3A GIRLS STATE TRACK QUALIFIERS

Name
School
Event
Mark
Meet
Isabella Romasko
Pinedale
100 Meter Dash
12.5
Evanston Invite
Kamdynn Townsend
Douglas
100 Meter Dash
12.75
Douglas Twilight
Anna Harber
Pinedale
100 Meter Dash
12.79
Ted Schroeder Invitational
McKinley Boulter
Pinedale
100 Meter Dash
12.8
Evanston Invite
Grace Wagner
Buffalo
100 Meter Dash
12.93
Douglas Twilight
Kait Wassum
Worland
100 Meter Dash
13.03
Cody Trackstravaganza
Onalise Albaugh
Torrington
100 Meter Dash
13.07
Douglas Twilight
Olyvia Pacheco
Rawlins
100 Meter Dash
13.09
Douglas Twilight
Taylor Potraz
Rawlins
100 Meter Dash
13.15
Douglas Twilight
Brynn Wilkerson
Lovell
100 Meter Dash
13.17
3A West Regionals
Nicole Peden
Lyman
100 Meter Dash
13.17
Ogden Invitational
Madison Chance
Lander Valley
100 Meter Dash
13.18
Natrona Invite
Zoe Law
Rawlins
100 Meter Dash
13.30
Douglas Twilight
Isabella Romasko
Pinedale
100 Meter Hurdles
16.00
Lynn Williams Invitationl
Madison Chance
Lander Valley
100 Meter Hurdles
16.14
Natrona Invite
Caitlyn Miner
Powell
100 Meter Hurdles
16.25
D & D Invite
Sabrina Shoopman
Powell
100 Meter Hurdles
16.36
Cody Trackstravaganza
Maddie Friend
Pinedale
100 Meter Hurdles
16.4
Evanston Invite
Haylee Hereford
Mountain View
100 Meter Hurdles
16.4
Jeff Hereford Invitational
Sydney Thorvaldson
Rawlins
1600 Meter Run
5:02.17
Natrona Invite
Elana Jensen
Lyman
1600 Meter Run
5:31.46
Copper Hills Invitational
Jessica White
Lander Valley
1600 Meter Run
5:34.18
Shane Brock
Lily Gose
Lander Valley
1600 Meter Run
5:35.41
Shane Brock
Murial Jones
Big Piney
1600 Meter Run
5:37.94
Ted Schroeder Invitational
Kait Wassum
Worland
200 Meter Dash
26.60
Worland Triangular
Nicole Peden
Lyman
200 Meter Dash
26.8
Evanston Invite
Madison Chance
Lander Valley
200 Meter Dash
27.08
Trojan Invite
Kamdynn Townsend
Douglas
200 Meter Dash
27.32
Wheatland Invite
Isabella Romasko
Pinedale
300 Meter Hurdles
47.20
Pinedale Mountain Man Invite
Sabrina Shoopman
Powell
300 Meter Hurdles
48.1
Rocky Mountain Invite
Leah Brown
Lander Valley
300 Meter Hurdles
48.66
Shane Brock
Kendall Tietjen
Buffalo
300 Meter Hurdles
48.95
Camel Qualifier
Emma Karhu
Powell
300 Meter Hurdles
49.2
Rocky Mountain Invite
Lily Swanson
Lander Valley
300 Meter Hurdles
49.28
Roy Peck Invitational
Sydney Thorvaldson
Rawlins
3200 Meter Run
10:32.64
Natrona Invite
Lexi Rule
Buffalo
3200 Meter Run
12:08.83
Camel Qualifier
Elana Jensen
Lyman
3200 Meter Run
12:14.86
West Side Meet
Muriel Jones
Big Piney
3200 Meter Run
12:22.5
Wind River Invite
Kait Wassum
Worland
400 Meter Dash
1:00.30
Cody Trackstravaganza
Grace Wagner
Buffalo
400 Meter Dash
1:01.71
Camel Qualifier
Jenna Hillman
Powell
400 Meter Dash
1:02.12
Cody Trackstravaganza
Kamdynn Townsend
Douglas
400 Meter Dash
1:02.19
Trojan Invite
Sabrina Shoopman
Powell
400 Meter Dash
1:02.24
Cody Trackstravaganza
Sydney Thorvaldson
Rawlins
800 Meter Run
2:21.07
Bobcat Invite
Muriel Jones
Big Piney
800 Meter Run
2:24.30
Bobcat Invite
Brice Hansen
Lyman
Discus
107' 9"
Dave Draney Invite
Allyson Fertig
Douglas
Discus
109' 3"
Trojan Invite
McKinley Bradshaw
Lyman
Discus
110' 4"
West Side Meet
Reece Halley
Torrington
Discus
110' 7"
Mitchell Invite
Cassidy Miner
Powell
Discus
114' 3"
Laurel/Park City Invite
Alexa Caballero
Worland
Discus
116' 11"
Worland Triangular
Rachel Bonander
Powell
Discus
119' 5"
Laurel/Park City Invite
McKinley Bradshaw
Lyman
High Jump
5' 1"
West Side Meet
Kamdynn Townsend
Douglas
High Jump
5' 2"
Wheatland Invite
Megan Cornia
Lovell
Long Jump
16' 10.00"
LA Kohnke Powell Atletic Roundtable
Kamdynn Townsend
Douglas
Long Jump
16' 11.25"
Trojan Invite
Allison Brummell
Torrington
Long Jump
16' 3.00"
Mitchell Invite
Adrianna Liserio
Pinedale
Long Jump
16' 7.75"
Evanston Invite
Khayla Otero
Wheatland
Long Jump
17' 0.25"
Wiseman Invite
Anna Harber
Pinedale
Long Jump
17' 2.00"
Pinedale Mountain Man Invite
Madison Friend
Pinedale
Pole Vault
10' 0"
Ted Schroeder Invitational
Challis Nebeker
Lyman
Pole Vault
10' 3"
Rawlins Invite
Olivia Weyer
Thermopolis
Pole Vault
9' 3"
Worland Triangular
Nakalyn Garner
Torrington
Pole Vault
9' 6"
Okie Blanchard Invite
Emma Karhu
Powell
Pole Vault
9' 6"
Rocky Mountain Invite
Riley Seeds
Douglas
Shot Put
35' 8.00"
Wheatland Invite
Allyson Fertig
Douglas
Shot Put
36' 10.00"
Wheatland Invite
Alexa Caballero
Worland
Shot Put
36' 11.50"
Worland Throwers Meet
Cassidy Miner
Powell
Shot Put
36' 9.50"
Yellowstone Sports Medicine Invite
McKinley Bradshaw
Lyman
Shot Put
38' 5.00"
West Side Meet
Hailey Stephens
Mountain View
Triple Jump
33' 4.00"
Lyman Meet
Ava Tompkins
Douglas
Triple Jump
33' 6.50"
Douglas/Buffalo Dual
Megan Cornia
Lovell
Triple Jump
33' 7.00"
Bobcat Invite
Madison Friend
Pinedale
Triple Jump
33' 7.75"
Dave Draney Invite
Allison Brummell
Torrington
Triple Jump
33' 9.75"
Binfield Invite
Anna Harber
Pinedale
Triple Jump
34' 6.00"
Ted Schroeder Invitational
Isabella Romasko
Pinedale
Triple Jump
36' 3.50"
Roy Peck Invitational

3A GIRLS STATE TRACK RELAY TEAM QUALIFIERS

School
Names
Relay
Mark
Meet
Rawlins
Olyvia Pacheco
Zoe Law
Taylor Potratz
Sydney Thorvaldson
1600 Medley Relay
4:29.65
Bobcat Invite
Lander Valley
Edain Rogers
Tristyn Kraft
Hazel Womack
Lily Gose
1600 Medley Relay
4:31.15
Shane Brock
Torrington
Onalise Albaugh
Hailey Boslau
Tyne Stokes
Sera Glass
1600 Medley Relay
4:36.08
Kelly Walsh Invite
Big Piney
Alda Acosta
Torrey Taylor
Muriel Jones
Rachel Foster
1600 Medley Relay
4:36.64
Ted Schroeder Invitational
Mountain View
Kenzy Kellum
Haylee Hereford
Jaynee Hunt
Haily Stephens
1600 Medley Relay
4:37.83
Sky View Invitational
Lander Valley
Edain Rogers
Asha Reid
Tristyn Kraft
Lily Gose
1600 Medley Relay
4:38.94
Lander Twilight
Mountain View
Kelsey Giorgis
Katie Giorgis
Hailey Stephens
Charity Harmon
1600 Medley Relay
4:39.03
BYU Invitational
Mountain View
Charity Harmon
Katie Giorgis
Kenzy Kellum
Hailey Stephens
1600 Medley Relay
4:39.49
Morgan Invitaional
Worland
Nicole Lopez
Denali Jones
Ashanti Pedraza
Hailee Hunter
1600 Medley Relay
4:41.96
Worland Triangular
Lyman
Sarah Woodland
Nicole Peden
Jacey Peacock
Elana Jensen
1600 Medley Relay
4:42.7
Evanston Invite
Pinedale
McKinley Boulter
Riley Dauwen
Grace Davis
Emma Rogers
1600 Medley Relay
4:43.13
Dave Draney Invite
Pinedale
McKinley Boulter
Grace Davis
Anna Harber
Isabella Romasko
4x100 Meter Relay
51.09
Pinedale Mountain Man Invite
Lander Valley
Leah Brown
Tristyn Kraft
Lily Swanson
Madison Chance
4x100 Meter Relay
51.46
Shane Brock
Lovell
Andrea Monterde
Megan Cornia
Gracie Hall
Bryan Wilmerson
4x100 Meter Relay
53.0
Bill Gerard Memorial Track Meet
Mountain View
Katie Giorgis
Kelsey Giorgis
Haily Stephens
Tayolr Bradshaw
4x100 Meter Relay
53.13
Sky View Invitational
Pinedale
Teegan Johnson
Adriana Liserio
Maggie Harber
Maggie Majhnovich
4x100 Meter Relay
53.13
Lynn Williams Invitational
Powell
Emma Karhu
Jenna Hillman
Sabrina Shoopman
Caitlyn Miner
4x400 Meter Relay
4:18.62
Laurel/Park City Invite
Mountain View
Haylee Hereford
Lyndee Hereford
Kenzy Kellum
Jaynee Hunt
4x400 Meter Relay
4:19.25
BYU Invitational
Pinedale
Riley Dauwen
Maggie Majhnovich
Grace Davis
Emma Rogers
4x400 Meter Relay
4:20.42
Lynn Williams Invitational
Lander Valley
Jessica White
Hazel Womack
Brianna Rich
Lily Gose
4x800 Meter Relay
10:30.05
Roy Peck Invitational
Buffalo
Seren Chapin
Elizabeth Farris
Lexi Rule
Kendall Tietjen
4x800 Meter Relay
10:31.57
Dan Hansen Invite
Douglas
Jenny Porter
Brynn Zwertzig
Kinley Johnson
Allison Olsen
4x800 Meter Relay
10:39.94
Camel Qualifier
Burns
Piper Perez
Madison Thompson
Grace Steenbergen
Emma Gonzalez
4x800 Meter Relay
10:43.37
Best in the West
Douglas
Jenny Porter
Brynn Zwertzig
Lurie Holt
Allison Olsen
4x800 Meter Relay
10:43.4
Douglas/Buffalo Dual

Date Last Updated:
5/11/2019

BACK TO THE TRACK SCOREBOARD