4A GIRLS STATE TRACK QUALIFIERS

Name
School
Event
Mark
Meet
Favour Wanjoku
Rock Springs
100 Meter Dash
12.49
Ted Schroeder Invitational
Kezley Yeager
Thunder Basin
100 Meter Dash
12.64
Camel Qualifier
Taylor Rowe
Kelly Walsh
100 Meter Dash
12.66
Gary Benson Border War
Raeyn Gallegos
Natrona County
100 Meter Dash
12.69
Trojan Invite
Emmy Johnson
Laramie
100 Meter Dash
12.78
Maxine Ehrmann Thorton Invite
AnnaKaye Pitter
Thunder Basin
100 Meter Dash
12.87
Queen City Classic
Nyomi Moore
Campbell County
100 Meter Dash
12.87
Trojan Invite
Amira Cummings
East
100 Meter Dash
12.87
Okie Blanchard Invite
Jenna Goodrich
Central
100 Meter Dash
12.92
Central Invitational
Gabby Drube
Thunder Basin
100 Meter Hurdles
15.30
Gary Benson Border War
Taylen Sewell
Central
100 Meter Hurdles
15.75
Central Invitational
Rachel Petersburg
Sheridan
100 Meter Hurdles
15.78
Black Hills Track Classic
Zocia Nowakowski
Evanston
100 Meter Hurdles
15.8
Evanston Invite
Taylor Gardner
Laramie
100 Meter Hurdles
15.90
Laramie/South Dual
Jueliet Menoloscino
Jackson Hole
100 Meter Hurdles
15.97
Evanston Invite
Mariyah Brady
Green River
100 Meter Hurdles
16.2
Evanston Invite
Naya Shime
Riverton
100 Meter Hurdles
16.2
Wind River Invite
Grace Shaffer
Cody
100 Meter Hurdles
16.48
Gary Benson Border War
Ketisa Akambasi
Laramie
100 Meter Hurdles
16.48
Viking Invite
Taylor Siplon
Kelly Walsh
100 Meter Hurdles
16.54
Kelly Walsh Invite
Stacia Barker
Evanston
100 Meter Hurdles
16.54
Davis Invitational
Madison Blaney
East
100 Meter Hurdles
16.56
Brighton Mercury Invite
McKenna Brog
Star Valley
100 Meter Hurdles
16.60
Dave Draney Invite
Claudia Miller
Central
1600 Meter Run
5:09.81
Altitude Running Invite
Riley Smith
Cody
1600 Meter Run
5:18.03
Yellowstone Sports Medicine Invite
Katie Turpin
Sheridan
1600 Meter Run
5:18.71
Black Hills Track Classic
Brelia Fuller
Evanston
1600 Meter Run
5:20.39
Desert Hills Invitational
Abigail Whitman
Laramie
1600 Meter Run
5:22.36
Kelly Walsh Invite
Shaunti Longfellow
Rock Springs
1600 Meter Run
5:22.88
Taylorsville Invite
Heidi Barton
Evanston
1600 Meter Run
5:23.11
Desert Hills Invitational
Finley Klinger
Kelly Walsh
1600 Meter Run
5:23.36
Gary Benson Border War
MaKenzie Marler
East
1600 Meter Run
5:24.01
Spartan Spike 2
Reghan Worley
Evanston
1600 Meter Run
5:25.04
Desert Hills Invitational
Delilah Baedke
Natrona County
1600 Meter Run
5:25.37
Gary Benson Border War
Emmy Johnson
Laramie
200 Meter Dash
25.38
Trojan Invite
Taylor Rowe
Kelly Walsh
200 Meter Dash
25.51
Kelly Walsh Invite
Raeyn Gallegos
Natrona County
200 Meter Dash
25.83
Kelly Walsh Invite
Jenna Goodrich
Central
200 Meter Dash
26.17
Central Invitational
Eleyna Chafee
Kelly Walsh
200 Meter Dash
26.31
Kelly Walsh 9/10 Invite
Kezley Yeager
Thunder Basin
200 Meter Dash
26.32
Gary Benson Border War
AnnaKaye Pitter
Thunder Basin
200 Meter Dash
26.37
Kelly Walsh 9/10 Invite
Favor Wanjoku
Rock Springs
200 Meter Dash
26.53
Davis Invitational
Ani Brown
Kelly Walsh
200 Meter Dash
26.55
Kelly Walsh Invite
Emmy Johnson
Laramie
300 Meter Hurdles
45.67
Trojan Invite
Gabby Drube
Thunder Basin
300 Meter Hurdles
46.67
Camel Qualifier
Nicole Wagler
Cody
300 Meter Hurdles
47.48
4A West Regional
Gabby Hall
Evanston
300 Meter Hurdles
47.83
BYU Invitational
Gabby Mendoza
Thunder Basin
300 Meter Hurdles
47.97
Camel Qualifier
Jenae Ramirez
Rock Springs
300 Meter Hurdles
48.27
Ted Schroeder Invitational
Madison Blaney
East
300 Meter Hurdles
48.36
Wiseman Invite
Piper O'Dell
Sheridan
300 Meter Hurdles
48.42
Kelly Walsh 9/10 Invite
Claudia Miller
Central
3200 Meter Run
11:25.35
Liberty Bell Invitational
Riley Smith
Cody
3200 Meter Run
11:37.45
Cody Trackstravaganza
Finley Klinger
Kelly Walsh
3200 Meter Run
11:42.85
Roy Peck Invitational
Reghan Worley
Evanston
3200 Meter Run
11:44.50
Desert Hills Invitational
Katie Turpin
Sheridan
3200 Meter Run
11:45.50
Gary Benson Border War
Delilah Baedke
Natrona County
3200 Meter Run
11:45.50
Gary Benson Border War
MaKenzie Marler
East
3200 Meter Run
11:46.25
Fightin' Reds Invite
Sylvia Brown
Sheridan
3200 Meter Run
11:46.47
Black Hills Track Classic
Madison Willis
Natrona County
3200 Meter Run
11:52.43
Camel Qualifier
Meghan Hanson
Thunder Basin
3200 Meter Run
11:52.72
Queen City Classic
Kezley Yeager
Thunder Basin
400 Meter Dash
1:00.43
Camel Qualifier
Raeyn Gallegos
Natrona County
400 Meter Dash
1:01.02
Natrona Invite
Tia Nelson
Evanston
400 Meter Dash
1:01.13
Davis Invitational
Jenae Ramirez
Rock Springs
400 Meter Dash
58.56
Davis Invitational
Heidi Barton
Evanston
400 Meter Dash
59.20
Desert Hills Invitational
Emmy Johnson
Laramie
400 Meter Dash
59.37
Laramie/South Dual
Brelia Fuller
Evanston
800 Meter Run
2:21.47
Desert Hills Invitational
Riley Smith
Cody
800 Meter Run
2:22.60
Yellowstone Sports Medicine Invite
Delilah Baedke
Natrona County
800 Meter Run
2:24.79
Camel Qualifier
Courtney Smith
Rock Springs
Discus
113' 10"
Copper Hills Invitational
Kaitlyn Migneault
Central
Discus
114' 0.25"
Okie Blanchard Invite
Jayla Johnson
Kelly Walsh
Discus
114' 10"
Jackalope Cage Wars
Becca Monahan
South
Discus
114' 3"
Central Invitational
Taylor Lee
Sheridan
Discus
116' 11"
Camel Qualifier
Paige Powell
Cody
Discus
117' 10"
Yellowstone Sports Medicine Invite
Kyla Bush
Central
Discus
117' 2.00"
Murray Kula Invitational
Rigan McInerney
Thunder Basin
Discus
118' 8"
Basin Nation Outdoor Meet
Lauryn Love
Campbell County
Discus
120' 0"
Kelly Walsh 9/10 Invite
Jessica Shedden
Natrona County
Discus
120' 1"
Camel Qualifier
Makena Clemens
Kelly Walsh
Discus
120' 9"
Kelly Walsh 9/10 Invite
Jordan Christensen
Sheridan
Discus
125' 10"
Gary Benson Border War
Emma Jacobsen
East
High Jump
5' 2"
Brighton Mercury Invite
Naya Shime
Riverton
High Jump
5' 2"
Trojan Invite
Madyson Godwin
Sheridan
High Jump
5' 2"
Queen City Classic
Paige Powell
Cody
High Jump
5' 2"
Gary Benson Border War
Addy Turner
East
High Jump
5' 3"
Fightin' Reds Invite
Erika Wilson
Green River
High Jump
5' 4"
Tri-State Invite
Hannah Christie
Star Valley
High Jump
5' 5"
Sugar-Salem Icebreaker
Kailey Walker
Kelly Walsh
Long Jump
16' 11.50"
Trojan Invite
Jenna Goodrich
Central
Long Jump
16' 8.00"
Altitude Running Invite
Jocelyn Toso
Riverton
Long Jump
16' 8.50"
Trojan Invite
Tierney Robinson
Kelly Walsh
Long Jump
16' 9.00"
Trojan Invite
Taylor Gardner
Laramie
Long Jump
16' 9.00"
Trojan Invite
Nyomi Moore
Campbell County
Long Jump
17' 0.50"
Kelly Walsh 9/10 Invite
Naya Shime
Riverton
Long Jump
17' 1.50"
Wind River Invite
Raeyn Gallegos
Natrona County
Long Jump
17' 2.50"
Gary Benson Border War
Ketisa Akambasi
Laramie
Long Jump
17' 4.00"
Trojan Invite
Paige Powell
Cody
Long Jump
17' 4.75"
Yellowstone Sports Medicine Invite
Jueliet Menoloscino
Jackson Hole
Long Jump
17' 7.75"
Evanston Invite
Favor Wanjoku
Rock Springs
Long Jump
18' 1.00"
Ted Schroeder Invitational
Aubrey Sanchez
Laramie
Pole Vault
10' 6"
Trojan Invite
Grace Shaffer
Cody
Pole Vault
10' 6"
Yellowstone Sports Medicine Invite
Kayla Stibley
Natrona County
Pole Vault
10' 9"
Camel Qualifier
Amira Cummings
East
Pole Vault
11' 0"
Brighton Mercury Invite
Shlyse Ellingford
Evanston
Pole Vault
9' 6"
Evanston Invite
Kalea Riesdorfer
Central
Pole Vault
9' 6"
Runners Roost Invite
Alicia Thoney
Sheridan
Pole Vault
9' 6"
Dan Hansen Invite
Lauryn Love
Campbell County
Shot Put
37' 8.50"
Trojan Invite
Courtney Smith
Rock Springs
Shot Put
37' 9.75"
Ted Schroeder Invitational
Kaitlyn Migneault
Central
Shot Put
40' 4.00"
Okie Blanchard Invite
Becca Monahan
South
Shot Put
41' 3.00"
Okie Blanchard Invite
Jordan Christensen
Sheridan
Shot Put
42' 1.50"
Gary Benson Border War
Kyla Bush
Central
Shot Put
42' 1.50"
Liberty Bell Invitational
Taylor Gardner
Laramie
Triple Jump
34' 11.00"
Trojan Invite
Katie Thomson
Central
Triple Jump
34' 11.00"
Runners Roost Invite
Alexis Stucky
Laramie
Triple Jump
35' 0.25"
Kelly Walsh Invite
Jenna Goodrich
Central
Triple Jump
35' 2.00"
Runners Roost Invite
Jueliet Menoloscino
Jackson Hole
Triple Jump
35' 8.25"
Grizzly Invitational
Paige Powell
Cody
Triple Jump
35' 9.00"
Gary Benson Border War
Favour Wanjaku
Rock Springs
Triple Jump
36' 8.00"
Natrona Invite

4A GIRLS STATE TRACK RELAY TEAM QUALIFIERS

School
Names
Relay
Mark
Meet
Rock Springs
Favour Wanjoku
Hanna Shuler
Jenae Ramirez
Shaunti Longfellow
1600 Medley Relay
4:15.98
BYU Invitational
Cody
Grace Shaffer
Brittan Bower
Lake Harrison
Riley Smith
1600 Medley Relay
4:18.46
Trojan Invite
Central
Janessa Miller
Jessica Salinas
Elizabeth Prescott
Claudia Miller
1600 Medley Relay
4:20.83
Wiseman Invite
Kelly Walsh
Chayci Russell
Taylor Rowe
Kate Foster
Finley Klinger
1600 Medley Relay
4:22.40
Camel Qualifier
Thunder Basin
AnnaKaye Pitter
Kalli Schock
Shelby Chipperfield
Rylee Brandon
1600 Medley Relay
4:23.97
Camel Qualifier
Laramie
Ketisa Akambasi
Rachel King
Alexis Stucky
Abigail Whitman
1600 Medley Relay
4:24.72
Kelly Walsh Invite
Evanston
Brelia Fuller
Sheylse Ellingford
Tia Nelson
Gabby Hall
1600 Medley Relay
4:25.35
Grizzly Invitational
Riverton
Anna Hutchison
Jocelyn Toso
Kelsey Milleson
Rylie Merta
1600 Medley Relay
4:27.92
Trojan Invite
Jackson Hole
Carey Ritter
Sienna Taylor
Kate Brigham
Andie Cornish
1600 Medley Relay
4:30.01
Morgan Invitaional
Kelly Walsh
Kailey Walker
Hannah Glynn
Kate Foster
Finley Kilnger
1600 Medley Relay
4:30.05
Trojan Invite
Thunder Basin
Alexis Bryan
Shelby Chipperfield
Raianna Pownall
Saige Reed
1600 Medley Relay
4:32.50
Natrona Invite
Thunder Basin
AnnaKaye Pitter
Kalli Schock
Gabby Mendoza
Saig Reed
1600 Medley Relay
4:32.53
Buffalo Twilight
East
Amira Cummings
Dulce Carlos
Makenzie Marler
Madison Blaney
1600 Medley Relay
4:32.62
Okie Blanchard Invite
Jackson Hole
Reagin Ross
Carey Ritter
Sienna Taylor
Kate Brigham
1600 Medley Relay
4:32.77
4A West Regional
Sheridan
Rachel Petersburg
Piper O'Dell
Taylor Larson
Zoe Robison
1600 Medley Relay
4:32.94
Camel Qualifier
Laramie
K. Akambasi
R. King
A. Sanchez
E. Johnson
4x100 Meter Relay
49.94
Viking Invite
Kelly Walsh
Chayci Russell
Elayna Chafee
Ani Brown
Taylor Rowe
4x100 Meter Relay
50.23
Roy Peck Invitational
Kelly Walsh
Chayci Russell
Taylor Rowe
Hannah Glynn
Kailey Walker
4x100 Meter Relay
50.41
Camel Qualifier
Thunder Basin
Ashtyn Evans
AnnaKaye Pitter
Gabby Drube
Kezley Yeager
4x100 Meter Relay
50.69
Gary Benson Border War
Kelly Walsh
Hannah Glynn
Chayci Russell
Bethany Blesi
Taylor Rowe
4x100 Meter Relay
50.77
Kelly Walsh Invite
Thunder Basin
AnnaKaye Pitter
Kalli Schock
Gabby Drube
Ashtyn Evans
4x100 Meter Relay
50.85
Camel Qualifier
Laramie
Emmy Johnson
Rachel King
Taylor Gardner
Aubry Sanchez
4x100 Meter Relay
50.86
Kelly Walsh Invite
Laramie
E. Johnson
A. Sanchez
K. Akambasi
T. Gardner
4x100 Meter Relay
50.97
Maxine Ehrmann Thorton Invite
Thunder Basin
AnnaKaye Pitter
Gabby Drube
Kalli Schock
Ashtyn Evans
4x100 Meter Relay
51.03
Queen City Classic
East
Tiena Chu
Amira Cummings
Dulez Carlos
Emma Jacobson
4x100 Meter Relay
51.16
Wiseman Invite
Campbell County
Nyomi Moore
Taylor Burch
Breckyn Percifield
Sydalee Brown
4x100 Meter Relay
51.25
Camel Qualifier
Natrona County
Kayla Stibley
Breonna Beckley
Rylie Lower
Raeyn Gallegos
4x100 Meter Relay
51.27
Natrona Invite
South
Ciara Brown
Kaycia Groth
Caydince Groth
Alexis Taylor
4x100 Meter Relay
51.53
Wiseman Invite
Thunder Basin
AnnaKaye Pitter
Erica Lewis
Kalli Schock
Ashtyn Evans
4x100 Meter Relay
51.55
Dan Hansen Invite
East
Amira Cummings
Dulez Carlos
Madison Blaney
Emma Jacobsen
4x100 Meter Relay
51.70
Brighton Mercury Invite
Riverton
Naya Shime
Kelsey Milleson
Anna Hutchison
Jocelyn Toso
4x100 Meter Relay
51.71
Roy Peck Invitational
Thunder Basin
Kalli Schock
Erica Lewis
Shelby Chipperfield
Kezley Yeager
4x400 Meter Relay
4:07.13
Queen City Classic
Thunder Basin
Erica Lewis
Kalli Schock
Gabby Drube
Kezley Yeager
4x400 Meter Relay
4:08.02
Gary Benson Border War
Evanston
Brelia Fuller
Tia Nelson
Heidi Barton
Shelyse Ellingford
4x400 Meter Relay
4:08.90
Desert Hills Invitational
Thunder Basin
Gabby Mendoza
Gabby Drube
Kalli Schock
Kezley Yeager
4x400 Meter Relay
4:08.96
Dan Hansen Invite
Evanston
Brelia Fuller
Gabby Hall
Tia Nelson
Shelyse Ellingford
4x400 Meter Relay
4:09.52
BYU Invitational
Kelly Walsh
Kate Foster
Elayna Chafee
Hannah Glynn
Ani Brown
4x400 Meter Relay
4:12.58
Gary Benson Border War
Evanston
Brelia Fuller
Reghan Worley
Tia Nelson
Gabby Hall
4x400 Meter Relay
4:13.13
Grizzly Invitational
Natrona County
Reagan Lake
Delilah Baeke
Madyson Willis
Kiana Hiser
4x800 Meter Relay
10.16.99
Kelly Walsh Invite
Sheridan
Zoe Robison
Danika Palmer
Sylvia Brown
Katie Turpin
4x800 Meter Relay
10:05.02
Gary Benson Border War
Evanston
Brelia Fuller
Hailey Cardon
Lexi Demander
Reghan Worley
4x800 Meter Relay
10:08.6
Evanston Invite
Natrona County
Madyson Willis
Brianna Hiser
Kinan Hiser
Delilah Baedke
4x800 Meter Relay
10:13.98
Gary Benson Border War
East
MacKenzie Marler
Emma Jacobson
Madison Blaney
Alleynah Roman
4x800 Meter Relay
10:16.32
Wiseman Invite
Central
Claudia Miller
Kaya Pillivant
Rylie Purdy
Emma Reed
4x800 Meter Relay
10:19.25
Murray Kula Invitational
Sheridan
Zoe Robison
Danika Palmer
Dana Weatherby
Katie Turpin
4x800 Meter Relay
10:20.95
Dan Hansen Invite
Jackson Hole
Kate Brigham
Parker Smith
Andie Cornish
Lily Brazil
4x800 Meter Relay
10:21.40
Grizzly Invitational
Thunder Basin
Rylee Brandon
Saige Reed
Meghan Hanson
Shaelynn Klamm
4x800 Meter Relay
9:53.51
Gary Benson Border War

Date Last Updated:
5/11/2019

BACK TO THE TRACK SCOREBOARD