Navigation Bar
- All-State Music
- Art
- D.E.C.A.
- Drama
- F.B.L.A.
- F.C.C.L.A.
- F.F.A.
- Journalism
- Marching Band
- Music
- SkillsUSA
- Speech
- Spirit Groups
- Student Council
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Indoor Track
- Alpine Skiing
- Nordic Skiing
- Soccer
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Indoor Track
- Skiing
- Soccer
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Basketball
- Cross Country
- Drama
- Football
- Golf
- Indoor Track
- Journalism
- Marching Band
- Music
- Skiing
- Soccer
- Speech
- Spirit Groups
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling
- Calendar
- Forms
- Games Wanted
- Handbook
- Officials Wanted
- Related Links
- School Information
- School Rosters (MaxPreps)
- Sports Medicine
- W.I.A.A.A.
- Transportation Summit

-Officials Dept.
-Official's Education
-Officials Forms
-Officials Wanted
- Basketball
- Cross Country
- Football
- Golf
- Gymnastics
- Indoor Track
- Alpine Skiing
- Nordic Skiing
- Soccer
- Swimming
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling

- All-State Music
- Drama
- Journalism
- Marching Band
- Speech
- Spirit Groups
- Alpine Skiing
- Band
- Basketball
- Cross Country
- Drama
- Football
- Boys Swimming
- Girls Swimming
- Golf
- Indoor Track
- Nordic Skiing
- Soccer
- Spirit Groups
- Student Council
- Tennis
- Track & Field
- Volleyball
- Wrestling

- Join The Ride
- Videos
- Staff
- Board of Directors
- Board Minutes
- Background
- Transportation Summit

- Home

 

 

2020

Gillette - Thunder Basin

January 20th - 21st

ALL STATE BAND
( ) Denotes number of years
2020 ALL-STATE BAND
       
School FIRST LAST Part
Big Horn High School Dalton Nelson Baritone TC
Big Horn High School Casey Prior 1st Flute
Big Piney High School Adalyn Bennett (2) 2nd Horn
Buffalo High School  Lacee Bennett (3) 3rd Horn
Buffalo High School  Olivia Rhoads Percussion - Orchestra
Campbell County H. S. Brooke Early (3) Bass Clarinet
Campbell County H. S. Shaunae Reynolds 2nd Clarinet
Central High School  Belle Carson (3) Tenor Saxophone
Central High School  Cullen Gienapp 1st Trombone
Central High School  Spencer Jacobs (2) Tenor Saxophone
Central High School  Keenan Kresl-Hotz (2) Baritone Saxophone
Central High School  Kaila O'Connor Tuba
Central High School  Jordan Swayze 1st Trumpet
Cody High School  Kate Beardall (2) 2nd Oboe
Cody High School  Kinley Bollinger Percussion
Cody High School  Micah Idema 1st Oboe
Cody High School  Hunter Kindt 1st Bassoon
Cody High School  Nickoli Kumm 2nd Alto Saxophone
Cody High School  Porter Laing (4) 1st Horn
Cody High School  Garrett Nelson Baritone Saxophone
Cody High School  Hayley Pearson-Horner 2nd Bassoon
Cody High School  Landon Rau 2nd Trumpet
Douglas High School  Gentry Smith (3) 2nd Clarinet - Orchestra
East High School Dylan Doan 3rd Trumpet
East High School Jonnina Edmunds 3rd Trombone
East High School Lexus Fermelia (2) Percussion
East High School Rickie Morrow 2nd Bassoon
East High School Kylie Schelhaas 1st Bassoon
East High School Emily Schwaiger 3rd Clarinet
East High School Connor Smith Tuba
East High School Elizabeth Wacker (3) 2nd Bassoon - Orchestra
East High School Ethan Walsh Percussion - Orchestra
Kelly Walsh High School  Hannah Bailey (2) 2nd Clarinet
Kelly Walsh High School  Caleb Eastlund (2) Percussion
Kelly Walsh High School  Antonia Garner (4) Tuba - Orchestra
Kelly Walsh High School Julia Griner Piccolo
Kelly Walsh High School Trynitee Heaton (2) Percussion - Orchestra
Kelly Walsh High School  Connor Hinzman 3rd Clarinet
Kelly Walsh High School Rachel Kidd (2) 1st Flute
Kelly Walsh High School Jiayang Liu 3rd Clarinet
Kelly Walsh High School  Sam Norcross (3) 2nd Trumpet - Orchestra
Kelly Walsh High School  Katherine Prochnow (3) 3rd Clarinet
Kelly Walsh High School  Samuel Reed (4) 3rd Trumpet
Kelly Walsh High School  Kayleigh Reinsbach (2) 4th Horn
Kelly Walsh High School Leah Rose (2) Tuba
Kelly Walsh High School Sydney Sjolin 2nd Clarinet
Kelly Walsh High School  Abigail Tharp Percussion
Kelly Walsh High School  Marissa Wintermote 2nd Trombone
Kemmerer High School  Drew Stubbs 3rd Trumpet
Laramie High School  Maggie Branch (2) 4th Horn - Orchestra
Laramie High School  Lucie Meeker-Gordon 2nd Clarinet
Laramie High School  Dane Oliver (2) 3rd Trombone
Lyman High School Emma Beck (2) 3rd Clarinet
Lyman High School Elise Johnson 4th Horn
Lyman High School Joseph Peterson (2) Baritone BC
Natrona County High School  Kerissa Anderson (3) 3rd Clarinet
Natrona County High School  Jenna Farley 2nd Flute
Natrona County High School  Sean Franklin 2nd Trumpet
Natrona County High School  Tamsyn Gorman 3rd Horn
Natrona County High School  Gavin Guerrera 1st Horn
Natrona County High School  Taylor Orndorff (4) 1st Clarinet
Natrona County High School  Riley Paris (4) 1st Clarinet
Natrona County High School  Jack Robitaille (2) Bass Clarinet
Natrona County High School  Sydney Thomas 3rd Clarinet
Natrona County High School  Madyson Willis Tuba
Pinedale High School Zoe Griffin (3) 2nd Horn
Pinedale High School Timothy Hosler 1st Trumpet
Pinedale High School Anthony Rigo Tuba
Powell High School  Jaymison Cox (2) 2nd Flute
Powell High School  Elisa Polson (2) 1st Horn - Orchestra
Riverton High School Brayden Nez 1st Flute
Riverton High School  Dalten Leach (3) 2nd Trombone - Orchestra
Riverton High School  Taylor Stevens 3rd Trumpet
Riverton High School  Trevon Stevens 3rd Trombone
Rock Springs High School  Xenia Crosby (3) Piccolo - Orchestra
Rock Springs High Schhol Kyan DeBernardi Tuba
Rock Springs High Schhol Micheal Kozlowski Baritone BC
Rock Springs High School  Makayla Kramer (4) 1st Clarinet - Orchestra
Rock Springs High School  Sean Pinkham (4) 2nd Clarinet
Rock Springs High School  Shiva Yeshlur (2) 1st Alto Saxophone
Rocky Mountain High School Ethan George (2) 2nd Horn - Orchestra
Sheridan High School  Michael Anderson 1st Alto Saxophone
Sheridan High School  Mallory Arneson 3rd Trumpet - Orchestra
Sheridan High School  Ryan Bosley 3rd Trombone - Orchestra
Sheridan High School  Hannah Detmer (3) 2nd Clarinet
Sheridan High School  Emma Doyle Tuba
Sheridan High School  Elijah Dugal (3) 1st Trombone
Sheridan High School  Rayne Goins (4) 2nd Flute - Orchestra
Sheridan High School  Kairstyn Holden Tenor Saxophone
Sheridan High School  Micall Hoopes (3) 2nd Flute
Sheridan High School  Truman Jones 2nd Alto Saxophone
Sheridan High School  Julia Kuntz 2nd Flute
Sheridan High School  Corrin Lamere Baritone TC
Sheridan High School  Kaleigh Padgett (2) 1st Trombone
Sheridan High School  Thomas Phillips 2nd Trombone
Sheridan High School  Keaton Phipps 3rd Horn - Orchestra
Sheridan High School  Emmett Potter 3rd Trumpet
Sheridan High School Josiah Richards (2) Percussion
Sheridan High School  David Wold (3) 2nd Oboe - Orchestra
South High School Zachary Burd (2) 2nd Oboe
South High School Samantha Edwards 2nd Trombone
South High School Curtis Jones (2) 1st Alto Saxophone
South High School Brenden Schatz (3) Percussion
South High School Sierra Yanez 3rd Clarinet
Star Valley High School  Renn Helm 3rd Trombone
Star Valley High School Mackenzie Morrison 2nd Flute
Ten Sleep High School Liam Adams (2) 1st Trumpet
Thunder Basin High School Andrew Baughman Percussion - Orchestra
Thunder Basin High School Ethan Bishop (2) 1st Trumpet
Thunder Basin High School Cole McDougald 2nd Alto Saxophone
Thunder Basin High School Andon Mefford 1st Trombone - Orchestra
Thunder Basin High School Jordan Westman Tenor Saxophone
Torrington High School  Trisha Cates Percussion
Torrington High School  Sera Glass (3) 1st Trumpet - Orchestra
Torrington High School  Timothy Randolph (2) 2nd Trumpet
Torrington High School  Matthew Vanatta 3rd Trumpet
Torrington High School  Whitney Zigweid (4) 2nd Clarinet
Wheatland High School  Anna Cecil (2) 1st Flute
Wheatland High School  Coleton Morgan (4) 1st Oboe - Orchestra
Worland High School  Carmyn Buckman (3) Percussion
Worland High School  Caleb Fraser (4) 1st Bassoon - Orchestra
Worland High School  Jade Hefeneider (2) 2nd Trumpet
Worland High School  Sadie Hiner 2nd Flute
Worland High School  Harley Redding 2nd Trombone
Worland High School  Gavin Schneider 2nd Trumpet
Worland High School  Anja Sheesley (3) 1st Flute - Orchestra
Worland High School  Skylar Tharp 1st Flute
Wright High School Maren Glasser (3) 1st Clarinet
Wright High School Wyatt Real 1st Trombone
Wright High School Vicky VanVleet (3) 1st Clarinet

 

Return to the All State Music Main Page

 

Untitled Document

Thanks To Our Corporate Sponsors



Untitled Document
HOME - STAFF - BOARD OF DIRECTORS - BACKGROUND
WHSAA
6571 E. 2nd Street
Casper, WY 82609
PH: (307) 577-0614 - FAX: (307) 577-0637

Copyright 2019. All rights reserved. Contact: Webmaster