davis, Gabe SR                 

       25.36    56.83  1:24.64  1:49.23                                    

  2 Rawlins High School-WY  'A'                 1:49.04    1:52.60         26  

     1) Nitschke, Isaac SO              2) Coleman, Dalton SO             

     3) Harshman, Taylor SR             4) Smith, Henry FR                

       26.94    58.78  1:25.44  1:52.60                                    

  3 Kemmerer High School  'A'                   1:57.44    1:56.41         24  

     1) Wergin, Benjamin JR             2) Runnion, Aiden FR              

     3) Dearden, Brayden SO             4) Killian, Grady JR              

       29.81  1:01.51  1:29.85  1:56.41                                    

  4 Evanston High School  'A'                   1:55.27    1:57.42         22  

     1) Nicholls, Jaxon FR              2) Cook, Ben SO                   

     3) Bloomfield, Vince SO            4) Beachler, Gage FR              

       28.68  1:02.51  1:31.83  1:57.42                                    

  5 Rock Springs High School-WY  'A'            1:56.22    1:57.90         20  

     1) Asper, Erral SO                 2) Thomas, Talon SO               

     3) Erramouspe, Anthony SR          4) Searle, Conley JR              

       32.51  1:05.32  1:32.01  1:57.90                                    

  6 Green River High School  'B'                2:09.66   x2:01.14        

     1) Clark, Johnathan SO             2) Lucero, Dade JR                

     3) Quick, Sam SO                   4) Strange, Dylan SR              

       30.67  1:05.63  1:33.45  2:01.14                                    

  7 Rawlins High School-WY  'B'                 1:57.41   x2:05.44        

     1) Williams, Nicholis SO           2) Horn, Joseph SR                

     3) Johansson, Caleb SO             4) Torsetenbo, Taylor SO          

       32.05  1:04.83  1:33.85  2:05.44                                    

  8 Lyman High School Boys  'A'                 2:13.89    2:13.03         18  

     1) Legault, Kyler SR               2) Bradshaw, Hansen SO            

     3) Walker, Carson SR               4) Huntsman, Carter SO            

       31.05  1:05.04  1:44.02  2:13.03                                    

  9 Evanston High School  'B'                        NT   x2:13.06        

     1) Stephen, George FR              2) Cornell, Jayden SO             

     3) Jensen, Hunter FR               4) Bloomfield, Timmy FR           

       35.10  1:11.19  1:45.73  2:13.06                                    

 10 Kemmerer High School  'B'                   2:30.00   x2:17.06        

     1) Clarke, Michael JR              2) Brown, Tanner FR               

     3) Smith, Collin JR                4) Hankin, Noah SO                

       33.97  1:16.54  1:48.69  2:17.06                                    

 11 Rock Springs High School-WY  'B'                 NT   x2:19.51        

     1) Maedche, Kyler FR               2) Smith, Sam JR                  

     3) Spicer, Jeran SO                4) Nauenburg, Aiden FR            

       34.99  1:15.45  1:47.13  2:19.51                                    

 12 Green River High School  'C'                     NT   x2:24.29        

     1) Gilmore, Garrett JR             2) Gilmore, Cole FR               

     3) McGee, Jaxson FR                4) Luth, Tyler FR                 

       41.86  1:22.14  1:55.18  2:24.29                                    

 13 Evanston High School  'C'                        NT   x2:31.76        

     1) Stewart, Alex SO                2) Stahl, Jarod SO                

     3) Milewski, Parker SO             4) Robinson, Cash FR              

       43.71  1:24.17  2:00.29  2:31.76                                    

 

Event 2  Boys 200 Yard Freestyle

===============================================================================

        2:01.00  4A

        2:16.00  3A

    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Walker, Carson      SR Lyman Boys           2:00.29    1:59.01 4A      16  

       26.97    58.01  1:29.85  1:59.01                                    

  2 Camphouse, Colter   JR EVN                  1:59.19    1:59.54 4A      13  

       27.46    57.63  1:29.30  1:59.54                                    

  3 Harshman, Taylor    SR RAW-WY               1:59.93    2:02.94 3A      12  

       28.33    59.48  1:32.36  2:02.94                                    

  4 Davis, Gabe         SR GRV                  2:06.99    2:13.15 3A      11  

       28.10  1:00.23  1:36.69  2:13.15                                    

  5 Smith, Henry        FR RAW-WY               2:08.74    2:13.20 3A      10  

       30.94  1:05.98  1:41.66  2:13.20                                    

  6 Finley, Araya       SO GRV                  2:07.25    2:13.75 3A       9  

       29.55  1:04.21  1:40.16  2:13.75                                    

  7 Bobbitt, Devin      SO GRV                  2:20.34    2:14.16 3A       7  

       29.76  1:03.14  1:38.97  2:14.16                                    

  8 Searle, Conley      JR Rshs-WY              2:13.19    2:19.07          5  

       30.03  1:05.68  1:43.17  2:19.07                                    

  9 Tobin, Michael      FR EVN                  2:34.46    2:21.45          4  

       30.48  1:05.07  1:42.88  2:21.45                                    

 10 Robinson, Reed      SR EVN                  2:14.91    2:22.93          3  

       29.94  1:05.64  1:44.66  2:22.93                                    

 11 Roberts, Heyden     SO RAW-WY               2:13.86    2:23.70          2  

       30.52  1:06.55  1:46.06  2:23.70                                    

 12 Hankin, Noah        SO KEM                  2:29.95    2:25.29          1  

       29.88  1:05.73  1:44.56  2:25.29                                    

 13 Nate, Ryan          FR Rshs-WY              2:27.83    2:25.64        

       32.67  1:09.50  1:48.13  2:25.64                                    

 14 Smith, Collin       JR KEM                  2:26.38    2:29.45        

       31.06  1:09.16  1:50.62  2:29.45                                    

 15 Asper, Anden        FR Rshs-WY                   NT    2:29.57        

       32.02  1:09.30  1:49.28  2:29.57                                    

 16 Martinez, Michael   SR RAW-WY               2:26.52   x2:29.82        

       32.38  1:09.81  1:50.26  2:29.82                                    

 17 Garver, Matt        SO KEM                  2:38.10    2:32.52        

       32.36  1:11.52  1:54.19  2:32.52                                    

 18 Peacock, Jaxon      SR Lyman Boys           2:41.98    2:41.13        

       34.39  1:14.58  1:58.16  2:41.13                                    

 19 Vozakis, McKoy      FR EVN                  3:13.92   x3:04.15        

       38.28  1:25.35  2:15.56  3:04.15                                    

 

Event 3  Boys 200 Yard IM

===============================================================================

        2:20.00  4A

        2:35.00  3A

    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Kraft, Elijah       SO GRV                  2:22.32    2:17.16 4A      16  

       29.52  1:06.05  1:46.50  2:17.16                                    

  2 Coleman, Dalton     SO RAW-WY               2:19.85    2:22.57 3A      13  

       29.14  1:08.02  1:48.72  2:22.57                                    

  3 Cook, Ben           SO EVN                  2:20.73    2:24.82 3A      12  

       29.99  1:06.45  1:50.14  2:24.82                                    

  4 Legault, Kyler      SR Lyman Boys           2:34.47    2:26.88 3A      11  

       29.94  1:08.53  1:51.36  2:26.88                                    

  5 Runnion, Aiden      FR KEM                  2:28.62    2:28.69 3A      10  

       30.45  1:07.21  1:50.44  2:28.69                                    

  6 Horn, Joseph        SR RAW-WY               2:23.06    2:28.90 3A       9  

       32.19  1:12.70  1:55.86  2:28.90                                    

  7 Lucero, Dade        JR GRV                  2:29.25    2:31.11 3A       7  

       30.93  1:11.55  1:55.98  2:31.11                                    

  8 Spicer, Jeran       SO Rshs-WY              2:30.60    2:31.13 3A       5  

       30.60  1:08.21  1:55.84  2:31.13                                    

  9 Fackrell, Connor    SO EVN                  2:35.89    2:35.99          4  

       30.41  1:10.60  1:59.79  2:35.99                                    

 10 Beachler, Gage      FR EVN                  2:38.44    2:38.21          3  

       31.96  1:11.59  2:01.95  2:38.21                                    

 11 Strange, Dylan      SR GRV                       NT    2:39.99          2  

       32.43  2:39.99                                                      

 12 Maedche, Kyler      FR Rshs-WY              2:50.29    2:52.04          1  

       37.67  1:19.22  2:14.92  2:52.04                                    

 13 Smith, Sam          JR Rshs-WY              2:56.16    2:53.46        

       39.21  1:22.24  2:10.94  2:53.46                                    

 14 Stahl, Jarod        SO EVN                  2:57.01   x2:56.39        

       35.50  2:56.39                                                      

 15 Nauenburg, Aiden    FR Rshs-WY              3:17.85   x3:16.70        

       44.52  3:16.70                                                      

 -- Westburg, Levi      SO GRV                       NT         DQ        

       35.32       DQ                                                      

 

Event 4  Boys 50 Yard Freestyle

===============================================================================

          24.50  4A

          26.00  3A

    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Richmond, Michael   SR GRV                    22.17      22.28 4A      16  

  2 Nitschke, Isaac     SO RAW-WY                 24.14      23.82 4A      13  

  3 Lyon, Dean          SR GRV                    24.40      24.01 4A      12  

  4 Bradshaw, Hansen    SO Lyman Boys             24.25      24.02 4A      11  

  5 Wergin, Benjamin    JR KEM                    24.73      24.33 4A      10  

  6 Thomas, Talon       SO Rshs-WY                24.54      24.41 4A       9  

  7 Richmond, Jason     SO GRV                    24.99      24.73 3A       7  

  8 Bloomfield, Vince   SO EVN                    25.75      25.38 3A       4.5

  8 Huntsman, Carter    SO Lyman Boys             25.37      25.38 3A       4.5

 10 Rydstrom, Easton    JR KEM                    26.50      26.21          3  

 11 Cornell, Jayden     SO EVN                    26.60      26.54          2  

 12 Moser, Trevor       JR GRV                    26.05     x26.60        

 13 Killian, Grady      JR KEM                    27.82      27.12          1  

 14 Sherwood, Darrien   FR Rshs-WY                28.31      27.67        

 15 Asper, Anden        FR Rshs-WY                27.10      27.90        

 16 Mecham, Rho         FR Lyman Boys             28.60      28.38        

 17 Luth, Tyler         FR GRV                    29.26     x29.06        

 18 Croff, Evan         FR Rshs-WY                32.61     x29.46        

 19 Clarke, Michael     JR KEM                    28.19     x29.71        

 20 Sanchez, Mario      FR EVN                    27.78      30.69        

 21 Gilmore, Garrett    JR GRV                    32.28     x31.53        

 22 Gasaway, Quinten    FR Rshs-WY                34.33     x33.88        

 23 Langenderfer, Skyl  SO RAW-WY                 36.17      34.29        

 24 Hansen, Porter      SO Rshs-WY                28.80     x35.10        

 25 Gries, Braiden      JR GRV                    39.81     x35.87        

 26 Stewart, Alex       SO EVN                    36.74     x36.10        

 

Event 5  Boys 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Scigliano, Raydin   FR KEM                       NP     246.00         16  

  2 Snow, Kayson        FR GRV                       NP     241.35         13  

  3 Langenderfer, Brax  SR RAW-WY                115.35     214.50         12  

  4 Engstrom, Eric      SR RAW-WY                118.80     205.25         11  

 

Event 6  Boys 100 Yard Butterfly

===============================================================================

        1:02.50  4A

        1:13.00  3A

    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Walker, Carson      SR Lyman Boys             58.12      56.70 4A      16  

       26.34    56.70                                                      

  2 Lyon, Dean          SR GRV                  1:00.40      57.90 4A      13  

       26.88    57.90                                                      

  3 Erramouspe, Anthon  SR Rshs-WY              1:00.43    1:00.48 4A      12  

       27.62  1:00.48                                                      

  4 Harshman, Taylor    SR RAW-WY               1:00.27    1:03.05 3A      11  

       29.36  1:03.05                                                      

  5 Clark, Johnathan    SO GRV                  1:02.45    1:03.93 3A      10  

       28.68  1:03.93                                                      

  6 Quick, Sam          SO GRV                  1:08.48    1:05.30 3A       9  

       28.69  1:05.30                                                      

  7 Nicholls, Jaxon     FR EVN                  1:05.40    1:06.17 3A       7  

       30.00  1:06.17                                                      

  8 Dearden, Brayden    SO KEM                  1:07.18    1:07.48 3A       5  

       29.84  1:07.48                                                      

  9 Moser, Trevor       JR GRV                  1:04.04   x1:07.82 3A     

       28.66  1:07.82                                                      

 10 Williams, Nicholis  SO RAW-WY                    NT    1:09.47 3A       4  

       31.38  1:09.47                                                      

 11 Bloomfield, Timmy   FR EVN                  1:09.69    1:09.89 3A       3  

       31.16  1:09.89                                                      

 12 Asper, Erral        SO Rshs-WY              1:11.98    1:11.50 3A       2  

       32.72  1:11.50                                                      

 13 Strange, Dylan      SR GRV                  1:19.49   x1:13.41        

       32.54  1:13.41                                                      

 14 Johansson, Caleb    SO RAW-WY               1:18.30    1:18.00          1  

       31.91  1:18.00                                                      

 15 Hankin, Noah        SO KEM                  1:25.58    1:18.15        

       34.60  1:18.15                                                      

 16 Sanchez, Mario      FR EVN                  1:40.80    1:30.87        

       41.93  1:30.87                                                      

 17 Robinson, Cash      FR EVN                  1:48.02   x1:51.70        

       47.31  1:51.70                                                      

 

Event 7  Boys 100 Yard Freestyle

===============================================================================

          54.00  4A

          59.50  3A

    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Richmond, Michael   SR GRV                    47.95      50.03 4A      16  

       23.73    50.03                                                      

  2 Nitschke, Isaac     SO RAW-WY                 55.71      53.78 4A      13  

       25.46    53.78                                                      

  3 Camphouse, Colter   JR EVN                    54.84      54.34 3A      12  

       26.41    54.34                                                      

  4 Wergin, Benjamin    JR KEM                    54.12      54.81 3A      11  

       25.65    54.81                                                      

  5 Engstrom, Eric      SR RAW-WY                 56.36      55.86 3A      10  

       26.11    55.86                                                      

  6 Bloomfield, Vince   SO EVN                    57.76      56.56 3A       9  

       26.51    56.56                                                      

  7 Fackrell, Connor    SO EVN                  1:01.39      59.10 3A       7  

       28.14    59.10                                                      

  8 Smith, Henry        FR RAW-WY                 58.09      59.48 3A       5  

       28.76    59.48                                                      

  9 Searle, Conley      JR Rshs-WY                57.56    1:00.26          4  

       28.33  1:00.26                                                      

 10 Rydstrom, Easton    JR KEM                  1:00.23    1:01.40          3  

       28.79  1:01.40                                                      

 11 Gilmore, Cole       FR GRV                  1:05.66    1:04.39          2  

       30.53  1:04.39                                                      

 12 Robinson, Reed      SR EVN                  1:01.05   x1:04.60        

       29.91  1:04.60                                                      

 13 Martinez, Michael   SR RAW-WY               1:03.82   x1:04.80        

       30.69  1:04.80                                                      

 14 Sherwood, Darrien   FR Rshs-WY              1:05.65    1:05.08          1  

       30.13  1:05.08                                                      

 15 Milewski, Parker    SO EVN                  1:07.74   x1:05.50        

       30.29  1:05.50                                                      

 16 Garver, Matt        SO KEM                  1:07.73    1:08.53        

       33.69  1:08.53                                                      

 17 Croff, Evan         FR Rshs-WY              1:09.68    1:08.75        

       31.34  1:08.75                                                      

 18 Harmon, Corbyn      FR Lyman Boys           1:12.10    1:09.49        

       32.04  1:09.49                                                      

 19 Gilmore, Garrett    JR GRV                  1:12.88    1:09.56        

       32.59  1:09.56                                                      

 20 Luth, Tyler         FR GRV                  1:06.90   x1:09.58        

       34.68  1:09.58                                                      

 21 McGee, Jaxson       FR GRV                  1:12.30   x1:10.90        

       33.51  1:10.90                                                      

 22 Atkinson, Landon    FR Rshs-WY              1:32.01   x1:18.97        

       37.14  1:18.97                                                      

 23 Gasaway, Quinten    FR Rshs-WY              1:21.90   x1:21.81        

       36.22  1:21.81                                                      

 24 Brown, Tanner       FR KEM                  1:24.24   x1:25.75        

       38.10  1:25.75                                                      

 25 Hansen, Porter      SO Rshs-WY              1:25.00   x1:28.74        

       36.61  1:28.74                                                      

 26 Gries, Braiden      JR GRV                  1:28.65   x1:31.38        

       40.22  1:31.38                                                      

 

Event 8  Boys 500 Yard Freestyle

===============================================================================

        5:35.00  4A

        6:24.00  3A

    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Richmond, Jason     SO GRV                  5:31.54    5:25.63 4A      16  

       27.45    58.95  1:31.31  2:04.38  2:37.69  3:12.04  3:46.32  4:20.52

     4:53.83  5:25.63                                                      

  2 Erramouspe, Anthon  SR Rshs-WY              5:22.09    5:28.88 4A      13  

       27.98    59.78  1:32.54  2:05.84  2:39.23  3:13.38  3:47.72  4:22.09

     4:55.45  5:28.88                                                      

  3 Kraft, Elijah       SO GRV                  5:46.99    5:39.74 3A      12  

       28.02    59.94  1:33.04  2:06.87  2:41.35  3:16.67  3:53.18  4:29.32

     5:05.10  5:39.74                                                      

  4 Nicholls, Jaxon     FR EVN                  5:56.63    6:03.12 3A      11  

       30.81  1:05.67  1:42.21  2:19.50  2:56.72  3:33.45  4:11.52  4:49.39

     5:28.00  6:03.12                                                      

  5 Beachler, Gage      FR EVN                  6:19.09    6:10.30 3A      10  

       30.01  1:04.97  1:42.05  2:20.71  2:59.46  3:38.50  4:18.06  4:57.09

     5:35.41  6:10.30                                                      

  6 Huntsman, Carter    SO Lyman Boys           6:28.33    6:11.58 3A       9  

       30.17  1:05.04  1:41.80  2:20.17  2:59.77  3:39.71  4:19.05  4:58.16

     5:36.01  6:11.58                                                      

  7 Spicer, Jeran       SO Rshs-WY              6:06.65    6:17.41 3A       7  

       30.99  1:07.70  1:46.91  2:25.75  3:04.80           4:23.82  5:02.83

     5:40.54  6:17.41                                                      

  8 Westburg, Levi      SO GRV                  6:19.00    6:22.22 3A       5  

       30.60  1:08.04  1:47.81  2:27.85  3:07.44  3:47.31  4:26.81  5:06.58

     5:45.67  6:22.22                                                      

  9 Stephen, George     FR EVN                  6:31.50    6:45.85          4  

       32.79  1:10.82  1:52.17  2:34.00  3:16.95  3:59.56  4:42.22  5:25.10

     6:07.10  6:45.85                                                      

 10 Smith, Collin       JR KEM                  6:56.91    6:46.33          3  

       31.69  1:09.40  1:50.99  2:33.58  3:15.82  3:58.90  4:42.83  5:26.62

     6:08.41  6:46.33                                                      

 11 Nate, Ryan          FR Rshs-WY              6:52.92    6:50.74          2  

       34.61  1:13.82  1:54.36  2:35.58  3:17.18  4:00.34  4:43.96  5:27.40

     6:10.38  6:50.74                                                      

 12 Mecham, Rho         FR Lyman Boys                NT    6:55.70          1  

       34.01  1:13.54  1:54.79  2:37.26  3:20.31           4:47.19         

     6:15.65  6:55.70                                                      

 13 Roberts, Heyden     SO RAW-WY               6:02.54    6:56.12        

       32.71  1:11.18  1:53.09  2:34.94  3:17.49  4:01.86  4:46.55  5:29.56

     6:12.68  6:56.12                                                      

 14 Jensen, Hunter      FR EVN                  7:04.28   x7:08.57        

       35.24  1:17.48  2:02.30  2:45.89  3:30.33  4:14.78  5:00.42  5:44.91

     6:28.87  7:08.57                                                      

 15 Peacock, Jaxon      SR Lyman Boys                NT    7:22.44        

       35.79  1:19.46  2:04.02  2:48.80  3:35.33  4:22.89  5:09.67  5:54.33

     6:39.92  7:22.44                                                      

 16 Torsetenbo, Taylor  SO RAW-WY               7:15.21    7:28.27        

                                3:16.52                             5:59.05

     7:28.27                                                               

 17 Langenderfer, Skyl  SO RAW-WY               7:52.59    7:29.18        

       37.80  1:21.59  2:06.45  2:52.94  3:39.89  4:27.09  5:13.76  6:00.56

     6:46.38  7:29.18                                                      

 

Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                         Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Lyman High School Boys  'A'                 1:41.81    1:39.74         32  

     1) Bradshaw, Hansen SO             2) Legault, Kyler SR              

     3) Walker, Carson SR               4) Huntsman, Carter SO            

       25.24    49.52  1:14.53  1:39.74                                    

  2 Green River High School  'A'                1:40.65    1:40.21         26  

     1) Kraft, Elijah SO                2) Moser, Trevor JR               

     3) Richmond, Jason SO              4) Lyon, Dean SR                  

       24.85    52.02  1:16.60  1:40.21                                    

  3 Rawlins High School-WY  'A'                 1:39.94    1:40.74         24  

     1) Engstrom, Eric SR               2) Langenderfer, Braxton SR       

     3) Horn, Joseph SR                 4) Johansson, Caleb SO            

       24.25    49.26  1:14.74  1:40.74                                    

  4 Evanston High School  'A'                   1:42.71    1:44.48         22  

     1) Camphouse, Colter JR            2) Cook, Ben SO                   

     3) Bloomfield, Vince SO            4) Nicholls, Jaxon FR             

       25.54    51.31  1:17.55  1:44.48                                    

  5 Rock Springs High School-WY  'A'            1:55.82    1:44.55         20  

     1) Thomas, Talon SO                2) Asper, Anden FR                

     3) Searle, Conley JR               4) Erramouspe, Anthony SR         

       24.55    52.21  1:19.19  1:44.55                                    

  6 Kemmerer High School  'A'                   1:43.79    1:44.92         18  

     1) Wergin, Benjamin JR             2) Dearden, Brayden SO            

     3) Runnion, Aiden FR               4) Killian, Grady JR              

       24.51    51.08  1:17.67  1:44.92                                    

  7 Green River High School  'B'                1:50.63   x1:49.79        

     1) Bobbitt, Devin SO               2) Lucero, Dade JR                

     3) Westburg, Levi SO               4) Finley, Araya SO               

       27.70    55.70  1:22.53  1:49.79                                    

  8 Evanston High School  'B'                   1:49.06   x1:51.02        

     1) Robinson, Reed SR               2) Bloomfield, Timmy FR           

     3) Cornell, Jayden SO              4) Fackrell, Connor SO            

       29.23    58.09  1:24.59  1:51.02                                    

  9 Rawlins High School-WY  'B'                 1:48.53   x1:58.90        

     1) Williams, Nicholis SO           2) Roberts, Heyden SO             

     3) Langenderfer, Skyler SO         4) Martinez, Michael Gabe SR      

       27.43    54.37  1:29.55  1:58.90                                    

 10 Rock Springs High School-WY  'B'                 NT   x2:03.70        

     1) Sherwood, Darrien FR            2) Smith, Sam JR                  

     3) Gasaway, Quinten FR             4) Croff, Evan FR                 

       28.86    58.24  1:33.88  2:03.70                                    

 11 Evanston High School  'C'                   2:07.52   x2:04.03        

     1) Vozakis, McKoy FR               2) Tobin, Michael FR              

     3) Sanchez, Mario FR               4) Jensen, Hunter FR              

       36.58  1:05.02  1:35.61  2:04.03                                    

 12 Kemmerer High School  'B'                   2:00.67   x2:05.68        

     1) Rydstrom, Easton JR             2) Clarke, Michael JR             

     3) Brown, Tanner FR                4) Garver, Matt SO                

       27.00    57.14  1:35.91  2:05.68                                    

 13 Green River High School  'C'                2:12.01   x2:09.73        

     1) Gilmore, Cole FR                2) McGee, Jaxson FR               

     3) Gilmore, Garrett JR             4) Gries, Braiden JR              

       37.78  1:09.10  1:40.33  2:09.73                                    

 

Event 10  Boys 100 Yard Backstroke

===============================================================================

        1:03.00  4A

        1:12.00  3A

    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Clark, Johnathan    SO GRV                  1:02.24    1:05.25 3A      16  

       31.30  1:05.25                                                      

  2 Quick, Sam          SO GRV                  1:08.05    1:06.54 3A      13  

       32.17  1:06.54                                                      

  3 Langenderfer, Brax  SR RAW-WY               1:02.55    1:07.84 3A      12  

       32.59  1:07.84                                                      

  4 Davis, Gabe         SR GRV                  1:16.19    1:07.98 3A      11  

       32.92  1:07.98                                                      

  5 Finley, Araya       SO GRV                  1:09.54   x1:10.79 3A     

       34.95  1:10.79                                                      

  6 Williams, Nicholis  SO RAW-WY               1:10.37    1:10.86 3A      10  

       34.79  1:10.86                                                      

  7 Bradshaw, Hansen    SO Lyman Boys           1:12.55    1:11.68 3A       9  

       34.50  1:11.68                                                      

  8 Bloomfield, Timmy   FR EVN                  1:14.37    1:11.75 3A       7  

       35.35  1:11.75                                                      

  9 Asper, Erral        SO Rshs-WY              1:11.14    1:13.58          5  

       35.57  1:13.58                                                      

 10 Maedche, Kyler      FR Rshs-WY              1:16.33    1:14.62          4  

       36.33  1:14.62                                                      

 11 Stephen, George     FR EVN                  1:14.81    1:18.31          3  

       38.65  1:18.31                                                      

 12 Clarke, Michael     JR KEM                  1:17.22    1:20.58          2  

       36.88  1:20.58                                                      

 13 Stewart, Alex       SO EVN                  1:36.93    1:34.32          1  

       46.73  1:34.32                                                      

 14 Robinson, Cash      FR EVN                  1:35.35   x1:44.78        

       49.02  1:44.78                                                      

 

Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

        1:11.00  4A

        1:19.00  3A

    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Coleman, Dalton     SO RAW-WY               1:09.95    1:10.23 4A      16  

       32.48  1:10.23                                                      

  2 Runnion, Aiden      FR KEM                  1:12.13    1:11.11 3A      13  

       33.72  1:11.11                                                      

  3 Thomas, Talon       SO Rshs-WY              1:11.77    1:12.61 3A      12  

       33.38  1:12.61                                                      

  4 Bobbitt, Devin      SO GRV                  1:11.29    1:12.65 3A      11  

       33.91  1:12.65                                                      

  5 Horn, Joseph        SR RAW-WY               1:08.98    1:12.76 3A      10  

       33.66  1:12.76                                                      

  6 Legault, Kyler      SR Lyman Boys           1:14.12    1:15.31 3A       9  

       34.74  1:15.31                                                      

  7 Cook, Ben           SO EVN                  1:15.21    1:15.53 3A       7  

       35.17  1:15.53                                                      

  8 Killian, Grady      JR KEM                  1:17.39    1:17.08 3A       5  

       35.55  1:17.08                                                      

  9 Dearden, Brayden    SO KEM                  1:16.27    1:17.22 3A       4  

       36.39  1:17.22                                                      

 10 Lucero, Dade        JR GRV                  1:16.58    1:17.51 3A       3  

       35.70  1:17.51                                                      

 11 Johansson, Caleb    SO RAW-WY               1:16.94    1:18.30 3A       2  

       36.90  1:18.30                                                      

 12 Cornell, Jayden     SO EVN                  1:20.41    1:22.12          1  

       37.96  1:22.12                                                      

 13 Jensen, Hunter      FR EVN                  1:23.85    1:24.61        

       39.89  1:24.61                                                      

 14 Gilmore, Cole       FR GRV                  1:29.95    1:26.84        

       41.15  1:26.84                                                      

 15 Smith, Sam          JR Rshs-WY              1:26.84    1:26.96        

       40.29  1:26.96                                                      

 16 Torsetenbo, Taylor  SO RAW-WY               1:30.31   x1:28.99        

       41.58  1:28.99                                                      

 17 McGee, Jaxson       FR GRV                  1:30.18   x1:30.22        

       41.81  1:30.22                                                      

 18 Stahl, Jarod        SO EVN                  1:38.99   x1:30.36        

       41.77  1:30.36                                                      

 19 Brown, Tanner       FR KEM                  1:34.67   x1:35.94        

       43.89  1:35.94                                                      

 20 Harmon, Corbyn      FR Lyman Boys           1:40.17    1:40.25        

       46.89  1:40.25                                                      

 21 Atkinson, Landon    FR Rshs-WY              1:39.26    1:42.64        

       47.67  1:42.64                                                      

 22 Nauenburg, Aiden    FR Rshs-WY              1:42.40   x1:43.87        

       48.44  1:43.87                                                      

 23 Scigliano, Raydin   FR KEM                       NT   x1:44.75        

       47.77  1:44.75                                                      

 -- Vozakis, McKoy      FR EVN                  1:42.28         DQ        

       47.75       DQ                                                      

 -- Tobin, Michael      FR EVN                  1:43.13         DQ        

       45.35       DQ                                                      

 

Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                         Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Green River High School  'A'                3:31.48    3:35.53         32  

     1) Davis, Gabe SR                  2) Richmond, Jason SO             

     3) Lyon, Dean SR                   4) Richmond, Michael SR           

       26.29    56.22  1:21.77  1:49.55  2:14.41  2:42.43  3:07.89  3:35.53

  2 Rawlins High School-WY  'A'                 3:45.44    3:39.70         26  

     1) Harshman, Taylor SR             2) Coleman, Dalton SO             

     3) Engstrom, Eric SR               4) Nitschke, Isaac SO             

       25.40    53.39  1:20.51  1:50.13  2:15.67  2:45.67  3:10.17  3:39.70

  3 Evanston High School  'A'                   3:36.74    4:05.70         24  

     1) Camphouse, Colter JR            2) Fackrell, Connor SO            

     3) Beachler, Gage FR               4) Robinson, Reed SR              

       26.93    56.08  1:25.73  1:59.35  2:26.96  2:59.19  3:29.96  4:05.70

  4 Green River High School  'B'                4:15.88   x4:07.18        

     1) Finley, Araya SO                2) Strange, Dylan SR              

     3) Quick, Sam SO                   4) Clark, Johnathan SO            

       29.17  1:00.65  1:31.47  2:05.09  2:34.72  3:06.95  3:36.18  4:07.18

  5 Lyman High School Boys  'A'                 4:15.09    4:07.44         22  

     1) Peacock, Jaxon SR               2) Bradshaw, Hansen SO            

     3) Walker, Carson SR               4) Mecham, Rho FR                 

       32.96  1:12.45  1:38.60  2:07.30  2:33.73  3:02.99  3:33.77  4:07.44

  6 Rawlins High School-WY  'B'                 4:03.28   x4:16.40        

     1) Langenderfer, Braxton SR        2) Smith, Henry FR                

     3) Roberts, Heyden SO              4) Martinez, Michael Gabe SR      

       27.81    59.72  1:30.20  2:02.76  2:34.22  3:10.61  3:41.82  4:16.40

  7 Rock Springs High School-WY  'A'            3:57.43    4:16.90         20  

     1) Spicer, Jeran SO                2) Asper, Erral SO                

     3) Maedche, Kyler FR               4) Sherwood, Darrien FR           

       29.03  1:02.07  1:31.98  2:03.04  2:34.17  3:09.22  3:39.77  4:16.90

  8 Kemmerer High School  'A'                   4:23.91    4:33.59         18  

     1) Smith, Collin JR                2) Hankin, Noah SO                

     3) Garver, Matt SO                 4) Scigliano, Raydin FR           

       32.04  1:05.11  1:35.48  2:09.88  2:42.85  3:20.99  3:54.59  4:33.59

  9 Evanston High School  'B'                   4:01.09   x4:37.62        

     1) Stephen, George FR              2) Stahl, Jarod SO                

     3) Milewski, Parker SO             4) Sanchez, Mario FR              

       31.36  1:06.68  1:39.52  2:16.49  2:49.27  3:25.00  4:00.24  4:37.62

 10 Green River High School  'C'                4:38.74   x4:49.03        

     1) Westburg, Levi SO               2) Bobbitt, Devin SO              

     3) Luth, Tyler FR                  4) Gries, Braiden JR              

       29.36  1:03.04  1:34.06  2:08.13           3:20.33  4:03.30  4:49.03

 11 Rock Springs High School-WY  'B'                 NT   x5:05.27        

     1) Croff, Evan FR                  2) Nate, Ryan FR                  

     3) Gasaway, Quinten FR             4) Atkinson, Landon FR            

       31.07  1:08.25  1:41.50  2:17.78  2:53.47  3:40.02  4:18.05  5:05.27

 12 Evanston High School  'C'                   5:20.71   x5:14.65        

     1) Vozakis, McKoy FR               2) Stewart, Alex SO               

     3) Tobin, Michael FR               4) Robinson, Cash FR              

       40.79  1:28.37  2:07.49  2:53.24  3:23.66  3:58.90  4:32.96  5:14.65

 

                    Men - Team Rankings - Through Event 12                     

 

  1. Green River High School             327   2. Rawlins High School                 252

  3. Evanston High School              195.5   4. Lyman High School Boys            158.5

  5. Kemmerer High School                147   6. Rock Springs High School            142