Licensed to Powell Swim Club       HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/25/2018 05:59 PM
                           Cody @ Powell - 9/25/2018                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     2:06.50    2:03.95          8  
     1) O'Brien, Sidney JR              2) Miner, Caitlyn SR              
     3) Twitchell, Katrina SR           4) Lowery, Madison SO             
       33.28    32.20    58.47                                             
  2 Cody High School  'A'                       2:05.79    2:09.53          4  
     1) Boysen, Megan SO                2) Allred, Brylee SO              
     3) Hopkin, Tayleigh FR             4) Johnson, Sidney JR             
       31.97    35.95    32.47    29.14                                    
  3 Powell High School  'B'                     2:15.00    2:18.80          2  
     1) Kahl, Kylie FR                  2) Liggett, Elizabeth SO          
     3) Kuntz, Rachel JR                4) Karhu, Emma SO                 
       36.53    38.10    32.91    31.26                                    
  4 Cody High School  'B'                            NT    2:36.35        
     1) Farmer, Cheyenne FR             2) Cook, Emma SO                  
     3) Snyder, Maya JR                 4) Morelle, Vio SR                
       39.34    38.45    36.62    41.94                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:14.50  4A
        2:23.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Marissa  JR COD                  2:18.98    2:15.21 3A       6  
      30.79   33.95   35.61   34.86                                
  2 Fuller, Anna        JR POW                  2:23.02    2:18.60 3A       4  
      31.34   34.94   36.65   35.67                                
  3 Moretti, Addison    SO POW                  2:13.99    2:20.86 3A       3  
      31.99   35.18   37.50   36.19                                
  4 Bower, Paige        FR COD                  2:24.28    2:21.73 3A       2  
      33.14   36.28   37.15   35.16                                
  5 Harder, Grace       FR POW                  2:41.03    2:33.16          1  
      34.37   38.99   41.15   38.65                                
  6 Vaughn, Cassidy     JR COD                  3:10.12    2:57.17        
      39.38   44.51   47.96   45.32                                
  7 Dye, Taylor         FR COD                  2:57.94   x2:57.85        
      41.76   46.24   47.63   42.22                                
  8 Sanders, Colette    FR POW                  2:58.00   x2:58.32        
      36.50   43.89   49.14   48.79                                
  9 Dillivan, Natalie   JR POW                  3:20.50   x3:17.13        
      41.70   51.57   52.87   50.99                                
 10 Hollingshead, Kait  SO COD                  3:45.13   x3:33.74        
      45.55   54.48   57.21   56.50                                
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:33.50  4A
        2:43.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Sidney     JR POW                  2:43.16    2:43.32          6  
      36.28   40.92   48.49   37.63                                
  2 Aguirre, Ashlyn     JR POW                  2:43.88    2:43.41          4  
      33.90   41.97   50.09   37.45                                
  3 Johnson, Sidney     JR COD                  2:48.44    2:46.19          3  
      37.67   42.50   50.09   35.93                                
  4 Allred, Brylee      SO COD                  2:54.81    2:58.13          2  
      38.66   50.47   50.72   38.28                                
  5 Lejeune, Lauren     JR POW                  2:57.19    2:58.20          1  
      38.14   44.53   50.76   44.77                                
  6 Hansen, Dakota      FR POW                  3:11.88   x2:59.76        
      41.51   49.19   48.68   40.38                                
  7 Selby, Accalia      SR COD                  3:05.05    3:08.76        
      42.10   48.23   56.18   42.25                                
 -- Boysen, Megan       SO COD                  2:44.89         DQ        
      33.02   39.93   56.21   35.16                                
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.00  4A
          28.25  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowery, Madison     SO POW                    27.46      27.56 4A       6  
  2 Hopkin, Tayleigh    FR COD                    28.26      27.96 4A       4  
  3 Kuntz, Rachel       JR POW                    32.33      30.14          3  
  4 VanNortrick, Kaele  JR COD                    30.34      30.29          2  
  5 Rayment, Delainey   FR POW                    31.05      30.67          1  
  6 Regester, Shelby    SO COD                    31.58      31.12        
  7 Karhu, Emma         SO POW                    29.55     x31.73        
  8 Farmer, Cheyenne    FR COD                    33.47     x32.73        
  9 Walker, Taycee      FR POW                    35.50     x33.21        
 10 Hackenberg, Maddi   SO POW                    33.52     x33.26        
 11 Wilson, Charlotte   FR POW                    34.02     x34.69        
 12 Hampton, Sarah      FR POW                    39.08     x36.44        
 13 Morelle, Vio        SR COD                    43.43     x43.92        
 14 Hawley, Hannah      FR POW                    46.27     x46.28        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
         145.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miner, Caitlyn      SR POW                   179.40     187.05 3A       6  
  2 Hackenberg, Maddi   SO POW                   168.80     168.90 3A       4  
  3 Karhu, Emma         SO POW                   193.45     153.15 3A       3  
  4 Walker, Taycee      FR POW                   131.15    x123.90        
  5 Rayment, Delainey   FR POW                   122.10    x116.65        
  6 Kahl, Kylie         FR POW                   116.70    x105.20        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.50  4A
        1:17.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Twitchell, Katrina  SR POW                  1:26.31    1:12.23 3A       6  
  2 Moretti, Addison    SO POW                  1:11.71    1:17.13          4  
      36.31   40.82                                                
  3 Hopkin, Tayleigh    FR COD                  1:18.26    1:17.73          3  
      37.82   39.91                                                
  4 Allred, Brylee      SO COD                  1:21.13    1:24.70          2  
      39.77   44.93                                                
  5 Harder, Grace       FR POW                  1:23.88    1:25.11          1  
      40.35   44.76                                                
  6 Snyder, Maya        JR COD                  1:33.98    1:30.89        
      40.59   50.30                                                
  7 Martinez, Juanita   FR POW                       NT   x2:04.13        
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  4A
        1:04.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liggett, Elizabeth  SO POW                  1:03.02    1:00.11 4A       6  
      29.00   31.11                                                
  2 Boysen, Megan       SO COD                    59.67    1:00.43 4A       4  
      28.90   31.53                                                
  3 Lowery, Madison     SO POW                  1:02.29    1:01.68 3A       3  
      30.35   31.33                                                
  4 Fuller, Anna        JR POW                  1:04.70    1:03.03 3A       2  
      30.43   32.60                                                
  5 Rosenbaum, Marissa  JR COD                  1:02.62    1:03.27 3A       1  
      30.11   33.16                                                
  6 VanNortrick, Kaele  JR COD                  1:13.67    1:08.97        
      32.33   36.64                                                
  7 Cook, Emma          SO COD                  1:15.73   x1:14.57        
      35.75   38.82                                                
  8 Selby, Accalia      SR COD                  1:15.41   x1:14.67        
      35.91   38.76                                                
  9 Vaughn, Cassidy     JR COD                  1:15.04   x1:14.94        
      35.06   39.88                                                
 10 Hansen, Dakota      FR POW                  1:14.01   x1:15.52        
      35.70   39.82                                                
 11 Kight, Sarah        JR COD                  1:15.75   x1:18.13        
      37.13   41.00                                                
 12 Dye, Taylor         FR COD                  1:20.03   x1:20.81        
      39.17   41.64                                                
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:10.00  4A
        6:38.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Sidney     JR POW                  6:43.95    6:37.09 3A       6  
      34.57   39.01   40.37   40.66   40.40   40.99   40.95   40.50
      41.14   38.50                                                
  2 Regester, Shelby    SO COD                  6:55.22    7:07.57          4  
      35.18   40.11   43.61   44.95   44.36 1:31.06                
    1:24.39                                                        
  3 Kuntz, Rachel       JR POW                  6:53.60    7:11.46          3  
      38.55   44.44   45.14   43.68   45.09   45.14   43.65   43.51
      43.58   38.68                                                
  4 Farmer, Cheyenne    FR COD                  7:55.52    7:35.95          2  
      39.49   47.18   47.99   47.17   47.05   47.38   48.43   46.94
      44.57   39.75                                                
  5 Lejeune, Lauren     JR POW                  7:35.00    7:36.22          1  
      41.49   45.82   46.47   46.01   46.14   46.54   46.88   46.78
      46.24   43.85                                                
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     1:57.50    1:54.83          8  
     1) Moretti, Addison SO             2) Fuller, Anna JR                
     3) Twitchell, Katrina SR           4) Lowery, Madison SO             
       30.08    28.50    27.59    28.66                                    
  2 Cody High School  'A'                       1:54.90    1:59.09          4  
     1) Allred, Brylee SO               2) VanNortrick, Kaelee JR         
     3) Johnson, Sidney JR              4) Rosenbaum, Marissa JR          
       30.12    30.48    29.54    28.95                                    
  3 Powell High School  'B'                     2:09.00    2:10.37          2  
     1) Hansen, Dakota FR               2) Harder, Grace FR               
     3) Karhu, Emma SO                  4) Rayment, Delainey FR           
       32.59    33.32    32.53    31.93                                    
  4 Cody High School  'B'                       2:08.33    2:20.18        
     1) Selby, Accalia SR               2) Vaughn, Cassidy JR             
     3) Snyder, Maya JR                 4) Regester, Shelby SO            
       33.45  1:05.13    31.38    10.22                                    
  5 Cody High School  'C'                       2:27.40   x2:30.22        
     1) Cook, Emma SO                   2) Dye, Taylor FR                 
     3) Morelle, Vio SR                 4) Kight, Sarah JR                
       34.79    37.29    43.65    34.49                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.00  4A
        1:13.00  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miner, Caitlyn      SR POW                  1:08.01    1:03.37 4A       6  
      30.07   33.30                                                
  2 Bower, Paige        FR COD                  1:13.47    1:14.98          4  
      37.01   37.97                                                
  3 Aguirre, Ashlyn     JR POW                  1:12.48    1:15.62          3  
  4 Kahl, Kylie         FR POW                  1:19.02    1:19.37          2  
      38.73   40.64                                                
  5 Wilson, Charlotte   FR POW                  1:33.69   x1:30.58        
      44.12   46.46                                                
  6 Dillivan, Natalie   JR POW                  1:38.55   x1:36.22        
      45.04   51.18                                                
  7 Martinez, Juanita   FR POW                       NT   x1:52.07        
  8 Hollingshead, Kait  SO COD                  1:50.97    1:52.11          1  
      54.22   57.89                                                
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.00  4A
        1:22.50  3A
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cook, Emma          SO COD                  1:23.27    1:21.15 3A       6  
      38.90   42.25                                                
  2 Snyder, Maya        JR COD                  1:23.63    1:24.67          4  
      41.46   43.21                                                
  3 Johnson, Sidney     JR COD                  1:34.16    1:32.71          3  
      44.93   47.78                                                
  4 Kight, Sarah        JR COD                  2:02.76   x1:46.92        
      51.38   55.54                                                
 -- Liggett, Elizabeth  SO POW                  1:23.52   X1:23.54        
      41.05   42.49                                                
 -- Sanders, Colette    FR POW                  1:39.97        XDQ        
      47.36   51.93                                                
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cody High School  'A'                       4:11.81    4:27.52          8  
     1) Hopkin, Tayleigh FR             2) Bower, Paige FR                
     3) Rosenbaum, Marissa JR           4) Boysen, Megan SO               
       32.26  1:05.89    33.03  1:07.16    30.53  1:05.64    31.78  1:08.83
  2 Cody High School  'B'                       4:52.84    5:02.58          4  
     1) VanNortrick, Kaelee JR          2) Regester, Shelby SO            
     3) Vaughn, Cassidy JR              4) Selby, Accalia SR              
       32.90  1:08.95    35.25  1:14.49    38.84  1:20.82    36.24  1:18.32
  3 Cody High School  'C'                       5:30.42   x5:53.13        
     1) Farmer, Cheyenne FR             2) Dye, Taylor FR                 
     3) Kight, Sarah JR                 4) Hollingshead, Kaitlyn SO       
       36.28  1:24.18    36.62  1:20.87    38.30  1:22.09  1:45.99         
 -- Powell High School  'A'                     4:08.00   X4:16.38        
     1) Moretti, Addison SO             2) O'Brien, Sidney JR             
     3) Twitchell, Katrina SR           4) Miner, Caitlyn SR              
       31.96  1:05.95    31.56  1:06.18    28.30  1:01.23    29.11  1:03.02
 -- Powell High School  'B'                     4:38.64   X4:45.31        
     1) Harder, Grace FR                2) Hansen, Dakota FR              
     3) Aguirre, Ashlyn JR              4) Fuller, Anna JR                
       34.95  1:13.73    35.99  1:17.14    34.71  1:10.72    30.01  1:03.72
 -- Powell High School  'C'                     5:55.00   X6:11.66        
     1) Lejeune, Lauren JR              2) Dillivan, Natalie JR           
     3) Martinez, Juanita FR            4) Hawley, Hannah FR              
       35.31  1:13.96    50.06  1:42.38    11.38    42.84  1:37.87  2:32.48
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Powell High School                  105   2. Cody High School                     73