Licensed to Evanston High School    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/9/2018 08:47 AM
                      HS Boys Evanston Invite - 1/6/2018                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'A'                1:41.28    1:42.90         32  
     1) Richmond, Michael JR            2) Moffatt, Ethan SR              
     3) King, James FR                  4) Hutchison, Lane JR             
       25.42    54.29  1:18.70  1:42.90                                    
  2 Lyman High School Boys-WY  'A'              1:47.48    1:46.44         26  
     1) Haycock, Cooper SR              2) Olguin, Stone SR               
     3) Walker, Carson JR               4) Bradshaw, Hansen FR            
       26.01    55.52  1:21.82  1:46.44                                    
  3 Kemmerer High School  'A'                   1:54.69    1:52.23         24  
     1) Wergin, Benjamin SO             2) Dearden, Brayden FR            
     3) Krell, Carl SR                  4) de Vicente, Alvaro JR          
       29.02  1:01.63  1:25.52  1:52.23                                    
  4 Rawlins High School-WY  'A'                 1:56.36    1:55.25         22  
     1) Nitschke, Isaac FR              2) Horn, Joseph JR                
     3) Coleman, Dalton FR              4) Beltran, Erick JR              
       28.51  1:01.69  1:30.86  1:55.25                                    
  5 Green River High School  'B'                2:05.88   x2:00.15        
     1) Sturlaugson, Ty SR              2) Johnson, Logan SR              
     3) Clark, John FR                  4) Davis, Gabe JR                 
  6 Green River High School  'C'                2:21.99   x2:05.73        
     1) Quick, Sam FR                   2) Lucero, Dade SO                
     3) Moser, Trevor SO                4) Lund, Jared SO                 
  7 Evanston High School  'A'                   1:55.27    2:06.47         20  
     1) Camphouse, Colter SO            2) Cornell, Jayden FR             
     3) Richins, Caleb SR               4) Fackrell, Connor FR            
       31.05  1:09.49  1:36.95  2:06.47                                    
  8 Green River High School  'D'                     NT   x2:09.14        
     1) Ratliff, Devin SR               2) Bobbitt, Devin FR              
     3) Finley, Araya FR                4) Probst, Jake FR                
       34.00  1:11.34  1:42.75  2:09.14                                    
  9 Rock Springs High School-WY  'A'            1:59.00    2:10.09         18  
     1) Spicer, Jeran FR                2) Thomas, Talon FR               
     3) Searle, Conley SO               4) Whittman, Everett JR           
       34.21  1:10.42  1:41.53  2:10.09                                    
 10 Rawlins High School-WY  'B'                 2:04.26   x2:12.42        
     1) Martinez, Austin FR             2) Robinson, William SR           
     3) Johansson, Caleb FR             4) Shultz-Dunn, Gage FR           
 11 Kemmerer High School  'B'                        NT   x2:13.10        
     1) Clarke, Michael SO              2) Killian, Grady SO              
     3) Smith, Collin SO                4) Nelson, Steven JR              
       37.18  1:12.96  1:43.12  2:13.10                                    
 -- Green River High School  'E'                     NT         DQ        
     1) Eckelberry, Brady FR            2) Roberts, Riley FR              
     3) Belcher, Brody SR               4) Wadsworth, Dalton FR           
       40.08  1:31.72  2:08.15       DQ                                    
 -- Evanston High School  'B'                        NT         DQ        
     1) Young, Joseph FR                2) Stahl, Jarod FR                
     3) Wicks, Bodie FR                 4) Milewski, Parker FR            
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:01.00  4A
        2:17.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spicer, James       SR Rshs-WY              1:54.75    1:56.30 4A      16  
       27.57    57.33  1:26.95  1:56.30                                    
  2 Lyon, Dean          JR GRV                  1:59.16    1:58.02 4A      13  
       27.13    57.34  1:27.33  1:58.02                                    
  3 Phillips, Dylan     SR EVN                  1:54.59    1:59.71 4A      12  
       27.33    57.57  1:28.81  1:59.71                                    
  4 Kraft, Elijah       FR GRV                  2:02.76    2:01.43 3A      11  
       27.59    58.00  1:29.54  2:01.43                                    
  5 Richmond, Jason     FR GRV                  2:00.45    2:02.48 3A      10  
       27.54    58.29  1:30.12  2:02.48                                    
  6 Erramouspe, Anthon  JR Rshs-WY              2:08.12    2:05.64 3A       9  
       28.83  1:00.83  1:32.54  2:05.64                                    
  7 Epp, Evan           SR RAW-WY               2:04.17    2:05.96 3A       7  
       26.77    58.29  1:32.03  2:05.96                                    
  8 Nitschke, Isaac     FR RAW-WY               2:22.82    2:10.74 3A       5  
       28.37  1:00.39  1:35.13  2:10.74                                    
  9 Langenderfer, Brax  JR RAW-WY               2:17.13    2:13.89 3A       4  
       27.76  1:00.25  1:36.28  2:13.89                                    
 10 Huntsman, Carter    FR Lyman Boys-WY        2:18.52    2:15.03 3A       3  
       27.35  1:00.90  1:38.46  2:15.03                                    
 11 Officer, Wynn       SR Lyman Boys-WY        2:17.94    2:16.21 3A       2  
       29.98  1:04.53  1:40.89  2:16.21                                    
 12 Engstrom, Eric      JR RAW-WY                    NT   x2:16.62 3A     
       27.79  1:01.52  1:38.96  2:16.62                                    
 13 Bloomfield, Vince   FR EVN                  2:20.40    2:20.43          1  
       29.90  1:04.87  1:42.17  2:20.43                                    
 14 Westburg, Levi      FR GRV                  2:17.93   x2:22.27        
       30.05  1:05.74  1:44.82  2:22.27                                    
 15 Dearden, Brayden    FR KEM                  2:20.00    2:22.95        
       29.49  1:05.00  1:44.18  2:22.95                                    
 16 Strange, Dylan      JR GRV                  2:34.38   x2:27.18        
       31.08  1:09.17  1:49.78  2:27.18                                    
 17 Martinez, Michael   JR RAW-WY               2:26.52   x2:28.24        
       31.43  1:07.70  1:47.26  2:28.24                                    
 18 Lansberry, Trevor   SO Rshs-WY              2:38.98    2:31.68        
       32.62  1:10.89  1:53.68  2:31.68                                    
 19 Bracken, Macen      SO GRV                       NT   x2:34.99        
       30.58  1:08.32  1:51.07  2:34.99                                    
 20 Nelson, Steven      JR KEM                  2:32.67    2:36.59        
       34.95  1:15.00  1:56.42  2:36.59                                    
 21 Hankin, Noah        FR KEM                  2:53.15    2:41.56        
       35.37  1:16.37  1:59.54  2:41.56                                    
 22 Torsetenbo, Taylor  FR RAW-WY               2:48.52   x2:44.83        
       37.04  2:44.83                                                      
 23 Williams, Nicholis  FR RAW-WY               2:52.37   x2:47.57        
       33.14  1:16.97  2:03.25  2:47.57                                    
 24 Solberg, Jayden     FR EVN                       NT    3:14.22        
       37.62           2:18.85  3:14.22                                    
 25 Thompson, John      FR EVN                       NT   x3:29.03        
       37.95           2:31.11  3:29.03                                    
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        2:20.00  4A
        2:35.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Michael   JR GRV                  2:02.98    2:02.51 4A      16  
       25.40    57.26  1:33.47  2:02.51                                    
  2 Krell, Carl         SR KEM                  2:09.50    2:05.76 4A      13  
       25.04    57.63  1:34.34  2:05.76                                    
  3 DeFauw, Ron         SR Rshs-WY              2:07.36    2:08.94 4A      12  
       26.22    58.07  1:38.69  2:08.94                                    
  4 Harshman, Taylor    JR RAW-WY               2:17.95    2:18.91 4A      11  
       27.86  1:04.76  1:47.84  2:18.91                                    
  5 Walker, Carson      JR Lyman Boys-WY        2:19.49    2:18.95 4A      10  
       26.87  1:01.99  1:45.81  2:18.95                                    
  6 Cook, Ben           FR EVN                  2:28.70    2:23.09 3A       9  
       29.78  1:06.75  1:49.60  2:23.09                                    
  7 Bradshaw, Hansen    FR Lyman Boys-WY        2:30.60    2:24.74 3A       7  
       27.93  1:04.07  1:50.29  2:24.74                                    
  8 Wergin, Benjamin    SO KEM                  2:24.50    2:25.90 3A       5  
       29.59  1:07.31  1:51.75  2:25.90                                    
  9 Lucero, Dade        SO GRV                  2:28.29    2:27.57 3A       4  
       30.99  1:10.90  1:53.63  2:27.57                                    
 10 Coleman, Dalton     FR RAW-WY               2:28.54    2:31.39 3A       3  
       30.70  1:12.69  1:55.16  2:31.39                                    
 11 de Vicente, Alvaro  JR KEM                  2:31.37    2:33.45 3A       2  
       31.10  1:11.73  1:57.10  2:33.45                                    
 12 Finley, Araya       FR GRV                  2:37.78    2:42.07          1  
       32.35  1:15.78  2:04.44  2:42.07                                    
 13 Roberts, Heyden     FR RAW-WY               2:48.55    2:42.62        
       35.18  1:17.48  2:06.33  2:42.62                                    
 14 Smith, Collin       SO KEM                  3:07.05   x2:42.75        
       32.86  1:14.73  2:06.51  2:42.75                                    
 15 Fackrell, Connor    FR EVN                  2:40.97    2:44.75        
       31.66  1:13.89  2:08.52  2:44.75                                    
 16 Moser, Trevor       SO GRV                       NT   x2:44.83        
       30.94  1:13.63  2:04.95  2:44.83                                    
 17 Spicer, Jeran       FR Rshs-WY              2:44.32    2:48.15        
       34.16  1:17.18  2:11.20  2:48.15                                    
 18 Bobbitt, Devin      FR GRV                  2:45.19   x2:48.92        
       36.66  1:22.37  2:10.52  2:48.92                                    
 19 Smith, Sam          SO Rshs-WY                   NT    3:00.20        
       38.63  1:24.32  2:16.28  3:00.20                                    
 -- Milewski, Parker    FR EVN                       NT         DQ        
       50.42  1:50.75  3:09.33       DQ                                    
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.50  4A
          26.25  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haycock, Cooper     SR Lyman Boys-WY          23.49      22.56 4A      16  
  2 Hutchison, Lane     JR GRV                    23.79      23.48 4A      13  
  3 Beltran, Erick      JR RAW-WY                 24.41      23.92 4A      12  
  4 Olguin, Stone       SR Lyman Boys-WY          25.12      23.99 4A      11  
  5 Camphouse, Colter   SO EVN                    26.82      25.18 3A      10  
  6 Probst, Jake        FR GRV                    25.98      25.67 3A       9  
  7 Lund, Jared         SO GRV                    25.54      25.95 3A       7  
  8 Davis, Gabe         JR GRV                    25.64     x26.19 3A     
  9 Thomas, Talon       FR Rshs-WY                25.90      26.25 3A       5  
 10 Ratliff, Devin      SR GRV                    27.14     x27.04        
 11 Robinson, Reed      JR EVN                    28.40      27.12          4  
 12 Cornell, Jayden     FR EVN                    27.63      27.22          3  
 13 Paul, Brian         SR RAW-WY                 27.56      27.52          2  
 14 Whittman, Everett   JR Rshs-WY                29.21      27.75          1  
 15 Searle, Conley      SO Rshs-WY                26.33      27.87        
 16 Shultz-Dunn, Gage   FR RAW-WY                 28.66      28.22        
 17 Clarke, Michael     SO KEM                    27.36      28.29        
 18 Martinez, Austin    FR RAW-WY                 28.40     x28.68        
 19 Killian, Grady      SO KEM                    29.45      29.62        
 20 Belcher, Brody      SR GRV                    30.79     x29.77        
 21 Schutterle, Dylan   JR RAW-WY                 29.43     x30.03        
 22 Wicks, Bodie        FR EVN                    32.76     x31.52        
 23 Raymond, Kenneth    SO RAW-WY                 29.84     x31.77        
 24 Garver, Matthew     FR KEM                    32.96      32.22        
 25 Eckelberry, Brady   FR GRV                    33.93     x34.16        
 26 Carrasco Del Paso,  SO RAW-WY                 35.25     x35.38        
 27 Langenderfer, Skyl  FR RAW-WY                 38.89     x38.53        
 28 Stocks, Andy        FR Rshs-WY                40.73     x42.26        
 29 Roberts, Riley      FR GRV                    46.34     x46.77        
 30 Wadsworth, Dalton   FR GRV                    41.30     x47.50        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
         280.00  4A
         240.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spalding, Coleton   SR GRV                       NP     347.25 4A      16  
  2 Chavez, Israel      SR RAW-WY                350.30     318.80 4A      13  
  3 Howard, Dalton      FR GRV                       NP     218.45         12  
  4 Moss, Zach          FR GRV                       NP     187.70         11  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.50  4A
        1:14.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Michael   JR GRV                    52.80      52.94 4A      16  
       24.53    52.94                                                      
  2 King, James         FR GRV                    54.84      54.09 4A      13  
       24.64    54.09                                                      
  3 Walker, Carson      JR Lyman Boys-WY          58.21      58.20 4A      12  
       27.02    58.20                                                      
  4 Spicer, James       SR Rshs-WY                55.06      58.50 4A      11  
       27.28    58.50                                                      
  5 Richins, Caleb      SR EVN                  1:05.16    1:01.97 4A      10  
       28.21  1:01.97                                                      
  6 Harshman, Taylor    JR RAW-WY               1:00.50    1:04.17 3A       9  
       29.09  1:04.17                                                      
  7 Moser, Trevor       SO GRV                  1:05.74    1:06.71 3A       7  
       29.69  1:06.71                                                      
  8 Bradshaw, Hansen    FR Lyman Boys-WY        1:05.71    1:07.16 3A       5  
       29.91  1:07.16                                                      
  9 Clark, John         FR GRV                  1:05.03   x1:07.40 3A     
       30.76  1:07.40                                                      
 10 Horn, Joseph        JR RAW-WY               1:07.23    1:08.88 3A       4  
       31.68  1:08.88                                                      
 11 Quick, Sam          FR GRV                  1:08.32   x1:10.03 3A     
       32.51  1:10.03                                                      
 12 Engstrom, Eric      JR RAW-WY                    NT    1:10.97 3A       3  
       30.35  1:10.97                                                      
 13 Sturlaugson, Ty     SR GRV                       NT   x1:11.16 3A     
       31.22  1:11.16                                                      
 14 Johnson, Logan      SR GRV                  1:04.15   x1:13.62 3A     
       32.02  1:13.62                                                      
 15 Fackrell, Connor    FR EVN                  1:16.80    1:15.42          2  
       33.52  1:15.42                                                      
 16 Asper, Erral        FR Rshs-WY              1:30.25    1:17.39          1  
       34.55  1:17.39                                                      
 17 Roberts, Heyden     FR RAW-WY               1:30.51   x1:24.91        
       36.91  1:24.91                                                      
 -- Moffatt, Ethan      SR GRV                  1:03.15         DQ        
       28.65       DQ                                                      
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.00  4A
          59.60  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hutchison, Lane     JR GRV                    52.48      53.42 4A      16  
       24.94    53.42                                                      
  2 Davis, Gabe         JR GRV                    58.58      58.13 3A      13  
       28.00    58.13                                                      
  3 Probst, Jake        FR GRV                    59.01      59.02 3A      12  
       28.35    59.02                                                      
  4 Bloomfield, Vince   FR EVN                  1:03.34    1:01.26         11  
       29.15  1:01.26                                                      
  5 Ratliff, Devin      SR GRV                  1:02.47   x1:02.04        
       29.97  1:02.04                                                      
  6 Chavez, Israel      SR RAW-WY               1:03.97    1:02.49         10  
       29.36  1:02.49                                                      
  7 Searle, Conley      SO Rshs-WY                58.78    1:03.19          9  
       29.85  1:03.19                                                      
  8 Mayer, Gunner       SO RAW-WY               1:04.18    1:03.23          7  
       29.66  1:03.23                                                      
  9 Bracken, Macen      SO GRV                  1:05.29   x1:03.51        
       29.21  1:03.51                                                      
 10 Martinez, Michael   JR RAW-WY               1:03.88    1:03.88          5  
       29.46  1:03.88                                                      
 11 Finley, Araya       FR GRV                  1:02.64   x1:04.06        
       29.76  1:04.06                                                      
 12 Whittman, Everett   JR Rshs-WY              1:06.15    1:04.93          4  
       29.61  1:04.93                                                      
 13 Robinson, William   SR RAW-WY               1:04.80   x1:05.47        
 14 Clarke, Michael     SO KEM                  1:04.42    1:08.47          3  
       31.19  1:08.47                                                      
 15 Killian, Grady      SO KEM                  1:11.59    1:08.58          2  
       31.65  1:08.58                                                      
 16 Paul, Brian         SR RAW-WY               1:07.36   x1:09.66        
       32.06  1:09.66                                                      
 17 Belcher, Brody      SR GRV                  1:13.99   x1:10.69        
       33.53  1:10.69                                                      
 17 Hankin, Noah        FR KEM                  1:16.54    1:10.69          1  
       33.64  1:10.69                                                      
 19 Stahl, Jarod        FR EVN                  1:17.37    1:11.22        
       33.34  1:11.22                                                      
 20 Raymond, Kenneth    SO RAW-WY               1:13.36   x1:11.79        
 21 Peacock, Jaxon      JR Lyman Boys-WY        1:21.22    1:13.58        
       35.36  1:13.58                                                      
 22 Delgado, Kevin      JR RAW-WY               1:13.85   x1:15.05        
       34.42  1:15.05                                                      
 23 Young, Joseph       FR EVN                  1:22.70    1:18.09        
       36.59  1:18.09                                                      
 24 Eckelberry, Brady   FR GRV                  1:18.41   x1:18.64        
       38.40  1:18.64                                                      
 25 Milewski, Parker    FR EVN                  1:26.54   x1:21.55        
       38.96  1:21.55                                                      
 26 Langenderfer, Skyl  FR RAW-WY               1:28.21   x1:26.38        
       40.35  1:26.38                                                      
 27 Carrasco Del Paso,  SO RAW-WY               1:28.90   x1:29.36        
       39.60  1:29.36                                                      
 28 Wadsworth, Dalton   FR GRV                  1:41.11   x1:53.73        
       52.86  1:53.73                                                      
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:35.00  4A
        6:25.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeFauw, Ron         SR Rshs-WY              4:56.45    5:09.10 4A      16  
       26.68    57.21  1:28.75  2:00.16  2:31.87  3:03.48  3:35.82  4:07.54
     4:38.83  5:09.10                                                      
  2 Lyon, Dean          JR GRV                  5:29.68    5:28.37 4A      13  
       27.91    59.57  1:33.17  2:06.96  2:41.49  3:16.60  3:51.24  4:25.24
     4:57.63  5:28.37                                                      
  3 Erramouspe, Anthon  JR Rshs-WY              5:37.82    5:46.91 3A      12  
       30.06  1:05.01  1:40.39  2:15.18  2:50.71  3:27.20  4:03.23  4:38.58
     5:13.01  5:46.91                                                      
  4 Kraft, Elijah       FR GRV                  5:51.92    5:49.50 3A      11  
       29.10  1:02.65  1:37.86  2:13.58  2:49.95  3:26.80  4:03.93  4:40.17
     5:16.06  5:49.50                                                      
  5 Camphouse, Colter   SO EVN                  6:01.21    5:50.27 3A      10  
       29.41  1:03.09  1:37.85  2:13.32  2:49.66  3:26.72  4:03.74  4:40.02
     5:16.55  5:50.27                                                      
  6 Nitschke, Isaac     FR RAW-WY                    NT    6:24.75 3A       9  
       32.96  1:09.35  1:49.01  2:29.06  3:10.04  3:51.04           5:12.24
     5:50.25  6:24.75                                                      
  7 Spicer, Jeran       FR Rshs-WY              6:29.68    6:28.79          7  
       31.68  1:09.59  1:48.36           3:09.31  3:49.25  4:29.70  5:10.62
     5:52.04  6:28.79                                                      
  8 Langenderfer, Brax  JR RAW-WY                    NT    6:32.76          5  
       31.41  1:08.18  1:46.55  2:26.50  3:08.39  3:50.55  4:32.31  5:13.79
     5:54.71  6:32.76                                                      
  9 Officer, Wynn       SR Lyman Boys-WY        6:41.14    6:35.55          4  
       32.03  1:10.10  1:50.36  2:31.01  3:12.04  3:54.64  4:36.14  5:17.21
     5:57.87  6:35.55                                                      
 10 Strange, Dylan      JR GRV                  6:33.85    6:37.77          3  
       32.84  1:10.63  1:52.04  2:33.19  3:15.74  3:56.45  4:38.47  5:21.20
     6:01.23  6:37.77                                                      
 11 Dearden, Brayden    FR KEM                  6:38.40    6:40.12          2  
       32.70  1:10.69  1:50.64  2:31.63  3:12.86  3:54.85  4:36.55  5:17.45
     6:00.38  6:40.12                                                      
 12 Westburg, Levi      FR GRV                  6:47.07   x6:42.15        
       32.07  1:11.30  1:52.53  2:34.13  3:16.60  3:57.96  4:40.20  5:22.67
     6:03.82  6:42.15                                                      
 13 Cornell, Jayden     FR EVN                  6:45.33    6:43.25          1  
       33.32  1:12.16  1:53.53  2:35.84  3:17.27  4:00.49  4:41.36  5:22.14
     6:03.11  6:43.25                                                      
 14 Smith, Collin       SO KEM                  6:40.50    6:43.42        
       31.70  1:10.75  1:50.52  2:33.86  3:15.74  3:57.67           5:22.80
     6:05.17  6:43.42                                                      
 15 Lansberry, Trevor   SO Rshs-WY              7:09.50   x6:52.05        
       33.70  1:11.73  1:52.15  2:35.23  3:18.81  4:02.86  4:45.44  5:28.65
     6:12.20  6:52.05                                                      
 16 Wicks, Bodie        FR EVN                       NT    7:12.08        
       36.64  1:20.06  2:05.51  2:49.50  3:34.23  4:20.81  5:07.66  5:50.98
     6:33.02  7:12.08                                                      
 17 Nelson, Steven      JR KEM                  7:00.08    7:19.07        
       35.68  1:17.72  2:03.44  2:50.52  3:37.94  4:25.03  5:11.87  5:54.66
     6:38.31  7:19.07                                                      
 18 Johansson, Caleb    FR RAW-WY                    NT    7:39.48        
                                         3:38.38  4:27.86  5:18.10  6:07.32
     6:56.17  7:39.48                                                      
 19 Schutterle, Dylan   JR RAW-WY               8:02.27   x7:59.84        
       34.79  1:17.17  2:05.27  2:56.31  3:46.23  4:37.54  5:28.43  6:19.03
     7:10.67  7:59.84                                                      
 20 Garver, Matthew     FR KEM                       NT   x8:10.32        
       37.65  1:22.79  2:15.04  3:08.00  3:59.67  4:51.40  5:43.30  6:36.44
     7:23.90  8:10.32                                                      
 -- Epp, Evan           SR RAW-WY               6:00.06         DQ        
       28.20  1:01.99  1:37.22  2:13.47  2:50.64  3:27.43  3:42.30  3:57.91
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyman High School Boys-WY  'A'              1:40.89    1:38.54         32  
     1) Haycock, Cooper SR              2) Olguin, Stone SR               
     3) Walker, Carson JR               4) Officer, Wynn SR               
       23.09    47.34  1:12.55  1:38.54                                    
  2 Green River High School  'A'                1:40.07    1:39.76         26  
     1) Moffatt, Ethan SR               2) Richmond, Jason FR             
     3) Davis, Gabe JR                  4) Lyon, Dean JR                  
       24.85    50.35  1:16.17  1:39.76                                    
  3 Rawlins High School-WY  'A'                 1:38.28    1:41.40         24  
     1) Harshman, Taylor JR             2) Engstrom, Eric JR              
     3) Nitschke, Isaac FR              4) Epp, Evan SR                   
       25.50    50.74  1:16.38  1:41.40                                    
  4 Rock Springs High School-WY  'A'            1:42.00    1:43.28         22  
     1) Thomas, Talon FR                2) Erramouspe, Anthony JR         
     3) DeFauw, Ron SR                  4) Spicer, James SR               
       26.56    53.88  1:18.80  1:43.28                                    
  5 Rawlins High School-WY  'B'                 1:43.07   x1:43.75        
     1) Horn, Joseph JR                 2) Chavez, Israel SR              
     3) Johansson, Caleb FR             4) Beltran, Erick JR              
       25.40    51.85  1:19.46  1:43.75                                    
  6 Rawlins High School-WY  'C'                 1:49.28   x1:48.58        
     1) Coleman, Dalton FR              2) Martinez, Michael Gabe JR      
     3) Paul, Brian SR                  4) Langenderfer, Braxton JR       
       26.13    55.94  1:22.73  1:48.58                                    
  7 Evanston High School  'A'                   1:43.87    1:49.11         20  
     1) Phillips, Dylan SR              2) Robinson, Reed JR              
     3) Cook, Ben FR                    4) Bloomfield, Vince FR           
       26.22    54.57  1:21.27  1:49.11                                    
  8 Green River High School  'B'                1:51.07   x1:49.16        
     1) Probst, Jake FR                 2) Kraft, Elijah FR               
     3) Ratliff, Devin SR               4) Finley, Araya FR               
       26.05    52.91  1:20.00  1:49.16                                    
  9 Green River High School  'C'                1:52.51   x1:54.76        
     1) Johnson, Logan SR               2) Lucero, Dade SO                
     3) Moser, Trevor SO                4) Westburg, Levi FR              
       27.90    55.81  1:24.96  1:54.76                                    
 10 Rock Springs High School-WY  'B'                 NT   x1:55.35        
     1) Smith, Sam SO                   2) Whittman, Everett JR           
     3) Lansberry, Trevor SO            4) Spicer, Jeran FR               
       30.09    57.67  1:25.92  1:55.35                                    
 11 Green River High School  'D'                1:58.69   x2:02.60        
     1) Bobbitt, Devin FR               2) Bracken, Macen SO              
     3) Strange, Dylan JR               4) Belcher, Brody SR              
       29.52  1:00.31  1:30.87  2:02.60                                    
 12 Kemmerer High School  'A'                   2:02.06    2:03.60         18  
     1) Smith, Collin SO                2) Killian, Grady SO              
     3) Garver, Matthew FR              4) Hankin, Noah FR                
       27.03    56.79  1:30.18  2:03.60                                    
 13 Evanston High School  'B'                        NT   x2:22.85        
     1) Solberg, Jayden FR              2) Thompson, John FR              
     3) Milewski, Parker FR             4) Wicks, Bodie FR                
       36.54  1:15.19  1:50.87  2:22.85                                    
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:03.00  4A
        1:13.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 King, James         FR GRV                    56.41      55.55 4A      16  
       26.50    55.55                                                      
  2 Haycock, Cooper     SR Lyman Boys-WY          57.35      57.08 4A      13  
       26.65    57.08                                                      
  3 Phillips, Dylan     SR EVN                  1:03.18    1:01.61 4A      12  
       29.99  1:01.61                                                      
  4 Wergin, Benjamin    SO KEM                  1:05.50    1:04.92 3A      11  
       30.39  1:04.92                                                      
  5 Clark, John         FR GRV                  1:06.45    1:06.63 3A      10  
       32.10  1:06.63                                                      
  6 Huntsman, Carter    FR Lyman Boys-WY        1:10.17    1:08.16 3A       9  
       32.48  1:08.16                                                      
  7 Richins, Caleb      SR EVN                  1:10.35    1:08.32 3A       7  
       32.89  1:08.32                                                      
  8 Sturlaugson, Ty     SR GRV                  1:07.94    1:09.45 3A       5  
       32.67  1:09.45                                                      
  9 Quick, Sam          FR GRV                  1:07.40   x1:10.43 3A     
       33.55  1:10.43                                                      
 10 Martinez, Austin    FR RAW-WY               1:15.19    1:15.47          4  
       36.38  1:15.47                                                      
 11 Shultz-Dunn, Gage   FR RAW-WY               1:19.78    1:16.11          3  
       36.61  1:16.11                                                      
 12 Mayer, Gunner       SO RAW-WY               1:17.61    1:17.57          2  
       36.03  1:17.57                                                      
 13 Lund, Jared         SO GRV                  1:11.13   x1:17.59        
       37.96  1:17.59                                                      
 14 Williams, Nicholis  FR RAW-WY               1:22.49   x1:17.64        
       37.37  1:17.64                                                      
 15 Asper, Erral        FR Rshs-WY              1:17.72    1:21.07          1  
       38.27  1:21.07                                                      
 16 Delgado, Kevin      JR RAW-WY                    NT   x1:29.80        
 17 Stahl, Jarod        FR EVN                  1:35.12    1:29.87        
       43.21  1:29.87                                                      
 18 Thompson, John      FR EVN                       NT   x1:59.11        
       53.16  1:59.11                                                      
 -- Solberg, Jayden     FR EVN                       NT         DQ        
       48.82       DQ                                                      
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.00  4A
        1:19.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moffatt, Ethan      SR GRV                  1:02.76    1:04.24 4A      16  
       29.55  1:04.24                                                      
  2 Krell, Carl         SR KEM                  1:06.55    1:04.53 4A      13  
       30.15  1:04.53                                                      
  3 Olguin, Stone       SR Lyman Boys-WY        1:08.20    1:05.98 4A      12  
       30.37  1:05.98                                                      
  4 Richmond, Jason     FR GRV                  1:07.42    1:08.68 4A      11  
       31.83  1:08.68                                                      
  5 Coleman, Dalton     FR RAW-WY               1:13.19    1:12.24 3A      10  
       33.48  1:12.24                                                      
  6 Horn, Joseph        JR RAW-WY               1:12.92    1:12.71 3A       9  
       33.59  1:12.71                                                      
  7 Johnson, Logan      SR GRV                  1:12.16    1:16.41 3A       7  
       34.71  1:16.41                                                      
  8 Lucero, Dade        SO GRV                  1:16.61   x1:16.60 3A     
       36.07  1:16.60                                                      
  9 Cook, Ben           FR EVN                  1:17.33    1:16.61 3A       5  
       36.33  1:16.61                                                      
 10 Thomas, Talon       FR Rshs-WY              1:17.47    1:16.99 3A       4  
       36.24  1:16.99                                                      
 11 de Vicente, Alvaro  JR KEM                  1:16.85    1:17.32 3A       3  
       36.50  1:17.32                                                      
 12 Robinson, William   SR RAW-WY               1:19.70    1:18.68 3A       2  
       37.49  1:18.68                                                      
 13 Bobbitt, Devin      FR GRV                  1:17.48   x1:23.28        
       38.70  1:23.28                                                      
 14 Johansson, Caleb    FR RAW-WY               1:22.29   x1:24.00        
       38.30  1:24.00                                                      
 15 Beltran, Erick      JR RAW-WY               1:25.44   x1:26.52        
       40.23  1:26.52                                                      
 16 Robinson, Reed      JR EVN                  1:35.42    1:30.25          1  
       41.94  1:30.25                                                      
 17 Torsetenbo, Taylor  FR RAW-WY               1:33.53   x1:32.94        
       43.01  1:32.94                                                      
 18 Smith, Sam          SO Rshs-WY              1:27.54    1:33.78        
       42.43  1:33.78                                                      
 19 Peacock, Jaxon      JR Lyman Boys-WY        1:41.78    1:38.09        
       44.97  1:38.09                                                      
 -- Young, Joseph       FR EVN                       NT         DQ        
     1:15.18       DQ                                                      
 -- Roberts, Riley      FR GRV                       NT         DQ        
       52.05       DQ                                                      
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'A'                3:24.98    3:31.49         32  
     1) King, James FR                  2) Hutchison, Lane JR             
     3) Lyon, Dean JR                   4) Richmond, Michael JR           
       23.40    49.73  1:15.82  1:46.08  2:10.86  2:38.87  3:04.04  3:31.49
  2 Kemmerer High School  'A'                   3:45.21    3:47.96         26  
     1) Wergin, Benjamin SO             2) de Vicente, Alvaro JR          
     3) Dearden, Brayden FR             4) Krell, Carl SR                 
       25.96    55.72  1:22.93  1:53.62  2:22.76  2:56.08  3:21.01  3:47.96
  3 Rock Springs High School-WY  'A'            3:40.00    3:48.25         24  
     1) DeFauw, Ron SR                  2) Spicer, James SR               
     3) Erramouspe, Anthony JR          4) Searle, Conley SO              
       25.42    53.54  1:19.61  1:47.64  2:16.88  2:47.05  3:16.09  3:48.25
  4 Evanston High School  'A'                   3:42.14    3:49.28         22  
     1) Camphouse, Colter SO            2) Richins, Caleb SR              
     3) Phillips, Dylan SR              4) Cook, Ben FR                   
       27.56    57.84  1:24.96  1:55.09  2:21.90  2:50.59  3:18.86  3:49.28
  5 Rawlins High School-WY  'A'                 3:44.80    3:53.09         20  
     1) Epp, Evan SR                    2) Engstrom, Eric JR              
     3) Langenderfer, Braxton JR        4) Harshman, Taylor JR            
       25.97    56.50  1:23.65  1:55.32  2:24.19  2:55.64  3:23.19  3:53.09
  6 Green River High School  'B'                4:10.44   x4:00.67        
     1) Richmond, Jason FR              2) Kraft, Elijah FR               
     3) Clark, John FR                  4) Quick, Sam FR                  
       29.97  1:02.29  1:30.36  2:01.22  2:31.01  3:03.53  3:30.94  4:00.67
  7 Lyman High School Boys-WY  'A'              3:48.80    4:10.06         18  
     1) Bradshaw, Hansen FR             2) Huntsman, Carter FR            
     3) Officer, Wynn SR                4) Peacock, Jaxon JR              
       25.55    55.08  1:23.99  1:56.62  2:24.60  2:56.51  3:30.52  4:10.06
  8 Rawlins High School-WY  'B'                 4:18.55   x4:13.57        
     1) Roberts, Heyden FR              2) Martinez, Michael Gabe JR      
     3) Mayer, Gunner SO                4) Chavez, Israel SR              
       31.18  1:04.96  1:35.44  2:09.79  2:39.78  3:12.85  3:41.74  4:13.57
  9 Evanston High School  'B'                        NT   x4:14.64        
     1) Bloomfield, Vince FR            2) Fackrell, Connor FR            
     3) Cornell, Jayden FR              4) Robinson, Reed JR              
       30.25  1:03.55  1:35.03  2:08.99  2:38.44  3:11.59  3:41.12  4:14.64
 10 Green River High School  'C'                4:09.26   x4:20.79        
     1) Sturlaugson, Ty SR              2) Lund, Jared SO                 
     3) Westburg, Levi FR               4) Strange, Dylan JR              
       31.04  1:04.92  1:34.61  2:07.97  2:38.94  3:12.66  3:43.72  4:20.79
 11 Kemmerer High School  'B'                   4:48.31   x4:53.36        
     1) Nelson, Steven JR               2) Hankin, Noah FR                
     3) Garver, Matthew FR              4) Clarke, Michael SO             
       34.31  1:11.16  1:44.99  2:24.38  3:00.31  3:43.71  4:15.36  4:53.36
 12 Green River High School  'D'                5:07.28   x6:29.67        
     1) Eckelberry, Brady FR            2) Wadsworth, Dalton FR           
     3) Roberts, Riley FR               4) Bracken, Macen SO              
       38.59  1:25.71  2:18.95  3:20.07  4:10.21  5:12.27  5:46.79  6:29.67
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 12                     
 
  1. Green River High School             382   2. Rawlins High School                 205
  3. Lyman High School Boys              180   4. Rock Springs High School            172
  5. Evanston High School                160   6. Kemmerer High School                123