Licensed to Green River High School Aquatic Center - Site License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/5/2018 05:46 PM
                  HS Boys GRV RSP RAW - 1/4/2018 to 1/6/2018                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Pool: P 1:40.68        2015 Kelly Walsh                                
      School: S 1:37.86        2001 A. Golden, T. Catillion, E. Ma             
                         A. Golden, T. Catillion, E. Maclean, T. Cook      
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'A'                1:41.28    1:45.22        
       25.40    28.96    25.49    25.37                                    
  2 Rock Springs High School-WY  'A'            1:59.00    1:53.39        
       27.22    34.51    25.95    25.71                                    
  3 Rawlins Outlaws-WY  'A'                     1:56.86    1:56.36        
     1) Nitschke, Isaac 15              2) Horn, Joseph 17                
     3) Coleman, Dalton 15              4) Engstrom, Eric 16              
       29.62    32.94    28.71    25.09                                    
  4 Green River High School  'B'                2:05.67    1:58.59        
       29.94    36.52    26.90    25.23                                    
  5 Rawlins Outlaws-WY  'B'                          NT    2:04.26        
     1) Langenderfer, Braxton 16        2) Johansson, Caleb 15            
     3) Chavez, Israel 17               4) Martinez, Austin 15            
       31.82    35.16    29.04    28.24                                    
  6 Green River High School  'C'                2:20.34   x2:07.21        
       31.33    38.30    29.82    27.76                                    
  7 Green River High School  'D'                     NT   x2:45.61        
       40.09    50.13    33.21    42.18                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: P 1:49.72        2017 Michael Richmond, Green River              
      School: S 1:45.94        2009 A. Anderson                                
                2:01.00  4AQ
                2:17.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Michael      GRV                  1:55.33    1:49.73 4AQ    
      25.29   28.12   28.28   28.04                                
  2 King, James            GRV                  1:52.93    1:55.61 4AQ    
      26.81   28.83   29.15   30.82                                
  3 Richmond, Jason        GRV                  2:02.68    2:00.45 4AQ    
      27.32   30.90   31.65   30.58                                
  4 Kraft, Elijah          GRV                  2:03.65   x2:02.76 3AQ    
      28.54   31.28   32.18   30.76                                
  5 Harshman, Taylor    16 Rhs-WY               2:03.42    2:02.86 3AQ    
      27.91   30.76   32.34   31.85                                
  6 Roberts, Heyden     15 Rhs-WY               2:19.54    2:16.68 3AQ    
      31.29   34.99   36.12   34.28                                
  7 Westburg, Levi         GRV                  2:22.81   x2:17.93        
      30.57   35.25   37.13   34.98                                
  8 Shultz-Dunn, Gage   14 Rhs-WY               2:28.30    2:19.75        
      31.01   36.08   37.79   34.87                                
  9 Mayer, Gunner       16 Rhs-WY               2:25.52   x2:24.45        
      33.31   36.63   38.72   35.79                                
 10 Martinez, Michael   16 Rhs-WY               2:30.39   x2:26.52        
      31.05   36.13   38.76   40.58                                
 11 Lansberry, Trevor      Rshs-WY              2:38.98    2:28.74        
      30.90   36.95   41.03   39.86                                
 12 Asper, Erral           Rshs-WY              2:38.69    2:34.26        
      33.36   38.66   41.77   40.47                                
 13 Schutterle, Dylan   16 Rhs-WY               2:51.02   x2:47.52        
      35.27   40.42   45.90   45.93                                
 14 Delgado, Kevin      17 Rhs-WY                    NT   x2:49.90        
                      44.91   43.62                                
 15 Langenderfer, Skyl  14 Rhs-WY               3:07.34   x3:09.43        
      40.77   48.57   50.66   49.43                                
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        Pool: P 2:01.36        2015 Jeremy Young, Kelly Walsh                  
      School: S 1:57.60        2017 M. Richmond                                
                2:20.00  4AQ
                2:35.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeFauw, Ron            Rshs-WY              2:07.36    2:08.66 4AQ    
      27.25   32.44   39.77   29.20                                
  2 Hutchison, Lane        GRV                  2:26.78    2:18.86 4AQ    
      28.14   35.44   42.76   32.52                                
  3 Langenderfer, Brax  16 Rhs-WY               2:29.02    2:25.86 3AQ    
      29.29   36.30   42.82   37.45                                
  4 Erramouspe, Anthon     Rshs-WY              2:47.19    2:27.66 3AQ    
      31.07   39.99   44.96   31.64                                
  5 Horn, Joseph        17 Rhs-WY               2:26.37    2:28.20 3AQ    
      32.07   38.94   43.18   34.01                                
  6 Lucero, Dade           GRV                  2:29.69    2:28.29 3AQ    
      31.00   40.65   43.30   33.34                                
  7 Quick, Sam             GRV                  2:40.56    2:30.66 3AQ    
      30.80   37.19   47.01   35.66                                
  8 Finley, Araya          GRV                       NT   x2:37.78        
      31.84   42.42   48.57   34.95                                
  9 Bobbitt, Devin         GRV                  2:45.19   x2:45.90        
      37.06   45.72   46.80   36.32                                
 10 Strange, Dylan         GRV                       NT   x2:52.75        
      34.40   43.74   55.83   38.78                                
 11 Robinson, William   18 Rhs-WY               2:50.16    2:53.35        
      39.28   47.78   45.66   40.63                                
 12 Torsetenbo, Taylor  14 Rhs-WY                    NT   x3:10.50        
      40.92   49.12   54.85   45.61                                
 13 Belcher, Brody         GRV                  3:17.02   x3:17.08        
      40.37   48.53 1:04.02   44.16                                
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: P 22.29  12/13/2017 James King, GRV                              
      School: S 21.32        1998 B. Britton                                   
                24.50  4AQ
                26.25  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Epp, Evan           17 Rhs-WY                 24.15      24.22 4AQ    
  2 Lyon, Dean             GRV                    24.73      24.32 4AQ    
  2 Spicer, James          Rshs-WY                23.98      24.32 4AQ    
  4 Beltran, Erick      16 Rhs-WY                 25.28      24.41 4AQ    
  5 Engstrom, Eric      16 Rhs-WY                 24.94      24.54 3AQ    
  6 Nitschke, Isaac     15 Rhs-WY                 24.76     x25.45 3AQ    
  7 Lund, Jared            GRV                    25.70      25.54 3AQ    
  8 Davis, Gabe            GRV                    25.64      25.72 3AQ    
  9 Thomas, Talon          Rshs-WY                25.90      26.15 3AQ    
 10 Bracken, Macen         GRV                    27.49     x27.03        
 11 Ratliff, Devin         GRV                    27.81     x27.14        
 12 Sturlaugson, Ty        GRV                    27.46     x27.57        
 13 Paul, Brian         18 Rhs-WY                 27.56     x27.92        
 14 Whittman, Everett      Rshs-WY                29.21      28.40        
 15 Williams, Nicholis  14 Rhs-WY                 29.09     x28.92        
 16 Raymond, Kenneth    15 Rhs-WY                    NT     x29.84        
 17 Belcher, Brody         GRV                    30.79     x31.28        
 18 Carrasco Del Paso,  16 Rhs-WY                 37.05     x35.25        
 19 Wadsworth, Dalton      GRV                    41.30     x41.61        
 20 Roberts, Riley         GRV                    47.41     x46.34        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
        Pool: P 243.20        2016 Keyan Moore, Green River                    
      School: S 334.65        1992 J. Chacon                                   
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spalding, Coleton      GRV                   225.25     243.15        
  2 Chavez, Israel      17 Rhs-WY                216.15     177.70        
  3 Howard, Dalton         GRV                   130.35     117.50        
  4 Moss, Zach             GRV                    82.10      96.00        
  5 Stocks, Andy           Rshs-WY                86.25      82.75        
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: P 54.97  12/13/2017 James King, GRV                              
      School: S 51.90        2017 M. Richmond                                  
              1:02.50  4AQ
              1:14.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spicer, James          Rshs-WY                55.06      57.95 4AQ    
      27.59   30.36                                                
  2 Moffatt, Ethan         GRV                  1:03.15    1:03.31 3AQ    
      29.27   34.04                                                
  3 Harshman, Taylor    16 Rhs-WY               1:00.50    1:03.93 3AQ    
      29.65   34.28                                                
  4 Erramouspe, Anthon     Rshs-WY              1:07.55    1:05.45 3AQ    
      30.74   34.71                                                
  5 Moser, Trevor          GRV                  1:08.77    1:05.74 3AQ    
      30.85   34.89                                                
  6 Clark, John            GRV                  1:05.03    1:05.76 3AQ    
      29.83   35.93                                                
  7 Coleman, Dalton     15 Rhs-WY               1:07.91    1:08.25 3AQ    
      29.64   38.61                                                
  8 Lucero, Dade           GRV                  1:11.92   x1:08.49 3AQ    
      31.13   37.36                                                
  9 Johnson, Logan         GRV                  1:04.15   x1:08.92 3AQ    
      30.13   38.79                                                
 10 Chavez, Israel      17 Rhs-WY               1:17.45    1:15.19        
      34.01   41.18                                                
 11 Spicer, Jeran          Rshs-WY              1:15.46    1:17.01        
      34.50   42.51                                                
 12 Strange, Dylan         GRV                  1:21.93   x1:17.52        
      34.77   42.75                                                
 13 Mayer, Gunner       16 Rhs-WY               1:15.76   x1:17.68        
      33.62   44.06                                                
 14 Martinez, Austin    15 Rhs-WY               1:22.19   x1:22.31        
      37.57   44.74                                                
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: P 49.13        2015 Jermy Young, Kelly Walsh                     
      School: S 47.53        2001 T. Castillion                                
                54.00  4AQ
                59.60  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 King, James            GRV                    49.54      49.17 4AQ    
      23.16   26.01                                                
  2 Lyon, Dean             GRV                    53.41      52.65 4AQ    
      25.29   27.36                                                
  3 Epp, Evan           17 Rhs-WY                 55.24      54.64 3AQ    
      25.41   29.23                                                
  4 Davis, Gabe            GRV                    58.58      58.77 3AQ    
      28.24   30.53                                                
  5 Westburg, Levi         GRV                  1:04.49   x1:00.42        
      29.12   31.30                                                
  6 Ratliff, Devin         GRV                  1:02.67   x1:02.47        
      29.22   33.25                                                
  7 Whittman, Everett      Rshs-WY              1:06.15    1:02.54        
      28.55   33.99                                                
  8 Finley, Araya          GRV                  1:07.32   x1:02.64        
      29.41   33.23                                                
  9 Johansson, Caleb    15 Rhs-WY               1:03.89    1:03.05        
      29.09   33.96                                                
 10 Martinez, Michael   16 Rhs-WY               1:04.30    1:03.88        
      29.72   34.16                                                
 11 Paul, Brian         18 Rhs-WY               1:11.65   x1:07.36        
      30.97   36.39                                                
 12 Bracken, Macen         GRV                  1:05.29   x1:09.49        
      30.79   38.70                                                
 13 Raymond, Kenneth    15 Rhs-WY                    NT   x1:13.36        
      32.04   41.32                                                
 14 Schutterle, Dylan   16 Rhs-WY               1:10.23   x1:14.33        
      33.84   40.49                                                
 15 Carrasco Del Paso,  16 Rhs-WY                    NT   x1:28.90        
      37.52   51.38                                                
 16 Wadsworth, Dalton      GRV                  1:46.66   x1:41.11        
      47.68   53.43                                                
 17 Roberts, Riley         GRV                  1:55.71   x1:46.32        
      46.51   59.81                                                
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: P 4:56.51        2017 Darwin Anderson, Rock Springs              
      School: S 4:48.01        2009 A. Anderson                                
                5:35.00  4AQ
                6:25.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Michael      GRV                  5:07.33    4:57.35 4AQ    
      26.52   29.26   29.73   30.08   30.44   30.93   30.83   30.97
      29.98   28.61                                                
  2 DeFauw, Ron            Rshs-WY              4:56.45    5:02.11 4AQ    
      26.65   29.64   30.02   30.60   30.89   30.99   31.46   31.40
      30.40   30.06                                                
  3 Roberts, Heyden     15 Rhs-WY               6:30.26    6:17.46 3AQ    
      33.14   36.88   36.73   39.12   39.23   38.64   39.94   39.13
      38.86   35.79                                                
  4 Moser, Trevor          GRV                  6:26.19    6:28.21        
      32.77   36.94   38.96   40.54   40.44   40.15   40.98   40.67
      40.67   36.09                                                
  5 Shultz-Dunn, Gage   14 Rhs-WY               6:31.77    6:30.45        
      31.33   37.22   39.88   40.37   40.30   42.27   41.44   41.04
      39.35   37.25                                                
  6 Smith, Sam             Rshs-WY                   NT    7:03.35        
      32.92   39.21   41.77   43.52   44.73   45.50   44.63   45.31
      43.98   41.78                                                
  7 Torsetenbo, Taylor  14 Rhs-WY               7:20.89    7:31.74        
      35.97   44.26   47.57                           47.88   47.02
      44.39   43.61                                                
  8 Delgado, Kevin      17 Rhs-WY                    NT   x8:03.51        
      39.13   46.40   47.96   49.18   50.17 1:43.24   50.79   51.53
      45.11                                                        
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Pool: P 1:32.36        2015 Campbell county                            
                         J. Brandon, A. Vance, Jr. Albers, T. Jessen       
      School: S 1:26.90        1997 M. Doctor, M. Moody, B. Britto             
                         M. Doctor, M. Moody, B. Britton, D. Robbins       
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'A'                1:34.06    1:35.92        
       25.51    23.95    23.96    22.50                                    
  2 Rawlins Outlaws-WY  'A'                     1:38.28    1:40.08        
     1) Harshman, Taylor 16             2) Engstrom, Eric 16              
     3) Nitschke, Isaac 15              4) Epp, Evan 17                   
       24.94    24.77    25.12    25.25                                    
  3 Rawlins Outlaws-WY  'B'                     1:43.07    1:43.45        
     1) Horn, Joseph 17                 2) Chavez, Israel 17              
     3) Johansson, Caleb 15             4) Beltran, Erick 16              
       26.21    26.22    26.63    24.39                                    
  4 Green River High School  'B'                1:55.45    1:48.43        
       27.24    26.18    55.01                                             
  5 Rawlins Outlaws-WY  'C'                     1:53.15   x1:52.73        
     1) Coleman, Dalton 15              2) Martinez, Michael Gabe 16      
     3) Roberts, Heyden 15              4) Paul, Brian 18                 
       26.26    29.03    29.63    27.81                                    
  6 Rock Springs High School-WY  'A'            1:42.00    1:58.04        
       28.80    32.37    29.07    27.80                                    
  7 Green River High School  'D'                     NT   x1:58.39        
       31.45    27.52    30.25    29.17                                    
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: P 55.38  12/13/2017 Michael Richmond, GRV                        
      School: S 51.75        2001 E. Maclean                                   
              1:03.00  4AQ
              1:13.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Jason        GRV                  1:03.16    1:01.08 4AQ    
      29.51   31.57                                                
  2 Nitschke, Isaac     15 Rhs-WY               1:05.00    1:06.01 3AQ    
      30.93   35.08                                                
  3 Clark, John            GRV                  1:07.46    1:06.45 3AQ    
      32.31   34.14                                                
  4 Sturlaugson, Ty        GRV                  1:08.25    1:07.94 3AQ    
      32.54   35.40                                                
  5 Quick, Sam             GRV                  1:07.40   x1:08.18 3AQ    
      34.10   34.08                                                
  6 Lund, Jared            GRV                  1:12.32   x1:11.13 3AQ    
      35.34   35.79                                                
  7 Langenderfer, Brax  16 Rhs-WY               1:08.67    1:12.90 3AQ    
      35.93   36.97                                                
  8 Spicer, Jeran          Rshs-WY              1:15.73    1:15.80        
  9 Martinez, Austin    15 Rhs-WY               1:15.19    1:16.94        
      37.13   39.81                                                
 10 Beltran, Erick      16 Rhs-WY               1:12.38   x1:17.49        
      36.30   41.19                                                
 11 Asper, Erral           Rshs-WY              1:17.72    1:20.09        
      39.15   40.94                                                
 12 Williams, Nicholis  14 Rhs-WY               1:23.91   x1:22.49        
      39.28   43.21                                                
 13 Langenderfer, Skyl  14 Rhs-WY               1:42.48   x1:46.03        
      50.27   55.76                                                
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: P 1:01.94        2017 Brendan Bloomquist, Green river            
      School: S   58.07        1997 D. Robbins                                 
                1:11.00  4AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kraft, Elijah          GRV                  1:14.26    1:17.20        
  2 Robinson, William   18 Rhs-WY               1:19.70    1:20.73        
      38.47   42.26                                                
  3 Engstrom, Eric      16 Rhs-WY               1:21.47    1:23.47        
      38.57   44.90                                                
  4 Lansberry, Trevor      Rshs-WY              1:22.98    1:25.07        
      40.09   44.98                                                
  5 Hutchison, Lane        GRV                  1:13.93    1:30.03        
  6 Coleman, Dalton     15 Rhs-WY               1:13.72    1:30.40        
  7 Smith, Sam             Rshs-WY              1:27.54    1:32.23        
      41.61   50.62                                                
  8 Thomas, Talon          Rshs-WY              1:17.47    1:38.16        
  9 Horn, Joseph        17 Rhs-WY               1:12.92   x1:41.93        
 10 Johnson, Logan         GRV                  1:12.16    1:41.99        
 11 Bobbitt, Devin         GRV                  1:17.48   x1:43.98        
 12 Moffatt, Ethan         GRV                  1:02.76   x1:47.46        
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Pool: P 3:24.75        2015 Campbell County                            
      School: S 3:17.92        2001                                            
                         A. Golden, T. Castillion, E. Maclean,             
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'A'                3:24.98    3:38.49        
       26.20    54.36    26.24    56.35    26.52    56.10    24.15    51.68
  2 Rock Springs High School-WY  'A'            3:45.00    3:46.91        
       25.36    52.62    25.77    54.22    26.75    56.64    29.54  1:03.43
  3 Rawlins Outlaws-WY  'A'                     3:44.80    4:04.69        
     1) Epp, Evan 17                    2) Langenderfer, Braxton 16       
     3) Beltran, Erick 16               4) Harshman, Taylor 16            
       26.39    56.66    29.91  1:02.42           1:05.78    28.43    59.83
  4 Green River High School  'B'                4:15.78    4:08.88        
       30.55  1:05.52    28.84  1:00.02    29.22  1:03.73    28.20    59.61
  5 Green River High School  'C'                4:30.76   x4:16.76        
       30.16  1:02.53    30.19  1:03.32    30.97  1:05.66    31.35  1:05.25
  6 Rawlins Outlaws-WY  'B'                     4:29.83    4:28.31        
     1) Mayer, Gunner 16                2) Martinez, Austin 15            
     3) Shultz-Dunn, Gage 14            4) Roberts, Heyden 15             
       29.63  1:04.18    31.32  1:07.82    32.39  1:10.46    30.89  1:05.85