Licensed to Powell Swim Club      HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/18/2018 05:29 PM
                        Riverton @ Powell - 12/18/2018                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'B'                          NT    2:02.30          8  
     1) Johnston, Nate                  2) Warren, Kyler                  
     3) Cox, Jay                        4) Wilson, Trenton                
       30.43                                                               
  2 Powell High School  'A'                     1:43.38    2:03.72          4  
     1) Wright, Josh                    2) Rogers, Francis                
     3) Spann, Richard                  4) Rogers, Joe                    
       32.67                                                               
  3 Riverton High School  'A'                   1:59.90    2:04.52          2  
     1) Stevens, Trevon                 2) Shroyer, Nate                  
     3) Shroyer, Drew                   4) Goff, Riley                    
       34.76                                                               
  4 Riverton High School  'B'                        NT    2:46.57        
     1) Gopp, Conner                    2) Cunningham, Cobey              
     3) Shoopman, Ashton                4) Butler, Kaden                  
       40.06                                                               
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:01.00  4A
        2:16.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spann, Richard         POW                  2:04.93    2:12.21 3A       6  
       28.06  1:01.41                                                      
  2 Hobbs, Mathew          POW                  2:10.05    2:20.15          4  
       32.95  1:08.84                                                      
  3 Rogers, Francis        POW                  2:22.34    2:20.31          3  
       30.84  1:06.57                                                      
  4 Cannizzaro, Ben        POW                  2:21.20   x2:25.84        
       32.80  1:09.36                                                      
  5 Frank, Cole            POW                       NT   x2:37.40        
       33.72  1:12.81                                                      
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        2:20.00  4A
        2:35.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wright, Josh           POW                  2:47.19    2:44.35          6  
       39.95                                                               
  2 Rogers, Joe            POW                  2:29.81    2:47.65          4  
       33.59                                                               
  3 Shoopman, Ashton       RIV                  3:25.51    3:32.24          3  
       46.52                                                               
 -- Allred, Dallin         POW                       NT         DQ        
       36.27                                                               
 -- Johnston, Nate         POW                  2:18.38         DQ        
       32.00                                                               
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.50  4A
          26.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cox, Jay               POW                    24.47      24.97 3A       6  
  2 Shroyer, Drew          RIV                    25.14      25.23 3A       4  
  3 Warren, Kyler          POW                    29.84      28.60          3  
  4 Hawley, Ben            POW                    30.42      30.72          2  
  5 Cunningham, Cobey      RIV                    33.82      33.94          1  
  6 Howard, Cole           POW                       NT     x38.35        
  7 Jaite, Jesse           RIV                    40.33      46.43        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
         180.00  4A
         145.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frank, Cole            POW                       NP     140.50          6  
  2 Hawley, Ben            POW                   118.00     119.50          4  
  3 Gopp, Conner           RIV                   117.65     108.55          3  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.50  4A
        1:13.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Trevon        RIV                  1:14.16    1:16.29          6  
       33.91                                                               
  2 Hobbs, Mathew          POW                  1:15.06    1:16.30          4  
       35.20                                                               
  3 Goff, Riley            RIV                  1:27.04    1:23.43          3  
       39.51                                                               
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.00  4A
          59.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shroyer, Nate          RIV                    57.65      57.42 3A       6  
       27.11                                                               
  2 Wilson, Trenton        POW                    59.60      59.17          4  
       27.73                                                               
  3 Schiller, Riley        POW                  1:08.27    1:10.87          3  
       32.74                                                               
  4 Gopp, Conner           RIV                  1:14.81    1:14.10          2  
       34.06                                                               
  5 Gerhts, Caiden         POW                       NT    1:16.20          1  
       36.90                                                               
  6 Butler, Kaden          RIV                  1:24.57    1:30.86        
       41.67                                                               
  7 Jaite, Jesse           RIV                       NT   x1:33.51        
       44.50                                                               
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:35.00  4A
        6:24.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Nate         POW                       NT    5:42.61 3A       6  
       29.55  1:02.14  2:10.88                                             
  2 Cox, Jay               POW                  6:10.96    5:56.34 3A       4  
       31.15  1:05.16  2:17.14                                             
  3 Shroyer, Drew          RIV                  6:50.61    6:18.73 3A       3  
       32.61  1:09.50  2:26.44                                             
  4 Cannizzaro, Ben        POW                  6:14.48    6:29.14          2  
       32.96  1:10.59  2:29.97                                             
  5 Allred, Dallin         POW                  7:17.47   x7:04.16        
       35.59  1:16.07  2:43.02                                             
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     1:35.04    2:00.98          8  
     1) Allred, Dallin                  2) Cannizzaro, Ben                
     3) Hobbs, Mathew                   4) Warren, Kyler                  
       30.74                                                               
  2 Powell High School  'C'                          NT    2:01.64          4  
     1) Wright, Josh                    2) Gerhts, Caiden                 
     3) Frank, Cole                     4) Johnston, Nate                 
       29.38                                                               
  3 Riverton High School  'A'                   2:12.34    2:28.47          2  
     1) Gopp, Conner                    2) Butler, Kaden                  
     3) Cunningham, Cobey               4) Jaite, Jesse                   
       33.23                                                               
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:03.00  4A
        1:12.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Francis        POW                       NT    1:12.97          6  
       35.45                                                               
  2 Wilson, Trenton        POW                  1:11.39    1:13.11          4  
       36.00                                                               
  3 Stevens, Trevon        RIV                  1:13.69    1:16.98          3  
       37.72                                                               
  4 Rogers, Joe            POW                  1:14.31    1:19.93          2  
       38.01                                                               
  5 Warren, Kyler          POW                       NT   x1:25.25        
       41.43                                                               
  6 Goff, Riley            RIV                  1:30.27    1:27.66          1  
       43.09                                                               
  7 Shoopman, Ashton       RIV                  2:05.09    1:43.52        
       51.09                                                               
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.00  4A
        1:19.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shroyer, Nate          RIV                  1:07.01    1:09.01 4A       6  
       32.50                                                               
  2 Spann, Richard         POW                  1:12.75    1:10.63 4A       4  
       32.34                                                               
  3 Wright, Josh           POW                       NT    1:25.85          3  
       40.71                                                               
  4 Cunningham, Cobey      RIV                  1:30.13    1:33.40          2  
       43.83                                                               
  5 Schiller, Riley        POW                       NT    1:42.35          1  
       47.74                                                               
  6 Butler, Kaden          RIV                       NT    1:42.87        
       49.87                                                               
 -- Howard, Cole           POW                  1:55.64         DQ        
       53.48                                                               
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     3:29.55    4:16.65          8  
     1) Rogers, Joe                     2) Cannizzaro, Ben                
     3) Cox, Jay                        4) Frank, Cole                    
       29.53  1:01.16                                                      
  2 Riverton High School  'A'                   3:59.34    4:20.07          4  
     1) Shroyer, Drew                   2) Stevens, Trevon                
     3) Goff, Riley                     4) Shroyer, Nate                  
       29.35  1:00.43                                                      
  3 Powell High School  'B'                          NT    4:20.47          2  
     1) Wilson, Trenton                 2) Allred, Dallin                 
     3) Spann, Richard                  4) Rogers, Francis                
       31.47  1:06.52                                                      
  4 Powell High School  'D'                          NT   x5:30.67        
     1) Schiller, Riley                 2) Hawley, Ben                    
     3) Gerhts, Caiden                  4) Howard, Cole                   
       33.74  1:14.78                                                      
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 12                     
 
  1. Powell High School                  122   2. Riverton High School                 51