Licensed to Riverton High School Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/21/2018 05:56 PM
                    2018 RHS Lander Rawlins Tri - 9/21/2018                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 2:01.10    2:01.96        
     1) Fowler, Olivia                  2) Lilygren, McKenzie             
     3) Cornale, Anastasia              4) Fehringer, Molly               
       30.94  1:05.57  1:34.44  2:01.96                                    
  2 Lander  'B'                                 2:08.10   x2:09.61        
     1) Brown, Leah                     2) Stigers, McKella               
     3) McPherson, Makayla              4) Harms, Anja                    
       33.30  1:10.65  1:41.36  2:09.61                                    
  3 Lander  'D'                                      NT   x2:19.01        
     1) McPherson, Kristen              2) Bautz, Jenny                   
     3) Platz, Li                       4) Bald Eagle, Shaylissa          
       33.72  1:12.38  1:44.95  2:19.01                                    
  4 Riverton High School-WY  'A'                2:17.94    2:20.80        
     1) Fisher, Katie                   2) Wildcat, Jazmine               
     3) Jordan, Syonia                  4) Osborne, Michaela              
       35.31  1:19.80  1:57.14  2:20.80                                    
  5 Rawlins High School-WY  'A'                 2:22.37    2:25.33        
     1) Arnold, Alyssa 15               2) Schoel, DeNae 17               
     3) Skinner, Sierra Jo 16           4) Porter, Emily 16               
       37.67  1:17.54  1:53.10  2:25.33                                    
  6 Lander  'E'                                      NT   x2:28.33        
     1) Chandler, Lillian               2) Firth, Sierra                  
     3) Harris, Noelle                  4) Logan, Madeline                
       37.75  1:19.71  1:53.80  2:28.33                                    
  7 Riverton High School-WY  'B'                     NT   x2:48.36        
     1) Loomis, Piper                   2) Finn, Hannah                   
     3) Throckmartin, Angelique         4) Munda, Lilly                   
              1:29.98  2:09.69  2:48.36                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:14.50  4A
        2:23.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Katie          Rhs-WY               2:25.53    2:22.91 3A     
       32.78  1:09.48  1:47.05  2:22.91                                    
  2 McPherson, Makayla     LAN                  2:24.29    2:23.03        
       32.20  1:09.12  1:47.07  2:23.03                                    
  3 Jordan, Syonia         Rhs-WY               2:32.88    2:29.33        
       32.74  1:09.66  1:48.17  2:29.33                                    
  4 Arnold, Alyssa      15 RAW-WY               2:38.55    2:35.36        
       36.24  1:15.79  1:55.38  2:35.36                                    
  5 Schoel, DeNae       17 RAW-WY               2:39.53    2:38.56        
       35.45  1:16.09  1:57.91  2:38.56                                    
  6 Bald Eagle, Shayli     LAN                  2:40.11    2:44.28        
       36.71  1:17.85  2:01.53  2:44.28                                    
  7 Finn, Hannah           Rhs-WY               2:50.08    2:44.85        
       38.23  1:20.25  2:03.37  2:44.85                                    
  8 Frakes, Katelyn     15 RAW-WY               3:04.81    3:01.32        
       40.40  1:27.03  2:16.01  3:01.32                                    
 -- Porter, Emily       16 RAW-WY               2:51.94         DQ        
       39.00  1:28.02       DQ                                             
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:33.50  4A
        2:43.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia         LAN                  2:26.45    2:28.65 4A     
       33.80  1:08.49  1:54.39  2:28.65                                    
  2 Gose, Lily             LAN                  2:30.81    2:40.27 3A     
       33.99  1:16.55  2:03.26  2:40.27                                    
  3 Fehringer, Molly       LAN                  2:36.45    2:42.87 3A     
       34.94  1:17.24  2:05.09  2:42.87                                    
  4 Osborne, Michaela      Rhs-WY               2:48.63    2:44.53        
       35.27  1:18.21  2:07.23  2:44.53                                    
  5 Skinner, Sierra Jo  16 RAW-WY               3:06.82    2:59.30        
       39.69  1:27.85  2:19.67  2:59.30                                    
  6 Paulsen, Whitney    17 RAW-WY               3:00.71    3:00.67        
       40.20  1:29.70  2:20.95  3:00.67                                    
  7 Baron, Anne            LAN                       NT    3:04.21        
       43.63  1:30.55  2:25.47  3:04.21                                    
  8 Bautz, Jenny           LAN                  3:02.39   x3:09.89        
       43.06  1:31.63  2:23.73  3:09.89                                    
 -- Healey, Meeghan        Rhs-WY                    NT         DQ        
       41.52  1:31.72  2:30.79       DQ                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.00  4A
          28.25  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harms, Anja            LAN                    27.56      27.51 4A     
  2 Brown, Leah            LAN                    28.34      28.07 3A     
  3 Stigers, McKella       LAN                    29.75      29.57        
  4 Walker, Amarion     14 RAW-WY                 29.37      29.70        
  5 Harris, Noelle         LAN                    29.28      31.24        
  6 Platz, Li              LAN                    29.61     x31.74        
  7 Throckmartin, Ange     Rhs-WY                 33.88      32.39        
  8 Firth, Sierra          LAN                    30.71     x33.00        
  9 Wildcat, Jazmine       Rhs-WY                 33.91      33.73        
 10 Loomis, Piper          Rhs-WY                 35.86      33.83        
 11 Spaulding, Montana  17 RAW-WY                 34.47      34.13        
 12 Russell, Cheyenne   15 RAW-WY                 34.58      34.75        
 13 Hiatt, Mary            Rhs-WY                 37.98      37.99        
 14 Munda, Lilly           Rhs-WY                 15.71     x38.32        
 15 Hiatt, Betty           Rhs-WY                 38.97     x38.64        
 16 Matos, Dyannie         RAW-WY                 48.92      44.12        
 17 Tate, Maddie           Rhs-WY                 29.73     x44.50        
 18 Garcia, Maria          Rhs-WY                 51.32     x45.85        
 19 Svoboda, Sarafine      Rhs-WY                 30.24     x48.75        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pierson, Elizabeth     Rhs-WY                162.50     171.85        
  2 Kelley, Jordan      16 RAW-WY                150.30     143.50        
  3 Chandler, Lillian      LAN                       NP     121.35        
  4 Bookless, Ashlyn       Rhs-WY                    NP     109.70        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.50  4A
        1:17.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cornale, Anastasia     LAN                  1:02.61    1:03.18 4A     
       28.91  1:03.18                                                      
  2 Lilygren, McKenzie     LAN                  1:07.52    1:11.89 3A     
       31.91  1:11.89                                                      
  3 Gose, Lily             LAN                  1:08.52    1:15.66 3A     
       34.61  1:15.66                                                      
  4 Fehringer, Molly       LAN                  1:17.86    1:20.43        
       35.80  1:20.43                                                      
  5 Skinner, Sierra Jo  16 RAW-WY               1:28.69    1:29.70        
       41.93  1:29.70                                                      
  6 Healey, Meeghan        Rhs-WY                    NT    1:29.73        
       42.54  1:29.73                                                      
  7 Throckmartin, Ange     Rhs-WY                    NT    1:32.66        
       42.95  1:32.66                                                      
  8 Laird, Lillian      15 RAW-WY               1:34.61    1:35.69        
       42.71  1:35.69                                                      
  9 Bald Eagle, Shayli     LAN                       NT   x1:35.77        
       44.76  1:35.77                                                      
 10 Baron, Jessica         LAN                  1:49.41   x1:53.21        
       52.04  1:53.21                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  4A
        1:04.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia         LAN                    56.66      58.99 4A     
       28.43    58.99                                                      
  2 Koch, Ashlon           LAN                  1:00.54      59.04 4A     
       28.35    59.04                                                      
  3 Brown, Leah            LAN                  1:03.05    1:04.79        
       30.21  1:04.79                                                      
  4 McPherson, Makayla     LAN                  1:04.01    1:06.44        
       30.97  1:06.44                                                      
  5 Walker, Amarion     14 RAW-WY               1:07.95    1:06.94        
       32.45  1:06.94                                                      
  6 Fisher, Katie          Rhs-WY                    NT    1:07.17        
       32.10  1:07.17                                                      
  7 Platz, Li              LAN                  1:06.38   x1:08.16        
       32.76  1:08.16                                                      
  8 McPherson, Kristen     LAN                  1:07.66   x1:08.61        
       32.28  1:08.61                                                      
  9 Stigers, McKella       LAN                  1:08.83   x1:09.87        
       33.27  1:09.87                                                      
 10 Pierson, Elizabeth     Rhs-WY               1:10.79    1:12.35        
       33.88  1:12.35                                                      
 11 Russell, Cheyenne   15 RAW-WY               1:17.67    1:16.15        
       36.94  1:16.15                                                      
 12 Spaulding, Montana  17 RAW-WY               1:18.58    1:18.37        
       37.80  1:18.37                                                      
 13 Logan, Madeline        LAN                  1:20.23   x1:19.35        
       36.76  1:19.35                                                      
 14 Hiatt, Mary            Rhs-WY               1:26.56    1:25.04        
       40.70  1:25.04                                                      
 15 Hiatt, Betty           Rhs-WY               1:28.15    1:28.04        
       42.36  1:28.04                                                      
 16 Matos, Dyannie         RAW-WY               1:58.89    1:55.82        
       56.70  1:55.82                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:10.00  4A
        6:38.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paulsen, Whitney    17 RAW-WY               7:00.47    6:43.48        
       35.50  1:16.20  1:58.10  2:41.19  3:22.68  4:04.36  4:46.27  5:27.15
     6:06.85  6:43.48                                                      
  2 Harris, Noelle         LAN                  6:30.52    6:44.18        
       34.89  1:13.34  1:52.52  2:33.20  3:14.64  3:56.84  4:39.63  5:22.07
     6:04.44  6:44.18                                                      
  3 Firth, Sierra          LAN                  6:28.29    6:48.06        
       34.17  1:14.21  1:54.93  2:36.40  3:17.85  4:00.14  4:42.79  5:25.01
     6:06.91  6:48.06                                                      
  4 Porter, Emily       16 RAW-WY               7:45.27    7:44.38        
     3:51.64                                      5:24.21                  
     6:57.33  7:44.38                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 1:52.10    1:52.59        
     1) Harms, Anja                     2) Fehringer, Molly               
     3) Lilygren, McKenzie              4) Koch, Ashlon                   
       28.13    56.84  1:24.74  1:52.59                                    
  2 Lander  'B'                                 2:00.10   x1:57.44        
     1) Brown, Leah                     2) Gose, Lily                     
     3) McPherson, Makayla              4) Stigers, McKella               
       29.59    58.24  1:27.86  1:57.44                                    
  3 Rawlins High School-WY  'A'                 2:07.36    2:10.56        
     1) Walker, Amarion 14              2) Paulsen, Whitney 17            
     3) Schoel, DeNae 17                4) Spaulding, Montana 17          
       31.86  1:02.93  1:35.85  2:10.56                                    
  4 Lander  'C'                                      NT   x2:12.99        
     1) Platz, Li                       2) Chandler, Lillian              
     3) Baron, Anne                     4) Logan, Madeline                
       31.81  1:04.57  1:37.97  2:12.99                                    
  5 Riverton High School-WY  'B'                2:37.09    2:27.73        
     1) Wildcat, Jazmine                2) Hiatt, Mary                    
     3) Munda, Lilly                    4) Finn, Hannah                   
       35.18  1:13.20  1:52.17  2:27.73                                    
  6 Rawlins High School-WY  'B'                 2:22.36   x2:28.86        
     1) Frakes, Katelyn 15              2) Kelley, Jordan 16              
     3) Laird, Lillian 15               4) Russell, Cheyenne 15           
       34.92  1:18.92  1:54.95  2:28.86                                    
 -- Riverton High School-WY  'A'                     NT         DQ        
     1) Hiatt, Betty                    2) Svoboda, Sarafine              
     3) Garcia, Maria                   4) Tate, Maddie                   
       39.04  1:28.59  2:20.30       DQ                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.00  4A
        1:13.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koch, Ashlon           LAN                  1:04.68    1:06.44 4A     
  2 Lilygren, McKenzie     LAN                  1:06.23    1:08.90 4A     
  3 McPherson, Kristen     LAN                  1:11.15    1:11.99 3A     
  4 Harms, Anja            LAN                  1:16.12    1:19.04        
  5 Jordan, Syonia         Rhs-WY               1:20.96    1:19.85        
  6 Arnold, Alyssa      15 RAW-WY               1:23.35    1:20.56        
  7 Chandler, Lillian      LAN                  1:27.39   x1:23.20        
       40.93  1:23.20                                                      
  8 Baron, Anne            LAN                  1:24.07   x1:24.03        
  9 Laird, Lillian      15 RAW-WY               1:27.24    1:29.22        
       43.45  1:29.22                                                      
 10 Logan, Madeline        LAN                  1:25.71   x1:31.88        
 11 Frakes, Katelyn     15 RAW-WY               1:33.73    1:32.49        
 12 Bookless, Ashlyn       Rhs-WY                    NT    1:33.99        
       42.48  1:33.99                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.00  4A
        1:22.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cornale, Anastasia     LAN                  1:17.52    1:16.16 4A     
       35.66  1:16.16                                                      
  2 Osborne, Michaela      Rhs-WY               1:24.95    1:24.72        
       39.42  1:24.72                                                      
  3 Bautz, Jenny           LAN                  1:22.03    1:27.63        
       42.00  1:27.63                                                      
  4 Schoel, DeNae       17 RAW-WY               1:25.21    1:29.97        
       42.18  1:29.97                                                      
  5 Baron, Jessica         LAN                  1:39.12    1:38.49        
       47.56  1:38.49                                                      
  6 Wildcat, Jazmine       Rhs-WY               1:37.76    1:38.66        
       47.43  1:38.66                                                      
  7 Loomis, Piper          Rhs-WY               1:38.27    1:38.85        
       46.39  1:38.85                                                      
  8 Munda, Lilly           Rhs-WY               1:44.62    1:45.56        
       49.54  1:45.56                                                      
  9 Finn, Hannah           Rhs-WY               1:48.98   x1:47.21        
       51.92  1:47.21                                                      
 10 Tate, Maddie           Rhs-WY                    NT   x2:52.38        
     1:22.34  2:52.38                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 3:56.10    4:11.32        
     1) Fowler, Olivia                  2) Gose, Lily                     
     3) Koch, Ashlon                    4) Cornale, Anastasia             
       29.57  1:02.19  1:32.35  2:06.60  2:35.83  3:09.04  3:37.92  4:11.32
  2 Riverton High School-WY  'A'                4:34.88    4:37.43        
     1) Osborne, Michaela               2) Throckmartin, Angelique        
     3) Fisher, Katie                   4) Jordan, Syonia                 
       31.47  1:09.02  1:43.97  2:21.66  2:53.21  3:30.67  4:01.02  4:37.43
  3 Rawlins High School-WY  'A'                 4:43.57    4:42.90        
     1) Skinner, Sierra Jo 16           2) Paulsen, Whitney 17            
     3) Walker, Amarion 14              4) Arnold, Alyssa 15              
       34.84  1:14.74  1:46.94  2:22.89  2:56.25  3:33.03  4:05.62  4:42.90
  4 Lander  'B'                                      NT   x4:45.11        
     1) Harris, Noelle                  2) Firth, Sierra                  
     3) McPherson, Kristen              4) Bald Eagle, Shaylissa          
       33.98  1:09.81  1:42.32  2:20.23  2:53.34  3:30.45  4:05.04  4:45.11
  5 Rawlins High School-WY  'B'                 4:59.28   x5:16.01        
     1) Spaulding, Montana 17           2) Laird, Lillian 15              
     3) Russell, Cheyenne 15            4) Porter, Emily 16               
       37.90  1:18.23  1:55.99  2:38.45  3:15.90  3:56.72  4:33.27  5:16.01
  6 Riverton High School-WY  'B'                     NT   x5:39.58        
     1) Pierson, Elizabeth              2) Hiatt, Betty                   
     3) Hiatt, Mary                     4) Loomis, Piper                  
       35.03  1:15.11  1:58.33  2:47.48  3:28.16  4:17.21  4:55.31  5:39.58