Licensed to Riverton High School Swim Team
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/4/2018 02:17 PM
                     2018 RHS Girls PreInvite - 8/31/2018                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'D'                                      NT    2:24.73         32  
     1) Ratliff, Karah                  2) Baron, Anne                    
     3) Baron, Jessica                  4) Bald Eagle, Shaylissa          
       20.05    54.25  1:28.80  2:24.73                                    
  2 Riverton High School-WY  'A'                     NT    2:49.71         26  
     1) Osborne, Makayla                2) Wildcat, Jazmine               
     3) Pierson, Elizabeth              4) Ridgley, Winter                
              2:06.26  2:49.71                                             
  3 Riverton High School-WY  'B'                     NT   x3:12.00        
     1) Tate, Maddie                    2) Munda, Lilly                   
     3) McKee, Elizabeth                4) Throckmartin, Angelique        
  4 Lander  'C'                                      NT   x3:47.14        
     1) Chandler, Lillian               2) Bautz, Jenny                   
     3) Harris, Noelle                  4) Firth, Sierra                  
       26.53  2:48.75  3:47.14                                             
  5 Douglas Bearcats-WY  'A'                    2:18.45    4:43.19         24  
     1) Mathis, Sheridan                2) Haroldson, Christina           
     3) Mathis, Isabelle                4) Moore, Shayla                  
       49.87  2:49.99  4:16.92  4:43.19                                    
  6 Lander  'B'                                      NT   x4:51.95        
     1) McPherson, Kristen              2) Stigers, McKella               
     3) Platz, Li                       4) Harms, Anja                    
       41.35  2:54.86  4:14.92  4:51.95                                    
  7 Lander  'A'                                 1:44.07   x4:59.66        
     1) Fowler, Olivia                  2) Lilygren, McKenzie             
     3) Cornale, Anastasia              4) Fehringer, Molly               
              2:42.04  4:59.66                                             
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:23.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cornale, Anastasia     LAN                  2:06.25    2:12.55 3A      16  
       30.66  1:04.98  1:39.58  2:12.55                                    
  2 Ridgley, Winter        Rhs-WY                    NT    2:35.72         13  
       34.72  1:12.94  1:54.42  2:35.72                                    
  3 McPherson, Kristen     LAN                  2:41.25    2:37.73         12  
       35.95  1:15.78  1:57.24  2:37.73                                    
  4 Bald Eagle, Shayli     LAN                  2:40.11    2:56.88         11  
       38.96  1:23.43  2:12.06  2:56.88                                    
  5 Baron, Jessica         LAN                       NT    3:07.66         10  
       44.25  1:33.17  2:21.62  3:07.66                                    
 -- Finn, Hannah           Rhs-WY                    NT         DQ        
       38.28  1:23.24       DQ                                             
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:43.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koch, Ashlon           LAN                       NT    2:25.60 3A      16  
       31.44  1:07.89  1:50.89  2:25.60                                    
  2 Lilygren, McKenzie     LAN                  2:23.84    2:31.69 3A      13  
       32.80  1:10.47  1:54.97  2:31.69                                    
  3 Harris, Noelle         LAN                  2:34.88    2:42.93 3A      12  
       34.71  1:17.98  2:06.11  2:42.93                                    
  4 Fehringer, Molly       LAN                  2:36.45    2:45.02         11  
       34.76  1:16.94  2:06.54  2:45.02                                    
  5 Osborne, Makayla       Rhs-WY                    NT    2:48.63         10  
       35.17  1:20.00  2:09.93  2:48.63                                    
  6 Mathis, Sheridan       DOU-WY               2:44.00    2:53.20          9  
       40.38  1:22.08  2:13.47  2:53.20                                    
  7 Mathis, Isabelle       DOU-WY               2:51.99    2:59.41          7  
       41.95  1:28.32  2:19.94  2:59.41                                    
  8 Bautz, Jenny           LAN                  3:02.39   x3:06.37        
       42.57  1:29.48  2:21.35  3:06.37                                    
  9 Chandler, Lillian      LAN                       NT   x3:10.97        
       40.86  1:27.93  2:23.41  3:10.97                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.25  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gose, Lily             LAN                    28.00      28.78         16  
  2 Moore, Shayla          DOU-WY                 28.10      29.10         13  
  3 Firth, Sierra          LAN                    30.71      31.75         12  
  4 Smith, Shauna          DOU-WY                 32.53      31.95         11  
  5 Logan, Madeline        LAN                    34.28      35.20         10  
  6 Munda, Lilly           Rhs-WY                    NT      37.06          9  
  7 Hiatt, Betty           Rhs-WY                    NT      38.97          7  
  8 Kennedy, Kaci          Rhs-WY                    NT      39.26          5  
  9 Hiatt, Mary            Rhs-WY                    NT      39.35          4  
 10 Mullens, Bianca        DOU-WY                    NT      39.69          3  
 11 Quinn, Anna            DOU-WY                 35.68      44.10          2  
 12 Codie, Knott           DOU-WY                    NT     x46.47        
 13 Tate, Maddie           Rhs-WY                    NT     x47.02        
 14 Svoboda, Sarafine      Rhs-WY                    NT     x51.53        
 15 Garcia, Maria          Rhs-WY                    NT     x52.16        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
           1.45  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPherson, Moira       DOU-WY                205.85     217.80 3A      16  
  2 Pierson, Elizabeth     Rhs-WY                    NP     167.35 3A      13  
  3 Flint, Grace           LAN                   126.75     119.65 3A      12  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:17.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Platz, Li              LAN                  1:13.19    1:14.78 3A      16  
       35.06  1:14.78                                                      
  2 Harris, Noelle         LAN                  1:10.38    1:14.93 3A      13  
       35.18  1:14.93                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cornale, Anastasia     LAN                    58.14      59.18 3A      16  
       28.00    59.18                                                      
  2 Harms, Anja            LAN                  1:02.49    1:02.46 3A      13  
       29.20  1:02.46                                                      
  3 Osborne, Makayla       Rhs-WY                    NT    1:03.16 3A      12  
       30.24  1:03.16                                                      
  4 Fehringer, Molly       LAN                  1:01.53    1:04.02         11  
       29.50  1:04.02                                                      
  5 Ridgley, Winter        Rhs-WY                    NT    1:08.20         10  
       32.39  1:08.20                                                      
  6 Mathis, Isabelle       DOU-WY               1:09.49    1:12.73          9  
       33.71  1:12.73                                                      
  7 Stigers, McKella       LAN                  1:09.33    1:12.81          7  
       33.27  1:12.81                                                      
  8 Baron, Anne            LAN                  1:14.69   x1:14.73        
       35.79  1:14.73                                                      
  9 Wildcat, Jazmine       Rhs-WY                    NT    1:16.23          5  
       36.47  1:16.23                                                      
 10 Haroldson, Christi     DOU-WY               1:18.97    1:17.32          4  
       34.99  1:17.32                                                      
 11 Throckmartin, Ange     Rhs-WY                    NT    1:17.86          3  
       37.08  1:17.86                                                      
 12 Quinn, Anna            DOU-WY               1:27.83    1:25.08          2  
 13 Hiatt, Mary            Rhs-WY                    NT   x1:30.23        
       42.83  1:30.23                                                      
 14 Hiatt, Betty           Rhs-WY                    NT   x1:34.62        
       41.87  1:34.62                                                      
 15 Tate, Maddie           Rhs-WY                    NT   x1:39.41        
       45.86  1:39.41                                                      
 16 Kennedy, Kaci          Rhs-WY                    NT   x1:53.21        
       42.97  1:53.21                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:38.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia         LAN                  5:50.88    6:00.37 3A      16  
       32.01  1:07.13  1:43.20  2:20.17  2:57.41  3:34.09  4:10.66  4:47.88
     5:24.60  6:00.37                                                      
  2 Gose, Lily             LAN                  5:56.55    6:32.03 3A      13  
       32.74  1:09.94  1:48.93  2:29.21  3:09.51  3:50.51  4:30.98  5:12.09
     5:52.54  6:32.03                                                      
  3 Firth, Sierra          LAN                  6:28.29    6:55.01         12  
       35.27  1:15.39  1:56.23  2:38.55  3:21.65  4:05.74  4:50.39  5:34.18
     6:15.30  6:55.01                                                      
  4 Moore, Shayla          DOU-WY                    NT    6:55.93         11  
       33.84  1:12.13  1:52.69  2:34.17  3:15.51  3:57.92  4:42.46  5:27.37
     6:12.37  6:55.93                                                      
  5 Bald Eagle, Shayli     LAN                  7:11.34    7:58.14         10  
       40.59           2:17.48  3:08.13  3:59.60  4:49.85  5:37.61  6:26.74
     7:14.63  7:58.14                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 1:34.49    1:53.72         32  
     1) Lilygren, McKenzie              2) Fehringer, Molly               
     3) Gose, Lily                      4) Koch, Ashlon                   
       28.20    57.07  1:26.52  1:53.72                                    
  2 Lander  'B'                                      NT   x2:03.41        
     1) Harms, Anja                     2) McPherson, Kristen             
     3) Platz, Li                       4) Stigers, McKella               
       28.62  1:00.16  1:31.96  2:03.41                                    
  3 Lander  'C'                                      NT   x2:08.32        
     1) Harris, Noelle                  2) Chandler, Lillian              
     3) Baron, Anne                     4) Ratliff, Karah                 
       30.97  1:03.26  1:36.03  2:08.32                                    
  4 Riverton High School-WY  'A'                1:35.09    2:11.60         26  
     1) Pierson, Elizabeth              2) Wildcat, Jazmine               
     3) Finn, Hannah                    4) Jordan, Syonia                 
       31.90  1:05.67  1:43.03  2:11.60                                    
  5 Douglas Bearcats-WY  'A'                    2:11.30    2:24.70         24  
     1) Haroldson, Christina            2) Quinn, Anna                    
     3) Mullens, Bianca                 4) Mathis, Isabelle               
       35.54  1:15.46  1:51.57  2:24.70                                    
  6 Lander  'D'                                      NT   x2:26.67        
     1) Logan, Madeline                 2) Bald Eagle, Shaylissa          
     3) Baron, Jessica                  4) Bautz, Jenny                   
       35.84  1:16.55  1:53.45  2:26.67                                    
  7 Riverton High School-WY  'B'                1:49.02   x2:36.32        
     1) Hiatt, Betty                    2) Hiatt, Mary                    
     3) Munda, Lilly                    4) Kennedy, Kaci                  
       40.14  1:20.46  1:58.15  2:36.32                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:13.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koch, Ashlon           LAN                  1:06.98    1:04.68 3A      16  
       31.27  1:04.68                                                      
  2 Lilygren, McKenzie     LAN                  1:06.23    1:08.58 3A      13  
       33.17  1:08.58                                                      
  3 McPherson, Kristen     LAN                  1:11.58    1:13.02         12  
       34.97  1:13.02                                                      
  4 Mathis, Sheridan       DOU-WY               1:13.60    1:16.35         11  
       37.44  1:16.35                                                      
  5 Harms, Anja            LAN                  1:16.12    1:19.83         10  
       39.60  1:19.83                                                      
  6 Platz, Li              LAN                  1:14.95   x1:20.53        
       39.80  1:20.53                                                      
  7 Chandler, Lillian      LAN                  1:27.49   x1:27.39        
  8 Smith, Shauna          DOU-WY               1:34.16    1:31.69          9  
       44.01  1:31.69                                                      
  9 Logan, Madeline        LAN                  1:25.71   x1:32.29        
       43.25  1:32.29                                                      
 10 Throckmartin, Ange     Rhs-WY                    NT    1:36.68          7  
       45.09  1:36.68                                                      
 11 Codie, Knott           DOU-WY                    NT    2:03.69          5  
       54.31  2:03.69                                                      
 -- McKee, Elizabeth       Rhs-WY                    NT         DQ        
       48.97       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:22.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia         LAN                  1:21.65    1:21.95 3A      16  
       39.55  1:21.95                                                      
  2 Stigers, McKella       LAN                  1:21.87    1:25.70         13  
       39.69  1:25.70                                                      
  3 Bautz, Jenny           LAN                  1:22.03    1:28.09         12  
       41.83  1:28.09                                                      
  4 Wildcat, Jazmine       Rhs-WY                    NT    1:37.76         11  
       45.52  1:37.76                                                      
  5 Baron, Anne            LAN                  1:36.17    1:37.98         10  
       46.32  1:37.98                                                      
  6 Haroldson, Christi     DOU-WY               1:27.61    1:39.42          9  
       46.27  1:39.42                                                      
  7 Baron, Jessica         LAN                  1:39.45   x1:39.48        
       47.35  1:39.48                                                      
  8 Finn, Hannah           Rhs-WY                    NT    1:48.98          7  
       51.43  1:48.98                                                      
  9 Munda, Lilly           Rhs-WY                    NT    1:50.70          5  
       50.46  1:50.70                                                      
 10 Mullens, Bianca        DOU-WY                    NT    2:03.01          4  
       50.89  2:03.01                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 1:44.06    4:06.07         32  
     1) Fowler, Olivia                  2) Cornale, Anastasia             
     3) Koch, Ashlon                    4) Gose, Lily                     
       28.72  1:01.05  1:29.71  2:00.96  2:29.48  3:01.66  3:21.12  4:06.07
  2 Riverton High School-WY  'A'                     NT    4:48.14         26  
     1) Osborne, Makayla                2) Ridgley, Winter                
     3) McKee, Elizabeth                4) Jordan, Syonia                 
       31.08  1:05.26  1:38.75  2:14.65  2:55.28  3:41.90  3:58.53  4:48.14
  3 Douglas Bearcats-WY  'A'                    4:24.86    4:51.18         24  
     1) Moore, Shayla                   2) Mathis, Isabelle               
     3)                                 4) Mathis, Sheridan               
       30.27  1:05.07  1:44.76  2:32.22  3:08.11  3:47.43  4:17.79  4:51.18
  4 Riverton High School-WY  'B'                     NT   x6:01.49        
     1) Hiatt, Betty                    2) Hiatt, Mary                    
     3) Kennedy, Kaci                   4) Throckmartin, Angelique        
       42.35  1:33.28  2:17.36  3:06.82  3:51.03  4:49.63  5:08.72  6:01.49
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Lander                              476   2. Riverton High School                199
  3. Douglas Bearcats                    197