Licensed to Riverton High School Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/13/2018 02:50 PM
                       LHS Girls Swim Invite - 9/8/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyman High School Girls  'A'                      2:01.21    2:07.26   32  
     1) Flake, Maura SR                 2) Busskohl, Brynlee SO           
     3) Walk, Kira SO                   4) Porter, Paytan SR              
       30.89  1:05.54  1:36.71  2:07.26                                    
  2 Kemmerer High School  'A'                         2:14.37    2:13.66   26  
     1) Wilcox, Addison FR              2) Thatcher, Teryn JR             
     3) Hagler, Brooklynn SR            4) Krall, Alexis SR               
       40.02  1:13.29  1:47.29  2:13.66                                    
  3 Sublette  'A'                                     2:09.93    2:19.09   24  
     1) Green, Kinlee JR                2) Nielson, Paige JR              
     3) Thoman, Hayden SO               4) Espenshied, Cassidy SO         
       38.12  1:18.19  1:53.77  2:19.09                                    
  4 Sublette  'B'                                          NT   x2:22.41  
     1) Ruby, Adrianna SO               2) Hattan, Sierra FR              
     3) Noble, Reese SO                 4) Paulson, Darbie SR             
       34.44  1:14.21  1:49.22  2:22.41                                    
  5 Lyman High School Girls  'B'                      2:15.89   x2:26.00  
     1) Olguin, Zoie SO                 2) Condos, Ashlynn FR             
     3) Bindl, Brooke FR                4) Parkinson, Shelby FR           
  6 Sublette  'C'                                          NT   x2:30.83  
     1) Harnack, Grace FR               2) Rutsch, Haley SO               
     3) Buchanan, Mia FR                4) Davis, Ashley SO               
       31.98  1:18.34  1:54.68  2:30.83                                    
  7 Lyman High School Girls  'C'                      2:30.21   x2:30.90  
     1) Jensen, Sara FR                 2) Crook, Sara SR                 
     3) Rollins, Shelby FR              4) Adams, Elsie FR                
       38.62  1:20.10  1:55.99  2:30.90                                    
  8 Lyman High School Girls  'D'                           NT   x2:36.55  
     1) Maxfield, Ryland FR             2) Weston, Samantha JR            
     3) Busskohl, Brooklyn JR           4) Hewitt, Harper JR              
     1:01.93  1:38.38  2:08.23  2:36.55                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Natalie             JR Sublette             2:17.68    2:16.87   16  
  2 Bennett, Adalyn           JR Sublette             2:23.90    2:21.17   13  
  3 Hewitt, Harper            JR Lym HS Girls         2:24.16    2:21.65   12  
  4 Condos, Katelynn          JR Lym HS Girls         3:02.55    2:26.48   11  
  5 Anson, Kaitlyn            JR Lym HS Girls              NT    2:33.97   10  
       35.79  1:15.58  1:54.96  2:33.97                                    
  6 Jones, Muriel             SO Sublette             2:38.31    2:38.19    9  
  7 Krall, Alexis             SR KEM                  2:25.65    2:45.51    7  
  8 Short, Anna Jo            FR Lym HS Girls              NT   x2:52.92  
       37.27  1:23.46  2:09.19  2:52.92                                    
  9 Stone, Amberlen           SO Sublette             3:14.04   x3:00.14  
 10 Failoni, Sophie           SO KEM                  3:07.24    3:07.19    5  
 11 Hill, Britty              SR Sublette                  NT   x3:20.03  
       48.35  1:37.99  2:29.83  3:20.03                                    
 12 Davis, Ashley             SO Sublette                  NT   x3:34.91  
       44.36  1:36.45  2:35.96  3:34.91                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM QT 2:43.00
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weston, Samantha          JR Lym HS Girls         2:40.07    2:32.56   16  
       33.21  1:13.47  1:57.61  2:32.56                                    
  2 Rogers, Emma              SO Sublette             2:38.60    2:35.56   13  
       32.49  1:10.95  1:57.38  2:35.56                                    
  3 Busskohl, Brooklyn        JR Lym HS Girls         2:40.16    2:39.78   12  
       31.09  1:09.63  1:59.05  2:39.78                                    
  4 Hattan, Sierra            FR Sublette             2:45.34    2:49.39   11  
  5 Flake, Maura              SR Lym HS Girls         2:47.32    2:52.76   10  
       38.33  1:19.87  2:12.82  2:52.76                                    
  6 Thoman, Hayden            SO Sublette             2:56.08    2:57.12    9  
       36.53  1:20.84  2:17.65  2:57.12                                    
  7 Olguin, Zoie              SO Lym HS Girls              NT   x3:03.47  
       39.85  1:24.24  2:22.51  3:03.47                                    
  8 Green, Kinlee             JR Sublette                  NT   x3:11.30  
       48.09  1:36.73  2:31.37  3:11.30                                    
  9 Wright, Autumn            FR Sublette                  NT   x3:17.66  
       45.32  1:34.54  2:35.10  3:17.66                                    
 -- Nielson, Paige            JR Sublette                  NT         DQ  
       36.46  1:23.58  2:14.28       DQ                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle QT 00:28.25
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busskohl, Brynlee         SO Lym HS Girls           27.27      27.14   16  
  2 Espenshied, Cassidy       SO Sublette               28.18      28.64   13  
  3 Seeman, Israel            JR Sublette                  NT      28.72   12  
  4 Thatcher, Teryn           JR KEM                    28.58      28.76   11  
  5 Walk, Kira                SO Lym HS Girls           29.43      29.31   10  
  6 Garner, Nikayla           SR Lym HS Girls           28.82      29.63    9  
  7 Porter, Paytan            SR Lym HS Girls           30.31     x30.16  
  8 Covill, Meleah            SR Sublette               31.06      31.08    7  
  9 Parkinson, Shelby         FR Lym HS Girls           30.47     x31.31  
 10 Arne, Janae               FR Sublette                  NT     x31.34  
 11 Bindl, Brooke             FR Lym HS Girls           31.38     x31.35  
 12 Wilcox, Addison           FR KEM                    32.23      32.05    5  
 13 Hatch, Lena               FR Sublette               33.63     x34.12  
 14 Noble, Haley              SO Sublette               33.77     x34.36  
 15 VanGieson, Mazie          FR Lym HS Girls           35.97     x35.02  
 16 Roose, Cheyann            FR KEM                       NT      35.84    4  
 17 Adams, Elsie              FR Lym HS Girls           35.71     x36.01  
 18 Crook, Dayana             FR Lym HS Girls           33.11     x36.31  
 19 Swann, Shelby             SO KEM                    42.24     x43.30  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving QT 145
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paulson, Darbie           SR Sublette              141.30     149.40   16  
  2 Allen, Elizabeth          FR Lym HS Girls           91.15     108.08   13  
  3 Harnack, Grace            FR Sublette                  NP      99.30   12  
  4 Ruby, Adrianna            SO Sublette                  NP      79.60   11  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly QT 1:17.00
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Natalie             JR Sublette             1:07.70    1:07.14   16  
       30.44  1:07.14                                                      
  2 Busskohl, Brooklyn        JR Lym HS Girls         1:09.62    1:08.31   13  
       30.15  1:08.31                                                      
  3 Thoman, Hayden            SO Sublette             1:15.09    1:18.89   12  
       36.74  1:18.89                                                      
  4 Noble, Reese              SO Sublette             1:25.22    1:26.96   11  
       37.49  1:26.96                                                      
  5 Rollins, Shelby           FR Lym HS Girls              NT    1:27.83   10  
       39.53  1:27.83                                                      
  6 Bindl, Brooke             FR Lym HS Girls         1:38.92    1:32.62    9  
       40.78  1:32.62                                                      
  7 Hill, Britty              SR Sublette             1:53.54   x1:55.87  
       52.76  1:55.87                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle QT 1:04.00
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Emma              SO Sublette             1:02.41    1:00.65   16  
       28.63  1:00.65                                                      
  2 Espenshied, Cassidy       SO Sublette             1:04.09    1:03.92   13  
       30.45  1:03.92                                                      
  3 Krall, Alexis             SR KEM                  1:03.70    1:05.90   12  
       30.96  1:05.90                                                      
  4 Condos, Ashlynn           FR Lym HS Girls         1:06.97    1:06.23   11  
       31.31  1:06.23                                                      
  5 Porter, Paytan            SR Lym HS Girls         1:07.13    1:06.96   10  
       31.04  1:06.96                                                      
  6 Thatcher, Teryn           JR KEM                  1:06.95    1:07.31    9  
       30.92  1:07.31                                                      
  7 Anson, Kaitlyn            JR Lym HS Girls         1:09.21    1:10.92    7  
       33.38  1:10.92                                                      
  8 Covill, Meleah            SR Sublette             1:10.89    1:11.85    5  
       33.95  1:11.85                                                      
  9 Olguin, Zoie              SO Lym HS Girls         1:11.41   x1:13.88  
       34.28  1:13.88                                                      
 10 Crook, Sara               SR Lym HS Girls         1:23.38   x1:15.81  
       37.29  1:15.81                                                      
 11 Noble, Haley              SO Sublette             1:19.81   x1:19.11  
       35.68  1:19.11                                                      
 12 Jensen, Sara              FR Lym HS Girls              NT   x1:19.47  
 13 Rutsch, Haley             SO Sublette             1:20.64   x1:19.75  
       37.92  1:19.75                                                      
 14 Buchanan, Mia             FR Sublette             1:10.07   x1:20.58  
       44.82  1:20.58                                                      
 15 Stone, Amberlen           SO Sublette             1:26.51   x1:24.65  
       38.17  1:24.65                                                      
 16 Crook, Dayana             FR Lym HS Girls         1:19.92   x1:25.33  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle QT 6:38.00
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busskohl, Brynlee         SO Lym HS Girls         6:30.23    6:14.23   16  
       31.03  1:06.70  1:44.04  2:22.39           3:01.42  3:40.34  4:19.47
     5:00.19  6:14.23                                                      
  2 Walk, Kira                SO Lym HS Girls         6:09.78    6:27.29   13  
       31.80  1:07.99  1:46.52  2:25.62           3:05.31  3:46.06  4:27.00
     5:08.17  5:48.49  6:27.29                                             
  3 Jones, Muriel             SO Sublette             6:57.24    6:59.04   12  
       36.50  1:17.04  2:00.46  2:41.46           3:24.45  4:07.58  4:50.61
     5:33.99  6:18.38  6:59.04                                             
  4 Bennett, Adalyn           JR Sublette             6:47.95    7:06.58   11  
       36.15  1:15.56  1:56.40  2:37.67           3:19.55  4:00.73  5:25.46
     6:07.87  6:48.08  7:06.58                                             
  5 Hatch, Lena               FR Sublette                  NT    8:07.10   10  
  6 Failoni, Sophie           SO KEM                       NT    8:34.93    9  
       39.78                                      3:12.53  4:06.31  5:01.51
     5:56.03  6:50.95  7:44.16  8:34.93                                    
  7 Swann, Shelby             SO KEM                       NT   10:34.81    7  
       48.80  1:51.35  2:56.66  4:02.64           5:09.80  6:14.73  7:21.78
     8:26.93  9:32.15 10:34.81                                             
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sublette  'A'                                     1:52.05    1:53.00   32  
     1) Rogers, Emma SO                 2) Harnack, Grace FR              
     3) Espenshied, Cassidy SO          4) Hunt, Natalie JR               
       27.62    57.83  1:26.27  1:53.00                                    
  2 Lyman High School Girls  'A'                      1:55.24    1:54.47   26  
     1) Garner, Nikayla SR              2) Weston, Samantha JR            
     3) Anson, Kaitlyn JR               4) Busskohl, Brooklyn JR          
       29.13    57.21  1:27.66  1:54.47                                    
  3 Kemmerer High School  'A'                         1:59.70    2:00.18   24  
     1) Thatcher, Teryn JR              2) Krall, Alexis SR               
     3) Hagler, Brooklynn SR            4) Wilcox, Addison FR             
       30.44  1:00.21  1:32.96  2:00.18                                    
  4 Sublette  'B'                                     2:02.62   x2:07.50  
     1) Bennett, Adalyn JR              2) Covill, Meleah SR              
     3) Buchanan, Mia FR                4) Noble, Haley SO                
       30.33  1:02.55  1:33.54  2:07.50                                    
  5 Sublette  'C'                                     2:24.06   x2:09.37  
     1) Hattan, Sierra FR               2) Nielson, Paige JR              
     3) Paulson, Darbie SR              4) Wright, Autumn FR              
       31.08  1:01.98  1:36.53  2:09.37                                    
  6 Lyman High School Girls  'B'                      2:15.23   x2:11.11  
     1) Flake, Maura SR                 2) Olguin, Zoie SO                
     3) Condos, Ashlynn FR              4) Porter, Paytan SR              
       32.02  1:06.51  1:35.79  2:11.11                                    
  7 Lyman High School Girls  'C'                      2:18.38   x2:21.89  
     1) Jensen, Sara FR                 2) Crook, Dayana FR               
     3) VanGieson, Mazie FR             4) Crook, Sara SR                 
       35.20  1:13.22  1:49.12  2:21.89                                    
  8 Sublette  'D'                                     2:25.91   x2:23.76  
     1) Hatch, Lena FR                  2) Hill, Britty SR                
     3) Day, Kaylee JR                  4) Arne, Janae FR                 
       32.56  1:12.45  1:48.92  2:23.76                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke QT 1:13.00
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hewitt, Harper            JR Lym HS Girls         1:08.84    1:07.71   16  
       31.41  1:07.71                                                      
  2 Seeman, Israel            JR Sublette                  NT    1:14.95   13  
       36.68  1:14.95                                                      
  3 Rollins, Shelby           FR Lym HS Girls         1:18.14    1:17.28   12  
       37.63  1:17.28                                                      
  4 Parkinson, Shelby         FR Lym HS Girls         1:21.71    1:18.02   11  
       38.34  1:18.02                                                      
  5 Harnack, Grace            FR Sublette             1:20.15    1:18.16   10  
       36.47  1:18.16                                                      
  6 Ruby, Adrianna            SO Sublette             1:21.80    1:19.57    9  
  7 Allen, Elizabeth          FR Lym HS Girls              NT   x1:23.07  
       40.64  1:23.07                                                      
  8 Wright, Autumn            FR Sublette             1:23.19   x1:23.91  
  9 Green, Kinlee             JR Sublette             1:26.79   x1:25.60  
       41.37  1:25.60                                                      
 10 Short, Anna Jo            FR Lym HS Girls         1:28.31   x1:26.10  
 11 Noble, Reese              SO Sublette             1:24.14   x1:26.23  
       39.70  1:26.23                                                      
 12 Condos, Katelynn          JR Lym HS Girls         1:27.34   x1:27.03  
 13 Roose, Cheyann            FR KEM                       NT    1:33.60    7  
       44.81  1:33.60                                                      
 14 Wilcox, Addison           FR KEM                  1:29.18    1:33.88    5  
 15 Adams, Elsie              FR Lym HS Girls         1:41.18   x1:40.78  
 16 Davis, Ashley             SO Sublette                  NT   x1:43.11  
 17 Maxfield, Ryland          FR Lym HS Girls         2:27.66   x2:25.37  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke QT 1:22.50
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weston, Samantha          JR Lym HS Girls         1:18.45    1:16.31   16  
       36.18  1:16.31                                                      
  2 Hagler, Brooklynn         SR KEM                  1:22.61    1:18.43   13  
       36.02  1:18.43                                                      
  3 Nielson, Paige            JR Sublette             1:26.11    1:26.59   12  
       39.64  1:26.59                                                      
  4 Condos, Ashlynn           FR Lym HS Girls         1:30.03    1:28.50   11  
       41.33  1:28.50                                                      
  5 Hattan, Sierra            FR Sublette             1:26.42    1:29.67   10  
       41.02  1:29.67                                                      
  6 Crook, Sara               SR Lym HS Girls         1:37.00    1:36.37    9  
       44.01  1:36.37                                                      
  7 Garner, Nikayla           SR Lym HS Girls         1:39.79   x1:37.60  
       44.67  1:37.60                                                      
  8 Arne, Janae               FR Sublette             1:40.79    1:38.50    7  
       47.60  1:38.50                                                      
  9 Buchanan, Mia             FR Sublette                  NT   x1:38.87  
       48.24  1:38.87                                                      
 10 Rutsch, Haley             SO Sublette             1:43.26   x1:39.81  
       46.32  1:39.81                                                      
 11 VanGieson, Mazie          FR Lym HS Girls              NT   x1:48.11  
       51.27  1:48.11                                                      
 12 Jensen, Sara              FR Lym HS Girls         1:44.71   x1:48.24  
       48.52  1:48.24                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sublette  'A'                                     4:15.46    4:13.31   32  
     1) Rogers, Emma SO                 2) Bennett, Adalyn JR             
     3) Thoman, Hayden SO               4) Hunt, Natalie JR               
       30.89  1:05.26           1:36.26  2:10.68  2:39.38           3:12.19
     3:40.83  4:13.31                                                      
  2 Lyman High School Girls  'A'                      4:18.81    4:21.64   26  
     1) Hewitt, Harper JR               2) Walk, Kira SO                  
     3) Anson, Kaitlyn JR               4) Busskohl, Brynlee SO           
       30.45  1:04.45           1:35.39  2:10.31  2:42.40           3:19.22
     3:47.95  4:21.64                                                      
  3 Lyman High School Girls  'B'                           NT   x4:59.90  
     1) Condos, Katelynn JR             2) Bindl, Brooke FR               
     3) Rollins, Shelby FR              4) Parkinson, Shelby FR           
  4 Sublette  'B'                                     4:36.03   x5:00.30  
     1) Day, Kaylee JR                  2) Covill, Meleah SR              
     3) Noble, Reese SO                 4) Paulson, Darbie SR             
       34.11  1:11.78           1:47.95  2:29.73  3:04.10           3:43.95
     4:20.59  5:00.30                                                      
  5 Sublette  'C'                                     5:01.54   x5:20.31  
     1) Wright, Autumn FR               2) Hatch, Lena FR                 
     3) Arne, Janae FR                  4) Jones, Muriel SO               
       37.70  1:20.31           1:57.65  2:38.22  3:17.39           4:01.47
     4:37.39  5:20.31                                                      
  6 Lyman High School Girls  'C'                           NT   x5:25.51  
     1) Adams, Elsie FR                 2) Short, Anna Jo FR              
     3) Allen, Elizabeth FR             4) Crook, Dayana FR               
  7 Sublette  'D'                                     5:10.60   x5:35.10  
     1) Ruby, Adrianna SO               2) Green, Kinlee JR               
     3) Wilson, Dana SO                 4) Hill, Britty SR                
       35.30  1:16.11           1:54.09  2:34.18  3:14.40           4:00.01
     5:35.10                                                               
  8 Kemmerer High School  'A'                         5:40.33    5:51.58   24  
     1) Failoni, Sophie SO              2) Roose, Cheyann FR              
     3) Swann, Shelby SO                4) Hagler, Brooklynn SR           
                       1:22.00                                      3:41.17
     4:43.64  5:15.70  5:51.58                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Sublette                            397   2. Lyman High School Girls             367
  3. Kemmerer High School                168