Licensed to Riverton High School Swim Team
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/4/2018 08:13 AM
                       2018 RHS Girls Invite - 9/1/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     2:05.00    2:06.20         32  
     1) O'Brien, Sidney                 2) Miner, Caitlyn                 
     3) Aguirre, Ashlyn                 4) Lowery, Madison                
       32.51  1:06.17  1:37.80  2:06.20                                    
  2 Powell High School  'B'                     2:38.00   x2:13.19        
     1) Kahl, Kylie                     2) Sanders, Colette               
     3) Twitchell, KayCee               4) Halter, Lily                   
       38.63  1:25.89  1:57.79  2:13.19                                    
  3 Rawlins High School-WY  'A'                 1:56.69    2:27.07         26  
     1) Arnold, Alyssa 15               2) Schoel, DeNae 17               
     3) Skinner, Sierra Jo 16           4) Porter, Emily 16               
       37.97  1:16.59  1:54.18  2:27.07                                    
  4 Riverton High School-WY  'A'                2:58.00    2:29.64         24  
     1) Osborne, Makayla                2) Wildcat, Jazmine               
     3) Pierson, Elizabeth              4) Ridgley, Winter                
       35.14  1:20.23  1:58.12  2:29.64                                    
  5 Riverton High School-WY  'B'                     NT   x3:07.97        
     1) Tate, Maddie                    2) Munda, Lilly                   
     3) Throckmartin, Angelique         4) McKee, Elizabeth               
       55.56  1:47.03  2:30.78  3:07.97                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:14.50  4A
        2:23.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mathis, Sheridan       DOU-WY               2:07.68    2:21.14 3A      16  
       33.35  1:10.03  1:47.09  2:21.14                                    
  2 Liggett, Elizabeth     POW                  2:20.98    2:21.72 3A      13  
       33.73  1:10.57  2:21.72                                             
  3 Moore, Shayla          DOU-WY               2:27.02    2:29.35         12  
       34.29  1:12.83  1:52.03  2:29.35                                    
  4 Arnold, Alyssa      15 RAW-WY               2:39.33    2:44.02         11  
       36.37  1:16.76  2:00.65  2:44.02                                    
  5 Ridgley, Winter        Rhs-WY               2:35.72    2:47.15         10  
       34.59  1:13.91  1:54.84  2:47.15                                    
  6 Schoel, DeNae       17 RAW-WY               2:39.53    2:48.29          9  
  7 Lejeune, Lauren        POW                  2:47.94    2:48.96          7  
       40.96  1:24.23  2:08.15  2:48.96                                    
  8 Mathis, Isabelle       DOU-WY               2:55.68    2:52.06          5  
       40.06  1:25.08  2:11.31  2:52.06                                    
  9 Finn, Hannah           Rhs-WY               2:50.00    2:52.12          4  
 10 Porter, Emily       16 RAW-WY               2:54.24    3:02.25          3  
 11 Haroldson, Christi     DOU-WY               2:59.00    3:04.87          2  
       38.98  1:24.60  2:14.81  3:04.87                                    
 12 Frakes, Katelyn     15 RAW-WY               3:23.51    3:19.16          1  
       42.81  1:32.69  3:19.16                                             
 13 Dillivan, Natalie      POW                       NT    3:28.44        
       45.71  1:37.29  2:30.22  3:28.44                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:33.50  4A
        2:43.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moretti, Addison       POW                  2:43.96    2:38.42 3A      16  
  2 O'Brien, Sidney        POW                  2:52.15    2:43.16         13  
  3 Fuller, Anna           POW                  2:32.64    2:43.33         12  
  4 Osborne, Makayla       Rhs-WY               2:48.63    2:47.70         11  
  5 Paulsen, Whitney    16 RAW-WY               3:00.71    3:03.65         10  
  6 Skinner, Sierra Jo  16 RAW-WY               3:11.61    3:12.26          9  
       45.00  1:36.68  2:30.51  3:12.26                                    
  7 Laird, Lillian      15 RAW-WY               3:22.92    3:19.73          7  
       42.64  1:31.13  2:33.55  3:19.73                                    
 -- Hansen, Dakota         POW                  2:59.97         DQ        
 -- McKee, Elizabeth       Rhs-WY                    NT         DQ        
       50.44  1:45.30  2:50.59       DQ                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.00  4A
          28.25  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miner, Caitlyn         POW                    25.36      26.68 4A      16  
  2 Walker, Amarion     14 RAW-WY                 30.35      30.53         13  
  3 Karhu, Emma            POW                    31.01      30.99         12  
  4 Smith, Shauna          DOU-WY                 32.53      31.83         11  
  5 Rayment, Delainey      POW                    31.35      32.37         10  
  6 Kelley, Jordan      16 RAW-WY                 37.41      36.47          9  
  7 Quinn, Anna            DOU-WY                 35.68      37.29          7  
  8 Russell, Cheyenne   15 RAW-WY                 34.58      37.80          5  
  9 Overstreet, Bella   15 RAW-WY                 40.18      38.09          4  
 10 Romero, Alexandrea  17 RAW-WY                 38.45     x38.59        
 11 Munda, Lilly           Rhs-WY                 37.06      38.82          3  
 12 Hampton, Sarah         POW                       NT      39.08          2  
 13 Hiatt, Betty           Rhs-WY                 38.97      39.34          1  
 14 Hiatt, Mary            Rhs-WY                 39.35      39.41        
 15 Kennedy, Kaci          Rhs-WY                 39.23      39.79        
 15 Mullens, Bianca        DOU-WY                    NT      39.79        
 17 Tate, Maddie           Rhs-WY                 47.02     x44.15        
 18 Codie, Knott           DOU-WY                    NT      47.05        
 19 Hawley, Hannah         POW                       NT     x47.17        
 20 Garcia, Maria          Rhs-WY                 52.16     x58.50        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPherson, Moira       DOU-WY                205.85     200.05         16  
  2 Karhu, Emma            POW                   186.75     193.45         13  
  3 Miner, Caitlyn         POW                   175.00     179.40         12  
  4 Pierson, Elizabeth     Rhs-WY                    NP     163.00         11  
  5 Kelley, Jordan      16 RAW-WY                121.15     150.30         10  
  6 Hackenberg, Maddi      POW                   164.40     144.30          9  
  7 Walker, Taycee         POW                    72.55     131.15          7  
  8 Rayment, Delainey      POW                    94.60    x122.10        
  9 Kahl, Kylie            POW                    77.15    x116.70        
 -- Overstreet, Bella   15 RAW-WY                 64.25         DQ        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.50  4A
        1:17.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Ashlyn        POW                  1:08.71    1:13.02 3A      16  
       33.83  1:13.02                                                      
  2 Lejeune, Lauren        POW                  1:17.32    1:28.19         13  
       39.55  1:28.19                                                      
  3 Paulsen, Whitney    16 RAW-WY               1:31.29    1:31.68         12  
       41.09  1:31.68                                                      
  4 Skinner, Sierra Jo  16 RAW-WY               1:28.69    1:41.48         11  
       47.90  1:41.48                                                      
 -- Twitchell, KayCee      POW                       NT         DQ        
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  4A
        1:04.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Makayla       Rhs-WY               1:03.16    1:02.44 3A      16  
       29.57  1:02.44                                                      
  2 Moore, Shayla          DOU-WY               1:02.57    1:03.44 3A      13  
       30.40  1:03.44                                                      
  3 Ridgley, Winter        Rhs-WY               1:08.20    1:07.81         12  
       32.45  1:07.81                                                      
  4 Walker, Amarion     14 RAW-WY               1:10.88    1:11.33         11  
       34.74  1:11.33                                                      
  5 Smith, Shauna          DOU-WY               1:13.21    1:15.84         10  
       35.66  1:15.84                                                      
  6 Wildcat, Jazmine       Rhs-WY               1:16.23    1:19.07          9  
       36.69  1:19.07                                                      
  7 Russell, Cheyenne   15 RAW-WY               1:20.13    1:19.23          7  
       38.38  1:19.23                                                      
  8 Sanders, Colette       POW                  1:21.53    1:19.37          5  
       37.54  1:19.37                                                      
  9 Throckmartin, Ange     Rhs-WY               1:17.86    1:19.82          4  
       36.91  1:19.82                                                      
 10 Porter, Emily       16 RAW-WY               1:18.00    1:21.08          3  
 11 Hiatt, Betty           Rhs-WY               1:34.62   x1:30.72        
       42.90  1:30.72                                                      
 12 Hiatt, Mary            Rhs-WY               1:30.23   x1:30.84        
       43.21  1:30.84                                                      
 13 Tate, Maddie           Rhs-WY               1:39.41   x1:38.30        
       46.62  1:38.30                                                      
 14 Kennedy, Kaci          Rhs-WY               1:53.21   x1:40.21        
 -- Codie, Knott           DOU-WY                    NT         DQ        
       51.24       DQ                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:10.00  4A
        6:38.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moretti, Addison       POW                  6:07.33    6:14.76 3A      16  
       33.65  1:10.21  1:48.28  2:26.71  3:05.55  3:44.39  4:22.78  5:02.57
     5:41.26  6:14.76                                                      
  2 Mathis, Sheridan       DOU-WY               5:49.00    6:28.64 3A      13  
       36.22  1:16.24  1:56.56  2:35.78  3:14.76  3:54.16  4:33.82  5:14.20
     5:51.71  6:28.64                                                      
  3 Fuller, Anna           POW                  5:56.96    6:29.83 3A      12  
       34.13  1:12.97  1:52.04  2:31.92  3:12.61  3:51.99  4:32.51  5:12.90
     5:52.53  6:29.83                                                      
  4 Hansen, Dakota         POW                  8:00.00    7:40.87         11  
       39.06  1:26.38  2:14.14  3:02.09  3:49.99  4:37.94  5:26.35  6:13.66
     6:58.65  7:40.87                                                      
  5 Dillivan, Natalie      POW                       NT    9:29.69         10  
       44.96  1:40.08  2:40.28  3:40.51  4:38.64  5:41.47  6:41.18  7:37.32
     8:34.94  9:29.69                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     2:01.73    1:56.90         32  
     1) Liggett, Elizabeth              2) Karhu, Emma                    
     3) Lowery, Madison                 4) Moretti, Addison               
       28.93  1:01.51  1:28.53  1:56.90                                    
  2 Douglas Bearcats-WY  'A'                    2:09.52    2:03.30         26  
     1) Moore, Shayla                   2) Mathis, Isabelle               
     3) Smith, Shauna                   4) Mathis, Sheridan               
       28.80  1:00.60  1:33.88  2:03.30                                    
  3 Rawlins High School-WY  'A'                 1:42.02    2:07.95         24  
     1) Paulsen, Whitney 16             2) Walker, Amarion 14             
     3) Schoel, DeNae 17                4) Russell, Cheyenne 15           
       29.28  1:01.24  1:33.71  2:07.95                                    
  4 Riverton High School-WY  'A'                     NT    2:11.17         22  
     1) Jordan, Syonia                  2) Wildcat, Jazmine               
     3) Finn, Hannah                    4) Pierson, Elizabeth             
       28.91  1:03.95  1:39.96  2:11.17                                    
  5 Powell High School  'B'                     2:35.00   x2:41.31        
     1) Twitchell, KayCee               2) Hansen, Dakota                 
     3) Hawley, Hannah                  4) Dillivan, Natalie              
       46.24  1:13.95  2:04.36  2:41.31                                    
 -- Rawlins High School-WY  'B'                      NT         DQ        
     1) Romero, Alexandrea 17           2) Kelley, Jordan 16              
     3) Laird, Lillian 15               4) Porter, Emily 16               
       39.19  1:14.88  1:48.97       DQ                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.00  4A
        1:13.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Sidney        POW                  1:08.81    1:11.91 3A      16  
       34.27  1:11.91                                                      
  2 Aguirre, Ashlyn        POW                  1:13.67    1:13.41         13  
       36.62  1:13.41                                                      
  3 Mathis, Isabelle       DOU-WY               1:18.38    1:20.83         12  
       39.73  1:20.83                                                      
  4 Kahl, Kylie            POW                  1:23.28    1:23.34         11  
       40.11  1:23.34                                                      
  5 Arnold, Alyssa      15 RAW-WY               1:25.69    1:23.35         10  
  6 Hackenberg, Maddi      POW                  1:24.59    1:24.66          9  
       40.04  1:24.66                                                      
  7 Laird, Lillian      15 RAW-WY               1:30.76    1:27.24          7  
       42.98  1:27.24                                                      
  8 Halter, Lily           POW                  1:33.91   x1:30.74        
  9 Haroldson, Christi     DOU-WY               1:39.13    1:39.90          5  
 10 Walker, Taycee         POW                  1:40.91   x1:41.88        
       50.89  1:41.88                                                      
 11 Throckmartin, Ange     Rhs-WY               1:36.68    1:43.26          4  
       48.88  1:43.26                                                      
 12 Frakes, Katelyn     15 RAW-WY               1:37.96    1:43.37          3  
 13 McKee, Elizabeth       Rhs-WY               1:42.00    1:48.49          2  
       50.63  1:48.49                                                      
 -- Romero, Alexandrea  17 RAW-WY               1:53.03         DQ        
 -- Hampton, Sarah         POW                       NT         DQ        
       48.99       DQ                                                      
 -- Mullens, Bianca        DOU-WY                    NT         DQ        
     1:00.92       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.00  4A
        1:22.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liggett, Elizabeth     POW                  1:25.60    1:25.53         16  
       41.77  1:25.53                                                      
  2 Schoel, DeNae       17 RAW-WY               1:25.21    1:27.71         13  
       40.98  1:27.71                                                      
  3 Wildcat, Jazmine       Rhs-WY               1:37.76    1:40.80         12  
       47.23  1:40.80                                                      
  4 Quinn, Anna            DOU-WY                    NT    1:45.62         11  
       49.12  1:45.62                                                      
  5 Finn, Hannah           Rhs-WY               1:48.98    1:47.74         10  
       49.43  1:47.74                                                      
  6 Munda, Lilly           Rhs-WY               1:50.70    1:53.02          9  
       52.19  1:53.02                                                      
  7 Hawley, Hannah         POW                       NT    2:16.46          7  
     1:02.07  2:16.46                                                      
 -- Sanders, Colette       POW                  1:43.63         DQ        
       50.91       DQ                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell High School  'A'                     4:11.81    4:15.50         32  
     1) Moretti, Addison                2) Miner, Caitlyn                 
     3) Fuller, Anna                    4) O'Brien, Sidney                
       30.95  1:03.79  1:31.97  2:03.28  2:35.19  3:10.08  3:41.98  4:15.50
  2 Rawlins High School-WY  'A'                 3:54.04    4:43.57         26  
     1) Skinner, Sierra Jo 16           2) Walker, Amarion 14             
     3) Paulsen, Whitney 16             4) Arnold, Alyssa 15              
       33.37  1:11.16  1:45.75  2:23.65  2:56.44  3:31.74  4:06.47  4:43.57
  3 Riverton High School-WY  'A'                     NT    4:47.99         24  
     1) Osborne, Makayla                2) Throckmartin, Angelique        
     3) Ridgley, Winter                 4) Jordan, Syonia                 
       31.77  1:06.98  1:46.71  2:32.17  3:05.61  3:43.20  4:13.43  4:47.99
  4 Douglas Bearcats-WY  'A'                    4:28.62    4:49.33         22  
       31.72  1:06.46  1:44.33  2:25.23  3:02.06  3:43.51  4:14.28  4:49.33
  5 Powell High School  'B'                     4:55.00   x5:06.58        
     1) Lejeune, Lauren                 2) Hansen, Dakota                 
     3) Kahl, Kylie                     4) Aguirre, Ashlyn                
       34.73  1:13.13  1:51.31  2:33.84  3:11.31  3:56.52  4:30.72  5:06.58
  6 Riverton High School-WY  'B'                     NT   x5:17.58        
     1) Hiatt, Betty                    2) Hiatt, Mary                    
     3) Kennedy, Kaci                   4) McKee, Elizabeth               
       43.32  1:32.72  2:15.13  3:01.16  3:45.10  4:38.50  4:54.00  5:17.58
 -- Rawlins High School-WY  'B'                      NT         DQ        
     1) Russell, Cheyenne 15            2) Laird, Lillian 15              
     3) Romero, Alexandrea 17           4) Kelley, Jordan 16              
                                2:41.40  3:29.76       DQ                  
 -- Powell High School  'C'                     5:25.00         DQ        
     1) Dillivan, Natalie               2) Hampton, Sarah                 
     3) Twitchell, KayCee               4) Hackenberg, Maddi              
       39.93  1:26.35  2:11.41  3:03.82  3:44.29  4:34.78  5:10.44       DQ