1A GIRLS STATE TRACK QUALIFIERS

Name
School
Event
Mark
Meet
Kaelyn Riley
Lingle-Ft. Laramie
100 Meter Dash
12.90
Scottsbluff Twilight Invite
Kelli Holiday
Ten Sleep
100 Meter Dash
13.0
Burlington Invitational
Rheannon Hawk
Dubois
100 Meter Dash
13.3
Wind River Invite
Taylar Scott
H.E.M.
100 Meter Dash
13.4
Wind River Invite
Aniya Teppo
Farson-Eden
100 Meter Dash
13.50
Ted Schroeder Invitational
Whitney Martin
Guernsey-Sunrise
100 Meter Dash
13.63
Douglas Twilight
Amy Campbell
H.E.M.
100 Meter Dash
13.63
Jerry Campbell Invitational
Mia May
Meeteetse
100 Meter Dash
13.72
Lovell Invitational
Emmie Barnes
Cokeville
100 Meter Hurdles
16.44
Ted Schroeder Invitational
Emma Teichert
Cokeville
100 Meter Hurdles
16.53
Ted Schroeder Invitational
Rheannon Hawk
Dubois
100 Meter Hurdles
17.0
Wind River Invite
Leona Teichert
Cokeville
100 Meter Hurdles
17.65
Ted Schroeder Invitational
Maizee Thoren
Farson-Eden
100 Meter Hurdles
17.72
Ted Schroeder Invitational
Rylee Teichert
Cokeville
100 Meter Hurdles
17.85
Dave Draney Invite
Tinley Pierson
Kaycee
100 Meter Hurdles
17.93
Dan Hansen Invite
Kallianne Toomer
Cokeville
100 Meter Hurdles
17.93
Ted Schroeder Invitational
Kylee Dayton
Cokeville
100 Meter Hurdles
17.94
Ted Schroeder Invitational
Kelli Holiday
Ten Sleep
1600 Meter Run
5:29.21
Dan Hansen Invite
Cienna Halls
Cokeville
1600 Meter Run
5:30.07
Copper Hills Invitational
Lindsey Holiday
Ten Sleep
1600 Meter Run
5:55.35
Jerry Campbell Invitational
Shelly Ramirez
Kaycee
1600 Meter Run
6:01.36
Jerry Campbell Invitational
Lily Richardson
Cokeville
1600 Meter Run
6:02.31
Copper Hills Invitational
Kaelyn Riley
Lingle-Ft. Laramie
200 Meter Dash
27.00
Scottsbluff Twilight Invite
Taylar Scott
H.E.M.
200 Meter Dash
27.5
Wind River Invite
Kelli Holiday
Ten Sleep
200 Meter Dash
27.51
Dan Hansen Invite
Whitney Martin
Guernsey-Sunrise
200 Meter Dash
28.07
Wheatland Invite
Lindsey Holiday
Ten Sleep
200 Meter Dash
28.57
Jerry Campbell Invitational
Kallianne Toomer
Cokeville
200 Meter Dash
28.58
Grizzly Invitational
Kylee Dayton
Cokeville
300 Meter Hurdles
49.43
Grizzly Invitational
Emma Teichert
Cokeville
300 Meter Hurdles
49.43
Copper Hills Invitational
Kallianne Toomer
Cokeville
300 Meter Hurdles
51.29
Grizzly Invitational
Kelli Holiday
Ten Sleep
300 Meter Hurdles
51.39
D & D Invite
Leona Teichert
Cokeville
300 Meter Hurdles
51.46
Grizzly Invitational
Emmie Barnes
Cokeville
300 Meter Hurdles
51.61
Copper Hills Invitational
Cienna Halls
Cokeville
3200 Meter Run
12:18.53
Grizzly Invitational
Lindsey Holiday
Ten Sleep
3200 Meter Run
12:41.15
Dan Hansen Invite
Lily Richardson
Cokeville
3200 Meter Run
13:05.55
Grizzly Invitational
Amber Stubbs
Encampment
3200 Meter Run
13:17.25
Natrona Invite
Rheannon Hawk
Dubois
400 Meter Dash
1:01.71
Lander Twilight
Kelli Holiday
Ten Sleep
400 Meter Dash
1:02.4
Burlington Invitational
Kaelyn Riley
Lingle-Ft. Laramie
400 Meter Dash
1:02.62
Mitchell Invite
Kallianne Toomer
Cokeville
400 Meter Dash
1:04.84
Grizzly Invitational
Jade Maya
Kaycee
400 Meter Dash
1:04.90
Jerry Campbell Invitational
Taylar Scott
H.E.M.
400 Meter Dash
1:04.95
Jerry Campbell Invitational
Lindsey Holiday
Ten Sleep
400 Meter Dash
1:05.00
LA Kohnke Powell Atletic Roundtable
Kelli Holiday
Ten Sleep
800 Meter Run
2:24.47
Jerry Campbell Invitational
Cienna Halls
Cokeville
800 Meter Run
2:28.68
Copper Hills Invitational
Emma Teichert
Cokeville
800 Meter Run
2:31.65
Grizzly Invitational
Lindsey Holiday
Ten Sleep
800 Meter Run
2:31.8
Burlington Invitational
Amanda Cooley
Meeteetse
Discus
100' 1"
Wind River Invite
Macy Mote
Guernsey-Sunrise
Discus
103' 0"
Douglas Twilight
Janae Teichert
Cokeville
Discus
99' 11"
Ted Schroeder Invitational
Lizzi Janes
Encampment
Discus
99' 11"
Natrona Invite
Kylee Dayton
Cokeville
High Jump
4' 10"
Ted Schroeder Invitational
Sydney Olson
Burlington
High Jump
4' 11"
Burlington Invitational
Rylee Teichert
Cokeville
High Jump
4' 8"
Copper Hills Invitational
Arlette Ortega
Kaycee
High Jump
4' 8"
Dan Hansen Invite
Aniya Teppo
Farson-Eden
Long Jump
14' 10.00"
Ted Schroeder Invitational
Amy Campbell
H.E.M.
Long Jump
14' 9.00"
Jerry Campbell Invitational
Tana Teichert
Cokeville
Long Jump
15' 0.00"
Ted Schroeder Invitational
Lindsey Holiday
Ten Sleep
Long Jump
15' 2.00"
D & D Invite
Emmie Barnes
Cokeville
Long Jump
15' 4.00"
Ted Schroeder Invitational
Janae Teichert
Cokeville
Long Jump
15' 5.00"
Ted Schroeder Invitational
Kaelyn Riley
Lingle-Ft. Laramie
Long Jump
16' 10.25"
Scottsbluff Twilight Invite
Rheannon Hawk
Dubois
Pole Vault
10' 0"
Roy Peck Invitational
Jerrica Caylor
Upton
Pole Vault
8' 6"
Wright Pre-Easter
Tinley Pierson
Kaycee
Pole Vault
8' 6"
Dan Hansen Invite
Amy Campbell
H.E.M.
Shot Put
31' 11.50"
Pine Bluffs Invitational
Janae Teichert
Cokeville
Shot Put
31' 6.50"
Ted Schroeder Invitational
Kinley Erickson
Ten Sleep
Shot Put
32' 2.00"
LA Kohnke Powell Atletic Roundtable
Amanda Cooley
Meeteetse
Shot Put
33' 5.50"
Bill Gerard Memorial Track Meet
Bailey Martin
Guernsey-Sunrise
Shot Put
34' 4.00"
Douglas Twilight
Tinley Pierson
Kaycee
Triple Jump
31' 10.25"
Wright Pre-Easter
Melissa Bullinger
Burlington
Triple Jump
31' 11.25"
Yellowstone Sports Medicine Invite
Tana Teichert
Cokeville
Triple Jump
31' 7.25"
Grizzly Invitational
Taylar Scott
H.E.M.
Triple Jump
32' 5.50"
Wind River Invite
Emmie Barnes
Cokeville
Triple Jump
32' 6.00"
Grizzly Invitational
Kellyn Chandler
Dubois
Triple Jump
33' 0.75"
Lander Twilight
Kaelyn Riley
Lingle-Ft. Laramie
Triple Jump
33' 10.75"
Burns Invite
Kelli Holiday
Ten Sleep
Triple Jump
33' 5.00"
D & D Invite

1A GIRLS STATE TRACK RELAY TEAM QUALIFIERS

School
Names
Relay
Mark
Meet
H.E.M.
Rainey Wilson
Amy Campbell
Taylar Scott
Madison Campbell
1600 Medley Relay
4:54.10
Ted Schroeder Invitational
Kaycee
Mary Cleveland
Jackie Ramirez
Bindi Hill
Tara Elmer
1600 Medley Relay
4:54.91
Dan Hansen Invite
Farson-Eden
Maizee Thoren
Aniya Teppo
Aden Scheer
Abby Gribowskas
1600 Medley Relay
4:57.64
Rawlins Invite
Kaycee
Mary Cleveland
Bindi Hill
Tara Elmer
Jade Maya
1600 Medley Relay
5:01.90
Natrona Invite
Guernsey-Sunrise
Whitney Martin
Jordan Sasso
McKenzie Romero
Sierra Ballou
1600 Medley Relay
5:03.68
Douglas Twilight
Hulett
Jessica Hauber
Bently Geib
Emma Jay
Audrey Merwin
1600 Medley Relay
5:17.35
Northern Hills Qualifier
Meeteetse
Mia May
Sammy May
Abby May
Kennedi Johnson
4x100 Meter Relay
53.8
Burlington Invitational
Kaycee
Tara Elmer
Mary Cleveland
Bindi Hill
Kaitlin Vaughn
4x100 Meter Relay
54.0
Wright Pre-Easter
Meeteetse
Abby May
Sammy May
Mia May
Bell Vanauken
4x100 Meter Relay
56.22
LA Kohnke Powell Atletic Roundtable
Kaycee
Mary Cleveland
Arlette Ortega
Bindi Hill
Tara Elmer
4x100 Meter Relay
56.48
Dan Hansen Invite
Kaycee
Tara Elmer
Arlette Ortega
Bindi Hill
Kaitlin Vaughn
4x100 Meter Relay
57.01
Jerry Campbell Invitational
Ten Sleep
Molly Charney
Payton Casteel
Lindsey Holiday
Kelli Holiday
4x400 Meter Relay
4:47.73
Jerry Campbell Invitational
Kaycee
Tara Elmer
Jackie Ramirez
Madison Gosney
Jade Maya
4x400 Meter Relay
4:47.73
Jerry Campbell Invitational
H.E.M.
Madison Campbell
Rainy Wilson
T'Lysa Solaas
Sabrina Geller
4x400 Meter Relay
4:49.38
Rawlins Invite
Kaycee
Shelly Ramirez
Bindi Hill
Jackie Ramirez
Jade Maya
4x800 Meter Relay
11:24.95
Natrona Invite
H.E.M.
T'Lysa Solaas
Rainey Wilson
Sabrina Geller
Cloe Olson
4x800 Meter Relay
12:05.77
Pine Bluffs Invitational

Date Last Updated:
4/24/2019

BACK TO THE TRACK SCOREBOARD